N°. 15491 Dinjsdag 33 Angnistn» A0. 1910. I§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Eobb zwai*e strijd. LEIDSCH DAtrBIAB PRIJS DER JJDYERTENTIEN: Van I6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Osnts contantelk fiental woorden meer 10 Cents.—Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8a lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan de fa. J. O. ZAALBERG ZOON en recht verkrijgenden tot het uitbreiden van de fa briek aan de Vestestraat No. 22 met de per- ceelen Uiterste-gracht Nis 25 en 27_ En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in het „Leidsch .Dagblad. Burgemeester en Wethouders voornoemd N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 23 Aug. 1910.: Leiden, 23 Augustus. Op Koninginnedag zal bij de avond feestviering der Leidsche Chr. Oranjo-Ver- 'eeniging in de Stadszaal alhier als spreker optreden ds. J. H. Landwehr, van Rotter dam. Het Chr. muziekgezelschap „Crescen do," van Sassenheim, zal zijn medewerking verleenen en er zullen levende beelden wor den vertoond. Onder de leden wordt op den feestdag ver spreid de eerste uitgave van den Bond van Christelijke Oranje-Yereenigingen: „Om te gedenken" door L. Penning. Volledigheidshalve geven wij nog een aanvulling van de feesten, welke zullen ge houden worden bij het 125-jarig bestaan van S. G." door de oud-leerlingen. In „Zomerzorg" zal tijdens de reünie een matinée worden gegeven door Van Erps muziekkorps van 12 tot halftwee. 's Avonds zal in de groote Stadszaal een avondfeest worden gehouden met genoodigden^ dat zeer gezellig belooft te worden. De levering van steenkolen en cc.kes voor de werklieden der Kon. Ned. Gv «f- amederij alhier is opgedragen voor steen kolen aan de firma Caron en voor cokes aan de firma N. Anea en Zoon. Voor de akte Fransch l.o. zijn in Den Haag geslaagd de heeren B. Evenhuis te Woubrugge, L. M. v. d. Sluys, te Leidon, 31 H. M. Lemt te Katwijk aan den Rijn, fen mej. L. W. Pronk, te Ledden. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gcm. èe Dordrecht (vac.-dr. Schokking) da. J. LI N. Zillinger Molenaar, te Bolsward. De architect Jean H. van Groenen dal, te Amsterdam, heeft namens het R.-K. ÏPar. kerkbestuur van Katwijk a/d. Rijn on dershands aanbesteed: het bouwen van een R.-K. kerk met toren, sacristie en pastorie. Ingekomen 5 biljetten. Minste inschrijver de heer Jac. van Groenendael, te Breda, 166,450, wien het werk behoudens bisschop pelijke goedkeuring gegund werd, Te Bloemendaal is gisteren overleden, bp den leeftijd van ruim 72 jaren, de heer !CL Kooyker, vroeger boekhandelaar alhier. Aan het staatsexamen tot toelating aan de universiteit namen 22 Aug. deel 8 candi- daten voor de fac. der geneeskunde, enz Zijn geslaagd voor dipl. B. do heeren R. F'. Beck, Ch. H. van Os, W. P. Thijsen. Na voortgezet examen slaagden van de vo rige groep alsnog de heeren H. Krekel voor dipl. A. en J. J. Timmer voor dipl. B. Lord Granard, buitengewoon afge zant van Z. M. den Koning van Engeland* met lord Acton, secretaris van de Britsche legatie en luitenant-kolonel, adjudant van H. M. de Koningin, Van Hoogstratenr heeft nog onverwachts een bezoek aan Haarlem gebracht o.a. aan de tuinbouwin richting van de firma Krelage Zoon, aan den Kleine Houtweg. Een rijtoer door de omstreken volgde die eindigde te Velsou, bij het buitenverblijf Waterland, van den burgemeester van Haarlem, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Op dat buiten verblijf werd geruimen tijd vertoefd. Andere leden gingen naar Amsterdam en lord Herschell passeerde den dag bij de familie van