N°. 15468 Woensdag 37 JuU A0. 1910. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitsondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Het ontwerp Haainloozc Vennootschappen. LEIDSCH DAGBLAI PRIJS DEB ADVERTENTIEN: Van 16 regels /"1.06. Iedere regel meer f0.17.J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden, meer 10 Oenta.-Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poBt 1.65. Door de regeering is een wetsontwerp in gediend, hetwelk in hoofdzaak ten doel heeft, de gebrekkige en verouderde bepa lingen in ons Wetboek van Koopliandel, welke betrekking hebben op de naamiooze vennootschappen, door nieuwe, in overeen stemming met den geest en de eischen van den tijd te vervangen. Het aantal naamiooze vennootschap pen is in onzen tijd zoo verbazend groot en zij spe len onder de maatschappijen van koop- en geldhandel zulk een gewichtige rol, dat zij iamelijk diep in het volksleven ingrijpen. Toen ons Wetboek van Koophandel in den aanvang der 19de eeuw ontworpen werd, was dat geheel anders. Voor dien tijd was de wetgeving dan ook betrekkelijk goedterwijl zij thans en sinds lang als vol strekt onvoldoende moet worden beschouwd en het tegenwoordige stelsel eindelijk ge heel onhoudbaar is geworden. W - kan men aannemen dat, zoolang er meaischen zijn, ook bedriegerijen, knoeierijen en mislei dingen van het pubhek zullen voorkomen; maar tooh staat het vast dat de wetgever vrij wat beter dan thans het geval is, voor de belangen van aandeelhouders en sehuld- eischers van naamiooze vennootschappen waken kon. Het tegenwoordig ontwerp nu, tracht waarborgen te geven, dat die belangen voortaan beter dan tot dusver zullen worden behartigd. Men heeft dergelijke waarborgen trouwens altijd gewild, dooh dwaalde geheel in dc keuze der middelen. Een der'voor naamste waarborgen zocht men in do bewil liging der regeering, op de akten van op richting en wijziging verleend; maar deze bewilliging wordt nimmer geweigerd, wan neer de ontworpen statuten niet strijden met de goede zeden of de openbare orde. Blijkt van zoodanigen strijd niet, dan wor den de statuten goedgekeurd en dan bezit men om zoo te zeggen een vrijbrief. Een on derzoek naar de deugdelijkheid van bet opgerichte .handelslichaam en van de waar heid der verklaringen, in de akte van op richting afgelegd, blijft achterwege en de Koninklijke goedkeuring is de vlag, die do lading, waarmede bet somtijds maar al te treurig gesteld is, dekt. Het ontwerp laat- deze Koninklijke goed keuring dan ook varen en zoekt het in ande re waarborgen. Het beweegt zich op vier grondslagen, namelijk de openbaarheid der inrichting van en machtsverdeeling in do vennootschap; de "bescherming van het ver mogen der vennootschapde regeling der persoonlijke aansprakelijkheid van opzich ters, bestuurders en commissarissen, en ten slotte die van de minderheid tegenover de meerderheid. Dit is een feit dat onder het tegenwoordige stelsel het overwicht der meerderheid somtijds neerkomt op een schromelijk machtsmisbruik, en daarom zijn wij ingenomen met de nieuwe regeling welke het ontwerp in dit opzioht bevat, door in wekere gevallen aan de minderheid het recht van verzet tegen een gevallen besluit, bij den rechter, toe te la-ten. Zulk een verzet is mogelijk waar hot besluiten geldt, waar bij het financieel belang van het lichaam bij zonder betrokken is, en verder wanneer er sprake is van wijziging der akte van oprich ting, de décharge (ontheffing wegens ge voerd beheer) van bestuurders en commis sarissen en eindelijk de ontbinding der ven nootschap. Wel moest er een vrij aanzienlij ke minderheid wezen om oppositie tegen een gevallen besluit mogelijk te maken, maar men kan desnoods bij de akte van oprich ting, de vereischte minderheid op een kleiner getal bepalen. Vernietiging van een gevallen besluit door den