N o. T54T2 Zaterdag 31 TWTei. A0. 1910- <§eze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Officieele Kennisgeving. Kunst, letteren, enz. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTIES: Van 16 regels fL06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oentsoontantj elk tiental woorden meer 10 Oents.— Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Gentsper 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd r(jn t 1.30. Franco per post 1.65. In enting* Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter, algemeene kennis, dat het Pare Vaccinogène, Inentingsbureau, in het St.-Elisabethshof aan de Oude Yest, van heden tot den eersten Dinsdag van Juli a.s. geslote n zal zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN" HEIJST, Secretaris. Leiden, 20 Mei 1910. Leiden, 21 Mei. Het Bestuur der Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming tot ver val van pxmoede werd dezer dagen aange naam. verrast door een gift van f 500, den .voorzitter der Maatschappij aangeboden door ben vroegere stadgenoot©. Gisteren werd voor den Hoogen Raad "door mr. P. L. Dee, te Leiden, de belofte afgelegd als advocaat en procureur. Voor Jiet akte-examen lager onderwijs zijn to Haarlem geslaagd de heeren E. van Ingen Schenau en J. G. Veeris, van Lei den; .f» Utrecht de damc3 C. M. Ter- woorst, van Woerden, en G. A. Veering, van Gouda. Men schrijft ons uit Zoeterwoude: In verband met ons bericht van eenige weken geleden, dat alhier acht jongelieden uit Bent huizen door dis. J. Nauta bevestigd waren tot leden van do NecL-IIerv. Gom., doelen wij nu mede, dat ds. J. van de Pol, van Benthuizen, weigert deze lidmaten ais zoo danig in te Schrijven. Deze zaak is aan hangig gemaakt bij het Klassicaal Bestuur. Het jaarfeest der ,,Martlia-Stichting" te Alphen pan den Rijn ofwel de 27ste jaar vergadering zal gehouden worden op 7 Juni an. De onderbouw van het werk- en bad huis is dan gereed en er zal dan een ge denksteen geplaatst worden op het eerste gebouw dat ingevolge de nieuwe plannen der Stichting .verrijst. JHjefj programma der jaarvergadering luidt Samenkomst des voormiddags te halfelf in de Herv.-Kerk te Alphen aan den Rijn. Opening door den voorzitter, dr. J. Th. de Visser, lid dér Tweede Kamer, te 's-Graven- hage; feestrede door ds. J Groeneweg, pre dikant-directeur van het Diaoonessenhuis te 's-Gravenhage; verslag door den directeur ds. A. W. Voors. Koffietafel te Jmlféén in het Jongenshuis (Hobge Zijde). 's Namiddags te twee uren op het Bouw terrein naast „Rijnstroom"Plechtige plaat sing van een gedenksteen op het in aan bouw zijnde Bad- en Werkhuis. Sprekers: de Voorzitter en de Directeur. Met mede werking van het zangkoor „Looft den Heer" der Martha-Stichting. Te drie uren op „Rijnstroom"Muziek van „Euphonia"; oefeningen van „Sparta"; theedrinken; zang en spel der kinderen. Bazaar van hand- en SÏojd-werk ten voor- deele der Stichting. Tegen vijf .uren: Officieele sluiting. Do gebouwen jyjn 's voormiddags vóór tien uren en 's namiddags tot halfzes te be zichtigen. Het overgangsexamen bij den hoofd cursus zal J8 Juni aanvangen met 40 leer lingen, waaronder 23voor infanterie hier te lande, 9 voor infanterie Ned.-Indië, 5 voor administratie hier te lande en 3 voor ad ministratie Ncd.