Agenda van de week: Marktberichten. De Leidsche Lostpnmfeesteu. Gistermiddag werd „De Tel.'' in de ge legenheid gesteld de kostuums in oogen- Bchouw te nemen, die de dames-deelnemers gullen dragen bij de maskerade, ter gelegen heid van de a.s. Leidsche Lustrumfeesten, vervaardigd door de firma Melz Co., te Amsterdam. In het stemmige interieur, tusschen de don- ker-eiken meubelen en de kleurige tapisse rieën en stoffen, stonden op do bovenver dieping de rijke kostuums uit de gouden eeuw. Het kostuum, dat Marie Henriëtte, Prin- cesso Royale van Engeland en Prinses van Oranje zal dragen, is van gele taft, naar oude teekening geweven, met wit patroon tje en overtogen met een mauv6 schijn. Jak, basques, rok en riemen zijn afgezet met goudsoufcaohe, en dit alles wor -ó gedekt door een lang overkleed van Liberty Ashby-fluwecl, een stroom van zachte zij fluweel en is govoerd met lichtmauve zijde. De open mouwen en het onderkleed worden vastgehouden d- -r lila linten. Een rijke kraag en manchetten, van echte kant, zetten dit schitterende* kostuum af. Haar rijkleed is van wit gebrocheerd flu weel, speciaal vervaardigd, waar goud door heen 6chijnt te komen. Het jak en de rie men zijn afgezet met goudsoutacho en satijn van blauw met goud doorweven. De voor pand van het jak is van wit zijfluweel, ver sierd met blauwe strikjes. Ook hier zijn de kraag en de manchetten van echte kant. Elisabeth, koningin van Bohemen, is ge tooid in zwart zijden Liberty fluweel met een voorbaan van champagne kleurig satijn, die lennstig is bewerkt met gouden hand- borduureel. Hier is het overkleed van blauwe en roode changeant-satijn. Het cein tuur is van zwart fluweel lint. Dc kraag en de manchetten zijn van Vlaamsche kant. Een ander kostuum van deze koningin, be>- staat uit een japon van violet zijde, waar goud doorheen is geweven. De rok en het jak zijn afgezet met donkor paars-fluweel lint, evenals de riemen, en do insnijdingen bovenaan het jak. Een looze, oud-Spaansche mouw reikt tot aan den grond. Het keurs lijf ie met vijf rijen paarlen versierd. De prinses van Portugal, Mauritia Eleo- nora, draagt een onderkleed van mauve sa tijn, teer van kleur, met zilvergalon rond on derrand, jak en basques. De riemen zijn met zilveren soutache gegarneerd. Aan het overkleed is bijzondere zorg gewijd. Dit werd speciaal vervaardigd naar een oude lap uit het. midden der 17de eeuw en is van een heerlijk grijspaars. De kanten kraag en manchetten zijn hier echt Mechels. Isabella Kcr, hertogin von Roxburgh, hofdame van prinses Mary, wordt getooid met een kostuum van brocaat geweven in een vToegRenaissance-patroon met grijs sèvres blauw, oud goudgalon versiert jak, basques en den rand van den rok. Het overkleed is van goud-bruin Liberty-satijn met goud soutache versierd. Lichtblauw lint houdt het overkleed vast, terwijl de kraag en dc manchetten wederom van echte Vlaamsche kant zijn. Bijzonder elegant zijn ook de toiletten van de beide Palz-prinsessen. Elisabeth zal een kostuum van witovoorkleurïge sa tijn dragen, rok, basques en lijf afgezet met goud-galon, waardoor hemelsblauwe zijde schemert. Een ceintuurtje van dezelf de kleur, doet het tecre wit bijzonder goed tot zijn