(§eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. N°. 15479 IMrustla® o A°. 1910. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /"0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant] elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 9 Augustus. Voor het akte-examen Engolsch lager onderwijs zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heer A. F. v. d. Polt onderwijzer aan de R.-K. parochiale jongensschool aan het Ra penburg alhier, de heer C. J. W. de Reuven en de heer P. Stassen, ook te Reiden. Bij de alhier door de heeren architec ten Jesse en Fontein gehouden aanbeste ding van het afbreken van eenige perceelen in de Korsepoort cn het verbouwen van per ceel Haarlemmerstraat 150, waren ingeko men de volgende inschrijvingen: Metselwerk: Firma J. Planjer f1230; W. van der Hoogt f 1149; J. de Cler f 1095; Barthen en Oudshoorn f 1089; H. Smitte- naar f 1079; P. Kooreman Jr en G. van. Mey gaar den f 999; D. van Leeuwen f 854. TimmerwerkP. Peereboom f 2600; M. E. Groeneweegen f2260; P. J. Hartevelt f2190; H. Korswagen f2170; C. J. de Nie f 1999II. Koenen f 1991J. J. van Ben ten f 1795; H. van Dalen f 1674. SteenhouwwerkF. Sooipart f 265P. J. van Venetie f 241P. J. Loeher f 235.70; G. de Vink f 216J. Ossevoort f 210. Glas- en Schilderwerk: P. van der Wijn gaard f1175; B. van Kleef f 1009; M. Zie- gelaar f 1000; L. W. J. van der Drift f 980; S. Hoope f950; P. Marks en Zoon f940; H. Gijsman f 899. Lood- en Zinkwerk: J. van der Hoyden f 380L. P. van der Drift f 324. Waterleiding: J. van der Heyden f 53.50; J. Frankhuyzen f 42.50. Smidswerk: Ph. Mooten f414; J. P. A. .van Kleef f401; W. L. J. de Nie f396. Het werk in massa: H. Korswagen f 5498 !W. Splinter f 4825W. van der Hoogt f 4150. Bedrag der minste inschrijvingen i n vakken f 4399.50. De inschrijvers zijn allen te Leiden geves tigd. De Vereeniging „Litteris Sacrum" te Leiden.zal 16 November a.s. met „IJsbrand" bij keuze, deelnemen aan den tooneelwed- strijd, uitgeschreven door de Haagsche letterlievende vereeniging „Nieuwland" ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Voor het examen handteekenen lager onderwijs, zijn te 's-Gravenhage geslaagd de heeren E. van Ingen Sohenau, van Lei den, en D. de Jong, van Gouda. Op de Brusselsche internationale ten toonstelling is in de af deeling aardewer ken het diplome d'honneur toegekend aan Amphora" te Oegstgeest en Chris Lanooy te Goudaeen gouden medaille aan J. O. van der Hoef te Amsterdam Amphora" te Oegstgeest). In de afdeeling machinerieën behaalde de Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden ook een gouden medaille. Na des morgens door ds. A. J. van Wijngaarden, van Katwijk-aan-Zee, beves tigd te zijn met een leerrede over Hand. 1 vers 8 (middelste gedeelte) „Gij zult mijn getuige zijn,deed de heer C. van der Waa vroeger te Katwijk-aan-Zee woonachtig, des namiddags zijn intrede als predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente te Waal ^n Koog, op Tessel met de woorden van Efezen II, vers 4 tot en met 6. Aan de handoplegging werd, behalve door den bevestiger en den consulent ds. Kijne van den Burg, deelgenomen door ds. Van Hoogstraten, van Zeist, en ds. Plaats man van Hooge-Zwaluw. Op het tweetal voor predikant bij de Geref. Gem. te Katendreoht komt voor ds. C. B. Schoemakers, te Alphen aan den Rijn. Tot onderwijzer aan do R.