N°. 15459 A*. 1910. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Uit de „Staatscourant". Zaterdag 16 JnÜ. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Yan 16 regels /T.06. Iedere regel meer 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents eontantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het inoasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden por week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 16 Juli. Het initiatief is genomen tot oprich ting te dezer stede van de Naamlooze Yen nootschap: „Eerste Leidsohe Hulpbank met Winstdeeiing", goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 15 Juni 1910 No. 65, opgericht baj akte d.d. 2 Juli 1910 verleden voor den notaris mr. L. M. J. H. Kerstens, alhier. Het kantoor zal worden geopend in per ceel Hoogewoerd 154, alhier. Het doed dezer Vennootschap is om aan personen die tijdelijk in geldverlegenheid zitten, een crediet te verschaffen, ten hoogste tot een bedrag van f 500 onder borgtocht, tegen matige rentevergoeding '*n op zeer gemakkelijke terugbe-taUngsvoor waard en. Het bestuur dezer Yennootsohap is opge dragen aan den heer C. Kor te weg Jr., te Hazerswoude, onder toezicht van een Col lege van Commissarissen, bestaande uit de heeren J. W. Clant, te Alphen aan den Rijn; A. Couvée PJzn., te Leiden; jhr. W. Engelen van Pijlsweert, te 's-Gravenhage Jan de Graaff, te Leiden; O. Korteweg Sr., te Hazerswoude; D. J. J. de Koster, te Lei den; N. de Voogd en mr. J. B. Zuurdeeg, beiden te 's-Gravenhage, en een Oommissie van Toezicht, bestaande uit de heeren J. Bosch; mr. H. W. O. J. de Jong en J. M. J. H. Kerstens, allen te Leiden. Deze Bank is opgericht, in navolging van gelijknamige reeds bestaande Banken te 'Amsterdam, 's-Gravenhage, Hilversum en Rotterdam. De Commissaris der Koningin heeft aan prol dr. R. P. van Cadcar, op zijn ver- eoek, eervol ontslag verleend als lid van de Gezondheidscommissie alhier. Tot de 4de klaaso der Middelbare school voor Handel en Administratie, direc teur de heer Tymstra, te 's-Gravenhage, ia toegelaten D. H. Meijnen, leerling der Ohr. school voor M. TJ. L. O. aan het Noordeinde alhier. Aan de Ohr. school te Lopik is als onderwijzeres benoemd mej. W. M. Eggink, van Leiden. Voor de Kweekschool voor Zeevaart te Rotterdam ig geslaagd de jongeheer J. van der Meer, leerling van de 8ste klasse der jongenseohool 2de klasse alhier. In de heden ten Roadhuize, onder voorzitterschap van den voorzitter der Ka mer van Koophandel en Fabrieken gehou den vergadering van het Kiescollege van Stemgerechtigde Deelhebbers van de Neder- tandsche Handel-Maatschappij, werden her kozen resp. tot commissaris en plaatsver vangend commissaris de heeren mr. J. O. A. Everwijn en dr. J. Moll van Charente. B. en Weths. van Dordrecht bevelen Ban voor leeraar aan de Handelsavond school in handelsrekenen en boekhouden de heer W. de Vries, te Hillegom. Op het zestal voor predikant bij de Ned.-Herv. Gem. to VIa:~rdingen komt voor ds, R. r. A. Rutgers, te Warmond. De komst van het buitengewone Brit- eohe gezantschap, hetwelk deze maand hier te l.nde verwacht werd ter kennisgeving aan H. M de Koningin van de troonsbe stijging van Koning George, is verschoven tot in de tweede helft van Augustus. Het gezantschap zal zich vooraf aan het Scandinavische hof van zijn opdracht kwijten. In den gemeenteraad van Utrecht wer den Vrijdagmiddag de hoeren J. M. P. Harte fen mr. J. F. de Beaufort, tot tijdelijke [wethouders benoemd. De motiWan Hassel, waarin B. en We. [werden uitgenoodigd, een voorstel aanhan- 'gig 1c maken voor liefc toekennen van pre sentiegelden aan de leden der commissiën tot wering van schoolverzuim waarover in de vonge vergadering de stemrhen staak ten word verworpen met 18 tegen 13 stemmen. Tevens werd afwijzend