N*. 15406 Vrljda* 13 MeL §eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Biaden. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant". A0. 1910. LEIDSCÏÏ DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels /1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letters naar plaatsrnimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents. - Voor het Incasseeren wordt/"0.05 berekend- PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 Cents, per 3 maandeD f 1.10. Buiten Leidon, per looper en waar agenten gevestigd s\jn t 1.30. Franco per post 9 1.65- Het „Leidach Dagblad" verschijnt op Tweeden Pinksterdag niet. Men wordt verzocht advertentiën van het nummer van morgenavond zoo tijdig mogelijk in te zenden. Leiden, 13 Mei. De afdeeling van de S.-D. A.-P. alhier heeft, zoo meldt „Het Volk", voorloopig candidaat gesteld voor de Prov. Staten de heeren Spiekman en Bcrgmeijer. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat de Rijks telegraaf kan toren te Katwjjk-aan-Zee, Lei den en Noordwijk-Binnen, van heden, op het gewone openingsuur, tot morgenavond, op het gewone sluitingsuur, onafgebroken zullen zijn opengesteld. Het Rijkstelegraafkantoor te Wassenaar zal geopend zijn van 8 uur v.m. tot 1 uur mm. en verder onafgebroken van 2 uur n.m. tot morgen in aansluiting aan den ge wonen dagdienst. Gedurende de uren vallende buiten den gewonen diensttijd der genoemde kantoren heeft uitsluitend behandeling plaats van militaire diensttelegrammen en telegrammen van -en voor militairen. Prins Hendrik zal waarschijnlijk in den nacht van Donderdag 19 op Vrijdag 20 dezer aan boord van het pantserschip „Heemskerck" van IJmuiden afreizen naar Shcerness en van daar per spoor verder naar Londen vertrekken ten einde nog den avond vóór de begrafenis van koning Eduard waarbij Z. K. H. de Koningin zal vertegen woordigen, in Engeland's hoofdstad aanwe zig to zijn. Ten onrechte is gemeld, dat het Zen- dingsfeest van den Gereformeerden Zen- dingsbond op 4 Augustus te Baarn zal ge houden worden op een gedeelte van het bosch van het particulier domein van H. M. de Koningin-Moeder. Van bevoegde zijde wordt integendeel me degedeeld, dat tegen hot daartoe gedaan verzoek overwegende bezwaren bestonden, die de afwijzing er van ten gevolge hadden. Hot gemeentebestuur van 's-Graven- hage heeft gisteren ten Raadhuize o.a. aan besteed het bouwen van een bewaarschool op een terrein tussohen de Ferdinand Bol straat en de Gabriel Metsustraat. Minste inschrijver was Z. Ge-lens en J. van der Wal, Den Haag, met gebmik van buitcn- landschen steen f 60,500 en inlandschen steen f 60,975, met 5 pet. verhoogd voor storm schade voor riiioo van de aannemers. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van den Bondsring Amsterdam der Jong.-Ver. op Geref, Grondslag, werd in „Sa-lvatori" aldaar een samenkomst gehou den. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt sprak een in leidend woord. Daarna hield ds. J. Donnxa, pred. te Leiden, een lezing over: ,,De Profeet Je- remia." In de te Gorkiun gehouden bijeenkomst ivan vrijzinnige kiezers rijn met op 2 na algemeene stemmen de aftredende leden der Prov. Staten, de heeren A. G. de Kruyff en prof. mr. A. C. Visser van IJren- doorn, voorloopig candidaat gesteld. De Rotterdamsche gemeenteraad ver- èenigde ach gisternamiddag bij acclamatie met. het praeadvies van B. en Ws., over de de invoering %an nieuwe systomon van gas- bereiding op het bestaande terrein aan den Oostzeedijk, ten einde in de bestaande be hoefte te voorzien, en daardoor den bouw van een nieuwe fabriek in den Keslepolder te voorkomen. Zooals vroeger gemeld, werd in het prae advies de onmogelijkheid hiervan aange toond, en er tevens op gewezen, dat met de voorbereiding van den nieuwen bouw toiet, jaDgere tijd mag verloren gaan. Het door B. en We. tegelijkertijd aange jaagde crediet van f f1,000, voor voorbe- {reidende werkzaamheden, werd thans toe gestaan. De gemeenteraad, van Utrecht heeft gisteren benoemd tot vast leeraar in de oude talen aan het gymnasium aldaar, dr. E. Slijper, en tot tijdelijk leeraar in het He- breeuwsch aan die instelling voor den cur- bus 1910—1911 dr. A. J. Wensinck, privaat docent aan de Utrechtsohe Universiteit. A*m de H. B.