N°. 15403 Dinsdag TO I0et §ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Irma. Harding'. A0. 1910. LEIDSCÏÏ DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasBeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT» Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden I f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd i^jn L30. Franco per post1.05. IIUA.VKWÏT. Burgemeester en Wethouders van Leiden; GeLt op Je artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door M. WEOKWERDT, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van alcohoihoudendcn, anderen dan sterken, drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het beneden lokaal van het perceel Narmsfcraat 7. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester, YAN STRIJEN, Loco-Seoretaris. Leiden, 10 Mei 1910. Leiden, CO Mei. Meer dan 300 monschcn moesten gister avond aan de Stadszaal worden terugge- sonden omdat er voor hen geen plaats meer was ter bijwoning van de muzikale samen komst, door bet internationale stafmuziek korps van het Leger des Heils uit Londen. De groote zaal was dan ook zoowel bene den als op het balkon geheel bezet. De leden van het korps in optocht met muziek van het station naar de zaal ge trokken, wat natuurlijk veel volk op de been bracht, waren in rood met geel afge zet bovankostuum, op 't toonsel gezeten, on der directie van hun kapelmeester kolonel Mitchell, met als algemeen leider der sa menkomst kolonel Palstra, die enkele korte toespraken hield en aangaf welke nummers in het programma-boekje aan de beurt kwamen, en majoor Brouwer, die de samenkomstnadat eerst een lied alge meen staande en met orkest-begeleiding was gccongen met gebed opende en in bet Nederlandsoh vertaalde de getuigenis sen, welke een driotal leden van het orkest in het En gelach aflegden omtrent* hun toe treden tot het Leger des Heils en een her innering aan een episode uit Napoleons leger, toen zich dit in Rusland bevond, nL van een onbesohaafden soldaat, die hooge- re ingevingen kreeg. Het ruim 30 leden sterke orkest voerde een aantal nummers uit en het kon niet anders of de vertolking moest de meeste aandacht trekken en den grootsten bijval ondervinden. Het kenmerkte zioh door uit rekende geoefendheid, eenheid, zuiverheid van klank en deed de verschillende nuancee ringen goed tot haar recht komen. Alle koperinstrumenten waren in goede handen. Soms denkt men een machtig kerkorgel te hooren. Maar behalv e op muziek, werd men onder piano-begeleiding ook op zang onthaald: solo's, duo's en dubbelkwartetten, door le den van het muziekkorps, waarvan er wa ren die over goede stemmen beschikken. Als iets zeldzaams werd er ook een solo op de kleine trom gegeven, waarvan de be- teokenifi was eerst het begin van een veld slag, hef aanrukken der troepen, en ver- volgens het al sneller en sneller wordende geweervuur, om te worden opgevolgd, met medewerking van de groote trom, door het zware kanongebulder. Ook de korte piano begeleiding verhoogde hier het effect. Het waa waarlijk interessant, zelfs tot aan net einde van den slag. Daverend was dan ook het applaus, dat trouwens aan elke voor dracht ten deel viel. Er werd ook een collecte gehouden ter tegemoetkoming in de groote koBten, welke de musici hebben, wier werkzaamheden op hun reis door. ons land van 716 Mei stil staan. Het overschietende zou aan het leger zelf ten goede komen. Later toegezonden bank jes van f 10, f 25, zelfs van f 100 zouden wanneer men ze niet bij zich had, dan ook nog welkom zijn. Het Leger des Heils weet op alles raad, verzekerde de leider. Met een algemeen gazongen lied en dank zegging werd de bijeenkomst om