N». 15402 Maaiuïag 9 MeL (Deze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Kennisgeving. HÜLDEI FEUILLETON. Irma Harding*. A°. 1910. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het incasseeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tyn 1.30. Franco per post 1.65. Uitbetaling yan gel(lol\jko vorgoeding ingevolge de Landwcorwet» Burgemeester en Wethouders van Leiden "brengen bij deze ter kennis van de perso nen wier echtgenooton op 9 Mei 1.1. bij de Landweer voor herhalingsoefeningen onder de wapenen waren gekomen en aan wie op haar verzoek, krachtens beschikking van den Minister van Oorlog, vergoeding inge volge de bovengenoemde wet is toegekend, dat zij zich op Dinsdag of D onderdag 17 of 19 M ei al.s., telken dage yan des voormiddags 10 uren tot des namiddags 3 uren, op de bodenkamer ten Raadliuize alhier kunnen vervoegen tot het in-ontvangst-nemen van de haar toekomende gelden, zullendo de uitbetaling aan do rechthebbenden geschie den op vertoon van de bovenbedoelde beschik king en tegen voldaantcekcning op den daar voor bestemden staat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 9 Mei 1910. Binnen enkele dagen misschien heden reeds zal de leider der Nieuw-Guinea- Expeditie, de eerste Hollander, die, mét zijn wakkere metgezellen, Indië's sneeuw bergen beklom, na met hen tal van ontbe ringen te hebben doorgemaakt, vaak levens gevaar te hebben geloopen, hier te lande zijn teruggekeerd. In zijn woonplaats, Arnhem, heeft zich een commissie gevormd ten einde maatre gelen te nemen om mr. H. A. Lorentz te hul digen, terwijl ook het Aardrijkskundig Ge nootschap te Amsterdam daarin niet zal achterblijven, een hulde, waarin dan ook zijn koene mede-tochtgenoot H. W. van Nouhuys, gezagvoerder bij de gouverne- ments-marine, zal deelen. Van Nouhuys is een Leidenaar van ge boorte, en naar wij vernemen,, zijn zijne ouders hem van hier naar Parijs tegemoet gereisd, om hem daar bij aankomst te ver welkomen, en dan met hem in den loop dezer .week hier terug te lceeren. Wat dunkt U, ingezetenen van Leiden, moeten wij dezen verdienstelijken Neder lander óók niet huldigen? Toen de mannen van deze expeditie te Batavia zouden aankomen, schreef het „Bat. Nbl.": „Zou een Engolschman, die na zulk een tocht in zijn land terugkeerde, zonder jubel en gejuich worden ontvangen? Eer Fransoh- man die aldus de eer zijner natie hoog hield, zonder feestklanken worden ingehaald? Een Duitscher die aldus de wetenschap diende, ongemerkt te midden der zijnen te- rugkeeren Neen, dat zouden zij niet!" Welaan, er was ook hier zelden zoo schoo ns gelegenheid om hulde te brengen aan 'n man, die het zoo ruimschoots verdient. Wij zijn er van overtuigd, dat bij tal van onze lezers de overtuiging en de wensch be staat om den heer Van Nouhuys evenals in Gelderlands hoofdstad mr. Lorentz ge schiedt to ontvangen, zooals hem passen zal na den arbeid, ten dienste van zijn land, zijn natie en de wetenschap ook door hem verricht. Wie neemt het initiatief? Leiden, 9 Mei. Aan den Raad der gemeente Leiden is het volgende adres verzonden: Ondergeteekcnden, Hubertus Botermans, Joris Heemskerk, Nicoiaas Jacobus Moonen en Johannes Lagerberg, resp. voorzitters en secretarissen der Gemeentewerkliedenver- eenigingen „Recht en Plicht" en „St.