beschikt op een Verzoek van de veroeniging „Koninginnedag" om f 500 subsidie voor de feestelijkheden fep 31 Augustus a.s. Tot hoofd eener gemeentebewaarschool te Groningen is benoemd mej. G. Visser, onder wij zei-es aan de Gpenbare Voorberei dende school letter A. te Amsterdam. Tot diroctcur-leeraar aan de te Amster. dam op te richten Christelijke Hoogere Bur gerschool met vijfjarigen cursus is benoemd de hoar dr. W. J. Kolkert aldaar. Naar het „DgbL v. Nrdbr." verneemt, yordt. de directie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Middelburg met ingang van 1 September a.s. overge plaatst naar Breda. AARLANDERVEEN. De gewone jaar- Wjksche collecte voor den Gewapenden Dienst in deze gemeente heeft opgebracht f 27.30. Door de Gezondheidscommissie is in het dorp een inspectie gehouden over de slooten. Als gevolg hiervan zijn door B. en We. verschillende eigenaren aangeechreven met verzoek hun slooten te doen dempen. In de maand Augustus a.s. is een ver kiezing uitgeschreven voor lid-werkman van de Kamer van Arbeid op de voeding3- en genotmiddelen. De bouwvereeniging „Volksbelang" 2al 2 Augustus a.s. den bouw van een tweetal arbeiderswoningen aanbesteden. Wanneer deze voltooid zijn zal de Vereeni- ging in h'et bezit zijn van drie blok wonin gen, elk van twee huizen. AALSMEER. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie zal de vereeniging „Aalsmeers Fanfare-korps" tor gelegenheid van haar tienjarig bestaan op Woensdag 27 en Donderdag 28 Juli e.k. een groot Na tionaal Concours van Harmonie- en Fan fare-korpsen houdent waarvoor pl.m. 800 werkende leden, te zamen 32 vereenigin- gen, zioh hebben aangemeld. De Vereeniging zag zich al de uit to loven medailles en 4 lauwerkransen, deze Jaetsten uit te loven voor de eerewedsfcrijden, geschonken, terwijl van het Koninklijk Huis mede drie groote bronzen medailles werden ontvangen. Uit de ingezetenen heeft zich een oommissie ge vormd, om de gemeente te versieren, terwijl van alle zijden wordt meegewerkt, om het feest zoo schitterend mogelijk te doen sla gen. BODEGRAVEN. Op het gebied van mu ziek worden wij hier niet verwend. Geen wonder dan ook, dat van de gelegenheid om het avondconcert, gegeven door het Bode- gravensch Muziekgezelschap in den tuin van dr. Marsman, bij te wonen, door zeer velen gebruik werd gemaakt. Het genot van goede muziek te hooren werd verhoogd door den mooien zomeravond die een ver blijf van een paar uren in den met lampions verlichten tuin aangenaam maakte. Het Bodegravensohe Muziekgezelschap en den Voorzitter daarvan, die zijn. lommerrijken tuin voor dit doed afstond, komen een woord van dank toe voor den genotvollen avond, aan vele muziekliefhebbers bezorgd. Tot de R H. Burgerschool te Gouda werden uit deze. gemeente toegelaten tot de lste klasse R. de Beer en H. van der Kleyn bevorderd tot de 2de klasse A. J. Medjneke, N. Kooaj en W. van Ramshorst; bevorderd tot de 8de klasse P. L. Meijneke; bevorderd tot de 4de klasse C. de Graaf; bevorderd tot de 5de kL J. Sanders en A. Burggraaf. Drie dezer werden bevorderd als No. 1 hunner klasse. Uit het verslag van de Vereeniging voor Wijk- en Ziekenverpleging te Bodegra ven en Zwammerdam blijkt, dat het ledea- tal, hetwelk in den beginne ongeveer ^00 bedroeg, langzamerhand geslonken is tot 159. Dat de inkomsten daardoor belangrijk minder werden, behoeft wel geen betoog, c-n al mag men nu de Vereeniging nog niet noodlijdend noemen, is meerdere steun toch dringend gewenscht. GOUDA. De voordracht voor conrector aan het gymnasium te Gouda bestaat uit de heeren dr. T. Dokkum, te Sneek, (on langs tot leeraar aan het gymnasium te Gouda benoemd) en dr. J. W. Ie Grom, te Gouda. HAARLEMMERMEER. Zekere v. P., kort geleden uit de strafgevangenis ontsla gen, waar hij wegens mishandeling zes maan den straf ondergaan had, toonde zijn vech- bersaaxd nog niet te hebben afgelegd. In een café aan don Yweg ontmoette hij ze keren B., met wien hij al spoedig ruzie maakte en hem in een daaropvolgend hand gemeen mot een of ander voorwerp ©enige bloedende wonden toebracht. Een paar per sonen kwamen tusscben.beide en wisten ver dere mishandeling te voorkomen. LEIDERDORP. In den ouderdom van 65 jaren is hedenmorgen alhier overleden de heer A- de Lange, ouderling böj de Gere formeerde *Kerk. KATWIJK. Bij het toelatingsexamen tot de H. B.