tien uren gesloten. De een -e n - dertigs le uitvoering van de Leidsohe werkliedenzangvereeniging „Kunst na Arbeid," in ,,Du Nord", waar groen en de banier het podium sierden, was, den tijd des jaars in aanmerking genomen, gis teravond goed bezocht. De zangers hielden zich onder leiding van den heer Ph. Rank AJzn. weer flink en kwamen ons pp verscheidene voor 'teerst uitgevoerde liederen vergasten, oen bewijs, dat de lust tot studie er ook in den laat- sten ttfd bij de leden nog inzat. Het muzikale gedeelte van dezen avond hadden welwillend op zich genomen de heeren B. C. F. van dep Berkhof (viool), Th. W. Himpe (violoncel) en Th. A. Ul- jee (piano). Aangezien de laatste heer ver hinderd was, waxen do heer Van den Berk hof Sr., vader van den violist, en mejuf frouw Boekwijt zoo vriendelijk zijn plaats te vervullen. Er werd verrukkelijk spel ten gehoor© gebracht. Mejuffrouw Corry de "Wekker begeleidde op de piano een instrument uit het ma gazijn van de firma O. C. Bender een paar koomummers. Zoo applaus bewijs is van voldaanheid en dankbaarheid, dan was mon gieteravond zeer voldaan en zeer dankbaar. Door don hoer H. A. Groenewegen, is voor Tekening van den heer Johs. Dek ker alhier aanbesteed de verbouwing van perceel Haarlemmerstraat 232232a, waar in gevestigd zal worden Jobs. Dekker's si- garenhandel en pijpenbazar. De bogrooting was f 1392. Daarop is in geschreven voor timmerwerk door J. Boom de pui in teakhout f 795.60; without f636. H. P. L. Vorst pui in teakhout f 835; wit hout f 765. C. L. v. Dam pui in teakhout f 790; without f 720. de eerste twee met inbegrip van stukadoors- en loodgieters werk, de laatste zonder dat. Metselwerk: P. Kooreman f 210, G. Mei- gaarden f 211. J. de Cler f 2«13. J. v. Po- lanon f 248. N. P. Waasdorp «f 346.50. Barthcn en Oudshoorn f 408. Verfwerk: P. v. d. Wijngaard f 155. M. Siegelaar f 156. J. L. Stokhuizen f 171. W. v. d. Steen f 174. P. Marcks f 190. S. Hoope f 257. SmidswerkA. Kloos f 175. SteenhouworswerkFirma G. de Vink f 143.22. Het glaswerk hield besteder aan zich. De gunning is aangehouden. H. M. de Koningin zal zich bij de be grafenis van koning Eduard doen vertegen woordigen door Z. K. H> Prins Hendrik, die tot vervulling van deze zending met het pantserschip „Van Heemskcrck" naar Lon den zal vertrekken. De Prins zal als hoofd der Missie verge zeld zijn door 2 leden van het Militaire Huie van H. M. do Koningin. Do rouw, dien het Hof aanneemt, zal rijn twee weken middelbaren en twee we ken zwaren rouw, ingaande 11 Mei. Reuter seint uit Londen, dat de Neder- landsche gezant, baron Gericke, gistermor gen een "bezoek brxtcht 'Sari het Engel sche departement van buitenlandsche zaken, om de betuigingen van leedwezen der Neder- 1 and sche regeering over te brengen. Gisteren deelden we reeds, met eenige bijzonderheden omtrent zijn leven, het over lijden medo van mr. C. Fock. Het volgende dien0 nog gemeld: Hij was commandeur in de orde van de Eikekroon, grootkruis van de orde van de Kroon van Italië, grootkruis van de orde van de ijzeren Kroon van Oostenrijk, grootofficier in de Leopolds orde van Belgic, commandeur in de orde van den Nedcrlandschen Leeuw, gerech tigd tot het dragen der medaille ter her innering aan hot gouden huwelijksfeest van H.H. K.K. H.H. den groothertog en de Groothertogin van Saxen. De begrafenis zM Woensdag 11 Mei plaats hebben op „Nieuw-Eyk-en-Duynen", om 11 uur van het sterfhuis aan de Ba- rendtzstraat te 's-Gravenhage. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. H. Nicolaas en Barbara) den weleerw. heer N. H. M. van Reijsen; tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius Abt) den wel eerw. heer J. A. Hendrikx; tot kapelaan te '8- Gravenhago (H. Jacobus) den web eerw. heer H. J. Maas cn tot kapelaan te Gouda (O. L. Vr. Hemelvaart) den wel eerw. heer B. P. M. de Jong, die kapelaan was te Osdorp (Sloten). In de gistermiddag 1 gehouden verga dering van den gemeenteraad te 's-Gra venhage heeft de voorzitter mededeeling ge daan van een schrijven van den burgomeos- ter, baron Sweerts, waarin ter kennis van den Raad wordt gebracht, dat hij, met 't oog op den staat zijner gezondheid, tegen het naderend tijdstip zijner peiriodiekc af treding alfl burgemeester, zijn geneesheer beeft geraadpleegd. Deze heeft verklaard, dat voor den burgemeester een tijdperk van volkomen rust noodig is voor ten minste ze8 maanden. De burgemeester heeft zich daarop tot de Koningin gewend. Van oor deel zijnde, dat een zoo langdurige afwezig heid niet gewcnscht is v-or de residentie, verzocht hij H. M. hem niet in aanmer king to brengen voor een eventueel© herbe noeming als burgemeester. Daarop heeft de burgemeester een brief ontvangen van den commissaris der Konin gin, hem namens den minister van bin nen La ndsche zaken mededeelonde, dat den burgemeester verlof wordt verleend van 10 Mei toj; 15 Juli het tijdstip waarop hij moet aftreden en dat bij evontueele herbenoeming dat verlof zal worden ver lengd, tot de zes maanden zullen zijn vor- streken. Do voorzitter deelde mede, dat het dage- lijksch bestuur, lettende op de waardeering welke de burgemeester bij het ooilege zoo wel als bij den Raad en de gemeente vindt-, zich gaarne bereid heeft verklaard den heer Sweerts den tijd te laten waarin zijn ge schokte gezondheid zich ten volle kan her stellen. Alleen zal 't noodig zijn om voor den duur der afwezigheid van don burgemeester een tijdelijken wethouder te benoemen, waartoe zal worden overgegaan in de eerstvolgende vergadering na a.s. Woensdag. Ten slotte deed de waarn. burgemeester, onder warm' applaus van de vergadering, een beroep op hare medewerking cn wel willendheid. 1° een te Utrecht gehouden vergade ring is opgericht d oVereeniging van Collec teurs der Nederlandsche Staatsloterij. Het bestuur is als volgt samengesteldH. M. Hij mans van Veenendaal, voorzitter, Rot terdam; J. Backers, vice-voorzittor, 's-Her- togenbosohF. van Romburgh, secretaris, Leiden; N. C. Colijn, 2de secretaris, Leeuwarden; R. Lopez do Leao Laguna, penningmeester, AmsterdamE. van Praag, J. C. V. Mooyman, Den Haag; P. Schaap, Maastricht, en J. Appel, Middel burg, leden. Do gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag 12 Mei en van den minister van marine op Vrijdag 13 Mei niet plaats hebben. Benoemd is tot reotor aan het gym nasium te Deventer dr. J. Berlage, con rector aan het gymnasium te Gorkum. BODEGRAVEN. De vrouw van den landbouwer V., in de Bodegraafsche Meijc, had het ongeluk, terwijl rij op de stoep aan don waterkant eenig werk verrichtte, door een duizeling overvallen to worden, waar door zij in het water viel en daaruit later levenloos werd opgehaald. Wegens het toenemend aan lal leerlin gen werd aan de Groen- van Prinsterer- school (hoofd de heer P. Maaskant) be noemd de heer W. J. Logard, van Haarlem. HILLEGOM. Vergadering van den Raad. op Vrijdag 13 Mei, des voormiddag8 te kwart over negenen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Af- en overschrijvingen, 3. Verhuring school en onderwijzerswoning aan de Kerkstraat. 4. Subsidie Handelscursus van de Vereeniging „Middenstand" te Hillegom. 5. Subsidie Middelbaar Onderwijs Haarlem en Leiden. 6. Reclames H. O. Suppletoir kohier, dienst 1900. 7. Vaststelling kohier Schoolgeld L. O. late kwartaal 1910. 