N°. 15490 9Iaauda£ 22 Augustus. A®. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. r Eerste Blad. 1 PRUS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsrnimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontant; elk •tiental woorden meer "10 Gents.—Voor het inoaaseeren wordtf 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden '.2 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 22 Augus&us. Heden werd alhier aanbesteed, in het öafó „Eigenzorg", door den heer W. F. .van der Heyden, architect, voor de firma R. M. Beufch en Zn.: het afbreken van t;en {woningen in de Speelmanspoort en het ma ken van een gebouw voo-r goederenmagazijn. Ingekomen waren 17 inschrijvingsbiljet- ten, van de heeren Joh. van Benten f 4990; H. Smitten aar f 5151; P. Breyer f 5340; H. Korswagen f 5395; P. Kooreman en Gr. y. d. Meygaarden f 5473; M. E. Groenewe- gen f 5489.50; A. G. van Osnabruggen en M. P. Splinter, te Leiderdorp, f 5565; A. Harteveld en A. de Vrind f 5790; A. den Ouden, te Oudshoom, f 5840; W. v. d. Hoogt f 5860; J. O. v. d. Steen f 5940; Joh. yan Schaten, te Haarlem, f 5895; J. de Gier £'5990; W. Oudshoorn f 6135; P. J. Harte- yeld f 6180; N. v. Rijnswou f 6216, en Jac. Pies f 6742. De heeren Stoffels en jhr. Wichers, onderscheidenlijk directeur van het Bouw en Woningtoezicht en commandant der brandweer te 's-Gravenhage, hebben zich in opdracht van het gemeentebestuur, naar Brussel begeven, ten einde zich op de hoog te te stellen van de maatregelen, genomen in het belang van de brandblussching en Veiligheid, tijdens en na den brand op de Brusselsche tentoonstelling. In de vergadering van de afdeeling Gouda en Omstreken der Hollandsche Maat schappij van Landbouw werd o.a. besloten tegen de gemeente Gouda en eenige parti culieren die geweigerd hebben het door hen ingeteekende bedrag in het waarborgfonds 'der ten vorigen jare gehouden landbouwten toonstelling te storten, een rechtsvordering in to stellen en zulks op advies van het hoofdbestuur. Naar „De Werkmansbode," orgaan yan het Algemeen Nederlandsoh Werklie den-Verbond, meldt, heeft het Centraal- Bestmir besloten, dat de algemeene jaar vergadering in 1911 to Utrecht zal worden gehouden, in verband met de herdenking yan het 40-jarig bestaan van het Verbond. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gsm. te Zegveld door ds. L. yan Mastrigt, te Barneveld. B. en Ws. van Den Haag hebben prae- advies uitgebracht op het adres van het bestuur der vereeniging Openbare Leeszaal eu Bibliotheek te 's-Gravenhage, houdende b.a. verzoek om ruimere localiteit en een subsidie van f 6000 gedurende drie achter eenvolgende jaren. Blijkens dit prae-advies geven B. en Ws. 'er de voorkeur aan, dat de Vereeniging zelf .voor betere huisvesting zorgt en stellen zij in verband daarmede voor, het subsidie te bepalen op f 8000 per jaar. Aan de subsidie worden o.m. de voorwaar den verbonden, dat gebouw en inrichting aan de goedkeuring van B. en Ws. worden onderworpen en dat na statutenwijziging een der bestuursleden door en uit den ge meenteraad zal worden benoemd. Keuter seint uit Londen De Engelsche gezant in Den Haag, sir Buchanan, is benoemd tot lid van de Privy Council. Op de begrooting voor 1911 voo rAmster dam is als nieuwe post uitgetrokken een subsidie van f 5000 aan het Concertgebouw In de voordracht daartoe verklaren B. en Ws., dat hun bij onderzoek is gebleken, dat gedurende het laatste vijfjarige tijdvak door 'Amsterdamsche kunstvrienden een tekort is aangezuiverd van ruim f 54,000. Deze offervaardigheid heeft echter haar uiterste grenzen bereikt en daarop zal niet verder, althans niet in zco sterke mate mogen wor den gerekend. