N<\ T54T1 Vrijdag 20 Mef. A0. 1910. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nomraer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEK ADVERTENTIES: Vsn 16 tegels /L05. Iedere regel meer /0.17J. Qrootere lettere naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën ran 30 woerden 40 Oenteoontant; elk tiental woorden meer 10 Oentt. -Voor het Incaeseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER CÜURANTt Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden» per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per post 1*65. Inenting* Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat het Pare Vaodnogène, Inentingsbureau, in het Sti-Elisabethshof aan de Oude Test, van heden tot den eersten Dinsdag van J u 1 i a.s. gesloten zal zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN" HEIJST, Secretaris. Leiden, 20 Mei 1910.; DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door CORNELIA PQLFLIET, wonende te Lei den, eer\ verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alooholhou- denden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse vai\ verkoop, in den winkel van het perceel Kraaierstraat 41. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester-, VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 20 Mei 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door VAN DER PLTJIJM, koopman, wonende te Ledden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhou denden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in den winkel van het penceel VerL Sophia- straat 55. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJ8T, Secretaris. Leiden, 20 Mei 1910. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van A. SOMERWIL lAen., houdende verzoek om vergunning tot het plaatsen in perceel Water steeg 1, fcad. Sectie D. Nos. 15 en 16, van een Eest, tér vervanging van den bestaanden, welke in werking zal worden gebracht door een eiïeotromotor van één p.k., terwijl de be staande kerfbank gedreven zal worden door een electromotor van drie vierde p.k. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brongen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag, den 3 Juni aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om benvaren tegen dat verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd ziin zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde bun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 20 Mei 1910. Wij leven, wat de gemeentepolitiek aan gaat, al reeds in den stillen tijd. De Raads- agenda van gisternamiddag bevatte ook weer niets anders om het eens gemeenzaam te 'zeggen dan gesneden koek. De geneigd heid om in kalme rust de agenda af te wer ken, zat er zoo in dat men onder de inge komen stukken, het bokendo schrijven van 1de Plaatselijke Schoolcommissie den hamer liet- passeeren, zonder er een woord over to Itoreken. hoewel deze Commissie aan het slot wuidclijk te kennen gaf een rehabilitatie van tien Raad to verwachten. Wij verkregen den indruk dat het den Voorzitter verwonderde. 'Aan het slot dor vergadering heeft de heer Iieimcringer het stuk weer even, opgehaald en. toen heeft de reeds afgeloopen zitting toog een staartje gekregen. Zonder dit waren ^ve binnen uur klaar geweest. Onder de ingekomen stukken willen we even wijzen op ,een verzoek van „Mathesis", «om verhooging van subsidie tot f 9750. Thans bedraagt dezo subsidie f 8500. De Voor zitter van het Genootschap heeft op do laatste algemeone vergadering in do gebrui kelijke redo dit adres reeds ingeloid. Hot bestuur wil ter gelegenheid van de viering van het 125-jarig bestaan van het Genoot schap als eon feestgave den leeraren gaarne ca behoorlijke pensioenregeling aanbieden en daarvoor zon ook steun van*hot