BrienenA op „Clingendaal". De leden van het gezantschap zijn gister morgen aan de halte Soestdijk aangekomen, waar zij namens de Koningin-Moeder wer den verwelkomd door jhr. Schimmelpen ninok. Ten paleize zijn zdj in audiëntie ont vangen door de Koningin-Moeder en hebben aldaar het noenmaal gebruikt. Onmiddellijk na afloop van het diner te Soheveningen als gasten van baron Van Pallandfc, vertrokken de afgevaardigden naar Londen. Verplaatst worden met 1 Sept. de klerken der posterijen en telegrafie 2de ld. B. K. van der Beek, van Amsterdam (tele graafkantoor) naar Lisse, en D. A. J. Anemaet, van Lisse naar Amsterdam (tele graafkantoor.) Ter gelegenheid van den a.s. verjaardag van H.M. de Koningin zal op Woensdag 31 dezer ten paleize Het Loo een gala-noen maal plaats hebben. De lsto luit. F. J. Quanjer, H. Roose boom, T. L. van Maaren, H. G. Keppel Hesselinlc en H. L. la Lau, allen leerlingen van de hocgere krijgsschool zijn gedeta cheerd in de legerplaats bij Oldebroek. De minister van buitenlandsche zaken, die zijn verlof had onderbroken, ten einde zich te kunnen kwijten van do plichten en beleefdheidsvormen tegenover het buiten gewone Engelsche gezantschap, heeft, na vervulling daarvan, zijn vacantie herno men, en is naar Zwitserland, waar jhr. Van Swinderen zijn verlof doorbrengt, terug gereisd. Do minister keert 30 dezer te 's-Gravenliage terug, voor het gala^-diner, dat hij den volgenden avond aan het diplo matieke korps en andere autoriteiten aan biedt. Met veel feestbetoon herdacht de stad ys-Hertogenbosch haar 725-jarig bestaan. Door den chef van de installatie der gemeentelijke electriciteitswerken, den heer L. H. Grivel, te Amsterdam, is, naar „De Tel." meldt, aan den Raad van Amster dam eea verweerschrift gezonden, als ant woord op de beschuldigingen, in het rapport der enquêtecommissie aan zijn adres voor komende. Do kapitein ter zee G. P. van Hecking Colenbrander, uit West-Indië en de luite nant ter zee 2do kl. A. M. van Roosendaal, uitOost Indië in Nederland teruggekeerd, worden op non-activiteit gesteld. De lste luit. W. Dozy, van het 4de reg. infanterie, wordt 31 dezer ontheven van zijn detacheering bij de magazijnen voor klee ding en uitrusting te Amsterdam- Naar „De Tijd" meldt^ heeft H. G. P. C. de Groof, te Eindhoven, milicien-sol daat met groot verlof der liohting 1904, in gedeeld bij de 3de comp., 4do bataljon, 6de regiment infanterie te Breda, die van 3 tot en met 13 dezer voor de 3de herhalingsoefe ning onder de wapenen geweest is, tot den Minister van Oorlog een adres geri?htr waarin hij zich beklaagt over den 2den lu t. Nolthenius, van genoemde compagnie, die al wat Roomsch-Katholieken in zake hun godsdienst en geloofsovertuigiing heilig en dierbaar is, op de meest ergerlijk© wijze zooi hebben gehoond en gesmaad, de Roomsoh-Katholieko Kerk en haar bediena ren op de schandelijkste wijze zou hebben belasterd en verguisd. B. en Ws. van Utrecht stellen den Raad voor, met ingang van 1 Juli 1911, het aantal agenten van politie der 2de klasse uit te breiden met 8, ter versterking van do politiewacht aan den Amstcrdamschen straatweg. De kosten daarvan zullen in het geheel jaarlijks f 5600 bedragen. De Raad van Den Haag benoemde tot leeraar in de geschiedenis en aardrijks kunde den heer K. J. Penn; tot tijdelijk leeraar in wiskunde en lijnteekenen den heer C. F. H. Tückermann; tot tijdelijk leeraar en leerares in de gymnastiek respec tievelijk den heer G. Rauws en mej. H. C. D. Ferzenaar, allen te 's-Gravenhage; tot leeraar in maehineschrijven aan den Han delscursus den heer B. Klooster, mede te 