N°. 15453 A° 1S10. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant", Zaterdag O ,fulL LEIDSCH PBUS DEB ADVEBTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasBeeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maandenf 1,10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per postJ.65. Virjatirins van din Otmt«niiraad vu Liidei, op Donderdag 14 Juli 1D10, doe namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen 1. Benoeming van een onderwijzeres aan de Meisjesschool 2de klasse. (187) 2. Benoeming van een Hoofd der School 3de klasse No. 1. (186) 3. Benoeming van een Hoofd der School 3de klasse No. 2. (186) 4. Benoeming van een Directeur der Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen. (185) 5. Benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcomm issi-e(198) 6. Benoeming van een leeraar in de Na tuurkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (199) 7. Benoeming van een lerares in de Ne- derlandsche taal" aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (200) 8. Voorstel tot bestendiging van dr. B. M. van Dalfson als tijdelijk leeraar in de Wis kunde aan de Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen. (188) 9. Verzoek van mej. A. J. P. van der Laaken om eervol ontslag als onderwijze res aan de school 3de klasse No. 8. (189) 10. Verzoek van JH. G. Schollen om eer vol ontslag als onderwijzer aan de school 3do klasse No. 5 (196) 11. Verzoek van prof. dr. D. A. de Jong om eervol ontslag als Directeur van het Openbaar Slachthuis. (195) - 12. Verzoek van mej. G. J. en M. G. B. Konings om het gebruik van het gymnastiek lokaal aan de Pieterskerk gracht. (194) 13. Voorstel tot bestendiging van de huur van het bovenhuis aan de Nieuwsteeg No. 10a. (192) 14. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van de Sieboldtstraat aan den Lagen Rijndijk. (191) 15. Praeadvies op het verzoek van de Electriciteit- en Gasmaatschappij, voor hoen De Vries en Stevens, e. a. in zake de le- .vering van electrisohe installaties door Leid- sche installateurs en de vervanging van don adjunct-directeur der lichtfabrieken. (190) 16. Voorstel tot verhuring van het per ceel Breesfcraat No. 92 aan A. B. Timmer man. (193) 17. Voorstel tot het geven van den naam Rapenburg aan een gedeelte van de Steen- schuur. (197) Afsluiting passage Maarsmanssteeg. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat de M aarsmansstee g, wegens hef maken van een aansluiting op het kabelnet der Electricitcitsfabriek, op Maandag 11 Juli a.s. voor het verkeer met rij- !en voertuigen zal zijn afgeslo- t e n. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 9 Juli 1310. kennisgeving. NATIONALE ftSILITBE. Onderzoek Tan verlofgangers der militie te land. Burgemeester en Wethouders van Lei den, Gezien de missive van den heer Militie- Commissaris in het 3de militiedistrict dezer provincie, d.d. 5 Juli j.l., no. 35, houdende mededeeling van den tijd, waarop en de de plaats waar het in art. 130 der gewijzig de en aangevulde Militiewet 1901 bedoeld onderzoek van de na te noemen verlofgan gers der militie te land zal plaats hebben; Brengen ter kennis van de in deze ge meente gevestigde milicien-verlofgangers Johannes Franciscus Hofman, loteling van de lichting van 1906, uit de gemeente Rot terdam, onder no. 1660^en Pierre Lode- wikus Neuteboom, loteüng derzelfde lich ting uit de gemeente Leiden, onder no. 238, eerstgenoemde behoorende tot het 3de re giment Infanterie en laatstgenoemde tot het 4de regiment Infanterie, dat zij op i oensdag 20 Juli aanstaande, des mor gens te tien uren, in het Invalidenhuis al ler voor den heer Militie-Commissaris moeten verschijnen om te worden onder zocht. De bedoelde verlofgangers worden mits en opgeroepen om op gemelden tijd ter aangewezen plaatse tegenwoordig te zijn, m uniform gekleed en voorzien van de klee ding- en uitrustingstukken, hun bij hef ver trek met verlof medegegeven alsmede van hunne zakboekjes en verlofpassen. Burgemeester en Wethouders voornoemd n. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. van heyst, Secretaris. Leiden, 9 Juli 1910. Leiden, 9 Juli. Ter vervulling van de vacature, in de Plaatselijke Schoolcommissie ontstaan door het uittreden van het medelid, dr. A. W. Kroon Jr., is door de Commissie den Raad de volgende aanbeveling aangeboden: 1. de heer J. R. De Bruine Groene veldt; 2. de heer C. H. Kouw Morgen Zondag herdenkt de heer L. W. F. Seider, stationschef H. IJ. S. M. al hier den dag waarop hij 25 jaar geledon werd benoemd als stationschef te Varsseveld bij de opening van een grens Ooster lo- oaal Spoorlijn Zevenaar Winterswijk. Na elf maanden verblijf aan die locaal spoor werd hij benoemd tot stations-chef 5e kL te Groesbeek, destijds het Holl. grens station der lijnen NijmegenKleef. Op 1 Januari 1890 werd hij tot de 4de klasse be vorderd op hetzelfde station. Op 1 Jan. 1893 zag hij zich bevorderd tot stationschef 3de klasse station Amersfoort der -lijnen AmersfoortResteren en op 1 Januari 1900 werd hij nogmaals bevorderd tot de 2e kl. aan hetzelfde station. HieT heeft hij den ombouw der twee sta tions medegemaakt, die op 1 Augs. 1901 tot een gemeenschappelijk station werden ver- eenigd, welke werkzaamheden onder zijn leiding geschiedden. Na 9 maanden dat nieuwe station met al zijn moeilijkheden te hebben beheerd, moest hij om ancienniteitsreden dit verwisselen met Bussum. Vandaar werd hij op 1 Mei 1906 als chef lste klasse, op zijn tegenwoordige stand plaats benoemd, welke betrekking hij zeer ten genoege van superieuren en van het pu bliek vervult. Vroeger was de heer Sesseler bij de N. R. S. in diverse betrekkingen, waaronder het laatst als assistent in den buitendienst te Arnhem. Hoewel dus een zeer afwisselenden staat van dienst achter zich hebbende, is de heer S. nog steeds de voortvarende, krachtige, doch tevens welwillende chef, dien we nog vele jaren aan ons station hopen te be houden, al zouden we hem ook nog menig wel verdiende promotie gunnen. Morgen zal hij van verschillende zijden worden gehuldigd. „De Politiebode," org. i van den „Bond van Gemeentepolitiebeambten in Nederland", bevat in het nummer van 7 Juli een uitvoerig stuk over het ontslag van den agent van politie C. Meyer te Leiden Bij de „St.-Ot." (No. 153) zijn gevoegd de statuten van de Coöperatieve Brandver zekering-Maatschappij „Veur-Leidschen- dam-Stompwijk en Omstreken, te Veur. Voorts bevat de „St.-Ct." de wijzigirgen in de statuten der naamlooze vennootschap Wernink'g Betonfabriek" te Leiden. „De Standaard" deelt mede, dat de plannen om tot een anti-revolutionnair orgaan te 's-Gravenhage te komen, een vas ten vorm.hebben aangenomen. Reeds is een vrij belangrijke som toege zegd. Donderdagavond werd een vergadering gehouden en besloten tot oprichting van de anti-revolutionnaire persvereenijing „Het Haagsche Dagblad." Het comité, dat de verdere Hiding in de zen in handen heeft, met ds. A. Brummel- kamp als eere-voorzitter, bestaat uit de heeren C. v. d. Voort van Zijp, L. Looijen, J. Schaaf sma, W. G. Soheeres, A. Kam- meraat, G. J. van den Berg, te 's-Graven hage, C. F. Verschoor en C. Vrolijk Jzn. te Scheveningen, en A. v. d. Poel t Naaldwijk. B. en Ws. van Haarlem stellen voor het percentage voor den hoofdelijkem omslag voor dit jaar te bepalen op 4.7 pCt. Verle den jaar was het 4.9 pCt. Het aantal aansla gen is 12.584 tegen 12,380 in 1909. Het belastbaar kapitaal is f 12,081,450 te gen f lla835,450 in 1909 ©n het bedrag van de aanslagen wordt begroot op f 567,828,15 te gen f 580,917a05 in 1909. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Heemstede door ds. Berkelbach van der Sprenkel te Wijk-aan- Zee-en-Duin. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Rotterdam door ds. H. O. Briët, te Utrecht. Heden is het 100 jaar geleden, dat Napoleon bij decreet het Koninkrijk Hol land bij Frankrijk inlijfde. De 1000ste school met den Bijbel. Naar ons wordt medegedeeld, zal ons Chris tenvolk den dag van de opening der 1000ste school met den Bijbel op 15 Juli &.s. niet onopgemerkt laten voorbijgaan. De blijdschap over dien gedenkwaardiger dag zal zich niet alleen uiten door de na tionale vlag op de scholen met den Bijbel te doen wapperen, maar ook vele voor standers van het Christelijk onderwijs heb ben plan op dien dag de vlag uit te ste ken, als een teeken van dankbaarheid voor den zegen, dien God ons volk schenkt. („De Stand.") De berichten, die te 's-Gravenhage nu en dan van burgemeester Sweerts uit zijn tegenwoordige verblijfplaats in Zwitser land ontvangen worden, getuigen zoo meldt men van bijzonder goede gevolgen, die de rustkuur voor zijn gezondheid heeft. De „N. Ct." bericht het overlijden te Zeist van dr. W. van Loghem, leeraar aan het stedelijk gymnasium in Den Haag. ALPHEN. Als bewijs hoeveel stroopers er thans zijn, kan dienen, dat dezer dagen achter de vrachtboot ^Zwolle" niet minder dan 9 visschersbooten sleepten. Dezo schuit jes, elk met 3, 4 of 5 koppen bemand, voor zien van een flinke hoeveelheid vischman- den, trekken alle in de richting van het Brasemenneer en de andere groote plassen in die buurt, waar zij zich verspreiden en elk op eigen gelegenheid het vischwater met hun bezoek vereeren. Donderdag 14 Juli des voorm. te tien uren zal de Raad vergaderen. BODEGRAVEN. Op de Noordzijde, al hier, geraakte een boerenwagen met paard te water, doordat de bestuurder den dissel kwijt raakte Met veel moeite gelukte het alles weer op hst droge te krijgen. Als een staaltje van zeldzame kras heid kunnen wij mededeelen, dat de tach tigjarige arbeider A W., alhier, een vrij groot stuk hooiland, dat ongeveer 8000 pond opleverde, geheel alleen heeft gemaaid en gehooid. HAARLEMMERMEER. De heeren O. J. Duursema, uit Finsterwölde, A Bloem uit Loenen (G.,) en N. v. d.j Poll, uit Bem- mel, zullen als keurmeesters optreden bij het a.s. Concours Hippique op 19 Juli te Hoofddorp. Aan den Ringdijk bijAalsmeer circu leert een adres, waarop bijna alle bewoners teekenen! om aan den Raad der gemeente uitbreiding van politie te verzoeken, opdat aldaar een veldwachter gesfcatiormeerd worde, in verband met de drukke passage aldaar én do vele balddadigheden, die al daar geschieden. Ten overstaan van notaris Daamen, uit Haarlem, had te Hoofddorp publieke veiling plaafs van 13 H.A. wei-bouwland met de daarop staande getimmerten, toebe- hoorende aan de erven Stokman. De veiling geschiedde als volgt in vier perceelen: Perceel 1. Een werkmanswoning met bouwland, groot 91 A.t 15 cA., ingezet op f 3000. Perceel 2. Een perceel bouw land, groot 1 H.A., 87 A., 90 cA., ingezet op f 3525. Perceel 3. Een perceel bouwland, groot 3 H.A., 78 A., 20 cA., ingezet op f 7225. Perceel 4. Een woonhuis met stal, bergplaats, enz., met wei- en bouwland, groot 5 H.A., 63 A., 85 cA., ingezet op f 11,300. Perceelen 1 en 2, gezamenlijk in gezet op f 6525, werden in afslag afgemijnd op f 6700, perceelen 3 en 4, gezamenlijk in gezet op f 18,525, werden in afslag niet af gemijnd; perceelen 1, 2! 