-InJië. Wegens ongesteldheid van den baor Narcis Leven, president der „Alliance Is- raélite Universelle" te Parijs, is de feeste lijke herdenking van het 50-jarig bestaan der wAll. Israel. Univ.", afdeeling Nederland, welke op 3 Juli te Amsterdam zou plaats hebben, tot nader vast te stellen dag uit gesteld. Op verzoek van den DuitscKen Kei zer heeft er, wegens dm zwaron familie- rouw, geen officieele ontvangst van Z. M. plaats gehad bij zijn aankomst uit Duitsch- land te Vlissingen en zal hem evenmin een officieel uitgeleide gedaan worden, bij zijn. terugkeer uit Engeland. Ook voor een begroeting door een ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin was om bovengenoemde reden bedankt geworden. De minister van koloniën heeft den heer L. R. Middelbcrg ter beschikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië gesteld, om daar te lande te worden be noemd tot adjunct-chef der 1ste afdeeling bij den dienst der Exploitatie van Staats spoorwegen. Te Arnhem is in den ouderdom van 61 jaren overleden do hozr H. C, Berg huis van Wöortman, oud-directeur der pos terijen. <en telegraphie. - De kapitein W. Petter, van het 4de reg. infanterie, is werkzaam gesteld onder de bevelen van den commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie te Utrecht. De pfd. Arnhem heeft op de agenda voor de vergadering van den AJg. Bond van R.-K. Kiesvereenigingcn gebracht een voor stel tot stichting van een Bond van R.-K. Gemeenteraadsleden. Die vergadering höoft op 23 Mei a.s. te Utrecht plaats. De toestand van jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman is, volgens „De Ned.", vooruitgaande. AARLANDERVEEN. Alhier is nabij de gemeenteschool opgegraven een Jaooba- kannetje dagteekenende uit 1434. HAARLEMMERMEER. Na gehouden aanbesteding is de leverantie van rijwielen ten dienste van de gemeente-politic opge dragen aan de firma Kroes, te Nieuw-Veu* nep. Door de gemeen te-politie is ©en over treding geconstateerd van de Wet op de paardenfokkerij en wel bij den landbouwer O., alhier. In verband met de paardenfok kerij is de constateering va% een dergelijke overtreding van groot belang. Proces-ver baal is reeds te dier zake opgemaakt. LISSE. Gisteravond hield de Juliana- vereeniging, tevens Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer, haar tweede jaarvergadering in hotel ,,De Witte Zwaan", onder voorzitterschap van den heer J. Abresch. De vergadering werd geopend met een inleidend woord, waarin de voorzitter in korte trekken weergaf wat in het afgeloopen jaar tot stand waa ge bracht. Het ledental, zoo zei de voorzitter, is, jammer genoeg, stationnair gebleven. Er zijn steeds nog te veel mensohen, die de Vereeniging een warm hart toedragen in woord, maar niet in daad. Door den penningmeester werd hierna re kening en verantwoording gedaan over zijn financieel beheer. Hieruit bleok, dat de ge zamenlijke inkomsten hadden bedragen f 279.59, en de uitgaven f 126.22; een saldo aldus van f 153.37. De rekening werd nage zien door de heeren J. C. Veldhuizen van Zanten en C. van Rijs, Zij werd in orde bevonden en conform vastgesteld. Daarna kwam aan de orde de verkiezing van drie bestuursleden, wegens ontslagne- men als zoodanig van de heeren C. van Parijs, G. Vreeburg eii G. C. Tromp. Ge kozen werden de heeren J. C. Veldhuizen van Zanten O. J. Somer en G. JLango- veld. Bij de rondvraag besprak de heer Schra- ma het feit, dat niet-leden dezer Vereeni ging niet in de gelegenheid waren gesteld tot het uitgeven van den plattegrond van de bloembollenvelden, en zei, dat dit niet was in het belang van het vreemdelingen verkeer. Do voorzitter antwoordde hierop, dat het niet aanging om hen, die absoluut geen lid willen worden van deze Vereeniging, ook in de gelegenheid te stellen tot de uitgifte van de plattegronden. Het waa nu een maal zoo bepaald en het kon dus niet an ders worden gedaan. De heer De Vries deed hierna opmerken, dat, zooals hij deze zaak had vernomen, men wel lid had willen worden, indien men eerst in de gelegenheid was gesteld tot het uitgeven. Waarom dan niet eerst lid geworden? zei de voorzitter. Dan was de zaak gezond. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat er op 9 Juni a.s. een volksfeest zal worden georganiseerd, waarvoor reeds een pro gramma ia samengesteld, indien men ten minste daarvoor de vereischte vergunning zal kunnen verkrijgen. Daarna werd de vergadering gesloten. LEIDERDORP. De veldwachter A. Ouds hoorn is belast met de telling betreffende het grondgebruik en den veestapel in deze gemeente. De telling wordt gehouden tus- soben 20 Mei en 20 Juni as. NIEUWKOOP. Prachtig zomerweder be-, gunstigde de uitvoering in de open lucht van het fanfare-korps „Eengeandbeid,'' dat gegeven werd onder leiding van den heer Markx, van Oudshoom. De verschil lende muzieknummers werden uitnemend gespeeld. Zeer veel publiek was naar het dorp getrokken, om zich te verlustigen in de tonen van de muziek. In tegenwoordigheid van het bestuur van het Chr. Onderwijs en van de opgeko men ouders werd de heer J. H. Bottenberg, van Utrecht, ingeleid en goïnstalleerd als hoofd der Chr. school alhier. Bij die gele genheid werden de kinderen onthaald op chocolademelk, krentenbroodjes, sinaasap pelen, en ten slotte gingen de kleintjes ten zeerste verblijd met een mooie gekleurde plaat huiswaarts. NOORDEN. Van den veehouder Van Dam geraakte het zoontje te water, met het noodlottig gevolg, dat de kleine leven loos werd opgehaald. WARMOND. Gisteravond had alhier in tegenwoordigheid van 13. en We. de be proeving der brandblusch middel en plaats, waarbij bleek, dat alles in goeden staat verkeerde. Efen goede maatregel bleek we der te zijn het afzetten van het terrein, al waar de beproeving plaats had. Men had nu geen last van de jeugd. WADDINGSVEEN. Bij Koninklijk be sluit is aan den heer S. C. Tuijmeiaar, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juni 1910 eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente. WASSENAAR. Gisteravond Vergaderde de Coöp. Boerenleenbank. De vergadering werd geleid door den voorzitter van den Raad van Toezicht, mr. R. baron van Zuy- len van Nijevelt. Deze deelde- mede, dat het bestuur geen voorstel zou doen om den rentevoet van spaargelden te verlagen; irta wat in de vorige algemeene vergadering in het vooruitzicht was gesteld. De balans werd goedgekeurd. Uit die balans bleek, dat de Bank sterk vooruitgaat. Inge legd werd f 132,674.99, terugbetaald f 112,815.67. aan nieuwe voorschotten werd uitgeleend f 14,505 terugbetaald f 17,452.55. In loopende rekening word uitgeleend f 195,762.92, terugbetaald f 160,598.69. Het totaal der ontvangsten en uitgaven was meer dan een half millioen. De vergadering besloot de winst, groot f 849, te voegen bij het reservefonds. Dit bedraagt thans f 1305.62. Van de Centrale Bank te Utrecht werd betrokken f 219,-127.11 en aan de Bank werd terugbetaald f211,944.12. Do heer Joh Knijnenburg, lid van het bestuur, en mr. R. baron van Zuylen van Nijevelt, voor. zitter van den Raad van Toezicht, werd bij acclamatie herkozen. Beiden namen de her benoeming aan. Aan de Coöp. Ver. „Sa menwerking" werd ccn krediet toegestaan van f 10,000. Het salaris van den kassier werd met f 100 verhoogd. Bij de rondvraag dankte do heer S. v. d. Stoel, voorzitter van „Samenwerking" het bestuur en de leden voor het verhoogde krediet. De veldwachter P. de Jong is benoemd tot teller voor hot grondgebruik en den veestapel. Het gemeentebestuur heeft het den landbouwers gemakkelijk gomaakt door aan ioder oen gedrukt formulier te zenden, dat ze