N®. 15Ï5S Wóensidag 13 Tnli, A°. 1510- <Qeze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. 1 Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Stella. LEIBSCH PKIJS DEB ADYERTENTIEN: Van 1—0 regels /'L06. Iedere regel meer /,0.17|. Qrootere letten naar plaatsrnimte. Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Oenta contant i elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseerenwordt/0.06berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden -j 'm f 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30, Franco per post*C 1,65. Tee en vleeachkeurfng. Burgemeester en "Wethouders der gemeente 'Zeiden; I Gelet op artikel 34 der verordening van den 3den Juni 1909 (Gemeenteblad No. 10) bp den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee en vleesch en den. han del in vleesch in de gemeente Leiden Brengen tor algemeen© kennis: 1 lo. dat GERARDUS VAN LEEUWEN, .wonende Noordeinde No. 37 te Leiden, op 'den 7den December 1909 werd bekeurd, we. geus het te Lqdden als vloesdiverkooper vleesch voorhanden hebban, niet voorzien r Van goedkeuringsmerken, en dat hij des- sa weg© op den 31sten Januari 1910 w?rd B Veroordeeld tot f 6 boete of 4 dagen hech- 'tenis; 2o. dat JOHANNES LARDEE, wonende Heinsiusstraat No. 28 t© Leiden, op den Sisten December 1909 werd bekeurd, we gens bot te Ledden niet onmiddellijk naar ihot keuringslokaal op hert Openbaar Slacht huis brengen van ingevoerd vleesch langs een der voorgeschreven wegen, en dat hij deswege op den 21sten Februari 1910 werd I 'veroordeeld tot 'f 2 boete of 1 dag hecli- 1 tenis; 3o. dat ALBERTÜS VAN DUIN, wonende i Molenstraat Na 24 te Sassenheim, op den 23sten December 1909 werd bekeurd, we- 'gens het te Dei den ver v oeren van onge le curd vleesch, en dat hij deswege op den 14don Februari 1910 werd veroordeeld tot 'f 3 boete, of 2 dagen hechtenis; 4o. dat WILLEM VAN WINDE, wonen, de te Wassenaar, op den 29sten December 1909 werd bekeurd^wegens het te. Leiden Vervoeren van ongekeurd vleeschv en dat hij deswege op dexL,.14d«r.Febru%ri 1910 "werd veroordeeld tot f .3 JÜoete' ofv2;>dagun hechtenis 5o. dat ARON MOZES ;VAN GÉLDE- REN, wonende J anvossenétêeg -Na* 30 te Leiden, op den 4d<ön Januari 1910 wn*d bekeurd, wegens het te Leiden als vleesch- Verkooper vleescli voorhanden hebben, niet Wxrzien van goedkeuringsmerken, en dat hij deswege op den 14den Februari 1910 Word veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis 6o., dat PETRUS JOHANNES WILLE- BRORDUS VAN DER HART, wonende Pie- terskerkgracht Na 15 te Leiden, op den ödon Januari 1910 werd bekeurd!, wagens het le Ledden als vleesch verkooper vleesch "voorhanden hebben, niet voorzien van goed. teun n gsmerkenen dat hij deswege op den 14den Februari 1910 werd veroordeeld tot Ï10 boete of 5 dagen hechtenis 7o. dat JAN DE JONG, wonende Piet- Heinstraat Na 19 te Leiden, op den 27sten 'Januari 1910 werd bekeurd, wegens het te Leiden vervoeren van ongekeurd vleesch en dat hij deswege op den 7dcn Maart 1910 werd veroordeeld tot f 0.50 boete of 1 dag hechtenis 8o. dat BARTOLOMEUS NEUTEBOOM, Wonende Vrouwenkerkhof No. 2 te Leiden, pp den 29sten Januari 1910 werd bekeurd, wegens hét te Leiden vervoeren van onge keurd vleesch, én dat hij deswege op den 24stem Maart 1910 werd Veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis 9o. dat GERARDUS SIERA, wenende Oostdwarsgracht Na 19 te Leiden, op den 12den Maart 1910 werd bekeurd, a wegens het te Leddein invoeren van vleesch, zonder voorzien te zijn van een duidelijke schrif telijke aanwijzing van den persoon, door wien het vleesch is verzonden, eu van den persoon, voor wien het bestemd is; b. we gens het te Leiden invoeren van een ge heel dier