Vrffdafi IO Juni gleze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ofdeieele Kennisgeving. N°. 15429 A0. 19TÖ. DA&BLA PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.06 berekend. PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn g L30. Franco per post 1.65. Afsluiting passage Plantsoen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat het ge deelte van het Plantsoen, gelegen tusschen de Kraaierstraat en de Rijnstraat, ten behoeve van de repetitie van het te hou den waterspel, op Zaterdag 11 J u n i a. s. van des namiddags half twee tot h a 1 f- z e b voor het verkeer ook voor voetgangers zal z ijn afge sloten Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR- Burgemeester. VAN STRIJEN, Loco-Secretaris. Leiden, 10 Juni 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Galet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door C. ZADEIAAR, poffertje»- en wafelhakker wonende te 's-Gravenhage, een verzoek schrift is ingediend, om verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden, anderen dan. sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het voor- en achtervertrek van het peroeol Haarlemmerstraat 79. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN STRIJEN, looo-Seoretarie. Leidon, 10 Juni 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van G. R. TAN ALPHEN houdende verzoek om vergunning tot het uitbreiden zijner banketbakkerij in peirceel Nieuwe Rijn 62, kad. Seotde I No. 301 door het plaatsen van 3 edectromotorenj twee van 1 en een van i p.k., ter vervanging van den gasmotor van 2 p.k. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, i iet de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag, den 24sten Juni aanst. dea voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR Bu rgemeester. VAN STRIJEN, looo-Seoretaris. Leiden, 10 Juni 1910. Inschrijving van leerlingen voor de openbare scholen der lste en 2de kl. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 6 der Verordening van 25 Januari 1894, regelende de inwendige in richting der scholen, de toelating en het ontslag der leerlingen (Gemeenteblad No. 5 van dat jaar) brengen ter algemeene kennis: lo. dat tot het doen inschrijven van leer lingen voor de openbare scholen der 1st© en 2de klasse nog gelegenheid zal worden gegeven tot en met den 18den Juni e. k., dagelijks (den Zondag uitgezon derd) van des voormiddags half negen tot negen uren rn op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van halftwee tot twee uren des namiddags en wel: voor de Jongensschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; voor de Meisjesschool lste klasse, in het schoolgebouw aan de Boommarkt; voor de Jongensschool 2de klasse, in het schoolgebouw aan de Pieterskerkstraat; voor do Meisjesschool 2de klasse in het schoolgebouw aan de Breestraat en voor de school 2de klasse voor Jongens en Meisjes, in het schoolgebouw aan de Oud© Vest. 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden vertoond. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, loco-Secretaris. Leiden, den lOden Juni 1910. Onder onze Vroede vaderen. Plaats der voorstelling de Raadzaal na tuurlijk, moor ditmaal onder zeer getem perd licht. De zorgzaine concierge had om al to felle zonnestralen weren, dte zware blinden laten vallen, doch bleek on machtig de zwoele atmosfeer te verfrisscbsn. Het zal er haast een temperatuur van 80° geweest zijn. En daarin zaten, of beter ge zegd woelden want er heorschte iets on rustigs, al gaf de agenda daartoe niet het minst aanleiding 27 mannen der vroed schap, mitsgaders de