0 O (4 W O Dr. E. VAN OE VELDE, Faillissementen. Telegrammen. Vragen en Antwoorden. 23 Cts. Voetkussens 23 Cts. BA'SES.TASCHJ3S. SClOOLTASSCaSÏ. laolisls, Oalorifèras. Groote Opruiming tfi op den grond liggen. Maar het schieten hield toch aan. Toen stond de boer maar weder op3 nam zijn gewond paard bij den teugel en bracht het naar de naastbij gelegen boerderij, waar op h'et hooren van de schoten de boe ren uit den omtrek reeds waren bijeenge komen. Sparacino, zijn vrouw en twee kinderen bleken gekwetst te zijn. De kleintjes wer den naar een ziekenhuis gebracht, waar zij reeds kort na hun aankomst overleden. Te Mare werd een reizend koopman in zijn kar doodgeschoten. Het paard sloeg op hol en het lijk van den ongel ukkigen kra mer viel op den weg. Te Piana-dei-Greci werden de carabiniers gewaarschuwd door boeren, die den bobloe- den wagen hadden gezien. Uit allerlei omstandigheden bloek, dat de moord een wraakneming van de Maffia was geweest. Op hetzelfde oogenblik, dat deze moord moet zijn gepleegd, werd een zekere Giam- marca, die met zijn vader wandelde, te Pi ana-dei Greei doodgeschoten, terwijl te San Maggio twee onbekenden op dezelfde wijze van het leven werden beroofd. Aan boord van een in het K o- ninginnedok te Amsterdam liggend stoom schip had gistermiddag een vechtpartij tus- Bchen twee schepelingen plaats, waarbij de een den ander zoodanig met ecu flesch sloeg, dat deze aan het rechteroog ernstig werd verwond. De dader is in arrest ge steld, terwijl de verwonde zich' op genees kundig advies naar het ooglijders-gesticht heeft begeven. De expeditie van Mikk el- son.— Reuter eint uit Aalesund, d.d. 19 Augustus. De leden der expeditie van Mikkelsen zijn aan boord van een op Groen land varend schip hier aangekomen. Bedolven. Naar de „M a i n- zer Anzeiger" meldt, is bij een oefening in het gebruik van ontplofbare stoffen op den Hechteheimer-berg, aan welke oefening een bataljon pioniers en een bataljon infante rie deelnamen, een gedeelte van den berg ingestort, waardoor een aantal soldaten be dolven werden. Bijzonderheden ontbreken, maar het verluidt, dat er 15 pioniers bedol ven zijn. Het „Mainzer Tageblafct" geeft echter van het ongeluk de volgende lezing: Bij den mijnarbeid in het fort Heiligkreuz begaven zich eenige soldaten na het ont branden van een patroon in de mijngang om de uitwerking van de patroon na te gaan. Door de ontwikkeling van giftige gassen werdén zij bewusteloos en naar beneden stortende steenen verwondden hen zwaar. De brandweer slaagde er in, behalve bij een die dood was, door middel van het znurstof- toestel de levensgeesten weer op te wekken. Zwaar gewond zijn: twee officieren en acht man. [Het blijkt niet zeer duidelijk of beide te legrammen op hetzelfde feit doelen. H=;- js mogelijk, dat het ecne een verbeterde lezing is van hetzelfde ongeluk.] Te Sara tof, in Rusland, is een prins Koegoersjef in hechtenis genomen we gens verduistering van hem toevertrouwde gelden, welke bestemd waren voor de docto ren, die de slachtoffers der cholera behan delen. Te Jersey City (Ver. Staten) heeft een brand een geheel blok huizen ver woest. De brand ontstond in een kurkfa- briek, maar kreeg spoedig een geweldige uitbreiding. Een brandwacht kwam bij het blussehingswerk om, anderen kregen min of meer ernstige verwondingen. De materieele schade wordt op ruim