's-Gravenhago. Z. D. H. de Bissohop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Haastrecht den weleerw. zeergel. heer J. W. van Heeswijk, leeraar aan het Seminarie Hagcveld te Voorhout. De gewone audiënties van de ministers van buitenlandsche zako^ marine en kolo niën zullen Vrijdag a.s. niet plaats hebben. BARWOUTSWAARDER, De heer K. A_ Lancée, onderwijzer alhier, is met ingang van 16 Oct. a.s. in gelijke betrekking aan een openbare school te Utrecht benoemd. BODEGRAVEN. De uitslag van de lo ting voor do Nationale Militie alhier is als volgt: 1. P. G. den Broeder; 2. G. van Donk; 3. D. Heemskerk; 4. J. W. Van Muiswinkel; 5. M. Calis; 6. G. Haring; 7. L. W. Beider, broeder dienst; 8. C- Grif fioen; 9. J. Blok; 10. G. H. op t Landt; broederdienst11. B. Bezuijesn; 12. W. P. Brunt Cz.13. J. Domburg 14. W. L. van Andol; 15. P. Jongenoel; 16. W. Oosler- kerk; 17. T. C. Middelman; 18. C. Zeil- stra; 19. A. Domburg; 20. L. F. Groep; 21. F. Voorneveklbroederdienst; 22. C. Sterk; 23. H. Hulscher, gebreken; 24. J- H. Rietveld; 25. W. van Egdam"; 26. IX. van Os; 27. L. P. van der Graaf, broeder- dienst; 28. W. P. Brunt Wz.29. P. J. van der Steen, gebreken; 30. J. Graafland, broederdienst; 31. S. D. Boonzaaijer; 32j A. Hoogendijk33. J. C. Schouten, broe derdienst; 34. G. H. T. Kooij35- F. Beens 36. T. J. van Vogelpoel. HOOGMLA.DE. Zondag nam ds. N. Klaas- son afsoheid van de Ned.-Herv. Gem., wegens vertrek naar Ned.-Indië. Het kerkje was geheel gevuld. Slechts een jaar was zijneerw. te Hoogmade werkzaam. De Gemeente zong den scheidenden leeraar toe Ps. 121 4. KATWIJK-AAN-ZEE. Het bramenpluk- ken in de duinen is nog in vollen gang. 's Morgens vroeg gaan gansclïe scharen vrouwen en kinderen, met emmertjes, kan nen of ander gereedschap gewapend er op uit, om dese tegen den middag of later, met de heerlijke, wazige, blauwe duin vruch ten gevuld, thuis te brengen. Velen brengt dit bramenplukken nog een zoet winstje aan, daar de bramen in de meeste gevallen worden verkocht. Onder veel belangstelling van de jeugd werd gistermiddag door de politie hier een man opgebracht, die te veel aan Bachus had geofferd. De man, een scharenslijper, had zooveel gebruikt, dat hij het beter vond in plaats van achter zijn wagen te loop en er naast te gaan liggen. In dezen toestand vond hem een gemeente-veldwachter. Later werd door eenigo vriendelijke burgers het wagentje tijdelijk ge-borgen. LISSE. Inzake de brandstichting te Lis- serbroek moeten wij verbeteren, dat or twee van de vier schelven zijn verbrand, terwijl aan de andere twee belangrijke brand- en waterschade is toegebracht. De brand werd het eerst opgemerkt door de familie Leenslag, die brandlucht rook. Direct werden door haar de buren gewekt, die in allerijl met water uit de Ringvaart begonnen te blusschen en die dan ook door krachtdadig optreden den brand wisten te beperken tot datgene, wat verbrand is. Naar men ons verzekert, zal de betrokken assurantie-maatschappij dan ook een premie verstrekken aan hen. Het is intusschen de politie nog niet mogen gelukken de dader(s) op te sporen. NOORDWIJKERHOUT. De tentoonstel ling, gehouden in het gesticht „De Voorzie nigheid", uitgaande van de Elizabeths-Yer- eeniging, heeft zich in een druk bezoek mo gen verheugen Genoemde Vereeniging, die zich ton doel stelt versterkende middelen te verschaffen aan arme zieken, heeft be hoefte, dat haar fondsen van tijd tot tijd versterkt worden en tracht o.a hierin te voorzien door het houden eener jaarlijksche tentoonstelling. Keurige prijzen, door het bestuur zelf aangekocht, evenals een groot