zonder dat de ingewanden met de natuurlijke hechtmiddelen daaraan ver bonden waren, en wegens het te Leiden niet onmiddellijk op de eerste aanmaning van de ambtenaren overbrengen of doen overbrengen van in beslag genomen vleesch, dat aan een onderzoek moet worden onder worpen, naar hét Openbaar Slachthuis, en dat hij deswege op den 2den Mei 1910 werd veroordeeld tot 3-maal f 5 boete of 3-maaJ 3 dagen hechtenis 10a dat JOHANNES VAN DER MEE, wonende Juffershof No. 3 te Leiden, op den 5den April 1910 werd bekeurd, we gens het. te Leiden ingevoerd vleesch niet onmiddellijk naar het keuiingslokaaJ op bat Openbaar Slachthuis brengen langs oen der voorgeschreven wegen, en dat hij deswege op den 9den Med 1910 werd veroordeeld tot f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Burgemeester en Wethouders van Leidèn N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 12 Juli 1910. Leiden, 13 JuBï. Bij Kon. besluit is met 1 Aug. in zijn rang en ouderdom in rang overgeplaatst bij den generalen staf de majoor jhr. G. A A Alting von Geusau, van het 4de reg. inf. aangewezen tot hoofd der Ilde afdeeling van het departement van Oorlog, de ma joor jhr. Alting von Geusau voornoemd. Benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw W. G. Schimmel, directeur van 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht, en prof. dr. D. A de Jong, bui tengewoon hoogleeraar aan de rijksuniver siteit te Leiden, resp. voorzitter en alge meen secretaris van het in 1909 te 's-Gra- venhage gehouden Negende Internationaal Veeartscnijkundig oongres. In St.-Bava te Haarlem, vergaderde de R.-K. Middenstandsvereeniging. Onder de mededeelingen kwam voor, dat te Leiden nu ook een R.-K. Middenstands vereeniging is opgericht, waardoor de Hrnrlemsche Diocesane-Bond de grootste en krachtigste is van heel het land. In de „Stct." wordt ter algemeene ken nis gebracht, dat aan den inspecteur van de volksgezondheid, dr. D. J. Hamburger, te Utrecht, verlof is verleend van 15 tot en met 31 dezer, en dat- de inspecteur van de volksgezondheid, dr. Th. G. den Houter, te 's-Gravenhage, eerstgenoemden inspecteur tijdens diens verlof zal vervangen. Mr. A. de Jong, de nieuwbenoemde wethouder van Rotterdam, zal, naar het ,,Rott. Nbl." verneemt, in Sept. a. 8. 't lid maatschap van de Tweede Kamer neerleg gen. De anti-revolutionnairen zullen naar al'le waarschijnlijkheid zegt het blad het raadslid den heer Diemer candidaat stellen bij de daaruit voortvloeiende verkiezing. Door den directeur van 's Rijks klee dermagazijn te Amsterdam werd gisteren de levering van diverse goederen aanbe steed. Minste inschrijvers waren Gebrs. Van der Kloot Meiburg, te Gudshoorn, voor 1000 sabélseheeden, f 1,05, 500 hoofdstellen f 10.07. De le luits. J. van Kaathoven en H. J. F. Klatte, beiden van het reg. grenadiers en jagers, zullen van af. 16 dezer een cursus volgen bij de schietschool te 's-Gravenhage. De le luit. C. J. H. van der Harst, van het 10e reg. infanterie, wordt 23 Sep- j tember gedetacheerd in de legerplaats bij Oldebroek. In de Staten van Noord-Holland zal de volgende week een interpellatie worden ge houden over den toestand in „Duin en Bosch' te Castricum, waar weer een gevaar lijke krankzinnig© misdadiger is ontvlucht, die, gelijk gemeld, later in den Watertoren j op het terrein werd aangehouden. Toen verleden jaar de Staten goedkeurden dat een overeenkomst zou gesloten worden met den minister van binncniandsche zaken, wisten de Staten niet, dat er sprake zou zijn ook van de opneming van krankzinnige misdadigers, als Roos en consorten, die door tikken en op andere wijzo steeds in oorrespondentie staan met kornuiten buiten het gesticht. Men schrijft aan d<~ ,,N. R. Ct."; Gisteravond is de 15e zomerbijeenkomst van de Nederlandsche Christen-Studenten- Vereeniging geopend, en voor het eerst op het nieuwe terrein, do de N. C. S. V. in erfpacht gekregen, op 4 K.M. van Nunspeet gelegen, bij de Waschkolk. Aan deze confe rentie nemen deel ongeveer 200 manlijke en vrouwelijke studenten uit alle academieste den en van alle faculteiten. ;De deelnemers kampeeren in een 30-tal tenten. Na het openingswoord van den voorzitter den heer W G. Harrensteiü uit Amsterdam, sprak ds. J. O. Martens van Sovenhoven (predikant te Utrecht), over „aanbidding." De bijeenkomst duurt tot Zaterdag. B. en Ws. van Utrecht vragen voor het uitschrijven van een prijsvraag voor de oprichting van een paviljoen in het Wil helm inapark eeD krediet van f 1000 aan den raad, welke gelden noodig zijn voor het uitloven van twee prijzen, een van f 300 en een van f 200 en voor bestrijding van de kos ten der jury. De audiëntie van den minister van Waterstaat zaü Vrijdag a. s. niet plaats hebben. AALSMEER. Op de voordracht van hoofd der O. L. School wijk IV te Aadsmeer (Ku- delstaart) komen voor de heeren J. H. Pen ning, onderwijzer te Amsterdam; W. L. Dorgelo, hoofd der O. L School te Rekken, gem. Eibergen, en B. J. de Jonge, hoofd der O. L. School te Mijdrecht. BODEGRAVEN. De arbeider J. B., in dienst bij den landbouwer De B., alhier, had het ongeluk bij het opwinden van den hooiberg, hieruit naar beneden te vallen, waarbij hij ernstige verwondingen aan het hoofd bekwam. Na door een geneesheer verbonden te zijn, werd hij naar zijn woning gedragen. Moj. K van der Giesen, alhier, deed met gunstig gevolg eindexamen aan het Erasmiaansch Gymnasium te Rotterdam. GOUDA. Op initiatief van den burge meester had ten stadhuize een vergadering plaats met het doel, de oprichting van een nieuwe feestcommissie te bespreken. De vroegere feestcommissie, die zich speciaal belastte met het organiseeren van feesten ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, is het vorig jaar ont bonden. Thans traden een twintigtal personen als lid der commissie toe, waaruit een bestuur werd gekozen, waaronder de burgemeester ais eere-voorzitter. Met het oog op den a.s, verjaardag van H. M. de Koningin zal de commissie haar werkzaamheden zoo spoedig mogelijk aan vangen. HAARLEMMERMEER. Terwijl de bur gemeester dezer gemeente zich 's morgens om halftien met paard en rijtuig aaar Hoofddorp begaf, wilde hij aan den Kruis weg den omnibus van HeemstedeHoofd dorp voorbij rijden. Door de een of andere oorzaak duisterde het paard niet naar de teugels en drong hoe langer hoe meer opzij uit, met het gevolg, dat de tilbury tegen een boom reed en omsloeg. De burgemeester en nog een passagier van hem, de heer v. d. Wall, van Heemstede, kwamen met een smak op den grond terecht. Laatstge noemde bezeerde zich niet, doch de burge meester bekwam een paar bloedende schrammen aan het hoofd en moest een paar tanden missen. Voor het op Dinsdag 19 Juli te Hoofd dorp te houden concours hippique ter her denking van de droogmaking van den Haar lemmermeer zijn voor de verschillende num mers 125 inschrijvingen. HAZERSWOUDE. De jongeheer N. War- molts, alhier, slaagde bij het toelatingsexa men voor de eerste klasse van het Chr. gymnasium te Zetten. Een onzer mede-ingezetenen, de heer Hk. M., had het ongeluk, toen hij een z j- ner stukken timmermans-gereedschap wilde krijgen, zich aan een scherpen beitel te ver wonden, waardoor de pees van den middel vinger werd doorgesneden. Hoewel gegron de hoop mag worden gekoesterd, dat alles weer goed terecht zal komen, kan er toch van werken gedurende weken geen sprake zijn. HILLEGOM. De schoolkinderen der achtste klasse van de oponbare lagere