-S. met 5-jarigen cursus Voor meisjes tot leerares in de Fransche en ®ngelsche taal mej. M. Lotsy, in Den Haag en tot tijdelijk leerares in de Duit- sche taal mej. J. M. Robbers, hoofd eener bijzondere school voor meer uitgebreid la- •fper onderwijs te Utrecht. TTA A"RT.P.M~M"F.RMF,F/R- Een zoon van Ben timmerman O. H., te Vijfhuizen, welke laatste sedert korten tijd naar Amerika ver trokken is, zou met zijn onderen broer even eens de reis naar de Nieuwe Wereld onder nemen. Hij was evenwel in dienst en zou dus moeten deserteeren, welk plan uitlekte en ter kennis gebracht werd van de Rotter damsche politie, die op haar qui vive was... Zoo gebeurde het dan, dat, toen de beide broeders zich zouden inschepen, de o u ds t e verd aangehouden als deserteur en naar zijn garnizoensplaats Den Helder, getrans porteerd. Hier bleek., dat men den ver keerde te pakken had. De ware Jacob dob berde intusschen reeds op den grooten plas, waar hij nu spoedig door den vermeenden deserteur gevolgd zal worden. De heer D. Eggink oud-secretaris on zer gemeente, heeft tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag aangevraagd als secretaris-penning meester van het Burgerlijk Armbestuur; welke betrekking -hij gedurende een lange reeks van jaren heelt waargenomen. Ten noorden van Hoofddorp heeft men aan de Hoofdvaart tegen 'n boom staande, gevonden een in goeden staat verkeerencl zwart gelakt heerenrijwiel, zonder 'dat het gelukt is den eigenaar er van op te sporen .Niet onwaarschijnlijk is het, dab het rijwiel van diefstal afkomstig is. HAZERSWOUDE. Bij het gisteravond ge houden examen in de beginselen der muziek leer, ingesteld doc r de „Harmonie van Ha- zerswoude", slaagden de heeren Abr. Brob- bel Dorsman, S. Olierook en IC. van Rijs- scl, a^tn wie het diploma werd uitgereikt. Zoolang de vacature van hulpprediker te Alphen aan den Rijn niet is vervuld, wordt in het catechetisch onderwijs bij de Ned.-Hcrv. Gem. aldaar, tijdalijk voor een deel voorzien door d^n heer D. A. van den Bosch, candidaat tot den II. D. te Ha- zerswoude. LISSE. In de gisteravond gehouden ver gadering van de afdeeling Lisse van het H. B.-G. werd als nieuw Ld aangenomen do heer W. van Beek. Ia verband met den gezamenlijken' inkoop van zakken werden nog enkele bestellingen gedaan. Door den voorzitter werdeu voorts alle gewenschte in lichtingen verstrekt inzake de ongevallen verzekering voor. patroons in dc Tuinbouw- Onderlingc. 'Aan alle aanwezigen werden aanvraag-formuliercn verschaft. Daarna werd dc vergadering met de gebruikelijke verloting gesloten. Bij dc ingezetenen circuleert een adres aan den Gemeenteraad, waarin wordt aan gedrongen, op een spoedige tot-stand-ko ming van de verbreeding der Kapelsteeg. LEIDERDORP. In verband met de va cature aan de openbare lagere school, werd door een viertal onderwijzers deel genomen aan een proefles. OEGSTGEEST. Ter aanvulling van hot verslag omtrent dc jongste Raadszitting zij medegedeeld, dat na heropining der openbare vergadering nog besloten werd tot uitbrei ding van het buizennet der Leidsche Duin water-Maatschappij van af de Leidsche Buurt tot aan de Kanaal brug en de Kerk buurt langs den Aoliterweg en den Rijks