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal gedurende 'deze maand, en die van den minister van oorlog Donderdag 25 dezer niet plaats heb ben. Met de nachtmailboot kwamen Zaterdag te Vlissingen aan prins en prinses Alexan der van Teek, die per aansluitenden mail- trein de reis naar Soestdijk voortzetten. Door B. en Ws. van Amsterdam is bij den Gemeenteraad ingediend de begrootmg yoor 1911, bedragende in ontvangst en intr gaaf de som van f 33,635,453, tegen 'C 32,665,208 over 1910. AALSMEER. H. M de Koningin hoeft Jde onderscheiding tot het mogen voeren van het praedicaat „Koninklijk'' verleend aan !de firma W. Kcessen Jr. en Zonen voor de Jjoomkweekerij „Terra-Nova" te Aalsmeer. BODEGRAVEN. De Uniecollecte alhier 'gehouden, heeft opgebracht f 320. HAZERSWOUDE. De uitslag der loting yoor de Nationale Militie is als volgt: 1. B. van Gorkum; 2. L. M. van Waayt B.3. J. Straver; 4. J. van den Bosch; 5. A. van der Eist, b.; 6 G. J. Slootweg, b. 7. D. van der Eyk; 8 G. van Tol; 9 G. See- pers; 10. W. M. van Dorp, b.11 L. van Wijk; 12. J. Windhorst; 13 J. den Engelsch- man, B., l.g.14 P. Binnendijk, b.15. B. van Zwieten; 16 A. H. Goldberg; 17. J. de Wilde; 18. P. Brommers; 19 A. van Veen; 20. P. A. van Wijk; 21. C. Stolwijk; 22 M. van der Kley, b.23 J. M. Boting, b.; 24 B. Voortman, hg.; 25. W. Zintel; 23. S. A. Bregman, 3., l.g.27 J. van der Werf; 28 W. L. Werkhoven; 29 B. van Vliet, b.d.30 W„ van Aalst; 31 Jac. van Beek; 32 A. Zandvliet b.d.33 J. W. Jansen; 34. J. A. Kooter; 35. J. Gaarkeuken; 36. O. J. van der Loo; 37. E. A H. Driesen; 38 J. van Aalst, B.39 P. van Leeuwen, B.40. L. J. Slingerland41 L. J. Roggeveen; 42 R. Has- sefras; 43. Jac. J. Bontje; 44. S. Vellekoop; 45 A. Oppelaar; 46. J. van der Hee; 47. J. Ploeg; 48. G. Slootweg; 49. J. van der Laan, b.; 50. C. de Haan; 51 H. C. de Vogel. B., Benthuizen; b., broederdienst; l.g. lichaamsgebreken. In de laatstgehouden vergadering van het bestuur der „Wilhelmina-vereenigmg" zijn voor de verschillende onderdeelen van het aanstaande koninginnefeest subcommis- siën benoemd, en wel voor het schoolfeest: de heeren A. Fortgens, W. II. C. Düncker, J. Bogerman, Jac. Straathof en iF. van Vel- zen. Voor den wedstrijd op rijwielen de heeren: H. van Hoff, Joh. Rietveld en A. N. van Exter. Voor de ringrijderij met paard en tilbury de heeren C. van der Hee, A. Heesterman en H. J. J. Voet-s. HILLEGOM Mej. S. M. Rouw er s, over ste van het Maria^gesticht alhier, is bij Kon. besluit benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Den 2östen Augustus was bet 50 iaren ge leden dat de eerw. Moeder, Overste van de meisjesschool, haar geloften aflegde in de Congregatie der Eerw. Zusters te Amers foort. Nog twee religieuzen derzelfde Con- gregratie vierden op dezen dag haar gouden jubilé. Ofschoon op hoogsn leeftijd, geniet de verdienstelijke religieuze een goede ge zondheid en vervult nog steeds niet blijde