school maakten ond-er leiding van den hoofdonderwijzer F. Engel en den onder wijzer K. v. d. Wal een uitstapje naar Rot terdam. Er werd veel genoten, vooral ook daar het weer bijzonder mooi was. Vooral het „Witte Huis", het gezicht daarvan af en de zeeschepen op de Maas maakten groo- ten indruk. Dankbaar en voldaan keerden de kinderen huiswaarts en niet gauw zal deze welgeslaagde feestdag vergeten wor den. In het gymnastieklokaal had een on geluk plaats Het zoontje van den h'eer v. W. werd door een ijzeren ring getroffen waardoor een bloedende hoofdwonde ont stond. Nadat het bloeden met een natten doek gestelpt was, heeft men geneeskundi ge hulp ingeroepen. De jongen bleek een groot gat boven het linkeroog gekregen te hebben. KATWIJK-AAN-ZEE. Het aantal zen in het Ned.-Herv. Weeshuis, alhier, i* in 't laatste halfjaar bijna verviervoud'gd het is n.L gestegen van vijf op 18. KOUDEKERK. Tegen Donderdag a. a.* 's morgens te elf uren, is alhier een Raads vergadering belegd. LISSE. Inzake het doorsteken van den- ondergrondsohen kabed van het Rijks-dia- fcricts-telefoonnet, alhier, kan nog worden gemeld, dat men op Maandag de verbindin gen tijdelijk heeft hersteld door het maken van een bovengrondsch net van af de Ka-, pelsteeg tot het telefoonkantoor. Gisteren zijn een tweetal monteurs uit Amsterdam, gearriveerd om den kabel zeiven to hechten.. Gisteravond geraakte het paard met wagen, geladen met bollen, van den bloo- mist Verduyn alhier, aan de losplaats op ao Spekkelaan te water. Met vereende kracht werd alles op het droge gebracht. Aan paard en wagen werd, wonder genoeg, geen noe»- menswaardigo schade toegebracht. NIEUW-VENNEP. Op Zondag 4 Sept. a.s., des namiddags te twee uren, hoopt do heer D. A. van den Bosch, candidaat tot den H. D. te Hazerswoude, zijn intreerede te houden als predikant bij de Ned.-Hery. Gem. te Nieuw-Venn op, na des morgens vooraf bevestigd te zijn door dr. A. Eekhof, van Diemen. NOORDWIJKERHOUT. Dat ons dorp nogal eens bezocht woedt door vreemdelin gen, die hier komen met minder goede be doelingen, blijkt wel hieruit, dat de rijks veldwachter J. Nijeboer met behulp van den jachtopziener C. Duivenvoorde on nog twee andere politiemannen in één nacht met minder dan vier bekeuringen deed. Omstreeks elf uren 's avonds werden op heeterdaad betrapt een man en een vrouw,, die op het terrein van den heer W. aan h'et rijzen stelen waren. Om drie uren wer den op „De Boekhorst" twee stroopers ge snapt en werd een afdraai-geweer in beslag genomen; een uur later bekeurden genoem de polifcie-mannen drie Hagenaars, die met geweren aan het stroopen waren in de bos- sohen van „Leeuwenhorst", en met het aanbreken van den dag werd iemand in ar rest gesteld, die een te Haarlem gehuurde handkar te Halfweg had verkocht. VOORHOUT. Tegen een onhebbelijken koetsier, die voor een gezelschap fietsende Duitsche badgasten weigerde uit te halen, is proces-verbaal opgemaakt, omdat door zijn schuld een der fietsen in aanraking, met een rijtuigwiel kwam en geheel vernield werd. WADDINGSVEEN. De collecte voor dev Ge wapenden Dienst heeft opgebracht f 36.44. Het paard van den hepr Oudjjk, dat gespannen was voor een driewielkar, ging in het 3de Blok (Noordeinde) plotseling op hol. Twee personen konden zich bijtijds redden door achter van den wagen te sprin gen, doch de derde viel en kreeg het wiel over het lichaam. Gelukkig kon door den heer Bruins Slot, arts alhier, geconstateerd worden, dat hoegenaamd geen letsel was bekomen. 