v. WAVEREN's BEROEMDE BIEREN. Cheese-Fama v/h. 8. BE KONING TILLY. De Leidsche Begrafenis-Onderneming. Oprechte Haarlemmer Olie Op den hoek van de Van der-Werfstraat 20, Dr. DE VÜIJ, echte Kina-Druppels, „SAK IT AS", Steen schuur 1. Bovenslaand Handelsmerk Oirecteisri J. D1ÜICSE Jzsi. Kantoor: Hooigraclit 33. Telefoonn. 452. Gfaeese-Fama, het middel tegen bol en blauw worden der kaas, en dat thans ge fabriceerd wordt in overleg met het Labora torium in Chem. en Microsc. Onderzoek van Dr. Hamel Roos Harmens te Amsterdam, wordt voor Leiden en Omstreken verkrijgbaar gesteld bij HAS. Selur* GHHIST1ÜANSE en REIJST KRAK, te Leiden, a f 1.per pak. M. HU IJS? Oudewaïer, Gemengd Nieuws. 4>0 Cents Marktberichten. hoek Janvossensteeg. ONTVANGrEN: onze bekende prima kwaliteit JACOBA 1HMARKP3TTEN, en gros, en détail. W"14 Aanbevelend, H. S. FLES. -sn 1 7591 54 Levering direoï uit de koelkelders der Bpou- wseraj op Fusten, FEesschen en Syphons. Orders te adresseeren aan de Leidsche Stoom- Ëierbrouwerij „De Posthoorn", hl. H. w. WAUERE.i. Originoele flacons 50 Cts. 1224 12 Siroop van de Monniken fi. Saugninose by 1 of 6 flac. 1.20, Haagpoeder tegen Maagkramp, Maagzuur, slechte Spijsvertering, 75 Cts. Welt Ijfej vindt inaa op do verpakking van onze met GOUD SE£R03222iZ in flsscfrjes en cajjsulss. Onze Oprechte Haarlemmer Olie is beslist het geneesmiddel tegen Verkoudheid, Influenza, Ereschitis en vodero storingen der organen, en is verkrijgbaar by alle voorname Drogisten. Probeert onzo Oprechte Haarlemmer Olie Capsules geen reuk, geen smaak, geen kracht gaat er verloren en komt der halve beter tot z\)n recht. EENIGE FABRIKANTEN: N.V. Oprechte Haarlemmer Olie Fabriek Aclitcrslrast 8b, Haarlem. In Capsules per iloosje 35 Cts., In Plcnchjes 30 Cts. Verkrijgbaar by S. A. 13RüERSE,Drogistery „Boerhats", Haarlem merstraat 70.GEBR. CRISTIAANSE, Hoogewoerd 3, S. H. GERRITSEN, Haarlemmerstraat 6 en anderen. 1223 80 Opgericht 1 Juli 1876, door wijlen J. GOEDJüIjJEE Sr. 1923 20 B 101G 60 Fabrikant. De politie te 's-G raven li age heeft nog een vierden persoon aangehouden, verdacht van medeplichtigheid aan de be- rooving van een kleermaker .*n deu nacht van Zaterdag op Zondag, waarvan wij m ons vorig nummer melding hebben gemaakt. Thans is de derde beruchte ,,club van Jan de Graaf", die het winkeliers en publiek in de omgeving van het Spui, vooral op den laten avond zeer lastig maakte en waarover herhaaldelijk bij de politie klachten inkwa men, achter 6lot en grendel. Ook de vierde is ter beschikking van de justitie gesteld en in het buis van bewaring opgesloten. Gistermorgen omstk.eeks halftwaalf, is op den zolder van de distil leerderij van de firma Wynand Fockink te Amsterdam brand ontstaan door het broeien van doppen. Die brand werd spoedig bo- jnerkt en door de brandweer die inmiddels ter plaatse was gekomen weldra gestuit Een werkman, die een slang wilde leggen om de broeiende massa nat to spuiten viel van het dak. Hij werd ter verpleging naar het Bin nengasthuis gebracht Veel sterfgevallen.. Mon schrijft uit Aalten: Treffende, toevallige sterfgevallen hebben hier in deze streek bin nen een betrekkelijk korten tijd plaats go- had. Een nog ongehuwd oppassende land bouwer nam s avonds tevoren opgewekt