3 en 4 gezamenlijk staande op een bedrag van f 25,i- werden in afslag afgemijnd op f 25,325. Kooper werd de heer De Jong, uit Haarlem. KATWIJK-AAN-ZEE. Hot dames-comité voor den bazar, alhier, beschikt nu reeds over een vijftiental stukken van zeer beken de kunstschilders. Blijkens advertentie in dit blad zullen deze stukken op 20 Juli a.s. in de Gemeentezaal worden verloot. LISSE. Gisteravond vergaderde de afd-?>i- ling Lisse van het H. B.-G. in het café Ruigrok van der TV"erve. Als nieuwe Ixlen werden aangenomen de heeren M. Slootweg en J. van der Geest. Daarna werd het twee de gedeelte van het oogstverslag vastge steld als volgt: Hyacinten, leverbaar, mid delmatig; Hyacinten, kweek, mid delmatig; soortkrokussen, middelmatig; gels krokussen, goed; D. N. von Sion, slecht. Golden Spur, benedon middelmatigOrna- tus, middelmatig; Emperor, goed: Prinoeps, goed; Sir Watkin, goed; Irissen, goed. Als de oorzaak van het minder goedi gewas vah hyacinten werden genoemd de gevolgen van den slechten zomer van het vorige jaar; de groote hitte; terwijl ook het vuur zeer veel schade heeft veroorzaakt. Het minder goede gewas van narcis»in en soort krokussen, is vermoedelijk te wijten aan de zeer groote hitte, alsmede de kwade dampen in den nacht van 15 op 16 Mei 1.1. Besloten werd om ook nu weer te ver gaderen voor h an del sbosprakingen en de eer ste vergadering hiervoor te bepalen op 22 Juli a.s. Nog werden breedvoerige bespre kingen gehouden over de risico van het stelen der bollen op groene veilingen. Be sloten ,werd een voorstel in d^zé aangelegen heid aan te houden tot een volgende ver gadering. Daarna werd de vergadJétriSg gesloten. De uitslag van de aanbesteding vooif het bouweöi van twee buggorwoonjjuiz .ui on der één kap en een bollenschuur in de Wa genstraat, voor rekening van den lieer H. van Heumen, alhier, is als volgt: A. Was senaar en Joh. van Velzen, te Lisse, f3770; J. C. Ransdorp, te Lisse, f 4393; S. de Boer en A. Dedel, te Hillegom, f 4315; J. H. Suijkerland, te Lisse, f 4000; J. Witsen- burg, .te Lisse, f 3995. De gunning is als nog aangehouden. NOORDEN De heer W. J. Dijk, alhier, komt voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan een openbare school te Amsterdam. NOORDWIJKERHOUT. De boottocht, georganiseerd door „De Echo der Duinen," heeft den deelnemers zóó voldaan, dafc van alle zijden wordt aangedrongen nogmaals een dergelijken tocht te maken Bij ge noegzame deelneming zal op een nader te bepalen Zondag een boot vertrekken dit maal naar het eiland Marken. Zij, die ech ter liever te Amsterdam vertoeven, kunnen tot zoo ver meevaren; terwijl de reizigers voor Marken eveneens een paai' uur in de hoofdstad zullen moeten vertoeven. De tentoonstelling in „De Gemeente- woning," alhier, van in het wild levende planten én bloemen zal Maandag a.s. wor den gesloten. In de afgeloopen weken wer den daar door verschillende belangstel!en den, meer dan 100 soorten bijeengebracht, die steeds van beschrijvende geslachts- en familiekaarten voorzien, zoo systematisch staan geëxposeerd. Ook blijft de inzending der Stiohting „de G.