aantal door particulieren geschonken, trok ken zeer de aandacht. Menig kansje werd dan ook gewaagd en menig dubbeltje geof ferd. Dat gaf een gejuich, toen een der be zoeksters vernam, dat op haar dubbeltj es-lot niet minder dan een naaimachine gevallen was. Ook werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om allerlei ververschingen te gebruiken. De drie tentoonstellingsdagen zijn voor de Vereeniging een waar gucces geweest, waarop zij met voldoening mag te rug zien. RIJNZATERWÖUDE. Alle cijfers bij de gisteren vermelde aanbesteding (verbouwing van een boerderij voor den heer W. Tim- rnerg) waren niet juist. De heer Van Rijn schreef in voor f 4684 en de heer P. Char- let voor f 4329de heer M. Schoenmaker?, te Oudewetering, de laagste, voor f 4324. VOORSCHOTEN. De arbeider P. W., wien Zaterdag het door ons vermelde on geluk overkwam, is aan do gevolgen daar van overleden. l>e eerste schooldag. Ja, nu is de vacantie uit, want de scholen zijn begonnen. Of de studenten nog met boginnen doet er niet toet De jeugd be paalt hier. Zou men nog van een vacanlie- stad kunnen praten, nu 't op de straten zóó krioelt? Och4 wat een aardig gezicht vanmorgen tegen negenen, dio kleine menschjes allemaal naar hun werk te zien tijgen. En hoevelen"VVaar komen nu ineens al die drommen vandaan? Uit ieder deurtje kruipt er een, meer. Zij vinden elkaar di rect; rijtjes formeeren zich. En al de plicht- recruutjes beladen met al hun „benoodigd- hedenEen heel arsenaal voert ieder mee: lei, tasch, boeken, kokers. En schoon© pak ken hebben ze allemaal aan en schoon© jurken. De sponsedoozen blijken niet in orde; de zeemen- en griffel-winkels staan vol't is of men achter zoo'n koopend troepje de waarschuwende stem van de moeder hoort, die gisteren al maande; „Zorg nut dat alles in orde komt voor de school." Maar gisteren 1 Toen was 't immers nog vacantie 1 Welk kind wil rich dan op de ziel druk ken, dat hot uit is 1 En alles wordt uitge steld tot den eersten schoolmorgen, de vol ledige ontgoocheling. De school is een goed ding. Dat weten we nu wel allemaal. En heel veel moeders prij zen het, dat zij weer begint; zeggen, dat hun kinderen het óók prettig venden. Het leeren is tegenwoordig spelen. Ook dat is waar. Maar de vacantie, de goede groote va cantie is ondertusschen.... uit. Bezoek Belgisch Koningspaar. Z. M. de Koning der Belgen cn zijn Gc{- inalin met" groot gevolg komen Donderdag 15 September a.e. par extra-trein van Brus-< sel naar Amsterdam (Centraalstation). Dei ontmoeting nuet H. M. de Koningin idn Z.< KL H. den Prins der Nederlanden zal aan het Centraalstation plaats vinden, waama< de Koninklijke stoet, door cavalerie bege-: leid, zich rechtstreeks naar het Paleis aanj den Dam zal begeven. De komsb van het Belgische Konings paar zal zóó tijdig zijn, dat in het Paleis te Amsterdam het déjeuner kan gebruikt; worden. Hierna wordt door H. M. do Kd» ïiingin en haar Hoog© Gasten een rijtoer! gemaakt, waarbij waarschijnlijk enkele be-, zoeken worden afgelegd. Een bezoek aanj het Rijksmuseum en aan de diamantslijperij, der firma Asscher staan op het voorloopig program. Na terugkomst ten Paleize, zal Je Ko-: ning leden der Belgische kolonio ontvangen.