-K. Jongens school te Aardenburg is benoemd de heei I. Ceulenaere te Lisse. Ds. J. J. van Ingen, predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Woubrugge, is beroe pen te Leerdam, Z. D. EL de Bisschop van Haarlem heeft Zondag in de kapel van het Seminarie te Warmond de Tonsuur en Mindere Orden toegediend aan -de heeren W. F. Bemelman, G. J. Boos, H. J. F. M. van den Heuvel, B. EL C. Hosman, L. J. M. Janssen Schmidt, A. C. Moons, Th. W. Taman en Th. A. Vis. Men meldt uit 's-Gravenhage: Na gis terochtend per Staatsspoor uit Arnhem, waar het korps rijdende artillerie stond opgesteld toen de lijkstoet naar het station ging, naar 's-Gravenhage te zijn overge bracht, werd het stoffelijk overschot van jhr. J. G. L. C alkoen grater en op de be graafplaats „Nieuw Eik en Duinen" ter aarde besteld. Aldaar waren met zeer vele belangstellenden tegenwoordig een deputa tie officieren, onderofficieren, en minderen van het korps rijdende artillerie, deputa- tiën van de verschillende wapens van het garnizoen met de kolonels Bosboom van het 2e regiment veld-artillerie, en Twiss, van het 3e regiment huzaren, zoomede de stafmuzi:ek van dat korpsl welke treurmu ziek uitvoerde. De kransen van het korps rijdende artillerie, waarbij jhr. Calkocn, luitenant-adjudant was, werden achter den lijkstoet gedragen door een vertegenwoor diger van dat korps, terwijl een baar vol kransen en bloemstukken van verschillende korpsen en vereenigingen vooraf ging. Het woord werd gevoerd door ljuitenant Rambonnet naméns dén chef em de"of£w. eieren van het regiment rijdende artillerie. Kolonel Bosboom, vroeger chef der rijden de artiUeriez wij-dde woorden van groote waardeering aan zijn oud-adjudant. Een broeder van den overledene bedankte de aanwezigen voor de bewezen eer, in de eerste plaats de deputation van de korpsen, voorts kolonel Twiss voor het beschikbaar stellen van de muziek cler huzaren en ein delijk de sprekers voor hun waardeerende woorden. Aan kolonel Bosboom gaf hij de verzekering, dat zijn broeder de vijf jaren, welke hij onder hem gediend had, steeds als de aangenaamste van zijn diensttijd had gerekend. Daarna voldoende aan een ernstig verlan gen van zijn broeder, schetste spreker de groote kracht, welke deze tijdens zijn lijden had gevonden in zijn onwrikbaar vertrou wen op God. Het was een wensoh van den geliefden doode, dat hij hier aan zijn vrienden zou verkondigen de genade, welke hij deelachtig was geworden, hoe hij was heengegaan met volle zekerhe d op de eeuwi ge gelukzaligheid. Met het militair saluut namen daarna de aanwezigen, officieren en minderen af scheid van den kameraad en chef. -Van 20 Aug. a.s. zullen gedurende 8 dagen op het Paleis Soest dijk vertoeven de vorst en vorstin von Teek met 3 hinde ren als gasten van H. M. do Koningin-Moe der. De Haagsche Kouter van de „Frov.. Gron. Crt." zegt o.a. De regeering moet, naar verluid, aan den van meer dan een zijde bij do discus sie over de bekende lintjesquaestie gege ven wenk om met 't verleenen van ridder orden wat matiger te zijn, gevolg hebben gegeven. In andere opzrohten heeft de regeeriDg, naar 'k hoor, gestreefd naar zuinigheid, waarvan de begrooting voor 1911 de sporen draagt, voornamelijk ten aanzien van heb openbaar onderwijs in alle vertakkingen. Op de meest noodzakelijke, uitgaven moet beknibbeld zijn, vooral wat betreft het mri- delbaar onderwijs; voor het hoogere is wernig nie-uws aangevraagd, maar althans niets nagelaten wat noodig is te achten. Ik heb zelfs vernomen dat het getal hoog leeraren van de juridische faculteit te Lei den staat te worden vermeerderd met één,0 die uit de Amsterdamsdhe magistraten zal komen. De Koning van Italië heeft den heer J. E. C. de Wijs, architect1 te 's-Gravenhage het Ridderkruis der Kroonorde verleend. Bij beschikking van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land zijn tot leden van de Gezondheids commissie, gezeteld te Aalsmeer, wegens uitbreiding dier commig?ie,benoemd de heeren S. N. du Croix, bouwkundige, te Sloten, en C. A. Steenvoorden, makelaar en voorzitter van het bestuur van den Bui- tendijkschen Bultenvelderschen polder, te Nieuwer-Amstel. Te Santpoort is overleden de oudste wethouder van Vel sen, de heer L. Uiten- daal. De Kon. familie keert niet., zooals aan vankelijk was vastgesteld, op Woensdag a.s., maar eerst, den I7den dezer naar Het Loo terug. De Delftsche Bestuur de rsbond, de R.