burgervader en da waarn. geheimsclirijver of te wel secreta ris en enkele mannen van de pers, metj oen paar menschen publiek. Do boden hadden het haast nog drukker dan de disqussioerende, transpireerende hoe ren zelf, met aldoor aandragen van glazen water voor do diverse sprekers en niet- sprekers. In dit milieu paste geheel het gemoe delijk meewarig adres van den houder van, het bioscope-theater aan den Rijnsburgar- 6ingel om op Zondagmiddag tusschen kerk tijd voorstellingen te mogen geven. In elke andere stad wordt dit toegestaan, zegt adres sant, waarom mag h ij het dan niet doen De kinderen worden er door van de straat en van allerlei kwaad afgehouden. Hij heeft een nette inrichting, doch hij zal genood zaakt zijn, zijn theater te sluiten als dit hem niet wordt toegestaan; f 150 belasting betaalt hij en de menschen', die hem dit terug zouden kunnen bezorgen, worden ge leid naar Den Haag. Ten slotte roept hij de bescherming in van den burgervader, ook „vader over hem zijnde", om een kleine afwijking der wet toe te staan. De hoeren lachten eon beetje om deze woorden. Het zal hun echter niet ontgaan zijn dat hier een noodkreet werd geslaakt door een man, die zich in zijn bestaan voelt -bedreigd en gaarne wil blijvm be staan. Zoo'n Zon dagnanuddagvoo retelling houdt hem misschien nog op de been. Het ver zoek hoorde niet bij den Raad, maar bij B. en Ws. thuis. Die zullen het nu af doen. Misschien gevoelen zij vrijheid den ïnan, die met deze voorstellingen zoo zijn best doet, ter wille to wezen. V an den anderen kant is het bok wel weer moeilijk een uitzondering te maken, voor dezen eenen persoon. Laat de bur gervader nu eens zijn vaderlijk? wijsheid toonen. De afdeeling Leiden der vereeniging „Ver gunning" kwam wedet met het verzoek een Raadscommissie aan te wijzen voor het on derzoek der bezwaarschriften tegen den aan slag van 't vergunningsrecht. Het werd iu handen gesteld van B. en Ws. om praead- viea, die in vierhand daarin'ee ook terug namen het voorstel om een' tweetal dier reclames af te wijzen. Willen B. en Ws. den weg tot een Raadscommissie op Voor men aan de eigenlijke agenda be gon, Voteerde de Raad fluks even f 400 als bijdrage van ,de gemeente voor een pas sende versiering van de Kraaierstraat, zoo als men weet de hoofdtoegang tot het ter rein der Lustrumfeesten. De meeste bewoners dier straat schijnen niet kapitaalkrachtig genoeg om haar pas eend te illuminooren. en te versieren. De yensaerin gs-commissio van de Hoogewoerd nam nu de zaak ter hand. De straat is 220 Meter en per Meter heeft zij noodig 3.50, dus in het geheel f 770. Zij ont ving van de bewoners der straat zelf en van eenige Plantsoen-bewoners roods bijdra gen, terwijl ook ^Vreemdelingenverkeer" nog iets deed, maar komt ten slotte f 400 te kort en deed daarvoor een beroep op de gemeente. Wie zwijgt, stemt toe, en heel de Raad zweeg. We kregen echter den indruk, dat er wel heeren bij waren die liever neen; hadden gezegd. Maar hot kon haast wél niet anders. Daarop gingen or no8 oen reeks punten stilzwijgend onder den hamer door. Bij de moesten behoeven wij hier ook niet stil te staan, omdat zij geen aanleiding tot op en aanmerkingen gaven. Een eigenaardigen indruk maakte de ver pachting van het weiland voor ©enigen tijd, ten behoeve van een terrein voor een nieuw Academisch Ziekenhuis aan den Rijnsbur ger weg aangekocht, tot1920. Zal de voorgenomen bouw nog zóólang op zich laten wachten Of rekent men er op ge bruik te zullen maken van het recht dat men ook vroeger de huur kan opzeggen? Het "bestuur der Sociaal-Technische Ver eeniging