N°. 15457 Doiu1er<lag 14 .In li. A°. 1910. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Eon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Stella. IEIDSC PRIJS DEK ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17J;. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiên Tan 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.—Voor het inoasaeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lolden per week 9 Gents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van JAOORUS •tVAN WE EREN, houdende verzoek om 'jrergunning tot het uitbreiden van zijn aompenhanded in perceel Korte R&am- ^pteeg 85, door het daarbij trekken van per- .fteel Korte Raamsteeg No. 83, kad. sectie 'JS No. 344. hetwelk zal worden ingericht <Foor lompenbewaarplaats; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet Brengen ter algemeen© kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd £b; alsmede dat op Donderdag 28 Juli |mnst. des voormiddags te elf uren, op het feaadhuis gelegenheid zal worden gegeven hm bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij,* die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le- Jden zijn verschenen ten einde hun bezwaren piondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, S--otaris. Leiden, 14 Juli 1910. Leiden5 84 Juli. Alweder ligt ook voor de leerlingen de'r H. B.-S. voor Jongens alhier een jaarcursus itthtcr den rug. In dat jaar is wederom veel kennis door hen kunnen opgedaan worden ten heeft menigeen hunner hard en goed ge- Jverkt. Wat het vak teekenen betreft9 is dat heden en zal het morgen en Zaterdag van ÜO tct 12 en van 2 tot 4 uren te oontroleeren ten te constateeren zijn. Immers, de Foyer van de Stadszaal is veranderd in een ten toonstellingszaal De teekeningen, in het afgeloopen school jaar vervaardigd op genoemde onderwijs inrichting, zijn cr klassikaal gerangschikt en het mooie licht bestraalt er de producten Van hand- en rechtlijnig teekenen. Model len, stillevens, vlakversderingen, pdeister- [ornamenten, teekeningen van opgezette vo gels; meetkundige constructies,, kleurenaan- ürenging, projectieteekeningen, zij vragen toüs om strijd de aandacht en kunnen, dunkt tens, niet anders dan een gunstigen indruk idj den beschouwer achterlaten. Als velen, veel ouders van leerlingen jVooral, deze tentoonstelling bezoeken, zal ^tiet den heer G. M. Kosters, den bekenden leeraar in het teekenen, zeer aangenaam rijn. Zulk een belangstelling zal Voor hem !Öe beste beiooning wezen voor hetgeen hij t>ok nu weer als onderwijzer heeft gedaan. Heden slaagden voor stenographic de (jongeheeren Chr. I. de Langen en Joh. C. IF. de Ridder, alhierD. L. Bulthuis, van (Degstgeest; T. Marbus, van Sassenheim, eu 0. Woudstra, van Leiderdorp, allen leer lingen der Chr. School voor M. TT. L. Ond. aan het Noordeinde. (Onderwijzer de heer G. de Jong Ezn.) De „Staatscourant" van heden bevat de statuten van de Vereeniging tot instand houding eener bijzondere schooi voor meer uitgebreid lager onderwijs aan het Noord einde te Leiden. Te VGravenhage is plotseling op den leeftijd van 53 jaren, overleden de heer M. Buyze, inspecteur in algemeenen dienst der Spoorwegdiensten. De overledene bekleedde van Maart 19Ö7 af deze betrekking. Als plaats, waar de volgende jaarver gadering van „De Hanze," R.