N°. 15463 ï>oii<fer<la£ 21 J11H A0- 1910. $eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. Stella. IDSC PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar .plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents,Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 OentBj per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per poet1.65. Leiden, 23 Juli. De kapitein W. Petter, van het 4de regiment infanterie te Leiden, wordt toe gevoegd aan den generaa-l-majoor, comman dant in de stelling van Amterdam<_ De minister van binnenlan-dsche zaken brengt^in de „St.-Ct." ter algemeene ken nis, dat, behoudens onvoorziene omstandig heden, het mondelinge gedeelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in het handteekenen voor het lager onderwijs zal worden afgenomen te 'e-G-ravenhage, in het gebouw ,,De Haag- fiche Kunstkring", Heerengracht 3, van 4 tot en met 12 Augustus, telkens van des morgens 9 uur af. Dezelfde minister brengt ter kennis van hen die het examen van geëxamineerd en beëedigd landmeter wenschen af te leggen, dat zij zich daartoe vóór 25 Augustus 19 IC schriftelijk bij hot departement van hinnen- Jandsche zaken moeten aanmelden. De directie der H. IJ.-S.-M. heeft be paald, dat zoowel böj algemeene als tus schen tij dsche verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten, de spoorwegte legraafkantoren, aangewezen voor den pais tioulieren telegraafdienst, gelegen binnen de districten waar de verkiezing plaats yindt, alsook de buiten die districten gele gen kantoren, welke voor telegramwisseling met kantoren binnen bet district tusschen- komst verieenen, op de dagen waarop de stemming of herstemming plaats vindt, ge opend moeten hlijven tot afloop van den gewoD en dienst. Zoo dra het naaetbijrijnd rijks telegraaf kantoor in deze gevallen een of meer sta tions verzoekt langer open te blijven, moet hieraan worden voldaan. De Algemeene Synode der Neder- kmdsoh-Hervormde Kerk heeft tot presi dent benoemd den heer W. Ellens, tot vice- president don heer D. Eilerte de Haan, tot secretaris vice-president dr. G. J. Weyland. In September a.& zal een examen in 'den postdienst worden gehouden voor sur numerairs en adspirant-commiezen. De Raad van Haarlem besloot gisteren Voort.aan aan Büoemendaal duinwater te gaan leveren tegen den prijs van 10 ct. per kub. M. Tot nu toe was die prijs 15 ct* De .minimum-prijs door Haarlem te bere kenen voor de levering van gas aan Velsen za1 zijn 4£ ct. Wordt de kolenprijs boven f 9 en tusschen de f 10 dan komt er één deTde ct. per kub. meter bij, en voor eiken galden boven de f 10, nog eens één derde oent. B-ij voldoende deelneming zal in den ko menden winter, aan tot den landbouwenden stand behoorende miliciens, die een vol doende graad van ontwikkeling bezitten (behoorlijk lezen en schrijven), evenals in .voorgaande jaren, landbouwonderwijs wor den gegeven, in 10 lessen, ieder van 2 ach tereenvolgende avonden, in de garnizoenen Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Assen, Bergen-op-Zoom, Breda, Deventer, Ede, Gorkum, Den Haag, Haarlem, Den Bosch, Leeuwarden, Leiden, Nijmegen, Utrecht en ZutfetL De klassen moeten minstens 12 man sterk zijn. De regeling is opgedragen aan den Inspecteur der Infanterie in overleg met den Inspecteur van het landbouwon derwijs dr. K. H. M. van der Zande. H. M. de Koningin-Moeder zal het con cours hippique dat op 2 Aug. a. s., haren verjaardag te Baarn gegeven wordt, met een bezoek vereeren. Bij de Ned.