N°. 15484- Maandag 15 Augustus. A0. 1910. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. Uit de „Staatscourant". Academienieuws. Gemengd Nieuws, LEIDSCH DAG-BL PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentscontant; elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/" 0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per postt 1,65. Afsluiting; passage Donkere teeg. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de Don ker s t e e g, wegens het verrichten van werkzaamheden aan het gasbuizennet, op Dinsdag 16 Augustus a. 8. voor het ver k eer met rij- en voertui gen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST. Sr-retaris. Leiden, 15 Augustus 1910. .Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Dir. Belastingen is ter hand gesteld het kohier der belasting op bedrijfs- en an dere inkomsten No. 2 van den dienst 191ö 1911, executoir verklaard den 12 Augustus jl. en herinnert den belanghebbenden aan hun verplichtingen om den aanslag op 'den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 15 Augustus 1910. Leiden, 15 Augustus. B. en Ws. geven in overweging aan den heer H. van Wamelen op zijn verzoek, met ingang van 16 October 1910, eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de open bare lagere school der 3e klasse No. 5 al- bier, wegens zijn benoeming tot onderwijzer te Utrecht. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van Commissarissen der Stads- Bank van Leening, geven B. en Ws. den Raad tevens in overweging de bij de artt. 17 en 18 van het Reglement der Bank vast- igestelde tarieven voor de tieffing van inte ressen en de berekening van administratie- loon, wederom voor den tijd van drie ja ren aan H. M. de Koningin ter goedkeu ring voor te dragen. De gemeenteraad leggen B. en Ws. over de door Commissarissen der Stedelijke fabrieken van gas en electriciteit ingedien de-voordracht, ter vervulling oer vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer J. P. J. Dricssen. Op die voor dracht staan de heeren J. P. J. Driessen en A. L. Reimeringer Gzn. Ter voldoening aan art. 3 van het Regle ment op het beheer en bestuur der genoem de Stedelijke fabrieken worden door B. en Ws. aan het door commissarissen voorge dragen dubbeltal, toegevoegd de heeren: J. A. Bots en A. Mulder. Met 18 Augustus a.s. eindigt de huur van het perceel in de Dolhuissteeg No. 18, krachtens raadsbesluit van 19 Augustus 1909 verhuurd aan B. Neuteboom voor f 25 per jaar. Aangezien de huurder krachtens het huur contract weder voor 1 jaar gebonden is en bij B. en Ws. tegen verlenging der huur geen bezwaar bestaat, geven zij in overwe ging te besluiten het genoemde perceel we derom voor den tijd van één jaar aan ge noemden persoon te verhuren voor f 25 per jaar en overigens onder de bestaande voorwaarden. B. en Ws. stellen voor aan den Raad van Administratie der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij vergunning te ver leenen tot het maken, overeenkomstig de overgelegde teekening, van een houten pri- ^aataanbouw aan het van hout samenge stelde seinhuis op het terrein nabij den Rijnsburgerweg en tot het behouden van dat seinhuis zelf. - Zaterdagavond trad voor ,,The Inter national Visits Association" alhier, op de heer Henri Polak met een rede over The Social Democratie Party. De spreker gaf daarin een overzicht van de beweging der partij hier te lande. Na aflcop was er ge legenheid tot het stellen van vragen, /aar- van zeer ruim werd gebruik gemaakt. Zondag was een rustdag Hedenochtend heeft de heer Bonthuis ge sproken over „Agriculture and Horticul ture", waarbij hij de vreemdelingen op de hoogte bracht van den stand onzer tuinbouw kunde, wat er op dat gebied hier gedaan wordt en welke belangen er bij betrokken zijn. Een landkaart maakte een en ander aanschouwelijk. Da arna is het gezelschap om ook de prak tijk der tuinbouw te zien, vertrokken naar het Westland, waar om 1 uur de automati sche veiling werd bezocht. Dinsdag wordt een uitstapje gemaakt, naar Dordrecht. Een' mooien avond trof de muziekver- eeniging „Werkmans Wilskracht" toen zij Zaterdagavond in den theetuin „Oud-Hor- tuszicht" haar 22ste uitvoering gaf, welke de tweede gezellige feestavond aldaar was. De met vlaggetjes en wimpeltjes versierde tuin was goed bezet en de werkende leden, verwierven met de uitvoering van het pro gramma, waarvan het eerste gedeelte be paald aangewezen nummers bevatte, w.o. een nieuw „Goeden dag, tot weerziens!" een marsch van den directeur, den heer J. Noordanus, ved bijval. Na de pauze werden er populaire mar- schen gespeeld, op welken maat rond de tent werd gedanst of door den tuin wan delingen werden gemaakt. Een en ander maakte, dat liet er hoe langer hoe gezelli ger werd. Gisteravond gaf het muziekgezelschap Orpheus'' in den tuin van „Zomerzorg" het van 24 Juli uitgestelde concert. Ook dit werd door een mooien zomeravond be gunstigd en de tuin was zóó bezet dat er, naar het aantal gebruikte stoelen en ban ken, berekend werd dat er wel een 100C personen zullen geweest zijn. Het program ma bood ook hier onder leiding van den heer J. Yink, veel goeds en de toejuichin gen waren soms zeer langdurig. Zooals men weet, hadden ook de leden van „Vreemde lingenverkeer" toegang tot dit concert, dat een goeden indruk zal hebben achter gelaten. Eenige leden van „The International Visits Association" woonden het even eens bij. Aangenomen is hot beroep naar de Chr. Geref. Gem. te Hoogvliet door den heer P. van Hoven, cand. te Leiden. Met 1 Sopt. wordt verplaatst de klerk der posterijen en telegraphie 1ste klasse H. A. Boekwijt van Oss naar Leiden (bij- post- en telegraafkantoor Utrechtsohe Veer) Prins Hendrik arriveert Woensdag avond te 9.17 u. te Arnhem uit Aken, en wordt per auto van de firma Grundt al daar naar het Loo gereden. Den volgenden avond vertrekt de Prins naar Dobbin en is dus niet tegenwoordig bij de ontvangst van de Engelsche ambassade op Zaterdag 20 dezer. Ds. Jb. van der Bijl pred. in de Geref. Kerk te Kamerik (Z.H.), heeft wegens hoogen leeftijd en droeve huiselijke omstan digheden, emiritaat aangevraagd Do onlangs tot tweeden luitenant be noemde cadetten van de Koninklijke Mili taire Academie zullen op 24 dezer worden beëedigd en in functie gesteld. De burgemeester van Maastricht, de heer 'F. C. II. Bauduin wiens overlijden wij meldden, werd in 1836 te Roermond ge boren en studeerde te Maastricht, waar zijn vader griffier was der rcchtoank. Hij deed examen voor candidaat-notaris. Van 1873 tot 1909 was hij onafgebroken raadslid, en van 1881 tot 1900 wethouder. In Augustus van dat jaar weid hjj benoemd tot burge meester. Verder ^-as hij jarenlang lid van de Kamer van Koophandel, oud-majoor commandant der d.d. schutterij en lid van particuliere instellingen. Hij v/a-s behalve ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, ook officier van de Oranje-Nassau- orde. Burgemeester Bauduin was te Maastricht zeer populair. AARLANDERVEEN. De Unie-eoilecte heeft opgebracht f 74.12$ HAARLEMMERMEER. De postduiven- vereeniging „De Telegraaf" alhier, hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven van Dordrecht, afstand CO K.M. In vrij heid gesteld te 9 uren was de aankomst als volgt: 1ste duif van J. v. Es om 9.49; 2de duif van N. Ravensloot om 9.513de duif van J. Pauw om 9.53.30; 4de duif van W. Sandifort om 9.54 ,en zoo vervolgens. De drie eerstgenoeraden behaalden de drie uitgeloofde prijzen. Gnzo plaatsgenoot J. W. Pompe^ d'e enkele dagen geleden tot R.