opgewektheid ha-ar moeilijke taak. Daar zij verleden jaar het vijftigjarig verblijf in de parochie met luister gevierd heeft, werd dit feest slechts in eigen kring herdacht. Gistermiddag had de arbeider D., il- h'ier, het ongeluk zoodanig met zijn fie^.s te vallen, dat hij niet meer op kon staan. Van de Hoofdstraat, alwaar het ongeluk ge beurde, is hij onder politietoezicht per brancard naar zijn woning vervoerd. Dr Hanrath verleende geneeskundige hulp. HAARLEMMERMEER. In den omtrek van den Yweg en Vijfhuizen beeft men in korten tijd reeds viermaal en op ver schil lende plaatsen des nachts gepoogd in te bpeken. Hoewel de dieven op een tweetal plaatsen ■er in geslaagd zijn wat mede te nemen, vertegenwoordigt het ontvreemde geen liooge waarde. Op de beide andere plaatsen werd liun voornemen door do -een of andere om standigheid verijdeld. De politie doet streng onderzoek, terwijl de surveillance in die omgeving wel racer dan verdubbeld is, doch tot heden heeft; men nog geen resultaat ondervonden. Het is wel opmerkelijk dat jaarlijks dergelijke diefstallen en kleine inbraken voorkomen in een tijd, waarin deze ge'm'eente letterlijk krioelt van vreemde personen, die eiken zo mer de Haarlemmermeer als toevluchtsoord schijnen to nemen, van tijd tot tijd eens enkele dagen werken, bij een sboomdorsch- machine of bij den een of anderen boer be hulpzaam zijn voor oen, twee of drie dagen hij het binnenhalen van den oogst, en den overigen tijd zwervend en drinkend, meer malen bedelend doorbrengen. Onder deze lie den wordt dan ook wel. vermoed, dat ook do bedrijvers van deze diefstallen gezocht moeten worden. Door de dagelijksehe ver plaatsing van hun bivouac wordt evrawel hun opsporing uiterst moeilijk, terwijl de overtuigende bewijzen meermalen moeilijk of in het gebod niet. kunnen worden ge leverd. Deze toestand zal niet spoedig ver anderd worden wegens de gToote uitgestrekt heid der gemeente, alsmede door het hoofd bedrijf, dat -er in wordt uitgeoefend. In den nacht van Zaterdag op Zon dag Ji^ft rnsu bij den arbeider T., aan don Yweg bij den Yijfhuizerweg, eenige volwassen konijn-en ontvreemd, uit het liok, staande op het erf. Van, de daders nog geen enkele aanwijzing. KATWIJK. Tegen Woensdag a.s., des voormiddags te halfelf is een vergadering van den Raad belegd. Punten van behandeling zijn: 1. Mededeeling van ingekomen stukken; 2. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening, dienst 1909 3. vaststelling rekening duin water-administratie over 18094. vaststelling rekening gasfabriek over 1909; 5. benoe ming leden der Commissie van Bijstand in het beheer der gasfabriek en duinwater administratie (periodieke aftreding van de heeren D. W. Ouwehand en R. Ouwehand; 6. benoeming leden der Commissie van Fa bricage (periodieke aftreding van de heeren M. van Egmond cn R. OuweKand, welke laatstgenoemde bedankt heeft)7. be noeming Commissie bezwaarschriften hoofdei, omslag voor 1910, (voor 1909 waren het de heeren M. van Egmond, D. Ouwe hand Az.en H. Ouwehandl)8. opmaken voordracht ter benoeming van drie leden in het College van Zetters voor 's Rijks belastingen volgens periodieke aftreding van de heeren: P. Meerburg, C. Ouwehand en D. Ouwehand Az.9. missive van Gede puteerde Staten, daarbij toezendende adres van den heer Van Wassenaar van Catwijck om wijziging van den legger der wegen en voetpaden in deze gemeente: 10. aanbieding gemeente-begrooting, dienst 1911. 