DE STAD MAASTRICHT", Haarlemmerstraat 130, I I LEIOEN. I I der GOEDEREN tijdens de Maskerade- Feesten verhuurd. J. VAN DER STOK. o d a O BKACMLZXJN Aanstaanden Maandagmorgen, CD De Wereldtentoonstelling te Brussel. 9* Intercommunaal Telef. 8X4. te ÜE8£!Ü yren, begint de Een gedeelte der Goederen, doch. van alles wat, staat op de 2 de groote Toonbank uitgepakt en genummerd, zoodat elk kooper ©en gemakkelijk overzicht heeft. Het Goed is vry te bezichtigen en niemand is verplicht iets te koopen. Indien men koopt, wordt evenwel beleefd verzocht contant in den Winkel te betalen. Alle Xnkoopen worden den volgenden dag verzonden of bezorgd. Mogelijke aanmerkingen worden ten genoege van den Hooper geregeld. Gedurende de eerste 6 dagen van den UXT- VERKOOF, zal de Zaak 's morgens te NEGEfT uren EEOFENB, en 's avonds te NEGEN uren GESLOTEN worden. O® f® verkoopesi partij wolgerasl® ü@©fler©si s Aardbeziëntesten. Aspergemanden. Bierglasschotels. Blakers. Borden (diepe). Borden (platte). Botervlootjes. Broodbakken. Eierdoppen. Geleivormen. Melkkannen. Mosterdstellen. Roomkannetjes. Suikerschaaltjes. Saladebakken. Sauskommen, Sauslepels. Vleeschschotels. Soeptassen. Theekopjes. 1 bestaat aait de Waschstellen. Lavabo-Emmers. Ontbijtserviezen. Tafelserviezen. Champagneglazen. Wijnglazen. Limonadeglazen. Rijnwijnglazen. Bierglazen. Ragoutschelpen. Servetbanden. Wijnkurken. Bouquetvazen. Compöteschalen. Messen. Lepels. Vorken meer andere artikel®giy alfien tot zeer lagen prijs. (Yan onzen specialen verslaggever). IX. Aan vele lezers van dit blad verschafte ik reeds inlichtingen, vooral aan hen, die hier enkele dagen wenschten te logee- ren en terecht moeilijkheden vreesden, wijl de hotelprijzcn door den overvloed van 7reemdelingen, hier de laatste weken 2100 enorm zijn gestegen. Meestal moest ik die verzoeken om inlichtingen, die ik steeds gaarne blijven verstrekken, schriftelijk beantwoordenze werden zoo op 't laatste nippertje gedaan, dat beantwoording in dó courant mosterd na den maaltijd zou ge weest zijn. Bijna altijd werd vergeten een postzegel voor antwoord in te sluiten en deze kwamen dus ten koste van schrijver dezes. Voor het vervolg vestig ik hierop ech ter de aandacht. Sommige Hollanders kun nen zich nog maar niet in de Brussel sche toestanden indenken en gelooven dat zij voor een gulden per nacht nog in een bur- gevhotel kunnen logceren of voor 6 a 8 fr. in eeu lste-rang-hotel. Laat ik u zeggen, dat in het Matste geval allerminst fr. 20 betaald moet worden. Bovendien worden de prrjien elke week hooger zoodat, wanneer zij bijv. in Augustus willen komen, zij nu reeds huren en betalen moeten, daar zij anders misschien in Augustus het dubbele moeten betalen. J.l. Zondag maakte ik met een paar vrienden ccn uitstapje naar Tervueren. Het was nu de tweedo maal, dat ik dit tochtje maakte en een bezoek aan de Koloniale ten- toohstélling bracht, maar door overvloed vart stof heb ik er nog niet over kunnen schrijven. Het is anders de moeite waard, alleen de rit reeds. In de Treurenberg- straat even achter de St.-Gudule-kerk stapt men op de electrische tram, natuurlijk in den open wagen en let er op op een der ban ken plaats te nemen, waarvoor een tweetje staat, want anders moet men om precies hetzelfde genot en gemak meer betalen. Voor de somma van 35 centimen of 17* et. maakt men een prachtigen rit van een uur, eerst langs het Palais du Cinquantenaire en de Avenue de Tervueren, dan door de bosschen naar hot Belgische Versailles." In het park wordt in verschillende palei zen en paviljoens de tentoonstelling gehou den waarover ik thans niet verder uit kan weiden. Nog mooier is misschien een wande ling door de bossohen, want als men een halfuurtje van het park en de beroemde vijvers verwijderd is, krijgt men reeds een indruk of men zioh in een maagdelijk woud bevindt. Mijn vrionden voelden er veel voor een tochtjo te maken met een der open taxi's dwars door het woud en dan natuur lijk. over een.flinken afstand Ook ik juichte dit denkbeeld wel toe, maar vreesde dat dit vooral op een Zondag wel wat te kostbaar zou worden en op mijn vraag wat een rit raar „Moeder Lambic" en dan