gemeente bestuur worden ingeroepen. Wij willen op dit verzoek niet vooruitloopen, doch alleen 'er aan herinneren, dat de meeste onderwij zers on leeraren nog een andere, een hoofd betrekking hebben, waaraan ook pensioen is verbonden. Een ander ingekomen adres had evenzeer de bedoeling een aanval te doen op de kas der gemeente. De K§tadsworklieden hebben, gevraagd om een salarisverhooging van min stens f 1 por week. Een niet groot bedrag, maar v#or do ongeveer 100 werklieden wordt dit per jaar een som van ruim f 5000. Aan 't eind der vergadering kwam de heer Van der Eist, den burgemeester, als hoofd der politie polsen of hij het vraag stuk van de salarissen der politie-beamb ten reeds in studie had genomen en zoo ja, of het gevolg er van kon zijn dat ©er lang oen voorstel kon worden verwacht. Het antwoord van den Voorzitter was, hoewel in .voorzichtige termen vervat, voor do politie niet ongunstig. „Binnen niet al te langen tijd" zou de Voorzitter een na dere tr'egeling aan het oordeel van B. en Ws. onderwerpen. Wat in hot vat is, ver zuurt niet, mogen de politie-beambten den ken. Maar we zien er uit, al was de verga dering van gisteren niet zeer belangrijk, dat ze met hot oog op de mogelijke gevol gen, die er voor de gemeentekas uit kun nen voortvloeien, toch niet geheel van be lang ontbloot was. En nu de agenda zelf. Eerst kwamen er een reeks zeer huishoudelijke zaken, goed keuring van begrootingen en rekeningen van corporaties, die meer of minder onder ge meentelijk toezicht staan, louter kwesties voor den vorm alleen. Zij gingen er dan ook met een enkelen hamerslag door. Bij de .behandeling van het verzoek van den heer De Munck om een houten kantoortje op den Nieuwen Rijn tegenover do Beschuit steeg te mogen plaatsen, kwam er ©en beetje leven in de brouwerij. Daarvoor zorgde do heer Roem, die precies contrarie met B. cn Ws. zoo'n knus huisje nog wel aardig vond, als hot maar naar de goed© cischen dor architectuur werd gebouwd. De Raad liet hem alleen staan, wat een natuur als van den heer Roem echter vol strekt niet deert. Opmerkelijk was hier het verzet van den heer Pera. Hem hadden bu ren gevraagd of er ook govaar bestond, dat het gebouwtje ar kwam, in welk geval zij een adres in de weegschaal tegen zou den werpen. En nu had hij hén geadvi seerd dat dit niet noodig was. En nu moest het er toch eens doorgaan! Het zal zeker niet uit deze overweging geweest zijn, dat de Raad op den heer Room na er tegen bleef en o. i. daarmede heel verstandig handelde. Straten met oen druk verkeer zooals de Nieuwe Rijn, moeten voor het verkeer blijven. En de heer Room vermocht ook ons niet te overtuigen, dat zulke gebouwtjes, die toch niet ter plaatse behooren, do straat niet zouden ontsieren. Het verzoek van „Vreemdelingenverkeer", dat de heer Roem o. i. zeer ten onrecht© met het eerste verzoek vergeleek, om ver gunning tot verplaatsing van de rij wiel berg plaats op het Stationsplein, werd natuur lijk toegestaan. De Verecniging, die met de oprichting van dit gebouwtje inderdaad in een bestaande behoefte heeft voorzien men vraagt zich als men de met rijwielen overvolle bergplaats soms ziet, af, hoe het fictsrijdend mcnschdom zich vóór dien tijd heeft beholpen had uit financieele over wegingen maar liever rustig op de oude plaats gebleven, maar het stond er de ko mende clectrische tram in den weg, die nu do Tcizigers voor het station zal brengen. Gelukkig dat het huisje een voor het pu bliek niet minder gerieflijke plaats zal krij gen. Het voorstel om den eigenaren van de sloot, gelegen achter de Christelijke school en het Cathryne Maartensdochtershofjo aan do Pasteurstraat, te gelasten die sloot ba dempen en door ©en riool te vervangen, werd zonder ©enig verzet van de zijde van den