N°. 15476 Vrijdag 5 Angiistns. A°. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Stella. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: ■Van X6 regels /1.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine t-dvertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/10.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 5 Augustus. De Opera Italiana, die in het aan staand seizoen ons land bezoekt, zal met volledig koor, orkest en de eerste solisten, een viertal opvoeringen gewen in den Leidschen Schouwburg. Uit Brussel vernemen wij dat, hoewel de stand van de firma W. H ooge ns t raat en Co alhier op de Internationale Tentoon stelling te Brussel buiten mededinging is ingezonden, door de benoeming van haren directeur uur. E. Th. Hoogenstraaten tot e enigst Nederlandsoh jurylid voor de conservenbranche de overige juryleden een parig den beer J. Th. G. Robert, chef-kok dezer inrichting, het Diplome d'ïïonneur personel toekenden als vervaardiger der ingezonden artikelen. Geslaagd is voor het eindexamen der Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouw school te Frederiksoord W. N. Lindeman, van Leiden. Het kamp bij Harskamp is gisteren betrokken door afdeelingen van het rog. gren. en jagers uit s-Gra/venhage, van het 4de reg. inf. uit Leiden, Delft en Gouda, en van het 10de reg. inf. uit Haarlem, Hoorn en Den Helder, tot het houden van sob i eto e f eni ngen. Met de leiding dier oefeningen en het bevel in het kamp, is zooals men weet, toe last de majoor W. L. Overduyn, van het 4e reg. inf. te Leiden. Voor het akte-examen handteekenen lager onderwijs zijn te 's-Gravenhage ge slaagd de heeren Ch. van Biezen, van Sas- senheim, en P. J. J. Bertels, van Gouda. Voor het akte-examen Engelsch 1. o. is 'te 's-Gravenhage geslaagd mej. E. Hofman, van Waddingsveen. Het ministerie van justitie heeft gisteren aanbesteed bet bouwen van 8 woningen be- hoorende tot de stichting van eon bijzon dere strafgevangenis te 's-Gravenhage. Minste inschrijjver K. Stappen te Alphen aan den Rijn voor f 27,386. H. M. de Koningin heeft gisteren in plechtig gehoor ontvangen den nieuw be noemden buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Z. M. den Koning der Belgen bij H.D.Zr. Hof, baron A. Fallon, ter inontvangstneroiiig van diens geloofsbrieven. Stct. Bij den provincialen staf worden tegen 1 November eenige mutatiën, pen- sionneeringen en benoemingen verwacht. Hr. Ms. pantserschip ,,Piet Hein", on- der bevel van den kapitein ter zee F. Bot, is 1 dezer te Nieuwediep teruggekeerd, en Hr. Ms. pantserschip „Evertsen," onder bevel van den kapitein ter zee H. A. Schoon hoven, 3 Augustus 1910 te Bergen aange komen. Maar ,,De TeL" verneemt, heeft prof. dr. F. L. Rutgers, emeritus hoogleeraar zan de Vrije Universiteit, van zijn voorge nomen reis naar Batavia met het doel, per soonlijk het huwelijk van zijn zoor met de dochter van gouverneur Idenburg kerke lijk in te zegenen, op medisch advies, af gezien. LISSE. Wij meenen niet te overdrijven als wij zeggen, dat de dag van gisteren voor daoe gemeente een beteekenisvolle is ge weest, omdat gisteren de Kapelsteeg gereed is gekomen en voor bet publiek verkeer met rij- en voertuigen is geopend. Deze nieuwe verkeersweg is een zeer practische verbinding tusechen de Kanaalstraat en de Haven. De loting voor de Nationale Militie zal in deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 2 September, des voormiddags te 11 uren. SASSENHEJM. Hot heerenhuis met erf en tuin, Dorpsstraat 160, is bij afslag toege wezen aan den heer C. Stelma, alhier, voor 6550 gulden. WADDINGSVEEN. Onze geheele go- meente was Woensdag 3 Aug. in feestdos. Van bijna alle gebouwen hing de driekleur uit, ter eere