-Herv. G-em. te Arnhem is in de vacature-dr. De Bie beroepen ds. A Drost, te Loenen aan de Vecht. De Prinses-Weduwe van Stolberg Stolberg, gelogeerd te Noordwijk, heeft gis teren een bezoek gebracht aan H. M. de Ko ningin-Moeder ten paleize Soestdijk. De Prinses is aan het station Baarn te 1L29 voorin, verwelkomd door Hare Majes teit, die Hare Gast te 4.36 nam. weder aan het station uitgeleide deed* LISSE. Het sloopen van een perceel op den Stationsweg en het bouwen van een win kelhuis daar ter plaatse voor rekening van het R.-K. Parochiaal Armbestuur is bij on- dershandsche aanbesteding opgedragen aan de hoeren J. Witzcnburg (metselwerk) en, Wassenaar en Van Velzen (timmerwerk). De uitslag van de gisteravond in hotel „Do Witte Zwaan" gehouden verkooping is als volgt: No. .1 een perceel bouwterrein in de Kapelsteeg, groot 0.3.16 H.A., f1250, M. van der Void, to Lisse; No. 2, öetn dito, gelegen als voren, groot 0.3.17 H.A., f 1250, dezelfde; No. 3, een dito, gelegen als voren, groot 0.5.45 H.A., f 2150, J. P. Oudshoorn, te Sassenhedm. Het laatste perceel werd niet gegund* LEIDERDORP. In tegenwoordigheid van een groote schare werd gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer A de Lange, in leven ouderling der Gereformeerde Kerk. Ds. Woudstra hield een van groote waardeering getuigen de rede; waarna een Psalmvers werd ge zongen. De oudste zoon bedankte voor de laatste eer, den overledene bewezen. B. en Ws. maken bekend, dat Gedepu teerde Staten hebben ingewilligd het ver zoek van het gemeentebestuur van Leiden tot oprichting van een gashouder alhier. NOORDWIJK. De bloembollenbeurs in café „Flcxra" werd gisteren bezocht door 88 personen waaronder 20 exp-orteurs. Even als de vorige week dus: te weinig kweekers. De afd. Noordwijk heeft succes met de Beurs, dat mag zonder vrees voor tegen spraak getuigd worden: er traden gisteren wederom 9 nieuwe leden tot de afd. toe, terwijl men heeft weten te bewerken dat de heer G. v. d* Weyden Lz., als agent is be noemd vooir helt „Kweekeréblad." Een goede keuze I Gisteravond hebben de mannen, die zich belangloos belast hebben niet het beheer der St.-Jefroensleeshibliotheek, het L^/o-jarig bestaan dezer boekerij' feestelijk herdacht in het gezellige, echt huiselijk in gerichte achterzaaltje van café „Het For tuin." Zoo ooit, da.n kwam het gisteravond duidelijk aan het licht, dat het zaaltje (ge deelte Van da gToote zaal), dat anders dienst doet voor sociëteit als geknipt is voor het vieren van zoo'n feestje „entre nous." De zeereerw. heer pastoor, Th. Sar ter, als mede de weleerwaarde heetten kapelaans, v. d. Berg ein Niehus, wanen tegenwoordig. Bij den aanvang ^prak de voorzitter, de heer P. de Groot Jz., .een kort, maar hartelijk woordhij bracht hulde aan de mannen, die indertijd het initiatief genomen hadden tot oprichting eener R.-K. Volks bibliotheekde heoren G., v., d* Weijden Sr. (inmiddels over leden), P. van Eeden Hz., H* B. J. Haam- appel, J. H. v. d. Werf en Th* J. van Went. Spr. dankte den zeereerw. heer Pastoor voor den steun, door dezen direct en in direct steeds getoondbij dankte ook de woleorw. hoeren Kapelaans, die insgelijks meer dan éénmaal toonden, do boekerij een warm hart toe te dragenhij dankte Noord, wijks Katholieken voor steun en belangstel, ling, in die 121/e jaar van alle zijden on dervonden. Begon men indertijd, met een klein getal boeken, thans gaat het bestuur* prat op een respectabel getal boeken van allerlei soort; deelde men de eerste winters nog maar een gering aantal boeken ter lezing uit, in het afgeloopem seizoen (1909 1910) werden niet minder dan 6000 boeken uitgereikt* Na het openingswoord van den voorzitter sprak de zeereerw. heer Pastoor eenige har telijk gemeende woorden van dank aan de bestuurders dear boekerij, die een bij uitstek goed sociaal werk verrichten,. Spr. wees op lrefc nut van lectuur in het algemeen; op het gevaar, dat slechte lec tuur voor hoofd en hart en ziel heeft, om te besluiten met den wensch, dat de bestaande St.