- Donderdagavond heeft ten Paleize eenj groot gala-diner plaats in de beroem dei burgerzaal, waarbij vele autorit riten, o. aj het geherio corps diplomatique, zuilen aan-; zitten. Vrijdag 16 September woTdt een bezoek; gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder in haar paleis te Soestdijk. H. M. de Ko-. ningin en Z. K. H. Prins Hendrik zullen met do Koninklijke Gasten des morgens van dien dag zoo tijdig per extra-trein van hot Centraalstation naar Baarn vertrekken, dat' liet déjeuner ten paleize Soestdijk gebruikt kan worden. Ook de thee zal nog bij HAL 7) Daarna, jaren later, was hij er op zeke ren dag zelf geweest. Op een doorreis, *,oo- als men zei. Hij had do achtjarige op zijn knie genomen, haar lang aangekeken ge lachen en haar een dom muisje genoemd, .omdat rij zoo schuw was. Hij was met Laai de stad ingegaan had haar bij een banket bakker chocolade laten drinken en taartjes laten eten, haar daarna weer teruggebracht naar haar tante Christophine en was toen vertrokken In den nacht daarop, toen het lang duur de vóór zij in slaap viel, had zij zich voor het eerst weer haar moeder L'orinnerd en den tocht in de postkoets en den vreem den man, dio haar had weggedragen. En sedert dien tijd kwam die herinnering niet meer uit haar gedachten. Zij deed Laar leed en tegelijkertijd goed. Zij had meer van haar moedor willen we ten. Maar tante Christophine wist zelf niet meer dan dat mevrouw Bergholm gestorven was, toen Antje nog een klein kind was. Soms schreef haar vader en Antje beant woordde zijn brieven. Op haar steeds te- rugkeerende vraag naar haar moeder, op haar latere verzoeken om een gedachtenis en een portret, gaf hij geen antwoord. Niet liefdeloos, maar kort en in afgebroken zin nen schroef hij veel over zijn zaken, dat zij niet begreep, en niet zelden kwam er een kistje aan met de meest wonderlijke geschenken: een nationaal Bulgaarsch kos tuum, Turksche sieraden, geconfijte vruch ten of rozenolie. Zoo groeide Antje op. Eerst toen rij veer tien jaar was, had zij haar vader weerge zien en ook dezen koer maar voor enkele uren. Hij kwam, zooals hij vertelde, van Belgrado en reisde naar Brussel. Geduren de den tijd, dat zij bij elkaar waren, streed rij met zichzelf, of zij nu niet naar haai moeder zou vragen. Door een zekere ver legenheid echter kwamen haar de woorden niet over de lippen. Maar kort voor zijn vertrek greep zij zijn hand en vroeg: „Va dertje, hebt u geen portret van moeder?" Hij had haar verbaasd aangekeken, Pet hoofd geschud cn b?gon over iets anders te spreken. In den voorlaatsten winter eindelijk had haar vader veertien dagen in Dresden door gebracht. Niet voor zaken, maar voor haar. En hij was teeder en vriendelijk voor haar geweest op zijn manier. Maar altijd bleef er iets tusschen hen staan. Zij schaamde zich, dat ze zijn vaderliefde niet met veile kinderliefde beantwoorden kon. Het deed haar leed, dat zij nooit verder kon komen dan tot een: ,,Ik dank u, lieve vader." En toen hij nu uit Ebenstedt van zijn eenzaam heid schroef, ontwaakte in haar het plichts gevoel. Zij wilde naar hem toe, wilde iets voor hem zijn; zij wilde haar vader leeren liefhebben. En nu was zij hier. Antje sloeg de oogen op. Naast Kaar stond, met een schop in de hand, de oude man, die haar voor de Kerk de bloemen had geschonken. Zij scheen zijn stap niet gehoord te hebben. Hij knikte haar vriendelijk toe en vroeg: „Komt ft ons kerkhof eens bekijken, juffouw? Het is mooi ons kerkhof, nietwaar? Ze zeggen dat or geen beter is." „Ja", antwoordde zij zacht; ,,ik heb ten minste nooit een mooier kerkhof gerien. Het moet goed zijn om hier te rusten." „Dat zal wel zijn!" De man liet beide handen op rijn schop rusten en herhaalde: „Dat zal wel zijn. En ik weet het. Ik ben namelijk de doodgra ver hier, juffrouw. Ze denken wel, dat hei een slecht beroep is, maar dat is het vol strekt niet. De dooden hebben het goed eii doen geen mensch kwaad. Dat doen alleen de levendon. Ik ben niet bang voor de doo den. Menigmaal ga ik er midden in den nacht heen. En dan vertellen ze mij van al les. Niet-, dat ik hen zie, of dat ze luid tot mij spreken; dat verbeeld ik mij dan maai zoo. Ik heb de meesten* gekend die hier liggen, tot de lieve God ze op den dag def opstanding zal wekken". Antje wees op het kruis, waarvan zij het opschrift had gelezen en zij vroeg lang zaam: „Weet u ook wie daar ligt?"