recht komen. Manchetten en kraag van de japon werden uit Brusselsche kant vervaardigd. Niet minder rijk is het toilet van prin ces Louise Hollandina. Roomkleurig satijn met kostbaar oud goud-galon en handbor- duuvseL Het vorstelijk overkleed is van speciaal geweven purperkleurige zijde met gouden arabesken. Een dubbele Mechelscho kanten kraag en Mccbelscbe manchetten voltooien het geheel. Katharine van de Kerkhove, Lady Stan hope en gravin van Chesterfield verschijnt in goud-geel satijn, zóó zwaar, dat de plooien als het ware gebeeldhouwd lijken. De smalle, witzijden, met goud doorweven voorbaan wordt rijk met geel satijnen ro zetten a ersierd Ook dit toilet ia rijk met echte kanten versierd. Ten slotte vermeldt het blad nog de toi letten der beide hofdames van Amalia van fiolms. Voor Louise Christine, baronesse van Brederode, werd ccn overkleed van tur- koise blauw zij-fluweel vervaardigd, met wit satijn, Mechelsohe kant en goud sou tache gegarneerd. Charlotte, gravin van Hanau, krijgt thee- Toosklcurige liberty-satijn, waarover een. kleed van lichtbruin liberty-nitas silk ge dragen wordt, geheel met goudkant afge zet en bijeengehouden door een lichtbruine ceintuur. Voor gameering gebruikt men. lichte Cluny-kant. Men ziet het: eeu overweldigende pracht Van rijke stof en edele kleur. De afwerking is, eenvoudig gezegd, zoo- flkls die behoord te zijn, en men kan zich «overtuigd houden, dat de kostumes, die ge heel vervaardigd werden op de bekende Libertj'-ateliers, firma Metz Co., een schitterend-en indruk zullen maken. SPORT. 'f Sportagenda. 1 Zaterdag 18 Juni', i Roeien 'Amsterdam: .Wedstrijden 'der K. Z. K. V. ii... Zondag 19 Juni. I Roeien. Amsterdam: Wedstrijden der K. Z. R. V. Hippische S p o r f. Courses te Woestduin. f Overzicht. Nu hef voetbal-, korfbal- en hockey, jseizocu geëindigd geven wij hieronder een overzicht van de verkregen resultaten Voetbal. Nederlandsche Voetbal-Bond. Kampioenschap van Nederland: H. V. V. (Den Haag). .Westelijke eerste klasse: 1. H. V. V. 2. Sparta. 3. Velocitas. 4. Quick. 5. D. F. C. 6. Haarlem. 7. H. B. S. 8. H. F, C. 9. Hercules. 10. Ajax (L.). Kampioenschap Westel. 2de kl.r V. O. C. (Rotterdam). Westel. 2de kl. A: V. O. C,(Rotterdam). Westel. 2de kl. BKampong (Utrecht). Reserve 1ste kl.Quick II (Den Haag). Westel. 3de kl.Ncptunus (Rotterdam.) Westel. 3de klasse A: 1, R. F. C. 2. Xerxes. 3. V. F. C. 4. S. V. V. 5. Olym- pia. 6. De Sportman (L.). Kampioenschap Westel. 3de kl. B: Neptunus (Rotterdam). Westel. 3de kl. C: A. V. V. (Amsterdam). Westel. 3de kl. DBlauw-Wit (A'dam.) Reserve 2de kl.: A. F. C. II (Amsterdam). Reserve 2de kl. A: D. V. V. II (Den Haag) Reserve 2de kl. B: 1. A, F. C. II. 2. Blauw-Wit II 3. Ajax II (L.). 4. V. V. A. II. 5. Volharding II. 6. R. A. P. II. 7. Ajax III. Kampioenschap r Oostel. 1ste kl.: Quick Nijmegen). Oost. en Zuid. 2de kl.O. D. O. (Arnhem.) Oostel. 2de kl.O. D. O. (Arnhem). Oostel. 2de kl, A: Hercules (Enschedé). OosteL 2de kl. BH engclo (H engelo). Oostel. 2de kl. C: Go-ahead (Deventer). OosteL 2de kl. D: O. D. O. (Arnhem). NoordeL 2de kl.: W. V. V. (Winschoten). Noordel. 3de kl.: Frisiall (Leeuwarden). Zuidcl. 2de kl.: N. O. A. D. (Breda). Zuidcl. 