N®. 15401 Zaterdag 7 M"eL A". 1910. i§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on' en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Vierde Blad. FEUILLETON. Irma Harding. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine adrertentiën van 30 woorden 40 Gents oontant; elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseereif wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURJLNT: Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maandeD J f 1.10. Bniten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Franco per post1.65. Leiden, 7 Mei. De cadetten K A. F. van Waveren, D. van Driest en C. H. Iwes der Koninklij ke Militaire Academie worden gedetacheerd bij het 3de reg. veld-artillerie te Leiden. Bij het te Haarlem gehouden examen voor stenographic (systeem-Pitman-De Haan) is geslaagd voor diploma A de heer J C. Lut, leerling van mej. W. Padden burg, alhier. Door het gemeentebestuur vau 's-Gra- fvenhage is aanbesteed: het bouwen van twee scholen op een terrein aan de Teijler- 'etraat en aan de Heeklaan. Laagste inschrij- yere Z.' Gelens en J. van der "Wal, te) 'a-Gravenhage, voor f 131.630 bij uitsluiting van buitenlandschen steenf 131,300 bij ge bruikmaking ook van buitenlandschen steen; yi beide gevallen met 5 pOt. verhooging voor (eigen risico bij stormschade. De voor den dienst ten Paleizc Het X/oo aanwezige heeren, zijn gisteren ver- fvangen door Hr. Ms. eersten kamerheer jhr. (Van den Bosch; kolonel graaf Schimmolpen- ïunek, adjudant van H. M. de Koningin, San baron Van Voorst tot Voorst, ordon nans-officier van H. M. de Koningin. Z. H. Paus Pius X heeft aan mé- Vrouw douairière Vos de Wael, geb. ba- jrenesso Van Voorst tot Voorst, te BI den ibjj Arnhem, het ee re kruis „Pro Ecclesia et iPontificc" geschonken. I ELr. Ms. pants er dekschip „Utrecht", loader bevel van den kapitein ter zee G. iP„ van Hecking Colenbrander, is 4 dez» Bahia (aangekomen. Men meldt ons uit Den Haag. Naar gemeld wordt, 19 de toestand van het lid Van Gedeputeerde Staten van Friesland, den heer G. L. v. dL Zwa&g, die reeds ge durende een maand in een sanatorium te •Putten wordt verpleegd, zeer vooruitgaan de, zoodafc de doctoren - alle hoop op een Volledig herstel hebben. De kolonel A W. de Jonge van der Halen, commandant van het 3de regiment Vestingartillerie, zal binnenkort het leger biet pensioen verlaten. Te Heiloo werd op Hemelvaartsdag coder begunstiging van goed weder, op het l landgoed van jhr. Van Foreest, een open- luchtbijeenkomst gehouden van godsdien- i atig-vrijzinnigen. Uit alle deelen der pro- i yincie, van Tessel, Den Helder, Enkhuizen. 1 Hoorn, Amsterdam, Haarlem,'enz., waren de belangstellenden opgekomen. Het aan tal aanwezigen bedroeg 3 a 4000. De leiding was in handen van het ex-Ka merlid ds. G. W. Melohers, thans predi kant te Ursem. In zijn openingswoord wees bij er op, dat deze samenkomst is te be schouwen als een moedgevend toeken van ontwakend vrijzinnig-godsdienstig leven. Waar vroeger gezegd kon worden, dat de vrijzinnigen benoorden het IJ voor de mo derne beginselen niet veel meer gevoelden, mocht nu gelukkig worden geconstateerd, dat thans een nieuwe tijd voor het moder nisme is aangebroken. Van dit nieuwe leven getuigden ook de redevoeringen der andere sprekers. Ds. Ba- kels, van Haarlem (de bekende schrijver van het „Bouquetje Dogmatiek") sprak over: „Achter de natuur schuilt God"ds. A. M. A. Reynders, van Amsterdam, over: „Legt godsdienst in der kihderen hart"; ds. W. Box, van Santpoort, over: „Wat on ze provincie heeft'.