N». 15502 ^laandag 5 Septembei*. A0. 1910. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Een zware strijd. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30, Franco per post1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Ge-zden het adres van J. A. DE NEEF, te 's-Gravenhage, houdende verzoek om ver gunning tot het oprichten ©ener broo 1- en bsschuitbakkerij met heete-lucktoren ia per ceel Pelikaanstraat 27, kad. sectio H. no. 2059; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge- genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is alsmede dat op Maandag 19 September cianst. des voormiddags te elf uren? op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om de bezwaren tegen dat verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor 't gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Wetkr. lo. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 5 September 1910. Leiden, 5 September. Onze stadgenoot mr. H. G. Gordon mocht gisteren het feit herdenken dat hij 25 jaron geleden als advooaat en procureur bij den Hoogen Baad was beëedigd. De re ceptie werd o.a. bezocht door een talrijke deputatie van leden van de Leidsche balie, van wie mr. Goudsmit de gevoelens jegens den jubilaris vertolkte. Zaterdagavond j.L hield de af deeling Leiden van den Bond van Ned. Onderw. een flink bezochte ledenvergadering in het Volkshuis. Ingekomen was een verzoek van de S.-D. A.^P. om deel te nemen aan de nationale betooging voor algemeen kiesrecht, welke 18 September a.s. in Amsterdam gehouden zal worden. Met meerderheid van stemmen weid besloten niet deel te nemen. 25 September a.s. zal het 20 jaar geleden zijn, da+ de afdeeling werd opgericht. In het begin van het jaar werd reeds besloten dit feestelijk te herdenken en een feestcom missie daartoe benoemd. Deze deed nu en koio mededeelingen omtrent de viering en de voorzitter verzuimde niet nogmaals allen tot deelname op te wekken. Zooals wij verleden week reeds meld den, zou heden Jan Trouwee den dag her denken, waarop hij voor 50 jaren in dienst trad bij de firma Jan Zuurdeeg en Zoon, fabrikanten van wollen dekens, alhier. Dat deze dag niet ongemerkt voor hem voorbijging, laat zich begrijpen, waarom den jubilaris dan ook verzocht was eerst om tien uren ts komen. Op het kantoor werd hij door de patroons en enkele der oudste werklieden ontvangen en door den oudsten firmant hartelijk toege sproken, waarbij in herinnering werd ge bracht dat de jubilaris reeds vier geslachten der firma had meegemaakt en nog bij den oprichter der firma was werkzaam geweest. Hij wenschte hem verder veel geluk en bood hem als blijk dat de firma zijn diensten op hoogen prijs stelde een enveloppe met in houd aan. Namens het personeel sprak Jan Sierat zijn geachten kameraad toe waaruit bleek hoe hoog Jan Trouwee in aller achting staat, en hij hoopte dat de jubilaris nog vele jaren met allen mocht medearbeiden, terwijl hij als blijk van sympathie hem een geschenk aanbood, dat hem met zijn gezin in de win termaanden de noodige warmte zou ver schaffen, n.l. een kachel. Zeer ontroerd dankte de jubilaris in de eerste plaats zijn patroons en verder zijn medearbeiders voor hun woorden en de mooie gesohenkeii en hij hoopte zoolang zijn krachten het toelieten, nog vele jaren voor de firma werkzaam te mogen blijven. Hierop werd hij naar zijn weefgetouw ge leid, dat op eenvoudige, doch smaakvolle wijze versierd was, en nam hij de geluk- wenschen van het overige personeel in ont vangst, wat met een krachtig „Lang zal hij leven" besloten werd. Den jubilaris werd vergund den dag ver der in zijn familiekring te mogen doorbren gen. Hierbij geven we de volledige inschrij vingen voor het maken van een broodbak kerij met bloemzolder ter plaatse van het a-f te breken perceel ..aan het Pieterskerk hof No. 14: H. Smittenaar f4953; H. J. van der Linde, Den Haag, f 5687; J. Vol kers, f5675; W. v. d. Hoogt, f 5280; W. F. Marcelis, f5275; P. J. Hartevelt, f5150; P. Kooreman en G. van Meijgaarden, f4960; M. E. Groenewegen, f 4955P. Breijer, f 4880; J. v. d. Steen, f 4775H. Korswa- gen, f 4675. Voor de hoofdakte is te Arnhem ge slaagd de heer P. M. Blok, van Ha-ze rs- woud e. De derde lijst van de 32ste jaaroollecte voor de Soholen met den Bijbel vermeldt o.ul Haarlemmermeer Oostzijde met Aals meer f 205Ha-zerswoude aan den Rijndijk met Koudekerk en Groenendijk f 96.69. Ter benoeming tot tijdelijk leeraar in de Fransche taal aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen bij het la ger onderwijs te Amsterdam, wordt aanbe volen de hear H. van Moer ten, te Bussum. Voor de benoemiDg van een tijdelijke locra- res in de Engelsche taal aan de Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen bij het lager onderwijs te Amsterdam, is het volgende tweetal opgemaakt: mej. W. P. Frijlinck, leer arcs te 's-Gravenhagemej. A. M. Knottenbelt, leerares aan de school Mid denbosch te Baarn, terwijl voor de benoe ming van een leeraar in de Fransche taal aan dezelfde school op het tweetal zijn ge brachtde liceren P. de Geus, tijdelijk leeraar aan de afd. B dezer school en aan do 2de en 4de H. B.-S. met 3-j. c. voor jon gens aldaar en H. G. Martin, onderwijzer aan de Opleidingsschool voor H. B.-S. en Gymnasium te Leiden. B. en Ws. van Amsterdam stellen den gemeenteraad voor .aan den lieer J. Bouten op diens verzoek eervol ontslag to verleu nen uit zijn betrekking van leeraar in do Engelsche taal aan do 4de H. B.-S. met 3-j. c. voor jongens, aldaar. H. M. de Koningin-Moeder kwam Za/- terdag 9.18 aan de halte Soestdijk terug van Haar reis naar Duitschland. Prins Wolrad Frederik van Waldeck Pyr- mont kwam met Hare Majesteit mede, ten einde enkele dagen Haar gast te zijn. Do arr.-rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft ter vervulling der vacature van grif fier van dat college opgemaakt de navol gende alphabetiscko lijst van aanbeveling: mr. dr. H. J. A. M. Lübbers, commies-re dacteur ter secretarie der gemeente Nijme gen; mr. G. M. H. Sassen, griffier bij het kantongerecht te Eindhoven; jhr. mr. Th E. Serraris, griffier bij het kantongerecht te Oirschot. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal 7 dezer niet plaats hebben. AARLANDERVEEN. Zaterdagavond heeft zich alhier een commissie gevormd, tot het houden van een feest ter eere van Hr. Ms. verjaardag. ALPHEN. In de vergadering van de af-i. Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn der Hall. Maatschappij van Landbouw, alhier gehouden, werden herbenoemd tot be stuursleden de heeren P. den Hertog Cz. en A. P. Tolk, die tevens werd benoemd tot afgevaardigdo ter Algemeeste vergadering, tot plaatsvervangend afgevaardigden wer den benoemd de heeren. J. Yerkloij on J. J.. W olmerstett. LISSE. Toen de heer Driehuizen zich even bevond in het kantoor van de Lisse- sche Bank en zijn nieuwe fiets had neerge zet voor het bankgebouw, werd Kern dit door een als heer gekleed persoon op bru tale wijze ontstolen. Hoewel een der be dienden van de Bank den'diefstal zag, kon men zulk niet meer