-Jeroensleesbibliotheek in groei en bloei moge toenemen* Daarna werden nog „dronken" gewijd aan bestuurderen, die zich meer dan anderen verdienstelijk hebben gemaakt, waarna de „vergadering" zonder officieele sluiting overging in „feestelijk samenzijn", dat een zeer gezellig, kameraadschappelijk karakter droeg. OUDSHOORN. De heer J* Snel, ge- agreëerd klerk ten kantore van den ontva.ru gor der directe belastingen en accijnzen al hier, is met ingang van 20 Juli benoemd tot Rijksklerk 3de klasse der directe belas tingen te Amsterdam. SASSENHEIM. Het twaalfjarig zoontje van v. d. G.t alhier, had gister namiddag het ongeluk van een bollenzokler te vallen. Be wusteloos werd heb kind opgenomen en op raad van dr. Quant per draagberrie naar huis vervoerd. De toestand is op t oogenblik redelijk. VOORHOUT. Hedenmorgen stiet een mdfc twaalf oementringen geladen schuit op een ondiepte in de Haarlemmervaart bij den Boekhorstmolen- Door den schok rolden de ringen naar één zijde, waardoor de schuit kantelde, en de ringen alle te water ge raakten, bedekt door het ondersthoven ge keerde vaartuig. De schuit ligt bij den wal kant, zoodat de vaart niet gestremd is. Bij Kon. besluit is benoemd tot substituut officier van justitie bij de arrond.-rechtbank te Amsterdam; mi. A. baron van Harinxma thoe Slooten, thans substituut-officier van' Justitie bij ide arx.-rechtbank te Winscho ten; benoeimd tot subst.-off van justitie bij de arr.-rechtbank te Winschoten mr. P. W. J. Bijnen, thans ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arr. Middelburg ter standplaats Middelburg; benoemd tot kantonrechter te Appinge- dam mr. N. Bleeker Cz. thans kantonrech ter te Gnderdendam; benoemd tot rechter in de anrond.-recht bank te Groningen mr. G. M. Doornbos, eervol ontslagen subst.-griffier hij gemeld college, advocaat en procureur te Groningen; benoemd tot kantonrechter te Medemhlik mr. J. H. Roessingh, thans griffier hij den Raad van Beroep (OngevaUenverzckering) te Hoogevaen, tevens kantonrechtar-plaats- vervanger, advocaat en procureur aldaar, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van kantonrecliter-plaats- vervanger in het kanton Hoogeveen benoemd tot notaris binnen het arr. Am sterdam ter standplaats de gemeente Nieu- wendam: A. J. Berm an, candidaat-notaris te Bussum; benoemd tot notaris binnen het arr. Am sterdam ter standplaats Amsterdam C. F. J. Brands, candidaat-notaris te Hilversum; Z. J. Reijers, laatstelijk predikant bij de Protestantscho gemeente te Rembang, thans met verlof hier te lande, op zijn verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, gerekend van en met 1 Juli 1910, eervol uit den Indischen dienst ontslagen onder toekenning van pensioen; met 1 Aug. 1910 benoemd tot opzichter- buioel-ambtenaar der genie, de tijdelijke op zichter der genie J. van der Wedde; benoemd bij hert departement van justitie tot hoofdcommies: mr. J. M. I. A. Simons, thans oom mies bij dat departement met ingang van 16 Augustus 1910, tot adjunct-commiesmej. L. C. Polano, doc tor in de rechtswetenschap te 's-Graven* hage; voor den tijd van drie jaren gedetacheerd bij de landmacht in West-Indi§, de 1ste luit. der inf. van het leger in Ned*-Indië W. Bueno de Mesquita, thans met verlof in Europa de Oost-Indische ambtenaar met verlof G. J. Dassel, laatstelijk 1ste machinist bij de gouvernements-marine in Ned-Indië, op zijn verzoek, wegens physieke ongeschiktheid, gerekend van en met 1 Juli 1S10, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toe kenning van pensioen mej. M. Grendel, gewezen verpleegster bij' het Jrrankzinnigengesticht te