Raad aanvaard. Zoo ziet men, hoe meer en meer doordringt het besef, dat het per soonlijk belang ondergeschikt is aan het al gemeen belang en hoe de Overheid zich tot taak stelt aan dit beginsel kracht bij te zetten. Do sloot kon, blijkens advies van den directeur van gemeentewerken en twee stads- geneeshoeren, als zeer nadoeüg voor de ge zondheid der omwonenden worden beschouwd, demping was dus wel noodzakelijk. Zullen op deze sloot er moer volgen? Er zijn er meer en ook de gemeente zelf heeft er, van wie het geen weelde zou zijn wanneer ze aan reuk- en gezichts-organen werden ont trokken. Het voorstel om bijna 5 H.A., waarvan, echter 3 H.A. water en openbare weg en dus voor do gemeente van geen waarde, be grepen in het onteigeningsplan ten behoeve van de omlegging van het Rijn- en Schie- kanaal aan de provincie Zuid-Holland af te staan tegen ongeveer f 31,000 ging ar ook zonder slag of stoot door. Het is ook inderdaad een goedé verkoop, zelfs ai bedenkt mien dat de pqrceelen, die overblijven, als men water en wegen er af neemt, deel uitmaken van onze staalsteden, waarvan men echter nog gexuimen tijd het gebruik kan behouden. B. en "Ws., die na tuurlijk over deze transactie de onderhan delingen met de gemachtigden van do pro vincie Jtebben gevoerd, komt daarvoor wel een pluimpje toe. D© verzoeken van de Leidsclio Duinwater- Mij. om goedkeuring van dc plannen ter uit voering van eenige werken op het terrein te Katwijk en van het aangaan van een geldleening, die in de vorige zitting wer den aangehouden omdat de Gezondheidscom missie zich gekrenkt gevoelde, dat zij over het eerste voorstel niet was gehoord en bij doorgang een spaak in '1 wiel dreigde te steken, worden nu zonder eenige discussie ingewilligd. Het dossier der stukken hierop betrekking hebbende, zal nu misschien ver meerderd zijn met een officieel schrijven der Gezondheidscommissie, ihhoudend© dat zij geen bezwaar tegen de plannon hoeft. Als do Maatschappij uit deze vertraging, louter om den vorm, nu maar geen nadeel of hinder ondervindt, dan is net nog niet zoo erg. En zoo krijgen wij dan op de kermis toch ook nog een toboggan, die er eerst niet zou komen. Bij ondershandsche verpachting is tegen f 400 daarvoor alsnog een standplaats afgestaan. Dat is meegenomen, zal de Raad hebben gedacht, 't Zakgeld van de kermis houders gaat er toch door met of zonder de .smakelijke" attractie van zoo'n reuzen- glij- en buitelbaan. Maar of het van do zijde der pachters van dé andere vermakelijk heden geen protest zal uitlokken, is con andere vraag. Het waardig sluitstuk van do agenda enkele bezwaarschriften tegen suppletoir© aanslagen in de plaatselijke directe belas ting niet meegerekend was de vaststel ling van de overeenkomst voor d© levering van gas aan de gemeente Warmond. Er is nog al over gedebatteerd. De hoe ren Fokker en Reimcaingcr o. a. maakten en kele opmerkingen en ontwikkelden eenige bo- zwaren, waartegenover de Voorzitter en dc heer Korevaar sterk (stonden, niet omdat hun argumentatie zoo bijzonder stevig was, maar wel uit de overweging, dat een ver andering in het contract, dat door onder ling overleg mot hot gemeentebestuur van Warmond is tot stand gekomen, die overeen komst weder op losse schroeven zou zetten, 'n bezwaar, waaraan men niet ontkomt zoolang men niet het voorloopig contract in gehei me zitting aan het oordeel van den Raad. onderwerpt. Wij willen trouwens gaarne verklaren, dat de bedenkingen der hoeren niet van' zoo groot gewicht to achten zijn en juichen de overeenkomst zeer toe. Zoo moet het gaan. Do gasfabriek moet evenals de electrieeho centrale haar afzetgebied steeds trachten uit to breiden. Komen Voorhout en Zoeterwoude nu aan de beurt De gasprijs is in de ver schillende buitengemeenten