van Democratische Ingenieurs en architecten om het gebruik van loodhou dende verfstoffen, bij de uitvoering van werken vanwege de gemeente zooveel mo gelijk to verbieden, kroeg evenals vrosger ro&ds weder nul op zijn request. In Maart 1908 besloot do Raad in afwachting vryi mogelijke maatregelen door de Regeering te nemen, Bet gebruik van loodwit voor binnenwerken af te schaffen, maar voocr bui tenwerken nog toe te laten. Het motief daarvoor was, dat loodwit voor buitenwer ken beter voldoet dan zinkwit en het ge vaar voor benadeeling der gezondheid er niet zoo groot is. De Z.g. loodwit-cSmmissie schijnt van ge- Vóelen te zijn, dat overal zonder schade lood- *wit door zipkwit kan vervangen wórden. De Raad wilde zich blijkbaar toch liever aan het oordeel van de eigfeü gemeente-amb tenaren houden of achtte het misschim niet de moeite waard het besluit nu reeds weer to herzien. De firma Vroom en Drecsmann was geluk kiger met haar herhaald verzoek om ver gunning tot het maken van een verbindings- gang over de Visclipoort. In 1909 vroeg zij er ook om on ondanks het gunstig ad vies van B. en Ws. werd er toen door den Raad afwijzend op beschikt met 21 tegen 6 stemmen. Toen was er door de eigenaren van belendende porcoelen, de hee ren Feld en Van Waveren, bezwaar tegm gemaakt on de oppositie werd in den Raad geleid door den heer Pera. Er was nu geen oppositie >van buiten en zij bleef in dm Raad ook zwijgen. Zoo kan het verkoer?n. De firma wenschen wij met dez2 vergun ning geluk. Hierop kwam eindelijk de kwestie vau dezen dag. Aan wie zou de levering van den bovenbouw en van de bewegingsinrichtingen der nieuwe brug worden opgedragen? Aan de Leidsche Grofsmederij in één hand of gesplitst aan twee firma's buiten do ge meente? Laten wij vooraf opmerken, dat aanne ming van het voorstel om ook de Kon. Ned. Grofsmederij nog te laten inschrijven in een vorige vergadering, de gemeente niet on- voordeelig is geweest. Men wilde het werk toen opdragen aan een Dordtsche firma voor f 36,721 terwijl het nu gezamenlijk ge gund is voor f 33,5-40, een verschil, van niet minder dan f 3184. Do heer Vergouwen, voorsteller om nu, hoewel de Grofsmederij f 531 hooger in het geheel had ingeschreven dan het bedrag der firma's Kloos en Figee, het werk toch aan haar te gunnen, heeft dit voor stel met overtuiging verdedigd. Hij ging uit van het idee dat er nooit is gedacht aan een gesplitste aanbesteding en wil men zich daaraan houden dan was de Grofsmederij de laagste inschrijfster. Eerst in de tweede plaats bracht hij het argument, dat het geld op deze wijze in de stad bleef, naar voren. Hij wil dan ook, zooals later uit een. interruptie op een uitlating van den heer Kore-vaar bleek niet doorgaan voor protec tionist. Dit laatste wilde wel de heer Van Hoe ken, die het een sleur noemde, in Leiden gevolgd, dat steeds aan de laagste inschrij vers werken werden gegund. Hij wilde zeer stellig protectionisme, toen hij er voor pleitte, dat inschrijvers van buiten de ge meente vooraf zal bekend worden gemaakt,, dat zij eenige procenten lager moeten in schrijven dan de Lcidonanrs, willen zij aan spraak laten gelden op de gunning. Dit stelsel werd door den wethouder van Fabricage veroordeeld, als onbillijk en on redelijk en aJs in de toekomst nadeelig voor de gemeente omdat het er toe zal leiden, dat er geen ernstige inschrijvers van buiten zullen komen. Doch wil de Raad dezen weg op dan moet hij het vooraf vaststellen. Nu zou het zijn in strijd met de goede trouw zoo te handelen. De eer dor gemeente zou er mee gemoeid zijn. De heer Van der Eist had reeds