11. vooistel tot aankoop van grond. KATWIJK-AAN-ZEE: In de Gemeente- zaal wordt thans tentoongesteld de „Mui- zenstad" van de heeren Wassenaar en Ty- deman. uit Zaandam, en een miniatuur- stadje met een oppervlak van 24 vierkante Meter, met school, ambachtsschool, stad huis, kerk en verschillende winkels en werk plaatsen, alle bewoond door gedresseerde muizen en ratten, te zamen ruim 300 in ge tal. Bij een pensionhouder alhier werd Za terdagmiddag een fiets, toebehoorende aan een der badgasten, vermist. De politie, er van in kennis gesteld, ging op onderzoek uit, doch kwam e-enigen tijd daarna onver richter zake terug. Geen wonder, want het rijwiel stond veilig en wel o-p de slaapka mer; men had heb eenvoudig over het hoofd gezien. Vrijdag en Zaterdag jl. kwamen hier vier partijen pekelharing in afslag. Volle haring braoht op fl0,80 tot f 11; Maatjes haring f7,50 tot f7,95; Steurha- ring f 9 tot f 12. Alles per kantje. LISSE. Met een der booten van de maat schappij „Carsjens" werd gisteren plan ge maakt door d© muziekvereeniging „Eensge zind" voor den georganiscerd.cn boottocht naar Marken. Met het oog echter op het woeste weer cn do vele aan boord zijnde vrouwen achtte de kapitein het' niet ge~ wenscht om naar Marken te gaan. Dit plan werd dan ook opgegeven cn in plaats daar van ging het naar IJmuidcn, waar li uur werd getoefd. Tc half twee vertrok men naar Amsterdam, waar verbleven werd tot 7 uren. Kier ging de reis over Haarlem en Spaarn- dam cn terug over Aalsmeer. Er heerschte den geïieelcn dag een vroolijke stemming. RIJNSBURG. Gisteren werd het opnieuw gerestaureerde orgel in het kerkgebouw der Gcrof. Gem. voor het eerst weer bespeeld. De klank i§ aangenaam en welluidender ge worden. De heer Bik, te Leiden, heeft eer van zijn werk. VOORSCHOTEN. Een treurig ongeval had hier Zaterdag plaats. De arbeider W. reed met een mestkar door bet weiland van den landbouwer H. Eenklaps sloeg hot paard, dat voor de mestkar stond, op hol, waardoor W. van den wagen kwam te val len en wel op zóódanige, noodlottige wijze, dat één der wielen hem over den hals ging. In hoogst zorgelijken toestand werd W. naar zijn woning vervoerd. In den afgeloopen (Zondag)-nacht zijn de buizen voor de waterleiding gelegd on der de spoorrails H. IJ.-S.-M. (Papelaan). De leerlingen der Chr. school alhier, vieren dit jaar zelfstandig feest op 31 Aug. met de pupillen der stichting „Nieuw-Yoor- dorp" op het terrein dier Stichting. NIEUVVVEEN. De uitslag van de loting der Nationale Militie alhier is als volgt: P. Kok 1; P. Spring in 't Veld 2; C. Kes- ling 3; L. van 't Kruis 4; P. Zuidam 5; K. Roodenburg 6; C. Slingerland 7; T. Ver- zaal 8; NCORDWIJKERHOUT. Ten behoeve der Zanderij is aan de firma A. van Dijk en Zn. voor rekening van Gravin van Lynden, op gedragen het maken van een ijzeren valbrug te Tespelduin, onder deze gemeente. Door de stichting „De Gemeentewcning" worden plannen gemaakt 0m den verjaardag van H. M. de Koningin niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Er zal gehouden worden: een openbare lcdenavond, waarop het gemengd Koor het resultaat van zijn zomer- oefoningen zal doen hooren. Alsdan zal de Voorzitter herhalen, wat door hem op de Nationale Huisvlijttentoonstelling te Sche- veningen is gesproken over: De Huisvlijt, als onderdeel van „Ons Huis''-werk, hier na tuurlijk meer bepaald met het oog op de „G.