rechter, op grond der gedane oppositie, zal mogelijk wezen wanneer zoodanig besluit, of de wijze waarop het tot stand gekomen is, strijdt met de goede zeden of de openbare orde, of met een wettige bepaling der akte van op richting; en in hoofdzaak wanneer door tot stand komen eener overeenkomst waartoe besloten werd, de belangen der vennoot schap op ernstige wijze zouden worden ge schaad of een of meer dergenen, die in ver zet gekomen zijn, daarvoor in hun persoonlij ke belangen onbillijk zouden zijn benadeeld. Dat bij de akte van oprichting'de in bo vengemelde gevallen vereischte minderheid op oen kleiner getal kan worden bepaald, bewijst dat men volgens het ontwerp som tijds de bevoegdheid zal hebben, om stren gere bepalingen op te nemen dan de wet be vat. Soms kan men ook minder strenge bepalingen maken dan in de wet zijn opge nomen. Dit is mogelijk met betekking tot een aantal voorschriften, welke op de in richting en werking der vennootschap be trekking hebben. Hoewel het ontwerp in meer dan een op zicht verbeteringen van het bestaande be vat, bewijst het toch ook da/t men zich nog niet geheel van overtollige vormen heeft kunnen vrijmaken en nog wel eens den. schijn voor het wezen genomen heeft. In het bepaalde voorschrift der nationeele tus- sohenkomst bij het verlijden der akten van oprichting, enz., zien wij althans een over tolligheid. Het is toch van algemeene be kendheid dat de akte van oprichting meestal door andere deskundigen wordt ineengezet en de notaris alleen zijn tusschenkomst verleent tot het verlijden der akten; zoodat er eigenlijk geen afdoende reden is om den minder kostbaren ondershandsoben vorm niet toe te laten. In een zevental afzonderlijke paragrafen zdjn de nieuwe voorschriften neergelegd. De eerste bevat de algemeene bepalingen, die omtrent de oprichting, het prospectus en dergelijke. De tweede paragraaf heeft be trekking op het maatschappelijk kapitaal en de aandeelen. De derde ziet op het ver mogen der vennootschap en bevat verschil lende voorschriften, die ten doel hebben, het voor ondergang te beveiligen. Do vierde betreft de bijeenroeping en de bevoegdheden der algemeene vergadering van aandeelhou ders. De vijfde betreft het uitvoerend g6zag en de controle van zijn doen en laten. De zesde heeft betrekking op de ontbinding van het lichaam en de zeivende bevat bepalingen ten aanzien van de buitenlandsche ven nootschappen om van de gostrengere straf bepalingen nu niet te spreken. Voorschriften worden ook gegeven om trent de balans en de winst- en verliesre kening, waaronder dat betreffende de open baarmaking dezer stukken; ook worden re gelen aangetroffen omtrent de afsluiting der voor do vennootschap meest gewichtige overeenkomsten. De taak van bestuurders wordt omschreven en bun verantwoordelijk heid vastgesteld. Het ontwerp bepaalt oc»k de aansprakelijkheid ter zake van het prospectus en het t acht er voor te waken dat aandeelhouders, die zich op de hoogte wenschen te houden van den gang van za ken, in de gelegenheid zijn om zi Iks te doen. Onze beperkte ruimte laat niet toe, dat alles tot in de minste bijzonderheden te be spreken. Wij zullen ons dus ook in dit geval tot een beschouwing moeten beperken van datgene, wat het meest daartoe aanleiding geeft, waarbij voor critiek nog al tamelijk veel gelegenheid bestaat. W. Leiden, 27 Juli. Voor een geheel gevulde zaal gaf de Ohr. zangvereeniging Zingt den Heer" in het Wijkgebouw Levendaal gisteravond haar anti-kermisvergadering. Deze vergadering werd door den evange list der Wijkvereeniging, den heer H. A. B. Duyker, geopend met het laten zingen van Psalm 146 1 en 3 en met gebed. In zijn openingswoord sprak hij zijn vreugde uit over dc groote opkomst, en stelde het scherpste contrast in het licht van de vreug de, die de wereld biedt, en des Christens vreugde. Hierna