-K. Midden- standsvereeniging in het bisdom Haarlem, die nu te Schiedam plaats had, zal gehou den worden, werd Rotterdam gekozen. Op de aanbevelingslijst voor de be noeming van rector aan het gymnasium te Kampen hebben curatoren geplaatst: de heeren dr. J. Hooykaas te Zutfen en dr. G. E. W. van Hille te Zwolle. B. en Ws. van Amsterdam steldm voor, den datum van ingang van liet ontslag, ver leend aan tur. G. A. van Hamel, als gewoon hoogleeraar aan de universiteit aldaar, te wijzigen van 19 in 1 September 1910. Het daartoe strekkend verzoek werd door mr. Van Hamel gedaan in verband met diens benoeming tot lid van Gedeputeerde Statan van Noord-Holland. De Raad heeft gisteren op dit verzoek gunstig beschikt. De zeereerw. heer H. A. van Zanten, pastoor in do kerk van den H. St.-Wille- brordus aan den A ms tel dijk te Amsterdam, zal op 25 September a.s. herdenken dat z.eerw. in die parochie voor 12V2 jaar als I pastoor benoemd werd. Deze dag zal niet ongemerkt door de parochianen voorbijge gaan worden. In ruim 71-jarigen ouderdom is te Deventer plotseling overleden de heer A. Huender, notaris aldaar. De arrondissements-rechtbank te Hee renveen heeft, tor vervulling eener vacature van rechter in haar college^ opgemaakt, de navolgende alpka-betische lijst van aanbe veling: mr. J. J. E. Bosehloo, griffier bij het kantongerecht te Heerenveen; mr. H. Man ger Cats, substituut-griffier bij de arrondis- sements-rechtbank te Rotterdam mr. J. H. Roessingh, griffier bij den raad van beroep (Ongevallenverzekering) te Hoogeveen, kantonrechter-plaatsvervanger, advocaat en procureur aldaar. De audiëntiën van den minister van buitenlandsche zaken, den minister van ma rine en den minister van waterstaat, zullen Vrijdag a.s. niet plaats hebben. BENNEBROEK. Hier is namens de wo ningvereeniging „Bennebroek" aanbesteed het bouwen van twaalf woningen op een terrein aan de Schoollaan. Ingekomen wa ren 20 biljetten, waarvan 3, als ongezegeld, ongeldig waren. De inschrijvingen waren als volgt: Zand voort, te Haarlem, f28,895; Siegers, te Zandvoort, f 28,650; Bakker, te Haarlem, f 27,560; Van Schagen, idem, f 24,996; W. van Amstel, te Heemstede, f24,969; K. v. Keulen, t© Bloemendaal, f24,778; Terhorst, te Aalsmeer, f24,625; G. Mosselman, te Haarlem, f24,565; C. Stap per, id., f24,440; J. Vink, idem, f24,290; Kraay en Co., te Hillegom, f 24,000; D. H. Granneman te Heemstrede, f 23,982C. J. Jansen te Haarlem, f 23,895; Van Deursen, idem, f 22,396Suykerland, te Lisse, f 22,000 Kroon van Diest, te Haarlem, f21,700; M. van Ommeren, te Haarlem, f 19,012. De gun ning is aangehouden. HAZERSWOUDE. Gisteravond slaagde de heer J. Visser voor het examen in de beginselen der muziek, ingesteld door de Harmonie van Hazerswoude". Het di ploma werd hem daarbij uitgereikt. HILLEGOM. Het Nederlandsche Staf muziekkorps van het Leger des Heils, be staande uit 17 geoefende musici, zal onder leiding van den kapelmeester Ensign Rawie een muzikale samenkomst houden op Za terdagavond 16 Juli in Café „Flora." O. a. zullen ook meerstemmige liederen ten ge- hoore worden gebracht. De uitvoer van vroege aardappelen uit de bloembollenstreek naar de Engelscke markten neemt aldoor toe en kan nu zelfs buitengewoon groot worden genoemd. De prijzen blijven zóó, dat de telers flinke zaken doen. HOOGMADE. Ds. Kiaassen, voorganger der Nèd.-Herv. Gem. alhier,, is benoemd tot predikant in Ned. Oost-Indië. Waarschijn lijk zal ZEw. einde Augustus al naar Insu lin do vertrekken. RIJNZATERWOUDE. