No. 15422 Donderdag 2 Jiinl* A°. 1910. [Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. FEUILLETON. Het Chineesche kopje. LEIDSCH T) A ftBT. A T) PRIJS DER AJ)VERTENTIEN Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatarnimte. - Kleine edvertentien van 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COÜRANTi Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maandeD I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn B 1.30. Franco per postL65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door JANNETJE RAMAK. wed. F. KLING, wonende te Leiden een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in de binnenkamer van het perceel Kraaierstraat 26. Burgemeester en -Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden,, 2 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden brengen ter algemeene ken nis, dat het ijkkantoor alhier geduren de het jaar 19 10 op de navolgende dagen geopend zal zijn: lo. Van 21 Maart (begin herijk-reis) tot 30 Juli (einde herijk-reis). 23 en 24 Maart, 1, 2, 18 en 19 April, 2, 3, 6, 7, 17, 18, 30 en 31 Mei, 3, 4, 24 en 25 Juni en 1, 2, 18 en 19 Juli, telkens van des voormiddags negen tot twaalf uren en van des namiddags een tot v i e r uren. 2o. 1 Augustus: op eiken Vrijdag en Zaterdag van des voormiddags negen tot des namiddags één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 21 Maart 1910. Leiden, 2 Juni. Tot hoofd der 4de openbare school te Kwintsheul is benoemd de heer P. Stassen Uit Leiden. Uit Semarang is bij de familie tele- graphisoh bericht ontvangen van het over lijden van dr. W. F. Gombault, leera-ar aan de Rijks Hoogere-Burgerschool aldaar. Het vermoeden ligt voor de hand, dat hij een slachtoffer der cholera is geworden. Dr. W. F. Gombault bereikte den leef tijd van 43 jaar, studeerde aan de Universi teit te Utrecht, waar hij cum laude promo veerde in de Nederlandsche taal en letter kunde. Als leeraar was hij korten tijd werk zaam aan de Hoogere Burgerschool te Nijmegen, daarna (van 18941908) aan de 4de Hoogere Burgerschool met 3-jarigen cursus te Amsterdam. Zdjn vele uitmuntende eigenschappen maakten hem zoowel bij zijn collega's als bij zijn leerlingen bemind. Met groot leedwezen zag men hem dan ook in den zomer van 1903 naar Indië vertrekken. Gombault was bekend als kundig beoefenaar van het Oud- Nederlandsch. Uit Aken wordt gemeld, dat de A cade- miscke Vereeniging ,,Hollandia" aldaar, op 25, 26 en 27 dezer haar vijf en twintig jarig bestaan op feestelijke wijze zal vieren. Heden herdenkt Z. D. H. Mgr. Wil helmus van do Ven, bisschop van 's-Her- togenbosch, den dag, waarop hij vóór vijftig jaren priester werd gewijd. Hadden de Katholieken van zijn bisdom die herdenking gaarne tot oen luisterrijke en feestelijke gemaakt, mgr. Van de Ven heeft zich verzet tegen dat planhij wenschte voor dezen dag niets anders, dan wat hij altoos voor zijn leven gewensolit heeft: een vrome stilte en stille vroomheid, een bi- scheiden eenvoud, die niet houdt van go- druisch en luiden jubel. Zijn diooesanen hebben in dat verlangen berust. Het eenige, wat als moer feestelijke herdenking kan worden beschouwd, zou zijn in allo kerken en kapellen van het bisdom: een plechtige H. Mis van dankbetuiging, een dankoffer, waarin tegelijkertijd Gods zegen zou worden afgesmeekt over de vol gende levensjaren van mgr. Van de Ven. De gisteren te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. heeft de balans en do winst- en verliesreke ning goedgekeurd en het dividend bepaald