een millioen dollars geschat. Hot „Journal des Débat s" deelt weder eens een stout stukje mee van Parijsche Apachen. Een auto, waarin twee heer en en drie dames, is 's nachts in de rue de Ménilmontant door een bende Apachen aangehouden. Een poor hunner sprongen toen de wagen op een zeker punt langzaam moest rijden, op de treeplank, bedreigden den chauffeur met hun revolvers en sneden met hun messen de leeren kap stuk. Op het hulpgeroep der inzittenden kwamen de gas ten van een nabijgelegen nachtcafé naar buiten, waaropeen geregeld straatgevecht ontstond, waarin een viertal maniien door messteken en revolverschoten werden ver wond. Bij liet verschijnen der politie vluchtten de apachen, voortdurend op hun vervolgers vurend. Slechts één van de bende werd ge grepen, de overigen wisten te ontkomen. Cholera in Itali G e d u- rende de laatste 24 uren is er geen wijzi ging gekomen in den gezondheidstoestand in de^ provincies Bari en Eoggia, behalve in Trani, waar 19 nieuwe gevallen van cholera zijn vastgesteld. Sommige bladen wijten de besmetting aan een troep zigeuners die, uit Batoum geko men, te Trani vertoefd hebben. De algemeene indruk echter is, dat Rus sische pelgrims uit Odessa, die onlangs te Bari waren, de ziekte hebben meegebracht. De couranten geven vele hijzonderhed :n over de genomen maatregelen, om het ge vaar te bezweren. Naar de verschillende aangrenzende provincies zijn talrijke amb tenaren van den gezondheidsdienst gezon den om toe te zien, dat alles gedaan wordt wat maar eenigszins mogelijk is, om een voortschrijden der ziekte te voorkomen. Volgens de „Tribuna" zijn in het geheel '40 gevallen, waarvan 33 met doodelijken afloop, voorgekomen. Een mooie vangst door de Leidsclie politie. Gisteren waren door onbekende personen bij verschillende winkeliers bier ter stede gouden en zilveren voorwerpen ten verkoop aangeboden en zelfs verkocht, en ook in de Bank-va*-Leening beleend. Bij enkelen dier winkeliers hadden de mannen voor werpen achtergelaten met de afspraak, he den terug te komen, om over den prijs nader te onderhandelen. Zoo o.a. over een gou den medaille. De politie werd van een en ander in kennis gesteld en haa-r kwam deze zaak natuurlijk zeer verdacht voor. De waarnemende oommissaris, de heer R. Pronk, zond rechercheurs naar de goud smidswinkels waar de achtergelaten voor werpen waren* doch deze wachtten daar tevergeefs. Vermoedelijk beseften onze kooplieden, nat zij zich al te veel hadden blootgegeven eu bleven daarom weg. Zij lieten de recher cheurs wachten. Dezen besloten nu, in over leg met den waarnemenden oommissaris, de stad maar eens te doorkruisen, om rond te peuren óf zij ook verdachte personen moch ten vinden. Tevens werden aan de ver schillende uitgangen van de stad en bij het station wachten geplaatst om op verdachte personen te letten. Hendonmi ddag zagen de rscher- cheurs Lucasse, Van Es en Ivoster op de K oren beurs bru g vief jonge mannen van naar schatting 22 a 23 jaax, als werklieden ge kleed en van niet al te aangenaam uiter lijk. Een di-ar mannen droeg een vrij groo- tcn, bruinen koffer. Deze mannon trokken onmiddellijk de aandacht der rechercheurs ■en een hunner, Lucasse zeide: „Jongens^ die moeten we maar eens aanhoudenDe politie-agent Van Veen, die daar surveil leerde, werd ter assistentie geroepen en na, overleg werd fluks tot de