vooraf in dien geest gesproken. Nu deed dit ook nog de heer Roem, die zich nog storker uitdruk te en sprak van blameeren. De heer Pera schoof ook elk denkbeeld van protectie op zdj, maar achtte het wel f 500 meer waard dat het goheele werk in één hand werd uitgevoerd. Hetzelfde denk beeld scheen de heer Fokker toegedaan die pertinent vroeg of B. en Ws. in eer?te instantie wel aan splitsing hadden gedacht. De heeren De Vries en Roem betoogden dat het bij aanbestedingen als een stilzwij gende conditie geldt, dat, indien dit voor- deeliger uitkomt, do aanbesteder het recht heeft het werk te splitsen. In dit gó val meende de heer Fockoma Andreae was er in het geheel geen bezwaar tegen omdat toch ook voor de Grofsmederij de firma Figee de bewegingsinrichtingen zal moeten maken. Zoo ging het over en weer tusschen voor- en tegenstanders totdat het debat eindelijk uitgeput werd en duf. Toen kwam do heer Hoogenboom. de eenige misschien, dio het handbreed dikke dossier, dat ter Leeskamer over deze zaak was gelegd, had doorgewor- steld en als ingenieur dit met kennis van zaken had kunnen doen, uitrekenen dat eigenlijk voor den bovenbouw niet do firma Kloos, maar de eerste firma Perm en Bau- duin, de laagste inschrijfster was. De Voorzitter en de heer Korevaar merk ten daartegen op dat de eunstructio van de firma Kloos daarentegen weder zwaar der was, waarop de heer Hoogenboom repli ceerde dat dan toch ook de contructde van Penn en Bauduin voldoende sterk werd ge acht. Hij belichaamde ten slotte zijn meening in een voorstel. Men kon het er maar niet over eens wor den welk voorstel de prioriteit moest heb ben. De Voorzitter wilde kort en goed het voorstel van B, en Ws. hot eerst in stem- trring brengen. Er ontstond daarover een verward debat, waaraan pref. Wildeboeï een einde maakte dóór op te merken dat, wat de heer Hoogenboom voorstelde een amendement was op het voorstel van B. en Ws., zoodat daarover eerst moest worden gestemd. Aldus geschiedde en het viel met 19 tegen 8 stemmen. Het voorstel van B. en Ws. word daarna aangenomen 17 tegen 10 stemmen, een uitslag dien we niet had den verwacht. We hadden gedacht, dat het veel meer gespannen zou hebben. Maar de voorstanders van B. en Ws. rtonden sterk met hun argument, dat men tegenover de laagste inschrijvers niet fair handelde, door met hun lagere inschrijvingssommen geen rekening te houden. Het voorstel van den heer Vergouwen was daarmede van de baan. Hij trok het ten overvloede nog in. Het verzoek van mr. W. H. A. Elink Schuurman om toe te treden tot den Bond van Brand- en Inbraakverzekering vond al leen verdediging bij den heer Sijtema, dió de premiën door de gemeente betaald ver geleek met die, welke betaald worden bij de Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij, te Leeuwarden en kwam tot de oonolusie, dat de gemeente als de Onderlinge van den heer Schuurman ook zoo werkte, eenige duizenden zou uitsparen. Do Voorzitter, die in beginsel het met den heer S. eens was, deelde mede, dat in een onderhoud met hem de heer Schuur man niet had kunnen' zeggen hoe hoog de premiën zouden zijn. Wel zou de gasfabriek niot in de onderlinge verzekering kunnen worden opgenomen. B. en Ws. wilden dus liovor een afwachtende houding aannemen. Do Raad besliste alzoo. Eindelijk ontlokte het voorstel om f1500 beschikbaar te stellen voor hot inwinnen van een deskundig advies omtrent do inrich ting van het toekomstig reinigingsbodrijf nog eonig debat. Allen schenen het met 13. en Ws. eens dat thans, nu er niouwc asoh- stalen moeten worden aangekocht, en met 1913 het pachtoontract