8. Vaststelling kohier Hoofdelijken Omslag, dienst 1910 KOUDEKERK. De gemeente-veldwach ter K. Vonk heeft, mot ingang van 1 Juni a.a, eervol ontslag uit zijn betrekking aan gevraagd. Door het Rijk rijn twee aan tubercu lose lijdende runderen van T. de Jong over genomen voor f 180 cn f 160. KATWIJK. Bij de gisteren gehouden veiling van tulpen, enz. werden, do tijds omstandigheden in aanmerking genomen, nog redelijko prijzen gemaakt voor goed te veld staande gewassen. Opgebracht werd door Prins van Oostenrijk f 6, Rose luisante f 9, Proserpine f 10.50, Scarlet duo 6, Murillo f 5.50, Cramoin© briljant f 8, Sal- vator rose f 8,50, Montrésor f 5.50 en oou- ronne d'or f 8. LISSE. Gisteren werd alhier de derde en laatste veiling gehouden bij de heeren Segers en Co., in lilcwidatie, ditmaal te Lia serbroek en onder directie van do heeren H. Bader en A. de Mooij Jr. Voor onder* staande soorten noteerden wij do volgende prijzen: Witte Valk f 11 h f 14, Thomas Moore f 5,25, Herman Sohlegel f 12 ai f 16, La Reine f 4, Mon Trésor f 3 k f 9,50, Gesn. Spathulata f 2 f 3, Picoté, f 3 a f 4, Prins van Oostenrijk f 8.50 f 9.50, Roso Gris de Lin, slecht gewas, f 3 k f4, Cou leur Cardinal f 9,50, Witte Zwaan f 5 ii f 6. Deze soorten rijn berekend per bed van 3 Rijnl. Roeden. Golden Spur, eenjarig in pot, f 4,50; Omatns, tweejarig, f 5 h f6: Glory of Lissc f 28. Deze soorten per bed van 2\ R. Roeden. Mad. De Graaff 15 regels f 17. Allo prijz<m mooten worden verhoogd met 10 pCt. kosten. Er was wedorom veel belangstelling. KATWIJK-A AN-ZEE. Door do hoeren Alphons Jansen (oollo), Jacques Bohlcn (viool) en Nic. van Boelen (orgel) werd met mcdo- werking van oen drietal jongedames in de Gemoentczaal alliier gisteravond een con* cert jjegovon. Do zaal was zoor matig bezet, wat jammer was, daar een poging om hier goede mu ziek te brengen aangemoedigd dient te wor den. Behalve den vrij lioogon toegangsprijs droeg misschien ook het vergevorderde sei zoen de schuld van do geringe opkomst. Wellicht zouden genoemde heeren met een concert dan ook meer succes hobbon, als ze dit gavon in het badseizoen, wanneer hier veel badgasten zijn, die naar kunst* genot haken. Do uitvoering begon om acht uren. Na 1 bestond uit twee liederen van EL Wonsel, welke door den lieer Van Boelen! op het orgel werden uitgevoerd. D.e heer Van Beden, die op muzikaal gebied hier reeds ©en naam hoeft verwon* wen, handhaafde zijn room en speelde ver dienstelijk. Na 2 was een stuk van Bérioti voor viool, dat goed werd uitgevoerd. Nu kwam een zangnummer aan do bourt. Hot waren eenvoudige liederen, maar did door ccnigo leerlingen van don lieer Van' Beelen mooi gezongen werden. Vooral do jongejuffrouw S. Parlevliet bleek een zui vere, volle stem tot haar beschikking tej hebben, terwijl ook de jongedames W. Par levliet en H. Pluimgraaf verdienstelijk ge zongen hobbon, do laatste wat vrijmoediger dan de andera. Met oen nummer op dd cello werd het eerste deel van het pro- grarama besloten. De cellist bleek oen meester te zijn op zijn instrument. Groot was dan oak dd bijval, dien hij inoogstto aan hot eind van zijn spel. Na oen zeer korf» pauze werd begonnen aan het tweede gedeelte van het program* ma. Dit gedeelte bestond ook moer uit oen nummer voor viool, zang cn oello, terwij? in het laatste nummor riool, piano cn on gel vcrecnigd waren. Do violist was in' dit deel moer in zijn kracht dan bij luit begin der uitvoering. Ook komt liem aid aooompagnateur op de piano een woord van,' waardeering toe. Het laatste nummer, een lied van I lay dn' waarin allo instrumenten goéd tot hun! recht kwamen, besloot op waardige wijzxj het .concert. De firma O. C. Bender had