85} „Het schijnt, dat Mexicanen laDge, blonde haren hebben, mama," mengt Stella zich nu in het gesprek, terwijl zij uit een gehaakt kleedje over een fauteuil een haar van minstens een meter lang trekt. Het gezicht der barones, die overal Fransch zedenbederf vermoedt, wordt als steen, en haar hoofd achterover werpend, grijpt zij Stella bij de hand en snelt met haar weg, voorbij den verbluften concierge, wien zij tot afscheid geen „goeden dag'' waardig keurt. In de rue Pasquier ziet zij van een appar tement af, wijl hr ir te goedkoop voor komt. Zij is overtuigd, dat in het groote ledikant met de roode gordijnen iemand aan d© cholera moet zijn gestorven, anders tou men den prijs niet zoo laag hebben ge steld. Eindelijk, na vier dagen achtereen van net een© garni naar het andere te zijn ge trokken, vinden de dames een geschikt ver- Wijf en wel in de rue Neuve des Petits öhamps, in een klein hotel, dat ux trois ègres heet en door een opgewekte, vrien delijke lerscbe dame wordt gehouden. Op do eerste woorden van barones Mein- i>Wij zoeken een woning voor twee kalme, bedaarde dames," antwoordt zij adeüjk: „Mijn huis is juist voor u ge schikt, het kalmste huis in geheel Parijs." j Waarop men het eens wordt over den prijs j en de Meineck's, nadat de lersche zich be- reid heeft verklaard de dames ook in den kost te nemen, nog dienzelfden dag naar de tweede verdieping van- de „Trois Nègres" verhuizen. De prijs voor een salon en anderhalve slaapkamer, wel is waar met zeer groote ra men, zooals Stella tot haar voldoening op merkt, is driehonderd en twintig franken per maand. Nadat men nu gelukkig een woning heeft gevonden, maakt mevrouw Meineck aanstal ten, een leermeester in den zang voor Stella te zoeken; steeds ongegeneerd, recht op haar doel afgaande, begeeft zij zich direct naar het secretariaat van de groote opera, ten einde naar een „professor van den eersten rang" te informeeren. Het schijnt, zeer merkwaardig, alsof men in het secretariaat voor zulke gewichtige dingen geen tijd heeft; met eenige zeer vage in lichtingen afgescheept, beproeft barones Meineck nu haar geluk bij het secretariaat van een kleinere opera. Wij] zij zich zonder eenige aanbeveling met haar dochter pre senteert, beeft de beambte, die achter een bestoven schrijftafel zit, vooreerst geen tijd met haar te spreken; hij heeft het veel te druk met twee dames, die zijn ergernis heb ben opgewekt, doordien zij hem nu voor den negenden keer, ja, voor den negenden keer in een maand, zooals hij beweert, terwijl hij zijn handen wanhopig omhoog heft, om een vrij biljet hebben gevraagd. Terwijl mevrouw Meineck en Stella nog besluiteloos blijven staan, treedt door een deur aan den tegenovergestelden kant een magere, gele jonge man met soherpbesneden gelaatstrekken en een schild e r achti gen astrakankraag aan een zeer lange overjas, binnen, beschouwt Stella dadelijk met een_ onderzoekenden blik en vraagt, op haar toe tredend, waarmede hij haar van dienst kan zijn. Barones Meineck verklaart hem dat, waarop een wederkeerige voorstelling volgt. De heer in de pelsjas is niemand anders dan do beroemde impresario Morinsky, die juist bezig is, een nieuwe Patti te zoeken. Hij vraagt Stella, terwijl hij haar zeer vriendelijk aankijkt, van welken leermees ter zij reeds les heeft gehad. Bij wien heeft zij niet al geleerd De lijst van -haar professoren bevatCorelli te Na pels; Lamperti, te Milaan; Garcia, te Lon den, en Fosti, te Rome. De heer Morinsky schudt zijn zwart ge lokt hoofd en merkt op: „Te veel koks ma ken de soep te zout," en vraagt: „Waarom heeft u het dan nergens langer uitgehou den?" Mevrouw Meineck antwoordt voor Stella. Zij doet hem een eenigszins omslachtig en ingewikkeld verslag van haar geschiedkun dige projecten en onderzoekingen, welke haar en haar dochter tot dusver genood zaakt hebben een zwervend leven te leiden. Morinsky, wien Stella's mooie oogen neer schijnen