- Ti. Volksbond en de Christelijke Bestuur- dersbond hadden een openbare inzameling aangekondigd, ten bate van de uitgeslo ten textiel-arbeiders in Enschedé. B. en Ws. hebben op het laatste oogeDblik echter hun toestemming geweigerd. Tot leer aar in de oude talen aan het gymnasium te Zwolle is benoemd dr. W. E. J. Kuiper, te Amsterdam. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 1 September, aan den heer W. Durieux, op zijn verzoek, eervol ontslag1 verleend als leeraar bij het Koninklijk Conservatorium voor muziek. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag 11 dezer, die van den minister van buiten'landsche zaken en die v?n den minister van marine zullen Vrij dag 12 dezer, die van den minister van jus titie zal Zatrdag 13 dezer, en die van den minister van binnenlandsche zaken zal ge durende de maand Augustus niet plaats hebben. Door het kiescollege der N. H. Gem te Heemstede is aan den collator ter keuze opgegeven voor een beroep ds. Wolters te Sloterdijk en ds. Briet te Hall. Naar wij vernemen ia door H. M. de Koningin-Moeder aan den Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming een gift van f 50 geschonken als bijdrage ten behoeve van dien Bond, c:i als blijk van belangstel ling in zijn arbeid. Hr. Ms. pantserschip „Evertsen" onder bsvel van den kapitein ter zee H. A. Schoonhoven, is ft dezer van Bergen ver trokken. BOSKOOP. Do Unie-collecte, alhier ge houden langs do huizen, heeft opgebracht f 188.61. NOORDWUJKERHOUT. De veiliDgen aan Piet-Gij zen brug worden; steeds belang rijker. Gisteravond was de kooplust zeer groot en de handel levendig. Van zeer, veno waren fabrikanten gekomen, die het grootste deel der geveilde booneu opkoch ten Snijboonon a 9 ets., heerenboonen 7 en 10 ets. per K.G. De dames der n aai vereen i ging .Eureka", die steeds in 'stilte weldoet en! reeds zooveel gezinnen1 ïnët verschillen dé kleedingstrkken verraste, hebben; :hoden een gcnoegelijken avond. Allen zijn n.l. genoo- digd op het 'kasteel „Leeuwenhorst", waar mevrouw douairière Gevers, als oerelid van „Eureka", haar ©en feest bereidt. OEGSTGEEST. De loting voor de militie lichting 1911 dezer gemeente zal plaats heb ben te Leiden, Woensdag 24 Augustus a.s. 's namiddagst©, kwart over drieën. VOORHOUT. Op het verzoek aan de HolL Spoorwe'g-Maatsëhaf)pij om. alhier nog een laten avond trein te laten stoppen, is gun stig beschikt. Met «den a.s. winterdienst zal trein 158, die 's avonds circa elf uren van. Leiden vertrekt, op Verzoek aan de halto stilhouden, zoer ten 'gerieve der reizigers! uit 's-Gravenhage, Rotterdam, "enz. VOORSCHOTEN. Men deelt ons mede, dat de hier opgerichte afd. van „Het Groene Kruis" reeds een 250-tal loden telt. In her innering brengen wij, dat staande de oprich tingsvergadering een 70-tal personen too-i traden; er valt dus een zeer belangrijke vermeerdering van het ledental te consta- t00ren. Het gunstig bekend staande harmonie- gezelschap „Benvcnuto" (samengesteld uit} personeel van de Goud- en Zilverfabriok), zal morgen (10 Aug.) een concert geven. in het Benvenuto-park. Wel gaf „Bcnvenu- to" reeds een concert in „Zomerzorg", tej Leiden, maar voor de eerste maal heeft dit dezen zomer plaats in het Benvenuto- park. De uitslag der gisteren gehouden loting voor de Nationale Militie is als volgt: 'J. Zuijdcrduiju 1J. B. de Graaff 2, lieh.