-W." naar de Nationale Huisvlijtten- toontelling daar nog tot den laatsten dag te baziehtigen. OUDEWETERING. Tot hoofd der Chris telijke school, alhier, is benoemd de heer A. van Kolken, van Hilversum, met ingang van 1 Augustus a.s. OUDSHOORN. De collecte voor den Gé- wapenden Dienst heeft alhier f 17.45$ opge bracht. VALKENBURG. Hier werd op de fabriek „De Hoop" verkooping gehouden van res tanten dakpannen, tegels, gereedschappen, enz. Het zou niet de moeite waard zijn hiervan melding te maken, indien „De Hoop" hiermede niet ophield te bestaan. En dat is een feit, voor Valkenburg niet zonder beteekenis Vóó eenigen tijd reeds zijn de droogschu ren afgebroken en later is het ruime terrein met woonhuis en ovenhuis onder den bamer gekomen. Een en ander is het eigendom ge worden van den heer P., reeder te Katwijk- Het is nog niet bekend, wat deze met zijn nieuwe bezitting doen zal. Met de nijverheid gaat het hier niet geheel naar wensoh. Een goede dertig jaar geleden telde deze kleine gemeente nog een vijftal fabrieken: twee voor dakpannen, enz., twee voor kalk en een steenfabriek. Een aanmerkelijk deel onzer bevolking vond hierin een middel van bestaan, terwijl het andere deel zich wijdde hoofdzakelijk aan den landbouw. Nu is de toestand wel eenigs- zins gewijzigd. Eerst verdween een kalkfa- briek, daarna één der pannenfabrieken en nu weer „De Hoop". Zoo resten ons dus nog maar een steen- én een kalkfabriek. Laat ons hopen, dat deze twee nog zeer lang den strijd om het bestaan zullen kun nen volhouden. Zoo niet, dan zou onze be volking geheel een landbouwende worden, en voor menig fabrieksarbeider zou dan hier mogelijk geen plaats meer zijn. Gelukkig alweer, dat de nieuwe zanderij „De Hertenkamp" aan vele raensoken, ook aan tal van inwoners van Valkenburg, werk en brood versohaft 1 VOORSCHOTEN Tot waarnemend amb tenaar (klerk) aan het Post- en Telegraaf kantoor, alhier, ig met ingang van 11 Juli a.s. benoemd mejuffrouw H. W. Rissik, van Rotterdam Van betrouwbare zijde deelt men ons thans mee, dat van het oorspronkelijk voor nemen van „Benvenuto", om dezen zomer geen conoexteu in. bet „Bevenuto-park" t/> geven, is afgezien. Binnen enkele weken mjig het eerste „Benvenuto"-concert m het park alhier verwacht worden. Voor de vele donateurs en vrienden van dit harmonie- korps verblijdend nieuws! Bij Kon. beshiit is aan H. Vriend te Zutfen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1911, eervol ontslag verleend ais ingenieur-verificateur van het kadaster, mot dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen langdurige diensben; aan den reserve-le-luit. C. W. de Jong, van de infanterie der landweer in het Vilde land weer district, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag uit. den militiaren dienst verleend met ingang van 1 September 1910 aan dr. G. van Beek, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Helder.; met ingang van l Sept-ember 1910, be noemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Coevorden P. J Puister, thans tijdelijk leeraar aan die school; met ingang van 1 September 1910, be noemd tot leeraar aan de Rijks foogere bun gerschool te Alkmaar F. H. Maschhaupt^ thans tijdelijk leeraar aan die school; met ingang van 16 Juli as., benoemd t.oj inspecteur der posterijen en telegraphir ter standplaats Groningen J. C. J. 0* Wijffelman, thans directeur van het post* en telegraafkantoor te IJmuiden; met ingang van 1 Augustus 1910 benoemd tot directeur van het telegraafkantoor tof Delft, M. Hillen, thans hoofdcommies dei telcgraphie de kapitein der inf. van-het leger hier té lande P. H. Soetens onthoven van den ver deren duur van zïjn detacheering bij heJ leger in Ned.