— wat zij mist"; O. Stumphuis, hoofd eener openbare lagere school te Den Helder, over: „Durft getui gen"; ds. H. de Jonge, van Andijk, over: „GeloovenL... als je maar goed leeft," en ds. E. J. v. cL Burgh, van Westwoud, over: „Wie maakt u wat wijs?" Alle sprekers hadden een zeer belangstel lend publiek. Gezongen werden eenige Psalmen en Ge zangen, welk gezang werd begeleid door een muziekkorps onder leiding van den heer J. M. Otto, van Alkmaar. Begonnen om halftwee was de bijeenkomst om halfvijf afgeloopen. Het weer hield zich gunstig. Toen ds. Melchers het slotwoord uitsprak, begonnen de buien, die lang ge dreigd hadden, zich te ontlasten. De eerste bijeenkomst in dezen aard der vrijzinnig-godsdienstigen, is alzoo geslaagd. De afdeeling Utrecht v.m den „Volks bond tegen drankmisbruik" voert in den jongs ten tijd een bijz. propaganda onder de studenten van de Utrechtscbe Universi teit. Reeds mee? dam een 100-tal hunner zijn als lid tot de afdeeling toegetreden. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Arnhem door ds. A. B. te Winkel, te De Meern, bij Utreoht, en dat te Schiedam door ds. J. W. Tonsbeek, te Haulerwijk. In een resolutie van den minister van financiën wordt medegedeeld dat er grond bestaat voor het vermoeden, dat er amb tenaren zijn, die rioh met de opleiding van andere ambtenaren voor eenig examen be lastende, bij het aannemen van leerlingen zich niet .voldoende afvragen, of deze ge noegzame kans hebben hun doel te berei ken. Mocht dit vermoeden tem opzichte van eenig ambtenaar door de uitkomst worden bevestigd, dan zou overwogen moeten wor den dc hem verleende vergunning tot het opleiden van zulke personen in te trekken. Het „N. v. d. D." meldt, dat de burge meester van Amsterdam, jhr. dr. A. Roell, gekocht heeft het heerenhuis op den Am- stel 218, tusschen Heerengracht en Keizers gracht, thans bewoond door mevrouw de wed. Ten Ca te de Vries. Voor de vacante griffiersplaats bij het kantongerecht te Bolsward heeft zich slechts één en voor die te Lemmer geen en kele sollicitant aangemeld. Daar voor gecombineerde betrekking van leeraar in het Fransoh en Nederlandsch aan het gymnasium te Middelburg zich geen bevoegde sollicitanten hebben aangemeld, stellen B. en Ws. thans voor deze betrek king to splitsen en voor ieder dezer talen een afzonderlijke leeraar aan te stellen. ALKEMADE. De Raad is ter vergade ring bijeengeroepen op Woensdag 11 Mei 1910, des voormiddsgs te negen uren. Op de agenda komt o.a. voor; Benoeming on derwijzeres) te Roelofarcndsveenvast stelling kohier Hoofd. Omslag 1910 en bou wen brugwachterswoning. HAARLEMMERMEER. Door den Ker- keraad der Geref. Kerk te Nieuw-Yennep ia ondershands aanbesteed het bouwen van een kosterswoning met groote bovenzaal die zal dienen als vergaderlokaal van Chr. vereenigingen. Laagste inschrijvers waren voor het timmerwerk D. van Damme voor f 2318.50 en voor het metselwerk M. van Dalen voor f 1288, aan wien het werk ge gund is. Door duisternis misleid, geraakte K. in de Hoofdvaart te water. Niemand hoorde zijn hulpgeroep. Met moeite wist hij zich er uit te redden, dooh op het droge gekomen, bleek het, dat hij aan de overzijde te land was gekomen, zoodat hij met zijn natte pak een heele wandeling moest maken om zijn woning te bereiken. HAZERSWOUDE. De werkman G. van Tol had het ongeluk, van een plank te vallen, waardoor hij op den rand van een schouw neerkwam en zich inwendig zoo danig bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. LISSE. Uitgenoodigd door Ket dames comité voor de verloting ten bate van „Het Groene Kruis", h ebben wij een kijkje geno men op dc tentoonstelling van prijzen voor deze verloting. Deze zijn in de daarvoor speciaal ingerichte pakkerij van den heer G. van der Mejj, bloemist alhier, keurig opgesteld. Het geheel maakt op den toe schouwer een prettigen indruk. De bustes van de Koningin en den Prins prijken daar te midden van groen. Het