af scheid van zijn aanstaande. Den volgenden morgen vond men hem hangen in een vee hut in een weiland, achterlatende een brief waarin hij vermeldde tot de wanhopige daad overgegaan te zijrij omdat het hem on mogelijk scheen, do hooge landpachtsom te kunnen opbrengen. De bierbottelaar en winkelier W., die 's avonds een inslag van beschuit" was gaan halen, vond men den volgenden morgen verdronken in de Slinge- beek, ongeveer 1500 M. van zijn woning; oorzaak geheel onbekend. In een schuur onder Winterswijk rond men een arbeider hangen, die te Bocholt werkte; in zijn be zit vond men een goed gevulde portemon- naie, benevens een spaarbankboekje met een tegoed van R.M. 1700. Den onderwijzer K. te Lichtenvoorde, die bezig was met hooien, vond men een paar uren nadat hij van huis was gegaan, dood in het weiland; men zegt dat een hartverlamming de oorzaak is. Men jneldt .uit Almelo aan het '„Hbld." Zondagsmiddag werd in den; tuin van do Sociëteit „Tot Hut en, Vermaak" t© Al melo een provinciale openluchtmeeting gehou den voor anarchisme, algemeen© werkstaking en geheel onthouding. Vergunning was gegeven tot het vooraf houden van een optocht met muziek tefn banieren. Evenwel mocht er niet gezongen worden, en mocht geen roodo vlag in den op tocht worden gedragen. Niettegenstaande dat wexxl een en ander toch gedaan. De politiö gebood den drager dor vlag eanige malen! deze te verwijderen, maar aan dat gebod word niet voldaan. Bij den ingang van het Sociëteitsterrein werd den drager der vlagj haar zijn naam gevraagd. Hij wilde dezen; hict opgeven en daaroni wilde de politie 'de vlag in "beslag nemen. Van alle kanten kwam hiertegen .verzet, zoodat er een op1- ïoop en een grooto verwarring ontstond^ Uit de menigte vielen drie revolverschoten. Eén der kogels vernielde de spiegelruit in' het winkelhuis yan den heer Schaakte. Door marechaussee en politie werd daai'öp 'de sabel getrokken en de menigte uit el- kaar gedreven, waarbij verscheidene perso nen klappen' opliepen met het plat van dte sabel. De drageT Van dte vlag werd rn hechtte-' his genomen' .en naar het politiobureel gé bracht. Daar werd op hem gevonden teen; revolver met zos schterpe patronen. Dezej "werd in "beslag genomen. De man werd een, hur later, nadat hém proces-verbaal was! aangezegd, in .vrijheid gesteld. Door enkelen wordt beweerd, dat ter ook 'door de marechaussee" is geschoten, doch doop deze en door de gemeente-poli tie wordt dit heslist ontkend. De kogel, waarmee dte spie gelruit is yemield, is gevonden", leu datj is er teen uit een klein kaliber revolver^ zooals er geen door de m^^cha,u,ssee gorden; 'gebiuikt, i-»—l*----'—*—r v- Do meeting in den' tuin der Sociëteit is 'd,aarop in pilo kalmte yerloopen. Van het stoomschip „B o m a", gisteren van Kragerö te IJmuiden aange komen, is in de Sunt de koksjongen van 17 jaar over boord gesprongen en verdronken. De reden ia onbekend. De koning van Span j eis Za terdag op de haxdzeilerij bij Cow es aan een gevaar ontsnapt. Hij zeilde mee op de „Shamrock," het jacht van Sir Thomas Lipton. Midden onder den wedstrijd brak de groote mast en viel over boord met tuig en al. Gelukkig werd niemand gekwetst. Op een vorige „Shamrock" is indertijd op een hardzeilerij een dergelijk