aanhouding- besloten. Eerst werd de man, die den koffer droeg, aangepakt, en de jonge mannen, vermoede lijk wel inziende, dat er aan ontkomen niet te denken viel, gingen mee. Dicht bij het politic-bureel gekomen, trachtten zij zich! los te worstelen. Lucasse, die een rijwiel hij zich had, wierp dit over de straat en zorgde er voor den koffer vast te houden. Ook zijn makkers hielden zich goed, maar konden toch niet verhinderen, dat een der jonge kerels, die niet gemakkelijk te han- toeren en heel wat kracht in de bonton' bleek te hebben, zich losrukte en door de "Wolstceg de vlucht nam. Zijn drie makkers worden fluks op het politic-bureel ter bewaring gesteld en ver schillende voorwerpen, die ze hij zich droegen, hun afgenomen. Van Es zette onmiddellijk den vluchte ling na, djie het Rapenburg afliep eu al spoedig heel wat volk achter zich kreeg. Hij ging de poort in bij den stukadoor Boekwijt en kwam eindelijk in den tuin van prof. .Van der Hoeven, aan do Nieuw- stceg, terecht, waar hij in een boom klom, vermoedelijk om daaruit op den tuinmuur to springen en het hazenpad te kiezen. Do politie liet hem daaTtoe niet den tijd on had hem weldra nogmaals gearresteerd, en nu was het hem. niet mogelijk weer te ont komen. Hij kreeg ook een veilig plaatsje op het bureel van politie. Een vluchtige blik in den koffer en op do voorwerpen, die in de zakken van de vier gasten gevonden werden, toonde al da delijk, dat mm een goeden slag had ge slagen. Voorloopig werd een en ander gedepo neerd in de kamer van den waarnemenden commissaris van politie, den heer R, Pronk. Daarna werden de vier mannen, die een brutaal uiterlijk hebben en zich zeer onver schillig toonen, in verhoor genomen. Zij zeiden elkander nauwelijks te kennen en toevallig elkaar te hebben ontmoet. Eén hunner deelde mede zwervend te zijn en nog niet lang geleden uit de gevangenis te zijn ontslagen. Gestolen hadden zij echter niet; alleen was hun misdrijf, dat zij den koffer, die door hen onder Haarlem was gevonden, niet ten bureele van politie hadden bezorgd. Ove rigens waren zij van Haarlem afkomstig en zij waren wel zoo goed hun namen op te geven. De politie aanvaardde een en ander natuurlijk onder groote reserve. Men zou elkander nog wel eens nader spreken en vermoedelijk zou dan wel aan het licht ko men, dat de voorwerpen, met den koffer incluis, in een of ander misschien tijdelijk onbewoonde villa was „gevonden". Onze vier mannen konden in de eenzaam heid nu hun avonturen nog eens overden ken, terwijl de politie een onderzoek naar den inhoud van den koffer deed. Het was een groot, aantal, meest kostbare, voorwer pen van goud en zilver, met elkaar, groot en klein, ver over de honderd.. Onder de gouden voorwerpen trokken vooral de aan dacht twee ouderwetscbe gouden horloges met zwaar bewerkte kasten, gouden rin gen, eenige gouden en zilveren medailles, waarop de naam W. E. Rijnbende was ge graveerd en die blijkbaar aan dezen waren geschonken door de Onderlinge Brandwaar- borgmaatschappij De Jonge en Co., en een fraai beeld van gedreven zilver, op welks voet de inscriptie: „Aan den Weledelen Heer W E. Rijnbende, ter gelegenheid van zijn 50-jarig mede-directeurschap van de Onderlinge BrandwaarboTgmaatschappij De Jonge en Co. aangeboden door A van Gogh en Zonen, correspondent. Verder een groote collectie tafelzilver, trekpotten, Kan