N°. 15444 Woens<Ta« 315 .TunL A°. 1S1Ü. i§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". PBUS DEB ADYEBTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30. Franco per postp 1,65. Inkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen in herinnering dat 30 Juni e.k. de -l»te termijn vervalt van de Plaatselijke In komstenbelasting, dienst 1910, en dat alzoo op den l8ten Juli minstens één zevende ge deelte van den aanslag moet zijn voldaan- Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kaDtore van den Gemeente-Ont vanger over te gaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, den 27sten Juni 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lsto alinea, der Hinderwet; Brengen bij de=e ter algemeene kennis, 'dat door hen vergunning is verleend aan A. PEETERS Jr. en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een Sigarenfabriek, in het perceed Hoogewoerd 144, kad. sectie D. No. 1576. En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in hot „Leidsch Dagblad." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, den 28sten Jani 1910. Leiden, 29 Juni. Een veertigtal onderwijzers bij het openhaar lager onderwijs in deze gemeente, allen hoofden van gezinnen, hebben een adres aan den gemeenteraad gericht, waar in zij als hun meening te kennen geven, dat de door de gemeente verleende tege moetkoming in de woninghuur, waartoe de wet haar verplicht, niet in verhouding staat tot de vermeerderde levensbehoeften van gezinshoofden en met in overeenstem ming met de locale omstandigheden. Uit het bijgaand staatje blijkt, dat ver schillende gemeenten, waaronder vele klei ner dan Leiden, een hooger bedrag dan f 75 vergoeden, het bedrag dat in Leiden wordt gegeven. De heer P. M. Blok, onderwijzer aan de Chr. school op het Dorp te Hacerswou- de, is met ingang van 1 October in gelijke betrekking benoemd te Leiden. De jaarlijksche vergadering van onder wijzers en onderwijzeressen van openbare en bijzondere scholen in het arrondissement Alkemado, wordt dit jaar gehouden in Badhotel Konijnenburg, te No'ordwijk-aan- Zee ,en wel op Maandag, 11 Juli a. a Be halve eenige administratieve werkzaamhe den, komen de volgende punten op die agen da voor: lo. Voordracht van mevrouw Flothuis-Van Dommelen over eenige opmerkingen over de kunst van spreken, lezen on zeggen, toe gelicht door brokkcndicht en ondicht van enkelen onzer beste auteurs", 2o. een ne gental liederen, voor te dragen door mej. M. S. Hoekse ma, en 3o. voordracht van mej, A. M. v. d. Velden, over ,,'t onderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes op de lagere school." H. D. H. de prinses van Bentheïm wordt morgen, Donderdag, te Soestdijk ver- wacht om gedurende eenige dagen bij EL M. de Koningin-Moed er te logeeren. Ds. M. M. den Hertog, predikant bij de Ned.-Herv. Gera. te 's-Gravenhage, vroeger predikant te Hillegom, zal wegens een keelaandoening zijn spreekbeurt op het zendingsfeest te Vogelenzang n!.t kunnen vervullen. Tot herstel zijner gezondheid ver toeft hij thans buitenslands. Aan iedereen ook aan landbouwers, wordt ten zeerste ontraden naar Brazilië te emigreeren. (St.