ongeluk ge beurd, terwijl koning Eduard aan boord was. Ook toen viel de zware stalen mast buiten boord. Alleen werd Lipton er bij ge wond., Een giftmenger. Een grondeigenaar te Betsche in Posen iont- ving eenigen tijd geleden een pak met ge- oonfijte vruchten en een flesch cognac. Hoe wel de afzender zijn naam niet had opge geven, werd hot geschenk aanvaard, wijl kort tevoren een lid van het gezin zijn ge boortedag had gevierd en do zending werd beschouwd als een nagekomen verjaarsge schenk van een bloedverwant of vriend. Toen echter de grondeigenaar, zijn dochter en een dienstbode van den cognac hadden gedronken, werden zij ernstig ziek. Slechts met moeite konden zij in het leven worden behouden. Van deze poging tot vergiftiging wordt de zoon van den grondeigenaar verdacht. Dezo is koopman te Schwerserz, maar het gaat hem financieel heel slecht. Men veronder stelt, dat hij zijn verwanten uit den weg heeft willen ruimen om de erfenis. Een brutale straatroof. Dc kassier van de sodafabriek te Troppau, Hongarije, is Zaterdag op klaarlichten dag, toen hij zich met een tasch met geld voor de loonbetaling naar het bureau, begaf, door twee opgeschoten jongens overvallen, die hem de geldtasch ontrukten. De kassier sloeg met zijn stok naar do roovers, waarop een van hen een revolver trok en op den beambte schoot. De kassier werd in het onderlijf gewond. De beide roovers ontkwa men met den buit, eenige duizenden kronen. Een auto, waarin twee offi- cderen gezeten waren en welke bestuurd werd door twee artilleristen, is nabij Hé- breux, Fr., tegen een boom gereden. De officieren werden uit den wagen op den weg geworpen en daarbij zwaar verwond; de chauffeurs kwamen onder den auto te ligigen, en liepen ten gevolge der ontplof fing van het benzinereservoir levensgevaar lijke brandwonden op. Een geheimzinnige zaak. Omtrent een geheimzinnig geval wordt uit Belgrado aan de „Pesther Lloyd" gemeld: In de Servische pers wordt beweerd, dat Woensdagnacht in het gebouw van een ge zantschap te Belgrado een doodkist is bin nengedragen, die niet meer uit het ge bouw is gekomen. Een vrouw, die in het gezantschapsgebouw woont-, moet haar broertje vermoord hebben om zich een erfe nis te kunnen toeëigenen. De politie tracht de zaak te onderzoeken, maar wordt in haar nasporingen zeer belemmerd. Volgens een berioht van Za terdag nit St.-Petersburg hadden zich in de laatstverloopen 24 uren 102 nieuwe geval len van cholera voorgedaan, waarvan 29 met doodelijken afloop. In den loop van dit jaar heeft het geheele aantal gevallen 57,720 bedragen waarvan 25,564 met doodelijken afloop. In het gerechtshof van Parijs is Zaterdag een bloedig drama ge beurd. Een kunstschilder, Francois Médail le, vroeg echtscheiding aan. Hij verlangde tevens, dat zijn dochter, een meisje van 16 jaren, door een vorig vonnis aan de moeder toevertrouwd, de schoolvakanties bij hem zou doorbrengen. Op de zitting echter wei gerde het kind bij haar vader te gaan, daar hij te brutaal was, waarop Médaille uitriep: „Dat is schande; men heeft mijn dochter tegen mij opgeruidDo rechtbank wees het verzoek van den vader af. Deze ging opgewonden heen vervolgde zijn vrouw in de wandelzaal. Hij haalde een revolver te Italiaanscho Soldaten bij een