van de installatie van den nieuwbenoemden burgemeester, den heer v. Dort Kroon. Aan de grens van Waddings veen werd hij door een eerewacht afge haald en ter secretarie gieleid, waar de heer Jonkheid hem een warm woord van welkom toeriep. Daarna ving de tocht door de ge heele gemeente aan, waarna een lunch werd gebruikt, door den burgemeester aangebo den en waaraan een veertigtal genoodigden deelnamen. Vervolgens werden op bet feest terrein verschillende volksspelen gehouden, begeleid door de tonen van een orkest, dat in een muziektempel had plaats genomen, waarna een wedstrijd op fietsen plaats had. Den geheelen avond heerschte een gezellige drukte, waarbdj hoegenaamd geen wanklan ken werden gehoord, tot een schitterend vuurwerk tegen tien uren het heerlijke feest besloot. De burgemeester liet aan de armen van verschillende kerkgenootschappen een som geilds uitreiken, terwijl aan de hoofden der scholen bericht is gezonden, dat na af loop der vacantie ten zijnen koste een schoolfeest zal worden georganiseerd. Wij roepen den heer burgemeester van harte gaarne een welkom toe en wensohen Z.E.A. en zijn gezin een rijk, voorspoedig en door Hooger hand gezegend leven toe. WARMOND. Op het Raadhuis had gister avond, onder voorzitterschap van burge meester Schölvinck, een vergaderink plaats van de commissie voor feestviering op den verjaardag van H. M. de Koningin. De besprekingen hadden tot eindresultaat dat men besloot, alvorens een of ander vast te stellen met betrekking tot het te orga- niseeren feest., eerst den ingezetenen een inteekenlijst aan te bieden, en al naar de inkomsten ruimer vloeien het feest gtroot- scher te doen houden. De steeds betoonde vrijgevigheid zal ongetwijfeld wederom goed uitkomen, en de oommissie in staat stellen dit feest op waarlijk luisterrijke wijze te doen vieren. Eveneens werd besloten den gemeente-secretaris, den h r H. van Delft, te verzoeken deel uit te maken van het be stuur. De landarbeider J. v. W., werkzaam bdj den landbouwer J. v. d. Voort, kreeg gisteren een boven van de bargheeft val lend blok op het gelaat, welk blok hem dus danig verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op een vergadering, die alhier vanwe ge de harddraverij-oommissie deze week heeft plaats gehad, is besloten, bij voldoen den steun der ingezetenen, gedurende de kermis weder een harddraverij te doen plaats hebben. ZOETERWOUDE. De chauffeur van den beer Z. uit Leiden, zou gisteren even per auto een koffer brengen bij den heer Wey- duug, wonende aan het Utrechtsche Jaag pad alhier. Gemakshalve reed hij daarvoor met het groote voertuig maar bet Jaagpad op tot vlak voor de deur. Daar bet Jaag pad uiterst smal is en bij er natuurlijk niet kon keeren trachtte hij, achteruit weer op den straatweg te komen, doch ongeluk kigerwijs kwam bij mehet voertuig in aanraking met den dorpel van het raamko zijn van de woning der dames Moens en w.erd een gedeelte daarvan meegenomen. De veldwachter D. werd er mee in kennis gesteld, en het eind van 't liedje zal wel zijn dat de eigenaar de schade van deze onbezonnenheid kan betalen. Bij Kon. besluit, is benoemd tot secretaris van dei\ Voogdijraad Amsterdam I mr. J. C. van Kempen, advocaat en procureur aldaar; met 1 Sept. 1910 benoemd tot substituut- griffier bij de arr.