-Ct In de gisteren te Amsterdam gehouden vergadering van aandeelhouders der Heil, Spoor is het dividend vastgesteld op 25 g!d. per aandeel. Gekozen zijn als commissarissen Jhr. S. v. Cittert, ter vervulling der vacature ont staan door 't bedanken van mr. W. E. baron v. Hecckeren van Keil, en mr. Th. H. de Meester en mr. J. A. Loeff, beiden te 's-Gravenhage, tot aanvulling van het Col lege van Commissarissen. Besloten werd de vacaturen, ontstaan in den Raad van Administratie, door het be danken van mr. Westerwoudt en mr. Bsron Roell, niet aan te vullen. Do kolonel R. H. O. baron van der Oapellen, commandant van het 3de reg. huzaren te 's-Gravenhage, wordt tegen Augustus benoemd tot goneraal-majoor in specteur der cavalerie. De arrondis semen ts-rechtbank te Leeuwarden heeft, ter vervulling eener va cature van rechter in haar college, opge maakt de navolgende alpkabetische lijst van aanbevelingmr, P. van Reg beren Al te na, substituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Zutfen; mr. G. van der Flier, hoofdcommies ter provinciale griffie van Friesland, benoemd rechter-plaatsvervan ger in de a it.-rechtbank te Leeuwarden; mr. J. L. Nysingh, ambtenaar van het openbaar ministerie bij do kantongerechten in het- an. Tiel, ter standplaats Tied. De arrondissements-rochthank te Gro ningen heeft, ter vervulling eener vacature van rechter in haar ooilego, opgemaakt de navolgende alphabobisohe lijst van aanbe veling: mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, substituut-of^sier van justitie bij de arrondissements-recht1 nk te Winscho ten; mr. J. L Nysingh, ambtenaar van het openbaar ministerie bij do kantongerechten in het arr. Tiel, ter standplaats Tielmr. A. D. H. Quintus, rechter in de arr.-recht bank te Alkmaar. Dezelfde rechtbank heeft, ter vervulling der vacature van kantonrechter te Gronin gen, opgemaakt do volgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. Tj. Sleeswijk; mr. F. W. ter Spillmr. J W. Zijlstra; de beide eerstgenoemden respectievelijk kantonrech ter te Bolsward en 's-Hertogenboech, de derde griffier bij het kantongerecht te Gro ningen. Dezelfde rechtbank heeft tevens ter ver vulling der vacature van kantonrechter te Appingedam, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling: mr. N. Bleeker; mr. N. Hofstee; mr. J. E. Ko ning; eerstgenoemde kantonrechter te On- derdendam, de beide laatstgenoemden respectievelijk griffier bij het kantonge- reehfc te Bergura en Bergen op Zoom. Dij resolutie van den minister van Ko loniën is G. K. P. SchmaU, ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.- Indië gesteld, ten einde voor den tijd van vijf jaar benoemd te worden tot houtvester bij den dienst van het boschwezen daar te lande. AALSMEER. Door de Afdeeling „Aals meer" van de Noord-Hollandscbe Vereeni- ,,Het Witte Kruis" wordt hier een flink badhuis gebouwd. Hierdoor wordt aan een sedert lange jaren gekoesterdan wenseh *nn vele leden der afdeeling te gemoet ge komen. AARLANDERVEEN. Door mej. 0. Tuin, uit Midwolda, is hier een handwerkschool opgericht. BODEGRAVEN. Do uitslag van de pu blieke veiling, ten overstaan van notaris Krüsemann, van een winkelhuis met erf on tuin aan den Overtocht alhier, is als volgt: poroeel I gekocht door J. van Es- vold voor f 4410; perceel II door W. van de Poll voor f 460; perceel m door J. van Es veld voor f 525; perceel IV door H. Haring vooir f 280, en perceel V door A. Veelentuxf voor f 275. Dr is hier een Zondagsschool opgericht, dio geleid zal worden door ds. Van Oosten, predikant bij de Luthersche Gemeente, «m diens echtgenoote. BOSKOOP. In de algemeene vergadering van 't muziekgezelschap „Excelsior", alhier, is besloten om op den Tweeden Pinkster dag oen groot festival voor harmonie-, fan fare en zanggezelschappen te houden. Met de voorbereidingswerkzaamheden is reeds em aanvang gemaakt. HAARLEMMERMEER. Bij het strijken der heistelling voor den bruggel>ouw te Nieuw-Vennep kwam een lange zware paal der stelling texeoht op een viertal telefoon draden, die daardoor afknapten. Tot herstel der telefonische gemeenschap werden de ge broken draden zoo spoedig mogelijk weer in orde gebracht. Te Vijfhuizen deed, na des morgens te zijn bevestigd door ds. H. A. Munnik, van