gaf het Zangkoor verschil lende nummers ten beste, welke verdienste lijk werden gezongen. Al waren er oude bekenden bij, de liederen vielen toch in den smaak. Ter afwisseling gaven eenige leden nog een voordracht. In zijn sluitingswoord herinnerde de heer Duyker nog aan een lichtbeeldenavond voor volwassenen op heden en aan een evange lisatie-avond op a. s. Donderdag, waarin verschillende personen hopen te spreken; waarna besloten werd met gemeenschappe lijk gezang en dankgebed. Ons werd toegezonden het „Maandblad van de Cbr. Wijkvereeniging Levendaal" alhier. Daaruit blijkt, dat er deze geheele week in het Wijkgebouw aan het Levendaal anti-kermis samenkomsten plaats hebben, welke voor de bezoekers zoo aantrekkelijk mogelijk worden gemaakt. Voor het examen Fransch M. O. akte A is te 's-Gravenhage geslaagd mej. M. A. Grevenbroeck, van Leiden. De stafmuziek der Marine zal dit jaar van 4 tot 6 Aug. te Leiden, van 6 tot 10 Aug. te Rotterdam, van 10 tot 20 Aug. to Hellevoetsluis en van 20 tot 29 Aug. te Am sterdam verblijven. In het Kurhaus te Scheveningen werd gisteren de 37e algemeene vergadering ge houden van den Volksbond tegen Drankmis bruik. Tegenwoordig waren 160 afgevaardigden. Onder de aanwezigen waren o. m. de Commissaris der Koningin mr. Patijn; de inspecteurs in de 2e en 3e Drankwet-in spectie. De algemeene voorzitter, mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, sprak een wel komstwoord tot de dames en heeren afge vaardigden en leden van den bond en wees op de Nationale Hui svli j ttentoons tel ling, die vanwege den bond wordt gehouden. Ter wille van het voorgenomen bezoek aan die tentoonstelling wilde spreker kortheid be trachten. Hij herinnerde aan het overleden Hd van 't hoofdbestuur, den heer Walburgh Schmidt, die sedert 1883 bijna onafgebro ken lid van het bestuur was geweest. Hierna drukte spr. zijn vreugde uit over het tot stand komen der Huisvlijttentoon- stelling en bracht hij hulde aan allen, die tot het welslagen hadden meegewerkt. Zon der zelfverheffing mag worden gezegd, dat geen drankbestrijdersvereeniging in ons var derland bij mach te is het aanzijn te geven aan zoodanig, inderdaad in de drankbe strijding hoogst nuttig werk. Vooral aan den energieken leider^ den voorzitter der algemeene commissie, prof. van Veen ter vergadering aanwezig bracht spr. een bijzonder woord van dank, én evenzeer aan zijn medewerkers, diedoor hun on- vermoeiden arbeid den bond, en duizenden daarbuiten, aan zich hebben verplicht (Ap plaus.) 'Verder herinnerde de voorzitter er aan dat de Volksbond in September as. haar 35-jarig bestaan viert.. In September 1875 toch werd de eerste afdeeling van den toen- maligen Multapatiorbond te Amsterdam ge vestigd. Met den wensch dat het Volksbond-ge slacht moge voort arbeiden met on verflauw den ijver aan de sohoone taak, verklaarde de voorzitter de vergadering geopend. In zijn openingsrede dankte de voorzitter den Commissaris der Koningin voot diens tegenwoordigheid. Door den waarn. burge meester, den heer J. C. Jansen, was be richt gezonden, dat hij voornemens was een gedeelte der vergadering bij te wonen. De ministers van BinnenLandsche Zaken en van Landbouw waren verhinderd tegen woordig te zijn. De keuzo van de plaats voor de te houden volgende vergadering wc:\l overgelaten aan het hoofdbestuur. De afd. Leiden herinnerde aan het feit dat de algemeene voorzitter, de heer Snij der van Wissekerke, 21 jaren in den Volks bond werkzaam is met buitengewonen ijver en energie met een pit welke onmisbaar is voor den Voorzitter. Door een commissie zijn gelden ingezameld om den alg. Voor zitter een huldeblijk aan te bieden in den vorm van het beeld Labor. Een album met de namen der deelnemers vergezeldo het geschenk mot den wensch dat het den heer Snijder nog jaren moge gegeven zijn, zijn krachten