-An- tonius van Padua," gevestigd ti Leiden, beiden Koninklijk goedgekeurd, ten dezen domicilie kiezende ten huize van den secretaris N. J. Moonen, Rijnsburgcr Sin gel 11, alhier, geven met versehuldigden eerbied te kennen: Dat zij, in opdracht hunner leden hierme de de eer hebben het volgende onder de aandacht van Uwen Raa i te brengen: dat volgens hun bescheiden meening de vaste loonen der Gemeentewerklieden (afdeeling publieke werken) niet meer in overeenstemming zijn met de tijdsomstan digheden dat de noodigste levensbehoeften in de laatste jaren zeer in prijs zijn gestegen; dat in verband met die levensbehoeften, uitgaven van onze loonen worden gevraagd voor besluiten (zeer zeker noodig), welke_ over 't algemeen door uw Raad zeiven zijn genomen, als zijnde de Woningwet de Keu ringsdienst op de levensmiddelen, Pensioen fondsen en meer andere dat, waar den Gemeentewerklieden in 't bijzonder en in 't algemeen meer lasten worden opgelegd, zij ook in staat moeten worden gesteld ze te kunnen belalen; en daar üj geen andere inkomsten dan hun loon (daar 't hun bij reglement, den Gemeente werklieden opgelegd, verboden is loonar beid voor anderen te verrichten), kan dit niet anders geschieden dan door verhoo ging hunner loonen; dat zij, in verband met bovenstaande, meenen, dat loonsverhooging van minstens f 1 (één gulden) per week eenigszins in deze behoeften zal voorzien. Tevens geven zij Uw geacht College in overweging het daarheen te willen leiden, dat ook bij de Gemeentewerklieden een periodieke loonsverhooging zal leiden tot meerdere bekwaming en plichtsbetrachting. Redonen waarom ondergeteekcnden zich tot Uw Edelachtbaar College wenden met het boleefd verzoek, de loonen der Gemeen tewerklieden te verhoogen, opdat deze ca tegorie van ambtenaren in 't vervolg, zij het ook op bescheiden voet, eenigszins overeenkomende met de steeds meerder wordende eischen van het leven kan bestaan. Geslaagd is voor het diploma A steno graphic (systeem-Riënts Balt) de heer F. A. M. Rahms, alhier Beroepen is bij de Ncd.-Herv. Gom. te Waddingsveen ds B. Batelaan, te Hooge- veen. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt in de ,,Sts.-Ct." be kend, dat, ingaande 16 dezer, de uren van openstelling op Zon- en feestdagen van bet post- en telegraafkantoor te O e g s t- geest worden vastgesteld op S9, 12. Het Koninklijk Palcis aan het Noord einde te 's-Gravenhage zal van 10 dezer tot nader bericht voor de publieke bezichtiging zijn opengesteld. De kapiteins W. Laatsman en jhr. E. H. J. Storm van 's- Gr avesan de, beiden van het 2de reg. veld-artillerie, worden 26 dezer gedetacheerd in de legerplaats bij Olde- broek. Onder voorzitterschap van den beer Poppe, uit Hulst, is te Utrecht de jaarver gadering gehouden van den Bond van Kler ken, werkzaam bij de Registratie en Domei nen in Nederland. De hceren P Poppe, te Hulst, J. S. Franssen, te Amsterdam, H. J. W. Dekker, te Utrecht, en G. P. Vermaas, te Nijmegen werden als bestuursleden herkozen, terwijl als zoodanig gekozen werd de hoer S. R. Boringa, te Leiden. De heer J. S. Franssen, te Amsterdam, werd als redacteur van het Bondsblad her benoemd. Als plaats van samenkomst in 1911 werd 's-Gravenhage gekozen. De majoor M. A N. baron Mulert tot de Leemculc, van het 6de rog infanterie tc Breda, wordt wegens tijdelijke ongesteld heid op non-activiteit gesteld. Te Dresden is overleden in den leeftijd van 53 jaar de heor Anth. Begeer, voorzit ter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken cn bekend industrieel te Utrecht. Bij besluit van Ged. Staten van Zuid- Holland is verklaard, dat J. B. Somcrs, niet-eervol ontslagen onderwijzer aan de openbare lagere school te Poeldijk, gemeen te Monster, de bevoegdheid tot het geven van onderwijs heeft verloren. (St.