naar Ucclo zou kosten, luidde bet antwoord dan ook 15 fr. Daar zagen we voor heden dus maar van af en we namen per tram een correspon dentie via Wolune en Boitsfort naar de Gemeenteplaats van Ixelles. Er was natuurlijk een reden voor dat wij juist hier heen trokken. Ixelles vierde een dier eenvoudige maar toch zoo poëtische feesten, waaraan het leven in Zuid-Neder land zoo rijk is. Het was ditmaal een „op tocht der jaargetijden", een teest waaraan de heele bevolking der voorstad deelnam, dio haar huizen had versierd en vroolijk de vlaggen deed wapperen. Eerst kwam de .winter voorafgegaan door gendarmes te p.nard en banierdragers in mauve kostumes. Kleine meisjo waren als winterbloempjes, sneeuwklokjes gekleed, maar er waren cok kaboutermannekens, schaatsenrijders, sprok keiaars en dan de zegekar van de sneeuw smetteloos blank. Elk groepje zingt gelegenheidsliederen, terwijl uit de verte de muziek der garde civique (schutterij) weerklinkt. Dan volgen lente en zomer met prachtvolle groepen van rozen, zonnebloemen en al het schoons dat in deze dagen op onze velden wordt getoo- vord. Dan volgt majestueus de herfst met zijn zegekar der parfums, zijn jagers en al die groepen vormen ten slotte een apotheose voor het stadhuis van Ixelles en zingen er een cantate naar een fragment uit de 7de ïymplionie van Beethoven. Dat er duizenden op de been waren in deze voorstad ondanks den regen, behoef ik U zeker niet te zeggen. Dc Brusselsche avond-amusementen belo ven nu het weer zoo is afgekoeld weer gou- boD dagen. En toch een dag of acht geledón toen het nog smoorheet was woonde ik een avondvoorstelling b:j in het Theatre des Variétés en als ware inen midden in het seizoen was er geen plaatsje onbezet. Er 'werd dan ook weereen nieuwe fantasie- operette opgevoerd: La nuifc joyeuse (de vroolijke nacht), een echt nieuwigheidje van een genre, dat eigenlijk met geen der be staande vergeleken kan worden. Een be langrijk deel vap, ;t succes is te danken aan de nieuwste danken, nieuwer weer dan de Apachedans en die zeker in September cn October ji.et guoocs van, de een of andere oor spronkelijke, Am^teruamsche revue zullen uitmaken. Daaronder noem ik de dansen van ilen Waanzin en de Begeerte, gecreëerd door La Saha-Rita, de Sadische dans, de Spaan- sche dans. Tot négen uren toe is er oen variété programma, waarin het succes-num mer is La grande Méiie, dat niet alleen in de zaal wordt meegezongen, doch dat thans ook tot de meest populaire Brusselsche straatliederen behoort. De Hollanders, vooral zij die minder goed met 't E ran sell overweg kunnen, brengen gaarne een bezoek aan 't Palais d'Eté. Zij vinden er vooral een buitengewoon genot in te wandelen door de promenoirs en den winLei-tuin van dit grpotsch yftriétc-theater en het progTamma, dat altijd zeeT buiten gewoon is, geeft ook hetzelfde genot aan diegenen die geen woord Franscli verstaan. Voor het huidige program stond ook gean nonceerd oen bekend Hollandsch duet, het duo Paulus, maar vermoedelijk is dit en gagement tot later uitgesteld. Het program ma was trouwens nog rijk genoeg beladen. Ik wil hieruit alleen aanstippen het optre den van Marabini, een beeldhouwer, die uit ijs prachtige beeldengroepen tooverde, en van La Bérat, die in wonderlijke lichteffecten de tooverachtige geheimen van oen grot ont hulde. Ernstiger kunstgenot was te smaken in het Theatre des Galeries St.-Hubert in de Galerie du Hoi, waar wij een opvoering van het tooneelspel „l'Arlésienne" van. Alphonse Daudet bijwoonden. Hier werd het thema „men sterft van liefde" uitgesponnen en men dacht door uitmuntend samenspel cn welverzorgde mise-en-sccno ósnigszins aan de voorstellingen der Ned. Tooncelver- ecniging te Amsterdam. Met 1 Juli is dit theater echter verhuurd aan het Théatró du Chatelet te Parijs, welke troep er „De reis om de wereld in 80 dagon" zal op voeren, waarvan do monteering reusachtig moet zijn. Eem enkel woord over de tentoonstelling. Van den brand van j.l. Zondag, waardoor een café in de asch werd gelegd, hebt gij na tuurlijk al vernomen. Er blijven er gelukkig nog wel een paar over. Het bewijst in- tusschen dat het verbod om in de gebou