Mont-Blanc-bcséijgiiig;. Een compagnie, waarvan do manschappen in volledige uitruiting waren, ondernam dezen gevaarvollen inarsch, welke, trots alle moeilijkheden, dio de met sneeuw bedekte bergen opleverden, een gelukkig verloop had. voorschijn en vuurde het wapen driemaal op haar af. Het slachtoffer, dat door de drie kogels in den jruggegraat getroffen was, is in het gasthuis bezweken. De moor denaar is aangehouden. De langdurige droogtein het Westen en Midden-Westen van de Vereenig- de Staten heeft tot tal van boschbranden geleid. Die branden grijpen nog steeds om zich heen; en ook de nationale wouden in Montana, Idaho, Oregon en Californië wor den daardoor geteisterd. President Taft heeft nu machtiging gege ven om Bonds-t-roepen te gebruiken bij het bl ussehings w er k. In de grensplaats Bocholt heeft men bij het bouwen van een huis gis teren een met kruit gevulde bom gevonden, waarvan de lont reeds was aangestoken. Dat is waarschijnlijk een uiting van wraak van een der daar werkzame arbeiders, dien an deren den vorigen dag door toedienen van een liter jenever in bewusteloozen toestand hadden gebracht. Het passagiersluchtschip. Het luchtschip ,,L. Z. VI" is, volgens een bericht uit FriedrichtsKafen, kliaar. Er is een nieuwe kajuit voor 10 of 11 reizigers bij gebouwd. In deze week zullen de proeftochten be ginnen en daarna zal de „L. Z. VI" naar Baden-Baden gaan, waar zij tegen het begin van het wedrennen-seizoen (16 Augustus) moet zijn. In Baden-Baden zullen dan, volgens de overeenkomsten, die met de Deutsche Luft- s<hi f fahrts-Ak tien gesel 1 schaft en de Ham- burg-Amerika-lijn gesloten zijn, in Augustus en September eiken dag passagierstochten ondernomen worden. De vleeschprijzen stijgen in Duitschland weer voortdurend. In meer dan 40 steden zijn ze in den laatsten tijd ver hoogd, en een nieuwe opslag schijnt onver mijdelijk, daar de veeprijzen zoo hoog zijn, dat de slagers anders met verlies zullen moeten wreken. In Neurenberg heeft het dagelijksch bestuur van de gemeente offi cieel toegegeven, dat de vleeschprijzen al leen ten gevolge van de buitengewone stij ging van den prijs van het vee zoo sterk de hoogte in zijn gegaan. Het schijnt, dat de ooöperatieve vereeni- gingen voor den verkoop van vee voor de verhooging van de veeprijzen ten deele verantwoordelijk zijn. Zij zijn er op uit, de tusschenhand te onderdrukken maar in dier voege, dat de winst die de tusschen- kand vroeger behaalde, nu in haar geheel ,an den veehouder komt. Indien de re- geering geen maatregelen neemt, vreest het slagersgilde voor een herhaling van de vleeschschaarschte van 1906. De vleeschhou- wers zijn het er over eens, dat een open stelling van de grens voor slachtvee het eenige afdoende middel zou zijn. Terwijl de prijs van brood en wijn in Frankrijk fceeds niet 'onbelangrijk goste- gen is, volgt nu een verhooging van de ge heel e spijskaart der Parijsche restaurants. De eigenaars deelen in een aanplakbiljet aan hun gasten mede, dat alle levensbehoef ten ten gevolge van de slechte weersgesteld heid zóó duur zijn geworden, dat zij gedwon gen zijn de prijzen op te voeren. In de eethuizen op den linkeroever der Seine wordt deze maatregel den 15en Augustus ingevoerd terwijl die op den rechteroever er reeds heden mede beginnen.