-rechtbank te Amsterdam mr. F. C. Deking Dura, advocaat en procu reur te Amsterdam, beëedigd klerk ter grif fie van en werkzaam ten parkette van den off. van justitie bij gemold college en waar nemend griffier bij het 2de kantongerecht aldaar; benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Leeuwarden: mr. N. Hofstee, doc tor in de staatswetenschap, thans griffier bij het kantongerecht te Bergum; tot griffier bij het kantongerecht te Hulst: mr. G. Leignes Bakhoven, advocaat en pro cureur te Deventer benoemd tot notaris bdnnèn het arr. As sen, ter standplaats de gemeente Smilde: P. R. van Ellekom, candidaat-notaris te Stad-A'lmeloo benoemd tot notaris binnen bet air. Mid delburg, ter standplaats de gemeente Mid delburg, A. de Neeling, candi daat-notaris te W atergraaf smeer benoemd tot notaris binnen het arr. Mid delburg, ter standplaats de gemeente Ter- Neuzen: C. Ie Nobel, candidaat-notaris te Kampen. J. van Felt, K. P. Harting, W. H. A. Jacometti, W. G. Stroband, W. Heyman en G. van der Waals, zijn ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Ned.- Indië gesteld, om te worden aangesteld tot administratief ambtenaar, de vijf eerstge- noemden voor Java en Madoera, de laatst genoemde voor de Buitenbezittingen. Examen teekenon en boetsee- r e n M. O. De minister van binnenlandsche zaken bréngt in de „Stct." ter algemeene konnis, dat dit jaar het mondeling gedeelte van de akte-examens middelbaar onderwijs in tee kenen en boetseeren, voor zoover die in liet openbaar worden gehouden, zal worden af genomen te Rotterdam, in het gebouw van de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen, Coolvest No. 92 aldaar, en wel: de examens handteekenen en perspectief (M 1) op nader hekend te maken data: de examens rechtlijnig teekenen en pers pectief (M 20 op 11, 12, 13, 15, 16, 17 en 18 Augustus 1910; de examens boetseeren (O) op 10 en 11 Augustus 1910. De toestand der gemeente Leiden over 1909. V. In het gemeenteverslag treffen wij telkens oude bekenden aan. Mededeelingen van ver- eenigingen wier jaarverslagen wij reeds ga ven nadat de jaarvergaderingen werden ge houden, welke we nu natuurlijk overslaan. Yan anderen geven wij hier het voor naamste: Nadat de heer H. W. Spendel zich ge noopt zag het directeurschap van de R.-K. gemengde zangvereeniging „Arti et Reli- gioni" neer te leggen, kon eerst in Mei onder leiding van zijn opvolger, den heer Corn. A. Bonten, met de repetition gere geld worden voortgegaan. In besloten kring werd in November het vijfjarig bestaan feestelijk herdacht. De muziek- en tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" herdacht in Juni haar 35-jarig be staan in Den Burcht. - Zij telt 45 'leden en 50 donateurs. De afd. Leiden van het Ned. Onderwij zersgenootschap telde 61 leden. Voorzitter is de heer N. Brouwer, secretaris de heer F. W. Zeelenberg. De afd. hield zes ver gaderingen. Voor de vereeniging „Litteris Sacrum" was 1909 een gunstig jaar. Het ledental nam toe. Zij werkte o. a met andere vereenigin- gen mee aan verschillende liefdadigheids voorstellingen en gaf op 18 December een welgeslaagde uitvoering in den Schouwburg van Van -Eeden's „IJsbrand". De Leidsche Schouwburg werd in 't speel seizoen 1908'09 85-malen gebruikt. Er wer den gehouden 37 Holl. tooneelvoorstellingen, 6 operettes, 7 concerten, 2 voordrachtavon den, 8 specialiteiten- en 9 bioscopevoorstel- 'lingen, 2 Zondagmiddag-opvoeringen met operette-sprookjes, 6 dilettanten- en 8 ver schillende voorstellingen. Aan de aandeelhouders kon geen dividend word~u uitgekeerd. De Maatschappij der Ned. Letterkunde telde bij den aanvang van het Maatschappe- 'lijk jaar 3 eereleden en 464 gewone leden in Nederland, 6 in de Koloniën, 14 in het bui tenland en 177 buitenlandsche leden. De afdeeling Leiden en Omstreken der Ned. Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst telt 89 gewone en 2 eeveleden. In November had de jaarlijksohe feestverga- dering plaats. Voorzitter is dr. J. P. L. Hulst, seor. dr. W. de Jong. Het departement Leiden der Maatschap pij tot. Nut van 't Algemeen zag haar leden tal eenigszins verminderen. De kwestie om trent de hernieuwing van het Spaarbank- reglement kwam in 1909 tot een oplossing. In de algem. vergadering van 14 Juni werd het ingediende conceptreglement aange nomen. Voorzitter is mr. A van der Eist, secreta ris do heer H. E. Stenfert Kroese. De Volksleesbibliotheek reikte in 34 zit- tingsbeurten 7606 werken uit of bijna 1000 werken meer dan in het vorig seizoen. Als voorzitter, secretaris en penningmees ter worden herkozen de heeren D. Wilhelm, A. L. A. van Unen en P. F. Rollandet. ter wijl de heer P J. Burgersdijk als bibliothe caris zijn hulp bleef verleenen. Het aantal inleggers der Spaarkas be* droeg 128 en het ingebrachte f 2494 of iets meer dan verleden jaar. Aan premiën werd f Hl.58 uitgekeerd. Naast de jaarlijksohe bijdragen van particulieren genoot de Spaarkas een subsidie van het Departement. De afdeeling Leiden en Omstreken van de Ned. Zuid-Afnkaansche Vereeniging leed een groot verlies door den dood van haat voorzitter prof. dT. M. J. de Goeje. Het le dental liep met een dozijn terug en telt thans 102 leden. Voorzitter en secretaris zijn resp. prof. dr. P. J. Blok en mr. J„ Draayer. Aan contributiën werd ontvangen, f 344.75, aan het Hoofdbestuur werd f 190 afgedra gen, uit het oorlogsfonds werd aan ds. A. P. Kriel in Transvaal f 100 gezonden van de onder zijn bestuur staande Weesinrichting., Ook aan de Boekencommissie van het AJg. Ned. Verbond werd een bijdrage van f 10C gezonden. Uit hoofdstuk Tien, handelend over het „Armwezen" vermelden wij het volgende: Aan onderstand, vervoer en verpleginge- kosten werd in 1909 uitgegeven f 2658. De-ze gelden strekten tot verpleging van verla ten kinderen, onderstand aan hulpbehoe vende personen, het verleenen van nacht verblijf, voeding van arrestanten, transport van doortrekkende personen en 't schenken van gratificatiën bij gouden bruiloften. Bovendien werd f 2402 uitbetaald aan be sturen en diakonieen voor verzorging van verschillendepersonen. Verder ontving het H. G. of Anne Wees- en Kinderhuis een vergoeding van f 140G voor de verpleging van kinderen op ver zoek van B. en We. dezer gemeente in ge noemd gesticht opgenomen, zonder dat re genten daartoe verplicht waren. In de Armenbus op het Raadhuis werd een bedrag van f 256 govonden, dat onder de verschillende Armbesturen werd ver deeld. In het H. G. of Arme Wees- en Kinder huis werden verpleegd 129 kinderen, en het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis 60 oude lieden en 74 kinderen, door het Waalsch Hervormd Armbestuur 6 kinderen, in bet Evang. Luth. Wees- en Oudeliedenhuis 13 ou.de lieden en 9 kinderen, in het Geref. Minnehujs 130 oude lieden, in het Gereform. Minne- of Oude Mannen- en Vrouwenhuis 48 oude lieden, door het R.-K. Parochiaal Armbestuur 2 oude lieden en 28 kinderen. Bedeeld werden: Ned.-Herv. armen onaf gebroken 584, tijdelijk 558. Voor de Waal- sche armen waren deze cijfers 16 en 4. Voor de Romonstrantsohe 9 en 10. Voor die der Gereform. Kerk 59 en 27. Voor die der Goiof. Gemeente 10 en 30. Voor de Evang.- Lutherschen 20 en 19. Voor de Doopsgezin de 2 en 2. Voor de R-Kath. 100 en 182. Voor de Oud-Kath. 5 en 0. Voor de Israë- lietische 4 en 3. Voor het Roomsch-Kath. Armbestuur 262 en 175. Door het gemeentebestuur zonder tus- sc'^-komst van armbesturen werd voor de armen uitgegevenvoor bezoldiging aan ge nees-, heel- en verloskundigen f 7400, aan reispenningen en kortstondige bedeeling f 5060, kosten van verpleging van krankzin nigen f 49665, kosten van begraven f 31, Maatschappij van Weldadigheid f 156, sub- sidiën aan instellingen van weldadigheid f 4000, Ziekenverpleging en geneesmiddelen f 30511 (tegen f 24224 in het vorig jaar) sub- 65) Die geurig-groene, door gedempt licht verwekte