aantal prijzen bedraagt ruim 300. Zij bestaan in hand werken, kleedingstukken, schilderijen, boe ken, kamerplanten, aardewerk, snijwerk, enz., te veel om op te noemen. De dames deelden oi)s mede, dat dc prijzen ter bezichtiging zullen worden ge steld op Maandag, Dinsdag- en Woensdag middag a.s. Voorts dat de verloting zal .gehouden, worden door notaris Tuymelaar op Donderdag 12 Mei a.s. Op de kijkdagen zal er tevens thee wor den geschonken aan hen, die dit verlan gen tegen geringe vergoeding. Ook de opbrengst daarvan komt ten goede aan hetzelfde doel. Tevens zal er zijn een z.g. grabbelzak, waaruit ieder tegen betaling een prijs mag grijpen, ook voor hetzelfde doel. Het comité kon ook met vreugde me- dcdeelen, dat het de meest mogelijke me dewerking had ondervonden van jong en oud. Dit neemt echter niet weg, dat den da mes, die deze verloting hebben georgani seerd, een woord van hulde en waardee ring toekomt. Onze wensch is, dat zij op de kijkdagen nog veel medewerking zul len mogen ondervinden door den veri koop van nog zeer vele loten. NOORDWIJK. Naar wij van wélingelicht© zijde vernemen, hoeft onze chef-veldwachter, do heer M. Gooi, liet plan, pijn politie-hond „Betsy", die op de keuring, 23 en 25 April j.l. in Den Haag gehouden, een groot aantal punten behaalde, waardoor hij bij de gosd- gekeurd© honden gerangschikt werd, te ver- koopen. Reeds meermalen werd hem een goed bod gedaan voor den goed g-edresseerden hond; de heer Gooi weigerde echter steeds. Thans echter is hem een som gelds gebo den, die iedereen in verzoeking zou bren gen. "Wij kunnen het den heer Gooi niet euvel duiden, als hij het bod aanvaardt. Wèl betreuren wij het zeer, dat dc kra nige politie-hond ons dorp gaat verlaten, 't Is er toch mee, als met het houden van een kat op een zolder, waar muizen wonen. Alleen roeds de aanwezigheid van „don vij and" is voldoende, ongowensohte gasten op oen afstand to houden. Dieven en inbrekers blijven op eerbiedigen afstand, als zij we ten, dat eon politie-hond in do nabijheid is. Zou hot niet mogelijk zijn, dat ons ge meentebestuur tusschen beide komt, door öf den hond te koopen óf den eiegnaar eon jaar- lijksche tegemoetkoming te verleenen in de hooge onderhoudskosten O. L zou het g«e- moentebestuur daardoor blijk geven van oon gezonde vooruitstrevendheid. .Wij geven het maar in overweging. NOORDWIJKERHOUT. Het dochtertje van id en heer S. viel spelende in hot water. Toon men het kind er uit haalde, meende men, dat. de dood reeds was ingetreden; maar na geruim en tjjd ia men er in ge slaagd de levensgeesten op to wekken. OEGSTGEEST. Gisteren had hier met den meest pleohtigen eenvoud, do ter-aarde- bestelling plaats van den bij wandelaar en tramreiziger welbekenden wisselwachter D. de Jong. Had zijn veeljarige werkzaamheid als zoodanig aan den weg, waar dezo zich splitst en de tram van Katwijk en Noord- wijk ter zijde gaan, hem bekendheid gege ven, zijn werkzaamheden op het gebied van het vereenigingaleven gaven hem een be kendheid en achting onder zijn mede-arbei ders, welke vooral bij de laatste eer, welke men hem bewees, treffend uitkwam. Als bestuurslid van de onderafdeeling Spoor- en Tramwegpersoneel van den Ned. R.