2de kl. A: M. V. V. O. (Middelb.) Zuidel. 2de kl. B: N, O. A. D. (Breda). Zeeuwsche Competitie: M. M. II. (Vlis- singenj. Gepromoveerd 'tot de Westel. 1ste kl.: V. O. C. (Rotterdam). Wèstel. 2de kl.: Neptunus (Rotterdam). Reserve 1ste kl.: A F. C. II (Amsterdam). OosteL 1ste kl.: Kampong (Utrecht), (bij keuze). Gedegradeerd fot de: Westel. 2de kl.: Ajax (Leiden). Reserve 2de ld.: Ajax II (Amsterdam.) Leidsche Voetbal-Bond. Extra-Competitie1. de Sportman. 2- Ajax II. 3. 't Vierde. Eerste Klasse: 1. L. V. V. 2. D. O. S. L. 3. 't Vierde. 4. de Sportman II. 5. Ajax III. 6. Beresteyn. Tweede Klasse: 1. D. O. S. L. II. 2. De Sportman III. 3. Leidsch Hercules. 4. L. V. V. II. 5. Ajax IV. 6. de Sport man IV. Promotie eerste klasse: I. Beresteyn. 2. D. O. S. L. II. Kor f b al. Nederlandsche Korfbal-Bond. Kampioenschap van Nederland: Velox (Rotterdam). Eerste Klasse Zuid: 1. Velox. 2. V i- tcsse (L.). 3. A. L. O. Kampioenschap Tweede Klasse Zuid: 0- S. C. R. (Rottcrd.). Eerste Klasse West: D. E. V. (Amsterdam). Tweede Klasse West en Oosrt: D. 0. S. (Am sterdam). Tweede Klasse West: D. 0. S. (Amsterdam). Tweede Klasse Ooet: D. I. O. S (Utrecht). Derde Klasse West: niet gespeeld. Derde Klasse West A: D. E. S. (Amstcr- dam). Derde Klasse West B: niet gespeeld. Vierde Klasse West: A. V. O. G. (Amcrs- foort). Gepromoveerd: tot de 1ste KL Zuid: O. S. C. R. (Rottcrd.). tot do lsto KL West: D. 0. S. (Amsterdam), tot do 2de Kl. West: niet gespeeld, tot do 3de Kl. West: niet gespeeld. Gedegradeerd tot de 2de Kl. Zuid: A. L. O. (Deri Haag), tot de 2de Kl. West: O. S. C. A. (Arasterd.). tot de 3do KL West: niet gespeeld, tot do 4de Kl. West: niet gespeeld. Hockey. Nederlandsche Hockey- cn Bandy-Rond. Kampioenschap eerste klasse: De Mus- schen (Haarlem). Kampioenschap tweede klasse: Victoria (Rotterdam). Tweede Klasse A: 1 Utrecht. 2 Leiden. 3. Amsterdam HA. 4. G. H. C. 5. Am sterdam IIB. Kampioenschap Tweede Klasse B: Vic toria (Rotterdam). Gepromoveerd tot de 1ste kl. Victoria (Rotterdam). Gedegradeerd tot do tweede klasse: Hil versum (Hilversum). Houders Bijzondere Prijzen. Voetbal. N. V. B.Holdcrt-BekerQuick II (Den Haag). L. V. B.Verguld-zilveren medailleDe Sportman (L.). K or f b al. N K. B.Zilveren Eiketak: Velox (Rot terdam). Hockey. N. H. B. B.: Zilveren Hockey-Bal: De Musscken, (Haarlem). Roeien. Voor zoover het do L. S.-V. „Njoïd" be treft, bevat het programma der internatio nale wedstrijden der K. Z. en R.-V. op IS on 19 Juni do volgende wedstrijden. Zaterdag 18 Juni. Oude A o h t. 10 uur: S. R. S. N. (Gent) walk over. 1.30 uur: LagaTriton. 10.30 uur: NereusNjord. -Ij-.1 - 3 uur: Amstel walk over. 4 uur: Laga of TritonS. R. S. N. 5 uur: AmstelNereus of Njord. Zondag 19 Juni. J onge Aoht- 12 uurLagaNjord. Oude Acht. uur: Beslissing. Posterijen. De Directeur van Het Postkantoor alhi.