verhinderen. Direct werd het geval naar de omliggende gemeenten geseind. Doordat men in een der stoptreinen al hier het gestolon rijwiel meende te hebben gezien, hetgeen ter verzending was opgege-: ven naar Velzen, seinde men naar «Jen stationschef aldaar om inbeslagneming van het bewuste rijwiel. De politie en de heer Driehuizen vertrokken Zaterdag naar Vel den en herkenden het rijwiel °ls het be stolene. Doordat het van uit Warmond was verzonden en te Velzen zou worden afge haald, had men tegelijkertijd ook den per soon, die kwam om het af te halen maar ingerekend, zoodat de politie behalve de fiets, ook den dief, zooals later bleek, mee kon nemen. Alhier voor den Burgemeester gebracht, bekende hij het rijwiel te hebben gestolen, zco hij voorgaf uit armoede, want het was zijn bedoeling om het te verkoopet en de opbrengst hiervan te besteden voor hem en izijn gezin. Hij gaf voor te heeten M. Mulder en woonachtig te zijn te Amsterdam. Daarna werd hij opgesloten in een der arrestantenlokaüen alhier om heden over gebracht te worden naar het Huis van Be waring. LANGERUIGEWEIDE. Tot tijdelijk on derwijzer aan de Chr. school is benoemd de heer Raman, alhier. NOORDWIJKERHOUT. Het rijwielma gazijn van den heer Vermin is thans tijde lijk herschapen in een „magasin de luxe". Genoemde heer was n.1. zoo welwillend zijn étalage-kast tijdelijk af te staan aan de feestcommissie. Fraaie en kostbare ca- deux, die den prijswinnaars op 15 Sept. a.s. vereerd zullen worden trekken zeer de aandacht, als: pendule met coupes, ver schillende hangklokken, eet-, ontbijt- en ja- pansch theeservies, fraai koperen hang lamp, schemerlampen, spiegel, eikenhouten sigarenkastj koperen vogelkooi, enz., enz. Het laat zich aanzien, dat het aantal deel nemers aan de versakillende wedstrijden bij zonder groot zal zijn., NOORDWIJK. „Verdorven jeugd," zouden we boven dit berichtje willen plaat sen. Zaterdagmiddag hebben eenige knapen van 10 tot 13 jaar formeel inbraak ge pleegd in de woning van een alleenwonende vrouw, die met hard werken den kost moet winnen. Zij hebben een kast geopend cn uit eon lade eenige gouden sieraden weggehaald, die ze daarna in het dorp „verkwanseld" hebben. De politie heeft de zaak in handen. Onze chef-veldwachter, de lieer M. Gooi, die op 31 Augustus j.l. een polilie-honden- concours to Vlaardingen geleid heeft, is thans aangezocht, op 17 dezer te Hoorn van eenzelfde concours de loiding op zich te nemen. In verband hiermede kunnen wij nog meaedeelen, dat de heer Gooi eenige dagen geleden bezoek kroeg van oen paar burgemeesters cn eenige leden van de rech terlijke macht, die met veel belangstelling eenige oefeningen bijwoonden, die do heer Gooi met zijn politiehond maakte. Onze chef-veldwachter schijnt op dit gebied lang zamerhand naam te maken. RIJNSBURG. Zaterdag in den vooravond, had het zoontje van den heer J. de Mooij het ongeluk van oen brik te vallen met hot treurig gevolg dat het zijn arm brak. Wijl on zei dokter afwezig was, werd het ldnd tertond naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. SASSENHEIM. Ter vorvanging van den directeur van het postkantoor, die met ver lof is, is hier tijdelijk werkzaam de heer Verschoor, uit Rotterdam. Met het planten der verschillende bol gewassen is men hier bij de meeste firma's begonnen. ZEVENHOVEN. Ds. Zwaan, vroeger predikant bij do Geref. Kerk alhier, die met verlof in het vaderland vertoefde, is naar Djokjokarta vertrokken, om aldaar zijn dionstwerk als missionnair-predikant te her vatten. ZEGVELD. De