- Hij knikte. „Zeker weet ik dat! Mally AndreserL Die heeft het op aarde zwaar genoeg te- verantwoorden gehad en zij was toch van kind af zoo door en door goed. Zij is nau welijks dertig geworden, de "arme Mally. Eerst thuis een draak van een stiefmoeder on toen een man, die niet veel beter was., Maar, juffrouw, waarom zal ik u eigenlijk zulke treurige geschiedenissen vertellen? Nu heeft Mally het goed on al haar leed is ten einde. Die op aarde het zwaarst te dragen hebben, worden de liefste engelen van onzen goeden God.." De oude man had zijn muts afgenomen, vouwde de handen en de grijze haren flad derden in den wind. „En wie heeft dat kruis met het opschrift daar gezet?" vroeg Antje, terwijl zij op stond. „Dat heeft haar zoon gedaan, lang nadat zij dood was. Vroeger was het graf niet mooi; ik heb er alleen ieder jaar een paar balsemienen op geplant. Dat deed ik om Godswil, juffrouw. Geld heb ik er nooit voor gekregen. Maar de zoon van Mally had den aand van zijn brave moeder. Hij was lang ver weg geweest, op zee, en toen hij terugkwam, is hij dadelijk bij mij ge komen en heeft alles met mij in orde ge maakt. En nu heeft Christiaan daarboven in Itzehal een weverij en het gaat hem goed. Jat dat is toch maar waar: de zegen van de ouders bouwt huizen voor de kin deren. En Mally ziet nu zeker zegenend op haar zoon neer. De oude zette zijn muts weer op het witte haar, knikte het jonge meisje vriendelijk toe en liep langzaam naar de andore zijde van het kerkhof., Vóór zij wegging, las Antje nog eenmaal het opschrift van het kruis: Ernst is het leven ernstiger de dood Maar welken strijd men ons ook bood, Geen anderen konden overwinnen, Dan die het leerden God te minnen., IV., „Hebt ge hier niet iemand, die onze paar den vasthouden en ze een beetje kan laten etappen, Bundseil?" De overste waa met jeugdige gemakke lijkheid uit het zadel gesprongen had dé teugels om den arm gewonden en hielp zijn dochter ridderlijk van het paard. Vóór beiden stond in militaire houding een jon ge man in uniform. „Om u te dienen, overst Een van de Ita lianen is in de barakken. Hij heeft zijn been bezeerd, maar de paarden kan hij nog wel vasthouden." Hij keerde zich om en riep met luide stem: „Battista... Battista!" Dadelijk daarop verscheen voor een van do geopende vensters de knappe, donkere kop van een jongen man. „Cosa vuole, signor Bundseil?" De opzichter van de barakken speelde een zoo komische pantomime, dat over het ernstige, bleeke gezicht van de jonge dame een kort oogenblik een lach gleed. Ook de Italiaan lachte, maar hij verdween van het venster en kwam dadelijk daarop in do deur te voorsohijn. „Eccellenza De Italiaan had het begrepen; hij nam de teugels en strompelde een dijkje af Juffrouw von Burger keek hem na. „Die jongen heeft een echten Nerokop. Ik zou hem wel graag schilderen, papa." „Dat genoegen kan jo hebben, Lilli. Voor een fooitje en de eer zit hij als het uitste-: kendste modeL Is het overigens een fat-: soenlijk man, Bundseil?" „Om u te dienen, overste. Maar ver schrikkelijk wantrouwig. Hij spaart wat hij kan en draagt zijn geld altijd bij zich." (Wordfc vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1