gesteld 2 oents boven het Lcidsch tarief, wat billijk mag genoemd worden vanwege de meerdere ex ploitatiekosten, die Leiden heeft. Zou het nu ook geen tijd worden dat de aangeslotenen te Oegstgeest en Zoeterwoude, die nog vol gens Leidsch tarief worden bediend, ook met 2 cents verhoogd werden? Daar zijn er onder, die eigenlijk tot do bewoners van Leidon moeten worden gere kend, doch de grenzen oversteken om aan de Leidscho plaatselijke belasting te ontkomen. Laat Leiden met een matige verhooging van den gasprijs daarvan iets terugeischên. Daarmede was de vergadering geëindigd, ware niet de heer Reimeringer teruggeko men op het bovengenoemd schrijven der Schoolcommissie. We mogen cr hem dank baar voor zijn, want volgens dr. Meuleman en die kan het weten, omdat hijzelf lid dier Commissie f had deze haar mandaat neergelegd, imUcvi haar geen voldoening was gegeven. En daarvoor heeft de in jacht© bewoordingen vdrvatte, kool en geit, oom missie en Raad, sparende motie van prof. Fockoma Andreac gezorgd. De discussie werd, gezien het teodere van Eet onderwerp, met groote behoedzaamheid gevoerd. De heeren Meuleman en Pera en hun woord heeft in dezen gezag, omdat zij de minder heid in de Commissie uitmaken hebben, maar met prof. Carpentier Alting van elke blaam van partijdigheid gezuiverd, hoewel de heeren Bosch en Sijtsma geen on gelijk hadden, dat de schijn daarvoor al thans bestond. Maar de motie is met algemeene stem men aangenomen en nu is het alles weer pais en vree. Wij houden onze Schoolcom missie en daar rijn we blijde om, want deze vat baar taak consciëntieus en breed op en rij zal uit dit geval hebben geleerd, dat zij ook bij haar aanbevelingen rekening sal hebben te houden met de wenschen van den Raad en met de billijkheid, die er ligt in evenredige en' groepevertegenwoordiging. Leiden, 20 Mei. "Voor de benoeming tot leerares in de aardrijkskunde en de geschiedenis aan het gymnasium te Winschoten wordt alleen aan bevolen mej. A. P. Rooee, doctoranda m de Nederiandache letteren te Leiden. (NtR a> Met de „St.-Ct." No. 115 werden ver zonden afdrukken van de statuten van de Tuindersvereeniging ,,De Eendracht" te Lisse en dc Vereeniging tot instandhouding van een fonda ter bestrijding der geldelijke gevolgen der onvrijwillige werkloosheid van leden van den Ned. R.-K. Volksbond, afd. Leiden. Het kantoor van notaris L. Brooksmit^ te Wassenaar, wion met ingang van 18 Mei LL eervol ontslag is verleend, wordt waar genomen door notaris W. J.. Jalink, te 's-Gravenhage. Onder vele blijken van belangstelling word gisteren op de Algemeene Begraaf plaats te 's-Gravenhago ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen don heer L. J. S. van Kempen, in leven oudste lid der bekende firma J. M. van Kempen en Zn. te Voorschoten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Van Gheel Gildemee6ter, die in treffende woorden het godsdienstigo, maar ook het nuttige maatschappelijke loven van den ontslapene schetste, en daarbij er aan herinnerde, wat do heer Van Kempen eerst als diaken en daarna als ouderling voor do Ned.-Herv. Gemeente to 's-Graven hago is geweest; wat hij in het belang van de plaats zijner inwoning heeft gedaan, als lid van den gemeenteraad, on hoo hij ook 's lands belang heeft gediend als lid onzer Yolksvertegenwoodiging. Ook steldo hij in het licht, hoo de overledene, waar hem lichamelijk lijden niet werd gespaard, dit met goduld en lijdzaamheid heeft gedragen en zoo ook hierin een good voorbeeld was voor anderen. Een vertegenwoordiger uit het perso neel der fabriek schetste daarna nog in het bijzonder, hoe de heer Van Kempen met zorg hoeft gowaakt voor de stoffelijke be langen van dat personeel. De broeder van den overledene dankte voor de bewezen