-K. geestelijke is bevorderd, zal Dinsdagavond feestelijk deze gemeente worden binnengeleid. Aan de grpns der gemeente bij de Gru- quius zal hij door een stoet, bestaande uit 30 ruiters te paard en 20 wielrijders worden opgewacht, om daarna in optocht langs den Kruisweg naar zijn ouderlijke woning *e Hoofddorp te gaan. De deelnemers zullen a»llen in feestgewaad, d. w. z. in blauw witte kleuren zijn uitgedost. Het fanfarekorps „Excelsior" van Hoofd dorp zal den stoet begeleiden met muziek van af den IJweg. HILLEGOM. Maandag 29 Augustus a.s. hoopt ds. Schouwenburg, van Amsterdam, voor de Christelijke Jongelingsvereeniging „Psalm 119 9" een spreekbeurt te vervul len. De plaats van samenkomst is nog niet bekend, doch zal nader bekend gemaakt worden. OLTDSHOORN. De Unie-colecte heeft op gebracht f 156.521. ZEVENHOVEN. De stoomdorsckmachine van den heer Van Rossenberg is hier door een tochtbrug gezakt, zoodat de dorschkast, die ciroa 5000 K.G. weegt, in het water is terecht gekomen. Thans zal er een lichter moeten komen, om haar boven water te hijschen. ZOETERWOUDE. Donderdag 18 Aug, des voorm. te halftien is er Raadsvergade ring. ZOETERMEER. De rekening dezer ge meente over 1909 is door den Raad vastge steld tot een bedrag van f 13,810.35$ aan. ontvangsten, f 12,777.22$ aan uitgaven, goed slot alzoo f 1533.13. Uit een gchuur van den smid Jun- gerius zijn twee rijwielen ontvreemd. 'sMor- gens omstreeks drie uren is een persoon gezien, gezeten op een fiets met een rijwiel op zijn rug. Tot nog toe is echter geen nader spoor van den dief ontdekt kunnen worden. De uitslag van de loting is als volgt'. No. 1 G. Burgstad; 2 J. B. A. Spruit; S H. Vlaardingerbroek4 T. P. Tunkor; 5 J. Sentel6 H. ten Kate7 J. H. Bootsma 8 M. Uittenbogerd; 9 L. P. Brouwer; 10 A. A. van den Berg; 11 C. H. van Hamersvelt; 12 B. A. Beukers; 13 K. Hoogeveen; 14 A. C. Spruit; 15 J. Berk. Nos. 5, 9 en 12 hebben broederdienst. „Wie kaatst, moet den bal verwachten": De brochure, dezen titel dragend, heeft tot onderschrift „De Encycliek voor het Nederlandsche volk bewepkt en~ toegelicht". J. van Veen is de schrijver, en uitgever: C. L. G. Veldt, te Amsterdam. „De Moderne Moeder" j gids bij de opvoe ding en wenken voor ipoeders, geeft nog eens weer, in nieuwen vorm, de populaire dosis hygiëne, waaraan men hel leeken tegenwoordig niet laat ontbreken. Dr. J. E. Alberts bewerkte dit boek van ruim 200 pagina's naar d*"- Laing Gordon's geschrift. H. Meulenhoff te Amsterdam is uitgever. Prof. M-ichaölLs. f Te Straatsburg is in den ouderdom van 75 jaren overleden prof. dr. Adolf Michaëüs, een der bekendste Duitsche archaeologen. Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 Sep tember 1910, benoemd tot .directeur van het post- en telegraafkantoor te Nijkerk B. W. C. van Rije, thans in gelijke betrekking te Neder-Hardingsveld; benoemd tot vertegenwoordiger der Ne derlandsche regeering op het van 5 tot 7 September a.s. te Weenen te houden tweede internationaal jaohtoongres: mr. A. P. R. C. baron van der Boch van Verwolde, te Laren (Geld.) L. J. de Langen, surnumerair der direc te belastingen, invoerrechten en accijnzen, uit de directie Groningen, met ingang van 1 September 