-S. te Leiden slaagden Johanna en C. den Haan, leerlingen der O. L. School alhier, hoofd de heer K. Boorsma. Deze 85-jarige grijsaard, die tegen 15 November a.s. eervol ontslag heeft gevraagd en den geheelcn dag jiog zelf do hoogste klasse waarneemt, heeft, trots zijn hoogen leeftijd, beiden leerlingen de zeker voor het examen niet geringe kennis bezorgd! KATWIJK-AAN-ZEE. Voor rekening van den heer J. L. M. Vermeulen, alhier wordt op de werf van De Haan en Alta, te Heusden, een motorboot gebouwd, welke dienst moet doen voor mossel- en oesterbe- drijf en voor de beugviseoherij. Naar wij vernemen worden pogingen, in het werk gesteld om te geraken tot de stichting van een Christelijke bewaarschool. Gisteravond worden hier twee kinde ren vermist. }s Morgens te tien uren wa ren ze voor h'et laatst gezien. De politie, met het geval in kennis gesteld, telefoneer de naar omliggende plaatsen, doch tever geefs Daar kwamen te halfacht de beide zwervelingen aan. Het bleek, dat de één den ander had meegenomen om een bezoek te brengen aan rijn tante te Scheveningen. Zij hadden beiden te voet langs het strand de reis gemaakt. De laatste oproep van het dames-co mité voor den bazaar is nog beantwoord met inzending van tal van waardevolle voorwer pen. Beh'alve prachtige collecties handwer ken, luxe- en huishoudelijke zaken, werd het oomité gisteren nog door een onbeken de verrast met de schenking van twee prachtige kristallen wijnkaraffen. Ook kwamen reeds eenige boekwerken voor de eventueel op te richten bibliotheek van het Tehuis in. Deze week zal met de versiering der zaal worden begonnen. NO 0RDWIJK. Dezer dagen werden' wij uitgenoodigd door den Voorzitter der afd. Zuid-Holland van de „Nederlandsche Po. li tiehond-Vereeniging" (N. P..V.) om den nieuwen kennel der afdeeling eens te ko men bezichtigen. Lezers, die niet mochten weten, wat een kennel is, raden wij tem sterkste aan, óók eens (evenals wij deden) te gaan zien bij Fl. Alkemade aan de Pické- straat. De nieuwe kennel biedt ruimte voor twee honden met jongen, doordat hjj in twee af deelingen is gesplitst, waardoor ech ter de ruimte voor elke hondenfamilie nog groot genoeg is. Dank zij de mildheid van den beschermheer der afdeeling, Graaf Van Limburg Styxum, is de nieuwe kennel van degelijke constructie, practisch ingericht, netjes afgewerkt, kortom geheel naar den ©isch ingericht. Het bestuur der afdeeling koopt nu wel dra een raszuiver fokteef, ten einde een ras zuivere hondensoort te fokken, die het meest geschikt is voor de dressuur tot politiehond. Over het nut van politiehonden behoeven wij niets meer te schrijven: daarvan is ieder overtuigd, 't Mag dus op hoogen prijs wor den gesteld, dat de afd. Zuid-Holland van N. P.