kunnen invullen. Het is te hopen, dat ze zich die kleine moeite willen getroosten. Velen m-eenen, dat deze telling verband houdt met de belasting, niets is minder waar dan dat. Hollandsche maatschappij der W etenschappen. Uit Haarlem wordt ons gemeld: In de heden alhier gehouden jaarverga dering van, de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen betreurde de voorzitter het, dat de Protector, Prins Hendrik, dit jaar niet in de gelegenheid was gelijk gewoon lijk, aanwezig te zijn. Hij heette de aanwezi gen van harte welkom, en wijdde woorden van weemoedige hulde aan do nagedachte nis van de in, den loop van het jaar over leden leden. Nadat de secretaris dr. J. P. Lotsy, het jaarverslag had uitgebracht werd een rede gehouden door prof. dr. P. J. Blok, uit Leiden, over ,,de beoefening der wcteiy schap in het koninkrijk der Nederlanden (1715—1830.") Hij begon met te wijzen, op den ouden roem der gewesten als kweekplaats der wetenschappen, sedert deze zich ontworstel den aan, de banden der middeleeuwsche scholastiek, op Ajgrioola en, Erasmus, Lip- sius en Douva, Junius en Forestus, op de groote geleerden der 17de eeuw. Daarbij brak hij een lans voor de zoo dikwijls ge minachte dilotanten, die sedert de dagen, van Prins Maurits en Descartes ten onzent in zoc grooten getale de ontwikkeling ier wetenschap hebben bevorderd on nog bot diep in de 18de, ja in de 19de eeuw huDncn, invloed boboer doen gelden,, Na het verval van het wetenschappelijk leven ten onzent omstreeks 1800 te hebben geschetst, toonde hij aan, dat in, de laatste jaren van den Franscken tijd, onder Napo leon, de vrij zuivere wetenschap plaats moest maken voofr een aan banden gelegde, voor een in de eerste plaats gericht op de practische bruikbaarheid, op het onmiddel lijk nut. Maar de rechte kwam in 1813 te ge lijk met de herleving van ons volksbestaan onder koning Willem I, dien 6preker roem de als verstandig bevorderaar der nationale wetenschap, zoowc-i door middel van wetge ving (het voortreffelijke Kon. Besluit van Aug. 1815) als door* persoonlijke bemoeiing en ondersteuning van staatswege. Hij ge dacht hierbij mannen als Kemper, Falck en Van Marum, die de vaan der vrije weten schap, die op het voorbeeld van Noord- Nederland ook in het zoolang verknechte en verwaarloosde zuiden moest worden ont wikkeld in, nationaal-Nederlandschen zin. Groot waren de verwachtingen van de re sultaten dier werkzaamheid. Heeft de toe komst daaraan beantwoord? Deze vraag vooral was te behandelen. Spreker haalde de getuigenissen aan van Kemper en anderen betreffende die ver wachtingen, maar hij erkende dadelijk, dat de behandelde periode, rijk aan, groote ta lenten van breede ontwikkeling, op geen gebied namen van de grootste beteekenis heeft aan te wijzen. Maar dit is in het alge meen het geval ook in andere landen, waar namen als die van de Humboldts, Cuvier, De Candolle wijzen op een tijd, die moor het groote voorbereidt dan zelf 't groote biedt. Na bespreking der beteekenis van onze voornaamste wetenschappelijke mannen in deze periode ging hij over tot de gotuigo- nissen van Van Heusde, Bake e.a. omtrent den toestand der wetenschap aan het einde orvan, tegen 1S30, met name tot de Acade mische Commissie van 1828 en haar werk zaamheid ten bate van de verdere ontwik keling van het wetenschappelijk onderwijs. Hij vergat daarbij niet"te wijzen op de we tenschappelijke werkzaamheid dor geleerde genootschappen. Daarbij vestigde hij de aandacht in het bijzonder op den bctrekke- lijken bloei der natuurwetenschap in ver band met den rationalistischen tijdgeest, met de loomheid der natie