nen, étui's met lepels, enz., enz. Som mige étui's waren neg ongeopend en moes ten door de politie met loopers worden open gemaakt. De waarde van al het kostbare metaal is niet te schatten, te meer, omdat er heel wat antieke stukken bij zijn. Het geheel vertegenwoordigt echter een groote waar de Vermoedelijk is het afkomstig uit- den inboedel van een patriciër. Het zou ons niet verwonderen of het zal gestolen zijn uit oen tijdelijk leegstaande villa, waarvan de bewoners ergens in pen sion zijn. Weldra zal men er meer van weten, want de waarnemende commissaris zond on middellijk telègraphiseh bericht van de aan houding naar de verschillende commissaris sen van politie in de omliggende plaatsen. Wellicht gaven de inscripties voldoende aanwijzing om spoedig tot de ontdekking te komen. De dieven hebben zich vermoedelijk nier lang in het bezit van de schatten kunnen verheugen en erg snugger hebben ze bet niet aangelegd. Hoe het zij, onze politie heeft, mee de hand op dit viertal te legden ongetwijfeld een goede vangst gedaan en den genoemden rechercheurs komt naast den waarnemen den commissaris alle lof to& voor hun kor daat optreden. Ten vervolge op het bovenstaande plaat sen wij het volgende, dat ons uit Haarlem wordt geseind: Hedennacht is ingebroken in de villa van .mevrouw Rijnbende. De dame was afwezig, zoodat men niet weet, wat er vermist wordt. Veel is er gestolen. Ongetwijfeld is dus hetgeen door onze po litie in beslag genomen is van dezen diefstal afkomstig en men zal ook wel de dieven in h'anden hebben. Hoogstwaaschiijnlijk is ech ter een nacht te voren ingebroken, daar reeds gisteren enkele der voorwerpen te koop zijn aangeboden. Dit is trouwens wel mogelijk, omdat de dame afwezig was. Diefstal in hot Palace Hotel te Scho veilingen. Uit Keulen wordt ons geseind, dat al daar de beide kantoorbedienden, van het Palace-Hotcl, die gisteren ten nadeelc daar van 18,000 gld. hebben weggenomen en daar mede vluchtten, zijn gearresteerd. Zij waren in gezelschap van een dame, in een der eerste hotels afgestapt en werden gisteravond door de Keulsche Kriminal-Po- lizei gearresteerd. Op een kaartje Rotter damKeulen hadden zij gereisd. In hun be zit bevond zich nog -een bedrag van 17,300 gulden. Do directeur van het Scheveningsclic Pa lace-Hotel kwam te Keulen hedennacht -om streeks één uur aan. De dieven waren toen reeds aangehouden. Beiden hebben hun mis drijf bekend. Zij zullen door de Keulsche politie aan de Nederlandsche politie wor den uitgeleverd. OMciersexnmen Hoofdcursus to Kampen. Geslaagd voor: Infanterie hier te lande: F. A. J. Alofs, E. Augustijn, C. A. van Beek, J. P. Rrict, J. F. A. Crefooeur, J. M. N. van der Drift, A. Floor, H. J. W. A. van Gooi, J. G. G. M. Hamm, H. P. de Heer, P. J. Heres, D. A. van Hilten, P. H. R. Huijnen, H. J. Phaff, J. J. Pot, P. J. H. de Roos, G. Schültz, M. Sieburgh, H. H. B. Top, J. F. B. Weber, A. van "VYeenen. Infanterie Oost-Indië: O. H. Aschmoneit, A. D. P. Dominicus, R. A. Dijkstra, A. J. xj. de Grooti G. Kloosterman, H. A. Kraayen- brink, M. M. L. van.Loon, Th. F. J. Metsers, F. H. van Meyenfeldt, A. Oosthout, Ch. F. Ouwerling, R. van Sëydlitz Kurzbach, J. G. A. van der UpwichA H. W. Verharen, H. Vink, B. C. Volke, A. van Wijk. Administratie hier te landeA. J. Dinant, W. Hoenkamp, F. D. J. Holtaer, P. W. Groot. Administratie