gezorgd voor een schoon klinkende Ibach-piano en oen, Mason-orgoL „Drie heele dagen totdat 't Dinsdag is 1" luidde Vincents resumé, toen hij den brief neerlegde met een paar oogen, die al be gonnen te schitteren. En vervolgens begon Lij te koken van er gernis om die malle inrichting van een dhg in vier en twintig uren, terwijl een uur tot overmaat van belachelijkheid nog zes tig minuten telL Want gezien van uit de diepto van Vrijdagavond leek de Dinsdag eeuwen weg. Drie heele dagen voordat hij... wat kon hij doen? Voor de tweede maal een huwelijksaanzoek doen aan een meisjef dat hem al een van die manden had gegeven, waarvan zij schijnbaar een onuitputtelijken voorraad bezat. Een afgewezen aanbidder, die nog eens kwam smeeken om de gunst, die hem niet te beurt was gevallen, had hij altijd iet» vernederends gevonden; hij leerde nu ter dege het zeer groote verschil kennen tus- sehen een objectief en een subjectief stand punt. Maar hij behoefde, niet tot Dinsdag te wachten; het wreede Noodlot was zoo vrien delijk de spanning wat te verkorten. Den volgenden morgen, toen hij, voor za ken in de stad zijnde, het huis van rijn tankier verliet-, was het eerste, wat hij zag, het doodsbb ke gezicht van den heer Hart. poann, die, in een propvollen bus zittend, in oostelijke richting voortreed. Hoogstwaar- «chïjnlijk zou hij dus wed een halven dag van huis rijn en was het mogelijk, dat zijn dochter geheel alleen zat. Onmiddellijk zag hij de schamele zitkamer voor zijn geestes oog opdoemen en was het hem alsof hij er met geweld werd heengedreven. Een eenza me figuur schitterde in die armoedige om geving. Het was alsof er van die afgelegen plaats naar de plek, waar hij zich bevond, onzichtbare koorden waren gespannen, die hem met alle macht in één richting trokken. Denkend aan de drie nachten, die hem van den Dinsdag scheidden en met het oog op den weinigen slaap, dien hij in den afge- loopen nacht had genoten, kwam Vincent opeens tot een besluit. Was het visioen van dat gezicht in den omnibus misschien een vingerwijzing der Voorzienigheid; waa bet niet mogelijk, dat dit het oogenblik was, hetwelk hem geluk kon aanbrengen?, Binnen een minuut zat hij in een rijtuig, met zijn gezicht naar het woston gekeerd. Zijn hart klopte alsof hij zestien was in plaats van zes en twintig. Het geluk dient niet alleen den dapperen, maar ook denge nen, die een bcaluit weten te nemen; ten minste tot op zekere hoogte. Eerst toen Pattie met oogen, die zoo wijd geopend waren, dat zij bijna van normale grootte leken, zei: „Juffrouw Hartmann, ja, mijn beer, zij is in haar kamer", drong het tot Vincent door, hoe onwaarschijnlijk het was geweest, dat hij haar op dat uur van den dag thuis zou treffen. „Wilt ge even vragen of zij mij wil ont vangen?" zei Vincent, terwijl hij een kaartje te voorschijn haalde; maar Pattie, die niet mank ging aan langzaamheid, had de deur al wijd opengegooid. „Een heer voor u, juffrouw," kondigde zij triomfantelijk aan en deed de deur toen haastig dicht. Zoodra hij den drempel overschreden had, bleef Vincent in een ogenblikkelijke aarzeling staan, terwijl Irma haastig op stond van een stoel naast het vuur; zij had een kapotte sok in haar handen en haar schaar en katoen vielen op den grond, zon der dat zij het merkte. „Meneer Ucnholm, komt u met een bood echap van juffrouw Bennet? Of wilde u mis schien mijn vader spreken? Het spijt me, hij is uit 1" Irma sprak in ziohtbare opwindinghet bloed steeg haar verscheiden malen naar haar gezicht. „Ik weet, dat hij uit is. Daarom ben ik hjer gekomen. Ik zal onmiddellijk weggaan, als u me dat gelast; maar ik zou u gaarne even één vraag willen