schemering werkt kalmee rend op haar zenuwen. De lucht is er, bij de balzaal vergeleken, koel, en de eenigs zins stroeve mozaïekvloer is een aangena me afwisseling na de ijsgladde glibberigheid van het dansparket. Moedo laat Stella zich in een uitlokkenden, lagen Windsor-chair glijden. „Verveelt men zich altijd zoo vree- selijk op alle bals?" vraagt zo haar jongen begeleider met haar gewone, geniale op rechtheid. Hij buigt. „Ik wil-de niet onbeleefd zijn," yoogt ze er haastig bij; „maar gij moet toch zelf toe- J stemmen, dat het veel aangenamer is hier heel gezellig te praten, dan zich daar ginds" met haar waaier wijzend in de richting van de danszaal ,,in de ronde te draaien." Tevreden gesteld neemt de attaché op een kleinen stoel van filigram werk naast haar plaats en bereidt zich voor op een sentimenteel flirtpartijtje. Tot zijn groote verwondering schijnt Stella even weinig geestdrift te gevoelen voor het coquettee- ren, als voor het dansen. „Een heerlijk plekje!" begint hij. „De geur van den oran jebloesem herinnert mij aan de oranjetui- nen in Nizza. U is toch zeker wel in Nizza geweest, barones?" „Ik ben overal geweest, -van Madrid :.ct Konstantinqj>el,zucht Stella, „en ik wil-j de, dat ik nu thuis was. Wat doet mij mijn hoofd zeerZij strijkt vermoeid met haar hand over het voorhoofd. „Zal ik u eens een portie ijs bezorgen of een glas limonade?" vraagt de Oostenrijker goedig. „Ik zou u heel dankbaar zijn daarvoor," antwoordt Stella. „Hm, het lijkt er niet juist naar, dat het haar erg om een apartje met mij te doen is," zegt hij schouderophalend tot zichzelf en gaat heen. Nu is hij weg. Zij zit alleen tusscken de geurige bloemen en grootbladige groene planten. Gedempt, maar duidelijk, klinkt het geluid van huppelende en schuivende voeten tot haar door. Nu eens vleiend treu rig, dan weer overmoedig lustig golven de tonen eener wals van Strausz op haar aan. Een poosje zit zij geheel vermoeid stil, met halfgesloten oogen, en denkt niets dan: „Als de attaché maar heel lang wegbleef!" Lieflijk en zacht klinkt onder de muziek door het droomerigo gemurmel van een kleine springfontein. Waarom brengt haar dat plotseling het mélancholieke ruischen van de Save te binnen, tegen een bootje aan den oever, van het donkere water Opeens hoort zij stemmen vlak bij haar, en als ze haar hoofd opheft, ziet zij in een hoogen, breeden spiegel tegenover haar, omlijst met de met goud doorwerkte draperieën van een vroegere. portière, een eigenaardig, boeieild beeld: vorstin Oblonska en Edgar, Zij bevinden zioh rn een klein boudoir, dat van den wintertuin alleen door een open deur gescheiden is. Zonder zioh te verroe- I ren, slaat Stella de beiden gade in den jjrooten, verraderlijken spiegel. Edgar, in 'n J lagen leuningstoel, den elleboog op de knie, ket hoofd in de hand rustend, en tegenover hem de Vorstin. Hoe wonderbaar mooi is zo. Mooi, hoewel ze zich juist de tranen van de wangen droogt. „Mij maakt het huilen altijd zoo leelijk, denkt Stella, niet zonder bitterheid. Waaier en handschoenen van de Vorstin liggen naast haar, haar armen zijn bloot. Met een uitdrukking van weelderige zwaar moedigheid een uitdrukking, die niet alleen op haar gelaat en in haar slap neer hangende armen ligt, maar die zelfs uit iedere plooi van haar japon schijnt te spre ken leunt zij tegenover den vriend in de kunstig, mat rozenrood en grijs genuanceer de zijden kussens van een kleine sofa. „Zeldzaam, dat wij elkander eindelijk weergevonden hebben fluistert zij. Zijn antwoord kan Stella niet hooren, maar heel duidelijk hoort zij de Vorstin zeggen: „Her innert ge u de wals nog? Hoe dikwijls is die door den bloemengeur heen, tot ons doorgeslopen in de lange namiddagen in