op 3 pCt. (v. j. 8 pCt.) De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer H. F. Guichart, werd als zoodanig herkozen. Voor de vervulling der betrekking van leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Gouda, opengevallen ten gevolge van het aan dr. L. A. Kesper op zijn verzoek ver leende eervol ontslag, worden aanbevolen dr. »Th. Dokkum te Sneek en dr. G. van Hoorn te Amsterdam. De gewone audiënties van de ministers van oorlog, van koloniën, van waterstaat, van marine en van justitie ad interim zullen deze week niet plaats hebben. AARLANDERVEEN. Benoemd is tot eersten organist bij de Ned.-Herv. Gem. al hier, de heer A. J. van Gils, hoofd dor ge meenteschool. BODEGRAVEN. Alhier herdacht de heer A. van Ramshorst, hoofd der openbare school voor m. u. 1. o. den dag, waarop hij 25 jaren geleden, deze betrekking aanvaard de. Tot groote tevredenheid van autoritei ten en ouders der leerlingen heeft de heer Van Ramshorst gedurende een kwart eeuw zijn beste krachten aan de school ge geven en vervult zijn plichten nog steeds met denzelfden ijver, waarmede hij zijn ge wichtige taak begon. Blijken van belang stelling ontving de jubilaris op dezen dag van verschillende zijden. Zondag a. s. zal ds. S. van Dorp hijgde ■Ned.-Herv. Gemeente alhier zijn intrede doen. LEIDERDORP. Gisteravond werd alhier in Irene" de eerste jaarvergadering ge houden van de Vereeniging tot instandhou ding eener Chr. Naai- en Handwerkschooi. De opkomst, van de begunstigers vooral, had groot-er moeten zijn. Zoo'n eerste jaar brengt voor een nieuwe zaak altijd eigenaardige moeilijkheden mede. De school moet zich aanpassen aan het leven; en, zoo waren èn in de vakken van onderwijs cn Li de schoolgelden veran deringen gekomen. Met dankbaarheid kon door den voorzit ter worden geconstateerd, dat de school zi©h in een goeden naam mag verheugen, en er van haar« niet het minst van de avondlea sen meer bepaald voor meisjes uit den, werkenden stand een goed gebruik wordt gemaakt. De secretaris bracht verslag uit omtrent den loop der zaken sinds 22 Febr. 1909, toen de Vereeniging werd geconstitueerd. De school werd geopend met 16 leerlingen voor do ochtend- en middagschool; de avondschool met 11 leerlingen. Do lesser^ voor fraaio handwerken met 5 leerlinge^ In den loop van het jaar werden 3 knipcur sussen gehouden met 7 leerlingen2 leerlin gen ontvangen haar opleiding voor de akte nuttige handwerken. Het aantal leerlingen is echter vlottend, en juist hierin schuilt voor de school een, dubbel gevaar. Nu eens komen, en dan weer niet, blijkt óók voor de financiën nadeelig- De uitgaven hadden dan ook de inkomsten met 32 gulden overtroffen. Het bestuur zal pogingen aanwenden om hierin verapdoring te brengen. In het vervolg zullen bij de nuttige handwerken ook eenvoudige fraaie handwerken worden opgenomen. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Ingolapden van den Munrukcnpolder hebben de begrooting voor den dienst 1910 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 93-1.06, terwijl de omslag werd bepaald op f 3,25 per hectare. SASSENHEIM. J. Z.