Buitenzorg,, laatstelijk met verlof hier te lande, op haar verzoek, gerekend van en met 1 Juni 1910, Wegens physieke ongeschiktheid, eervol uit ^s lands dienst ontslagen onder toeken ning van pensioen; met 1 September 1910 lepaald, dat dé directie der dir. bel., invoarr. en aiocdjnzien te Middelburg voortaan zal wordm aange wezen onder de benaming: directie Breda; Imet 1 September 1910 benoemd: tot directeur der dir. beL, invoerr. en acc. te Arnhem, J. J). A- Hollweg, direc teur der zelfde middelen te Middelburg; tot directeur dor dir. bel., invoerr. en acc. te Breda, J. C. E Slotemaker, inspec teur der invoerr. en aoc. te Amsterdam, met den persoonlijken titel van directeur der dir. bel., invoerr. en accijnzen; Pensioen verleend aan J. A., J. M. en J. Thijsse, kin derm uit het huwelijk van wijlen den opzichter der werklieden bij het Centraal magazijn van militaire Heeding en uitrusting te Woerden, W. J. Thijssé met wijlen J. M. van Leeuwen, f 247 Wij kunnen mededeelen, dat bij voldoende intoekening in den muziekhandel van J. M. Eggers, zal verschijnen: Fragmenten uit Koeberg's Alianora". Zonder twijfel cal ieder> die de openlucht-voorstelling gezien heeft, ook do muziek zich aanschaffen; hoe grooter de inteekening is, hoe meer de prijs onder ieders bereik zal zijn- De „Staatscourant" No. 168 bevat de statuten der naamlooze vennootschap,,De Nieuwe Muziekschool," te Amsterdam. Doel het oprichten, exploiteeren en in stand hou den van een of meer inrichtingen voor het geven van ouderwijs in de muziek, in den meest uitgebreiden zin des woords en al hetgeen daarmede onmiddellijk verband houdt. Duur: lot 31 Augustus 1939. Kapi taal f 10,000, verdeeld in 4 serieeën, elk van f 2500, waarvan voorloopig de eerste geile wordt uitgegeven in 50 aandeden van f 50, alle geplaatst. Het bestuur der vennoot schap is opgedragen aan een directeur, on der toezicht van 5 commissarissen. Voor dl eerste maal zijn benoemd: tot directeur de heer J. W. Oostveen, toonkunstenaar, en tot commissarissen, de heeren G. P. Wijn malen, lid der Prov, Staten van Noord- Holland mi van den gemeenteraad van Am sterdam; G. 8. Reehorst, leer aai- aan een H. B.-H.A Wijnberg, scheikundige; J. J,. Dekker, directeur der Mij. t. expl. der oUa dernemingen, nagelaten door mr. W. A bar ron Baud, en mr. J. W. Sikman, advocaat en procureur, allen te Amsterdam. In het prentenkabinet te Borlijn wordt een tentoonstelling van prenten van Luoao van Leyden gehouden. Het kabinet bezit een nagenoeg compleet stel van de prenten van deaen meester in uitstekende afdrukken., Tegelijkertijd zijn er ook de houtsneden van Lucas on een reeks door hem geOivstreerde boeken tentoongesteld. Een en ander is zoö veel mogelijk chronologisch gerangschikt. Leidsche Zwemclnh. Gisteren werd, in de openbare Zwem plaats in den Heerensingel, het diploma old geoefend zwemmer behaald door de navol' gende jongelui: S. A. Meerburg; A. G. Ga> dri, Morschweg; J. van Luyken, Haarlem merstraat. De vereischten voor dit diploma zijn» springen van de plank, borstzwemmen 90 M., rugzwemmen 30 M.# gekleed in panta*- Ion, onder-pantalon, kousen of sokken, heme? vest of kiel. Aangifte brij den secretaris Breeefcraat 36 Eoode Kruis honden. Op 6 Augustus zal nabij de halte Dui en Dal aan den Waalsdorperweg door do Nederlandsche Vereeniging voor Roodo- Kniis-bonden een keuring voor Roodo Kruis-honden worden gehouden. Als keurmeester zal optreden de heer Ji, Bungartz, oud-voorzitter der Deutsche Verein für S&nitatsk unde. Na de keuring zal een demonstratie me»- de goedgekeurde honden worden gehouden voor de leden der vereeniging. 