De Wereldtentoonstelling te Brussel. Uit de Rechtzaal Levering van gas <loor Leiden aan Warmond. r Behalve, de in ons vorig nummer mede gedeelde artikelen, bevat de concept-over- cpnkomst nog de volgende bepalingen: Art. 5: Contractanten ter eener nemen Op zich dc openbare verlichting van War mond in te richten volgens aanwijzing van •contractanten ter andercr. De uitgaven voor die inrichting zullen Op een staat worden gebracht en door beide contractanten worden geteekend en van het daarop voorkomende zal jaarl'u'ks 4 pCt. rente worden vergoed en voorts jaar lijks zooveel afgelost, dat na afloop van «len termijn van 30 jaren het geheele op den staat voorkomende bedrag zal zijn terugbetaald. De kosten van het onderhoud der open bare verlichting mogen niet op dezen staat worden gebracht en vallen geheel ten laste van de Gemeente Warmond. Indien contractanten ter anderer vóór den afloop van den termijn van 30 jaren tot opzegging van de overeenkomst over gaan, zullen zij binnen 'drie maanden na afloop van de overeenkomst aan contrac tanten ter cener moeten betalen, hetgeen deze volgens den bovenvermelden staat gullen blijken te vorderen te hebben. Art. 6Door contractanten ter ande ter wordt een terrein voor den bouw van een gashouder en van een loods ter ber ging van een fabrieksgasmeter en regula teur, fitlerskar cn klein jnateriaal, beschik baar gesteld. De gashouder, toestellen en hef gasbui zen net in de Gemeente Warmond blijven, look na afloop van het contract, het eigen- klom van de Gemeente Leiden. Indien contractanten ter anderer jnoch- ïen besluiten den gashouder, de toestellen cn hot buizennet bij tusschentijdschc op zegging of na afloop van het contract €>vcr te nemen, dan zal zulks kunnen ge schieden tegen taxatie door twee deskun digen. Elk der partijen zal doorvoor één deskundige aanwijzen. Indien een der partijen in gebreke blijft een deskundige aan te wijzen of indien de deskundigen niet tot overeenstemming kunnen geraken, zal de waarde van den gashouder, de toestellen cn het buizennet worden vastgesteld door arbiters, als be doeld in art. 11. Indien contractanten ter anderer niet tot Overneming besluiten, zijn contractanten ter cener verplicht den gashouder, de toe stellen en het buizennet tc doen wegne men en de wegen, straten, bruggen cn an dere werken in goeden staat te herstellen cn ten genoegen van contractanten ter an derer op te leveren. De wegneming moet geschieden binnen zes maanden na beëindi ging van het contract; mocht dit binnen dien termijn niet hebben plaats gehad, dan vervallen dc gashouder, dc toestellen cn het gasbuizennet aan contractanten ter anderer. Alles wat t of de straatverlichting bc- 1 looit, wordt na afloop van het contract iet eigendom van de gemeente Warmond. Art. 9Contractanten ter ecner ver plichten zich aan de Gemeente Warmond gas le leveren vrij van zwavelwaterstof, met een ammoniakgchalte van niet meer dan 2 gram per 100 M3, terwijl de licht sterkte minstens 13,5 Eng. kaars zal be dragen, gemeten met den Sugg's London Argand brander no. 1, met regeling van lichttoevoer en met een verbruik van 150 Liter per uur. Het warmtegevend vermo gen zal zijn 5000 calorien bij 15° C. en 760 mM. (z. g. bovenwaarde.) De druk zal op geen plaats van liet net minder raocen bedragen dan 30 mM. •of meer dan 50 mM., terwijL overgang ge leidelijk moet plaats hebben. Indien deze grenzen worden overschreden, 2ijn contrac tanten ter ecner verplicht daarin binnen 4 maanden, nadat zij door contractanten ter anderer daarop schriftelijk opmerk zaam zijn gemaakt, verbetering te doen öan brengen. Art. 10: Indien contractanten ter eener in de levering van gas mochten worden belemmerd of gehinderd of tot