aan den Volksbond te wijden. (Da verend applaus). De heer Snijder vna Wissekerke dankte, getroffen voor dit blijk van waardeering en wierp een terugblik op de wordings- en ont wikkelingsgeschiedenis van den Bond. De omvang dien de Bond genomen heeft, heeft bdj hem wel eens de vraag doen rijzen of hij nog wel bij machte was om de leiding op zich te blijven nemen. Na de hartelijke woorden van den afgevaardigde van Loiden en het blijk van genegenheid hem door de af deelingen aangeboden, gevoelt spr. dat hij zijn taak mag blijven vervullen en hij doet dit gaarne omdat hij enthousiasme heeft voor den Volksbond. Voelt hij dat zijn krach ten verminderen, dan zal hij zijn mandaat neerleggen omdat de Volksbond de volle kracht eischt. Nogmaals dankte spr. voor het blijk van waardeering. Na afloop der vergadering vereenigden hoofdbestuur en afgevaardigden zich aan een vroegmaal, waarna van halftwee tot halfvier de Nationale Huisvlijttentoonstel- ling werd bezocht. Vervolgens werd van 4 tot 6 uren gebruik gemaakt van de Tuin- partij, hoofdbestuur en afgevaardigden met hun dames aangeboden r den alge- meen en voorzitter en mevr. Snijder van Wissekerke, op den huize ,,Den Halte" te Wassenaar. Tot slot gemeenschappelijk diner in het Kurhaus te Scheveningen van ongeveer 120 personen. Gistermorgen arriveerde aan het Cen- traal-Station te Amsterdam Z. K. H. Prins Hendrik, vergezeld van zijn adjudant Hooft Graafland. Per auto werd naar het Pa leis gereden, waar Z. K. H. de bestuursver gadering van de vereeniging „Het Oranje- kruis" presideerde. De wacht aan het Paleis werd door een eerewaoht van het 7de regiment betrokken, onder bevel van den luitenant S. J. Huy- bregtse. Z. K. H. gebruikte den lunch bij don bur gemeester in het Doelen-Hotel. Gistermid dag fe 4.50 uur vertrok Z. K. H. weer naar Apeldoorn. Maandagmiddag zijn de batterijen van het 2de reg. veldartillerie in de legerplaats bij Oldebroek aangekomen, om onder bevél van kolonel N. Bosboom tot 6 Augustus te worden gekampeerd; na aankomst werd dadelijk een schietoefening gehouden. De 2de en 3de batterij, uit Den Haag, (de lste batterij is de oefeningsbatterij, welke reeds gekampeerd heeft), de 4de, 5de, 8de batterij uit Leiden zijn Vrijdag afgemar cheerd naar Zeist, waar bivak gehouden ir, Zaterdag verder naar Nijkerk en inkwartie ring. De batterijen uit Den Haag staan on der commando van majoor O. L. 0. F. Aberson, die uit Leiden onder majoor M C. van der Hoog. De sterkte van de geheele troep bedraagt 33 officieren, ongeveer 500 onderof£icae/?nt korporaals en stukrijders benevens 300 paarden. („A. Ot.") Ter benoeming van een leeraar in de natuurkunde bij het middelbaar onderwijs te Amsterdam, in het bijzonder om onder wijs te geven aan de lste H. B.-S. met 3-j. cursus voor jongens, bevelen B. en Ws. het volgende tweetal aan: dr. A. J. v. Pesch, tijdelijk leeraar aan de lste H. B.-S. met 3-j. cursus voor jongens en aan de openbare handelsschool en daaraan verbonden 3de Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus voor jongens aldaar, en dr. W. J. A. Jong- kees, leeraar aan de H. B.-S. met 3-j. cur sus en daaraan verbonden handelsschool te Groningen. De heer J. Noordraven, lste officier op het stoomschip ,4Djooja'' der Rotterdam- sche Lloyd, is met ingang van 1 September benoemd tot leeraar in de practische zee vaartkunde aan de Zeevaartschool te Am sterdam, Gistermiddag ig aan het oentraaJ-bu- reau der Mij. tot ExpL v. St.