-K. Volksbond ijverde hij zeer voor den bloei dier onderafdeeling en voorname lijk door zijn ijver en toewijding was het. dat dezo onderafdeeling eenige jaren gele den in het bezit kwam van een vaandel, hetwelk nu in rouwfloers gehuld, in den lijkstoet meeging. Een groot aantal leden gingen kerk- en grafwaarts. E enigen hun ner droegen de lijkbaar van het sterfhuis naar de kerk. NOORDEN. Tot machinist van het stoom gemaal van den Meijepoldcr is benoemd do heer C. Schakel. OUDSHOORN. De laagste inschrijver voor het gebouw voor een stoomgemaal in den Grooten, Kleinen en Kalkovonschen polder is de heer A. den Ouden, alhier, voor 5317 gulden. VOORHOUT. Alhier worden pogingen aangewend om electriciteit te betrekken van den Loidschen kabel langs de Haarlemmer vaart voor varlichting cn drijfkracht. WASSENAAR. Tot tiendschatlcr in het vijfde district is benoemd do hear S. van der Stoel alhier, die tevens do functie van tweeden voorzitter in d3 commissie zal ver vullen. Het vijfde district omvat 14 ge- ineenten, liggende tusschen Den Haag on Hillegom. WOUBRUGGE. De Christelijke zangver- eeniging „Do Lof stem", beeft gisteravond in het Kerkgebouw der Ned.-Hcrv. Gom. een openbare uitvoering gegeven. Ds. J. J. van Ingen opende het samen zijn, hprak een inleidend woord, verzocht de Verwachting van dc uitvoering niet te hoog to doen zijn, had daartoe eon speciale roden', dat n.l. do Vcrccniging oen nieuwe zang methode had gevolgd, waarna dit dc eerste uitvoering was, en riep daarom de welwil lendheid van de aanwezigen in. Het pro gramma, uit veertien nummers bestaande, werd daarna schier onberispelijk uitgevoerd. In £0 pauze werden de aanwezigen op orgelspel door don directeur, begeleid door vioolspel door oon Rotterdammer, onthaald die beiden op dio instrumenten meesters ble ken to zijn. Ds. Van Ingen deed in zijn slotwoord uit komen, dat een en and ar zeer goed was uit gevoerd, bracht hulde tuin den jeugdigen di recteur en aan den bekwamen violist, wekte oen ieder op de Vcrccniging te steunen, cn hoop to, dat velen zich zouden aansluiten; om ook den zang te beoefenen, waarna zijn- oerw. het samonzijn sloot met dankgebed. WARMOND. „De Harmonio van War mond" ia van plan gedurende het romersei zoen oponlucht-oonoerten te geven. ZOETERWOUDE. De landbouwer K., aan den Vliet, bozat o.a. een kip met 20 kuikens. Nu heeft hij nog maar 2 kuikens, want in den afgeloopen nacht zijn er hem 18 ontstolen. ZEGWAARD. Bij do benoeming van een 6eoretaris en een penningmeester van den Palensteinschen polder werden 335 stem men uitgebracht. Benoemd werd de heer F. S. G. Bos, te Zoetermeor, tot secretaris met algemeeno stemmen en tot penning meester met 28-4 stemmen. 51 stemmen wa ren uitgebracht op den heer G. Sintemaar- tensdijk, te Zegwaard. ZEVENHOVEN Alhier gaf de Chr. zang- vereeniging „Soli Deo Gloria" in do Gercf. Kerk een uitvoering. Nadat gezongen was Psalm 68 10, opende, de directeur (do lei- dor was verhinderd aanwezig te zijn), do heer A. Sohoncveld, van Nieuwveen, do ver gadering met gebed, waarna hij allen het welkom toeriep, on tevens een inleidend woord sprak. Een en onder werd flink gezongen. Jam mer was het, dat er ton gevolge van het weder zoo weinig publiek was opgekomen; waaraan do directeur in zijn sluitingsrede herinnerde. Den aanwezigen bracht hij een woord van dank, waarna gezongen werd Ps. 25 vers 6, en de vergadering met dank aan God door den directeur gesloten werd. ZWAMMERDAM. Naar wij vernemen telt do nieuw opgerichte knapen-verocni- ging „Obadja" reeds 22 leden en zijn tob bestuursleden gekozen: Abr. Fopma, secret., G. van Leeuwen, penningm., cn verder W. van Muiswinkel en J. van Zwiot-cn. De bij eenkomsten worden gehouden eiken Zon dagnamiddag van tweeën tot halfvier. Do muzick-Verecniging, de harmonie „Door Vriendschap Vcreenigd" is opgehe ven. Wij vernamen, dat het. aantal leden allengskons afnamook was het in den Jaatsten tijd ondoenlijk in het Dorp een ge schikt lokaal te vinden voor uitvoeringen. Het gemis onzer „Harmonio" werd op den Juliana-dag al zeer gevoeld, want rij was op nationale feestdagen haast het oenigo feestnummer. Toch blijven wij de hoop koes teren, dat onze gemeente eenmaal weder om een „Harmonio" zal bezitten.. 