-V., de eerste der zeven afdeelingen is, die oen eigen kennel hoeft. Voor een niet gering deel is dit te danken aan den wakkeren afdeelingsvoorzitter, don Noord wij ksch en chef-veldwachter, den hoer GooL Wij wenschen de afdeeling geluk met het succes van haar onvermoeid pogen, en wij hopen, dat de Noordwijksche kennel de „Hei- math" mag worden van vele schrandere po litiehonden. Zooals men in het verslag, dat wij or van plaatsten, kon lezen, werd op de laatstgehouden vergadering der afd. Noord- wijk van „Bloembollencultuur" medege-" doeld, dat de groote gouden medaille, uit geloofd door L. Graaf Van Limburg Sty- rum Noord wijk, toegewezen werd aan de afd. Noordwijk voor haar inzending van ruim 20,000 dubbele tulpen. Onze lezers zijn wellicht nieuwsgierig, om te vernemen hoe die medaille er uitziet. Welnu, de gou den penning in fraai étui, uitgeloofd door den Graai is een gegoten en geciseleerde pen ning, waarvoor de modellen vervaardigd werden door Carel J. A. Begeer, den lei denden kunstenaar der Koninklijke Utrecht- sche Fabriek van Zilveren, werken, firma O. J. Begeer. Hot is het laatste en beste stuk uit de serie gietpenningen, welke desze kunstenaar vervaardigde, en waarvan de eerste stuk kon herinneren aan de Florentijnschc Renois- sanoe-medailles. Deze penning echter is een volkomen op zichzelf staand, sierend karak- terdragend stuk. Geheel afwijkend van het type der fijne, Fransche medailles, is deze penning forsch behandeld met mooi doende vlakken, juist tegen elkaar gezet, "waar door een fraaie lichtwerking verkregen is. Op do vóórzijde wordt de cirkelruimte gevuld door een tulp met twee bladen, ter wijl de inscriptie luidt: „Haarlem 1910". De achterzijde wordt ingenomen door ©en leeuw (de wapenfiguur van Noordwijk), terwijl het opschrift luidt: „Nederlandsche BloembolTen,- voreeniging, afdeeling Noordwijk." Het geheel is een. mooi, echt Nederlandsoh kunstwerk. NOORDWIJKERHOUT. De erwtenoogst is hier niet meegevallen. Do tuinders kun nen nauwelijks de a.mgenomen hoeveelheid erwten aan de fabrikanten leveren. De voor genomen veilingen aan Piet-Gijzenbrug heb ben dan ook nog niet plaats gehad. In het Retraite-huis werd voor het eerst een proef genomen met eigen elec- trisch licht. Het voldeed uitstekend. OEGSTGEEST. Bij do alhier gehouden verkiezing voor één lid van don Raad (vacature-H. van den Ameele) zijn Candi da at gesteld de heeren T. van Egmond en jhr. A. J. B. Six. De stemming zal plaats hebben Dinsdag 26 dezer* WOUBRUGGE. De gebrs. Noordam, alhier, behaalden met hun paarden weder om bekroningen, nu te Rotterdam. J. Noordam behaalde met een eenjarig paard den eersten prijs, en P. F. Noor dam een tweeden, en met een merrie met veulen een eersten prijs en bij het oon- oours een tweeden prijs. ZEVENHOVEN. Door het Classicaal Bestuur van Leiden is gunstig beschikt op het verzoek der diaconie der NecL-Herv. Gem., tot het bouwen van een nieuw Rojks- hulp-post en telegraafkantoor alhier. ZWAMMERDAM. In de laatstgehouden vergadering van de Vereeniging „Onze Openbare Volksschool" zijn gekozen tot voorzitter: de heer B. G. Fortuyn en tot bestuurslid ds. J. L. La Gro. De rijwielhandelaar uit onze gemeente ia het slachtoffer geworden van een listi- gen rijwielliefhebber. Bij afwezigheid van den handelaar zeiven vervoegde zich een schippersknecht in den winkel, die aan de vrouw om een rijwiel te huren verzocht, ten einde daarmede naar het Leidsche Zie kenhuis te gaan. Toen de huurder zich in den loop van den dag niet weder met het geleende rijwiel vertoonde, bleek bij onder zoek in gemeld ziekenhuis, dat niemand zich met een dergelijk rijwiel vertoond had. De zaak is in handen der politie. Bij Kon. besluit is benoemd tot ambte naar van het openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement 's-Hertogenbosch, voor de kantons 's-Hertogenboschi Oss, Heusden, Waal wijk en Oir schot ter standplaats 's-Herto- genbosch mr. J. C. J. W. Hermans, thans griffier bij het kantongerecht te Veghel benoemd tot rechter in de arrond.