-<r brengt ter algemeene kennis dat, in verband met de a.s. Lustrumfeesten, op Dins'Lag 21 dezer het kantoor van 1 tot 6 uren namid dag voor het publiek zal zijn gesloten. Op dien dag zullen de 4de en de 6de brief postbestelling, alsmede de 2de pakket oost bestelling niet worden uitgevoerd, en uilen geen kwitantiën ter invordering worden aangeboden. Voorts wondt de aandacht er op gevestigd, dat van af Maandag 20 dezer tijdelijk een brievenbus zal worden geplaatst in de Kraai er straat tegen de schutting van het feestterrein, ter vervanging van de be staande brievenbus, die thans binnen de om heining komt te staan. Leiden, 18 Juni 1010. De Directeur voornoemd, M. C. HENNEQUIN. Megelconcours te Leiden. Van de hier in de Stadszaal van 25 Juni tot en met 17 Juli a.s. te houden internatio nale kegelwedstrijden is 't programma ver schenen. Zooals men weet gaan zo uit van den „Leidachen Kegelbond" ter herdenking van rijn éénjarig bestaan. In de groote zaal van genoemd gebouw worden zes nieuwe teak-houten lianen aangelegd. Tal van me dailles en andere prijzen worden uitge loofd. Tot de bij deze gelegenheid te geven, feestelijkheden behooren de volgende: Zaterdag 25 Juni de8 avonds te 9 uren precies officieele ontvangst en openingsre de van den E ere-Voorzitter, daarna aanvang der Wedstrijden en Concert. Zondag 26 Jnni. Matinee van 2$uur door het Stedelijk Muziekkorps. Te 6 uren Bondsdiner in een der lokalen van de Stads- zaal. Des avonds Concert van 812 uur, aangeboden door de Muziekverceniging „Orphens". Zondagen 3, 10 en. 17 Juli. Concert van 812 uren 's avonds, aangeboden door de Muziekvereeniging Orpheus". Zaterdag 23 Juli des avonds te 9 uren feestelijke prijsuitreiking in de „Graan- beurs" van het Café-Restaurant „Den Burcht". Vrijdag: ,Do Harmonie". Jaail. Algen. Vergadering Leidsche Sloepstoombootmaatscliappij. 8 a r. 0egstgee*t. Remi-re .Witte Huis". Algon. Vorgadeiing Ornn o-Verieniging. 7 a u r. Zaterdag Kantoor Leidsche Katoenmaatschappfi. Juarl. Algem. Vorgadering. 'sMidd. 2 aur. Bio3copo-Theatcr. 2 en 8 uur. Kondag: Bioscopo-Thoaler. 8 uur. Burgerlijke Stand. RIJNSBURG. Geboren: Corneli t, 1). van D. Heemskoik en N. Ralt-hovon. Overleden: P. ironihout. 74 j., wed vanJ. do Vos. 1). v. Zu ijlen- jru. 24 j. SASSEN HELM. Go boren: Arend jo, D. van C, Keijzer en M. Colerbout. STÓM PW IJK. Bevallen: M. de FTey geb. Lelieveld 1». W. A. Waayer geb. Verhagen Z. VEUlt. Bevallen: J. G. Hoynen geb. Loyoeubnig Z. Aeademienieuws. Leid en. Aan de universiteit alhier zijn geslaagdvoor het candidaats-examen in de theologie, 1ste gedeelte, de heeren E. A. E. Snijdelaar en Jac. Petri; voor het doctoraalexamen in de wis- en natuurkund de heer J. H. Keyzers; voor het voorber. examen v. d. Ned. Oost.-Irid. Adm. Dienst de heer S. A. A. van der Veen. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Zijtak-nitscheuring als aanleiding tot anearysma-formatie", de heer M. Fr&nzie, geboren te Rotterdam, en op proefschrift: „De pbysiologische. en pa thologische beteekenis der darmflora", de heer J. N. Voorhoeve, geboren to 's-Gra- venhage." Geslaagd voor het arts-examen, eerste ge deelte, de heer P. H. Olivier. Bevorderd tot arts, de heer E. N. de Jonge. Del ft. Technische hoogeschool. Inge nieurs-examens. Scheikundig ingenieur, mej. J. E. van Amstel, mej. J. Ph. van Rees; dc heeren G. J. L. Caviet, L. Elfrink, C. G. Frohwein, W. Grooters. A. J. Kluy- vor (met lof), C. Loos, J. B. Menke, W. F. Meyboom, E. Ch. Prins (met lof), I. J. F. Reydbn (met lof). A. Schweizer (met lof). Groningen: Bevorderd tot