Fijnaart, met een leerrede over 1 Kom 22 34a, des avonds de beer A. Thielan zijn intrede met een predikatie over 1 Tim. 3 16. De collecte voor den Ge wapenden. Dienst heeft in deze gemeente f 106.481/* opgebracht. HAZERSWOUDE. Een 17-jarig jong- mcnsch, uit Den Haag komende, om in deze streken eenige visehjes te verschalken, had. de brutaliteit het vischblok van den spoor wegwerker P. van D. open te breken en den inhoud mede te nemen. Hij verried zichzelven aan een 15-jarigen" jongen, die het geval aan den eigenaar meedeelde. De rijksveldwachter Niekerlc ging den dief per fiets achterop en haalde hem bij Led<Êm in. Natuurlijk moest de man mee terug en werd dos namiddags naar Den Haag over gebracht. Van dit geval is proces-verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Do heer We Q. Grimbergen, alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de bijz. R.-K. school te Beverwijk. Do heer Grimbergen was oud leerling der Rijksnormaallessen alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. To IJmuiden is binnengekomen de eerste bomschuit der Kat- wijksche vloot, nl. de ,,K. W. 110," reederij N. Parlevliet, schipper W. Schaap. De vangst bedroeg ruim 16 last haring. LISSE. Het huis, dat gesloopt moest wor den voor de verbreeding van de Kapelsteeg, alsmede de steen en muur, boomen, enz., zijn thans met den grond gelijk gemaakt, zoo dat men thans reeds een overzicht heeft van de to verkrijgen straat. Deze weck zal in het Piusgesticht de personenlift worden aangebracht, welke lot heden nog ontbrak in de daarvoor bestemde ruimte. LEIDERDORP. De collecte tot aanmoe diging en ondersteuning van den Gewapen- den Dienst heeft opgebracht f 10,32$. Door het aanslaan van een hon'I schrik te het paard van den gTaanhandeoiar v. d. j B., uit Koudekerk, dat gespannen was voor een wagen. 't Dier kwam in een heinig terecht, waar door het wagenlemoen brak. Een stuk ijzer daarvan drong in het dier en vcnynrzaakto een diepe wonde. Het werd afgesixnnen e« naar huis vervoerd. De koetsier kwam met aen schrik vrij NIEUWKOOP. De beroepen predikant der Remonstrantsche Gem., do heer J. M. A. Moltzer, zal op Zondag 10 Juli a-s. zijn intrede in deze gemeente doen, na bevestigd te zijn door dr. H. L. Oort, uit Utrecht. NIEUWVEEN. Ds. J. de Vries, pred. der Geref. Kerk, beroepen naar Tilburg, nam afscheid van zijn Gemeente, met een predi- datie over Jesaja 8 20. Aan het einde werd ds. De Vries toegesproken door da. J. van Dijk, van Zwammordam, en door den directeur der Johannes stichting. NOORDWIJK. Naar wij vernemen, heeft do „Commissie tot wering van Schoolver zuim te Noord w ij k-Binnen!' in haar laatatc vergadering besloten, een volgend jaar oen schrijven te richten tot alle werkgevers in het bloem bollen bedrijf alhier, ten einde van dezen gedaan te krijgen, dat zij goen kin deren in den leerplichtigen leeftijd aanne men tot het verrichten van werkzaamheden in de bollenschuur. Mocht men dit doel niet in zijn geheel ineens kunnun berriken, dan zou de Commissie liet voorloopig reeds op prijs stellen, indien bedoelde werkgevers er toe besluiten konden, goen anders kinde ren aan te nemen dan die, van wie zij' weten, dat zij het bekende „landbouwver lof' verkregen, en doz<v dan bslist niet langer in dienst te houden dan genoemd ver lof strekt. Waar bekend is, dat het „bollenpellen" ent. oton reden van veelvuldig schoolverzuim ie, daar kan men niet anders dan van harte toejuichen, elke poging, die genoemde Com missie d och om dat verzuim te beperken en, zoo mogelijk, geheel te doen ophouden. Zooals wij bereids hebben medegedeeld, heeft de heer Jan van Kan voor zijn can did atuur-Gemeenteraad bedankt. In zijn plaats heeft de R.