1910, tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van adjunct inspecteur derzelfde middelen te Maastricht met l Sept. 1910, aan dr. D. M. Kooy, leeraar in de scheikunde aan de Cadetten school, op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag uit zijn gemelde bo- trekking verleend; met 1 October 1910 benoemd tot leeraar in de natuurkundo en de cosmographie aan de Cadettenschool J.A. Ladago, thans als zoodanig werkzaam; to rekenen van 23 Juli 1910, lo. aan den reserve-lc- luit. L. A. Vogel, van het reg. grenadiers en jagers, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; 2o. genoemde officier benoemd tot reser ve-eersten luitenant der infanterie, met be stemming voor den dienst bij de landweer in het XXIXe landweerdistrict. de volgende pensioenen verleend: H. R. de Ruiter f 453, R. dr- Boer f 382, F. Th. Viol f 1178, C. A. Willemse f 2563, J. M. van Aken f 1722, A. van Pernis f232, P. W. Papegaay f 2209, J. Smit f 468, M. Vellmga f 2775, H. J. J. Kuipers f 533, A. Marcus f 550, W. M. de Jong f 517, J. L. Reith f 374, H. Eekhout f 2668, J. W. Groeneveld f 784.' Als. Synode der Ned. lfierv. Kerk. Aan de orde was Zaterdag het reeds ge durig ingekomen en afgewezen verzoek van mej. Gerlings e. a. betreffende de inschrij ving van vrouwelijke studenten in de theo logie in het album der kerkelijke- hoog» leeraren en admissie tot het examen ter toe lating tot de evangeliebediening. Het rap port over het vernieuwde verzoek was door prof. Van Veldhuizen de vorige week voor gelezen het leidde tot afwijzend advies. Thans komt dit rapport in behandeling. Prof. Daubanton verklaart zich in zijn prae- advies beslist tegen het verzoek als in strijd met den geest der H. Schrift, inzonderheid des N. T., met de psyche der vrouw, met den toestand der Hervr. Kerk en met do eischen eener gezonde praxis. Willen de vrouwen dienen in den evangeliearbeid, dan staan haar andere en betere wegen open. Niets verhindert haar theologie te studeeren en de colleges bij te wonen. Maar tot den kansel geve men haar geen toegang. Prof. Van Veldhuizen handhaaft de gevoe lens, neergelegd in het rapport, maar brengt hulde aan de dames die door haar volhar ding het „semper mutakdlis femina" logen straffen. Hij is op schriftuurlijke en op practisohe gronden tegen de toelating der vrouw tot het leerambt. De „dominees vrouw" blijve in eere; de „vrouw-dominee" doe bij ons haar intrede niet. Ook de secre taris acht het leeraarsambt niet goed voor de vrouw4 noch de vrouw voor dit ambt. Buiten het ambt kunnen zij toch zoo geze gend werkzaam zijn. De heer Eilerts de Haan is van ander gevoelen, maar refe reert zich aan 't ten vorigen jare door hem aangevoerde. De heer Adriani pleit voor het verzoek, terwijl volgens hem de zaak toch nooit een hooge vlucht zal krijgen. Desge lijks dr. Weyland, die niet begrijpt waarom men de vrouw als hoorderessen zou toela ten, zonder het ambt als doel. Uit practiscb oogpunt ziet de heer Schrieke er noch veel bezwaar tegen, noch veel heiil in; princi pieel is hij er echter voor. Hij is met dr. W. van meening dat men de H. Schrift hierbij zoowel voor als tegen kon gebruiken. Ds. Heerspink is er tegen. De Heiland koos geen vrouw onder Zijne twaalven. Ds. Van Melle verklaart er zich ook op socialen grond zeer beslist tegen, en wijst op de practische bezwaren aan het cateohiseeren en het leiden van kerkeraadsvergaderingen verbonden. De heer Menthen zou eerst het kiesrecht aan de vrouw willen toegekend zien en is daarom tegen het verzoek. De voorzitter kan er ook niet voor zijn. Met 