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is tegen 1 Augustus a.s. benoemd mej. C. M. Berkemeijer, van Muiderberg. Door den Raad is tot tijdelijk wethou der benoemd de heer J. Rijkelijkhuizcm VOORSCHOTEN. Het was voor velen weer een aangenaam uitstapje in het mooi aangelegde „Benvenato"-park."voor de eerste maal ditseizoen een avond te kunnon doorbrengen. Zooveel te aangena mer was dit, waar de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" gisteravond in dat park een openlucht-uitvoering gaf. Onder leiding van den directeur, den heer Leo Mens, zong dit koor eon twaalftal liederen, die een vereerend getuigenis aflegden van de flinke wijze, waarop deze Vereeniging studeert. Van de gewijde liederen kennen wij aan de uitvoering van de Nts. 2 en 3 den meesten lof toe. Het lied „De twee Ja gers" (H. Blattmaaher). werd eveneens uit stekend gezongen; de pianissimo's vielen in dit nummertje te waardeeren.- Een com positie van den directeur „Prinsesselied" (naar woorden van J. R. Snoeck H enke mans') werd met veel bijval begroet. 1)6 oud-Hollandsche melodieën „Na redding nit gevaar" en „Bergen op Zoom" wisten het publiek eveneens te bekoren. Plechtig en waardig werd de avond besloten met een tweetal coupletten van het „Wilhel mus" (oude toonzetting). De cellist, de heer H. Wegerif, verleeadc zijn medewerking bij deze uitvoering. Hij speelde h'et „Larghetto" van Nardini en het „Adagio" van Moza-rt, zoo als wij dat van een kunstenaar verwachten mogen: on berispelijk. Het applaus nam na 't laatste nummer schier geen einde, zoodat de heer Wegerif verplicht was een toegiftje te ge ven. Het was een succesavond, zoowel voor directeur als voor koor en solist. Deze openlucht-voering is uitstekend geslaagd. Voroenijjing van Handelaren In Bouwmaterialen in Nederland* In de voortgezette vergadering werden gis- temamiddag mededeelingen gedaan omtrent het resultaat der bemoeiingen van het be stuur iu zake den directcn verkoop van tegels aan aannemers, directies en particu lieren door de agenten der Friodlënder Mo saisplattenfabrik en de firma Maufroid Frè- res et Soeurs. De verschillende missives van deze firma's, alsmede van den heer P. Cor- ten, agent te 's-Hertogenbosch, werden ter kennis gebracht. Uit de m-edecLeelingen bleek dat de firma's nu niet meer rechtstreeks aan particulieren leveren, wat door som migen echter werd betwijfeld. Het bestuur bleef in dezen diligent. De bespreking over het al of niet toela ten als buitengewoon lid der vereeniging: van fabrikanten, vereeniging van fabrikan ten, conventies, trusts, syndicaten, enz., leid de voorshands tot geon resultaat. Eerst werd de vraag gesteld of men allec-n binnenlandsche of ook buitenlandsche trusts, enz. zou toe laten, waarover de gevoelens uiteen liepen. Naar aanleiding van een medodeeling dat de Duitsche zustervereniging, die deze in stellingen als buitengewoon lid toeliet, daar van niet de aangenaamste ervaringen opdeed, noopte tot voorzichtigheid, zoodat werd be sloten de beslissing tot de volgende ver gadering uit te stellen. De secretaris, de heer Van Wijngaarden, deed verder nog eenige mededeel in gen over de onderhandelingen omtrent het treffen van een betere regeling met het Nederlandsob Ccment-syndicaat ten opzichte van de ver. zending en de verrekening der ledige 02- ment-zakken, welke nog niet tot een afdoend resultaat hebben geleid en omtrent de be sprekingen (met de Ned. Scheepvaart- en Steenkolenmaatschappij omtrent gezamenlij- ken aankoop van Corvem's vuurvaste stccncu en de heer Slicher gaf zijn ervaringen met be trekking der verzending der leesportefeuilles. Hoewel de Directeur-Generaal voor de ver zending faciliteiten verleende, ondervindt hij nog steeds tegenwerking bij de postkantoren. Het verslag van de afgevaardigden naar de te Hamburg gehouden algemeene verga dering van bet Verband Vereinigter Bauma- terialenhandier Deutschlands werd met het oog op het vergevorderd uur niet uitge bracht. Het zal den leden gedrukt worden