doen. Het is een vraag, die ik u onlangs al gedaan zou heb ben, als u er mij den tijd toe gelaten hadt." Hij keek haar van af den anderen kant der kamer met eerlijken, vasten blik aan. „Wat voor een vraag?" vroeg zij zacht. „Toen u mij den vorigen Dinsdag hebt af gewezen, was u daartoe gedwongen door een onoverwinlijken afkeer tegen mijn per soon? Dat zou ik graag willen weten." Er was in zijn toon een poging om dezGfl luchtig te doen klinken; het gelukte hem echter niet recht. Het antwoord kwam ook niet dadelijk. Werktuiglijk keerde zij te rug tot de sok, waaraan zij bezig was misschien omdat zij dan iet» had om haar hoofd over te buigen en deed op goed geluk af een steek, maar zelfs op dien af stand rij waren door de heele breedte der kamer gescheiden kon Vincent zien hoe herig haar vingers trilden. „Irma," zei hij heel zachtjes, op een toon vol teederheid en verwijt. Toen keek zij op en toen hun blikken elkaar kruisten, was het met haar verdedi ging gedaan. Met een paar schreden stond hij naast haar cn nam haar handen in de zijne, met sok en al. Een lange trillende zucht en zij liet zichzelf gaan, half tegen hem aan vallend een blosje op haar wan gen, die mengeling van hartstocht en een govoel van schaamte, dat zelfs de reinste liefde overschaduwt. Eén lang oogenblik ontmoetten him lippen elkaar in een van die kussen, waarbij twee zielen zich haast even tastbaar schijnen te vereenigen als twee lichamen elkaar aanraken. „Ik heb tot nu toe niet geleefd 1" was de gedachte, die ia het brein van den man op kwam. „O, nu tc sterven l" dacht zij. „Lieveling!" fluisterde hij haar in het oor, dat juist binnen het bereik van zijn lip pen was. „Lieveling!" Het waren maar twee woorden en toch werd de betoovering er door verbroken. Zij richtte zioh opeens stijf op cn boog haar hoofd achterover, om hem ontsteld aan te kijken. „Ik ben uw lieveling niet. Neen, neen Dat nietIk was het vergeten „Mijn lieveling en weldra mijn vrouw 1" mompelde hij, nog half dronken van over- groote vreugde. „Wilt gij mijn vrouw wor den, Irma Zij rukte zioh bijna met geweld los, en duwde hem met haar beide handen van zich af. „Nooit; ik kan nimmer uw vrouw wor den." Zij deinsde achteruit; de geestdrift van een oogenblik geleden was nu verjaagd dooi, een soort van afschuw. Onmiddellijk ontnuchterd keek Vincent haar ontsteld aan, geschrikt door de heftig, heid van haar woorden en van haar optre den. „Maar daareven dan?" „Daareven was ik krankzinnig. Wees edelmoedig en vergeet het!" „Het vergelen!" Hij lachte schel. „Dat ia heel waarschijnlijk. Ik ben zoo gewend om jonge dames ten huwelijk to vragen, dat zulk een niets bcteekenend voorval heel gemakkelijk uit mijn herinnering ver dwijnt" „G, dat weet ik, dat weet ik wel, maai over een poos, over een poos," mompeldo ïrma. „Het kwam alleen, doordat ik niet voorbereid was. Och, waarom hebt u me zoo overrompeld?" „Ik dank mijn goed gesternte, dat ik dat gedaan heb, anders zou ik je geheim mis schien nooit ontdekt hebben. Want je hebf me lief, Irma; ontken het als je durft!" Haar lippen gingen open en weer toe.- De ontkenning wilde ze niet ovcrschrijden.i Ofschoon zij het gewild had, kon zij er niet om jokken Zij kon de bekentenis van died vorigen kus niet terugnemen die 'nog ia haar lichaam natrilde. Voor zoo'n oneoi* lijkheid was zij fco eerlijk on te trotsch I „Gesteld, dat ik het kon vergeten, zoudt' gij het kunnen, Irma?" Het was alsof zijn doordringende blik hefi antwoord als met een scherp mes uit haar hart sneed. Of zij wilde of niet, zij moesH er door heen en opeens kwam de noodig* kracht in haar op. - (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1