N°. 15487 X>oiiclercIag: 18 Angmstus. A0. 1810, <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van cZon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Het ontwerp ïaamloozo Vennootschappen. FEUILLETON. E©3! zware si rijd. IDSCH PRUS DEB ADYERTENTIEN: Van 16 regels f L05. Iedere regel meer /'0.171. Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contant; elk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het inoasseeren wordt/'O.Oö berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Directe Belastingen. D© Burgemeester van Leidon brengt ter algemeen© kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld Let kohier der belasting op bedrijf»- en an dere inkomsten No. 4 van den dienst 1910 1911, executoir verklaard den 16den Aug. jl. en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 13 Augustus 1910. HL (Slot). Wij achten het een schaduwzijde van het iontwerp, dat daarin geen bepalingen voor komen, bevattende een regeling van da thechten -en' de organisatie van houders van. pandbrieven of obligatiën, bij zulk* naam- loozo vennootschappen, die grootendeels met het geld deer schuld eis chers werken. Vrij jalgemeen wordt toegegeven, dat het wbn- fechelijk is, aan dezen moer directcn invloed (op den gang van zaken toe te k.urnen; lm aar het ontwerp gaat feitelijk den andoren kant luit, door te bepalen dat aan hen of hun yieirtegenwoordigers geen stemrecht in de (algemeen© vergadering mag worden toege kend. De regeering erkent dat aan genoemde belanghebbenden tot op zekere hoogte rn- yloed op den gang van zaken behoort te \vorden gegevenmaar tevens dat die invloed behoort te worden geoefend in afzonderlijke Vergaderingenoen invloed waaromtrent wij tot ons leedwezen moeten verklaren, dat wij' ïeJr ons geen duidelijke voorstelling van kun- ïien vormen. Het ontwerp had zich in geen 'geval mogen kenmerken, door gebrek aan pile voorziening te dier zake. Bij de paragraaf, welke handelt over de balans en de winst- en verliesrekening, kun nen de daarop betrekkelijke bepalingen ons Snaar weinig bekoren. Wel vinden wij eenige (artikelen, gewijd aan de ilecliten en ver plichtingen van commissarissenmaar dit (neemt de groote waarheid niet weg, dat in dit ontwerp, evenmin als in de tegen woordige wet, van «een bepaalde verplich ting om commissarissen te benoemen, geen isprako is. Van een behoorlijk toezicht op het bestuur kunnen wij eigenlijk niets ont dekken. Telkens en telkens wordt gesproken van hol toezicht van commissarissen, wanneer idieer zijn. Dit is bepaaldelijk hit zwakke •punt in heb ontwerp. Het is ten ©enenmale (onvoldoende dat, zooals het ontwerp zegt, bij de akte van oprichting aan een of meer commissarissen het houden van het to3- "zicht op het bestuur kan worden opgedra- rgen. Het is ons niet zoozeer om die com missarissen alleen' te do?ndaarvan hebben |wij onder de werking der tegenwoordige wet [te veel ervaring opgedaanmaar het id de plicht van den; wetgever om een vol ledig stelsel van toezicht op de hande lingen van het bestuur te ontwerpen, van zoodanigen aard, dat men hopen mag, in het vervolg zooveel mogelijk van malver satiën verschoond te blijven. In zulk een stelsel kan wettelijk toezicht van commis sarissen niet worden gemist en moeten er bovendien speciale deskundigen wezen, wat commissarissen niet zijn. De be langen van administratie en van boekhou ding vorderen dat en hierin had een der hoofdstukken van het ontwerp moeten be staan. Men heeft nu wel een beetje veel zijn kracht gezocht in wat ongeveer van zelf sprak, wat van minder beteekenis was, of anders in theoriëen waarvan do waarde voor de praktijk wel zeer gïring zal wezen. Veel