heer D. H. de Liefde, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Nunspeet. ZOETERWOUDE. Morgenochtend om tien uren vergadert do Raad alhier. VOORSCHOTEN. Voor de ringrijderij met paarden en tweewielige rijtuigen heb ben zich 32 paren aangemeld. WASSENAAR. Van de aangeboden ge legenheid om de prijzen te bezichtigen, aan gekocht voor het Wilhelminafeest op 7 Sept. a.s., werd gistéren een druk gebruik gemaakt. Een féëstêourant zal dit jaar niet verschijnen. Uit 't feestprogramma blijkt dat de kinderen der verschillende scholen 's morgens flink zullen worden onthaald, dat er gedurende den dag volksspelen zijn voor groot en klein en dat het aantal deel nemers in het geheel niet ontbreekt. Het vogelschieten, een nieuwigheid in deze ge meente, zal wel veel nieuwsgierigen in de morgenuren naar het feestterrein lokken. Van een jury, die goed oordeelde, een verkeerde uitspraak deed, door het publiek veroordeeld werd en nu cloor een paar me dedingers wat schuin wo'dt aangezien. Bij het concours voor politiehonden te V]aar dingen, werkte onze politiehond „Hektor", mede, geleid door veldwachter De Jo«g. Do hond, die al twee maal een prijs be haalde, werkte ook nu weer goed Het pu bliek had er pleizier in, vooral omdat do hond nog zoo jong is. De groote jury, het publiek, oordeelde, dat den hond dc twee de, 2ekcr toch wel de derde prijs toekwam. Veldwachter De Jong verwachtte ook zoo iets. Het concours is ten einde, de uitspraak valt en „Hektor" wordt begiftigd met. den laagsten prijs. De leider boos. Het publick verontwaardigd en zelfs kwam het een jurylid onbegrijpelijk voer. En tochde veroordeelde jury wca dood onschuldig, althans wat betrof haar oordeel. Wat gebeurde? Veldwachter Dc Jong, een bezadigd man, speirtakeldc niet, maar drong daags na het feest op een na der onderzoek aan. De punten!ijsten werden' nagezien en ziet, een 19-tal punten behaald in do tweede afdeeling, stonden czat ter zijde geschreven en werden daarom niet medegeteld. Nu zijn ze in de rij gezet er bij getrokken, en „Hektor1' komt vlak bij No. 2. Het publiek tevreden, de jury tevre den en de leider idem. Een tegenvaller rooi Nos. 3 en 4 natuurlijk, die ten slotte liever- gezien hadden, dat de jury het optelsom metje zonder fout had gemaakt. Leidsche Schouwburg;. Gedurende het seizoen 19101911 zullen in den Schouwburg worden gegeven 10 abonnem en ts-voorstellingen, waarvan 6 door het Rotterdampoh Tooneelpezelschap,; 2 door de Nederlandscbe Tooneelvcreeni- ging en 2 door do Hagespelers. De prijzen van do plaatsen blijven onver anderd, alleen zullen voor het parterre twee prijzen komen. Hot Bestuur heeft aan den heer Roskam, decoratie- en tooneelsckilder te Arnhem, op gedragen de- levering var. een nieuw zaal- déoor8, dat volgens dc leekening bijzonder mooi belooft te worden Bij Kon. besluit is H. L. Bekker erkend en toegelaten als oonsul van Japan te Am sterdam; benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Bergon-op-Zoom, mr. H. J. Kist Jr., af- deeJingsohef ter gemeentesecretarie te Baarn, tob griffier bij hot kantongerecht te Bergum, mr. J. W. Suringar, advocaat en procureur te Rotterdam; benoemd tot broeder in de Orde van don Nedcrlandschen Leeuw K. de Vrieze, oud- leeraaraan de Rijkslandbouwwinterschool te Groningen, wonende te Helpman bij Gronin gen; pensioen verleend aanS. Rosier f 407; mr. H. G. P. Kolfschoten f4500; mr. A. -F.. L. Nelissen f 3991; mr. C. H. Q. van Stnjen f4000; mr. E. R. Borgesius f2500; A. van Loveron f 373 aan den eervol ontslagen lichtwachter