in die dagen en met de van groote gevolgen vervulde nieuwe werkzaamheid op het gebied van electrici- teit en stoom, van werktuig- on scheikunde, terwijl daarentegen de geestelijke weten schappen bleven stilstaan of ten minste weinig neiging tot vooruitgang toonden. Hij sprak in den breede over de verklaring van dit verschijnsel en begroette Van Marum, den beroemden natuurkenner dier dagen, als een der profeten van den nieuwen dag, die ook voor de Hollandsche Maatschappij aanbrak. Met 'n gelukwensch voor de toekomst der Maatschappij eindigde spr. zijn rede, wij zend op haar beteekenis voor de nationale wetenschap ook nog in onze dagen. Hierop werd overwogen tot do vaststel ling der nieuwe prijsvragen. Directeuren en leden zouden na afloop der vergadering te zes uren hedenavond in de nieuwe zaal der Maatschappij aanzitten aan een vriendschappelijken maaltijd. De Voorzitter gedenkt de overleden Bi- rectcurerv Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruse ra an en mr. C. M. Rasch, beiden van Haar lem de leden Prof. N. W. P. Rauwenhoff (Utrocht), Dr. G. J. W. Bremer (Rotter dam) en Dr. M. Greshoff (Haarlem); de buitenlandscho leden,: Prof. Kohlrausoh (Berlijn), Prof. Pflügor (Bonn), prof. van Ben,eden (Luik) en Sir William Huggins (Londen.) Aan het verslag van den Secretaris, dr. Lotsy, on tl eerden wij Het-eerste deel van Gerth v. Wijk is door de Maatschappij met goud bekroond. Het is verschonen en het 2de deel zal woldra 't licht zien. Door de Maatschappij zal gepubliceerd worden een manuscript, nagelaten door wijlen den Hoogleeraar O. A. J. A. Oude- man8. Dit manuscript handelt over de schimmels die op do planton der Europee- sche flora parasiteeren. Het zal worden uitgegeven onder redactie van Prof. Mol te Groningen. Het tweede deol van Huijgene werk komt dezer dagen uit. Het bevat de wiskunstig© werken van Huijgens uit de jaren 1652 en 1653 en verder wat uit Huijgens' handschriften uit de jaren 1657 1659 kon worden verzameld. Behalve den, Latijnschen tekst bevat het een Fransche vertaling. Nog is gereed gekomen de catalogus der Bibliotheek van de Maatschappij door d«*. Molhuijzen, te Leiden, terwijl is ingekomen een antwoord op de prijsvraag, voor welker bcoördeeling een commissie benoemd >b. Het a.s. Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Het officieel programma van het Kon. bezoek van 26 Mei tot 2 Juni luidt als volgt Donderdag 26 Mei. Vertrek Paleis Loo voorna. 8 u. 36 m. Aankomst Amsterdam 10 u. Vertrek naar Haarlem 11 u. 10 m. Terugkomst te Amsterdam 5 u. 15 m. 7 u. Diner (Hofmaarschalkstafcl). Vrijdag 27 Mei. Voorin. 9 u_ Aubade der schoolkinderen voor het Paleis. 10 u. Cour van gelukwensching en dank betuiging. Nam. 3 u. tot 3 u. 45 m. Rijtoer. 5 u. Zangliulde dor Nederlandse he Zang- verecnigingen voor het Paleis. 7 u. Diner (Wethouders). Zaterdag 28 Mei. Voorm. 10 u. Voortzetting Cour van go- lykwensching en dankbetuiging. 11 u. Audiëntie voor personen, die Hare Majesteit verzoekschriften, als anderszins, wenschen aan te bieden. Nam. )L u. 45 tot 2 u. 15 Rijtoer. 6 n. Diner (Kamerhecren en Adjudanten, i. b. <f, enz.). 9 u. Raóut. -V Zondag 29 Mei. Voorm. 10 u. Godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk. (Voorganger ds. Wieten). Nam. 1 u. 45 m. tot 4 n. Rijtoer en be zoek aan Nafcura Artis Magistxa. 7 u. -Diner. Maandag 30 Mei. Voorm. 9 u. Rijtoer en bezoek aan de verzameling Druckcr in hel Rijksmuseum. 10 u. Vertrek van Museum naar Cen- traal-station, ter begroeting van de Ko ningin-Moeder. 10 u. 30. Terug ten Paleize. Nam. 1 u. 30. Aanvang van den histp- risohen optocht op den Dam. 7 u. Diner (Gedeputeerde Statm). 