-recht bank te Leeuwarden mr. J. J. Croles, thans griffier bdj het kantongerecht aldaar en schoolopziener in het arrondissement F er- werd benoemd tot kantonrechter te Temeuzon, mr. G. W. F. Wenfcholt, thans griffier bij het kantongerecht te Hulst; met ingang van 1 Augustus 1910 overge plaatst in hun rong en ouderdom van rang: bij het wapen der artillerie en wel bij het lste regiment veld-artillerie de kapitien W. E. van Dam van Isselt van den general en staf; bij don generalen staf, de kapt. W. Petter, van het 4e reg. inf.; met ifljgang van 18 Augustus 1910 be noemd tot directeur van het postkantoor te Sommelsdijk, G. J. E. Meijer, thans oom mies-titulair der posterijen en telegraphic aan den eervol ontslagen soheepsdiepgang1- meter te Dordrecht J. A. Vogelsang, wegens meer dan 66-jarigen ouderdom, een pen sioen verleend, ingaande 1 Juli 1910, ten bod rage van f 119 's jaare. Vereeniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen in het arron dissement Leiden. Heden werd in het café „De Groote VinkJ' de 25ete vergadering gehouden van deze Vereengüng. De zaai was voor dit doel fees telijk versierd. Volgens de presentielijst waren aanwezig een 122 heeren en damee onderwijzers en onderwijzeressen. De vergadering werd tegen elf uren ge opend door den voorzitter, den heer Tj. Kieistra, schoolopziener in het arrondisse ment Leiden, die, na een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, wees op het groote belang dat er in gelegen is, dat mannen en vrouwen, die arbeiden aan het belangrijke werk der opvoeding van ons ge slacht, af en toe bijeenkomen. Zoo opge wekt als anders is spr.'s welkomstwoord dit jaar niet, omdat er in het afgeloopen jaar dingen in de schoolwereld zijn gebeurd, die hem onaangenaam hebben gestemd. Er heerseht daar niet die goede geest van eens gezindheid in samenwerking, die er vroeger bestond. In dit arrondissement zijn nog wel geen wanklanken vernomen, al heeft het hem leed gedaan, dat sommigen een oud man bij zijn heengaan een stoot hebben wil len geven. Maar elders is het niet altijd goed gegaan en dat heeft spr. leed gedaan. Er moet een welwillende en beschaafde, een edele toon heerschen. Er moet stil gearbeid worden en de school moet niet in opspraak worden gebracht; de school en het onderwijs moe ten behouden het vertrouwen van het volk. En daarvoor vreest spr. soms wel. Hij waarschuwde de vergadering daarom in het belang der school en van het kind om voorzichtig te zijn. Spr. raakt ten slotte het netelige vraag stuk der neutraliteit aan en betoogt, dat de staatkundige en godsdienstige neutraliteit in den volstrekten zin op school niet mogelijk is. Absolute neutraliteit noemde spr. een oude portemonnaie, waarin niets ia Abso lute neutraliteit invoeren en vast houden in de school aal haar doen dooden. Ook hier zal de wereldgeschiedenis blijken een wereld gericht. Spr. wil zijn openingswoord beschouwd zien als een gemoedelijk, hartelijk woord van een oud man met vcol levenservaring. Hij wekte ten slotte allen op, hoe verschil lend m opvatting, in politiek en godsdienst, doch allen Nodcrlanders, om naar hun beste weten en kunnen het Onderwijs te blijven dienen. Hij herdacht ten slotte de mannen en vrouwen, die door den dood, door bedanken af door vertrek hna .werkkring hebben moe ten verlaten en heette nog in het bijzonder welkom den heer Stamperius, schoolopzie ner in het arrondissement Amersfoort, die naar Leiden is overgekomen, om zijn *n- drukken weer te geven, ontvangen bij een bezoek aan de scholen van Zuid-Tyrol. Hierop hadden eenige huishoudelijko werk zaamheden plaats en werd o.a. besloten, dat de volgende bijeenkomst zal plaats heb ben te Leiden, terwijl aan het bestuur zal worden overgelaten te kiezen tueschen Zomerzorg" en Musis Sacrum." Het bleek, dat er 90 personen zioh -adden opgegeven, om een bezoek te brengen aan de fabrieken der firma Van Kempen, te Voorschoten door de firma was daartoe be reidwillig aangeboden een voldoend geleide aan groepen van 20 personen. De heer De Groot, hoofd der schooi te Valkenburg, bracht rapport uit namens de