Oost-Indië: P. P., D. An- schütz, P. M. Dee, J. Fransbergeni H. Jon ker, iP. C. Zwerver. (H.) De brand op de Brusselse!)e tentoonstelling. De voorzitter van het uitvoerend comité der Brusseleche tentoonstelling is in een schrijven aan de redactie van het „Berl. Tagebl. *i opgekomen tegen de verkeerde op vattingen die bij een deel van het buiten- landsche publiek heerscken omtrent den omvang der ramp. Van een oppervlakte van meer dan 100 H.A., die de tentoonstelling beslaat, zoo heet het in dit schrijven, zijn slcohts 4 H.A. door den brand getroffen, en slechts drie van de dertig deelnemende naties hebben een gedeeltelijk verlies harer afdeelingeD te betreuren. Van deze zijn België en Engeland reeds doende het verlorene te vervangen door nieuwe inzendingen. Efigjolnnd ia voorne mens, zijn expositie in de feesthal, die dit land ter beschikking is gesteld, opnieuw in te richten. Van de ruine z 1 binnen 14 dagen niets meer te zien zijn. Dan wordt in de missive verder gezegd, dat alle aandeelhouders van Bruxelles- Kermesse een bedrag van 100,000 franks bij een hebben gebracht, en een ondernemer hebben opgedragen, de stad van vermaak weer opnieuw op te bouwen. De onderne mer heeft zich verbonden, do werkzaam heden zoo te bespoedigen, dat de uitspan ningen op 5 September heropend kunnen worden. Frankrijk heeft den algemeenen directeu ren der Brusselsche tentoonstelling doen medcdeelen, dat de wederopbouw der ver nielde gedeelten van de Franscho afdeelmg slechts dan zal plaats hebben, indien voor een beteren blussehingsdienst wordt zorg gedragen. Do tentoonstellings-commissie heeft nu besloten tot de aanschaffing eener stoombrandspuit en het oprichten van een brandweerkorps van 60 man met dag- cn nachtdienst. De brand op de Brusselsche tentoonstel ling heeft langs indirecten weg toch nog een slachtoffer gevergd. De vrouw van een Duitsch beambte op de tentoonstelling was sinds eenigen tijd zenuwziek en had zich ter genezing naar een Duitsch Sanatorium bege ven. Toen zij daar van den brand hoorde, verliet rij in allerijl de inrichting en begaf zich naar de echtelijke woning te Brussel. Daar loste zij eerst een revolverschot op haar man, en joeg daarna zichzelf een kogel door het 1. x>fd. De vrouw stierf onmiddel lijk, terwijl de man zwaar gewond is. J. Roose, vroeger landbouwer, thans ■werkman, wonende te Aardenburg. P. W. Ligtvoet, van beroep stukadoor, wonende te Oosterbeek. KOPENHAGEN, 20 Aug. (R. O.) Het comité voor de expeditie-Mikkelsen ontving een telegram van den tweeden commandant van het expeditie-schip „Alabama", uit Aalesund, meldende, dat Mikkelsen en Iversen den 3den Maart op marsch gingen van Dorebocht naar de Danmarksfjord en h'et bevel achterlieten aan de expeditie, om in ieder geval op 1 Aug. de terugreis te aanvaarden. Bij het vertrek van de expeditie van Shannon-eiland op 7 Aug. waren Mikkelsen en Iversen nog niet teruggekeerd De twee de commandant had aangenomen, dat zij de reis door het Pearykanaal naar Kaap York voortzetten of overzomerden om langs de Oostkust terug te koeren. LONDEN, 20 Aug. (R. O.l D „Times" verneemt uit Bucnos-Ayres, dat te ltio-de- Janciro een protocol is geteekend, waarin Brazilië en Argentinië verklaren de bele digingen van de vlaggen op hun consulaten in de w<?derzijdscbd hoofdsteden te betreu ren en overeenkomen in de toekomst samen