levering riet in slaat zijn, zijn zij in geen geval tot schadevergoeding verplicht, tenzij aan de Gemeente Leiden verzuim of nalatig heid zou zijn aan te wijzen. Art. 11Alle geschillen, tusschen beide contractanten uit of naar aanleiding van deze overeenkomst ontstaande, zullen in hoogste ressort beslist worden door drie écheidsrechtcrs, door partijen in gemeen overleg te benoemen of, indien bedoeld, ©verleg tot geen overeenstemming heeft geleid binnen vier weken nadat de eene partij de andere schriftelijk heeft uitge- noodigd tot benoeming over te gaan, door Hen bevoegden rechter. Dc arbiters spreken recht als goede Inannen naar billijkheid. De kosten dezer akte komen voor reke- fiing van beide partijen. (Van onzen specialen verslaggever). Inleiding. I. Het spel is begonnen! Nog vóór de April maand ten einde was, werd do tentoonstel ling geopend, de wereldtentoonstelling, waaróver al zoo lang is gesproken en ge schreven, waarover de verwachtingen zoo Voeg gespannen waren. Van België in 't jlgemeep en Brussel in 't bijzonder ver wacht men iets, waarbij het degelijke en gedurfde op onderncmingsgebied gecombi neerd zijn aan goeden smaak, aan gevoel voor ldour en lijn, aan een behoefte weelde en chic to toon en op de nonchalante wijze. Booals wij noordelijke Nederlanders wel graag zouden willen nadc-en, maar wat ons meestal niet al te best gelukt. Maar toch rees de vraag bij menigeen op: zou er climax kunnen zijn in het Belgische tentoon stel lings wezen, zou de Bmsselsche World's fair" van 1910 de vorige aan het eind van de rue de la Loi overtreffen, zoowel als de ook uitmuntend geslaagde in het nijvere en tch zoo 'pittoresqu© Luik 1 Want ook deze bereikten reeds een trap van volmaaktheid, dat het aan twijfel onderhorig scheen of ze zóó hoog op de ladder der kleine landen, nog voor een overtreffende trap vatbaar waren. Afdoend zal men zoo'n vraag eerst over 3 a 4 weken kunnen beantwoorden als de tentoonst?lling ten minste eenigszins gereed is. Nu wordt op het uitgestrekte terrein nog maar een permanente expositie gehou den met gesloten gebouwen, die uitwendig al afgetimmerd en geschilderd zijn en open paleizen en paviljoens, die zoowat onder de kap staan: geraamten in aanbouw, waar aan met koortsachtigen ijver wordt gewerkt, een groot Paleis (België), waarvan het grootste deel der oppervlakte bestaat uit leege vakken, een Duitsch Paleis, dat een tentoonstelling op zichzelf is, volkomen reeds een bezoek overwaard, een ontelbaar aantal cafe's en ververschingsgelegenheden, die geen minuut te laat geopend zijn, een nog niet voltooid veld van „attractions", wat de hoogste perfectie is van wat de Hollandsche kermis zou kunnen zijn, als de regeerders hadden meegewerkt ze te her vormen en tot grooter bloei te brengen in plaats ze door verminking en marteling een K.g. natuurlijken dood te laten sterven en 'n „Kormosse" (BruxeUes-) die heelemaal niets met poffertjeskramen of oaroussels te maken heeft, maar het best vergeleken kan worden met een in de puntjes afgewerkt Oud-Holland op groote schaal. Ik herhaal het: definitief kan men tus schen deze wereldtentoonstelling en de vori ge n eerst gaan vergelijken als ze een paar weken verder zijn en weten wat er in de nu nog geheimzinnig gesloten of nog niet eens uitwendig voltooide gebouwen te zien zal zijn. Maar na hetgeen ik reeds j.l. Zon dagmiddag zag, toen het terrein al door zooveel duizenden werd bestormd, dat de opkooper6 de tickets voor 1.10 frs. konden verkoopen, ten dienste van hen, die voor een verschil van vijf centen niet in de file wilden staan, geloof ik wel dat op deze zoo veel grooteTe uitgestrektheid, door die achter het Jubelpark, waar de deelname van vele landen nu veel