doctor in de scheiknnde de heer C. K. Zijlstra, op proefschrift: „Over de structuur van ace- tothymol." Telegrafisch weerbericht, naar wnaraomingen m den morgen van 17 Juni. Medegedeold door bot Koa. Nod. Uetoer. Inetitant to De Bilt Hoogste barometerstand 773.9 te Seydis- fjord; laagste 76L2 te Hort-a. Verwachting tot den avond van 18 Juni: Zwakke tot matigen meest noordooste lijken wind. Half bewolkte lucht. Weinig of geen regen. Warmer. Statenverkiezing; in Noord-II oil and. Ook in dc rrovincie Noord-Holland zijn bij deze "verkiezing van leden der Provinciale Staten enkele zetels voor de vrijzinnigen verloren gegaan. In Amsterdam IK, thans vertegenwoordigd door een vrijzinnig-demo craat en een liberaal, is de vrijzinnig-demo cratische zetel verloren. Bij de herstemming in het «listri ct gaat het tusschen één libe raal, 2 sooiaal-democraten en een anti-re volutionair. Te Haarlem is een der drie vrijzinnige zetels aan een christelijk-liisto- risch man afgestaan moeten worden. Voor de beide binder© komen drie vrijzinnigen en één sociaal-democraat in herstemming. Verder ging een vrijzinnige zetel verloren te Zaandam. Er treden daar 2 vrijzinnigen af, en bij de herstemming dingt slechts één vrijzinnige (met 2 socialisten en één man van rechte) mee, In Den Helder wordt door de vrijzinnigen één 'plaats gewonnen, die van den eenigean christen-democraat (den heer Staalman), die in de Staten zitting had. In alle districten van Amsterdam, behal ve district IV, moet herstemming plaate hebben. Verder in Zaandam en Haarlem. Statenverkiezing in Gelderland. Do Statenverkiezingen in Gelderland heb ben bijna geheel hun beslag gekregen bij eerste stemming. Herstemmingen behoeven slechte plaate te hebben in die districten Arnhem, Zutfen en Aalten. De vrijzinnigen verliezen drie zetels aan de verhonden rechtsche partijenéén in Voorst, waar van de twee aftredende libe ralen een niet herkozen werd; en twee in het district Doesburg, dat geheel omging. Te Arnhem komen de beide vrijzinnige candidaten in herstemming met een anti-revo lutionair en een sociaal-democraat; en ie Zutfen zal de herstemming loopen tusschen oen vrijen liberaal, een Unie-liberaal, een vrijzinnig-democraat en een christelijk-his- torischen candidaat. In het distriofc Aalten, waar aftreden één liberaal en één anti-revolutionair, moet her stemming plaats hebben tusschen deze twee, een roomsch-kat.holiek en een liberaal. Do beide aftredende leden behaalden nu da moeste stemmen. Leiden, 17 Juni. Tor markt werden heden aan gevoerd: Stieren 31 muks ƒ114 a 325. Kalf-en Melkkoeien 267 stuks 167 a 339. Varekoeien 105 stuks f 123 a ƒ235. Vette Ossen en Koeien 223 stuks 189 a ƒ34». Graskalvoren sinks a Kalveren (vette) 95 stuks f 62 a 128. Kalveren (magere) 90 stuks 6.a ƒ13. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks f a f Schapen (vette) 408 stuks ƒ13.— a ƒ30.Schapen (weide) 295 stuks 17.a f 29.Lammeren 2290 etnks ƒ11 a /17.Vnrkena (magere) 434 stuks 18.a 5LVarkens (vette) stuks a Varkens (biggen) 386 stuks i* 8.50 a 15.Paarden 5 stuks f 160 a 210. Veulens stuks a Bokken of Geiten 4 stuks /3a ƒ9.