-Ct.) Hr. Ms. pantserdekschip „Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee G. P. van Hecking Col enb ran der, is 7 Mei van Bahia vertrokken met eerste bestemming naar Montevideo. Hr. Ms. panto ersohip „Piet Hein", onder bevel van den kapitein ter zee F. Bot, is 6 dezer Kaap Finistcrre gepasseerd. Op Woensdagavond 11 Mei a.s. hoopt Dr. H. T. Oberman, pred. bij de Engelsche Gemeenten te Ylissingen en Middelburg, in het Ilollandsch een lezing te houden in de „Scotch Church" tc Rotterdam over het onderwerp: „De Godsdienst in de Moderne Nederlandsche Poëzie." De uitnoodiging tot bijwoning der lezing gaat vergezeld van de volgende mededeo- ling: Dr. Oberman is een ernstig geleerde en begaafde spreker. Zijn frissche gedach ten en critiek zullen nieuw licht werpen op de ideen, die aan de hedendaagsche Neder landsche dichtkunst ten grondslag liggen, terwijl voordrachten van verschillende dicht stukken zijn mededeelingen zullen afwisse len. Ingevolge machtiging van H. M. de Koningin zijn aan de beide torpedobootja- gers, in aanbouw bij de Kon. Mij. „De Schelde" tc Ylissingen, de namen gegeven van „Wolf" en „Fret." ALPHEN. Tot chef der Coöperatieve Bakkenj-Vereeniging is benoemd de heer W. J. dc Vries. GOUDA. De Centraio Antirev. Kiesvcr. in dit district heeft met algemcene stem men candidaat gesteld voor de Prov. Staten de aftredende leden, de heeron Brunt en Van Idsinga (beiden Chr.-Historisch) en den heer Van Galen (antirev.) HILLEGOM Door don heer C'. Verko ren, architect alhier, is aanbesteed het bou wen van twee woonhuizen met een winkel aan de Leidsche straat. Daarop is inge schreven door J. v. d. Jagt, to Hillegom, voor f 8970; door W. A. Philippo on Zonen, to Hillegom voor f 8896; door J. Breyer, to Leiden, voor f 8848; F. W. Fijma, tc Hille gom, voor f 8177door S. den Boor en A. Dedel, to Hillegom, voor f 8100; door J. H. Suykerland, te Lissc. voor f 7995. HAZERSWOUDE. De Raad zal vergade ren a. s. Woensdag, des voor middags to tien uren. Agendalo. Ingekomen stukken 2o. aanbieding gemeenteverslag over 1909; 3o. comptabiliteit; 4o. kohier hoofdelijken omslag 1910. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdag kwam hier van een 7-tal bomschuiten verscho viscli in afslag. Hoogste besomming f 69. Laagste f 23. Griet bracht per stuk f 0.60 op, tong f 0.15 tot f 0.85, schol por mand f 7, keu f 3, schar f 2. LISSE. Op Vrijdag 7 Mei 1.1. is het laatste veenslik in den Lisserbrockpolder verdolven en wel in do Veenderij eertijds van den heer J. Wessels thans in eigendom van do heer en P. P. A. Clemens Zonen, bloembollenkweekers aldaar. In verband hiermede kunnen wij nog mededeel en, dat de werkzaamheden voor het begin der ver vening van dezen polder zijn begonnen met 3 Februari 1860, zoodat juist een halve eeuw later het laatste veen is verdolven. Deze polder, groot 121 H.A., is vroeger Lissesch grondgebied geweest, maar door het graven van de Ringvaart hiervan afge scheiden en later overgegaan tot de Provin cie Noord-Holland en de gemeente Haar lemmermeer. Deze uitgeveende poldor, thans genaamd Lisserbrock, is nu een wel varende buurtschap, welke hoofdzakelijk haar bestaan vindt in de bloembollencul tuur. In 1852 is aldaar het eerste huis ge bouwd en bewoond geweest door J. do Bruin, Thans telt deze buurtschap 209 hui zen en een groot aantal bollenschuren. NIEUWKOOP. Uitslag der aanbesteding van onderhoudswerken der Nieuwkoopsohe Droogmakerij. Ingeschreven was door de heeren H. Janmaat, Nieuwveen, f 865; P. Bodegraven, Nieuwkoop, f 850; A. Kamme- rnat, Te Ter-Aar, f 798.25; P. Pieterse, Noorden, f 798; J. Hakkcling, Noorden f 740. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Voor de levering van 475 kub metera grind werd ingeschreven als volgt: G. Otto, Wilnes, f2.59 per kub. meter; P. J. M Kersten, Rotterdam, f 2.58; A. van Oudc- vallen, Wilnis, f2.40; Grintleveringsmaat- 8ckappij, Rotterdam f 1.60. De gunning is aangehouden. Voor de levering van 100 kub. meters ha- zaltslag waren dc volgende inschrijvers: A. van Oudevallen, Wilnis, f 5.74 per kub. meter; L. de Pater, Nieuwkoop f5.30; W. Tijsterman, aldaar, f5,15; J. Borst, aldaar, f 4.98 en A. Prins, Zaandam f 1.90. Aan den laagsten inschrijver gegund. WAARDER. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer R. Grif fioen, te Polsbroek, die d j benoeming heeft aangenomen en met 1 Juni a.s. in functie hoopt te treden. NOORDWIJK. Het nieuwe schooljaar alhier is begonnen met 1013 leerlingen, vol- genderwijs verdeeld over de vijf scholen der gemeente: openbare school to Noordwijk- Binnen 178 leerlingen, openbare school te Noordwijk-aan-Zeo 170, school met den Bijbel 177, R.-K. Par. Meisjesschool 210, en R.-K. Par. Jongensschool 2-18 leerlingen. De Raad vergadert a.s. Woensdag, 11 Mei, des namiddags om halfdrie. Behalve eenige benocmiugen staan er twee adressen op de agenda, handelend over de „tentjes- kwestio" te Noordwijk-aan-Zee. Het ecno adres is van belanghebbend anhierover schreven wij reeds eerder. Het andere ia van de heeren dr. A. Kervel en W. N. Allcemade, leden van den Raad, dio in trekking voorstellen van een vorig U.tads- besluit bctreffondo het verlof tot het plaat sen van tentjes en kiosken op de badplaats. Aanstaanden Woensdag hooft de blocm- bollenveiling plaats ten bate van de R.-K School. Er worden 80 nummers geveild, alle bestaande uit tulpen, waaronder 40 ro gels D. T. Theeroos, 13 regels D. T. Konin gin der Nederlanden, 90 regels E. v. T. Jen ny, enz. Tegelijkertijd worden er 65 num mers geveild voor het St.-Jerocnsgesticht aan de Voorstraat. Dinsdagavond a.s., vergadert do R.-K. Kiesvereeniging tot vaststelling van haar houding bij dc gemeenteraadsverkiezing ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het vertrek van den hoer J. Zwarts, en het bedanken van den heer H. Homan. Zoo als men weet, bestaat er een streven, oin cén of beide zetels te bezetten door man nen van do „badplaats", mannon, die meer speciaal de belangen van hot immer toe nemend vreemdelingen verkeer zouden heb ben voor te staan. OUDSHOORN. Door het Rijk is van den veehouder P. do Jong, alhier, een tubercu leus rund overgenomen voor f 140. Gemold rund is per boot naar Rotterdam verzonden ten einde te worden geslacht. OEGSTGEEST. Woensdagavond te zevea uren vergadert de Raad. RIJNSBURG. De opbrengst van den ver koop der Juliana-blocmpjes bedraagt voor deze gemeente ongeveer f 20. SASSENHEIM. Do classis Leiden zal op 3 Aug. haar tienden jaarlijkschen Zendings dag houden op do buitenplaats „Ter Leo- de," van Baron Van Heemstra. WASSENAAR. Hier werd Zaterdag een veiling van te veld staande bolgewassen ge houden. Krokussen waren zeer gezocht ea brachten flinke prijzen op. Van andere wer den genoteerd Mont Blanc f 0, Golden Spu» f5, f6, f7, Murillo f 5, f 6, La Candour f2.50, Parma's f 6, Sir Watkin f 5, Ilors- ficldi f 2, Gele Prins f 2, La Reine f 3, Tho mas More f 4, Salvator Rosa f 8, Princepa f 2.50, Dubb. Sions f 5, Wapen van Leiden f 7, Proserpina f 13. Pioenrozen brachten f 6 a f 7 per regel op. Do bollen, voor de Kerk geplant bracb- 60) Als hij verstandig is, dan kiest hij haar met bijna evenveel zorg uit als de vorst of de erfgenaam van den troon zijn