toegezonden. Bij wijze van proef zullen voorloopig voor den tijd van één jaar de handelingen der al gemeene vergaderingen worden gedrukt en den leden gezonden. Bij - de rondvraag klaagde de heer Wer- nink te Leiden over de weinige actie, die er uitgaat van d^ leden zelf. Ook in deze vergadering is alles schier uitgegaan van de bestuurstafel. Hij meende dat hierin ver andering zon komen als men de Vereeni ging reorganiseerde in den geest van de Maatschappij van Nijverheid. De verschil lende bijeen behoorende groepen moeten zich tot afdeeUngem vormen, dan kunnen ze in eigen omgeving ook invloed uitoefenen. Er zal dan meer actie van de vereeniging kun nen uitgaan. Dit voorstel zal in de volgende vergadering een punt van bespreking uit maken. Hierna werd de vergadering gesloten. De aanwezigen maakten een rijtoer naar Noord- wijk waar in ,,Huis ter Duin" een feestmaal tijd werd gehouden. Vanm|orgen is er een excursie gemaakt,naai d© Betonfabrieken yan den heer Wternink en de Fayamoefarbiek „Amphora" en daarna werd een boottocht met een der salonbooten van de Maatschappij „De Volharding" ge maakt naar de Zuid-HollA meren. De lunch word op de boot gebruikt en muziek zorgde voor een vroolijko, opgewekte stemming. Gemeenteraad van Amsterdam. In de gisteren gehouden gemeenteraads zitting werd beëedigd het nieuw gekozen lid dr. B. W. Th. Nuijens. Besloten werd in een volgende vergade ring aan de orde te stellen het ingekomen rapport van de commissie, benoemd ten einde een onderzoek in te stellen naar de gegrondheid van de grieven door dr. 1)6 Gelder tegen h'et hem verleende eervol ont slag ingebracht en naar de juistheid van de door hem geuite beweringen betreffen de het inwendig beheer van de Gemeente E1 eetnei tei tsw erken. Eveneens zal in een volgende vergadering worden behandeld het bij den Raad inge diende voorstel van het raadslid Ter Haar, om te besluiten lo. B. en Ws. uit te noodigen een oom^ missie van drie hoogstaande deskundige mannen te benoemen, wier opdracht zal zijn een onderzoek in te stellen naar de eco nomie van het bedrijf der Gemeente-eleo- tricitcitswerken 2o. de voordracht betreffende de aan schaffing van een nieuwe turbodynamo voor draaistroomopwekking en tot verandering van een der bestaande draaistroommach ine» in een gelijkstroommachine aan te houden. In zijn toelichting herinnert de heer Ter Haar er aan, dat door hem bij de behan deling der begrooting van 1909 de aandacht gevestigd is op het feit, dat de winsten dei Gemeente electriciteitswerken voornamelijk gemaakt worden ten laste der Gemeente zelve. (Tram, haveninrichtingen, straatver lichting, Gasthuizen, etc.) en daarentegen niet verdiend wondt op de stroomlevering aan particulieren. Het zoo belangrijke rapport der commis sie, benoemd door den Gemeenteraad in zijn vergadering van 30 Maart 1910, heeft hem bevestigd in zijn meening, dat het wer kelijk door de Gemeente-edectriciteitew er ken behaalde resultaat voor de gemeentefi- nanciën verre van schitterend is. Het heelt hem eerder de overtuiging geschonken, dai ten onrechte tot nu toe uitsluitend is afga gaan op de adviezen van den Directeur^ waar het gold zoowel het voteeren van de vele millioenen ten behoeve der Gcmeenie- electriciteifcsvverken, als het vaststellen van de door do Gemeente-electriciteitswerkcn t* volgen gedragslijn. Waar de thans door B. en Ws. voorge-. stelde uitbreiding der Ge-meente-eloctnci- fceitswerken op dezelfde wijze als de vorige maand is voorbereid, meent hij, dat tot uit voering daarvan niet mag worden overge gaan, alvorens het Gemeentebestuur van Amsterdam op afdoende wijze