krachtiger en origi- neeler is, ook nog meer bolangrijks, nieuws, groots, schoons en interessants te zien zal zijn, dan einmal da gewesen war. Het is geen tentoonstelling in Brussel die geopend is, neen, daar is een internationa le stad verrezen in de provincie Brabant, een stad, die men bereiken kan van uit het Brusselsehe Kamerenbosch, van uit Bosch voorde en Woluwe en Enseele en tal van gemeenten racer, een stad, dïo met de mon daine avenue Louise verbonden is door een trotsche heirbaan, een met Amerikaansche spoed aangelegde „Unfcer don Linden" met standheelden in opvolgende reeksen. Daar is een stad gebouwd waar alle rassen en stammen der aarde wonen on komen, waar alle talen worden gesproken, waar paleizen, musea, ontspanningslokalen, fabrieken, kandelsinrichtingen, postkantoren, land- en tuinbouwondernemingen, muziek, parken, theaters voor elke natie, militairen uit de heele wereld, alles wat was, is en komen zal tusschen Noord- en Zuid-Pool, aanwezig is, alleen een woning voor de armoede is ver geten. Dat bedenken do duizenden, die van Juni tot November eens een paar Jagen of nog erger een dagje naar Brussel zullen gaan om do tentoonstelling te bekijken, net zoo- i als zo zonder veel kunstkennis in Amster dam het Bijksmuseum doorioopen, zorg n, dat zo „de Nachtwacht" niet hebben overge slagen om er thuis met vrienden en beken den over te kunnen spreken. Oppervlakkig krijgen ze in een paar uur dan toch al veel te zien. Doch cbe zoo naar Brussel gaat, eerst wat meê wil maken, van het voor velen zoo aantrekkelijke groote stadsleven, bier over goten met een saus, die richt naar Parijs- die dan de reis aanvaardt naar de tentoon- stellingsstad per spoor, per auto of per clectrische tram in tal van lijnen thans daarheen gelegd en den in een bepaalde tjjdspacie de „World's fair" wil bekijken, slaat alles over, wat bij gaarne had willen zien, doorloopt een chaos, wordt niet wijs uit de boekdeeligo catalogus, heeft minder genot dan hij hebben kon en 6pijt als hij thuis komende verneemt dit aardigs en dat moois te hebben overgeslagen, dat an deren wel gezien hadden. Er moet systeem zijn in een bezoek bij een gelegenheid als deze, onverschillig of het van korten of langen duur is en om den lezers van het „Leidsch Dagblad" te gerieven,, bied ik hen mijn hulp en voorlichting aan. Ik hoop voor hen te worden een gids: in de eerste plaats natuurlijk voor de ten toonstelling, die ik in het algemeen in al haar afdeelingen en wijken op populaire, voor ieder bevattelijke wijze hoop te be schrijven. Op elk terrein zal ik daarbij riet in on derdeden afdalen, maar zijn er lezers, dio op bepaalde punten voorlichting wenschen, die bijv. willen weten wat er ten opzichte van hun metier in deze internationale stad te zien is, schrijve slechts aan do Redactie en alle vragen worden, hetzij in deze arti kelen: De Wereldtentoonstelling te Brus sel, hetzij in de daaronder geplaatste spe ciale correspondentie, uitvoerig door mij be antwoord. Denkt maar, dat u een goede kennis in Brussel hebt, die u van alles op de hoogte houdt, die u alle inlichtingen geeft als hij maar precies weet wat u wilt, die desnoods, wanneer u nu wilt komen, al het een en ander voor u in orde wil ma ken, maar daar spreek ik liever de vol gende weck over, om nu niet te ver af tc dwalen. U kent hom wel niet persoonlijk, maar dat doet niets ter cake, u staat niet alleen als u binnenkort het reisje wilt on dernemen, u kunt hulp en voorlichting krij gen, vriendschappelijk en absoluut zonder eenige kosten, als u zich maar schriftelijk tot de Redactie van het „Leidsch Dagblad" wendt, die uw epistel of een uittreksel daarvan mij zeker cal doen toekomen. Want dat er duizenden dit jaar