441 Natalie is een zonderling persoontje, Hein, mager, met vlakke borst, een eenigs- zins te geel, maar fijn besneden gelaat en blinkende tanden. Met een fanatieke voor liefde voor de kunst en het voornemen bij het tooneel te gaan, gaat bij haar een ver mogen van ettelijke millioenen roebels ge paard en wat misschien nog een grooter contrast vormt met de door haai' gekozen loopbaan, is haar begrip van fatsoen, het welk de bekende Engelsche preutschbeid overtreft; een begrip, dat op al het incor recte reeds op een afstand met afwerende verachting neerziet. Zino luistert met alle aandacht naar de cavatina, doch niet, zonder dat er nu en dan een vroolijke tinteling in zijn half ge sloten oogen komt. Natalie's stem is eenigszins scherp, haar Italiaansehe uitspraak hard haar voordracht van i' artstochtelijke aria's beperkt zich tot een streng opvolgen der feekens pp, ores., ritard, enz., zelfs wanneer de geestdrift van de verliefde Elwira haar hoogste punt in de woorden vindt: „Vien ti posa vien ti po- sa sul mio corhoudt zij geen oogenblik op, zichzelve met haar rechterhand de maat aan te geven* A's de laatste noot gezongen is, richt Na talie een vragenden blik op baar leermees ter, die juist een snuifje tabak neemt en zijn hoofd schudt. *Zear goed, rnjyn kind," onnoodig op te merken, dat de trotscbe Russin deze familiare benaming niet aanstaat „zeer goed, gij zingt uitstekend in de maat, maar nu moet gij u er op toeleggen, met wat meer bezieling te zingen. Denk u in den toestand in. Half waanzinnig van liefde en verlangen roept gij in den nacht: „Vien ti posta sul mio cor..." Gij moet dat hoe zal ik mij uitdrukken? met meer overtuiging weer geven, ongeveer zoo..." Juffrouw Fuhrwesen trommelt het accom pagnement, della Seggiola strekt zijn arm©n uit als engelen vleugels, houdt zijn hoofd een weinig achterover en zingt: „Qui la voce!" Men mag over zijn onderrichtsmethode denken zooals men wil, ieder moet toch zijn zangkunst erkennen, namelijk wanneer men nog smaak vindt in de oude Italiaansehe tradities. En Prins Zino, die zeer muzikaal is en alles in de muziek verwerpt wat zwaar en onverteerbaar is. Prins Zino, voor wien Mozart de God der muziek en Rossini zijn profeet is, strijkt met innig welbehagen over zijn knevel en roept: „Bravo." waar op della Seggiola diep buigt. En nu zingt Zino een toonladder in ge zwollen tonen, waarbij twee bedroevende feiten aan het licht komen, ten eerste, dat hij de derde bariton van het gezelschap is della Seggiola had op een tenor gehoopt en dat hij geen noot kan lezen. Della Seg giola prijst overigens het mooie timbre van zijn stem cn vraagt of hij hem een leermees ter aan huis mag sturen, ten einde hem op de hoogte der muzieknoten te brengen, waarop juffr. Fuhrwesen zich bereid ver klaart den vorst les te geven. Hij doet als of hij dit voorstel niet heeft gehoord en kijkt over haar heen* waardoor hij zich do- ze bijzonder ijdele en prikkelbare vrouw dar- delijk tot zijn doodsvijandin heeft gemaakt. Het glanspunt van de gezamenlijke les vormt het slotnummer, het beroemde duet van Don Juan en Zerline, voorgedragen door Signore Trevisani en Natalie lapinska. Men zou zich moeilijk een treuriger Don Juan kunnen denken dan den jongen man uit Florence. Hij heeft zich pas geschoren, wellicht ter wille van zijn rol; rijn wangen zijn vol roode strepen, evenals bij een Duit- schen jongeling, die op rijn eigen gelaat boek houdt van zijn dapperheid; zijn om voorhoofd en ooren fladderende haren val len achter over den kraag van zijn jas. Tot op een grasgroene das na, is hij geheel in het zwart gekleed; zijn kostuum is uit dezelfde wijk van Parijs afkomstig als de hoeden zijner zuster: uit den Temple. Door zijn trotsche Zerline schuchter ge worden, snoert zijn keel zich in die mate toe, dat zijn óp zichzelf