belang kunnen wij er niet in zien, dat bestuurders en commissarissen, die loon genieten arbeiders, genoemd worden. Stel u een onbezoldigde directeur voor! En ook een commissaris die zijn plicht doet mag wel iets voor zijn moeite hebben. En of hij nu daardoor al of niet arbeider wordt in dienst der vennootschap, dit laat on^ ta melijk koud: de controle zal er wel niet bij profitceren. Aan zaken van veel minder belang is, het zij nogmaals gezegd, de meest moge lijke aandacht geschonken. Waar gesproken wordt van het opmaken van balans en winst en verliesrekening, wordt niet verzuimd te zeggen, dat deze stukken geteokend wor den, door bestuurders en commissarissen, als ze er zijn wel te verstaan, wat lang zoo zeker niet is. Zijn ze er toevallig wel, dan worden hun bepaalde rechten en be voegdheden toegekend. Zóó bijv. vertegen woordigen zij de vennootschap in rechtsge dingen tegen een bestuurder; zij kunnen iederen bestuurder ten allen tijde schorsen; en wanneer "er niets meer te schorsen valt, m. a. w. alle bestuurders reeds geschorst zijn, een toonoel van onbeschrijflijke ellende dus, nemen zij het bestuur der vennootschap waar; terwijl zij ook een deskundige kun nen benoemen, ten einde op de boekhouding regelmatig toezicht te houden cn verslag uit te brengen omtrent de ontworpen ba lans en winst- en verliesrekening. De in deze dingen nalatige commissaris, wordt ook verantwoordelijk gestold, als hij er is! Maar van ernstige pogingen om al die misère te voorkomen, gein spoorAlles k a n, veel hangt van het toeval af. Ditzelfde kan worden gezegd van een bepa ling, dat bij do akte van oprichting, óf door de al gemeen 3 vergadering, een des kundige kan worden benoemd, t?n einde hetzelfde te dosn wat hierboven is gezegd. Wij zijn van moening dat de bevoegdheid daartoe van do algemomc vergadering als oen paal boven water staat cn wij daarvoor geen wet noodig hebben. Wanneer de wet de benoeming van zulk een deskundige ge biedend had- voorg3sclircv3n, dan zou heb wat anders geweest zijn, doch dit ware ook alweer geheel onnoodig, indien dit ont werp in zake van toezicht en controle be vatte wat liet behoorde te bevatten. In dat geval zouden de voorschriften die het ont werp geeft omtrent de rechten en verplich tingen van zulk een deskundige, op hun plaats zijn geweest. N u zijn zij tamelijk overbodig. Het ontwerp bepaalt, dat de winst, di-e een vennootschap maakt, den aandeelhou ders ten goede komt. Dat is ook nog al vrij duidelijk, en even duidelijk is het dat de algemeeno vergadering steeds bevoegd zal wezen om te besluiten dat de winst voor een deel, of desnoods zelfs geheel, tot reserve te bestemmen. Bij de regeling der vergadering van aan deelhouders zien wij ook alweer diezelfde zucht om veel te zeggen wat vanzelf spreekt, bijv. dat ieder aandeelhouder bevoegd is om de algemeen© vergadering bij te wo nen, het woord te voeren, en het stemrecht uit te oefenen! Herhaaldelijk wordt in de memorie van toelichting gezegd, dat hot geenszins do bedoeling van het ontwerp is om aan oprich ters en bestuurders van vennootschappen, door straf- en andere dwangbepalingen, iedere vrijheid van beweging te ontnemen; maar dat tóch iets anders en iets meer geboden wordt dan louter een voorstel tot verandering van de tegenwoordige, zoo ver ouderde wet. Dat het eerste de bedoeling niet was, blijkt helaas maar al te duidelijk. Het laatste is zeker waar; doch even waar is het naar onze meening, dat het ontwerp niet geeft- wat het belooft, -ah dat het ook niet geeft wat dringend noodig is en yat het belang heb tend publick eischt. Hdt is niet noodig nog verder in liet ontwerp door te dringen, om dit aan te