te werken ter versterking van de banden van vriendschap tusschen beide landen. LONDEN, 20 Aug. (R. O.). De „Ti mes" verneemt uit New-York, dat een po litieke "bijeenkomst is gehouden tc Oyster- bay, waarin Roosevelt verklaarde gevoelig te zijn over de houding van de voorberei- dingsmanoeuvre der staatsconventi?, die zijn candidatuur voor het voorzitterschap dei; New-Yorksche conventie niet aanvaardde. Roosevelt verklaarde, dat hij de staats-con- ventie niet zou bijwonen en niet zou deel nemen aan de verkiezingscampagne, daar hij een breuk met de rcgocring van Taft wil vermijden. Hij zal geen keuze als gou verneur aanvaarden, noch als senator. Men gelooft, dat Roosevelt verder poli tiek optreden zal uitstellen tot de volgende presidenticclo verkiezing, over twee jaar. Als de partij dan weigert zijn politiek te aanvaarden, zou hij zichzelf camdi-daai voor het presidentschap stellen. Katholieke Sociale Week. Men meldt ons uit Amsterdam. Hedenmorgen trad het Kamerlid mr. A baron vaD Wijnbergen als spreker op met bet onderwerp „Zorg voor ontslagen ge vangenen". De tweede spreker van dezen ochtend was mr. P. J. M. Aalberse, die zijn Dinsdrg afgebroken rede voortzette, over „wez:ü, doel en taak der vakorganisatie." EEIDEN, 20 Augustus. De Engelsche mijl wordt morgenochtend alhier verwacht. Bij de Geref. Kerk te Utrecht is voor den vijfden predikant het volgend drietal opgemaakt: ds. J. E. Goudappel, te Dieren; D. Hogenbirk, te Nederhórst den Berg, en J. G. Meiinen, te Ylaardingen. HAARLEMMERMEER. De nieuwe St.- Anthoniusschool te Nieuw-Vennep zal Maandag 22 Aug. op plechtige en eenigs zins feestelijke wijze worden geopend. Heti aantal leerlingen zal vermoedelijk 1C0 be*N dragen. Ten nadeele van den vïsscher Kool* aan de Nieuwe Meer, alhiera is een groote hoeveelheid paling ontvreemd. Het is der politie gelukt de daders op te sporen, zijnde een drietal jongens van pl.m. 17 jaren oud, woonachtig te Sloten, diei reeds een volledige bekentenis hebben afge legd. Tot onderwijzer aan de Chr. school tü Nieuw-Vennep is benoemd de heer Speeta, van Hoorn, die de benoeming heeft aange nomen en 1 Sept. reeds in functie hoopfc te treden. V raag: Daar ik een huis bewoon van 330 gulden per jaar en 21 gulden waterlei ding betaal en f 29,41 personeele belasting, en verbuur kamers voor f 600 en dan geen andere verdiensten heb dan 125 gulden lijF- rente, ben ik dan nog plaatselijke en directe be'asting verplicht tc betalen, daar ik gwn andere inkomsten heb? Antwoord: Ge zijt belastingplichtig wanneer uw inkomen meer bedraagt dsn f 500. Of ge al dan niet belastingplichtig zijt, hangt dus af van de winst die ge door ka- merverhuren maakt. Vraag: Kunt u mij zeggen, wanneer de oproeping voor September begint, cn welke nummers er zoo wat op zullen geroe pen worden voor Leiden? Hoeveel tijd kan er zijn tusschen de op roeping en het in dienst treden? Antwoord: U bedoelt de oproeping voor indeeling. Is niet bekend, doch ge schiedt minstens 10 dagen te voren. Vraag: Zoudt u mij ook kunnen medc deelen, bij wien ik mij moet vervoegen? Ik wil bij de veld-artillerie ingedeeld wor den, en of ik dat voor of na de loting kan doen? Antwoord: Vervoeg u in de kazerne der veld artillerie alhier, daar zal men u verdere inlichtingen verstrekken. Ge kunt u vóór of wel na de loting verbinden, doch minstens 6 maanden voordat ge als milicien zcudt worden ingedeeld. V raag: Geniet een luitenant van bet Hollandsche leger, die overplaatsing ver zoekt bij hot leger in O.