bij 21) Zij ondervond plotseling een ge voel van vreugde, vergat hoe on aangenaam het haar had aangedaan, Max Rodenberg hier te ontmoeten, en dat zij zich had voorgenomen m het gezoUcnap oen koele, teruggetrokken houding aan te ne men. Met een in langen tijd niet in toepas sing gebrachte koketterie sloeg zij de groote oogen naar Pfaldner op, nam haar glas en zei „Op onze goede buurschap, mijnheer Pfaldner, en ik hoop, dat u mij iets anders en beters weet te vertellen dan van het ka naal en ons dierbaar Ebenstedt Over het algemeen was de stemming op gewekt. De overste amuseerde zich kostelijk over de natuurlijkheid van de vrouw vaa den dok ter en zag over het hoofd, dat zij bij het eten van de visch ongegeneerd haar mes ge bruikte. Bühler plaagde juffrouw Sulfonai met allerlei geheimen uit de Latijnsche keuken bij haar thuis. Mevrouw Kratz be gon over Hauptmann en Sudermann. Haar 'buurman Bergholm luisterde er niet naar, bij at en dronk als zijn beste gast, en men hoorde alleen nu en dan zijn dreunende stem, als hij informeerde, of er hier of daar ook iets ontbrak. Het stilst waren Antje en Brodenberg. Bij hem was de nawerking van de ontmoeting met Lil li nog te stork, dan dat hij zich meer met zijn buurdame kon bezighouden dan de beleefdheid vorderde. Hij trachtte door de bloemen heen te zien naar Lilli. Zij was liera hu nog schooner voorgekomen dan vroeger. Antje was te veel vervuld van haar plich ten als jonge gastvrouw, om er op te letten, dat hij zoo stil was. Toen Max eindelijk toch een gesprek met haar begon, was hij verbaasd over den wcl- luidenden klank van haar stem. Plotseling vroeg hij „U waart vanmorgen in dc kerk, is 't niet, juffrouw Bergholm'?" En toen zij die vraag bevestigend beant woordde, ging hij voort: „Nu weet ik ook van wie de goedgeschool de stem was, die mij bij het zingen zoo trof. Ik verwonderde mij er over in het stille Ebenstedt er zoo een te vinden. Maar ik doe u onrecht, door alleen maar van een goedgeschoolde stem te spreken; hooger dan vorming staat het stemmateriaal, waar over u beschikt." Het was heden voor de derde maal, dat Antje over haar zingen werd aangesproken. Zij wist wel, dat Kaar gtem zich boven het middelmatige verhief, dat had men haar in Dresden dikwijls genoeg gèzegd; maar dat zij het heden moest hooren, maakte haar verlegen. Ook vond zij het niet. goed, dat zij in het Godshuis de opmerkzaamheid van anderen op zich had gevestigd. Zoo wist zij niet goed wat te, zeggen en Brodenberg dacht: ,,Het is jammer, dat ze met zulk een heer lijke stem toch maar een onbeteekenend meisje is." Maar Kratz, die aan de andere zijde naast haar zat, vatte het gesprek op. Met- den zachten, eenigszins vermoeiden glimlach, die hem eigen was, merkte hij op, dat Antje's schoone stem hem ook reeds had getroffen. Hij vroeg waar zij les had gehad en begon over muziek in het algemeen te spreken. Tot haar eigen verrassing wras Antje nu spoedig in een levendig gesprek gewikkeld. Rodenberg luisterde verbaasd toe. Was dat hetzelfde meisje, dat hij zooeven nog voor dom had gehouden? Zij maakte verstandige en treffende opmerkingen en had in veel opzichten een zelfstandig oordeel. Uit de oogen van Kratz straalde vreugde en hij zei „U moet mijn vrouw dikwijls bezoeken, dan kunnen wij musiceeren. Ik hoop u te kunnen begeleiden, al laten mijn beroeps bezigheden mij niet toe veel piano to kunnen spelen." Antje verzekerde, dat ze zeer gaarne ge volg zou geven aan zijn verzoek. Toen Brodenberg baar nu aankeek, meen de hij haar