toon-en. Het goede dat het bevat waardeeron wij, maar liet is veel te zwak en het ontziet tc voel de particuliere vrijheid, om, do kleinere gebreken daargelaten, hen te bevredigen, die met kennis van zaken over den huldigen toestand kunnen oordeelen. W. Leaden, 88 Augustus. Do „Staatscourant" bevat de statuten der muziek- en tooneelvereehiging „Kunst naar Gave" te Leiden. Voor het examen Hoogduitsch 1. o. is te -"s-Gravenha-ge toegelaten de heer P. J. van Ravesteyn van Leiden. Yoor het examen Hoogduitsch m. o. akte A is toegelaten de heer A. J. G. de Loor, van Katwijk aan den Rijn. De uitslag van het in de maanden Juni en Augustus te 's-Gravenhago gehouden examen, ter verkrijgf.ng van een getuig schrift van bekwaamheid tot de studie aan de Technische Hoogeschool te Delft, is als volgt: Het getuigschrift is uitgereikt aan: S. Paul, geboren te Benthuizen; J. Mutters, geboren te 's-Gravenhage; mejuffrouw A. G. Kroeze, geboren te Zunderdorp; J. A. de Graaff, geboren te Oud-Yossemeer; W. A. F. Sobot, geboren te Amsterdam; en R. L. A. Schoemaker, goboren te Roermond. Het aantal candidaton van wie derhalve 6 het- getuigschrift verwierven, was 7. De Koningin-Moeder, chef van het in- fanterie-regiment Prins Frederik der Ne derlanden te Minden, in West-falen, heeft, naar de „Kóln. Ztg." meldt, aan het korps offcieren van dat regiment, voor zijn nieuw casino, een soliilderij van Hoynck van Pa- pendrecht geschonken. Het stelt voor een episode uit den slag bij Waterloo. De vorstelijke familie van Wied, thans te Sclieveningen vertoevende, gaf gisteren gevolg aan het reeds aangekondigd voorne men om de eigendommen van wijlen haar ouders onder Wassenaar te bezichtigen. Het buitengewoon Engelsche gezant schap wordt a. s. Vrijdag des voorm. 10 uren in Den Haag verwacht, via Hamburg komende uit Kopenhagen, alwaar het 'laat stelijk zijn opdracht vervulde. Aan het sta tion zullen ter ontvangst aanwezig zijn de Engelsche gezant met het personeel zijner legatie en de luitenant-kolonel Yan Hoog straten, als adjudant van H. M. aan de missie toegevoegd. De leden zullen afstappen in het Konink lijke paleis Noordeinde, waar do vertrek ken in het Engelsche kwartier te hunner beschikking zijn gesteld. Des avonds geeft do minister van buiten- landsche zaken een gastmaal ter eere van de afgevaardigden van koning George- Ter gelegenheid van de ontvangst der ambassade Zaterdag door H. M. de Konin gin op Het Loo, is er 's avonds halfacht ten Hove een galadiner van 34 couverts. Een extra-trein is aan het gezantschap aangeboden voor de reis a.s. Zaterdag om streeks 3 uren 's nam. naar Apeldoorn. Aan het spoorwegstation aldaar zal zijn opge steld een piket huzaren, dat 't gezantschap, in hofrijtuigen naar het paleis Het Loo en weer naar het station gaande, zal escor teeren. In de gisteren gehouden zitting van de Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk was van II. M. de Koningin ingekomen een dankbetuiging voor de toezending van het schrijven aan de kerkeraden over de „Bor- romaeus-Encycliek' Ter benoeming tot leeraar in de Spaan- scho taal aan de H. B.-S. met daaraan ver bonden Handelsschool te Haarlem worden' voor gedragen do heea* B. M. Franco to Rot terdam. «en mej. S. C. Land te Haarlem; to«t locraar in de MaLeische taal do hoeren, R. Soetan Casajangan Soripada te 's-Gra- vonhago en nu*. O. Rijke to Deiden; tot loer aar in de stenographic do hoeren A. E. d'Oliveira to Amsterdam on B. Klooster, te 's-Gravenhage. Bij resolutie van den minister van ko loniën van 16 dezer is F. W. J. G. K. E. van der Putten, adjunct-oommies bij het departement van koloniën, ter beschikking gesteld van den gouverneur van Suriname, om aldaar tijdelijk te worden werkzaam ge steld ter administratie van finano.