-K. Kiesvereeniging in haar vergadering van gisteravond caodidaat gesteld voor den Raad den heer A. v. d. Berg Gzn. (in de vacature-Zwarts). Door een flink gatal inwoners onzer gemeente is het volgende adres verzonden: „Aan Z.Ex. den Minister van Financiën geven met verschuldigden eerbied te k-sn- nen ondorgetockenden, allen ingezetenen, van Noordwijk, dat zij zicli ten ernstigste beklagen over bet feit, dat te Noordwijk-aan-Zee op het strand op twee punten afrasteringen zijn geplaatst, waardoor het verkeer en het verblijf op het strand belangrijk worden belemmerd. De eerste afrastering bevindt zich een weinig ton Zuiden van het dorp, de andere een weinig ten Noorden. Beide strekken zich uit over een lengte van 30 a 40 Meter van den duinvoet naar de zee, en over een breedte van 40 a 80 Meter. Daarenboven zijn er voor de perceelen van het „Huis ter Duin" op het strand, ook ongeveer 30 Me ter van den duinvoet verwijderd, borden ge plaatst, die het verblijf verbieden. In den nacht van Zaterdag op Zondag (26 Juni j.l.) kwam de vloed bij weinig of geen wind tot een heel eind binnen de af rastering, en verleden Zondagmiddag (26 Juni), bij ben goeden Westenwind (doch )lang geen storm) kwam de zee op verschil lende plaatsen tot vlak bij den duinvoet, zoodat het onmogelijk was, zich droogvoets van Noordwijk naar Katwijk te begeven. Redenen, waarom on d er g e toeken den mat aandrang verzoeken, dat het Uwe Excellentie moge behagen, zoo tanige maatregelen te ne men, dat de hinderlijke afrasteringen tan spoedigste verdwijnen en het vrij1© ver keer en ver bl jj f op het strand wear in den ouden toestand wordt hersteld. Hetwelk doende:" Volgen 4© handteekenirigen'. SASSENHEIM. Door kerkvoogden der Ncd.-Herv. Gem. i.s tot organist benoemd 'de beer M. van Goevorden. Vrijdag' 1 Juli is de overwegwachteir H. Meier, aan Klinkenberg, vijf- en twin- tig jaren in dienst van de HoUamdsche Spoorwegmaatschappij TER-AAR. Door de gemeentepolitie al hier is aangehouden M. H. F., die in het Politieblad stond gesignaleerd en wiens aan houding verzocht werd door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Brcu- kelcn. Hij is door de politie overgebracht naar het huis van bewaring te Utrecht, om aldaar eenige dagen hechtenis te onder gaan. De Raad zal vergaderen den 4don Juli a-s., des morgens to elf uren. Alsdan zal het nieuwe Raadslid de hoer J. van Vliet worden geïnstalleerd. WADDINGSVEEN. De heer S. O. Tuyrae- Laar, oud-burgemeester, heeft onze gemeen te voor goed verlaten en zich te Santpoort gevestigd. De functie van burgemeester wordt tijdelijk waargenomen door den heer Jonkheid. Vermoedelijk zullen we hier spoedig een stoombr&ndspuit krijgen. Eenige be langstellenden, leden van den Raai en van de Brandweer hebben proeven bijgewoond te Woubrugge en te Krimpen d. IJsel, c'ie de onverdeelde goedkeuring wegdroegen. Toch zullen gaat de aanschaffing door de andere spuiten denkelijk niet ver kocht worden met het oog op de groote uit gestrektheid onzer gemeente. Da Wielinga, pred. der Geref. Ge meente alhier, die andermaal voor zijn ge zondheid eenigen tijd afwezig was, is in de gemeente teruggekeerd on zal Zondag a.a zijn betrekking opnieuw aanvaarden. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 Juli 1910: lo. aan den lsten luit. W. F. E van de Wetering, bijgenaamd De Rooij, van het 5de reg. infanterie, thans werkzaam aJs waar nemend bibiothecaris der bibliotheek van het departement van oorlog, op zijn aan vrage een eervol ontslag uit" den militairen dienst verleend; 2o. W. F. L. van de Wetering, bijge naamd De Rooij, voornoemd, benoemd tot bibliothecaris bij het dep. van oorlog, en 3o. bepaald, dat door voornoemden biblio thecaris de rang van oommics cal worden in genomen; met ingang van 1 September a.a. be noemd tot lector in de faculteit der wie- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden om onderwijs te geven in de pharmüoographie en galenische pharmacie, dr. H. M. Quanjer, thans leoraar in de In dische phytopathologhj aan de R. H. Land-, Tuin- en Boschbouwschool te Wageningen, tevens assistent aan hot Phytopathologisch Instituut aldaar; met ingang van 1 Juli 1910, aan de plaatselijke commissie voor de ongevallen verzekering te Rotterdam I, ingesteld bij het Kon. besluit van 26 November 1902, toe gevoegd als secretaris A. N. J. Stolk, kan toorbediende te Rotterdam; mr. E. N. Rahusen, opnieuw benoemd tot voorzitter van het ooilege voor de zeevis- soherijen; aan de vrouwelijke 1ste klerk bij de di rectie van de Rijkspostspaarbank J. Kools, op haar verzoek, als zoodanig eervol ont slag verleond; met 1 Juli as., benoemd tot buitengewoon adelborst bij de kon. marine-reserve, de heer G. W. F. Mol, J. EL Nagtegaal, J. van der Meer en W. O. Schimmel; een jaarlijksch pensioen verleend aan: mr. A. Teixeira de Mattos, ten bedrage van f4000; mr. A. Telders, ten bedrage van f6000; mr. J. J. A. L. Beuns, ten bedrage van f 4000; aan dr. A. Reunis, geneesheer te Bou chante (België), tot wederopzegging vei> gunning verleend tot het uitoefenen der ge neeskunst in haar geheelen omvang in de tot de gemeente Hoek behoorend© polders, Kleine Stelle- en Mossel, onder voorwaarde, dat hij de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der geneeskunst in Neder land en de verplichtingen, welke bij wet of wettelijk voorschrift aan de geneeskundi gen zijn opgelegd, stiptelijk nakome; ingevolge de Weduwenwet voor de onder wijzers 1905, aan J. C. A. van Roosendaal, wed. E. C. Wiersma, te Amsterdam, met in gang van 1 October 1908, een pensioen ver leend van f 518 's jaars. Drinkwatervoorzi en n£. Bij de kennisgeving aan de gemeentebe sturen, dat een Staatscommissie is ingesteld tot het dienen van advies aan de Regeering over verzoeken om steun voor plannen van drinkwatervoorziening, voegen Gedep. Sta ten van Zuid-Holland er op verzoek van den minister van binnenlandsche zaken bij, dat het overweging kan verdienen voor be sturen van kleinere gemeenten om even tueel niet slechts de vraag in beschouwing te nemen, of voor de gemeente alleen ver betering in de drinkwatervoorziening kan worden tot stand gebracht, maar tevens na te gaan, of het doel wellicht niet beter hï' veroeniging met naburige gemeenten kan worden bereikt, alsook dat bedoelde Staats commissie desgevraagd daarbij gaarno vaU' voorlichting zal dienen. Behnrtiging van «1c belangen van xwakzinnigeu In Nederland. Te Amsterdam is gisteren dc constitueoroiu de vergadering gehouden van do Oeoitralt; Veroeniging ter behartiging van do belaa- gen van zwakzinnigen in Nederland, on der leiding van den voorzitter van het voor loopig bestuur, prof. dx. L. Bou man, Amsterdam. De bijeenkomst was druk be zocht en werd o m. bijgewoond door mr. Dreeselhuys, als vertegenwoordiger van des minister van justitie. De voorzitter dankte allen, die gehoor had den gegeven aan de uitnoodiging van het voorloopig bestuur, voor hunne aanwezig heid, in het bijzonder mr. Dxcsselhuys. Daarna doelde spr. hot oen on ander rneda omtrent hen, die don eersten stoot in deaj richting bobben gegeven, en van de werk zaamheden van hen, die als statuten-com» missie deze vereeniging hebben voorbereid In het door den philanthropischen arbeid be kende Zetten is op een vergadering da kwestie ter sprake gebracht, op welke wijao men zou kunnen zorgen voor zwakzinnige vrouwen, die door haar bij zonderen aanleg mislukten