straatweg in den Hoogen en Lagen Voort- weg en in dc Groencstceg tot de Pastoors- watering. ROELOFAREN DS VEEN. Tot onderwij zeres aan de Openbare Lagere School alhier, is benoemd mej. H. A. J. Immens, van Rijp wetering. SASSENHEIM. Door het aanbrengen eener koperen plaats is aan do brievenbus van het postkantoor een belangrijke ver betering aangebracht. De brieven liggen nu vrijwat veiliger. Onze nachtwacht "VV. C. Nijeboer is benoemd tot veldwachter te Katwijk aan deA Rijn. Hij treedt daar 15 Juni in dienst. VOORSCHOTEN. Op het reeds in dit blad aangekondigde Zendingsfeesfc, dat op Tweeden Pinksterdag hier zal gehouden worden, zal ds. C. van Wijngaarden dc ope ningsrede uitspreken. Daarna zullen ook het woord voeren ds. J. W. Brass, Ev.-Luth. pred. te Leiden, over: „Zegenen en geze gend worden"; ds. J. A. Visscher, van 's-Gravenhage, over: „Een wandeling over de arme Friesche heide", en de heer J. Weber AJzn., directeur van het Kojiing- Willemshuis te Amsterdam, over: „Ben ik mdjns broeders hoeder?" Een muziekkorps en een kinderzangkoor zullen zich laten hooren. Bij ongunstig weer heeft de samen komst in de Ned.-Herv. Kerk plaats. WASSENAAR. Door de ingelanden van den Ruigelaansohen- en Zonneveldspolder is met algemeene stemmen tot voorzitter herkozen D. J. G. J. Baron van Pallandt. Door de ingelanden van den Oostdorper- en Huis-ter-Weer-polder is tot bestuurs lid herkozen de heer S. van der Stoel. De omslag per H.A. werd voor eerstgenoem- den polder vastgesteld op f2; 'die voor laatstgenoemden op f 2.50. ZOETERWOUDE. Bij het ingesteld des kundig onderzoek is gebleken, dat de run deren, van den veehandelaar A. Dorrepaal niet door mond- en klauwzeer zijn aange tast; zoodat aldaar geen voorzorgsmaatre gelen behoefden te worden genomen; een geruststelling voor de eigenaren der om liggende of aangrenzende weilanden; daar hun vee zeker door het ziek zijn der run deren van dien koopman in verdaohten staat zouden worden verklaard. ZOEXERMEEIL De Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland heeft benoemd tot lid der Gezondheidscommissie voor de Vereeniging van Gemeenten, waar van de netel is te Zoetermeer, den heer H. J. J. M. Moet, arts te Berkel c.a. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton rechter te Middelburg mr. M. P. Sipkes, thans kantonrechter te Ter Neuzen; aan jhr. mr. O. Q. van Swinderen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit rijn betrekking van president der arr.-recht- bank te Groningen, onder dankbetuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewe zen diensten, en bij gemelde rechtbank be noemd, tot president: mr. F. G. Kool, on tot vice-president jhr. mr. W. Aiberda van Ekenstein, thans respectievelijk vice-presi dent en rechter bij dat ooilege, oen en an der met ingang van 1 Juni 1910; benoemd tot notaris binnen het arr. Haarlem, ter standplaats de gemeente Edam, P. de Grient Dreux, candidaat- notaris te Purmerend; met ingang van 16 1' 1910, J. M. Vorst- heuvel la Brand, te Zienksee, uiterlijk voor den tijd van één jaar benoemd tot bureel ambtenaar van den Rijkswaterstaat. Raad van State. Openbare vergadering -.an den Raa- van State, afdeeling voor do geschillen van be stuur, op Woensdag 18 Mei 1910, des voor middags te 11 uren. Het Groene Kruis. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van de Zuid-Ho]landsche vereeniging „Het Groe ne Kruis" haar jaarlijksclio algemeene ver gadering op de bovenzaal van „In den Vergulden Turk." Voorzitter was dr. J. A. Sclireuder. Het jaarverslag het eerste uitge bracht door don secretaris, dr. Taverne, begon met een korte geschiedenis van bet ontstaan dor afdeeling. De behoefte er aan was het eerst gevoeld door de fondsgen ces hoeren en op hun verga dering van 25 Sept. 1908 werd een Com missie benoemd, bestaande uit do heeren Sclireuder, Van Rhijn en Mulder, die de wcnschclijkheid en mogelijkheid van de op richting eener afdeeling zou onderzoeken en daarover rapport uitbrengen. In de verga dering van 26 October d. a, v. werd dit rap port reeds uitgebracht in de vrenschelijkheid der oprichting daarin betoogd. Een twaalf tal ziekenfondsen werd dit medegedeeld en is verzocht als lid te willen toetreden. In de vergadering van 12 November werd in beginsel tot de oprichting eener afdeeling besloten. Er werd een vergadering belegd, waarin dr. J. A. Sclireuder voor belangstellenden het nut eener afdeeLng bepleitte en daar word do afdeeling geconstitueerd. Mr. Da Ridder, toen burgemeester dezer gemeente, aanvaard de welwillend hot eere-voorzitterscliap. Ecnigo dames-leden werden aangezocht le den te werven, iyat een bevredigend re sultaat opleverde. Ook werden verschillende verplegings-artikelen aangeschaft. Door het bestuur van het Wijkgebouw „Phebe", werd een lokaal afgestaan voor magazijn, legen betaling van f 100. Thans heeft men liet magazijn verplaatst naar de Langebrug in een lokaal achter de Lees zaal „Reuvens," waarvoor ook een vergoe ding van f 100 wordt betaald. In het geheel werden 124 verplegings- artikelen 138-maal uitgeleend. Het aantal gewone leden bedroeg op 31 l5ecember 310, dat der donateurs 27, totaal 337 leden. De eere-voorrittcr mr. N. de Ridder ont viel aan de afdeeling door den dood. Zijn opvolger, jlir. De G,ijsclaar, vond liet be stuur echter bereid liet eere-voorzitterschap te aanvaarden. Mr. J. C. vin der Lip zag zich we gens drukke bezigheden genoodzaakt ont slag te nemen als bestuurslid en in zijn plaats werd benoemd mr. J. H. Goudsmït. Besloten werd om in vereeniging mot de Leidsche vereeniging tot bestrijding der Tu berculose het Tuberculosc-Museuni van „Het Groene Kruis" alhier in dc Stadszaal te doen houden, waarvoor het gemeentebestuur wel willend de kleine Stadszaal gedurende 14 dagen .heeft willen afstaan. Uit de rekening cn verantwoording van den penningmeester, den heer L. Graft, bleek, dat de i.pkomst-en hebban bedragen f 546.70, waarbij f 448.50 aan contribution. De uit gaven bedroegen f 346.47V2. zoodat de re kening een batig saldo van f 200.22ll* aan wijst. Bij do rondvraag drong dr. "Boonacker aan op aanschaffing van 'n Ziekenraam, dat volgens hem een idiaal vervoermiddel voor zieken is vooral voor bovenwoningen. De prijs kan geen bezwaar zijn, daar het toe stel compleet hoogstens f 25 kost. De Voorzatter antwoordde dat het bestuur dit verzoek ernstig zal overwegen. Verder besprak do heer Boonackor de wcnsoheLykheid van oen eigen wijkverpleeg ster. Ook daaraan bestaat voor een categorie van mensehen, die niot van de gewone wijk verpleging kunnen profitceren, behoefte. Een of meer eigen verpleegsters aanstellen, daar aan kon niet worden gedacht, doch men ?ou ook op andoro wijze de wijkverpleging kunnen bevorderen, bijv. door het geven van subsidio aan oen particuliere verpleeg ster en hot tarief voor verpleging voor de leden lager te gt^llen De Voorzitter zeide ook in dezen over weging van het bestuur toe. Hierna werd de vergadering gesloten. Vereeniging lot Bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. Aan het achttiende jaarverslag van bo vengenoemde Vereeniging uitgebracht op de laatstgehouden Algeiueeno Vergadering ontleenen wij het volgende: In het begin van April had de aanbeste ding van den bouw der nieuwe woningen tussohen Levondaal, Gedempte Geeregracht en Zijdgracht plaats. Aan den laags ten i.i- schrijver, den heer W. Nieuwenhuyzcn to 's-Gravenhage, werd hot werk voor f 92,970 gegund Het bestuur had over het