ën, en is F. W. Kromhout gesteld ter besohikking van den gouverneur-goneraal van Ned.-ïndië, om als ingenieur bij liet mijnwezen daar te lande te worden geplaatst. Hr. Ms. pantserschip „Evertsen," on der bovel van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven, is 17 dezer van Kopenhagen vertrokken. De gewone audiëntie van den minister van Bu'tenlandscho Zaken, van den minis ter van Marine en van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 19 Augustus a.s. niet plaats hebben. ALPIIEN. Bij de alhier gehouden her stemming voor twee loden-patroons voor d-e Kamer van Arbeid voor Voedings- en Ge notmiddelen werden uitgebracht zes geldige stemmen, en wel 5 op C. Dompeling, 4 op G. Offers. 2 op C. Hazebroek en 1 op H. Jol lie. Gekozen zijn dus C. Dompeling en C. Offers. Bij de gehouden herstemming voor een lid-werkman voor de Kamer van Ar beid voor de Bouwbedrijven werden uitge bracht 19 geldige stemmen, waarvan 14 op P. v. d. Heydcn, 2 op J. Stapper, 1 op C- Boele, H. v. d. Heide en Van Noord. Ge kozen is alzoo P. v. d. Beydem Bij dei herstemming voor oen lid-werkman voor do Kamer van Arbeid voor Voedings- en Ge notmiddelen zijn uitgebracht 48 geldige stem men en wel 21 op A. v. Noord, 24 op A. Stel, 1 op Van Doorn, Kcttenis- en Stap per, zoadat herstemming is tusschen A. v. Noord on A. Stel. KOUDEKERK. Met de verbouwing vaq het Raadhuis is een aanvang gemaakt. Ten gevolge der aanvaring van Vrijdag 1.1. moet de Koudekerksche brug worden afgesloten, voor de reparatie. LISSE. Mot ingang van 1 Sopt. a.s. is de hoer A. Anomaat., klerk tweede klasse aan het Post- on Telegraaf kantoor alhier, in gelijke betrekking benoemd to Amster dam en de heer Van der Beek, to Amster dam, in ziin plaats alhier. Mot ingang van 1 Sept. a.s. is mej. Annio Bondam, alhier, benoemd tot onder wijzeres aan do openb. lag. school tc Al- blassordam. De brug over de Ringvaart, alhier, dio sinds menschenheugenis gedurende den nacht steeds werd afgedraaid, blijft thans ten ge rieve van hot verkeer te land gesloten, zoo- dat do rollen van de scheepvaart en het. land zijn omgekeerd en de werkzaamheden; van den nachtwacht zijn veranderd van over varen in de brug overdraaien. NOORDWIJKERHOUT. Door de „Wil- holmina-verocniging", alhier, worden plan nen gemaakt om den verjaardag van H. M. do Koningin wederom. op luisterrijks wijze to herdenken. Evenals vanouds zal de viö- ring van het feest niet plaats hebben: op' 31 Aug., doch dien Donderdag van do „Noord- wijkerhoutscli© kermis". Allerlei, vormakió- lijkhoden, waaraan liefhebbers van iodiGrCri; leeftijd kunncD deelnemen, zullen den gan- scheu dag elkaar afwisselen. Binnenkort zullen leden der feestcommissie^ bij do ingezetenen oen lijst aanbieden, waar door ieder, die door bedoelde hcorcn mei oen bezoek wordt vereerd, in staat zal ge stold worden eens flink in den zak tel tasten, wat ongetwijfeld voor allen zal blijken: oen behoefte dos harten to zijn. Van 1 tot 4 September a.s^ hoeft in het St.-Clemenshuis een retraite plaats voor jongelieden uit den Middenstand^ on heen ren handcis- cn kantoorbedienden. NOORDWIJK. De bloembollenbeura werd gisteren bezocht door 50 personen* waaronder 14 exporteurs. Handel ongelijk;' nog geen stijging der prijzen, ten minsto niet in de gewone handelssoor ten. De late tulpen schijnen dit jaar klein geleverd te mogen worden. RIJ NS BURG. De uitslag van de loting to Katwijk voor de Nationalo Militie i3 als volgt: 1. Dan. Noort; 2. Corn. Hogewoning; 3. Jao. Glasbergen; 4. Jao. Star; 5. D. v. d. Valk; 6. Gerr. van Egmond; 7. J. J. Zand bergen; 