mooie en welluiden de stem zeer heesch en miserabel tusschen zijn droge lippen uitklinkt. Ofschoon Natalie natuurlijk ook ditmaal volkomen in de maat zingt, klinken de eenstemmige passages, toch niets minder dan harmonisch eenstem mig, waarom della Seggiola beiden kunste naars raadt, elkaar bij de band te houden. Mademoiselle Lipinska schuift nog iets ver der van haar Don Juan af dan vroeger en steekt hem haar vingertoppen toe. Della Seggiola laat het duet driemaal her halen, doet zijn best 't in gang te brengen, verzoekt Zerline zoo vriendelijk mogelijk iete coquetter en Don Juan iets verleidelij ker te zijn* tevergeefs. Zerline trekt haar mondhoeken naar beneden en kijkt naar den muur; Don Juan krabt zich achter het oor. Het duo Hinkt steeds slechter. Zeer ontstemd over dit treurige resultaat, waar van zij de reden geheel alleen in de onbe holpenheid van signore Trevisani zoekt, zegt Natalie eindelijk op vriendelijken toon tegen den jongen Florentijner: „Ik bid u, kwel u er niet langer mee. Het gaat niet 1" Daarop roept zij ongeduldig over haar schouder: „Zino, signore Trovisani is heesch wij plachten vroeger het duet samen te zin gen; probeer het eens." „Wanneer daartoe nog tijd is," zegt Zino zeer bereidwillig, terwijl hij op zijn nicht toetreedt. Er is eigenlijk geen tijd meer daartoe, ieder ander dan den vorst zou della Seg giola meedeelen, dat het reeds twaalf uren heeft geslagen tegenover Zino maakt hij geen toespeling op dit feit. Hij gaat gelaten naast de pianino zitten en met zijn handen op rijn maag gevouwen, den blik op zijn vooruitgestoken voeten gericht, bereidt hij zich er op voor, het duet voor de vierde maal over zich te laten heengaan. Maar hij luistert alle aanwezigen luisteren, aller blikken vestigen zich op den vorst, van wiens lippen zulke welluidende klanken vloeien als men die slechts van de eerste Italiaansehe zangers der wereld gehooid heeft. Zonder van Zerline verder notitie te ne men, merkt della Seggiola aan het. slot van. het duet op: „Zingt u mogelijk ook de sere nade?" „Zoowat," zegt Zino, waarop juffrouw Fuhrwesen de maat aangeeft en hij den toon inzet. Uit volle borst zingend, met een rechte, maar ongedwongen houding, da benden in de zakken van zijn jas, het hoofd eeu weinig achterover geworpen, is hij do volmaakte personificatie van den luchthartigen, hoo^* moedigen bon vivant, van den don Juan van Mozart, zooals de meester zioh dien niet heter had kunnen voorstellen. Als hij met zingen ophoudt, snelt mi ai Frazer met een door tranen overstroomd gelaat op hem toe en roept, hem haar beide handen toestekend: „Merci merci!" Stella Hapt lachend in haar handen eö signore Trevisani staart hem aan, alsof hi$ dat van hem wil 'leeren. Maar della Seg-j giola vraagt: „Waar heeft u zingen geleerd, prins „Overal." „En van wien?" „Van niemand." „Dat is het ware!" roept della Seggi'- uit met de echte geestdrift van den kunste-i naar, allen zwendel vergetend. „Want onder ons gezegd, het zingen laat zich niet lee-« ren." En daar de vorst lacht en integendeel hoont nog veel van de zangkunst van denC maestro te profiteeren, antwoordt deze hem met de aangeboren hoffelijkheid van zijn, volk: „Wanneer u mij helpen wilt, den hieS verzamelden dames en heeren de schoonheid van den zang begrijpelijk te maken, dan za| u mij steeds welkom zijn, prins; maar leen ren kan ik u niets," De le3 is uit. Zino helpt Stella en zijn nicht in haar mantels, neemt van della Seg* giola met zijn stratenden glimlach en eeu( vriendeL'jken handdruk afscheid, van de andere aanwezigen met een korten hoofd knik, waarop hij met rijn twee speciale da» mes de zaal verlaat. (Wordfc vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1