werk zelf van den aannemer geen aanleiding tot klagen over de wijze waarop het word uitgevoerd, kon het niet tevreden zijn. Terwijl toch do drie bouwblokken onderscheidenlijk in de tweede helft der maanden October, Novem ber en December gereed hadden moeten zijn, waren de blokken I on II eerst gereed tegen het einde van het jaar, terwijl blok III toen nog in bewerking was. Het gevolg hiervan was dat in 1909 nog geen woningen konden worden verhuurd, ten ongerieve van de liefhebbers, wier aantal, blijkens de vele aanvragen, groot was. Ten aanzien der candidaten werd besloten niet toe te la- ten hen, van wie te verwachten was dat zij de woningen niet behoorlijk zouden bewo nen, en hen die in de termen vielen min der goedkoopo woningen to betrekken. Ten einde voor hot vervolg een geregelde betaling der huren, ook van de oude wonin gen, te bevorderen, werd besloten een huur- reglement in te voeren, dat evenwel in 1909 nog niet werd vastgesteld. Het doet het bestuur overigens genoegen te kunnen medodeelen dat in 1909 do huren geregelder werdon betaald dan in 1908 en dat ook do achterstand belangrijk vermin derde. Ton aanzien der bezittingon van de ver eeniging wordt medegedeeld dat de Kooi- l&an voor f 2500 werd verkocht aan de Electrische Spoorweg-Mij. on dat op de Kooiterreinon ten behoeve van eenjge pcr- ceelcn der Ned.-Herv. gemeente te Leiden een servituut van overleg werd gevestigd, waarvoor de vereeniging f2000 ontving, tea-wijl do vereeniging bij den verkoop der Koollaan het recht van weg verkreeg op een door de Spoorweg-Mij. nieuw aan tc leggen weg. Voor beide handelingen word de bij art. 9 der Statuten vereischte toe stemming der Algemeer i Vergadering en de bij art. 14 voorgeschreven goedkeuring van Burgemeester en Wethouders van Lei den gevraagd en verkregen. Het bestuur der vereeniging onderging geen verandering. De aan de beurt van af treden zijndo heeren Mr. P. J M. Aalberse en Dr. Th. W. van Lidth de Jeude werden herbenoemd, onderscheidenlijk door de Algemeene Vergadering en den Gemeente raad. Dit laatste college plaatste ook den heer J- Hartevelt Azn., weder op zijn bestuurs zetel, welken hij, om redenen buiten do vereeniging gelegen, had gemeend te moe ten \erlaten. Door liet bestuur Werd ver volgens de heer Hartevelt herbenoemd tot penningmeester. Gemeenteraad van Hillegom. Vergadering van heden. Voorzitter: burgemeester Wentholt. Afwezig: de beer II. A. van Waveren. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen a. Mededeeling namens den heer Van Wa- veren, dat hij verhinderd is de vergade ring bij te wonen. bd. Verslagen van den toestand van het onderwijs aan do scholen in deze ge meente. e Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. f. Mededeeling van God. Staten, dat het voorschot op de Rijksuitkeering zal bedra gen f 1900. g. Bericht van aanneming benoeming mej. Groustra. h. Goedkeuring door Ged. Staten van be lastingkiezers. i. Bericht van ontvangst gewijzigde in structie onderwijzers door Ged. Staten. j. Proces-verbaal kasopneming gemeente ontvanger. Alles was in orde. In kas f 3032,31. k. Beschikking van Ged. Staten op re clames hoofd, omslag van Geytenbeek en G. J. van Waveren, 1. Mededeeling van Ged. Staten, dat voor deae gemeente herzien is do salaris-regeling van de ambtenaren van den Burg. Stand. aL werden voor kennisgeving oangeno men. De heer Balvers vraagt circulatie van do onderwijsverslagen bij de raadsleden. m. Gemeenteverslag 1909. Zal bij de Raadsleden circuleeren. n. Rekening gasfabriek. Zal voor de Raadsleden ter visie liggen en in do vol gende vergadering behandeld worden. 2. Af- en overschrijvingen. Worden goedgekeurd voor den dienst 1909 tot een bedrag van f 1730,80.