-L, ook een tege moetkoming voor eerste uitrusting, èn vrij en overtocht? Antwoord: Ja. Thermometerstand: Gisteravond om 8 uren 17° C. 62.6° F., hedenmorgen om 8 uren 17° C. 62.6° F., '8 middags om 12 uren 19.5° C. 07.1° F., 'e namiddags om 4 uren 19 5° C. 67.°1 F. Advertentiën. De Heer en Mevrouw E. H. HES- SELINK Van Stbeden geven kennis van de geboorte van een Dochter. Medan, 20 Aug. 1910. 1664 4 Heden ontsliep in zfln Hoor on Heiland, tot onze diepe droef heid, na een smartelijk, doch geduldig lyden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwd- broeder en Oom HERMANUS VAN GRIEKEN, in den ouderdom van ruim 40 jaren. Uit aller naam: Wed. H. VAN GRIEKEN - J. De Vries. A. VAN GRIEKEN. Leiden, 20 Aug. 1910. (Sophiastraat 22). 1571 19 Heden overleed, tot ons diep leedwezen, onze bediend», HER d AN v. GRIEKEN, die ons moor dan twintig jaren trouw en esriyk heeft gediend, en die ons vooral da laatste drie jiron tot grooten ateun waa. Wed J. A. BOS en familie. 1562 11 Met deze betuigen wy onzen inni- gen dank aan allen, dis belangstel ling toon Ion by onze Veertigjarige Echtvereenigin'g. A. RUTGERS. 1518 8 J. A. RUTGERS, Zwijn enburg. Okgstgsbst, 20 Augustus 1910. Hiermede onzen dank aan allen, die blyken van belangstelling hebben gegeven by gelegenheid van ons 25 jarig Iluweiyk. 1551 8 W. C. OUDSHOORN. A. 0UDSU00RNSpijk ar. Okgstgcesï, 20 Augustus 1910. Voor do vole blyken van belang stelling, by de voltrekking van ons Huwoiyk ondervonden, betuigen wy, ook namens onze Ouders, onzen liar- 1545 9 SHEETS. SHEETS bnoijnen. telykon dank. P. H. J. G. Sasseniiihi, i Hoogland, j 19 Augustus. Voor <1e vele en treffende blyken van belangstelling, ondervonden tydens do ziekte en na het. overly len van on/cn geliefdon Echtgenoot, Vader en Bchuwdvader, betuigen w(J onzen harteiyken dank. 1544 9 Mode namons de Kinderen, Wed. J. C. v. BIEHEN-0k7i.be. Leider, 20 Augustus 1910. Hartolyk dank aan allen, die zoo innig deelnamen In onze droefheid by het verlies van onze lieva Zus ter HENR1ÊTTE. A. S. CARPENTIER ALTING, Wedn. van ELSJE ZAALBERG, Em. Pred. Mevr. de Wed. H. VERVOORT, Marie Zaalbkbo. HERMINE H. ZAALBERG. SUZANNA J. ZAALBERG. Den Haag. Leiden. Beverwijk. 1603 14 DANKBETUIGING. Langs deze weg myn hartelyken dank aan allon, dis my en de mynen heb ban geholpen met raad en daad, tydens mUn langdurige ziekte van 2 jaar en inzonderheid asn den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. DE RUITER ZIJLKER en Zuster TATUS, asn wie ik, naast God, myn herstel te danken heb. G. VLASVELD, Mr. Kleermaker, die zich als zoodanig weder opnienw minzaam aanbeveelt. Katwijk aan Zee, Stengelinstraat. 1539 16 QEUESTiGD: Arts, Schslpenkade 37„ Spreekcmr I&-I. 1~70 8 Die 7ffn alléén verkrijgbaar 1" het bekende ware juiste adres ,,He Gocdkoope Keddeuvrin- keïv 05 Janvossensieejj 65, vlak bij do Haarlommerstr. 1559 7 Lage prijzen. 1Ó58 6 I>. v. ZASï'irS'htf. Steenstraat 13. wan restanten Kachels van versche nen winter, Caloriferes, Val- kach&ls, flerMche Kachel*, Te- gelpSaten, Kolen- en Turf bakken. 1524 14 De laatste week voor dei:o prijzen. Alles gaat weg. W. 2AAZ.BEE.CT, Jaavo.ssenstecg; 51.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 3