te interesseeren dan de geschied kundige studies van de mama, valt de oude dame tamelijk onbeleefd in de rede en vraagt, zich tot Stella wendend, „Is u van plan bij het toon eel te gaan 1" „Ja", zegt Stel'la zacht. „Ik zal mijn dochter slechts onder de voorwaarde, dat zij een ster van den eer sten rang wordt, toestaan bij het tooneel te gaan", verklaart barones Meineck op haar hooghartige manier. ,,'t Is een weinig moeilijk, om dit met zekerheid voorm't te zeggen", antwoordt de heer Morinsky met een eigeöaardigen glim lach. „Hm, hm 1 Wel, men ziet menigmaal een grooten vuurklomp aan den hemel ver schijnen, grooter dan alle sterrenmen ves tigt zijn blik daarop, doch nauwelijks is men begonnen het natuurverschijnsel te be wonderen, of het is ook reeds weer verdwe nen. Een volgenden keer ligt een kleine, roode vonk op de straat; men merkt die nauwelijks op, doch voordat gij er op be dacht zijt, heeft zij een geheel© stadswijk in brand gestoken! Juist zóó gaat het met het eerste optreden van een kunstenaar". Aan het eind van deze tirade, welke de heer Morensky in zeer ha^d. Fransch met 'n Oostersch accent heeft gehouden, wendt hij zich tot Stella met de vraag: „Wilt gij mij echter iets voorzingen Ik zou uw stem gaarne eens hooren." Stella's hart klopt hevig. Hoe lang moe ten dikwijls ander© zangeressen correspon- deeren, bij hoevele grootheden om protectie bedelen, voordat zij bij den beroemden Mo rinsky worden toegelaten en hem er toe be wegen kunnen naar haar te luisteren, en hij noodigt haar nu ongevraagd en reeds na een kennismaking van nauwelijks tien mi nuten uit, hem iets voor te zingen. Zij gaat dankbaar op zijn voorstel in. „Ik zou liever hebben, dat gij eens op het tooneel beproefdet te zingen in plaats van in den foyer", zegt Morinsky; „ik zou dan beter over de vibratie van uw orgaan kun nen oordeden. Wees zoo goed mij -te vol gen." En den dames voorgaande, brengt Mo rinsky haar door een eindelooze reeks slecht verlichte gangen naar het tooneel, hetwelk op dit uur slechts spaarzaam door een paar voetlampen ia verlicht, en er naaat de zaal voor het publiek ongezellig, verlaten en kleurloos uitziet. Op de planken van het tooneel bevinden zich verscheidene krijtstrepen, geheimzin nige regisseursteekenen, waarvan de betoe- kenis voor Stella volkomen duister is. Voor h'et souffleurshokje staat een prima donna met een zeer wilden hoed met veeren en een los om den schouders hangenden bontman tel; zij zingt met zachte stem een liefdes duet met een tenor, die, met een cylinder op zijn hoofd, aa.i haar voeten ligt ge knield. Aan de pianino, vlak naast de ba lustrade, zit de kapelmeester, een kleine f Italiaan met lang wit haar en wenkbrau wen, die minstens een duimbreed boven zijn woeste donkere oogen uitsteken, en hamert het accompagnement meer om de maat aan te geven, dan om de melodie van het duo harmonisch te begeleiden. „De repetitie zal zx>o wel uit zijn", ver zekert Morinsky den beiden dames. En wer kelijk maken tenor en prima donna spoe dig een eind aan het duo, Er volgt nog een korte bespreking, waarbij do prima donna eerst den kapelmeester verwijst, dat hij geen acht op haar ritardando's heeft gesla gen en ten tweede den tenor „totaal alle gemis aan vuur" ten laste legt. Morinsky plaatst zich ongemerkt tusschen het drietal, begroet de zangeres en kust haar hand. Zonder daarop veel acht te slaan, neemt zij Stella van het hoofd tot de voeten op, zegt, terwijl rij haar mondhoe ken ironisch neertrekt: „A, een nieuwe sterv' Morinsky 1" Hierna gaat zij, haar heuperi onder het loopen heen en weer wiegend, heen, terwijl haar losse bontdolman ach te* haar aan fladdert. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1