Kunst, letteren, enz. Faillissementen. Burgerlijke Stand. Agenda van de week: Gemengd Nieuws. jaar (f 65,759,391) blijft nog altijd f 6,612,808 ien achteren bij 6/is der raming (f 72,402,199). Do opbrengst over de eerste vijf maanden van 1910 was f 65,759,391.82, tegen !f 61,750,784.6972 over hetzelfde tijdvak van 1909. (N. C.) Academienieuws. Leiden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift: „Schijnbare accommodatie, de heer F. A. H. Kroner, geboren te Rotterdam. Geslaagd zijn: voor het tweede natuur kundig examen de heer P. A. C. H. Th. A. Scheffclaar Klots, voor het prop examen in de theologie de heeren J. C. Schuller tot Peursum en J. G. Franck; voor het candi- daats-examen in de rechten mej. H. E. M. Lindgreen en de heer G. M. van Reigers berg Yeraluys; voor 't doctoraal examen in de rechten de heeren M. C. van der Minne, P. C. E. Vollgraff en C. P. van Rossem; voor het candidaats-examen in de Ned. letteren, mej. A. Kalshoven; voor het voorbor. examen van den Ned.-Oost-Ind. adm. dienst de heeren J. G. Becking, J. W. Hilbrander en G. L. van der Plasvoor het doctoraal examen in de rechten de heer F. H. de Vos van Steenwijk genoemd Van Essenvoor het voorber. examen voor den Ned.-Oóst-Ind. adm. dienst de heeren A. A. E. Vogelpoel en L. Adam. *8 Rijks Ethnographisch Museum te Lei den heeft de onderstaande voorwerpen ten geschenke ontvangen Van don heer dr. J. Semmclink, to 's-Gra- vonhage: een verzameling afdrukken van feegels van Inlandsche hoofden uit do Bin nenlanden der Zuider- en Oosterafdoaling van Borneo; twee dubbele gendi's nit West- Indië, en oen verzameling oude Indische en Europoesche munten. Geïnventariseerd als eerio 1712. Van mevrouw de weduwe dr. J. D. E. SchmeltzBüchtmann, te Ocgstgcest-oen werk doos met toebehoaren uit China (ge ïnventariseerd als serie 1711); twee poly chrome poppen, voorstellende een man en een vrouw, uit China (geïnventariseerd als serie 1716). Van den heer Alfred Mass, te Berlijn, de ondorstaande voorwerpen, afkomstig van Talock (Midden Sumatra), geïnventariseerd als serie 1700, No. 113:12 proeven van snijwerk; 1 roeispaan Van don hoer W. D. J. van Meetoren Brouwer, te 's-Gravenhage, een oud vuur- stcongeweer uit Atjch ten geschenke gekre gen Geïnventariseerd als serie 1705. Aan de schenkers is do dank der regoering boluigcl. (St.-cl.) Naar „Potcrmanns Mitteilungen" meldt, is prof. dr. A. "W. Nieuwenhuis, tc Leiden, benoemd tot corrcspondcercnd lid van de „Berliner GeseHscliaft fiir AnthropoJogie." Een merkwaardig kras musicus. De Engolscho bladen der vorige maand zijn vol lof over oen fluitspeler, die vele jaren gclcdon in ons land, in Deventer, liet levenslicht aanschouwde: Eduard de Jong, ouderen broeder van den welbekenden Jac. do Jong, die, na oen roemrijke loopbaan, door een ongemak aan zijn duim genoodzaakt word de fluit neder te leggen. Gelukkiger in dit opzicht is deze oudere broeder Edu ard, die zich in 1857 in Engeland vestig de, nu sinds vele jaren in Manchester woont en bekend is als ecn artist van be beeltenis. In weerwil van zijn 73-jarigen leeftijd blijft Eduard do Jong zijn instrument ge trouw en trad li ij nog kort geleden in de Steinway-Hall te Londen in een fluit-rocital op En nu roemen do Londensche bladen om 't zeerst zijn schitterend spel. Zij bren gen lof aan zijn fraai en vollen toon, zijn schoono phrasocring. Hij speelde ©r on der andoren ook verschillende werken van eigen compositie. Hij had er ccn volkomen succes In weerwil van zijn hoogen leeftijd zullen hem do ongemakken van een reis in den aanstaanden winter niet afschrikken, om als nog eon tournee in zijn vaderland te on dernemen. In het aanstaande seizoen zal men den grijzen fluitist in do voornaam ste plaatsen van ons land kunnen- hoeren cn .bewonderen. Telegrafisch weerbericht, natr waaroomingan ;n den morgen Tan 16 Juni. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, laetitant te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.4 te Aber deen Shields en Skegness; laagste 760.7 te Memel. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Matige noordoostelijke tot oostelijken wind. Half bewolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer. Warmer temperatuur. W. Beijre en F. Beijne, leden der han delsvennootschap onder de firma Qebrs. Beijne, gevestigd te Amsterdam. C. H. J Schindler, verblijvende t» 8i\- Ocdonrode. J. Pb. Blom, houder van een huis van koop met recht van wederinkoop, te Am sterdam. P. J. Knoope, zonder beroep, Groote Markt, to Schiedam. J Prcgcr, kruidenier, N. Binnenweg, te Rotterdam. W. A. Dirks, Hoogstraat, to Schiedam. Chr. Joh. Böbm, manufacturier, Hoog straat, te VIaardingen. N. P. Niouwdorp, spekslager, Kruiskade, ,to Rotterdam. C Hijgcman, koffiehuishoudcr, Gedempte Binnenrotte, te Rotterdam. A. v. Beem en diens huisvrouw L. Bax- harch, kooplieden, Jan van Loonslaan, to Rotterdam. F Vos, sleepdienstondernemer, Vasteland te Rotterdam. A. P. Moritz, hanelend© onder do firma A. P. Moritz &u Zn., drogist, Wcsto "Wagen straat, te Rotterdam. J. v. Vliet Jr., assuradeur, Hoogstraat, to Rotterdam. A. F. Verhey, winkelier in goud en zil ver, Opport, te Rotterdam. C. Bos, vissclihandolaar, te Arnhem. Diefstal van horloges te Leiden. In den afgeloopen nacht te ongeveer één uur hoorde do bakker Van Noort aan de Doczastraat alhier ecn slag en daarna rin kelen van glas aan den overkant van do straat. Hij dacht aan balddadigheid en zag, toen hij even buiten keek, ecn man nabij den horlogewinkcl van den heer Van Leeu wen aan den overkant. Een man verwij derde zich in de richting van het Plant soen en de heer Van Noort dacht dat het een beschonken man was, die er oen flesch had stuk laten vallen en ging weer naar zijn bakkerij. Had hij een nader onderzoek ingesteld, dan had hij vermoedelijk een lior- logcdicf op hceterdaad kunnen botrappsn Een anderhalf uur later werd de eigenaar en bewoner, de hoer Van L., gewekt door eenige bruiloftsgasten, die daar voorbijgin gen en merkten dat er ingebroken was Zij hadden ook de politie in het rn de na bijheid gelegen politiehuisje gewaarschuwd Twee agenten kwamen en nu bleek, dat de bijna oen centimeter dikke spiegelruit ver moedelijk met een steen was stukgeslagen. Er lagen althans schilfers steenen in do étalage. Er was zulk een groot gat in de juit, dat er gemakkelijk een hand door kon. En dat die er door geweest was, bleek wel hieruit, dat ©r vijf gouden cn zeven zilveren horloges werden vermist, ïn het geheel ter waarde van f 259. Er waren vier gouden heerenhorloges bij, waaronder twee Walthams, en ecn dames- horlogo. Verder zes zilveren heerenhorlogss en éép dameshorloge. Of het toeval is geweest of dat de dief met dc situatie van de uitstalkast op do hoogte was, wio zal het zeggen, maar hij heeft juist daar oen greep gedaan waar de duurste horloges lagen. Het is voor den horlogemaker Van L. een schadelijke nacht geweest, want hagen inbraak was hij niet verzekerd. "Wel had hij do spiegelruit verzekerd. De politie doet natuurlijk onderzoek, doch aanwijzingen heeft zij niet. OEGSTGEEST. Ondertr onwd.GorritNicolans Oudsboorn 28 jto Rijnsburg, on Albertha van der Meij 23 jte Oegsigeest. Gehuwd: H. do Mooij en S. Bavelaar. J. do Iïluijver en P. van der Laar. B. J. M. Kortmann en J. A. Lubbe. Geboren: Geraidus Adriaans, Z. van J. G. Lubbe en L J. van Loeuwen. Antio, D. van G. Glasbergen en G. Ifoome. Tlieodorus llendrtcus, Z. van Li. K. Juflérraans en A. M. RijkelijkbuizeD. Godofridus, Z. van G. van dor Poel en E. H. Jufformans. Antjo, D. van NV. N. Vreekon on J. IJliets. Elsje, D. van N. 