-ge- br.A. J. L. Toledo 3, lich.gebr.; M- G. Emeis 4; E. J. Teske 5, br.d-J. H. Veef- kind 6, hr. d.E. L. M. van Wensen 7, br.d.P. C. Bruggeman 8, br.d.K. v- Kooy 9C. J. v. Vel zen 10P- A. Brauclc- mann 11, lich.gebr.J. G. Middelkoop .12; W. Waarden burg 13, br.d.; A. Meijer 14; J. F. Veen. 15, vrw.J. Zonneveld 16; J. Krispijn 17; A. Kooij 18; G. Romein 19, lich.gebr.; Th. C. Jansen 20; E. E. van! Vliet 21R. F. C., J. v. Kol 22L. van Leeuwen 23, br.d.W. F. v. d. Krogt 24 A. v. Kempan 25; J. v. d. Nieuwendijk 26; Ph. J. v. Heusden 27, vrijw.P. v. d. Werf 28; P. L. van Leeuwen 29; L. v. d. Zweti 30, lich. gebr.M. Deurloo 31; G. Werk hoven 32L. van Haasteien 33A. de Graaf 34; L. G. Duindam 35, br.d.; L. Beuken-.' koldt 36. WARMOND. Do afdeeling voor Bloembol-1 1 en-Cultuur alhier vergaderde gisteravond, ter bespreking van dp resultaten, van den' „riet-aankoop", waartoe besloten was vooit gezamenlijke rekening. De daarvoor benoemde commissie had haar werk verricht, en voorgekocht c.a. 6000 bossen] Voorloopig achtte men dit voldoende, daan dit als proef zal geacht moeten wordeny en do prijs, vooral voor voorgekocht riet nog niet zoo uiterst laag mocht genoemd worden, daar toch f 13,50 per honderd bos-; sen do koopprijs was. Onder do aanwezigen ging de heelo partij direct van do hand, waartoe het instaan' van den leverancier voor prima riet zeker; bijdroeg, daar do prijs het niet deed. Mag de proef slagen, dan zal zoo mo gelijk een volgend jaar op nog uitgebreider; schaal deze aankoop plaats hebben. WOUBRUGGE. De politie hoeft Zondag avond proces-verbaal opgemaakt tegen een kapitein der Stoombootmaatschappij „Cars- jens", wijl hij, alhier doorvarende toeliet, dat or muziek werd gegeven tijdens de godsdienstoefeningen. ZEVENHOVEN. Bij de Aanbesteding voor het nieuwe Rijks-, hulp post- en telegraaf kantoor was ingeschreven als volgt, door: H. Kalshoven, voor f 4477; J. v. d. Lijn,- beiden to Aarlanderveen, voor f 4727P. Bodegraven, to Nieuwkoop, v. f 4500J. Loef voor f 4454; G. Ter Reehorst voor f 4443; J. Schraverus voor f 4394, S. Bodegraven, voor f 4309, allen te Nieuwkoop; J. Heers man, to Koudekerk, voor f 4300; J. v. Vliet, te Zevenhoven, Voor f 4297C. Lok, to Ter-Aar, voor f 4196; P. Stam', to Nieuwkoop, voor f4194; G. Bergshocf, té A arl ander veen, voor f 3856. Gegund aan C. Lok, te Ter-Aar. Zondag werd alhier in de R.-K. Iverlf do ©ersto H. Mis opgedragen door onzen] voormaligen plaatsgenoot den heer Koper draad. Bij vele parochianen in het dorp wad de vlag .uitgestoken,0 hetgeen oen zeer feos- tclijken aanblik gaf. FEUILLETON. Stella. Slot.) Ik bezocht haar, zonder mama er iets van te zeggen. Het was niet goed, maar papa had mij verzocht, haar vriendelijk te behandelen..." Zij ziet hem hulpeloos en smeekend aan met haar groote, onschuldig© zwarte oogen. „Arm kind, de keuze was moeilijk voor uw goed en eerlijk hart 1" zegt hij zeer teeder. „Ik ben zoo blij, dat ik iemand heb, aan ,wien ik mij kan toevertrouwen," bekent zij hem. Haar groot verdriet heeft zij verge ten in het kinderlijk warm gevoeg van vei lig geborgen te zijn, dat naast Rohritz al tijd over haar komt. De tranen glinsteren nog op haar wangen, maar haar oogen zijn droog; zij probeert den armband om baar pols vast te maken, hij knielt bij haar neer om haar te heljDen, op eens trekt hij den armband terug en houdt hem in zijn hand. „Stella," fluistert hij zacht en zeer innig, „het valt niet te ontkennen, g© gaat zeer onvoorzichtig met uw geluk omsta mij toe, het voor u te behoeden; het zal .vei liger zijn bij mij, dan bij u." Zij ziet hem aan, begrijpt niet... alleen Voelt zij een groote, beklemmende vreugde en weet eigenlijk niet waarover. Stella, mijn kleinood, mijn heiligdom, Eoudt gij kunnen besluiten, mijn vrouw te worden; zoudt ge het leven aan