-W." Ter eere van die gelegenheid zal tevens de planten-collectie der zomer-tentoonstel- ling worden opgcfrischt en aangevuld. Een passende versiering voor dien dag zullen vormen: potten met „Afrikanen" door de kinderen uit in het voorjaar uitge deeld zaad gekweekt, waarvan de grootste cn mooiste zullen worden bekroond. OUDSHOORN. De uitslag der loting voor de Nationale Militie was als volgt: 1. A. van Beuzekom; 2. P. v. Veen; 3. S. v. Dam; 4. G. v. Hagen; 5. D. v. Leeuwen; 6. J. Verboom; 7. J. Hoogeburg; 8. K. S. Kel dermanj 9. L. Beuzekom; 10. M, Broker;, 11. W. v. Leeuwen; 12. J. Verhoef; 13. C. den Hertog; 14. P. v Iperen; 15. W. de Ridder; 16. D. Kwaker naak; 17. A. O. de Jong; 18. A. Brasker; 19. J. v. d. Hoogt; 20. P. v. Donk; 21. C. van Leeuwen; 22. J. Stigter; 23. J. Barreveld; 24. H. Martens; 25. P. Seinen; 26. H. Vermeulen; 27. L. W. v. d. Laarse; 28. N. Goedhart29. J. ter Reehorst; 30. H. de Bruin, 31. H. Vonk, en 32 J. H. Snelderwaard. RIJNZATERWOUDE. De uitslag van de aanbesteding voor het verbouwen van een boerderij voor rekening van den heer W. Timmers alhier, is als volgt: de heer Van Rijn, Leimuidcn f 46S0; Blazer te Rijnzaterwoude f4630; G. Rijneveld, idem, f 4494 en P. Scbarlet, te Leimuiden, f 4324. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. SASSENHEIM. Op het verzoek van B. en Ws. van Leiden, om subsidie voor leer lingen uit deze gemeente, dio de H. B.-S. te Leiden bezoeken, is door den Raad af wijzend beschikt. Nog is in geheime zitting behandeld het voorstel om den Minneweg van den heer Gharbon over te nemen cn dan to laten opknappen. Beide partijen zijn er wel voor te vinden, zoodat het eerst daags een punt van de agenda zal uitmaken. Zaterdagavond hield een kleine jongen op de haven even een paard vast. Heb dier liep achteruit, de jongen trok aan de teu gels, waardoor het paard nog meer achter uit liep en te water raakte. Na lang tob ben, treurig om aan te zien, kreeg men het dier eindelijk op den kant. VOORHOUT. Niet alleen de bosscken doorkruisen de vossen, doch men beweert hen al in het dorp gezien te hebben; in elk geval gevangen zijn ze niet. Op een boschpad achter het Seminarie is er nu een gezien, en een der loerende ja gers had hem onder schot, doch moest mis schieten, om geen kinderen te treffen, ene zich daar ook bevonden. Bij den landbouwer Lange veld, werd er een 's morgens voor vier uren op het erf getroffen, die juist op een kip afsprong. De sprong was mis en het vosje kwam terecht in de verblijfplaats der varkens, waar het haast zichzelf gevangen gezet had, doch took nog tijdig kon ontsnappen. Schade onder pluimgedierte is echter niet meer aangericht na de eerste slachting, doch men staat er elk oogenblik aan bloot en leeft elke kippenhouder in vreeze. Gistermorgen is de tentoonstelling ge opend, uitgaande van de onderafdeeling „St.-Antlionius" van den Ned. li.-K. Volks bond voor ondersteuning van zieken. Door de vele uitkeeringen voor zieken dezen winter, was het noodzakelijk dat op de een of anders wijze dit fonds werd ver strekt; waarom men er too overgingt een „fancy-fair" op te zetten met verloting. 