-Sp. te- Utrecht aanbesteed voor rekening van den Staat: het maken van grond- en kunstwer ken, hot leggen van sporen en wissels, het maken van leidingen bestratingen, verhar dingen, hekwerken, afsluitingen en het ver richten van bijkomende werken ten behoeve van den aanleg van den spoorweg Eindho venWeert. Begrooting f 1,487,500. Et wa ren ingekomen 13 inschrijvingsbiljetten. Laagste inschrijversGebr. De Vries te Wolvega en R de Vries L.zn te Veendam voor f 1,189,000. De tuinpartij van H. M. de Konin gin-Moeder op Soestdijk is gisteren gege ven in de benedenzalen van het paleis. Tot de ongeveer 400 genoodigden behoorden als gewoonlijk de hoofd- en subalterne officie ren uit de garnizoenen Utrecht en Amers foort, de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, leden van Ged. en Pro vinciale Staten, de burgemeesters der ge westelijke gemeenten, leden van de rech terlijke macht, van den Oentralen llaad van Beroep, van den Gezondheidsraad en tal van andere autoriteiten en particulie ren, velen met hun dames. To ruim 3 uren versoheen de Koningin-Moeder te midden har er gasten en onderhield zich minzaam met hen In een der aaien waren buffetten ingericht, alwaar de genoodigden ver ve rsc hingen konden gebruiken. De stafmu ziek van het 5de regiment infanterie uit Amersfoort luisterde het feest op. Het Haagsche „Comité voor Volks feesten" is voornemens 2 en 31 Augustus a. s., bij gelegenheid van de viering van de verjaardagen van H. M. de Koningin-Moe der en van EL M. de Koningin, in de Koe kamp te 's-Gravenhage feesten te geven. Op 2 Augustus zal een kinderfeest be staande o. m. uit verschillende wedstrijden en spelen voor 1500 kinderen, leerlingen van bijzondere en openbare scholen, gege ven worden. 31 Augustus zal er een feest voor volwassenen plaats vinden. Op dit feest zal o. m. door Verkade's Tooneélgezelschap een voorstelling gegeven worden van „Lanseloet". Aan do wedstrijden, te houden op het groote kinderfeest van het Haagsch „Comi té voor Volksfeesten" op 2 Augustus a s. zal door ongeveer 600 kinderen worden deelgenomen. De andere kinderen, die niet aan de wed strijden deelnemen, worden aangenaam be- ffdg gehouden met spelen, onder leiding van beroepsspelleiders en met poppenkastver- toöningen. Het geheel wordt opgeluisterd door de muziek van de jagers en der hu zaren. Bij beschikking 7an den minister van Marine is de luitenant ter zee 2de kL bij dé koninklijke marine reserve T. W. Smit met 1 Augustus a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. „Friesland." De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag 29 dezer, die van den minister van justitie op Zaterdag 3C dezer, 6 Augustus en 13 Augustus a.s. en die van den minister van binnenlandsche zaken op Zaterdag 30 dezer, 6, 13, 20 en 27 Augustus a-.s. niet plaats hebben, AARLANDERVEEN. De loting voor de Nationale Militie alhior zal plaats hebben te Alphen op 19 Augustus a.s. ALPHEN. In den toestand van ds. J., H. Wensinck, Ned.-Herv. pred. alhier, is eenige beterschap ingetreden. BODEGRAVEN. De 86-jarige weduwe G-, alhier, wilde op de stoep aan den walkant eenig werk verrichten en viel daarbij te water. Gelukkig word dit door de buren opgemerkt, die h'et oudje spoedig er uit haalden, Een zoogenaamde vliegende winkel van rijwielen en rijwielbenoodigdheden wil zijn geluk in onze gemeente beproeven. De houders van dergelijke .winkels vertrekken na eenigon tyd, zonder dat zij de lasten der gemeente helpen dragen, waarom de afdee ling van den Middenstandsbond, alhier, het verzoek tot de burgerij heeft gericht om van aoo'n gelegenheid tot koopen geen gebruik te maken. HAZERSWOUDE. Door de heeren Ja Loomans en A Verkerk, alhier, werd gis» teravond met gunstigen uitslag het examen afgelegd in de beginselen der muziekleer, in gesteld door de „Harmonie van Hazerswou, de". Het diploma werd tevens aan die hee ren uitgereikt. HAARLEMMERMEER. Als een bewijs, dat de paardenfokkerij in deze gemeente nog goede resultaten afwerpt, kan aange voerd worden het feit, dat j.l. Maandag door den landbouwer B. op de gehouden paardenmarkt te Hoofddorp een veulen van drie maanden oud verkocht is voor f 300. Voot een ander veulen van ongeveer den zelfden leeftijd werd tevergeefs f 250 ge boden. De voordracht voor onderwijzer aan do o. 1. school No. 5 bestaat uit de heeren: A. W. Sevenhuijzen, te Haarlemmermeer; J. Bakker, te Zaandam; L. van Nieuwon- huijzen, te St.