# van Lisse, die al hier zoo leeiijk met de fieta terecht kwam, bleek het gewricht van zijn, arm gekneusd, te hebben. Hij moet eenigen tijd rust heb ben. WARMOND. Gisteren had alhier de jaar- lijksche grasverpachting plaats van den Laaker-, Kogjes- en Kooipolder. Er was goede kooplust. Niettegenstaande de ver wachting van een algemeen goeden hooi oogst, werden hoog© prijzen besteed. Examen Hoofdakte. Door den Minister van Binnenlandscht Zaken is bepaald, dat het schriftelijk ge deelte van het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als hoofdonder wijzer of hoofdonderwijzeres dit jaar zal plaats hebben op 28 Juni: de mondelinge examens zullen aanvan gen op 15 Juli, en de commission, met het afnemen van deze examens belast, zullen zitting houden te 's-Hertogonbosch, Arnhem, 's-Gravenhage, Amsterdam, Zwolle en Groningen. Benoemd zijn te 's-Gravenhage: tot lid en voorzitter: D. Boswijk, schoolopz. in h-et distr. Gouda; tot lid en ondervoorz. P. lfe Grand, schoolopz in het distr. Dordrecht; tot leden: J. van der Laan Nzn., schoolopz. in het arr. SchiedamJ. Postma, id. id. Gouda; J. D. de Visser Smits, dir. bijz. kweeksch voor onderw. (en -esson) t6 's-Gravenhage; J. M. W. Spronk, ond. bijz. kweeksch. voor ond. to Middelburg; H. Scholtens Rzn,, dir. bijz. kweeksch. vooi ond. (en -essen) te RotterdamH. Eerd- beek, te 's-Gravenhage, oud-hoofd bijz. 1. s.J. M. Keen, C. W. Valken, J. J. ten Have, hoofden o. L s. te 's-Gravenhage; J. W. W. Spronk, ond. bijz. normaallessen te 's-Gravenhage; G. A. Laagland, ond. bijz. kweeksch. voor onderwijzeressen te 's-Gra venhage J. Hemmes, hoofd bijz. L s. te Delft; M. H. van Gestel, ond. o. 1. s. t6 Amsterdamtot ledcn-plaatsverv. W. C. Seyl, schoolopz. in het arr. Utrecht I; J. Th. Schiphorst, hoofd o. L s. te Delft; K, Beversluis, id. id. te Utrecht; H. Schuring, id.id. te Rotterdam; A. van de Griondt, te Voorburg, oud-hoofd bijz. 1. sch.A. A. Kleyn, hoofd bijz. L sch. te Driebergen; P. J. van. Loo, id. o, 1. s. te Utrecht. In de zomermaanden van dit jaar zal op voordracht van de Koninklijke Aoademie van Wetenschappen aan Nederlandsche ge leerden de gelegenheid worden gegeven om, tegen een tegemoetkoming van Rijkswege, onderzoekingen te doen in de laboratoria op den Col d'Olen. Zij die hiervoor in aanmerking wenschen to komen, worden uitgenoodigd zich ten spoedigste schriftelijk aan te ii\eld*?h bij den oud-hooglceraar in de physiologic dr. T. Place, te Amsterdam, of bij een der hoogleeraren in de physiologie dr. W. Eind hoven, to Leidendr. H. J. Hamburger, te Groningen; dr. C. A. Pekelharing »n dr. H. Zwaardemaker, te Utrecht. (St. Ct.) Te Delft i8 opgericht een Technisch Stu denten-Tijdschrift onder redactie van d6 volgende hoeren: V. Diaselkoen, hoofdre dacteur, v. Leeuwonlioeksingel 35, te Delft; A. v. d. Homert, D. P. Ross van Lennep, A. Roorda, H. v. Swaay en H. J. Kesslcr. Van Spoenhoff's Klein Tooneel hebben we reeds geschreven. Zie Jiior wat do „N. R. Ct." zegt van de eorste opvoering te Rotterdam ,,Juni, zomorsch© <iag on „Tivoli" toch prachtig vol. Spoenhoff al met zijn speech succes. En die bijval heeft drie uur ge duurd. Het is een avond vol afwisseling, oen avond vol geest, oen avond vol genot ge weest. Er .zjjn bloemen gegeven en kransen, er is voel geklapt, voel gelachen, veel geno ten. Alle begin is moeilijk, zei Speenlioff. Maar als het „Klein Tooneel" weet to blijven, wat gisteravond het begin geweest is, dan heb ben we hier con schouwburg van jong en frisch werk, om hartelijk verblijd mco te zijn. Nadat do Haarlemsclie gemeenteraad gis teren 20 piinuton in geheime zitting ver gaderd had, hebben B. en Ws. na de hor opening der deuren de voordracht voor do benoeming .van .oen directeur van het stede lijk museum to Haarlem teruggenomen. Voorgedragen waren de hoeren J. O. Krö- nig to 's-Gravenhage en W. J. G. von Meurs, te Haarlem. Do lieer Krönig, een zéér jonge man, werd, als