10 tegen 9 stemmen werd het verzoek afgewezen. Nieuwe uniformen. Naar enkele bladen melden, wordt et een proef genomen met een nieuwe uniform bij den mitrailleur-afdeeling. Naar aanleiding daarvan deelt men aan het „Ctr." mede, dat die proef niet alleen bij de mitrailleur-afdeeling, doch' bovendien ook bij de compagnieën wielrijders wordt genomen, waartoe evonals bij de mitrail leur-afdoeing de eene heft in groen laken, en dat zeer waarschijnlijk wel do voorkeur za worden gegeven aan de groene kloeding, daar deze, behalve dat ze wat netheid be treft, al reeds te verkiezen is boven d6 grijze, nog de eigenschap heeft, dat ze zich in veld en bosch niet tegen de omgeving af- teekent. lnd. Bcetwnrsacadeinie. De Minister van Koloniën maakt bekend, dat Ned.-Indische landsdienaren, met ver lof in Europa, die volgens art. 47 van het besluit op de Indische bestuursopleiding" (St.bl. 1907, lnd. St.-bL no. 230), als toe hoorder tot de essen en voordrachten van het stnudiejaar 1910-11 der Ned.-Ind. Bc- stuursaca-demie wenschen toegelaten te wor den en zich daarvoor nog niet hebben aan gemeld, zich vóór 1 Sept. a.s. alsnog kun nen aanmelden bij gezegend request. (St.-Ct.) Staatsexamen tot toelating; aan de universiteit. Aan het staatsexamen tot toelating aan do universiteit namen te Utrecht van 11 13 Augustus voor de faculteit der godge leerdheid, enz., deel 8 Candida ton en voor de faculteit der geneeskunde, enz., 11 can- didaten. Geslaagd voor diploma A: E. de Vries en voor diploma B: C. J. Kruisheer, R. A. Ie Rütte enR. van Rees. Gedurende den loop van het examen trokken zich 2 candidaten terug; het examen wordt voort gezet met 1 candldaat. Na voortgezet examen slaagde van de vorige groep alsnog J. H. Bonthond voor diploma A. Leiden: Bij beschikkingen van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 1 September, op haar verzoek, eervol ontslag verleend aan mejuffrouw J. Polenaar, als assistente voor de pharmaco logic aan de Rijksuniversiteit te Leiden, en is voor het tijdvak van 1 September tot en met 31 December 1910 benoemd tot assistent voor de pharmacologic aan de Rijksuniver siteit te Leiden de heer C. de Leeuw, arts alhier.. Met ingang van 1 September! op hun ver zoek, eervol ontslag verleend aan de heeren G. A. Th. Dasback en J. H. Wieringa, als assistent voor de physiologie aan de Rijks universiteit te Leiden, en in hun plaats voor hot tijdvak van 1 September tot en met 31 December 1910, benoemd de heeren A. do Waart^ en A. C. A. Rademaker, al hier. Zooals we reeds meldden, is het 50 jaren geleden dat de koperslager C. v. Hoorn als jongen van 12 jaren in dienst1 trad bij de firma J. L. Creijgbton. Dat deze dag niet onopgemerkt zou voor bijgaan was te verwacüten. Dat wilden im mers de patroon en de gezellen niet. 's Mor gens te werk komende, trad Van Hoorn de versierde werkplaats binnen, waar hij bij monde van zijn oudsten collega M. Devele (deze is reeds 53 jaren bij genoemde firma werkzaam), namens alle kameraden harte lijk werd toegesproken, en hem, door hen, een fraaie klok werd aangeboden. In den loop van den Zaterdag-morgen kwam de patroon in de werkplaats om den jubilaris ge-luk te wenschen. met den dag, met woorden, die getuigden van goede ver standhouding tusschen patroon en gezel. Verder deelde de patroon hem mede dal heb in de bedoeling lag om heden, Maandag, 15 Aug., met den jubilaris en de andere ge* \zellen een reisje te maken naar Nijmegen, en dat hij hoopte Zondag met zijn familie den jubilaris in zijn huiseiijken kring te komen feliciteeren. Zondag nu kwam