't Was gisteren een attractie voor de kermisbezoekers, die en passant het aange- namo met liet nuttige vereenigden en een bezoek brachten aan hetgeen geëxposeerd werd. Een driehonderd prijzen waren in keu rige rangschikking in een der lokalen der R.-K. school opgesteld, en in een ander lokaal kon men van „draaien en vissollen en thee- en koffiedrinken profiteeren, en velen maakten daar gebruik van ook. Menig vischjc werd gehengeld uit zijn electrische verblijfplaats; menigmaal ee'n prijsje gedraaid, menig kopje koffie of thee genuttigd, en menig lot aan den man, of ook wel aan de vrouw gebracht. De toegang was gratis, doch inwendig was dat „gratie" maar een leus, want da delijk al had men (heel bescheiden en ge past) een aanval te duchten van een loten- verkoopster. En ge weet het goede <toel; ge ziet de mooie prijzen go hoort de beleefde aan prijzing van de gclegcnheidskoop-juffrouw, en g9 koopt geen ot? Dat kan alleen, als het laatste kwartje voor andere doeleinden is uitgegeven; anders doet men vast goed werk en waagt een kansje tevens. En wie gaat, na wat prijsgedraaid en aan de hcngelpartij deel genomen to hebben, niet eens gaarne een kop koffie of thee ge bruiken? Het is gisteren dan voor deze onderne ming een goede dag geweest, en ook Woens dag cn Zondag a.s. zal het, hopen wij, niet minder wezen cn zal nog menigeen zijn nieuwsgierigheid komen bevredigen en iets achterlaten tto medewerking voor wat goed is. Nog steeds worden prijzen aangebracht, en wordt de belangstelling en deelneming gaande gehouden, zoodat men van een succesvol einde zal verzekerd kunnen zijn. WARMOND. Het vermoeden, dat buur man E. K. van P. de V. alhier, konijnen ontvreemd had, is bewaarheid geworden. Zaterdagavond werd den veldwachter Moor door den poelier Warring, te Leiden, een boodschap gezonden, om even bij hom te komen, aan wien hij mededeelde, dat des avonds om halfaclit E. K. de gestolen konij nen aan hem heeft verkocht. Door den veldwachter zijn toen de nog levende beesten in beslag genomen en tegeiï E. K. is proces-verbaal opgemaakt. Hij zag dadelijk, door de inlichtingen, hem des morgens door den veldwachter g<v geven, dat heü deze waren. WOUBRUGGE. Zaterdagavond, toen een bespannen rijtuig, waarin een zestal perso nen zaten, langs de Heimanswetering reed, schrok eensklaps het paard voor een op den kant liggende schuit, waarvan het gevolg v/as, dat alles in een ommezien van den hoogen kant af in een sloot terecht kwam Schrammen en andere niet ernstige kwet suren, waaronder ook natte met modder be zoodelde pakken liepen de inzittenden op, doch wonder boven wonder ernstig ongerief niet. Ook het paard kwam er goed uit. 'lot rijtuig evenwel beliep belangrijke schade ZOETERWOUDE. Vanmorgen had di watermolenaar van den Zwet- cn Grootci Blankaa.rdpolder, Van L., genaamd, het on geluk, terwijl hij boven in den molen werk' zaamheden verrichtte aan de as, daar voor op een plank stond1 dat deze week en hij met de plank op den grond terecht kwam. Do onmiddellijk ontbonden genees heer dr. Kortmann, constateerde, dat de man twee ribben gebroken had. Met l/JS-jarlg jabilcnai van het Ge-> nootschap: „13 a thesis Scieeitsa- rnen Geuitrix." Zooals wo reeds «eerder meldden, zal hetl merkwaardig jubileum