8. T. v. d. Haak; 9. W. van Tilburg; 10. A. Hogewoning; 11. P. v. Beekum; 12„ Joh. v. d. Mey13 Com. Noort; 14. W. Zandbergen; 15. G. Vletter; 10 R. Blan- kert; 17. D. v. d. Kwaak; 18 G. W. Doffer- hof; 19. J. Ka.genaar; 20. J. Goemaat; 21. Abr. Prins; 22. G. H. W. G. Collee; 23., J. Kuyvenhoven; 24. W. de Leeuw; 25 G.: van Egmond; 26 J. J. Zandbergen; 27 M.: van Delft; 28 Joh. de Koning; 29 P. C.; Grimbergen; 30 G. Tijsterman; 31. Jac. Joh.. Kort; 32 S. Ouwersloot; 33 W. G. Wisch- meyer. De Nummers 1, 4, 5, 9, 11, 15, 22 en 2) Lorenzen sprong zoo vlug op, als zijn dikte en gemakzucht het toelieten. Buit«_n hield een rijtuig stil. Dadelijk daarop, nog eer de hotelhouder de deur had bereikt, klonk een zware stem: >>Hé, kastelein! [Waar zit die roofridder nu weer? Loren zen, hé En daarna op zaohteren toon: „Geef me maar een hand^ kleintje. Gas hebben we in onze schoone stad nog niet. Pas op, dat je met valtZooGoeden avond Lorenzen! Waar is Marie nu weer? Die verduivelde meidIk kom dadelijk terug, maar wil eerst de kleine even naar boven brengen." De deur van het salon was opengebleven en Bulder deed zijn best om in de gang te kunnen zien. „Daar, dio trap op, Antjezei de diepe stem. „Een hydraulische lift laat Lorenzen eerst tegen het najaar maken." Dadelijk daarna verscheen in het licht een sierlijke meisjesgestalte. Hoe "scherp Eühler ook keek, hij kon niet veel zien. De jonge dame of was het nog een kind? ging snel voorbij. Een hooge, breede man nenfiguur volgde haar op den voet. Toen kwam de hotelhouder en liet, met een onbe holpen buiging, een vreemdeling in het ver trek. „Hier, als 't u blieft, hierl Neem a voorloopig maar plaats. Wij hadden u eerst over een paar dagen verwacht...." Er volgde een lange uiteenzetting, waar om de bestelde kamer van den nieuwen gast nog niet klaar kon zijn. Antje Bergholm was snel naar boven ge gaan. «Proestend volgde de vader. Op de eerste verdieping stond, met een kandelaar in $e hand, een frisch, aardig meisje en knikte. „Hier heb je de voortreffelijke Marie, Antje, de-blonde burcht jonkvrouw van on zen roofridder en de uitstekende zorg voor de huishouding. En dit, Marie, is mijn dochter." „Goeden avond, juffrouw Bergholm," zei het meisje. „Ik hoop, dat het u in Eben- sfcedt zeer goed zal bevallen." Antje scheen in het eerst de dochter van den hotelhouder voor een dienstbode te houden. De wijze echter, waarop het meisje zich uitdrukte, was, bij alle bescheidenheid, zoo beschaafd, dat zij haar dwaling inzag, Marie Lorenzen de hand reikte en hartelijk antwoordde: „Dank u vriendelijk, juffrouw Marie, voor uw welkomstgroet Een oogenblik rustte de fijngehandschoen- de hand in de breede, maar goedgevormde van de Holsteinsche. „Hier, juffrouw Bergholm, nummer drie!" zei het meisje. „De bel is rechts van de deur en uw koffers laat ik dadelijk bo ven brengen." Nu stonden vader en dochter alleen in de smalle, lange kamer. Het zag er niet be paald gezellig uitj dit kale vertrek, kamer nummer drie van het hotel van Christiaan Hoinrich Lorenzen te Ebenstedt. Niet ge zellig ten minste voor een jong meisje, dat het beter gewoon kon zijn. Rechts het bed, met de hooge kussens, daarvoor een nacht- tafeltje; links een sofa met ronde tafel, daarnaast de waschtafel, op den vloer twee zeer bontgekleurde kleedjes en voor de vensters dunne gordijnen van neteldoek. In den haard gloeide nog het vuur. De len te had wel volgens den kalender haar in trede gedaan, maar het was buiten nog recht koel. De vader voelde wel, dat de kamer iets zeer treurig leegs had. Hij lachte. „Ja, Antje, dat is nu eenmaal bij ons, bouwmenschen, niet anders. Je moet mijn kamer eens zien; die