'I immers en N. van don Brink. Cornelia Meeu wh, Z. van O. Mecholse en O. J. Middelkoop. Jan, Z. van A. vao O» ei G Kweokel Gerardus, Z. van G. Blijlove en C. B. H. van don Berg. Catbanna Scnhia AnLonia, D. van G. J. Hooumans en M. P. van der Ham. Jacoba, D. van F. Plaizier en A. Folzol. Overleden: Theodora Dozy, 75 j., ochtg. van A. J. Siegtenhorst, wonendo te Zoeterwoudo. Lena Meyer, GO j., wed. van F. van Ron. Dirk Builonom, 9 m. Hendrica buzanna van Weerlee, 80 iwed. H. Koevoet, wonende te Leiden. Donderdag: Op den Burcht. Concert Stedelijk Muziekcorps. 8 u u r. Stfldsgehoorzaal. Openb. Vergadering Loidscho Christelijke Oranje-Voreeniging. 3 u u r. Vrijdag: ,Do Harmonie". Jaarl. Algom. Vergadering Loidacbo Sleepstoombootmaatschappij. S u u r. Oegstgeeat. Remise Witte Hui9M. Alge n. Vergadering Oran e-Verieniging. 7 uur. Zaterdag;: Kantoor Loidscho Katoenmaatschappij. Jaarl. Algem. Vergadering 'sMidd. 2 uur. Bio3copo-Theator. 2 ea 8 uur, Zondag;: Bioscope-Tboaler. 8 uur. SPORT. Hippische Sport. Courses te Duindigt. Duindigt-prijsprijzendraverij 4e klasse: 1. Cresus, 2050 M. in 3 min. 297s sec.; 2. Amandus LW.f 2030 M. in 3 min. 3075 sec. Kurhaus-prijsren vlakke baan 1800 M. 1. Sancho, 577s KG.; 2.- Santcssa, 56 72 KG., 1/2 lengte achter. Aanmoedigingsclraverü, 2100 M. 1. Baron Axel in 3 min. 193/5 sec; 2. Redmond in 3 min. 237e sec. Derby XIVRen vlakke baan, 2400 M. 1. Ava, 5572 KG. in 2 min 477s sec.; 2. Golden Lassie, 5572 KG., een hoofd lengte achter. Voorjaarsprijs: Prijzendraver'u 1« klasse: 1. Mocona, 3380 M in 5 min. 22l/s sec. 2. Etendard, 3395 M. in 5 min. 254/ö sec. Oosterbeek-prijs: Steeple chase 3200 M.: 1. Dead heat tusschen le Cid, 65 KG. en Wavora, 657* K.G. in 4 min. 12*/ft sec. Voetbal. Verschenen is het jaarverslag van den N. V. B. en van diverse commissiën. Uit ecn en ander blijkt, dat de N. V. B. een zeer gunstig hondsjaar heeft gehad. Luchtscheepvaart. .Walter Brookins verbeterde te Indiana polis het wereldhoogterecord, door een hoogte van 14617a M. te bereiken. Het record stond op naam van Paulhan, die in Januari 1910 te Los Angelos 1390 M. hoog vloog. Roeien. Aan de Internationale wedstrijden van de Koninkl. Zeil- en Roei ver eeniging op a.s .Zaterdag en Zondag tc Amsterdam zal in het nummer. Oude Acht Njord uit komen. Voetbal. Dé wedstrijd DuitschlandNederland wordt in den a.s. herfst te Cleef gespeeld. Bij de heeren gebroeders Christiaanse, drogisten op dc Hoogewoerd, is iets g zonders te zien. Daa is een flacon aangebracht, waaruit voortdurend de inhoud met een straaltje naar beneden loopt, waar het in een bassin terecht komt op iets dat op ecn hand, electrisch verlicht en overdekt met een dun, doorzichtbaar doekje, gelijkt, alsof het de bedoeling was om dit doekje met eau-dc-cologne te bevochtigen. Dit reukwater is het natuurlijk niet, want dau zou er heel wat te loor gaan, maar het' is een zeer vindingrijke en voor toeschouwers onzichtbare toepassing van de waterleiding. Dit geheimzinnige maakt echter de geheele nette inrichting van dien eeuwigdurenden schenkenden flacon des te aardiger. Het staat er steeds vol van nieuwgierige kijkers. Aan „H et Volk" ontleenden we gisteren het berioht dat door do afdeeling Leiden van den Bond van Arbeiders in het Bakkersbedrijf bij haar begonnen actie voor lotsverbetering o. a. de 60-urige werkweek zal worden geêischt. Men komt ons heden mededeelen dat d?t gedeelte van het bericht van „Het Volk" onjuist is en moet wezen, dat de arbeids tijd voor 6 dagen de 72 uren niet zal over schrijden, te rekenen vijf dagen van 11 urm en één dag van 