naar Brussel zullen gaan is zeker. Zoowat al mijn Hollandsche kennissen, menschen uit zeer verschillende kringen der samenleving, ko men over. Deze tentoonstelling schijnt nu toch wel algemeen als buitengewoon, als iets wat men niet verzuimen mag, te wor den erkend. Ook de Hollandsche nijverheid en handel schijnen dit thans te gevoelen. Kwamen zij bij vorig© internationale tentoonstellin gen gewoonlijk maar magertjes uit, thans domineert het Nederlandscho gebouw in het aspect van het tweede gedeelte der ten- toonteling. Het gebouw, dat 17 Mei a. 6. eerst geopend wordt, domineert door zijn grootte, zijn mooie prettige lijnen en door het roode torentje van de imitatie-baksteen zoo karakteristiek oud-Hollandsch te mid den van deze witte tentoonstellingsstad. Laat ik dit eerste deel van mijn inleiding eindigen met de mededeeling dat voor zoo ver bekend, Leiden en omstreken hier ver tegenwoordigd zullen zijn: Drukkerij „Fu- tura", Kon. Ned. Grofsmederij, Gebrs. Boot, scheepsbouwmeester, Leiderdorp; Ned. Fabr. van Yerd. Levensmiddelen v.h. W. Hoogenstraaten en Co.; Aardewerk fabriek „Yredelust", Leiderdorp; Fayence- fabriek: Amphora," Oegstgeest; Leidsche Chroomleder-fabriek. Yer. tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Nederland, Sassenheim. KKULAMES, h 40 Cents por regol. 5927 li EEN ZANGEH, die niet meer zingen hon. De heer A. J. WESSEL, wonende Tuin derstraat 29, Rotterdam, wiens portret wij hierboven afdruk! en, is een bekend karak- terkomiek. Gedurende geruimen tijd, zoo schrijft hij, wag het mij onmogelijk, mijn beroep uit te oefenen, omdat oen chronische bronchitis mij zulks belette. Het was sedert geruimen tijd, alsof ik altijd maar verkouden bleef. Niet alleen des winters had ik daar last van, maar ook des zomers. Ik at weinig, zag er slecht uit cn gaf verbazend veel fluimen op. Ik kuchte onophoudelijk en had maar werk mijn neus te snuiten. Ik had ook veel last van duizeligheid én was daarbij zeer nerveus. Ik zal U dan.ook wel niet behoe ven te zeggen, dat mijn kwaal, vooral voor mij, zeer hinderlijk was, omdat ik op hot toonecl voor het publiek moet verschijnen. Verscheidene raadgevingen heb ik te baat genomen en daar mij niets hielp, dac ik nimmer van mijn kwaal bevrijd to wor den. Toen ik verschillende attesten in de bladen vermeld zag van personen, welke mij goed bekend waren en door do ABDIJ SIROOP genezen waren, begon ook ik dit middel aan te wenden.Ik kocht een flesch Abdijsiroop van een gulden en vond er reeds dadelijk baat bij. Na achtereenvolgens nog twee flesschen Abdijsiroop te hebben ingenomen, was ik totaal genezen. Ik zend U hierbij mijn portret, hetwelk U met mijn verklaring kunt publiceeren, terwijl ilc niet zal nalaten de Abdijsiroop aan to bevelen, waar ik lean. Dc ABDIJSIROOP, KLOOSTF SANCTA PAULO, kost per flacon van 230 gram f 1, van 550 gram f 2, en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacop, hoe voor deel iger dus Verkrijgbaar bij de bekende vrederverkoopers, allo Drogisten en de meeste Apothekers. Centraal-Depöt: L. 1. AKKER, ROTTERDAM. „Jeu despetitsohevau x." De plv. kantonrechter in Den Haag, mr Boudewijnse, heeft uitspraak gedaan in de 14 dagen geleden door hem behandelde zaak tegen vijf beklaagden, die terecht stonden in verband met het doen uitoefenen van bet hazardspel: „jeu des petits chevaux" in dc dusgenaamde club Hippique, vroeger in de Nieuwe Molstraat in Den Haag geves tigd. Dc kantonrechter veroordeelde den eersten, derden, vierden en vijfden beklaagde ieder tot 10 dagen heebtenisstraf cn den tweeden beklaagde tot drie dagen hechtenisstraf. Tevens gelastte het vonnis de vernieti ging van de speeltafel, onz., dio tot de uit oefening van bovenbedoeld hazardspel ge diend hebben. Hooge Baad. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep, ingesteld tegen het von nis der rechtbank te Maastricht over de vraag, of een plakzegel van 5 cent noodig is op een quitantie, onderteek end niet met den naam van dengeen die qui teert, maar enkel met de aanvangletters van diens naam welke vraag door de rechtbank ontkennend was beantwoord. Ook de Hooge Raad was van oordeel, dat als onderteekening in den zin der wet alleen is aan te merken het plaatsen van den naam, dien de ondertee kenaar voert of draagtt met of zonder bij voeging van de voornamen, onder een ge- sohrift, gelijk ook het spraakgebruik mede brengt, en alzoo niet het stellen van enkele letters van dien. naam, al moge daaruit ook kunnen blijken van wien het stuk, waarop zij voorkomen, afkomstig 13. Amsterdanuache KecIitbapJ*. De 5de kamer heeft gisteren veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, onder aftrek dor gcheele preventieve hechtenis (geëischt was l£ jaar, met aftrek der hechtenis) een 21-jarigen letterzetter, wegens diefstal van een rijwiel op 13 September uit een por taal aan de 3de Oosterparkstraat. Deze uit spraak is van beteekenis, met hat oog op de vraag bij de behandeling der zaak op 22 j.l. in den breede met de doctoren, en in het bijzonder met beklaagde behandeld, of hij al dan niet als toerekeningsvatbaar kon worden beschouwd. Yerdediger in deze zaak was mr. Jolling- huis. Dezelfde rechtbank heeft, overeenkomstig het requisitoir van het O. M. bij gebrek aaai wettig en overtuigend bewijs vrijgesproken den varensgezel, wien ten laste was gelegd dat hij in zijn woning, bij een ruzie met zijn vrouw, een politie-agent, die to hulp geroepen was, met eên kolenschop had be dreigd. Reeds de eisch tot vrijspraak be rustte op de omstandigheid, dat de agent een onjuist proces-verbaal had opgemaakt; immers ter terechtzitting verklaarde hij, dat hij de bedreiging had verhinderd. Valsehheid in geschrifte. De rechtbank te Winschoten heeft gis teren J. H. Z., 22 jaar, voorheen beëedigd klerk ter griffie dier rechtbank, thans in voorloopige hechtenis, wegens valschheid in geschrifte tot een gevangenisstraf van 18 maanden veroordeeld, met aftrek van 3 maanden voorloopige hechtenis. Do eisch waa twee-en-een-half jaar gevan genisstraf. Verduistering. De Middelburgsche rechtbank heeft giste ren behandeld de zaak tegen J. L., 49 jaar, brievengaarder en gemeente-ontvanger to Oudelande, thans te Middelburg in hech tenis. Hem wordt ten laste gelegd gedurende de jaren 1907 tot en met 1909 als brieven gaarder en als zoodanig belast met het in ontvangst nemen van gelden van personen, die deze bij dc Rijkspostspaarbank wenschen te beleggen, opzettelijk verschillende bedra gen verduisterd en ten eigen bate aange wend te hebben. Het totaal bedrag van hetgeen hem door onderscheiden personen, hetzij als beheer ders van geldmiddelen van vereenigingen, hetzij in hun privé was ter hand gesteld om het in to leggen op de Rijkspostspaarbank of tot het aankoopen van inschrijvingen op het Grootboek,, beliep ruim f 5000. Bovendien werd hij nog beklaagd van valschheid in geschrifte en het desbewust gebruik maken van vervalschte stukken, als hebbende in Postspaarbankboekjee ver anderingen aangebracht. Bekaagde bekende volledig. De ambtenaar van het O. M. eisch te zijn veroordeeling tot 2 jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg clementie. Uitspraak 20 dezer. Fietsen kunnen niet in onze Yestibule worden toe gelaten, maar men vindt buiten ons gebouw fietsrekken met ketting en slot. Bij het binnenkomen waarschuwt men den portier en bij het weggaan vraagt men het slot te willen openen Koloniën. BATAYIA, 31 Maart3 April Aanliankel^jlLheid van Da jakkers. Van de Dajakkers, die mr. Lorentz op zijn vermaarden tocht naar het Sneeuwge bergte in N.