zich heeft verzekerd, dat het met de zaken der Ge- meente-eleetriciteitswerken werkelijk op dep goeden weg is. 86) „Hm, een nieuwe ster, Morinsky?" her- fcaalt de kapelmeester intusschen eveneens ironisch en stopt een groote hoeveelheid Bnuif in zijn Italiaanschen adelaarsneus. „Dat willen wij hopen", antwoordt Mo rinsky met terechtwijzende beleefdheid. „Moet de gignorina- ons wat voorzingen? Het is twaalf uur, Morinsky. Ik heb hon ger. Wanneer het echter zajn moet, da.n maar spoedig. Welke aria zal ik u acoom- pagneeren mademoiselle?" „Ah fors'è lui che l'animal" zegt Stella Schuchter en fluistert: „Uit..." „Ik weet het, uit den Traviata", ant woordt de kapelmeester. „U zingt de aria in den oorspronkelijken tekst?" I „Ja". Bijna nog voordat Stella tijd vindt adem te halen, heeft de kleine man reedg het Tserste accoord ^aangeslagen; in het mid den van de aria trekt hij echter zijn han den van de toetsen, schudt afkeurend zijn hoofd, zoodat zijn lange haren wild om rijn horen zwaaien. „Eh bien?" roept Morinsky eenigszins 'geërgerd. „Ik heb genoeg gehoord'", antwoordt de 'Kapelmeester koelbloedig. „Gij mogelijk hiet, Morinsky 1 Dat is een onmogelijke manier van zingen. Een onmogelijke ma nier „Laat u niet ontmoedigen, mejuffrouw," Oept Morinsky er tusschen. „Uw orgaan is superbe, volA week, een der mooiste stem men, welke ik in langen tijd heb gehoord!" „Ik ontken dat niet, Morinsky," brengt de kapelmeester, als een raai krassendj in het midden, „maar het ontbreekt baar geheel aan routine en aplomb 1" „Aan een goeden leermeester" zegt Mo rinsky. „De leermeester doet niets ter zake!" roept de kapelmeester en Stella van het hoofd tot de voeten met een verpletterenden blik monsterend, vat hij zajn opinie over haar in de woorden samen: „Het is een voorname dame. Gij zult er nooit een opera zangeres van makenwaarop hij met de eigenaardige energie, waarmede hij alles schijnt te doen, zijn cylinder, welken Lij reedg ter hand genomen en in allerijl ver keerd geborsteld heeft, weer glad strijkt. De tranen komen Stella in de oogenMo rinsky neemt haar beide handen in de zijne. „Laat u, bid ik u, niet bang maken, mejuf frouw," en een hewonderenden blik op haar fijn gezichtje vestigend, verzekert hij haar: „Geloof mij, gij hebt met uw persoonlijkheid alle kans aan het tooneel te slagen." „Geloof mijn, veertigjarige ervaring, gij zult nooit bij het tooneel slagenschreeuwt de Italiaan. „Laat hem maar praten," fluistert Mo rinsky, zijn stem eenigszins dempend, ,,ik in teresseer mij zeer voor uik zou u met veel genoegen zelf les geven." Maar de kapelmeestc r heeft ooren als een bert. „Geen dwaasheden, Morinsky 1" Hij heeft aijo cylinder opgezet en zoekt met korte, haastige gebaren in al de zakken van zijn overjas. „Hier heeft u mijn kaartje", «egt hij tot barones Meineck, terwijl bij haar dat overhandigt „Wanneer gij uw dochter wilt laten leer en zingen, breng haar dan naar della Seggiola, rue Lamertine, num mer X; hij is de zangonderwijzer van den faubourg St.-Germain en van den faubourg St-Honoré, juist wat u noodig heeft. Be roep u, zoo gij wilt, op mij. Hij heeft billij ke prijzen. Dio rnio, wat ben ik hongerig. Allons, Morinsky!" Dat is het juiste, historische verhaal van het op-proef-zingen van Stella Meineck bij de opéra comique te Parijs. Mevrouw Meineck bezit nog juist ver stand en voorzichtigheid genoeg, om Stella niet bij Morinsky te laten leeren zingen. Volgens den raad van den energieken Italiaan brengt zij haar dochter bij signore della Seggiola*, XXI. De winter een winter, zooals Parijs dien kent is begonnen zich daar huiselijk