17 uren. Men schrijft ons uit Katwijk- aan-Zee: Nog steeds worden bij het afzan- den van „Klein Duin", alhier, menschen- geraamten gevonden. Binnen 'n oppervlak te van slechts enkele vierkante meters za gen wij een zevental geraamten boven het zand uitsteken. Men deelde ons mee, dat er ook twee oude munten en ecn urntje waren gevonden. De opgravingen geschieden onder leiding van prof. Holwerda, van Leiden. Alle ge beenten, benevens hetgei-n verder nog oud heidkundige waarde heeft, worden corgvul- dig verpakt en opgezonden naar het Rijks museum van Oudheden te Leiden. Vlak bij de plaats, waar de opgravingen plaats heb ben, bevindt zich een linnen tentje, dat tot verblijf strekt voor de helpers van den pro fessor en waarin gedurende den nacht de bewaker van het terrein, dat afgesloten is, verblijf houdt. De gevonden geraamten liggen meest al le in dezelfde richting. Men vermoedt daar om, dat men hier te doen heeft met een oude begraafplaats. Naar men ons mee deelde wordt de ouderdom der geraamten op ongeveer vijftienhonderd jaar geschat. Stombusvaria. Met b u s 30 in het gymnastieklokaal Copernicusstraat in Den Haag was 't gisternamiddag misère. Door onvoorzichtigheid van den bediende sloeg de klep der bus dicht, en zij was zon der sleutel niet meer open te krijgen. De stembus was gesloten 1 Maar zij behoorde op dat uur geopend te rijn. Nu was het niet zoo erg geweest, als een dor leden van het stembureau een sleutel had gehad, om de stembus weer te openen. Doch ongelukkig was het lid, dat den sleutel had, juist niet aanwezig. En precies nu kwamen de kiezers opzet ten 1 Bij tientallenSommigen morrend, anderen lachend, wachtten eenïgen tijd, doch zij liepen ten slotte haast allen weg. Het duurde dan ook, naar men ons meldt, een half uur voor deze zoo ontijdig geslo ten stembus weer geopend was. Toen we deze informaliteit vernamen, had nog geen der kiezers protest aangetee- kend. Of het nog gebeuren zal, weten we niet. Zeker is het, dat eenige kiezers door deze informaliteit verhinderd werden van hun stemrecht gebruik te maken. („Res.Bode".) Een moeilijke arrestatie. De bekende uitbreker, die verleden jaar uit de strafgevangenis te '6-Hertogenboscli is ontvlucht, waar hij een straf van 5 jaar had te ondergaan voor een ongeveer drie jaar geleden gepleegde inbraak in een goud- en zilversmidswinkel aan den Nieuwendijk te Amsterdam, is gisternamiddag door de po litie in een woning aan de Weteringdwars straat te Amsterdam aangehouden. Hier over wordt nu nader gemeld: Tot hot laatste oogenblik heeft de man, Ar ie Boere genaamd en 36 jaar oud, ge tracht te ontkomen. De politie, die er met man en macht op uit was getrokken om de zen zeer gevaarlijken misdadiger weer vei lig acher slot te krijgen, vond, na de woning op den begapen grond zoowel als op de da ken omsingeld të hebben, alles zorgvuldig afgesloten. Een smid moest er bij gebaald worden om het slot der straatdeur open te steken, welke daarna geforceerd moest' worden, omdat zü bovendien met grendels was afgesloten. "oen begon de doorzoeking van het huis. Het bleek, dat Boere de vlucht naar boven had genomen; dit zou hem echter niet baten, omdat op het dak talrijke recher cheurs hem opwachtten. Op een gegeven oogeublik zagen deze dakpannon bewegen, en het hoofd van den misdadiger door een opening, welke hij gemaakt had, naar bui ten steken. Toen de rechercheurs hem een revolver onder den neus hielden, trok hij zijn hoofd weer terug; het volgende oogen blik werd hij overweldigd door de politie mannen, die door de straatdeur naar bin nen waren godrongen. Hij was toen bezig zich uit te kleeden, met de bedoeling om zijn overbrenging naar het bureau te bemoeilij ken; hij verwachtte toch, dat