eer. Voor het beroep naar Moordrecht en Uitwijk en Haardhuizen (Geref. Kerk) heeft bedankt do heer H. Hummelen, oantL te Zandt (Gron.), die beroepen is naar Haarlemmermeer, Oostzijde. Naar ,,De Tijd" verneemt, zal Z. K. H. Prins Hendrik op 16 Augustus con be zoek brengen aan Maastricht, ter gelegen heid van de algemeene vergadering van den, Nederlandschen Zuivelbond. Naar verluidt, zullen de deelnemers den volgenden dag een excursie maken, vermoe delijk naar het Limburgsohe kolenbekken. Reeds worden toebereidselen getroffen, om Z. K. H. te Maastricht een schitterende ontvangst te bereiden. Men meldt, dat tot buitengewoon ge zant cn gevolmachtigd minister van België bij het Nederlandscfc© hof, ter vervanging van baron Guillaume zal worden aangewe zen Albérie baron Fallon, thans gezant van België te Lissabon, vroeger gezantschaps- raad in Den Haag. In den ouderdom van 69 jaar is te Utrecht overleden de heer L. M. Walaardt Sacré, gep. sellout bij nacht en lid van bot Hoog Militair Gerechtshof. De begrafenis is bepaald op Zaterdagoch tend, op de nieuwe algemeene begraafplaats to Utrecht. Gisteren heeft aan het departement van marine de onderhandsche aanbesteding plaats gehad van de stoomwerktuigen en stoomketels, van 2 mijnenleggers. Er waren drie inschrijvingen voor elk stel werktuigen en ketels afzonderlijk en voor hot geheel De minste inschrijvingen waren: voor een stel werktuigen en ketels de Scheepsbouw maatschappij te Feyenoord voor f 117,800, en voor het geheel de Nod. fabriek voor werktuigen en spoorwegmaterieel te Am sterdam voor f 232,800. Het Departement van Marine heeft bij ondershandsche inschrijving aan de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingon opgedragen den bouw van een derde ondcr- seo-boot voor do defensie in Nederland. Te Breda is in den ouderdom van 55 jaren overleden de gepensionneerde kapi- tein-indentant van het O.-I. leger J. M. P. Kluppell. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", onder bevel van den kapt. ter zee G. L. Goedhart, en Hr. Ms. pantserdekschip „Utrecht", onder bevel van den kapt. ter zee G. P. van Hecking Colenbrander, zijn 18 dezer reap, te Sheerness en t> Buenoe- Ayres aangekomen. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie ad int. zal Zaterdag 21 Mei niet plaats hebben. AARLANDERVEEN. Gisteren werd door het hemelvuur in de weide doodelijk ge troffen een rund van den veehouder M. B. LISSE. De Raad vergadert morgenooh- tend te tien uren. Agenda: 1. Becediging raadslid; 2. rekening Gezondheidscommis sie; 3. verzoek in zake het onderhoud der Akervborderlaan4. verzoek in zake staan plaats woonwagens; 5. verzoek inkrimping der kermis; 0. balans Gasfabriek; 7. voor stel in zake uitbreiding gasbuizennet; 6. voorstel vorlaging gasprijzen; 9. verzoek wijziging sluitingsuur der herbergen; 10, verbreeding Kapelsteeg. Gistermiddag viel een zesjarig jon getje van N. W., aan den Engel, al spe lende te water. Een straatwerker begaf zich direct te water, maar kon het knaapje niet grijpen. Het werd echter spoedig door aan don anderen kant aanwezig zijnde werklie den op 't droge gebracht. De straatwerker echter, dio zijn best had gedaan, werd in- tusschen door een vrouwelijke toeschouwer danig het jak uitgoveogd, tot groot vermaak van de verdere omstanders. KOUDEKERK. Eon niet onvermake-» lijk relletje nad gisteravond al hier plaats. Een inwoner K., ge naamd, die maar al te dikwijls aan Bac- cihus offert, hetgeen ook toen wederom het go val was, had al den goheelen dag in zijn omgeving last veroorzaakt, door te trachten met iedereen aan het vechten, te geraken. Beurtelings met mos cn hakbijl gewapend, begaf hij riah op pad om bangmakertjo te spelen, want van steken of slaan kwam nooit iets. Gelukkig. Een en