de heer Creijghton met familie ten huize van den jubilaris. Harte lijke toespraken werden gehouden en bloe* men werden hem en den zijnen aangeboden, alsmede een verrassing in den vorm van een. enveloppe met iDhoud, welke v. Hoorn en. zijn gezin in staat stelde den 13den Aug.; nog eens feestelijk te herdenken. Dat de jubilaris voor dat alles (ook van; zijn kameraden) bedankte, behoeft geen betoog. Ook van verschillende andere zijden mocht Van Hoorn vele blijken, zoowel stoffelijk als schriftelijk, van vriendschap en achting ontvangen. De dag is voor Van Hoorn en zijn gezin tot een onvergetelijken dag ge maakt. Op den nationalen scherm- wedstrijd op 13 en 14 Augustus uitgescnre- ven door de schermvereeniging „Neder land en Oranje" te Rotterdam behaalde dei heer J. Raaphorst van de schermvereeni ging „Jeanne d'Arc", onderafdeeling R.-K.. Volksbond, alhier, den eersten prijs (groots zilveren medaille) piet langen stok in den personeelen wedstrijd. Zondagmiddag geraakte een 8-jarige jongen aan den Ouden Rijn al spe lenderwijs te water in den Ouden Rijn.i Het knaapje ging reeds na eenige sparte lingen naar de diepte. Onder do omstan ders was ook zekere Staflcu, dio den knaap nasprong en eveneens naar de diepte dook. Het mocht hem echter niet gelukken den jongen te redden. Met behulp van Stafleu werd de joDgen eindelijk door een:ge brug wachters met een dreggo bewusteloos op gehaald. Nadat een minuut of zes op hem kunstmatige ademhalingsbcwegingen waren toegepast keerden de levensgeesten terug., De inmiddels ter plaatste gekomen arts,] de heer Veldhuizen kon geen letsel consta- teeren. De jongen was toch den dood nabij geweest. In den nacht van Z a t e r- dag op Zondag is door de politie een z^er- 1 vende persoon aangehouden, die bij onder- zoek bleek gesignaleerd te staan in het Politieblad tot het ondergaan van 36 dagen hechtenisstraf. Onze man was er nu na tuurlijk bij. Vleeschpriji' en. Donder- dag werd, zooals roeds is meegedeeld, in een bijeenkomst van Haagsche vloeechbou- wers besloten, zij het ook noode, tot vcr- h'ooging der vleesohprijzen. Nadat nu Vrij dag in den loop van den dag vorschillende besprekingen hadden plaats gehad tusscbcn en met vleeschhouwers, die niet ter verga dering waren geweest, ig Vrijdagavond op een tweede buitengewone vergadering van vlceschhouwers in Den Haag na ampele dis cussie besloten de uitvoering van het be sluit van den vorigen dag nog eenigen tijd uit te stellen, daar men eerst eens wil af wachten, of de bui tenia nds'che opkoopers zullen blijven voortgaan ontzettend hooge prijzen te besteden. De meening werd nl. uitgesproken, dat het hun onmogelijk zou zijn op den duur tegen die b^ite^s^orice prijzen te koopen, en dat dientengevolge de toestand zich' eerlang weder zou normalisee- ren. Intnsschcn verneemt het „Vad.", dat de vereenigde vleeeehhouwers te Delft hebben besloten, ten gevolge van de voortdurende 1 stijging der veeprijzen, den prijs van hel, rundvloesch met 10 ets. per kilo te verh'o> gen. In de Rosestraat te Rotter- dam was Zaterdagnamiddag de 13-jarige C.. M., uit de Rosestraat no. 278a, op de buf- fers tusschen de twee laatste wagens van een in beweging zijnde stoomtram van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij ge- - klommen. Terwijl de tram doorreed, viel de jongen van de buffers op de straat; hij kreeg een wiel van den achtersten wagen over het onderlijf. Hij werd in een woning, in de buurt binnengedragen, waar een ge-, necsheer slechts den dood. eonstatoeren

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1