mijn zijde 'draaglijk kunnen vinden?" Draaglijk..zegt Stella zacht, met een kch, dien hem de herinnering zoo duidelijk m het hart grift, dat hij dien eens zal mee nemen in het graf. „Draaglijk..." Zij strekt haar zwakke, slanke medsjesarmen naar hem nit. Reeds wil hij haar juichend aan zijn borst drukken, maar daar schrikt zij terug, bleek, bevend en geheel ontdaan. „En gij wilt een meisje trouwen, dat morgen door geheel Parijs met den vinger zal worden na gewezen!" snikt zij. „Mijn bruid met den vinger nawijzen?" roept hij toornig. „Wees niet bang, Stella, ik ken de wereld beter dan gijmet den vin ger nawijzen zal men de ellendigen, die in hun gekwetste ijdelhe-id de fabel verzonnen hebben. Er bestaat altijd nog een weinig „esprit de corps" onder de engelen. Die in den hemel laten niet toe, dat aan die op de aarde eenig leed geschiedt. Een kus, Stella, mijn ster, mijn zon, mijn lieve kleine bruid Een oogenblik aarzelt zij schuchter; daar na raakt zij even met haar warme, zachte lippen zijn slapen aan. „Een op uw grijzo haren," zegt zij zacht. Daar hoor en zij een naderenden voetstap. Roh-ritz springt op als iemand, die op een misdaad betrapt wordt. Maar 't is alleen de gezantschapsraad, die op hem toekomt. „Waar, voor den drommel, zit je?" roept hij. „Mijn vrouw is reeds buiten zichzelf van ongeduld 1" „Thérèse moet toegevend zijn", antwoordt Edgar hem lachend; „wanneer men een maal op zijn levenspad de bloem van het geluk ontmoet, dan kan men niet zeggen: „Ik heb geen tijd, om je te plukken, mijn schoonzuster waoht op mij „A!" roept de gezantschapsraad uit, en maakt een diepe buiging. „Hm, Thérèse zal zich ergeren, dat ik gelijk gehad heb en, zij niet; doch ik verheug er mij van ganscher harte over, niet uit zucht om gelijk te heb ben, maar omdat ik je op de geheele wereld niets mooiers en beters had kunnen toewen- schen En nu is Stella's verloving met Edgar reeds acht dagen oud. Thérèse heeft zich in den beginne geërgerd, wegens haar gebrek aan scherpte van blik; maar haar wrevel is reeds vervlogen. Zij gaat geheel op in het in-orde-brengen van het schitterendst hu welijksuitzet, dat men met geld en goeden smaak in Parijs kan krijgen. Zmo heeft zich ook geërgerd. Ten eerste daarover, dat Stella om zijnentwille onaan genaamheden heeft gehad. Ten tweede, om dat z'n tijdelijke verlamdheid hem niet heeft veroorloofd, dadelijk met De Hauterive te duelleeren. „Den cotillon niet te kunnen dansen met onze ster was tragisch, maar niet voor de ster te mogen vechten, is on draaglijk." Zoo heeft Capito Edgar in een langen, humoristisch en felicitatiebrief geschreven en er in het naschrift bijgevoegd: „Het dames bezoek, ter eere waarvan ik, zooals ge on langs zaagt, zekere platen naar den muur gekeerd had, waren de beide dames Lipins- ky, moeder en dochter. Ik heb mij met Na talie verloofd Vorstin Oblonsky heeft Parijs verlaten, om zich naar Napels te begeven. Mejuf frouw Fuhrwesen begeleidt haar. Mijnheer De Hauterive moet haar nagereisd zijn. Stase is afgescheept en in Parijs achtergela ten, waar zij droevige beschouwingen houdt over de ondankbaarheid der menschen 1 Zij steekt de hand niet meer in het vuur voor Sophie Oblonska. En het bruidspaar... Wii bevinden ons in het kleine salon met de blauwe meubelen en het lichte tapijt, in het hotel „De drie Negers". De vrouw van den overste zit aan haar schrijftafel en krabbelt met de haar eigen stormachtige geestdrift aan het een of ander, dat nooit afkomt; verfrommelde en verscheurde vel len papier liggen rondom haar op den grond. Van buiten klinkt het rollen van zware en licht© wagenraderen en van zware en lichte voetstappen, naar boven. Maar door het straatrumoer heen hoort men een eento nig, droomerig