eindigt, de tijd ge komen is, om te overwegen of er ook nieu we wegen moeten worden ingeslagen. De heeren Fokker en Sijtsma wilden daarmede den directeur van gemeente werken of den ingenieur der gemeente be lasten. De laatste had ook nog aan een Raadscommissie gedacht, doch deinsde daarvoor terug, waar de ervaring had ge leerd dat rapporten van zulk een oommis sie zoo vrcaselijk lang kunnen uitblijven (de Slachthuis-commissie ad hoe?) De heeren Hoogenboom en Briét achtten het in ieder geval wenschelijk dat naast do twee deskundigen, die B. en Ws. op het oog hadden, de directeur van gemeente werken in de oommissie zitting had. De heer Korevaar betoogde, dat noch de directeur, noch de ingenieur met het oog op de uitvoering van verschillende groote werken, thans gomist kunnen worden. Zulk een onderzoek is tijdroovend en men zal daavoor veel buiten de stad moeten zijn, wellioht naar het buitenland moeten gaan. Het eind van hot lied waa dat het voor stel van B. en Ws. deze waren in deze raadszitting niet ongelukkig met 22 tegen 5 stemmen werd aangenomen. Als deskundigen zullen worden gevraagd, do heeren Do Groot en Mulée, resp. di recteuren der gemeente-reiniging te 's Gra- venhago en te Zutfen. Toen stond er nog één punt voorstel tot reorganisatie van het gymnaatiek-ondor- wÜa °P de agenda. Hoewel het nog geen vijf uren was, scheen de lust om daaraan nog te beginnen, niet groot. Wat mot het oog op de temperatuur niet zoo erg kwalijk was te nemen. Als de heeren het er alle maal mee cods zijn kunnen we het nog wol afdoen. De heer Vergouwen meende dat er nog wel iets over te zoggen zou zijn en deed het voorstel tot verdaging, dat met 18 tegen 7 stemmen werd aangenomen. Met een zucht van verlichting stoven de hoeren naar buiten, waar inmiddels een frisch tochtje was komen waaien. Leiden, 10 Juni. Voor het examen als apothe kersassistent is gisteren te Zwolle geslaagd de heer A, J. Bronkhorst, van Leiden, leerling van den heer W. Pelle, apotheker alhier. Dr. G. Oorthnys, pred. brij de Ned.- Herv. Gem. alhier, hoopt op Zondag 3 Juli tot zijn dienstwerk in do Amsterdamsche Geiruente ve worden ingeleid door zijn vader, ds. C. B. Oorihuys, pred. te Rotter dam, na een week te voren te Leiden af scheid te hebben genomen. Woensdag na de bevestiging hoopt de nieuwe Amstcrdamsohe leeraar zijn intree-rede uit te spreken. Zaterdag 11 Juni geven de leerlingen van het' Muziekinstituut van do dames Nel- la Gunning en Marie Kroeze in de kleine zaal van de Stadszaal hun jaarlijksche uit voering. De heer R. Nijk ia 1 Juli vb. 12£ jaar aan de Bouwpolitie alhier verbonden. In betrekkolijken eenvoud is gisteren te Delft bet stoffelijk overschot van prof. II. A. Ravonek aan de aarde toevertrouwd. Bij het voorbijtrekken van den lijkstoet van;, het hoofdgebouw der Technische II oo- geschool hechtte do senaat dar Tockni, scho Hoogcschool en het gezelschap „Leegh-' water" een krans aan het lijkkleed. Do kist werd door ccnigo kransen, waaronder oen van het Delftéch Studentenkorps, gedekt. Rond de groeve hadden zich vereonigd hot Curatorium, de Senaat, vele hoogloararen en, oud-hoogleerarcn der Technische lioogoschool. Onder deze laats ten waren dr. Zeeman, mr. Verrijn Stuart, Grimdell en dr. S. Iloogo. werft'. Prof. S. G. Everts, rector-magnifious, 6cheteto hot verlies, door do Technische Hoo- geechool geleden in den werkzamen Ravenek, die bescheiden zijn weg ging en zijn gan- sohen persoon aan zijn onderwijs gaf. De voorzitter van den Senaat van hot D. S.