-Maartensdijk. Bij een oude, arme vrouw aan de Lijn den die een oogenblik haar woning had ver laten, werd van die gelegenheid gebruik ge maakt om een portemonnaie met ongeveer; f 3 inhoud uit de tafellade te ontvreemden. Geen enkele aanwijzing is er achtergeble ven van hem of haar,, die dezen diefstal heeft gepleegd, waardoor opsporing zou kunnen volgen, KATWXJK-AAN-ZEE. Ook de tweedis avond van don Razaar ten voordode van, het Zeemanshuis mag als goed geslaagd worden beschouwd- De zaal liep weer vol en menigeen moest zich met een staanplaatsjé tevreden stellen. Vootr het grootste deel is dit succes te danken aan de Katwijksohe mandolineclub „Lotus", directeur dc heetT; H. P. F. Lateirvoer, welke welwillend ons menig fraai nummer te hoor en gaf, hetgeen, de Club, die nog betrekkelijk zoo kart be staat, eer aandeed. Een groot deel van oinzeh lofkoanlt d an ook den directeur, dan heer Laterveer, toe, die niet alleen als eminent dirigent, maar ook als voortreffelijk zanger uitblinkt. Dez» zong mede welwillend oecoj achttal liederen, die uitstekend geaccompag neerd worden door mej. J. van der Reijden, Daverend handgeklap bewees ons telkens hoe zang en minziek in den smaak vielen. En nog luider verhief zich het applaus^ toen de voorzitster den zanger een reusaoh- tigen kranfl aanbood, en toen het wdgo Weende „Leve Lotus, leve de heer Later veer 1" door de zaal klonk. KOUDEKERK De loting der Nationale Militie zal plaats hebben te Alphen op Vrij dag 19 Augustus a.s. LEIMUIDEN. De loting der Nationale Militie zal gehouden worden te Woubrugge op Donderdag 18 Augustus e.k. LEIDSOHENDAM De Stompwijksche harddraverij vereeniging „Nooit Gedacht" hield haar algemeene vergadering in café „Het Blesse Paard". De voorzitter bracht hulde aan secretaris en penningmeester, die met beleid zich van hun zware taak gekweten hadden bij de LL gehouden hard draverij en tevens een woord van dank aau den heer A. v. d. Akker Sr. voor hulp, bij stand en raad, der vereeniging geschonken. Hierna werd overgegaan tot het verkiezen van vier bestuursleden. Gekozen werden de heeren N. Mooyman Johz., P. Mooymau Hzn., C. A, v. d. Akker en M. Belt De datum der as. draverij werd vastge steld op 25 Augustus en wel een vóór- en namiddag- harddraverij van paarden, die nog nooit prijzen gewonnen hebben, met een prijzenbedrag van ruim f 270. Tevens werden er lijsten ter inteekening aangebo den, welke bleken het bestuur in staat t6 stellen alles flink te organiseeren. Na do gewone rondvraag sloot de voorzitter, de heer B. den Eisen, de vergadering. NIEUWVEEN. De loting der Nationale Militie alhier zal gehouden worden op 19 Augustus a.s. te Woubrugge. NOORDWIJK. Gisteren bezochten ruim 275 katholieken uit Amsterdam ons dorp, om de reliquieën van Sint-Jeroen, den eer sten pastoor van Noordwijk, te vereeren. De processie stond onder leiding van den zeereerw. heer Ooms, pastoor der Kerk van O. L. V. Onbevlekte Ontvangenis te Am sterdam. Andere jaren is het getal der pel grims altijd ver over de 300het ongunstige weer heeft velen ongetwijfeld, thuis doen blijven. De plechtigheden op de „Marbel plaats",gelegen op „Calorama", waarheen de processie anders altijd in den namiddag trekt-, bleven, óók al om het weer, geheel achterwege. NOORDWIJKERHOUT. Gisteren had op het Raadhuis de aanbesteding plaats van een ijzeren hek, dat geplaatst zal worden langs de onderwijzers woning en gedeeltelijk langs het schoolplein. Inschrijvers waren de heeren P. C. Ver- steege, voor f213; A. N. W. Vermin, voot fl7&36; en P. v. d. Raadt, voor f 14Ö.K)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1