men hem niet geheel ontkleed over de straat zou voeren. Dat hij intusschen van plan was, zijn vrij heid zoo duur mogelijk të verkoopen, bleek hieruit, dat hij met een zwaren bijl gewa pend was, waarvan hij zeker gebruik zou hebben gemaakt, als hij niet onmiddellijk voor dc overmacht had moeten zwichten. De overbrenging naar het politiebureau in de Ferdinrnd-Bolstraat had per celwagen plaats. De arrestant, een zeer robuste kerel, stelde zich zoo razend te weer, dat hij aan handen en voeten gebonden, en bovendien van den hals tot de voeten in touwen gewik keld moest worden. Zelfs toen nog was het zoo moeilijk hem in bedwang te houden, dat drie rechercheurs met hem in den celwagen den rit naar het politiebureau moesten meemaken. Hier moest hij worden binnen gedragen, en verzette hij zich weder hevig, zoodat een groote volksmenigte te hoop liep, en het tramverkeer bijna gestremd werd. Op het politiebureau begon hij onmiddel lijk zich ah een volslagen krankzinnige aan te stellen, vooral wanneer er iemand het wachtlokaal binnenkwam, van wien hij vermoedde, dat het een dokter was, waar voor hij achtereenvolgens eenige inspecteurs in burgerkleeding hield. Zoodra hij de ver gissing bemerkte, werd hij kalmer; toen eindelijk een geneesheer binnenkwam, zag hij dezen weer voor een inspecteur aan. Onmiddellijk begon hij zich echter weer woest aan te stellen, toen de dokter hem aan een voorloopig onderzoek begon te onder werpen. De gearresteerde is een zeer gevaarlijk slag misdadiger. Niet alleen leeft hij van roof en inbraak, wanneer hij zich op vrije voeten bevindt', maar hij behoort ook tot een beruchte bende, c^ie haar werk maakt van het plegen van handelingen tegen de zeden en dit dan dienstbaar maakt aan chantage-doeleinden. Tot het terrein van hun werkzaamheden kiezen deze misdadi gers, voornamelijk bij avond, het Vondel park uit. Gewoonlijk staat de politie mach teloos tegenover deze praktijken. Kort nadat de straftijd van Boere was aangevangen, werd hij tol observatie zijner geestvermogens naar het: krankzinnigenge sticht te Medemblik gezonden, van waar hij echter ontsnapte. Daarna geraakte hij weer in handen der politie en ontvluchtte verle den jaar uit de strafgevangenis te 's-Her- togenbosch. Daarna heeft hij naar Enge land de wijk genomen. Althans het staat vast, dat hij niet lang geleden onder een vaJschen naam te Londen veroordeeld werd ter zake van gewelddadig verzet tegen een politieagent. Vóór dit alles heeft hij in België wegens verschillende misdrijven een zeer langdurige gevangenisstraf ondergaan. Dc gearresteerde werd na ccn kort ver blijf op het politiebureau naar het huis van bewaring overgebracht. Berooving in den trein. Een onaangenaam avontuur is een paar Am sterdammers overkomen. Enkele dagen geleden ging de heer J. Kaufmann, de bekende winkelier uit de Kalversrtaat naar Parijs. Dc trein was pas in beweging, .toen de heer Kaufmann even iets in zijn potrefeuille wilde nakijken en in zijn zak tastte. Men kan zich zijn schrik voorstellen, toen hij bemerkte, dat zijn jaszak ledig wasl Met zijn portefeuille was het daarin aanwezige bankpapier tot een bedrag van f490 natuurlijk tegelijk ver dwenen. Het geval veroorzaakte opschud ding in de coupé, en een mede-reiziger die in zijn zak voelde, miste eveneens de zijne, waarin ruim f 500 aan papier. Men trok aan den noodrem en de trein, die stil stond werd geheel doorzocht, zonder dat het mocht gelukken een spoor van den da der te vinden. De zaak is nu in handen der politie, die er nog niet in geslaagd is den dief te vinden. Men vermoedt met inter nationale treindieven te doen te hebben, die waarschijnlijk in het station voor do lokette nof op het perron hun slag slaan. Men zij