oommissie voor het nazien der rekening van den penningmeester, waaruit bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f 185.44$, waar onder een bedrag van f 78.75 als contributie van 315 leden. De uitgaven waren f 50.44, zoodat er een batig saldo waseen mooi bedrag, zeide de voorzitter, maar toch nog klein, als men bedenkt, dat het volgend jaar de Vereeniging haar zilveren jubileum hoopt te vieren. Het bleek uit den uitslag der stenraing voor de verkiezing van een bestuurslid ter voorziening in de vacature van de:i heer W. G. Streefkerk, van Zoeterwoudc, dai wend benoemd de heer A. van der Moe*',, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool t. Leiden. Hierna verkreeg de heer Stamperius hot woord, om een en ander te vertellen vun rijn bezoek aan de scholen van het stadje Arco en omliggende dorpen in Zuid-Tyrol waar spr. tot driemaal toe een deel van den winter doorbracht. In een aantrekkelijke causerie, schetste hij eerst de schoonheid van het dal in de Tyxoler Alpen, waar de bewoners in hoofdzaak Italianen zijn, en besprak daarna op dezelfde wijze het school wezen aldaar. Men heeft hier evenals bdj ons twee diploma's, een voor hulp- en een voor hoofdonderwijzer. Wie echter die twee de akte niet behaalt, wordt na vijf jaar uit de school verwijderd. Het salaris was er niet sohitterend. Een hoofd der school te Aroo genoot een jaarwedde van 2000 kro nen, is f1000; een tijdelijk onderwijzeres verdiende f 1 per dag. Een dorpshoofd werd gesalarieerd met een bedrag van ruim 500 gulden. Spr. woonde o.a. een les in de aard rij ka kunde bij, waarbij de kinderen iets vertel den van Nederland, waaruit Week, dat zij er toch nog al iets van wisten. Het aanvangsonderwijs kwam ook onge veer met ons eerste onderwijs overeen. Bij het leesonderwijs wordt daar ook de klank methode toegepast. Uit de verdere mededeelingen bleek ech ter wel, dat het Hollandsch onderwijs veel hooger staat dan het onderwijs daar, al bleek er nog wel een en ander voor de Hol landers van de Tyrolers te leeren. Vooral de localiteiten waren veel primitiever, evenals ook de leermiddelen. De spr.. die trouwens niet alleen in* de schoolwereld als een aangenaam verteller: bekend staat, wist zijn gehoor geheel te boeien en met zijn geestige uitvallen meer malen een lach af te dwingen. Het medegedeelde betrof echter voor het meerendeel bijzonderheden, voornamelijk voor de onderwijzers van belang. Wij kun nen er hier dus geen uitvoerig verslag van geven. Vermelden we nog dat spr. ten slotte warm.werd toegejuicht en de voorzit ter bracht hem voor zijn aangename en leer zame causerie nog den dank der vergade ring. De heer Tjalsma vroeg het woerd om te zeggen, dat het hem moeilijk zal zijn om voortaan deze vergaderingen rij te wonen. De voorzitter zeide, hem daartoe het woord niet te kunnen verleenen. Dit achtte hij niet in het belang der vergadering. Hierop volgde eenig applaus. De heer Hibma wees op het groote nut der wetensohappeLjko lezingen, die het be stuur den leden aanbiedt, en hoopte, dat het op dezen weg zou voortgaan. Ook hierop volgde eenig applaus. Hierna werd de bijeenkomst met een kort woord van den voorzitter gesloten, die er op aandroDg, dat allen weder met hun moeilijk werk zouden voortgaan met.... God en met eere. Vervolgens werd in dien tuin de lunch ge bruikt, waarna men zich in groepjes naar de fabrieken der firma Van Kempen begaf, waar de leden, ook in groepen, door de werkplaatsen werden geleid en voorts" op recht hartelijke wijize werden onthaald. Toelating-Examens U. I). S. voor Jleisjes. Aangegeven voor de lste kl. 18 cand., op gekomen 17. Toegelaten 15; afgewezen 2. 2de kL aangegeven 2 cand. Toegelaten!; voorw. toegelaten 1. 3de kL 1 candidaat, die geslaagd ia,

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1