men weet, door dr. BTcdius aanbevolen. Prof. dr. A. BruipjLng, hoogleer aar aan do Universiteit van Amsterdam, hoeft in do serie „Levensvragen" geschreven over dd vrijheid van den menschel ij ken wil. Uitgave: Hollandia-Drukkerij, Baarn. Toonoelschool. Vrijdag 3 Juni, to tien uren on to half- twee, en Zaterdagochtend 4 Juni, te lieu uren, worden in don Hollandschen Schouw burg, Plantage Middellaan, hiertoe door den heer J. Sequcira welwillend tor beschikking gesteld, de overgangs- en eind ox a mens der Tooncelschool in voordracht, spel en dan a afgelegd. Loden van het Toon cel ver bond op ver toon van hun diploma, benevens oud- locrlingen der School cn toonoelartiston,- worden uitgenoodigd deze examens bij to wonen. Kinderportretten. De door de Koningin bezichtigde tentoon stelling van kinderportretten in „Arli" blijft gedurende drio weken voor het publick ge opend. Men vindt or een groot aantal por tretten van oude on moderne meesters to zamon cn oen drietal beeldhouw werken. Gemeenteraad van Leiderdorp. In de gisteravond gehouden vergadering waxen, mot den burgemeester, allo loden tegenwoordig. Na opening met gebed cn goedkeuring der notulen werd mededcoling gedaan van ocnigj ingekomen stukken, voornaamlijk brieven van Gedeputeerde Staten ten goloidc var goodgckcurdc besluiten. Hierna js aan de ordo de benoeming van een onderwijzer aan do oponbaxo lagere school. Do Voorzitter leest voor dc voordracht van J3. on Ws., het advies van den arrondis- sements-6choolopziener pn hot bericht van liet Jioofd der school, cn geeft vorder do verlangdo inlichtingen. Aan hot slot van het advies geeft do schoolopziener te kennen, dat het hem zeer leed idoet. dat hij niot in do gelegenheid is gosteld mot do sollicitanten kannis te ma ken D< Voorzitter zegt te hopen, dat de schoolopziener een schrijffout -ft ge maakt (gosteld in stodo van geweest), wijl hij wel degelijk in do gclogenhoid is go steld tegenwoordig tc zijn hij do proefles en pr zelfs mondeling overleg met hem ia gepleegd over den dag, waarop dio zou worden gehouden; hij had daarvoor even wel slechts één dag beschikbaar, wolke dag echter voor B. cn Ws. niet geschikt was. Na deze toelichting wordt overgegaan tot stemming on blijkt bij do opening dor brief jes, door do hoeren Moraal on Vorlilcy, dati met algemeene stemmen is benoemd do heer G. W. van Brink, te Langbroek, Np. 1 der voordracht, om met 16 Juni as. in functio te treden. Vervolgens werd gelezen een verzoek van den heer N. N. van Doesburgh, directeur der gasfabriek te Leiden, om ten behoeve der gasvoorziening te zijner beschikking te stellen een doel van een lokaaltje on gen deel ,van den tuin, bchoorendo bij do on der w ij zers won in g. Zonder discussie wordt het verzoek inge willigd en worden do voorwaarden vastge steld. In verband mot dc gehouden proefles cn do aan den eervol ontslagen onderwijzer. C. Colpa loegekendo gratificatie ad f 100 wordt do begrooting voor 1910 gewijzigd. 6) Eindelijk, eindelijk legde de kamenier mijn pels over mijn schouders en sprak: „U heeft er nog nooit zoo lief uitgezien, freule, als in deze baljapon; die lelies en die gitten maken een eonig mooi effect in die groene zijden tule. U ziet er net uit als een nimf, die uit de zee opstijgt, om den jongen zeeman in haar armen te sluiten En daarbij glimlachte zo zoo ondeugend, dat me het bloed naar de wangen steeg. Ja, iedereen kende mijn zoet geheim reeds en de kwaadaardige tongen in de stad lieten niet na er het hare van te zeggendaarvan