—. Votte Ossen en Koeien ƒ0.70 a 0.80. Vette Kalveren ƒ0.75 a ƒ0.90. Votte Schapen ƒ0.53 a ƒ0.64. Magere Varkens ƒ0.42 a 0.45 per kilo. Ter markt aangevoerd 626 runderen, 185 kal- voren, 713 sclmoen, 2290 lammeren, 434 varkens, 386 biggen, 4 bokken of geiten, 5 paarden,0 veulens. Ter wokelijksche kaasmarkt aangevoerd 190 pat tijen. Besteed werd voor Uondscho Kaas van 24.— tot 32.Derby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. 60.tot ƒ84.Edammer Ksaa 2de qual. ftot Aan de Stadswaag gewogen 158 partijen, 6804 Btnks, wegende 49461 K.G. Amsterdam, 17 Juui. Aardappelonprgs. Friescho blauwon ƒ0.30 a ƒ0.76. Friosch» borgers f a .'óeeawtobeblauwen f 0215 a f 0.70. Zeeuwsohe bonten ƒ0.36 f 0.70. Zeeuwsche Bravo's f 2. a f '2.15. Ypoldor bonten /0.L6 a ƒ0.30. Ypolder blauwen ƒ0 16 a ƒ0.30. Malta's Spring ƒ0.104 a ƒ0.114. Malta's ondo a Andjjker muizen (groot) ƒ0.a ƒ7.20 per HL. Andijker muiten (klein) ƒ2.a ƒ8.40 per HL. Ypolder bravo's ƒ0.85 a f 0.40. Aanvoer C ladingen. Delft, 16 Jnni. Hedeu waren de veeprijzen als volgt: votle kooien 1ste kw. ƒ200 a 290, dito 2de kw. 150 a200, kalfkoeien 1 «te kw. f 190 a 280, dito 2do kw. f 150 a 190, vaarkoeiou 1ste kw. 150 a 240, dito .de kw. 90 a 150, votte kalveren lstekw. f 70 a 100, dito 2de kw. f 40 a 70, vette schapen 1ste kw. 20 a 24, weilammeren ƒ9 a 15, magere varkens 16 a 86. biggen 7 a 15, nuchtere kalveren f 7 a 24, E aarden ƒ50 a 200, rundvleesch 84. 78 a 70 c., vet alfsvleesch 1, 90 a 80 o., alles per kilo. üp de veemarkt waren aangevoerd 359 runderen, 8 paarden, 24 vette kalveren, 287 magere dito, 834 schapen of lammeren, 317 varkens, 549 biggen en 11 goi'en of bokken. De prijzen der bo er waren beden 46 a 56 per 1/4 vat van 40 ki'o. Aan voor S05/8 en 67/16 vat«n, wegende te zamen 16,770 kilogram. Mcppel, 16 Juni. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1200 kilo; 1ste soort per 1/4 vat 24.50, .'de soort ƒ23.50, 3de soort 22.50, stukken van 4 kilo 1.80 a f 2.05. Edam, 16 Juni. Ter botermarkt waren aange voerd 145 partijen. Hoogste prijs 62J c. per 5 H.Gr. Kipoieren 4 a 4.25 per 100 stuks. lieu .u, 16 Juni Kaas. Aangevoerd 233 partijen Handel matig. 1ste qual. 30.— a ƒ82.—, 2da qual. ƒ26a f 29.zwaardere 29.a 82.60. Noord-llollaDd8cbe f boter. Aauvoer 2028 stukken van 4 KG. Hande traag. Goe- ƒ1.20 n ƒ1.80, wei- ƒ1.a ƒ1.10 Votte Varkens met weinig aauvoer, handel vlag, 25 a 28 c. per h. KG. Btggon voor Engeland met weinig aanvoer, bandel ledetijk, 22 a 23 c. p. 4 KG. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vrijwri, ƒ1.60 a ƒ1.90 oor week. Vette sobapen met wein'g aanvoer, handel vlug, f '21 a ƒ23. Lam- mereu met goeden aanvoer, bacdel vrijwel, ƒ118 /li). Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, bandel vlug, 10 a 14 Fokkalveren 10 a 20. ncriiedaui, 13 Juoi. iNoteenug Beursoommissie. Moutwijn ƒ11.50 per HL. Zondor lust en zonder belatling. Spooling ƒ0.70 per kotel. Notoorrng Makelaars: Montwgn 11.75, Jensver ƒ15.75, AmsteTd. proef ƒ17.25. Notoerrng Distillateursbond: Moutwijn ƒ11.75, Jeuevor 15.75, Amnterd. proef 17.25. Gi ana-Spintu9 ƒ14 50 a MeUsae-Spiritas 11-75 a t 12.25, ruwe Spiritus 6} a ƒ7. Antwerpen, 16 Juni. Huiden. (Weekbericht.) De zaken zijn zeerka[m geweest gedurende deze week. Prrjzciu uominavl. -"en verkocht 