en allerlei ollonde ondervonden. Dat ds. Pierson in dit opzicht een rijke ervaring heeft, spreekt vanzelf. Daarna zijn onkelc vergaderingen gohon den in „Irene" te Utrecht en op de laatst* van die vergaderingen werd om plan ont- worpon, waarbij echter de oorspronkelijke bodoeLing word uitgebreid. Men meende niet alloon tot de zwakzinnige vrouwen zich to moeten beperken, maar een breedere categorie van personen, die eveneens hulp en leiding noodig hadden, t» moeten aanvatten. Deze uitgebreide plannen zijn later wed-er (in den zomer yam 1909) ter sprake ge komen op de vergadering in Zetten en leid den tot do vorming van een comité dat dcae plannen zou ontwerpen. Spr. herdacht in het by zonder het aaj*- d-ttd, dat de heer ltoné van Ouwenaller, be* stuurslid van hot Ncderland6ch Genoot schap tot zedelijke verbetering van gevan genon in de uitbreiding van hot oorsprong kelijk plan hoeft gehad. Mr. Drcssclhuys deelde mede. dab do mi nister van justitie tot zijn leedwezen ver hinderd was de vergadering bij te wonen» en legde getuigenis af van de zier waxm$ belangstelling der Rcgoering in het dool, dat do loden dozer vergadering thans ver» eonigt. Spr. prees zich gelukkig, dat hij deze vergadering mocht bijwonen. Niet al leen omdat hy met blijdschap constateert dat. de Ncderlandsche liefdadigheid, ondanka de offers welke de laatste jaren van lioax gevraagd zyn, toch nog niets verloren lieaft van do vitaliteit, welke noodig is, om be langen als hier besproken worden, binnen, haar werksfeer te trekken, maar ook om dat er door de samenwerking van philanthro- pen, psychiaters en juristen meer lioht kan opgaan over hot duistere grensgebi-id dor zwakzinnigheid. Aan do omstandigheid dat die samenwerking tot dusver niet plaata had, schrijft sjpr. hot toe, dat de arbeid in bet belang der psyche pathen, hoe verdienste lijk die arbeid overigens moge zijn geweest, niet hot gowenschte resultaat hoeft gihad. In dezen lering zal de „choc de3 opinions"' plaats hebben; hier zal men, na rijp over leg, tot voldragen gedachten kunnen ko men, welke den zoogenaamden zwakzinnigen ten goedo zullen komen. En niet alleen wetenschappolijk, maar ook practisch werk zal do Veroeniging kunnen doen. Dagelijks ziet spr. hoe talrijke zwak zinnige kinderen worden toevertrouwd aanj de zorg der Rcgoering of aan die van par- ticulioren, en dikwijls vraagt spr. zich af: wie zal voor de kinderen zorgen, als zij vol wassen zijn geworden? Door de oprichting van dozo Vereeniging gloort oen nicuw-2 to> komst. „Moge het u gegeven zijn," aldmJ besloot spr. „in dezo vergadering den kiem! te zien leggen voor con krachtige nicuv/j Vereoiiigiog, welke in het belang der maat schappij goed werk zal verrichten. (Applaus.) De statuten werden goedgekeurd en tot oprichting der Veroeniging besloten. ALLa aanwezigen traden tot het lidmaatschap toe. Hierop volgde do benoeming van do we tenschappelijke commissio. Hierin werden ge. kozen do heeren mr. G. T. J. dc Jongh, mr. Dresselhuys, dr. J. II Schuurman Stck- hovem, dr. J. Caspari, dr. C. T, van Val kenburg, mr. de Jossclin do Jong, mr. Ono- pius, mr. Dc Roos, prof. mr. Simon v.d. Aa, dr< Cox, dr. J. Lammerts van Buercn, prof. dr. Jelgersma (Leiden), prof. dr. Heil bronnor,; mr. Jos. van llaalte, prof. dr. Wertheim, Salomonson, mr. L. Bersiet en prof. dr. L.: Bou man. Het algemeen bestuur kan eerst later wor, den benoemd. Als tijdelijk voorzitter-penningmeester; werd aang:'wczen dc h*o$ E. Réno vaü; Ouwenaller en tot tijdelijk secretaris mr« J. Everts. j Nadat do heer Rénc van Ouwenaller (Lön| voorzitter en do commissie dank. had bracht, word do vergadering gesloten. u

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1