getuigden de vele anonieme brieven, die, overvloeiend van nijd en boosheid, zoowel aan mijn adres, als aan mijn vader gericht waren. Zij hadden voor mij niet de minste waarde, want mcnschen, die in staat zijn anonieme brieven te schrijven, reken ik niet tet de fatsoenlijke wereld, en die daarbui ten staan, laten me volkomen koud, bestaan voor mij niet eens. Mijn goede vader echter had er des te meer last van, omdat hij ten gevolge van ongesteldheid juist in deze dagen erg prikkelbaar was. Reeds gedurende eenige dagen gevoelde hij zich onwel en had zelfs besloten op advies van den dokter niet mee Daar het bal te gaan. Hij had wat koude gevat, maar omdat dit volstrekt geen re den tot bezorgdheid gaf, ging ik alleen of Lever met mijn juffrouw van gezelschap Daar de partij, terwijl mijn hart klopte yan blijde verwachting. Voor het eerst van mijn leven sloegen, mijn polsen met koortsachtige haast en mijn geheelo zijn en wezen adem de die onbeschrijflijke opwinding, die aan een ernstige beslissing pleegt vooraf te gaan. Toen ik de balzaal binnentrap zocht mijn blik slechts één onder de vele gasten. Zijn broeder kwam allec-n op me toe. Hij gaf me 6nol mijn balboekje en fluisterde: ,,Mag ik over de polonaise beschikken? Ik heb u j iets van veel gewicht mede te deelen." „Is uw broeder hier niet?" sprak ik met j bevende lippen. Hij boog glimlachend en daar nu verschillende heeren op mij toe traden, om een dans te bespreken, ant woordde hij hardop en zonder aarzelen: „Mijn broeder is, helaas, door onverwach te omstandigheden te Berlijn opgehouden en dienstzaken verhinderden hem yan daar te vertrekken. Misschien komt hij nog met den sneltrein van halféén." Die woorden suisden in mijn oorenik weet niet meer wat ik zei en deed; ik hoorde alleen hoe één der andere dames, toen ik ze begroette, dreigende met haar waaier en met een poeslief lachje tot mij zei: „Wel, wel, juffrouw Caecilial Durft u lelies dragen? Die brengen immers onge luk?" OngelukEen rilling ging me door nerg en been. Mijn wangen gloeiden en toch was ijskoud. Ik wachtte in een kwellende onrust op het oogepblik van de polonaise. Eindeijk stond Laarsen voor me en bood me zijn arm. Bedroog mij mijn eigen op gewondenheid? Mij scheen het toe, alsof hij bevangen was, heel anders dan gewoon lijk. Terwijl de muziek vroolijk weerklonk, las hij in mijn oogen een zwijgende vraag. „Mijn arme broeder is ontroostbaar, me juffrouw; hij heeft geheel onverwachts een nieuw commando gekregen op een van de schepen, die ter bescherming der Duits-jhe onderdanen en tot beveiliging van onze be langen, onder zeil zullen gaan naar Zuid- Amerika. Reeds over drie dagen moet HelL muth aan boord zijn en wederom voor eén, ja misschien ook weer voor twee jaar zijn vaderland vaarwel zeggen. Hoe onbe schrijflijk zwaar voor hem, juist nu, deze anders zoo eervolle onderscheiding is, zult u, juffrouw Caecilia, vertrouw ik, het best begrijpen! Het is mogelijk, dat mijn broe der dezen nacht nog een uur of drie hier kan komen, om u te zien en te spreken; maar mocht het, ook met den besten wil zijnerzijds, onmogelijk blijken, dan is hij voornemens schriftelijk tot u en uw vader het verzoek te richten, dat hij vanavond mondeling had willen doen. Die brief zal de gewichtigste zijn, dien hij ooit in zijn leven geschreven heeft, en uw antwoord beslist over zijn levensgeluk. Ik smeek u daarom bij de trouwe en innige liefde, die ik mijn broeder steeds heb toegedragen, laat het antwoord op zijn schrijven hem tot zegen mogen