ziet er nog ellendiger uit. Lorenzen heeft het beste hotel van de plaats; dan kan jo je een voorstelling vor men van de rest. Maar wacht maar des te netter zal ons eigen nestje worden, kuiken tje." Het jonge meisje Antje Bergholm was wel negentien jaren, maar zij zag er met haar zeer slank figuur en smal gezichtje uit als zestien schudde het hoofd. „Ik ben zeer tevreden zooals het is, vader Daarbij dwaalden echter haar groote oogen door de kamer, als zochten zij iets. En nu lichten ze plotseling op. Antjo liep naar de ronde tafel. Daar stond 'n dikbuikige water karaf en daarachter in een klein vaasje ston den eenige primula's. Zij nam het vaasje op, een glazen ding uit een dertig-centsba zaar. „O, dat is lief van u geweest, vader." Qver het gelaat van den man gleed een eenigszins verlegen glimlach. „Ben je zoo blij met de paar bonte arm zalige dingen 1 Nu, als ik dat had kunnen vermoeden, dan had ik uit Hamburg een bouquet rozen laten komeUj Antje!" Zij keek hem verwonderd aan. Een vraag scheea op haar lippen te liggen.. Maai" daarna scheen het, of zij voelde, dat dio vraag niet meer noodig was, dat de be antwoording er van reeds in haars vaders woorden lag. Met een treurige uitdrukking zette zij het vaasje neer. Nu lachte bij luid: „Kleintje, er is n ets aan te doen, jo zal je er aan moeten gewen nen dat je oude vader een beetje een onbe schaafde beer is, die den omgang met zulke kleine meisjes, als jij bent, zijn leven lang niet heeft geleerd." Hij kwam dichter bij zijn dochter en hield zijn hand onder haar kin. „Maar, Antje, als je soms eens iets wensckt, geneer jo dan niet, en al is het ook wat veel, dat hindert niet; ik geef het graag, als ik je er een genoegen mee kan doen." Hij keek haar in het gezicht en er blonk toch iets van vadervreugde in zijn grijze oogen. „Meisje, je bent knap opgegroeid in de laatste paar jaren. Zeer tenger zie je er nog wel uit; maar knap ben je geworden. Werkelijk, Antje, heel knap zoo iets bij zonders, iets fijns." Hij streek met zijn groote hand over het gezf.cht van het jonge meisje. Er lag een on handige teerheid in zijn beweging. Antjo werd rood En nu lachte hij luid en hartelijk. „Nu; kleintje, je vader zal j'e toch wel mooi mogen vinden Maar toen bemerkte hij een traan in het oog van zijn dochter. Hij trok ziin hand terug en zei, met een zachte ontstemming in zijn toon: „Wat nu, tranen? Waarom, Antje? Heb je al heimwee naar Dresden naar de kost school en een half dozijn vriendinnen? Kind, tranen, daar houd ik niet van!" Zij sloeg schuchter de oogen naar den grond. „Ik dacht aan moeder..." zei ze zacht. Hij schudde het hoofd, zonder to ant woorden, en liep daarna haastig een paar malen de kamer op en neer. Antje bloef op dezelfde plaats staan zon der zich te verroeren. Haar borst bewoog onder den nauwsluitcnden mantel. „Vader, ik zal niet meer schreien, als u dat niet hebben kunt. Neem het mij niet kwalijk, het was een zwakheid Nu eindigde hij zijn wandeling en ging voor haar staan. „Kjjk, dat is nu eens verstandig, Antje, meisje 1 Weet je, ik kan geen vrouwentra nen uitstaan, absoluut niet. Dat is niets voor mannen, als ik ben. Om vrouwentra nen te drogen heb ik geen tijd en ook geen lust Bergholm trok zijn winterjas uit en. bromde over de droge hitte, die van de kachel uitstraalde. En daarna zette hij plotseling zijn reismuts op. „Nu, kind je hebt zeker nog wel wat te doen? Ja? Nu, dat da-sht ik wel. Vrouweri hebben altijd zoo iets, krulletjes branden, een beetje poeder! Ik ga naar beneden., Daar vindt je m© dan. We moeten toch een flesch op je gelukkige aankomst aaa het kanaal drinken." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1