^ Rundveotuberaulose. Do Parijsche bladen vernemen uit Toulouse: Prof. Arloing, do directeur van dc veeart senijschool te Lyon heeft op het congres tot bevordering van de natuurwetenschap pen medegedeeld, een middel gevonden te hebben," om runderen tegen de tuberculose in te enten. München en Ne urenberg, de beide grooto Beiersche steden, hebben on langs beiden het besluit genomen om crema- toricn in te richten. Neurenbsrg zal daar voor 230.000 Mark besteden. Terwijl men te München nog eerst de toestemming van de regeering wil wagen, acht Neurenberg dit onnoodig, omdat de lijkverbranding in Beie ren niet is verboden en men voor iets wat niet verboden is geen vergunning behoeft te vragen. In het paleis van d R u s s i- sche keizerin-weduwe te Gatchina is een be langrijke diefstal van tafelzilver ontdekt. Een der bedienden van de keizerin-weduwe, die thans in Engeland vertoeft, heeft van de afwezigheid zijner meesteres gebruik ge maakt om een aantal zilveren voorwerpen te ontvreemden en te St.-Petersburg te ver- koopen. De dader werd door de geheime politie ontdekt. Een groot deel van zilver is reeds versmolten. De rassenstrijdinTexas. In de laatste weken is het lynchen van negers in de zuidelijk© staten van Amerika zoo goed als aan de orde van den dag, zoodat reeds velen als slachtoffers van rassenhaat zijn gevallen. Te Exton in den Staat Georgia heeft een blanke vrouw den zeldzamen moed aan den dag gelegd, om het voor een vervolgden ne ger op te nemen. Deze was beschuldigd van een of ander misdrijf, in' hechtenis genomen, doch wist aan zijn bewakers te ontsnappen. Toen volgde een wilde jacht op den vluchteling langs de hoofdstraat van Exton, totdat de vluchteling uitgeput voor het huis van een blanke vrouw, Susie Hillhouse, neerviel aan de voeten der bewoonster. Zij nam een pis tool, dat de vluchteling in de hand hield, en legde op de menigte aan, met de verkla ring dat er geen lynchpartij zou plaats heb ben en zij den eerste den beste, die den man zou aanraken, zou neerschieten. Onmiddellijk was er een ommekeer onder de menigte te bespeuren, die de wakkere vrouw, toejuichte, waarna zij, op de belofte, dat den man geen leed zou worden gedaan op weg daarheen, toestond, dat de menigtte hem naar de gevangenis bracht. Zij volgde den stoet om toe te zien4 dat die belofte, werd nagekomen. De J ocke y-c lub te Nieu w-Y o r k1 en andere lichamen, in dien Staat, die zich' met de paardensport bezighouden, hebben het besluit genomen, na 31 Augustus geen paardenrennen meer in den Staat Nieuw- York te houden. De reden voor dit besluit is natuurlijk te zoeken in do wetten tegen het wedden, welke in het parlement van Nieuw-York te Albany zijn aangenomen.. Een dier wetten stelt de directeuren van wedstrijd banen strafrechtelijk verantwoor delijk voor het wedden door bezoekers bij de races. De wetten zullen den lsten Sep tember in kracht treden. liieuw zittingjaar der Tweede Kamer. Evenals hefc vorig jaar, kunnen wij Kef verkort verslag van het gesprokene in d<j' Tweede Kamer aan onzo abormé's leverei tegen per jaar. Zooals men weefcj is het abomfö ment daarvan anders één gulden. Men geve zijn naam en adres aan ons Bu* reel op, waarop het van uit Den Haa* wordt toegezonden, opdat de toezending zo<j spoedig mogelijk geschiede. Loosduinei), 9 Aog. Groentenveiling. De vol gende prijzen werden betaald: Bloemkool late soort ƒ3.20 a 5.