van het bakende ge-V nootschap „M. S. G.", dat de volgende maand 125 jaar zal hebben beslaan, feestelijk wor- den "herdacht. De datums der feestviering, waartoe da oud-leerlingen het initiatief hebben genor men, zijn vastgesteld op 19, 20 en 21 Sep tember a.s. Op den voormiddag van den eersten dag zullen do oud-leerlingen van heinde en verre in Leiden aangekomen, zich vereenigen in Zomer zorg." Na kennismaking cn begroö ting zullen deze onder do tonen der muzieJ van hot 4de reg. infanterie m optocht gaan naar de Stadszaal, waar zicli het bestuur van ..Mathesis" zal bevinden, dat door de oud leerlingen zal worden gecamplimenicerd. lm Musis Sacrum" zal liet genoemd muziek korps, onder lei cling van deu kapsl moes toy den lieer W. van Erp, een concert goveni voor de oud-leerlingen en bestuursleden met liun dames en leden van Musis." Daarna zal er «een «eenvoudige maaltijd worden gxdiouden in liït café-restaurant „In dou Vergulden Turk" dm van eldcTs gekomen oud-leerlingon aangeboden door do foestconv missie. Den volgenden morgen zal een boottocht worden gemaakt over de Kager- on Bra- somer meren, weder onder geleide der mu ziek van het 4de. Op de boot zal worden geluncht. Na thuiskomst biedt het muziek' gezelschap „Orpheus" welwillend oen con> cort aan in Musis Sacrum", waar ook we' dar de dames on leden van „Musis" wordei toegelaten. j i Dc-s avonds zullen oud-leerlingen en gd noodigden aanzitten aan den feestmaaltijd in de Stadszaal. De'n 21stcn zullen de leer-« lingen o.m. met medewerking van cenigd jongo dames om revue opvoeren. Deze revue ia vervaardigd door Jan de Quack, arcliitect, te 's-G ravenliage. Ook zal een ge llustreerd jubileuniboekje» ter herinnering aan deze herdenking wor-. den uitgegeven. Voor oud-leerlingen, die zich nog niet heb ben opgegeven tot deelname, bestaat cr als nog gelegenheid dit te doen tot 1 September Stnatsexaiuen tot (oelatiug aan nnivüE'siteii. Utrecht. Geëxamineerd 13 candidal en voor do faculteit der godgeleerdheid, enz. en 8 candidate» voor de faculteit der geneeskunde, enz. Geslaagd voor diploma A: P. C. Bool-a van J lensbroek; A. J. de Jong; P. Serlon en Tli. J. G. Stratenus; en voor diploma 13: J. Ha ga, G. D cinema, J. C. Koch cn H. Krekel. Gedurende den loop van het examen trok zich 1 candidaat terug. Het examm wordt voortgezet met 6 candidatm. Na voortgezet examen slaagden van do vorige groep alsnog J. J. Frednikse enj A. J. G. Vorster voor diploma A. lienoeniingen A«le2horst. Dc Minister, van Marine brengt ter ken nis, dat de nagenoemde jongelingen, in al- ph'abetische volgorde gerangschikt, in aan merking komen vcor een benoeming tob adelborst 2de kl. bij het Kon. Instituut voor do Marine te Willemsoord J. W H. van Anrooy, J. C. Backer Over- beek, G. W. Bakker, J. H. Bax, J. F. A. Blöto, F. de Boer, G. G. Bozua, P. J. M. Cikot, A. J. Dulfer, J. C. Fanoy, E. Gelpke, P. J. Harinck, J. van Hemert, P. J. Hen- drikse, D. C. M. Hettersehij, J. W. II. Hoff man, W. II. C. Hoog, H. Hubenet, J. Huese, L. A. M. C. Koene, A. Kortlandt, J. van Leeuwen, E. L. Martens, P. F. W.. Mouton, W. F. M. J. van Riet, A. H. N., Schregardus,, J. W. Termijtelen, A. W* Turk, R. van Tijen, W B. IL Verster, A«. G. Vromans4 S.. WoldringbL <St.-Ct«i}-'

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1