gemalin uitkiest. Het heele sociale deel der zaak komt voor haar rekening. Daarom trouwen zij bijna allemaal met titels. Het kan niets anders dan éclat verleenen aan je positie, als er een massa onschuldige gra ven en prinsen bij je in- en uitgaan met de gemeenzaamheid van familieleden 1" „Dan kan die Spanjaard niet erg ver standig zijn geweest." „Neen, dat kan hij ook niet. In het schel le licht, dat op de gezantschappen bijna evenzeer neerkomt als op tronen, zie ik niet in hoe hij kon hopen, dat heele tijdperk in den donker te laten. En hij moet wel goweten hebben, dat zijn loopbaan gevaar liep, want een gezant kan niet toestaan, dat zijn vrouw beleedigd wordt, aangezien zijn eer om zoo te zeggen één is met die van het land, dat bij vertegenwoordigt." „Hij moet erg veel van haar gehouden hebben," zei Irma peinzend. „Ja, dat moet wel." De doffe, lichte blauwe oogen van Har ding begonnen even te flikkeren van be langstelling. „Als je van een vrouw houdt, dan kan niets daar verandering in brengen." Zijn dunne lippen waren zoo vast op el kaar gedrukt, dat men ze bijna niet meer zag. „Het was een te groote liefde, juist; en nu boet, hij er voor. Arme kerel Hij glimlachte medelijdend als iemand, die er alles van afweet. „Zou hij een andere plaats krijgen?" „Het scheen niet gemakkelijk te zijn om hem er op het oogenblik een te geven, staat hier. En zelfs al komt er een vacature, dan zal er veel gewikt en gewogen worden of zijn vrouw even voldoende zou zijn voor ciie betrekking als hij. Hij heeft een zwaren last aan zijn voet vastgebonden, toen hij mct haar trouwde; dat is niet aan twijfel on derhevig." In de stilte, die hierop volgde, warm va der en dochter zoozeer vervuld van hun eigen gedachten, dat zij eikaars bijzijn bijna vergaten. Irma volgde haar eigen gedach ten; haar wangen gloeiden, want de opwin ding van dien heelen middag was nog niet geweken. Zij had er naar verlangd om er meer van tc weten. Dat hield zij zichzelf voor, terwijl zij met gefronste wenkbrau wen in het vuur keek. En nu wist zij er meer van, meer dan haar lief was. Door die weinige woorden van haar vader was zij meer te weten gekomen over het leven van een diplomaat en dus over dat van Vin cent Denholm dan rij vroeger ooit gegist had. Het scheen, dat bij een loopbaan als de zijne alles afhing van het huwelijk, dat men deed. En toch had hij haar ten huwe lijk gevraagd. Dat betee'cende, dat hij haar b'efhad tot aan dat punt,, waar niets er meer iets toe deed, zooals haar vader had uitgedrukt. Die ontdekking zou voor haar een bron van groote vreugde zijn geweest, ale er niet een ander iets aan verbonden ware geweest, n.l. het begrip, dat het on mogelijk was om ooit zijn vrouw te worden. Door de doffe smart in haar binnenste be greep zij, dat op dit c genblik haar hoop niet heelemaal dood was geweest; dat on danks het instinctieve „neen", in dat sa lon uitgesproken, er in stilte toch een ge heime gedachte was geweest, om dat besluit nog eens te herzien. Maar dit was de „coup do grace" geweest. Nu eerst stond de absolute onmogelijkheid geheel onbe dekt en naakt voor haar; na eerst zag zij in, dat die afgrond nimmer te overbruggen zou zijn. "VVant hier was geen kwestie van een duistere afkomst, noch van een fatsoen lijk, dooh niet in aanzien staand beroep 1 Het was een onteerde naam, dien zij haar echtgenoot zou meebrengen; een naam, die hem zeker eens naar het 1 oofd gewor pen zou worden evengoed als de Spaansche gezant had moeten hoeren, dat zijn vtouw aan het toonecl was geweest. Een diplo maat kon niet toestaan, dat