zijn!"" Wat had ik op dat oogenblik kunnen ver nemen, dat mij aangenamer in de ooren klonk en gelukkiger maakte? En toch het wag alsof een alp zich op mijn borst legerde; mijn keel werd als het ware toe gesnoerd; ik wilde antwoorden en kon niet. Het verloop van de polonaise scheidde on3 en iedere gelegenheid ontbrak verder, om nu reeds rijn broeder te doen verstaan, hoe dit antwoord luiden, zou. Dat mijn stilzwijgen hem trof, merkte ik dien avond niet oplater eerst, toen mijn gekweld hart zich vastklemde aan icderen stroohalra, die misschien redding kon bren gen, dacht ik na over het gebeurde en had ik nog een tijdlang een vage hoop, dat mis schien alles een misverstand was, ontstaan door mijn zwijgen. Ik nam geen notitie van hetgeen er om mij heen gebeurde; ik gaf me ook geen moeite mijn gemoedstoestand te verbergen, en eens zelfs kwam mijn ge zelschapsdame, onder het voorwendsel, dar. ze een strikje op mijn schouder wilde vast spelden, op me toe en fluisterde mij in het oor; Juffrouw iaat toch niet zoo duidelijk merken, hoe het u te moede is 1 De heele zaal heeft er erg in en men fluistert elkaar allerlei ironische opmerkingen toe!" Dat bracht mij tot mijzelf. Ik zou de belachelijke ro] spelen van een verlatene, voor wie men slechts spot of medelijden over heeft?! Daartegen kwa men mijn trots en mijn ijdelheid in verzet. Ik hield me weer vroolijk, ik lacht© en schertste, maar het was zóó onnatuurlijk en geforceerd, dat men het wel heeft moe ten bemerken. Laarsen vroeg me om een extra-dans en toen we dansten, fluisterde hij me toe: „De sneltrein is er, maar mijn arme broer is niet gekomen 1" Ik beet de tanden op elkaar. „U is toch niet boos, mejuffrouw? Ik zweer u, dat Hellmuth er de helft van zijn loven voor zou willen geven, kon hij van avond bij ons zijn!" Ik haalde diep adem. „Waarom heeft hij dat onzalige nieuwe commando aange nomen?" mokte ik, als een verwend kind. Hij boog treurig zijn hoofd. „Een soldaat vraagt men niet of hij wil en dit comman do Is een onderscheiding voor mijn broe der."- „OnderscheidingDe liefde vraagt niet naar oor en rang! Als hem deze reis wer kelijk ongelegen kwam, had hij zijn ontslag kunnen nemen." Verschrikt keek Laarsen mij" aan. Hij perste een oogenblik zijn lippen op elkaar, toen fluisterde hij met een diepen zucht: „Ik weet Diet of u bekend is met mijns broeders omstandigheden? We hebben, he laas, geen fortuin cn zijn verplicht ons brood met het zwaard te verdienen." „Is hij arm, werkelijk zoo arm I'' zei ik vol medelijden, cn ik begreep niet recht, waarom do jonge officier ontstelde bij mijn woorden en diep getroffen stamelde: „We meenden, dat u dat bekend was l" Daar stond weer een andere danser voor me en teen ik op mijn plaats terugkeerde, was Laarsen verdwenen. Ik heb hem niet weer gezien. Toen ik met een voorhoofd, dat gloeide van koortshitte, thuis kwam, was papa nog wakker en liet mij vragen of ik een oogen blik in zijn kamer kwam. Toen ik me over het ledikant boog, nam hij mijn hoofd tus- scben zijn handen en zag ine met vorschen- den blik aan. Toen beet hij plotseling zijn tanden op elkaar en mompelde; „Arme, armo lieveling." „Wat scheelt u, vadertje? Waarom be klaagt u me?" poogde 'k tc schorteen, maar tranen vlo id en over mijn gezicht. „Omdat je niet als gelukkige bruid thuis bent gekomen en omdat het dat lasterende adderengebroed gelukt is, je mirtenkrans* uit elkaar te plukken voordat hij gevloch ten is 1"- (Wordt vervolgd),.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1