-Indië; L. P. J. ten Holder benoemd tot burger meester der gemeente Tubbergen; de werktuigkundige ingenieur F. N. Ca rabain met ingang van 1 Augustus 1910 be last met de waarneming van de betrekking van ingenieur 3de kl. bij het departement van Koloniën voor het tijdvak van 1 September 1910 tof en met 31 Augustus 1911, benoemd tot leer aar aan de Rijks hoogere burgerschool K Coevorden J. H. G. Pabon, tijdelijk leer aar aan die sok ooi; voor het tijdvak van 1 September 910 tot en met 31 Augustus 1911, benoemd tot loei aar aan de Rijks hoogere burgerschool te Gouda S. van Heyningen, tijdelijk Jeeisa* aan die sohool; met ingang van 1 September 1910, be noemd tot leeraar aan de Rijks hoog :re bur gerschool te Coevorden J. L. Hoving, thanr tiideliik leeraar aan die school' ingevolge de Burgerlijke Pensoeawct, dq volgende pensioenen verleend, als aan: J. Teerling, kommies te water lste hl. bij 's Rijks bel. f 571; A. Stevens, komm. Ie kl. bij 's Rijks bel; f740; J. H. Gilson, hoofd commies lste categorie bij 's Rijks bel., f 85S Notarieele Examens. De Min. van Justitie beeft benoemd tot plaatsv. lid der Staatscommissie, dit jaar belast met het afnemen van het voorbe reidend examen, bedoeld bij het vierde lid van art. 13 der wet op het Notarisambt, J. M. J. Hoog, leeraar H. B. S. met 5-j. c.' te Amersfoort. („St.-Ct. „Boovenuto" in „Zonierzorff.M 't Was gisteravond geen weer en 't was het in den laatsten tijd beslist geen enkelen avond, om zich' over te geven aan open luchtontspanningen. De huidige kille en gure weersgesteldheid, waarbij alle ge dachte aan Juli verre is, moot d© uitgaan, de wereld, dunkt ons, doen verlangen naar zaalconcerten, tooneelvoorstellingen binnen de muren, waarvan men hier nu niet, en zich doen begeven naar kegelwcdstrijden en biosoope-voorstellingen, waarvan men hier; nog altijd genieten kan. „Benvenuto", het harmonie-gezelschap der Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zil veren Werken fce Voorschoten, had het ei echter op gezet gisteravond in den nog altijd wat aanleg en ruimte betreft verruk- kelijken tuin van „Zomerzorg" een uitvoe ring te geven en als eer-maal een datunr voor zulk een feit is vastgesteld, komt men er niet zoo gauw toe daarin verandering te brengen, vooral niet als 's morgens van zoo'n dag de zon af en toe door de wol-' ken kijkt. En gelukkig zaten de leden van het met eere bekende gezelschap niet voor leege stoelen en banken, voor kellners, voor goud- visschen en voor slaperige vogels alleen te spelen, maar .waren Voorschotenaars en Leidenaars (leden van „Vreemdelingenver-- kecr" hadden aan de deur hun diploma maar te laten zien en zij mochten met hun dames den tuin in) nog ongedacht in vrij grooten getale opgekomen. De gelegenheid om gratis wat goeds te Üooren was er. Die ongebruikt te laten doet men ongaarne, al dreigt de lucht met regen, al vallen er,- droppels, al commandeeren de elcmcnter met vollen nadruk: Overjassen aranl Regenmantels op 't appèlKragen op 1 Daarbij„Zomerzorg" biedt plaat sen in een veranda. En deze waren dan ook gisteravond al bijzonder in trek. Het moet gezegd: „Benvenuto", directeur de heer G. Verhey, beschermheer de heer J. M. van Kempen Sr., heeft ons schade loos gesteld voor wat de Natuur ons wij bedoelen alle concert-bezoekers meende te moeten onthouden. Van het „Wilhel mus" af tot het extraz-slotnuminer toe gaf de harmonie zeer goede muziek te beluiste-'1 ren. Zij ontwijdde de tent, waarin vroeger, jaren geleden, eiken zomer zulke beste mu ziekkorpsen hun tonen deden h'ooren, niet. Zij begon op tijd, had geen te lang pro gramma beloofd, kon een fatsoenlijke pauz* waarin menigeen zich eens warm kon loopen geven en behoefde niet te laat te eindigen. Alzoo: aan „Benvenuto" lag het niet, de avond niet geheel naar wensch s^sagde

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1