zijn vrouw be leedigd werd, m. a. w. hij kon ook niet tot schoonvader een voortvluohtigen directeur eener Bank hebben, die door de internatio nale politie gezocht werd. Neen, neen, dit was natu rlijk het eind van alles. Die Spaansche actrice was schijn baar in staat geweest om de loopbaan van den man dien zij liefhad, te bederven. Maar Irma Harding zou dat nimmer doen 1 Van den man, dien zij liefhad Ja 1 Want het oogenblik, waarop zij inzag, dat hij voor haar onherroepelijk verloren was, was ook het oogenblik waarop zij haar eigen geheim onder de oogen zag 1 XVII. „6 Fortague-straat. Vrijdagavond. Beste Vincent 1 Ik heb Woord gehouden. Het verlangde licht is over den toestand verspreid. Je hadt me haar moeten zien ondervragen; ik deed het ronduit, met dat,, wat jullie vak mensehen, „ongehoorde brutaliteit" zouden noemen; maar je weet hoe onhandig ik ben met 't verbergen van mijn gedachten. Ik vroeg dus ronduit of ik er op kon rekenen, dat de lessen zouden doorgaan, of dat ik naar een andere Duitscho leerkracht moest uitzien. Toen zij vervolgens een paar groote oogen opzette, vertelde ik haar, dat ik iets had gehoord natuurlijk door middel van het kleine vogeltje, dat in dit geval wel niet veel meer kan zijn dan een Londensche musch aangaande een zekere auto, die in Filbert Gardens was opgemerkt, aangezien die dingen zelfs in Londen worden opge merkt, en van de gevolgtrekkingen, die daaruit gemaakt werden, waardoor ik op het idee was gekomen, dat Fraulein Harfc- mann weldra aangenamer bezigheden zou hebben dan het inpompen van Duitsche grammaire in zulke dikke hoofden als het mijne. Waarop zij begon te lachen en alles opbiechtte. De helft van onze veronderstellingen be treffende de verliefdheid van den automo bielfabrikant is juist, maar van de andere helft is geen kwestie. Het schijnt, dat zij al tweemaal „neen" heeft gezegd. Zij heeft hem al twee „Körbo (mandon) gegeven, zooals zij het uitdrukt; dat is de Duitsche en nogal praktische manier van een blauw tje te omschrijven. Dien keer, toen jij do auto tcgenkwaarnt, was zij op hot punt hern voor de tweede maal af tc wijzen. Zij heeft mij verteld, dat hij haar gedreigd heeft haar elke maand een huwo* luksaanzoek te doen cn dat zij een onbegrensd aantal Körl>? voor hem in voorraad heeft, en dat ondanks hij haar een huwelijksreis per auto heeft beioofd. Zij schijnt al heelemaal op de hoogte te zijn van al de technische uitdrukkingen. Zij was erg amusant en amuseerde er zichzelf ock over. Bij het hooren van haar lach was ik er van overtuigd, dat, welke hinderpaal jou ook in den weg moge staan, hot zeker n'e' de auto is. Ik vermoed, dat liet een of ander overdreven idee aangaande haar vader is; dat zij hem niet wil verlaten »-rJ haar man ook niet met hem wil opschepen* Zij lijkt mij de soort meisje toe, om zich over te geven aan een dergelijke ziekelijke o« ei- drijving. Maar ik zie niet in, dat dc hinder paal onoverwinlijk behoeft te zijn. De oudd heer is een heer en ik vermoed, dat als do tegenwoordigheid van den vader de ecnigo prijs is, dien ge voor het bcrit der dochter moet betalen, gij dit met vreugde zult doen. Gevolgtrekking: tracht haar voor je te winnen 1 Altijd gesteld, dat ge in dezelfde stemming zijt als jongstleden Vrijdag. Ik geloof, dat ik do schimmen verjaagd heb; het is nu aan jou om de zaak verder te brengen. Je toegenegen nicht. Mina Bennet." „P. S. Heb je misschien weer behoefte aan mijn salon? Dc eerstvolgende Duitsche lee heeft Dinsdag plaats. Avis au lecteuil" (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1