49) Met de woorden: „Is dit uw laatste besluit?" of: „Wilt u me niet eenige hoop geven?" in haar ooren weerklinkend, was het moeilijk om een levendige belang stelling te koesteren voor het feit, dat lord en lady Branchmaine de grootste- jacht partij van dit seizoen hadden gegeven, of dat de bekoorlijkheden vr i een zekere jonge dame, wier naam niet voluit genoemd werd, maar die schertsenderwijze de „goudgelokte Diana" werd betiteld, iets, waaraan alle ingewijden haar natuurlijk herkenden haar een van de mooiste „partijen" van dat seizoen hadden verschaft. Noch de aar dige causerietjes over de laatste mode m tafelversieringen, noch de ernstiger artike len over de wintermodes I waren in staat om Irma's belangstelling vandaag vast te houden. Maar opeens viel haar blik op het volgende bovensohrift: „Het laatste diplomatieke „on dit." Onmiddellijk vestigen haar afdwalende gedachten zich op één punt. In den laatsten tijd, vooral sedert het tooneel voor den in gang der kerk, trokken al e uitdrukkingen, waarin de woorden „diplomatiek" of „di plomatie" voorkwamen, steeds haar aan dacht. Zij had al een zeker talent gekregen, om ze op te visschen uit de krantenkolom men. Het was een middel om de toen ver kregen indrukken te vervolmaken, om naar 'eigen diepgaande onwetendheid aangaande datgene, wat schijnbaar zoo'n schitterende loophaan was, te verjagen. In dc laatste weken had zij iets geleerd omtrent het aan bieden van diplomatieke nota's en een heele massa over de schitterende partijen, door gezanten gegeven. Het was dus een on vermijdelijk iets voor haar, om zich nu te verdiepen in de eenige paragraaf, die haar belangstelling opwekte. En het bleek nog interessanter te zijn dan zij verondersteld had. De „Boudoir He rald" probeerde in dat stukje met vele om en dwaalwegen men moest er veel bij tusschen de regels lezen zijn. lezers op de hoogte te brengen van de werkelijke re den van een plotselinge verandering, die een der Staten van het vasteland in een belangwekkenden diplomatieken post had gebracht, want de „Herald" was zeer inter nationaal in zijn verzameling van praatjes. Ds edele prins, schilderachtig beschreven als de vertegenwoordiger van het vader land van den toreador en van de mantilla, die kort geleden verplaatst was uit een stad, waarin zelfs de onwetende Irma duidelijk Weenen herkende, had dat niet te wijten aan eenige fout, door hem persoonlijk be gaan, of liever het was het gevolg van de groote fout in zijn leven; een fout, begaan toen hij zijn tweede vrouw koos. Er was niets te zeggen op het gedrag der dame, noch op haar opvoeding, maar veel op haar afkomst, ten minste door dergelijke kenners van stamboomen als de Oostcnrijksche aris tocraten. Andero en minder voorname ho ven hadden haar zonder onderzoek aange nomen, haar als het ware met gesloten oogen naar binnen geslikt maar Weenen niet. Het was al erg genoeg, dat de senóra van burgerlijke afkomst was, zooals de kud de der oude gravinnen weldra had ontdekt, maar toen het uitlekte, dat zij wel eens op de planken was geweest, barstte er in alle Weensche salons een miniatuur-omwente ling los. Dat zij, de dragers van zeven- en hegengetande kronen en de eigenaars van stamboomen, die tot aan den hemel reikten, dc hoogste eer zouden moeten bewijzen aan iemand, die eens de dienares van het pu bliek was geweest, dit ging de grenzen te buiten. Het was allemaal heel mooi, om over de onpersoonlijkheid van een gezant te spre ken, tegen do theorie was niets in te bren gen, maar in practijk, neen, in do practijk ging het niet op, ten minste niet in Wee nen. De sociale verhouding, die in den laatsten tijd al gespannen was geweest, had haar hoogtepunt bereikt bij een receptie aan het Hof, bij welke gelegenheid de on gelukkige senora een glas water over het