geluid, dat van langzaam neervallende groote waterdroppels. De dooi is ingetreden en de sneeuw loopt van de daken. Menigmaal houdt de schrijfster op en luistert... Daar is iets in dat eenvoudige geluid, dat haar onrustig en zenuwachtig maakt. Zij weet niet recht, waarvan de -waterdroppels tot haar spreken. Zij ver staat hun taal niet meer. Naast den haard zitten Edgar en Stella. Hij draagt den rechterarm in een draag tand. Bij het duel op den floret, dat hij twee dagen na 't bal met Cabouat de Hau terive gehad heeft, is hij gewond. In Stella's teedere genegenheid voor hem mengt zich dankbaar medelijden. Daar zitten zij, hand in hand, plannen makend en luchtkastee- len bouwend, voor een lange, schoone toe komst. Voor de wereld houden zij zich nog aan het strengste ceremonieel; wanneer zij met elkaar alleen zijn, zijn zij reeds zeer vertrouwelijk. „En nu nog één vraag, mijn goudkever", fluistert Rohritz tegen zijn mooi, nog altijd zeer schuchter meisje. „Hoe wensch je, je leven in te richten?" „Hoe ik wensch... heb ik het dan te be slissen?" „Zeker hebt gij het te beslissen, mijn en gel," zegt hij lachend 't schoonste voor mij in 't leven zal zijn je gelukkig te zien." „Wat ben ie eoed en lief voor mijzegt Stella zacht. „Hoe heb je mij toch zoolang kunnen martelen. zoo lang!" „Meen je, dat het mij daarbij wM te moe de was, kleinood?" fluistert hij Haar ver wijt treft hem dieper dan zij denkt. Hoe beeft hij zoo lang kunnen aarzelenvraagt hij nu zelf. Hij komt zichzelf doodarm voor, met zijn vermoeid, aan tobbend twijfelen lijdend hart vergeleken bij haar, met haar reinen, gaven, onaangetasten schat van gevoel! „Maar, om tot onze groote vraag terug te keeren", begint hij opnieuw: „Wil je aoht maanden in de wereld leven en maar vier op het land of omgekeerd?" „Omgekeerd, als het kan." „Hans Leskiewitsch schreef mij aan het slot van de felicitatie, het was de aar digste en hartelijkste, die ik tot nu toe nog ontvangen heb dat zijn vrouw Erlachhof wenschte te verkoop en, om te voorkomen, dat zij voor de tweede maal in de verzoe king kwam, zich uit het militaire leven in dit Capua terug te trekken. Zal ik Erlach hof voor je koopen, Stella, als je speciaal eigendom?" „Dat zöu heerlijk zijn!" lispelt ze. „Ons laten trouwen kunnen we hier in Parijs, aan het gezantschap; ondertusschen wordt alles in Erlachhof in orde gebracht, en onze huwelijksreis maken wij over Zuid- Frankrijk naar Krain." Maar daar schudt Stella haar kopje. „Neen. onze huwelijksreis maken wij naar Zalow ora papa's graf te bezoeken. Zie je, toen hij mij het klaverblad gaf, dat je nu om d?n hals draagt, zei hij tot mij: „Zoo je ooit een groot, groot geluk van den hemel ten deel valt, dan kun je tot jezelf zeggen: „Dat heeft mijn arme vader voor mij afge bedeld van den lieven God Dan moet ik toch vóór alles naar hem, om hem daarvoor te danken, nietwaar?" Edgar knikt. Daarna 't jonge meisj© bijna weemoedig aanziend, zegt hij„Ts het geluk dan werkelijk zóó groot, goudkever?'' Zij antwoordt r' -ts daarop, maar zacht jes, bijna aiipstig, legt zij haar slanken arm om zijn hals en leunt haar kopje tegen zijn borst. Ondertusschen ziet de vrouw van den overste om. Vreemd, zooals die. eentonige melodie van de vallende waterdroppels haar hindert bij het werk. Een soort verbaasd© treurigheid komt over haar bij het zien van tie geliefden. Zij wendt haar hoofd af en legt tegelij kertijd de pen neder. „The world was all before them where to choose their pace of rest and providence their guide!" zegt ze zacht voor zich heen.. „Vreemd, zoo goed als die woorden passen op hét begin van elk jong huwelijkEn liet zijn toch de Matste uit „Het Verloren Pa radijs

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1