-K., de heer Swcys, herdacht den over ledene als docent. Po oudste zoon van den overlodeno dankto de aanwezigen voor de eer wijlen zijn va- i der bewezen. Te Delft is, 81 jaar oud, overleden' de heer T. Stoorvogel, die van 1S85 tot 1903 lid van den gemeenteraad is geweest en zidh in laatstgenoemd jaar vrijwillig te rugtrok. Als oommissaris van de boter- on kaasmarkt stond hij wegens zijn onkreuk bare eerlijkheid in hoog aanzien. Tot curator der Theologische School te Kampen, heeft do prov. synode der gorcf. kerken in Groningen benoemd, in plaat» van ds. Wcsrterhuis to Groningen, ds. Bos te Delfzijl; tot secundus-curator ds. Kok, te Bedum. H. M. do Koningin-Mooder heeft gister avond de opvoering van Lohengrin" door de Wagnorvereeniging in den Stadsschouw burg to Amsterdam bijgewoond. H. M., die per automobiel van Soestdijk was gekomen, keerde daarheen op dezelfde wij zo terug, na de voorstelling tot het einde te hebben bij gewoond. De Voreeniging voor Christelijk voorbo reddend universitair onderwijs heeft, zoo meldt do „Stand.", Woensdag in het ge bouw van haar gymnasium te Utrecht haar jaarvergadering gehouden. Herkozon werd als directeur J. E. N. baron Schimmelpen- ninck van der Oye van Hoevelaken, terwijl verder in het directorium gekozen werden jhr. mr. F. H. Radcrmacher Sohorer van Nieuwerkorko te Utrecht en jhr. mr. D. J., de Geer, van 's-Gravenhage. ,,De Tijd" verrneemt, dat gencraal- majoor Braams inspecteur der cavalerie, binnenkort don dienst met pensioen zal verlaten. Hr. Ms, pants er dokachip „Friesland", ondier bevel van den kapitein ter zee E, do Haan, is 9 dezen* van Christiania vertrok ken. Bij beschikking van don minister van oorlog is de eerste-luitenant op non activiteit A. G. C. Gaillard, van de infante rie, met ingang van 16 September a.s. weer in actioven dienst geplaatst en wel bij het 8ste regiment infanterie. HAZERSWOUDE. Do heer H. van H. reed gistermorgen op zijn rijwiel naar Gouda. In die stad werd hij in de marlet- drukte door een ander aangereden, vieé eü brak een arm. Een meisje werd door een ander meisje met een mes gestoken zoodat geneeskundige hulp onmiddellijk moest worden verleend. Men beweert, dat plagen de oorzaak was, dat het kind in drift geraakte, en dat een onschuldig meisje, dat er slechts naar keek, daarvan het slachtoffer werd. Een goede les voor andere kinderen en voor menschen ook, om niet overal met den nerus bij te zitten. HILLEGOM. De heer R. J. J. Heirmans, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier, komt No. 1 voor op een voordracht bij het openbaar onderwijs in 's-Hertogcn- bosch. KATWIJK-AAN-ZEE. Gistcrnaniidda/ is bij het baden eon dame bijna verdronken Niet kunnende zwemmen, begaf zij zich, to gen de waarschuwing van den badknecht in, in te diep water, waar zij weldra zonk. Ge lukkig werd zij door den badknecht opgo' merkt, die haar van een anders wissen dood redde. Laat dit een waarschuwing zijn voor ba ders, om de raadgevingen van den bad knecht op te volgen 1 Van een met steenen beladen wagon dio gistermiddag door Duinoord reed, liep een der voorwielen af, waardoor de wagen: kantelde en de as brak. Paard noch voer man werden gedeerd, de wag-n liep nog al beschadigingen op. Daar er zich tijdens het ongeval een aantal schoolkinderen in ds nabijheid bevonden, is het een geluk, dat alles zonder ongelukken afliep. De hoogbejaarde heer K. Boorsma heeft* ontslag gevraagd als hoofd der openb. lage re school alhier. VOORHOUT. In café „De Bonte Koe'" trachtte een bezoeker ïervtfjl hij in de ge lagkamer alleen was, van de gelegenheid gebruik te maken om een greep in de toom*

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1