nauwelijks te herkennen. Was de uitdrukking van haar gezicht werkelijk zoo veranderd? Er lag een eigenaardige betoo- vering in de diepe, bijna zwaarmoedige oogen van dit meisje, dat nog kind scheen en toch vrouw wasEn hoe fijn was het profiel van dit gezichtje besneden 1 En hij ergerde zich over zichzelf, dat hij van dit meisje, dat nog wel de dochter des huizes was, tot nu toe zoo weinig notitie had genomen. Maar wat bekommerde hij zioh ook om Antje Bergholm? Zat hij niet over Lilli Burger? Was hij niet alleen voor haar hier gekomen? Bergholm was voor de tweede maal opge staan, om op de dames to toosten. Daar hij zijn wijnen reeds goed had aangesproken, verviel hij spoedig van het Hoogduitsch in een Berlijnsch dialect, dat hij vermengde met eenige Fransche en Engelsche uitdruk kingen, welke hij, tijdens zijn verblijf in het buitenland, had opgevangen. Dat maak te zijn redevoering nog meer ongewoon. Lilli Burger leunde achterover in haar stoel en kneep de lippen krampachtig sa men; mevrouw Kratz keek in halve wan hoop naar het plafond; Bühler had zeker Sulfonaltje een aardige opmerking toege fluisterd, want zo hield haar sterk geparfu meerd zakdoekje voor den mond om haar lachen te verbergen. Alleen de vrouw van den dokter scheen de rede zeer. schoon te vinden. Met haar groote, mooie,^ maar niets zeggende oogen keek zij den spreker aan. Brodenberg wendde zijn blik naar Antje. Hij zocht haar oogen, maar de oogleden wa ren neergeslagen. Toen eindelijk ook de andero heeren met veel gedruisch opgestaan waren, om met den gastheer in te stem men, keek zij voor zich uit met een blik, waarin de wenseh scheen te liggen: „Waren deze pijnlijke uren toch maar voorbij 1" Een warm medegevoel steeg in hem op. Hij boog zich over haar heen, om haar een vriendelijk woord te zeggen en ook haar voor de uitnoodiging te danken, maar hij zag juist hoe, aan de andere zijde van de tafel zijn vriend met Lilli Burger aanstiet, hoe Pfaldner haar iets toefluisterde, hoo een lichte blos een oogenbliïc haar gelaat kleurde en het oplichte in de oogen van den inge nieur. Zonder te spreken klonk Max met Antje en het bittere gevoel, dat in hem was opge stegen, drukte zoo zwaar op zijn stemming, dat hij gedurende het verdere gedeelte van den maaltijd bij zijn onbeleefd zwijgen bleef volharden. Het was voor hem een u:tkomst,; toen men eindelijk opstond. Nu hij de hand van Antje voor do tweedö maal op zijn arm voelde zag hij toch de noodzakelijkheid in, een woord van veront schuldiging te spreken: „U hebt een slechten buurman aan mij gohad, juffrouw, ik was stiller dan te pas komt; neem het mij niet kwalijk." Voor het eerst keek zij hem aan cn schudde vriendelijk het hoofd. „Ik moet u eerder dankbaar zijn, mijnheer von Brodenberg. Juist in groote gezelschap pen ben ik graag met mijn gedachten al leen cn dat was vooral heden het geval. Mis schien hebt u veel meer reden om te betreu ren, dat papa u geen opgewekter buur vrouw aan tafel kon geven dan mij." Met een lichte buiging reikte zij hem de hand en wendde zich daarna tot Lilli, die juist aan de zijdo van Pfaldner voorbij kwam. Men dronk koffie in den tuin. Geruimen tijd zocht Brodenberg tever geefs naar een gelegenheid om Lilli eenige minuten alleen te spreken. Niet, dat zij hem bepaald ontweek. Wan neer dat althans haar bedoeling was, wist zij het op handige wijze te verbergen. Maar zij was steeds het middelpunt van een grooten kring en vooral P'faldner week niefe van haar zijde. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1