wen te rook en, op straffe van anders onmid dellijk van de tentoonstelling to worden, verwijderd, geenszins overdrevon is. Op café's is dit uit den aard dor zaak eahter niet toepasselijk. Intussohen heeft de ramp zich gelukkig tot dit oene café bepaald. Eenigs dagen geleden heeft de opening van het paleis van Brazilië plaats gehad, waarmee mon zeggen mag dat de tentoonstelling gv liocl voltooid is. "Waar „Brazilië" in onzo bladen tegenwoordig zoo actueel is, hoop ik daarover in mijn volgenden brief iets to vertellen. Den lston Juli begonnen op Bruxelles-Kermeese de feesben. Dien dag zou het oude stedeke geheel versierd en ver licht zijn, ter gelegenheid van den verjaardag van do stichting van den Congostaat, do koren van den Muntschouw burg zouden liederen zingen on oen fakkel optocht zou don avond besluiten. Eiken Vrijdag zal dit program herhaald worden. Gemeenteraad van ISajnsbarg. Aanwezig gisteravond alle leden. Voor zitter do burgemeester, de hoer R. van Ham. De Voorzitter opende do vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen waren: a. Goedkeuring van God. Staten op do to sluiten geldlening van f 3000, met de bepaling, dat met de aflossing in 1911 zal worden begonnen; b. Een drietal reclames tegen den H. O., die op voorstel van den Voorzitter in de vol- gondo vergadering zullen worden behandeld. Door den Voorzitter wordt de Gemeente- rekening 1909 aangeboden. Tot commissi b- leden om deze rekening na te zien worden benoemd do hcoron S. Schoneveld en dr. J onker. Eenige af- en overschrijvingen op do b?- grootiug worden goedgekeurd. Op het Raadsbesluit betreffende het ver- 1 oenen van concessie aan dc N.-Z. Tram- Mij. voor het leggen van een electrische tram is een antwoord ingekomen van de directie der genoemde Maatschappij. Tegen do eerste in het Raadsbesluit bevatte voor waarden bestaat geen bezwaar. Aan den eisch, vervat in alinea 4: het geheel dicht maken van de brug over het Kanaal, kan do Maatschappij niet voldoen. Deze brug is toch geen particuliere verkeersweg. De hoer Van Iterson wil dezen -eisch be slist handhaven; wie vertelt des avonds aan vreemdelingen, dat dit geen publieke ver keersweg is? Do heer Schone veld blijft ook bij het ge stelde in punt 4. Die open brug blijft een gevaarlijken toestand; er is reeds em met liet terrain onbekende dame des avonds ver dronken. De brug over het Kanaal naar Katwijk is ook dicht. De lieer H. den Haan vindt den toestand nog gevaarlijker, omdat de brug vroeger wel dicht is geweest; was het vroeger dan meer noodzakelijk dan thans? Besloten wordt den eisch, vervat in punt 4, te handhaven. Ook punt 6 levert bezwaar op; de Maat schappij hoeft geen bevoegdheid over dit punt te beslissen. Dit punt betreft het plaat sen van een wachter op liet kruispunt Koe- straat-Brouwcrstceg. Mocht de gemeente in dezen toch stappen willen doen, dan raadt do Directie aan te dringen op ccn stop plaats aldaar. De Voorzitter stelt voer een verzoek aan den Min. van Waterstaat te richten, om aldaar een stopplaats tc maken. Dr. Jonker wil zich bij oen wachter blij ven bepalen. De lieer Schoneveld weet niet in hoe verre do concessie kan geweigerd worden, maar toch heeft z. i. de gemeente de be voegdheid en den plicht zoodanige maat- rcgelon tc nemen, dat de veiligheid is ga- waarborgd. Besloten aan to blijven dringen op een wachter. Nog is ingekomen een aanvraag met to kening tot. goedkeuring van een bouwplan om trant een blok van 28 huizen door de hoeren Schoneveld en Van Iterson. De goed keuring tot hot bouwen van 20 huizen is roods gegevenook hot bouwplan der overige S huizen wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag stelt wethouder N. van Egmond voor het luiden der klok 's avonds te zeven uren af te schaffen. De lieden in 't land regelen zich meer naar de tram, ziju in ieder geval reeds lang vóór zeven uren thuis. De Voorzitter stelt voor tot het volgend jaar daarmee te wachten en deze zaak bij de a'.s. begrooting te behandelen. Dr. Jonker merkt nog op, dat de brug bij den Molen noodig hersteld dient te wor den, waarna de vergadering wordt gesloten.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 10