Monto-Carlo! Welk een lange tijd ligt daar- tusschonHoe lang Een zwarte nevel schijnt voor Stella uit den grond op te stijgen. Zij wil niets meer hooren, houdt zich de ooren toe, springt op, en bevend van het hoofd tot de voeten, i,flt ze voort, ergens heen, ver weg van hier, ver, ver, wegl Nadat Stella reeds een paar minuten, aan bet andere eind van de oranjerie, zioh in spant, om haar houding te herkrijgen en haar tranen neer te slikken, boort zij ach ter zioh lichte mannenschreden en het rin kelen van glazen. „Ach, Binsky,- hij heeft. mij toch govonden!" denkt Stella met de meest onbillijke ergernis tegen den goed- moedigen, kleinen attaché. „Wezenlijk, barones, ik geloof, dat u ver stoppertje met mij speelt!" roept de stem van den jongen diplomaat achter haar op een toon van licht er wijt. Er schiet haar niets over dan zich om te draaien. Daar staat, naast den attaché, met den majestueuzen ernst van zijn geslacht, een lakei en houdt Stella een, presenteer blad voor, waarvan zo dorstig een glaasje limonade afneemt. Nadat de bediende zich met zijn presenteerblad verwijderd heeft, vertelt graaf Binsky lachend„Ik heb u ge zocht, barones, in iederen hoek van den wintertuin. Maar dat eene moet ik toestem men, interessante ontdekkingen heb ik op inijn rondzwervingen gedaan; „daar, ziet u" en hij toont haar een middendoor gebrokan waaier van witte struisveeren, gevat in geel schildpad „dien invalide heb ik gevonden in 't aardige, kleine bou doir, naast het plekjo, waar ik u verlaten heb. Hm, heeft u ooit iets zoo stom wel sprekends gezien als dezen gebroken waaier: het tragische toppunt van een hoogdrama tische scèneIk mocht toch wel eens weten, welke dame de desperate energie gevonden heeft, om dit prachtstuk zoo te mishandelen. „Misschien staat er een naam op don waaier," veronderstelt Stella, en haar bleek gezichtje krijgt plotseling merkwaardig veel leven. „Ziet u toch eens na." Jniet, daaraan dacht ik niet,'*' antwoordt de attaché den waaier onderzoekend, ,,S. O., onder een g -sloten kroontje. „Sophie Oblonska," zegt Stella. „Natuurlijk, Oblonska?" De vrooljjkheid van den attaché stijgt plotseling ongemeen. „Oblonska, dat is die, die vroeger die ge schiedenis met Rohritz gohad heeft. Zo scheen er mij vanavond wel naar aange legd, om de zaak met hem opnieuw aan ie knoopen, maar".... met een ondeugenden blik op den waaier. „Rohritz scheen niet recht mine te ma ken daarop in te gaanHm, ze schijnt slecht in een humeur geweest te 'zijn, die goede Vorstin!" De attaché lacht zacht voor zich heen. Plotseling brengt hij zijn gezicht weer in de gepaste, ernstige plooi, zich herinnerend, dat hij een jong meisje tegenover zich heeft en dat het hem dus betaamt, over zulko teere onderwerpen niet te spreken en zijn vroolijkhcid voor zich te houden. Zijn oogen zoeken Stella's gezicht. Hij kan gerust zijn, die ziet er vol strekt met ontsteld uit; haar witte tandjes schemeren tüsschen haar roode lippen door, de vroolijkste kuiltjes spelen om haar mond hoeken en haar oogen schitteren als twee zeer moedwillige, zwarte sterren, Zij be grijpt in 't geheel niet hoe zij, nog geen vijf minuten geleden, den armen attaché naar de noordpool heeft kunnen wenschen. Zij vindt hem nu gansch ongewoon amusant en beminnelijk. Hoe is het haar toch plot-» seling zoo wel om 't hart.... o, zoo well Zou het verliezen van haar lieven, kleinen armband dan dezen keer werkelijk geen be- teekenis hebben, gehad? Maar hoe ze zich er ook tegen trachtte te verzetten, schiet toch, bij de gedachte aan haar verloren amulet, opnieuw een bang! koud gevoel van angst in haar hart. „Als het bal toch1 maar voorbij was!" denkt ze. Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1