op zijn hoede! (N. v. N.) De beide werklieden, die ten gevolge van de ontploffing in de Elec tro zuur- en walerstoffabriek in den Zee burgerpolder onder Amsterdam zwaar wer den gewond, zijn thans buiten levensgevaar. De directie van de fabriek deelt mede, dat haar door do justitie verlof is gegeven de fabriek wederom open te stellen. De ont ploffing was geheel te wijten aan den bij het ongeluk om het leven gekomen chef. De machinerieën werden alle in goeden staat bevonden. Men meldt uit Zwaaj: Gistcr- avond te 10 uren is ccn zware brand uit gebroken in de woning en boerderij van den melkboer T. de Haan aan het Keern. Het perceel is geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. CR) Een 3Lj arig zoontje van d en heer W. te Rustenburg bij Heer Hugo- waard (N-H is Dinsdag in do „Scher mer-ringvaart gevallen en verdronken. Men meldt uit Berge n-o p- Zoom: Hedenmorgen om kwart voor vieren brak door onbekende oorzaak brand uit in het bekende café „Het Jagertje", eigenaar P. Brouwers. Op verren" afstand van deze gemeente word deze brand ontdekt door een dienstbode, die zich naar het brandend perceel spoedde en den bewoner die sliep, waarschuwde. Deze had juist den tijd met vrouw en kinderen het brandende perceel te verlaten en het aanwezige hoornvee, 5 stuks, en een paard te redden, daar on middellijk daarna het dak instortte. De brand sloeg over naar een nabij staande schuur, die eveneens een prooi der vlam men werd. De inboedel van den bewoner en een wagen gingen eveneens in de vlamme.i op. De aangerukte brandweer kon, wegens gebrek aan water, geen dienst doen. Het huis is gedeeltelijk verzekerd bij de A. G te Brussel, de inboedel bij de Bataafsche. Noodweer teBerlijn. Dinsdag avond is boven Berlijn en zijn omstreken oen onweer losgebarsten, zoals men daar sedert jaren niet beleefd had. Binnen korten tijd stond een groot deel van de stad onder water. In en om de laag gelegen stadswijken stond het water een meter hoog. Het water spoelde tegen de huizen. Men zag dames op krach tig© armen door de straten dragen. De trams konden over lange afstanden hun passagiers niet afzetten, hier en daar stond het ver keer geheel stil. De overstroomde straten gaven overal strandtafereelen te zien. De kinderen waadden barrevoets met opge stroopte kleeron en leverden onderling veld slagen met het vieze water. De weinige voertuigen, die zich in den stroom waagden, kwamen slechts langzaam vooruit Men moest denken aan de illustra ties van dc Seine-overstrooming in Parijs. Paarden cn voerlieden hadden het hard te verantwoorden onder het water bombar dement der joelende kinderen. Vel© straten warsn niet te bereiken voor auto's daar het water in de motorkasten drong. Do hui heeft groote schade aangericht. Gistermorgen zag men overal de brandweer bezig om kelders leeg te pompen. Vooral d«ï bakkers hebben het moeten ontgelden Op den Bayrischcn Platz dreef het meel op straat. Verscheidene bakkerijen stonden gis terochtend stel Er waren bijzonder veel waren in de kelders ondergebracht, daar er, behalve tropische warmte, ook gebrek aan ijs tc Berlijn heerscht. Gistermorgen vroeg merkte men in de straten weinig meer van de overstrooming. Men zag slechte de bedrijvigheid bij het reinigen van trottoirs en sousterrains. Ongelukken heeft het water niet veroor zaakt. Wel zijn er een paar menschen door den bliksem getroffen, maar er is niemand gedood. Overstrooming in Beieren. Tengevolge van den aanhoudende"?, regen wordt Ópper-Beieren geteisterd door ©en' overstrooming. Het Loisachdal en het Ammerdal zijn het zwaarst beproefdde Lois ach heeft alle bruggen vernield. Garmisch is afgesneden van het verkeer en zonder licht, daar de olectriciteitswerken beschadigd