9 u. tot 9 u. 45 m. Rijtoer langs do gcïllumincerdo straten. Dinsdag 31 Mei. Voorm. 10 u. 30 tot 11 u. 30 m. Rij toer en .bezoek aan de tentoonstelling van; .„Arti et Amicitiao." Nam. 1 u. 30. Uitrijden. 1 u. 45 a tot 2 u. 15 m. Bijwoning der sportbclooging op het terrein aehtor het Rijksmuseum. 2 u. 30 tot 4 u. Bijwoning van het wa terfeest op don Amslel (gedeeltelijk aan. boord, vervolgens in het paviljoeu vuu „De Hoop"). J 4 u. 15. Terug ten paleize. 7 u. Diner (gemeenteraad). 9 u. 15 m. .Uitrijden. 9 u. 30 m. tot 10 u- 15 m. Bijwoning van het avondfeest op den Amstel in hot paviljoen der Koninkl. Roei- en Zeilvereni ging „De Hoop." 10 u. 30 m. Terug ten paleize. Woensdag 1 Juni. Nam. 1 .u. 45 m. Uitrijden. 2 u. 15 m. Tc water lating van het stoomschip „Prinses Juliana" der Stoom vaart-Maatschappij „Nederland," op de werf der Nodcrl. Schoepsbouw-Maatscliappij. 6 u. Diner (civiele en militaire autoxb teitcn). 8 u. Vertrek naar de voorstelling in den Stadsschouwburg door do Koninklijko Ver eeniging „Het Nederlandsch Toonocl": „Do Stedond. winger." 11 u. 15 ul Terug ton paleize. Donderdag 2 Juni. Vertrek uit Amsterdam voorm. 9 u. 3ü Men meldt ons uit Amsterdam: Van wel* ingelicht© zijde vernemen wij dat de moge lijkheid zeer groot is dat H. M, de Ko ningin na op Maandag 30 Mei ae. den Ilis- torisch-allegorischen optocht op den Dam te hebben gadegeslagen, zich zal begeven naar do woning van mevrouw Van Loon, dame du Palais van H. M. Keizersgracht 672, teneinde nog eens den stoet voor zich voorbij te laten trekken. Tol ItijnMbarKerweg;. De heer Van der Made, pachter on mede. eigenaar van den tol aan don Rijnsburgcr- wog, verzoekt ons, ook namens de Erven Beyer, het volgende in ons blad te publicee- ren: Bij Kon. besluit No. 53 is aan do Erven Beijer te Oegstgccst wederom concessie ver leend tot heffing van tolgelden tot 17 April 1911, met dien verstande, dat van 22 Mei a.& de tolheffing van r ij w i e 1 e n komt te vervallen. Voordracht Museu m-d iroc- teur te Haarlem. Voor directeur van het Frans-Hala- Museum te Haarlem worden door B. en Ws. voorgedragen de heeren: lo. J. O., Kronig to 's-Gravenhage2o. W. J. G. van Meura to Haarlem. Buitenzorgfond a. In 1911 zal wederom, op voordracht van de Kon, Academie van Wetenschapp-m, aan 'n Nedorlandsche plantkundige de gelegen heid worden gegeven om, op kosten van net Buitenzorgfonds, vermeerderd met 't daar voor toegestane Rijkssubsidie, volgens de bestaando bepalingeo, gedurende vier maanden, aan 's Lands plantentuin te ver toeven, voor het doen van botanische onder zoekingen. Schriftelijke aanmelding vó<Sr 15 Juni bij een der hoogleeraren in do botanie aan, do Rijksuniversiteiten: dr. J. M. Janso te Lei den; dr. F. A. F. C. Wont te Utrecht of dr. J. W. Moll te Groningon. („St.-Ct.") Monument dr. E. Laurillard. Het uitvoerend cohiité in zake de huldi ging van dc nagedachtenis van dr. Elisa Laurillard heeft de vervaardiging van bot monument, op to richten op zijn graf op het kerkhof „De Biezen," te Santpoort, opge dragen aan prof. Odé, te Delft.^Het zal een monument worden van groen Noorsch mat- mer, gekroond door een bronzen buste van den' overledene. Hoogstwaarschijnlijk zal het geheel op 10 Juli, den sterfdag van dr. Laurillard, gereed zijn; het wordt dan ont huld en aan de familie overgedragen. Wij ontvingen heden ter recensie „Levenswijding." Dagboek door Dr. J. A Beyerman, Rem. prod, te Amsterdam* Uitg. Nijgh v. Ditmars Uitg. Mij., Rot terdam. „Leekenphilosophic", door B. Rietman Uitg. O. li G. Veldt* Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1