—, 2de soort ƒ1.30 a 2.20, komkommers Engelscho 1ste soort ƒ2.10 a 3.80, dito 2do soort ƒ1.a 1.50, gele 1ste soort 2.93 a 3.30, d<to 2de soort ƒ1.a 1.20, salade l9te loort ƒ0.90 a 1.30, dito 2de soort a peen lste soort a andijvie ƒ0.80 a 1.50, krotou ƒ1.20 a 130, prei 1.50 a 1.60, rabarber ^2.60 a 2.90, selderij tl.a 1.10, peterselie ƒ0.50 a 0.60 per 100, spinazie 8 a 13 c.,zuring 4 a 6 c., postelein 10 a 30 c., stoofsla 10 a 14 c., komkommerstek 10 a 40 cboonenstek 25 a h'O c. per ben, prinsessenboonen <0.39 a 0.60, snijboonen 1.60 a 1.80 per 1000, groote boonen a c., erwten f a per mand. lloode kool ƒ3.60 a 5/20, savoye kool ƒ4.50 a 5 30 p. 100. Tomaten 1ste soort ƒ5.80 a 7.10,2de soort 1.30 a 4.90 p. 50 k., Perziken lste soort 7.90 a 14.—2de soort 2.80 a 6.70 p. 100. Pnrmcrend, 9 Aug. Heden waren aangevoerd 154 stapels kleine kaas, hoogste prys 33,6 stapels middelbare 31.50. Sneek, 9 Aug. Marktboter, 1ste keur 47. Aan voer 18/4 en 1/8 vn. Bij de Vereeniging: lste keur ƒ47. Fabrielcsboter. Aanvoer 8/3 en 48 6 vn. Prija ƒ48. Noteering van de commis-ieder Vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland: Boter eerste soort 48. Kaas Nieuwe nagel-ƒ60, aanvoer 354 kilo. Rotterdam, 8 Aug. Heden was de aanvoer van Tarwe merkelijk minder dan vorige weken. Be stemming was ech'er zeer flauw zoodat zelfs to* lagere prijzen niet was op te ruimen Vooral de min dere kwaliteiten moesten het ontgelden. De beste partijtjes werden uitgezocht van ƒ11 tot f 12.25, maar h*t overige kon, voor zoover verkocht, dan met moeite plaatsing vinden van 7.75 tot f 8.75 voor de gewone en 7 tot ƒ7.50 voor de mindere soorten. Van nieuwo Rogge werdaa eenige monsters ge toond. De kwaliteit valt niet me te en is voor het grootste deel wak en afwijkend. Per 100 kilo werd besleed van ƒ6.50 tot 7 en per H.L. van 4.60 tot 5.25. Nieuwe Wintergerst was ruimer aangevoerd, maar van niteenloopende kwaliteit. Naar deugd werd verkocht van 7 tot 7.75 per 100 kilo. Haver was weinig ter markt, maar ook weinig gevraagd. Per 109 kilo van 5.75 tot ƒ6.70. Bruineboonen en Blauwe Erwten worden weinig- meer getoond. De vraag i* echter ook onbeduidend* Koolzaad was gemakkelijker koopbaar. De stem ming iets flauwer. Betaald werd naar kwaliteit van 10.50 tot 11.25 op 66 kilo netto. Voor de slag zijn echter deze prjjzen nog buiten verhouding. Karwijzaad zeer lusteloos. Tot 14.25 werd dringend aangeboden, doch slechts f 13.75 geboden. Buit. Granen. Maïs p. 2000 kilo. Serv. Mixed diep. 133, dito oude oogst f 135. Grove Donau disp, 127. Odessa Stoomend ƒ129. Rogge p. 2100 kilo 74/75 kilo nieuwe Helena geladen ƒ148. 72/73 kilo Stettiner geladen ƒ135. Gerst p. 2000 kilo. 63/61 kilo Zw. Zee loco 126. 60/61 kilo Zw. Zee Sept./Deo.-afl- 1120. Haver p. 100 kilo. 50/51 kilo Petersb. disp. ƒ6. Erwten p. 80 kilo. Petersb. gewacht ƒ6.05. Odessa Stoomend ƒ5.80. CORRESPONDENTIE. XngezoruW stukken of mededeelingeny waarvan dal schrijvers hun naam niet aan de Redactie! bekend maken, worden ongeplaatst teij zijde gelegd,

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 7