fluweelen gewaad van een buitengewoon blauw-bloedige oude gravin had uitgestort. Toen ëij daarbij haar excuses maakte en haar onhandigheid toeschreef aan haar ze nuwachtigheid, snauw cl de oude gravin haar, haar geduld verliezend, toe: „U ze nuwachtig? Ik dacht, dat u anders wel ge wend zoudt zijn aan het optreden in het publiek Toen die geestigheid door geheel Weenen verspreid was, achtte men het tijd, om den prins zijn post te ontnemen, en aangezien er op het oogenblik geen andere geschikte open was, scheen het waarschijnlijk, dat de zeer knappe diplomaat voor het oogenblik a disposition gesteld zou worden." Irma las het heele stuk aandachtig door en toen zij het uit had, liet zij peinzend net blad op haar schoot zinkon. Er was genoeg voedsel voor haar gedachten en er was in den staat van zaken, zooals hij hier geopen baard werd, ook iets verbazingwekkends. Het zou haar aangenaam zijn, om er nog iets over te hooren. Misschien wist haar va der er iets van. Zij begon met hernieuwd ongeduld zijn komst af te wachten. Toen Harding eindelijk thuis kwam, dood vermoeid van de lange wandeling van het afgelegen scheepskantoor, waar hij nog werkzaam was als oorrespondent, moest er eerst voor zijn lichamelijk welzijn gezorgd worden, terwijl zij ook een gelegenheid moest scheppen om het bedoeldo onderwerp op natuurlijke wijze te beginnen. Want hij mocht in geen geval iets bemerken van haar persoonlijke belangstelling in het feit. Daar door zou alles uitkomen. Gelukkig was zij ondanks haar onwetendheid van de diplo matie als een loopbaan, een vrouw, en dus had zij geen behoefte aan de vakopleiding die noodzakelijk is voor de vorming van een mannelijken diplomaat. Nadat zij hem dus, met bewonderens waardige levendigheid, de kruimels der praatjes uit de booge wereld had opge- discht, zonder iets te geven orn het feit, dat zijn belangstelling in dio dingen nihil was (wat deed dat er trouwens toe zoolang als hij er maar van overtuigd was, dat de bare reusachtig groot was?), en hem alle nieuwe mode-grillen beschreven had, be gon zij het net nauwer aan te halen door uit te roepen „O, daar staat een artikel over Weenen I papa; dat zal u misschien wel interessee- ren. Er worden geen namen in genoemd, maar er wordt gesproken over de „de vroo- lijkc stad aan de blauwe rivier," en dat is natuurlijk Weenen. Het is over den Spaan- schen gezant en over zijn vrouw, maar ik geloof het niet heclcmaal. LuistcT eens!" Harding zat er passief bij cn verzotte er zich niet tegen. „Is het niet bolachclijk van hem?" vroeg Irma aan het slot; „altijd, als het waar is 1" Wat doet het cr toe of zij van geen stand is en of zij misschien zelf wel eens op do plan ken heeft gestaan, als zij zich maar goed gedraagt Gelooft u, dat zoo ieta kan go- beuren „Wat?" vroeg Harding, zichzelf dwin gend tot de aandacht, die schijnbaar van hem verwacht werd. „Dat Oostenrijkers zoo onredelijk zouden, zijn! Het komt me voor als een bcleodiging aan mijn volk, begrijpt u?' voegde zij er bij met een ophelderenden lach. „Niets evenaart het standsgevoel der Oostenrijkers." „Ja, maar als zij goed genoeg is om do vrouw van een gezant te zijn, dan is zij ze ker ook goed genoeg om hun gast te wezen. U ziet toch, dat er speciaal staat, dat er op haar niets aan te merken was." „Ik geloof, dat een Oosten rij ksohc gravin liever een gat in een karakter dan een gat ;n een stamboom zou vergeven," zei Har- djng glimlachend. „Zou zoo iets elders kunnen voorkomen?" „Niet in die mate, geloof ik. Maar wat zijn verleden ook moge zijn, deze man ral waarschijnlijk niet verder komen. Weet je, de vrouw van een diplomaat maakt te veel deel uit van zijn plichten, om genegeerd t« worden. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1