te installeeren. De tuiniers hebben de plei nen en publieke tuinen van hun laatsten bloementooi beroofd, de grasperken en pa den zijn met sneeuw owrdekt. Wanneer men „wit" of zelfs rem „als sneeuw" zegt, mag men daarbij waarlijk niet aan Pariizer sneeuw denken, want die ig bruin, zwart, grijs, alles, slechts niet wit; schijnt rich ook terdege oyer baar lauw, karakter loos bestaan te schamen en verdwijnt zoo spoedig mogelijk in den grond. Er zijn volle ze8 weken verstreken, sinds de Meineck's in het hotel „De drie Neger»" J bun intrek hebben genomen. Om haar inko- I men wat te vermeerderen, heeft mevrouw j Meineek bereidwillig besloten, feuilletons te schrijven, ofschoon zij elke journalistieke bezigheid veracht; ook heeft zij reeds twee korte stukjes bijeengebracht, waarvoor de „Tribune" te Berlijn vijf en twintig mark I voor elk heeft betaald. Ten einde haar beschouwingen omtrent de wereldstad zoo waar mogelijk te doen rijn, gaat rij met haar studie van Parijs even gTondig te werk als met haar geschiedkun dige studiën. Zoowel de Morgue als ook Va lentino heeft rij reeds, met haar notitiehoek je in de hand, bezocht. In de Morgue, waar de welgemaakte gestalte van een bijzonder zwarten neger een diepen indruk bij haar heeft nagelaten, was z'j alleen; bij Valen tino echter in gezelschap van een ouden schrijnwerker, die eens een koffer voor haar gerepareerd en haar hart bij die gelegen heid gewonnen heeft door de verstandige manier, waarop hij over de politiek sprak. Zij heeft hem vijf franken voor begelei- cüng gegeven. Om het straatleven nauwkeurig te leeren kennen, rijdt rij geregeld drie uren daags, twee 's morgens en één 'a avonds, op de imperialen van de meest verschillende om nibussen. En Stella, wat voert die uit? Viermaal in de week neemt zij zangles, twee privaat lessen, twee in della Seggiola's „cursussen." Bovendien oefent zij zich dagelijks thuis nog ongever jfnderhalf uur. Het staat, haar vrij het overige van den tijd te gebruiken, om zich op een andere wijze te ontwikke len. Zij kan, wanneer haar dat behaagt, met haar moeder of alleen de verzamelingen in het Lonvre bezichtigen, kan allerlei com missies doen of thuis geleerde werken lezen en uittreksels daaruit in het mooie, in leer gebonden boek schrijven, hetwelk haar moe der haar onlangs met haar verjaardag heeft gegeven. Welk een overvloed van verschilL :Le bezig heden en ontspanningen voor een jong meisje van écn en twintig jarenHet ii werkelijk onbegrijpelijk, dat zij zich, on danks dat alles, eenzaam en ongelukkig ge voelt; dat zij dagelijks onrustiger, zenuw achtiger en, zonder do reden van haaj droefgeestigheid nauwkeurig te kunnen ont' leden, melancholieker wordt. Haar energieke moeder, die van zulk een toestand geen hoogte heeftt verwijt haar, dat haar alle lust tot- ernstige studie ontbreekt en laa' haar door een dokter ijzer voorschrijven. Wat het ijzer met al moet genezen En heden zit Stella eens weer alleen thuis, daar haar moeder reeds dadelijk na de lunch is uitgegaan, om Parijs uit het vogel-per spectief van een omnibusimperiale te bestu deeren. Zij heeft Stella zeer goedgunstig, aangeboden met haar mee te gaan, maar Stella heeft hoofdschuddend bedankt; zij kan niet tegen het rijden met een omni bus, op de imperiale wordt zij duizelig etf binnen in dat voertuig is het haar te benauwd. „Nut gij zult er zeker wel tegen kunnen, in een mooie equipage in het Bois te rij den," heeft haar m-ocder daarop geantwoord „maar d!at kan ik jo helaas niet verschaf* fen," en is na die woorden weggesneld. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1