} en voor don dienst 1910 tot een bedrag f 4OS7,70\. 3. Verhuur school en onderwijzerswoning aan de Kerkstraat. Na correspondentie met de gegadigde C. G. Flcntrop stellen B. en Ws. den Raad voor aan hem te verhuren do hiervoor ge molde perceelen voor don tijd van één jaar, met bepaling, das Hij hot onderhoud, door hem opgegeven, voor zijn rekening zal ne men. Wordt goedgekeurd. 4. Subsidie Handelscursus van de Ver eeniging „Middenstand". Op voorstel van B. en Ws. wordt besloten aan die Vereeniging f 40 subsidie te verloo iden en voor don cursus kosteloos twee loka len van het oude raadhuis, verlicht en ver warmd af te staan. 5. Subsidie middelbaar onderwijs Haar lem on Leiden. B. en Ws. worden uitgi noodigd met Haar lem en Leiden een regeling aan te gaan tot toelating van kinderen uit deze gemeente op de middelbaar onderwijsinrichtingen aldaar. Hillegom zal voorstellen aan beido gemeenten te subsidieeren per leerling en per jaar f 100 en deze som naar draagkracht van ouders en verzorgers geheel of gedeel telijk terugvorderen. 6. Stratenplan kunstzandsteenfabriek „Arnoud". B. en Ws. stellen voor gunstig te bcfchik- ken op do aanvrage van adressante om con 6lraat van 6 M. breedte te mogen maken, -n plaats van op 10 M., zooals de verordening voorschrijft en wel met het oog op mogo- 1 ijken bouw in de toekomst van de tegenover liggende eigenaars, die dan ook 5 M. straat zouden moeten leggen. Do heer Guldemond is bot daar niet mee eens. De 10 Meter dient gehandJiaafd. Spr. begrijpt niet hoc B. en Ws., die wijzi ging goed kunnen vinden. De heer Sluis meent, dat het een artikel der bouwverordening betreft, waarvan geen afwijking kan worden toegestaan. 't Kan dus niet worden toegestaan. Met 8 tegen 2 stemmen, die der beide wet houders, wordt het verzoek gewezen van do band. Suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1909, schoolgeld en Hoofd. Omslag 1910 zullen in grbeime zitting vastgesteld worden. Niemand meer het woord verlangend, werd de vergadering gesloten. I Christelijk 38iHtorinclic linie. In de tc Utrecht op 18 Mei a-s. te houden vergadering van het Nationaal Comité der Christelijk-Historischc Unie treden als hoofdbestuursleden af dr. J. Th. de Visser, dr. G. H. Wagenaar en jhr. mr. D. J. de Geer, die aller, herkiesbaar zijn. Er zullen referaten over den oJgcmecnen politieken toestand en meer speciaal over de kiesrechtkwestie gehouden worden door mr. J. J. Tilanus, die het onderwerp ..Even redige vertegenwoordiging" cn mr. H. Ver- jkoutcren, die het onderworp „Vrouwen kiesrecht" behandelen zal. Ten slotte zullen op deze vergadering do noodige voorbereidingen voor de «aanstaan de verkiezingen voor de Provinciale Staten getroffen worden. De „Xed." meldt het volgende: In de laatste vergadering van het hoofd bestuur der Chr.-Historische Unie zijn zeer gewichtige besluiten genomen. Dc heer Dc Savornin Lohman had den wenseh te kennen gegeven, als voorzitter af tc treden en was niet te bewegen op zijn besluit terug te komen. Met algemeene stemmen heeft de verga dering daarop benoemd 1. Tot cere-voorzitter van het hoofdbe stuur den heer jhr. mr. A. F. de Savornin Loli man. 2. Tot voorzitter den heer dr. J. Th. de Visser. In de overige function is geen verandering gebracht. Beide titularissen hebben hun nieuwe function aanvaard. ItenrHvncanlicdagen. Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam bericht, dat ingevolge besluit van de algemeene verga dering als beursvaeantiedagen de volgende data voor het jar 1910 zijn vastgesteld: 14 Mei (Pinkster-Zaterdag), 2, 9, 16, 23 en 30 Juli; 6, 13, 20, 27 en 31 Augustus, behou dens onvoorziene omstandigheden, Ier be- oordeeling van het bestuur.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1