zijn. Do Ammer heeft den spoordijk over stroomd, het Illertal is één meer. Het meer van Konstanz is ten deel© bui ten zijn oevers getreden. Het spoorwegver keer is op verschillende plaatsen gestremd. De Isax valt. Watersnood in Zwitserland. Door drie dagen regen zijn de beken van hot Berner hoogland xwaax gezwollen. De AJpbach, hoog vat«:c rotsen neerstortende!, bedreigde Meiringen. Van alle dorpen stroo- men bewoners cn brandweerlieden aan om mot dammen do watermassa's t© lceeren. Se dert tweehonderd jaren is de AJpbach niet zoo dreigend geweest, kien hoopt onheihan to voorkomen. De olectricitcitsfabriek wordt bedreigd. Achthonderd mannen vechten te gen den stroom. Het Haslodal is gedceltcLijk overstroomd. De Brünigspoor tusscuen Meiringen em Bricnz is verbroken. De Aarc is sedert mietn- sckenheugenis niet zoo hoog en dreigend geweest. Ook van Interlaken en van het meer van Luzern komen er berichten van overstrooming. Er is hoog water op den Beneden-Rijn te verwachten. Do regen houdt aan. Er zijn troepen ontboden. Bij een aardverschuiving te Altorf zijn een vrouw en tien kinderen omgekometo. Ten gevolge* van de overstrooming is de spoorwegverbinding verbroken op vearschil- endel punten van de Gothardlijn tusschèttx Zurich en Chor. Ten gevolge van de aardsotrtingen in het kanton JSchwyz is geen enkele trein het station te Zurich binnengekomen. Ovcxstrooming in Sorvic. Ten gevolge van een hevig onweder hebban op verschillende plaatsen overstroomingem plaats gehad. Te Svilainats zijn 26 personen om het leven gekomen, to Bagerdau 6. In een groot aantal districten is aanzien lijke schade aangericht. Ongecorrigeerd. Gemeenteraad vau Leimuiden. Vergadering van heden. Voorzitter: burgemeester Ninaber. i Afwezig de heer Kooy. De notulen der vorige vergadering wor gen gelezen en gearresteerd. Medegedeeld wordt: a. dat het getal armlastige krankzinni gen weder met één vermeerderd is, doch' dat het R.-K. Par. Armbestuur medege deeld heeft, in de verplccgkostcn f 100 per jaar te zullen bijdragen; b. dat door Ged. Staten goedgekeurd is het Raadsbesluit om B. en Ws. te mach tigen elk kwartaal een rechtsgeding aan te gaan tegen de kinderen Rijlaarsdam, om teruggaaf van betaalde krankzinnigen- verplegingskosten c. idem goedkeuring woningverhuur veldwachter Van den Berg; d. idem goedkeuring Raadsbesluit van comptabelen aard; e. idem goedkeuring aangaan geldlec- ning f. idem goedkeuring betaling f 80 ho norarium aan deskundige Geerpoel-droog- making; g. dat door Ged. Staten gezonden zijn nadere gegevens voor het inrichten der begrootingen met verzoek die aan den Raad mede tc clcelen, een en ander noo- dig geworden door wetswijziging; h. begrooting gezondheidscommissie Al- fen voor 1911 (Leimuiden zal bij moeten dragen f27.54); i. mededeeling van den controleur der grondbelasting, dat op de reclame der prov. Noord-Holland overeenkomstig het advies der gemeente Leimuiden beschikt is zoodat hoogstwaarschijnlijk daar het gevolg van zal zijn, dat het op naam der provincie overgeschreven water weder op naam dezer gemeente zal komen; j. goedkeuring bij Kon. besl. van de gewijzigde hoofdelijke omslag-heffings-ver- ordening; k. dankbetuiging van den onderwijzer A. van Loon, voor het ter gelegenheid van zijn ambtsjubilé aangeboden souvenir; 1. dankbetuiging van de commissie voor de viering van voornoemd jubilé voor liet in gebruik afstaan van dc school. a.1. worden voor kennisgeving aan genomen. Een reclame hoofd, omslag van M. Roo- denburg zal behandeld worden na afloop van het dienstjaar. Acht maanden afschrijving van hoofd, omslag wegens vertrek verkrijgt J. Roos. Nog wordt een half jaar afschrijving yaB!

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2