3350 gezouten, 2856 droge, 959 gezouten diverse en 812 droge paardenhaiden, te zamen 7477 huiden. Voorraad op heden 1:0,000 huidon, waarouder 49,000 droge eu diverse. JDe overstoomdo Katwijksche logger. Gistermiddag, zoo schrijft men ons uit Katwijk-aan-Zee, zijn do schipper en de stuurman van den, overstoomden logger thuis gekomen- De schipper deelde ons omtrent de aan varing het volgende mee: Het was Zondagmorgen half drie. Er hing een lichte mist'. De „K W. 83" bevond zich op 37 mijlen N. N.-O. van Leeman en Ower, twee banken op 53 gr. 8 m. N. B. niet ver van do Engelscke kust. Hoewel geen wacht' hebbende, begaf de schipper zich toch naar 't dek, wijl hij niet genist was. Boven gekomen, zag hij op twee honderd meters afetands een groote zeeboot regelrecht op zijn vaartuig aankomen. Het was de „Caledonia" van de firma H. H. Muller cn Co., varende van Rotterdam op Aberdeen, kapitein Roos, stuurman Groen. Do schipper van de „K. W. 83" riep den kapitein van de „Caledonia" toe, dat hij stoppen zou. Deze beweert dat hij met alle kracht heeft achteruit-geslagen, doch dö signalen hiervan heeft men niet vernomen- De schipper riep al zijn matrozen naar boven en 6nelde vervolgens naar het roer om te beletten dat zijn vaartuig middendoor gevaren werd. Even later had de aanvaring plaats. De schok was zóó hevig, dat een matroos, die nog sliep, uit zijn kooi geslingerd werd. De schipper, die inmiddels op het stoomschip was overge sprongen, gaf nu de kapitein in. overweging de „K. W. 83" op sleeptouw te nemen naar IJmuiden. De „Caledonia" was echter be stemd voor Aberdeen. Er werd nu .besloten den logger derwaarts te brengen. Deze maakte toen nog niet veel water. De opva renden hadden dan ook ruimschoots den tijd om al hnn goed in te pakken en op de „Caledonia" over te gaan. De schipper en de stuurman zijn er toen nog twee uren op gebleven. Het werd inmiddels steeds mis- tiger, het regende en onweerde. Door het tegen den wind op te sleepen, maakte liet vaartuig nu zooveel water, dat 't niet gera den wa9, er langer op te blijven. Schipper en stuurman verlieten het dan ook, waarna de kapitein beval den sleeptros door te hak ken. Do „K. W." was toen nog een paar voet boven water. Men heeft hem dus niet zien zinken. Dat alles nog zoo goed is afgeloopen, is hoofdzakelijk te danken aan de oplettend heid en tegenwoordigheid van geest van den schipper D. Kuyt. r De „K. W. 83" was reeds tal van jaren in de vaart, doch heeft in den afgeloopen winter belangrijke reparaties ondergaan. Schip en lading zijn verzekerd. Gemeenteraad van Alpheu. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. Een schrijven der gomeente Oudslioom, dat tot commissieleden der gasfabriek zijn gekozen de heeren Ten Harmsen van Beek, burgem., v. d. Berg en Voortbuizen. 2. Een schrijven van de gemeente Aar- Landerveen, dat tot comrnisieleden der gas fabriek zijn gekozen de heeren v. cL Lee; burgem., Bes en Rating. Medegedeeld wordt dat, om tot het oprichten van een openbaar slachthuis te komen, een commissie is ue- noemd tot onderzoek, bestaande uit de heeren. Bes, Van Muiswinkel en Pannevis, benepens de architecten Hengoveld en SneL 3. Proces-verbaal van ka-sop neming. Boe ken en kas waren in orde bevonden. In kas was f 8276.67. 