-N.-Guinea, vergezelden cn ook to Batavia bij dc huldiging van hun leider tegenw oordig waren, schreef „het N. v. d. D. v. N. I.": Het was voorts alleraardigst om "uit al lerlei kleine trekjes te ontwaren hoe do Dajaks do hccren Lorentz, Van Nouhuijs en dr. Von Romer als het ware als hun vaders, of liever, als hunne vaderlijke vrienden be schouwden. Geen spoor van „maloe", zon der dat er daarbij sprake w as van overvnj- moedighcid; zij vroegen vrijuit zooals een kind vraagt. Ën bevredigde het antwoord hen nog niet, dan zeiden ze niet: eajah, of enggili, of koelan, zooals „wei-opgevoede" inwyners van Java dat doen, maar dan vroe gen ze verder, tot ze wisten wat zo weten wilden. Een aardig 6taaltjo van de aanhankelijk heid van de Dajaks aan hun leiders is, naar wij vernamen, te Soerabaja voorgevallen. Het gezelschap reed in de stoomtram, die hier en daar te Soerabaja een tamelijk goede pace er in iel Door "de vaart en door de bries waai do de hoed des heeren Lorentz af en onmiddel lijk sprongen tien, twintig Dajaks, vermoede lijk onbekend met de gevolgen van een sprong uit een snel bewegenden trein, naar buiten om den boed op te rapen. Zo duikelden natuurlijk allen door el kaar, niaar de zaak liep goed af, en hoe wel «en beetje geschaafd was degeen die den hoed to pakken kon krijgen, toch opgeto gen, toen hy het hoofddeksel terugbracht. Hij had zijn T.oewan pen dienst kunnen bewijzen. Bnitengcwone bevordering in Indië. Dc correspondent te Batavia van het „Hbl." en de „N. R- Ct." meldt het volgende: „Luitenant-kolonel W. R. de Greve, van den generalen 6taf, is bevorderd tot kolonel en wordt belast met het bevel over een militaire af deeling." Kolonel De Grevc teekent het „Hbl." hierbij aan is afkomstig van het wapen der genie en bekleedde den luitenant-kolo nels-rang sedert den Sston Februari 1909. Hij is dus veel jonger in anciënniteit dan de oudste luitenant-kolonels van het wapen dei- infanterie, die reeds in 1904 en 1905 in hun tegenwoordigea rapg werden benoemd. Op het oogenblik bevond bet bevel over alle militaire afdeelingen zich in handen van ïnfanterieofficieren, zoodat deze inschui ving van een officier van een ander wapen bij het hoofdwapen in Indië wel eenige ontstemming 'zal wekken. Het bencht van deze bevordering van den ongetwijfeld hoogst verdienstelijken of ficier komt echter niet onverwacht, daar reeds tevoren zulks in de Indische bladen was voorspeld. Be cholera in Soerabaja. Het „Soer. Hbld." meldt dato 5 April: Het laatste bulletin meldt dat gisteren in de stad 10 gevallen voorkwamen en nog 2 twijfelachtige gevallen. Buiten de stad werd 1 patiënt aangetroffen, bij wien de ziekte niet afdoend.kon worden geconsta teerd. Gaandeweg verbeterd dus volgens de of ficieel© opgaven do toestand. En in ver band hiermede is de besmetverklaring on zer stad, eenige weken geleden afgekondigd ingetrokken. Het „Soer Hbld." bevat nog navolgend staatje van het aantal choleragevallen van 1 Januari j.l. tot 31 Maart. Aangetast Hersteld Overleden Europeanen 15 G 5 Chineezen 46 6 23 Klingaleezcn) Arabieren 6 4 Inlanders 494 46 323 CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend; Wegens ziekte een jaar verlof naar Europa aan den onderwijzer 2de klasse bq het open- baar Europ. lager onderwijs, A. J. Eijk- man. Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan den administrateur 3de klasse van het Gouvernementspandhuis te Kalangbret (Kediri), G. Badart en n-o-u den griffier van den landraad te Djokja karta, E. Luijte. Ontslagen: Wegens ziekte eervol uit rijn betrekking, de ambtenaar 4de kl. bij aen dienst der in- en uitvoerrechten en ac cijnzen, A. E. Coester. Uit 's lands dienst, de gewezen leerling-beambte bij het gou vernementepandhuis te Tasikmaiaja, Soema- winata. Bij den dienst van het Stoomwezen. Ontheven: Eervol van de waarneming van dc betrekking van ingenieur, E. O. Douw es Dekker. Benoemd: tob ingenieur, de gewezen waarnemend directeur der aoutrerpakking A. H. R. Ch. D. Pereira; tot adjunct-chef der 3de afd. bij den dienst der staatsspoor wegen op Java, E. O. Douwes Dekker, vroe ger die betrekking bekleed hebbende, laat stelijk belast met de waarneming van de be trekking van ingenieur bij den dienst van het stoomwezen; bij den dienst der in- en uitvoerrechten en accijnzen, met ingang van 4 April tot ambtenaar 3de kL, de amb tenaar 4de kl. bij voormelden dienst K. J. Aenmeytot ambtenaar der 4de lel., de op ziener bij voormelden dienst, B. U. E. van Raay. Overgeplaatst: van de 3de school te Soerabaja naar de 6cho>l te Tjitjalengka, als hoofd der school, dc onderwijzer 2de klasse, H. Kedde; van de 2de school te Makassar naar de 3de school te Soerabaja, als 1ste onderwijaer 2do kl. J. van der Kleij. Benoemd: tot onderwijzer 2de kL en ge plaatst aan de 2de school te Makassar als lste onderwijzer, M. den Hartoga van ver lof uit Europa terugverwacht, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende. Benoemdtot leerling-opziener bij het Boschwezen in Ned.-Indië, 0. 0. L. Mett- ler, thans maandgelder bij dien tak van dienst, te voren gewessen 1ste klerk ter grif fie van den landraad te Bangil. Belast: met ingang van 2 April met het beheer over het boschdistrict Bodjonegoro, de houtvester C. H. P. van Diggelen, fchana tijdelijk toegevoegd aan den houtvester be last met het beheer over het boschdistrict Besoeki. Bij den post- en telegraafdienst. Benoemd: tot commies 3de kl. en ge plaatst te Djambi, de ambtenaar op wacht geld W. A. Heijer, laatstelijk die betrek king bekleed hebbende. Overgeplaatst: van Weltevreden naar Se- marang de commies 3de kl. S. L. F. Cato- loni; van Semarang naar Weltevreden de commies der 3de klasse J. H. Swildens; van Semarang naar Koedoes, de commies 3de kl J. M. Shamier; van Koekoes naar Se- maring, de commies 3de kl. H. J. F. Hel dring. MILITAIR DEPARTEMENT. Overge plaatst: Bij het 10de bat. met intrekking zijner overplaatsing hij het 18de bat., de lste luit. afkomstig van het korps mare chaussee te voet in Atjeh te Bireuen H. B. Stapel, Verleend: wegens ziekte een jaar verlof naar Europa aan den offic. van gez. lste kl. W. P. L. van Ouwerkerkwegens lang durigen dienst een jaar verlof naar Euro pa aan den lsten luit. der inf. J. Feikerüa. MARINE DEPARTEMENT. Ontslagen: Op verzoek, wegens ziekte, eervol uit rijn botrekldng, de lste stuurman bij de Gouver- nements-Marinc, D. J. Meyer. Benoemd: Met ingang van 3 April 1910, tot lsten machinist bij de Gouvernements- Morine, de 2de machinist bij gemelden diensttak, vroeger die betrekking bekleed hebbende, N. C. van Norde. OEGSTGEEST. De totale opbrengst van den verkoop der Juliana-bloempjcs op 30 April LL, ten behoeve der Leidech© Ver eerd ging tot bestrijding der Tuberculose, heeft, dank zij den ijver der jeugdige ver koopsters eu vriendelijke hulp der jongens, de som van f 110 opgebracht. ZEGVELD. Deelden wij mede inzake d-J aanbesteding voor het maken van nieuwe waterkeerend© deuren en verdere werken aan do Blokhuisbrug, dat de gnnning van het werk tot later werd aangehouden, nu ver namen wij, dat do meerderheid van stemge rechtigde ingelanden van het waterschap 's-Gravensloot met de aanbesteding geen ge noegen heeft genomen en een nieuwe public ke aanbesteding moet plaats, hebben.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 6