ander bracht, tevens uitgelokt door het mooie weer, heoi wat volk op do been. Twee on bezoldig lo veldwachters, (d© gemeente-veldwachter ir ongesteld) hielden oen oog in het i eil. Dezen in vereeniging met eenige burgiers, besloten K. naar de arrestantenkamer ovei te brengen. Plotseling word K., een flinke, robust© kerel, doch mot nagenoeg of beter fa eel em aai geen persoonlijken moed, door eon, viertal personen aangegrepen, van mes en bijl ontdaan, en voort ging het in op tocht naar het lokaal: Arrestant, zich over mand ziende, begon, maar te ringen, het pu bliek zong mede in koor. Intusechen was de stoet do arrestanten kamer genaderd. Maar nu... do veldwach ters bedachten zioh even, want do arrestan tenkamer beantwoordt immers sedert lang niet moer aan haar doel, is thans eon berg plaats voor brandstoffen ton behoeve van school en Raadhuis. Hot ging toch niet op, om K. in dit vunzige krot op te sluiten. Men wist raad: ter zijde der Ned.-Hcrv. kerk is een, hokjo, hetwelk heel vroeger dienst deed als schuilplaats voor don klep perman, bij regenachtig weder. Dan daar maar in. Do deur zat editor zoo vast, dat de smid met een looper haar moest openen. Met vereende krachten kreeg men K. in heb- hok, en ovenzoo werd de deur weer aohter hem in het slot gegooid. Doch niet voor langen tijd, hoogstens vijf minuten, want K. was zijn krachten gaan beproeven op do deugdelijkheid van het slot in de deur, het geen daar niet tegen bestand scheen. Op een gegeven oogonblik trapte hij de deur open K. rende do straat over, op do saam- geschoolde personen in, die, hevig ver schrikt, hun heil in de vlucht zoohtcn. Hij bleef, mot triomfantelijken blik, voor den" veldwachter staan, en verzekerde dezen, voor de zoo veels to maal: ,,Ik heb het jo vooruit gezegd, jo houdt mij voor geen zeven sloten, Simon 1" „Kom Siém, wij gaan een potje bier drinken." Of het laatste gebeurd is, wij geloovetf het niet. De Koudokerksohe brug is weer eens een keertje kapot geweest. Do doorvaart busschen de heide brughoofden schijnt, voor de grootere schepen, den laatsten tijd in do vaart gebracht, veol te smaL Dit nu kan als een groot ongerief worden aangemerkt, vooral voor zakenmenschen, wier personeel met paard en wagen ettelijke keeren over die brug passeeren, zoomede voor de be woners dezer gemeente in Hazcrswoudo (Rijndijk), die door middel van een roei boot worden overgezet. LEIDERDORP. Voor de inning van op centen op de grond- en personeelo belas ting is door de gemeente aan het Rijk ver schuldigd f 69.15. NOORD WIJKERHOUT. Niet heden, Donderdag, doch Dinsdag a.s. vergadert do Raad 's morgens te elf uren. NOORD WIJK-A AN-ZEE. Ons kurhaus „Huis ter Duin" baadt reeds een paar avonden in een zee van electrisch lioht, be wijs, dat de hoofdkabel van Leidens Con ti ale naar ons dorp gelegd is, en „Huis tor Duin" met zijn installatie, aangebracht door het Haagsohe filiaal van Siemensz en Halske, gereed was. Weldra zal ook „Offem" te Noordwijk* Binnen kunnen proef branden. Dat „Huis ter Duin" reeds terstond licht had, komt, doordat het een eigen transformator heeft., Aan de landzijde schitteren boven den hoofdingang twee electrische ijollen, dié reeds van zeer verre te zien zijn. Van af het strand maakt do nieuwe concert- eü restauratie-zaal, ineenloopend met andere* ieeds bestaande zalen, met haar talloozo electrisch© gloeilampjes een prachtigen in druk. Nog steeds gaan vele wandelaars 'a avonds dien kant uit, om het modern© licht te bewonderen. Wederom zette onz© badplaats een belangrijke schrede voor waarts op den weg der moderniseering. RIJNS BURG. Voor de landbouw- ert veeteelt-telling is voor deze gemeente aan*» gewezen de gem.-veldwachter H. v. d. Pol

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1