4. Een schrijven van den heer Lokhorst, dat hij zijn bonoeming als gemeente-archi tect en directeur der waterleiding aan neemt. 5. Een schrijven der Maatschappij tot ex ploitatie der Staatsspoorwegen, dat op het gedane verzoek der gemeente in gemeen schap met de vereeniging „Gemeentebe lang", niet kan worden ingegaan. 6. Een verzoek der heeren Borkenb en Vieiv bergen. om de Conradsstraat, welke met den publieken weg in gemeenschap staat, aan die gemeente over te geven. Daar dit- schrijven eerst dien morgen inkwam, moet de bespreking hierover worden uitgesteld tot een volgende vergadering. Komt ter behandeling: 1. Verzoek van het bestuur der Vereeni ging „Groene Kruis Jubileumten toonstel ling en congres" om subsidie voor die ten toonstelling met voorstel van B. en Ws. f 10 subsidie te geven. De heer Dros ver zoekt hierover hoofdelijke stemming. In stemming gebracht, wordt dit voorstel aan genomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Dros, v. d. Linden en Van Leeu wen. 2. Voorstel van B. en TVs. tot verbouwing der zolderverdieping van de pulitiowoning naast het Raadhuis. De kosten dier ver bouwing 7/ulIen f 136.50 belcopen. De heer Vlasman kan zich hiermede best vereenigen, dooh het bevreemdt hem, dat het niet ge lijktijdig bij de eenjarige aanbesteding is te berde gebracht. Toen was hierover nog geen gedachte, antwoordt de Voorzitter. Zonder hoofdelijke stemming wordt nu bet voorstel aangenomen- 3. Verzoek van den onderwijzer aan de o. 1. school B. Brassinga, om eervol ont slag als zoodanig met voorstel van B. en TVs. hem dit met 1 Juli a.s. te verleenen- Alzoo wordt besloten. Nu wil het Dag. Be stuur in meerderheid bij vertrek van dien onderwijzer geen nieuwe leerkracht meer benoemen, terwijl de voorzitter dit we] wil. Het voorstel van het Dag. Bestuur in meer derheid wordt mot algemeene stemmen aan genomen. 4. Adres van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente overgebruik van het Kerkplein voor kaasmaj-kt. Het Dag. Be stuur in meerderheid is genegen aan d6 kerkvoogdij te verzoeken het Kerkplein te gebruiken, terwijl de Voorzitter dit niet noodig oordeelt, aangezien het de openbare weg is. Het voorstel van het Dag. Bestuur in meerderheid wordt echter mèt algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter zegt, dat hij het besluit, dat de Raad nu heeft genomen zou kunnen weigeren, omdat 't in strijd is met de wet, doch daar er reeds zoo vele kwesties zijn en de kaasmarkt achter uitgaande is, zoodat zij waarschijnlijk nog maar kort bestaat, r.c.1 de Voorzitter dit nu zoo laten. 5. Verzoek van den gemeente-veldwachter J. J. Hollebeek om toekenning van een gel delijke tegemoetkoming, met voorstel van B. en TVs. hem f 50 te verleenen. Zonder stemming wordt dit aangenomen. 6. Rapport van de commissie ad hoe, be treffende de rekening en verantwoording en verdere financioele bescheiden der gas fabriek over 1009. De commissie had alles in orde bevonden en stelt voor het saldo, groot f 11,685, voorloopig vast te stellen. Alzoo wordt besloten. 7. Rapport der commissie ad hoe, betref«=

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2