II*. 15395 Vrijdag: 29 April. A°. 1910. feze fèourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§fin- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. ZOMERDIENST. Offieieele Kennisgeving. Onder onze Vroede Vaderen. LEIBSCH DAGBLAD PRLTS DKR ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17|. Orootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oente oontantelk tiental woorden meer 10 Gents.- Voor het Inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DKZER COURANTS Voor Leiden per week 9 Oents. per 3 maanden f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sjjn 1.30. Franco per post 1.65. De Zomerdienst der sporen, trammen, booten, enz. wordt morgen Zaterdag bij bet Lei&sch Dagblad verspreid. Op karton gedrukte dienstregelingen zijn a 10 cents aan ons Bureel verkrijgbaar en worden aan de vaste, adressen bezorgd. Bij niet bezorging gelieve men even per tele foon te berichten. Jnliana-Album. Wij hebben van dit keurige album, het welk wij verleden jaar uitgaven, nog enkele exemplaren over. Deze zijn aan onB Bureel verkrijgbaar k 1 gulden per stuk. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen zijn ter hand ge steld de kohieren der Personeele belasting Nos. 8 en 9 van den dienst 1910, executoir verklaard den 28sten April j.L en herinnert ▼oorts den belanghebbenden aan, hun ver plichting om den aanslag op den bdj de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Ledden, den 29sten April 1910. De Raad zat gi s tem ami ddag voor een korte, niet bijzonder belangrijke agenda, en sou waarschijnlijk ditmaal nog niet bijeen geroepen zijn als het de volgende week geen Hemelvaartsdag was en men as. Donder dag had kunnen vergaderen. Enkele pun ten gedoogden geen uitstel van een veer tien dagen. Enkele ingekomen stukken trokken nogal de aandacht, zooals bijv. het verzoek van den hoogleeraar-directeur van de Rijks-academie van Beeldende Kunsten, Derkinderen, om ten behoeve van mevrouw Weinbargen Huygens het schoorsteenstuk in de Raad zaal, een doek van den Leidschen schilder Jan Lievens, voorstellende Scipio Africanus of de Bruid van Carthago, te doen oopiee- Ten. Het verzoek werd in handen gesteld van B. en Ws. en zal daar wel geen be swaar ontmoeten. Ook waren er een paar verzoeken inge komen, die reageerden op vroeger genomen raadsbesluiten. Er was er een van de Leidsche Kootsiersverodniging om de z.g. victoria- of ijsstoenen in do Maarsmans- en Donkerstegen te vervangen door minder glad plaveisel, 't Was nog zoo kort ge leden dat op een soortgelijk verzoek van Leidsche stalhouders afwijzend werd be schikt, dat het van den Raad moeilijk te vergen was, er nu weder op terug te komen. Of "had men eerder moeten hooren naar den knecht dan naar den meester? Het verzoek werd dan ook voor kennis geving aangenomen. _Het verzoek van de Naamlooze Vennoot schap de Leidsche Man ufact uur handel „Vroom en Dreosmann" om vergunning tot het maken van een overbrugging over de .Vischpoort werd ook al eens eerder gedaan ien afgewezen. Dat is echter al eenige jaren geleden. De samenstelling van den Raad was toen niet geheel gelijk aan die van thans. Daar over zal mon derhalve nog wei-eens weder praten. „De aanhouder wint", zal de firma denken. Wie weet? Het zelfbewust schrijven van Commissa rissen der StadsbaDk-van-Leoning naar aan leiding van de beraadslagingen gevoerd bij de vaststelling der verordening, regelende de samenstelling en de bezoldiging van het aan de Bank verbonden personeel, was ook een reageeren allereerst op de uitlatingen van den heer Bosch, die over te lange ver loven en het in diensttijd wandelen van den controleur had gesproken, ten bewijze dat men het daar toch niet zoo druk had. Dit werd met protest weerlegd. Daarbij was do Commissie niet te spreken over de wei gering van den Raad om de gevraagde nieu we werkkracht aan het personeel toe te voegen. Het had een ernstig punt van over weging uitgemaakt of Commissarissen het bijltje er maar weer niet bij zouden neer leggen men weet dat zij al eerder eens hebben bedankt. Zij waren eindelijk toch besloten te blijven, doch worstelden de ver antwoordelijkheid van het beheer der Bank op den Raad, die een onduldbaar oogenblik onder liet gewicht daarvan zuchtte, terwijl de heer Bosch een zenuwachtige beweging maakte, zoals gewoonlijk als hij tot aanval wil beginnen. De Voorzitter stelde echter voor, den brief voor kennisgeving aan te nemen. Hij deed dit zooals gewoonlijk, met een leuk, vrien delijk gezicht, alsof er geen wolkje aan de lucht was en de Raad nam lachend ge noegen met het voorstel. De hoeren hebben zich eens gelucht en de Raad weet nu dat met deze Commissarissen niet te spotten valt. Dat zij het zoo warm opnemen voor het personeel, eert hen en pleit voor de goedo kwaliteit van dit personeel. Met de punten der agenda liep het ta melijk vlot, totdat men kwam aan de be noeming van vier leden der Plaatselijke Schoolcommissie. Met de twee dames, waar mede de Commissie haar zelf nu wil aan vullen, nam de Raad eenparig genoegen, zoodat de vrouwen nu ook in deze Commis sie haar intrede hebben gedaan, waarvan wij voor het onderwijs wezenlijk keil verwach ten, maar den aanbevolen hoeren had do meerderheid een aanval bereid, die, goed geleid, volkomen succes had. De heer Da- men werd, bij herstemming met dr. De Bruine Groene velt gekozende heer Mi zée liet reeds bij eerste stemming zijn officieelen tegen- candid&at, den heer Kouw, in de minder heid. Er werd onder de heeren over dozen welgeslaagden coup d'état nog zoo'n beetje nagepleit, terwijl de Voorz. 'n paar voorstel len de hamer liet paaseeren. O wee, als zoo iets eens den Commi sea rissen der Stadsbank-van- Leening was weervaren. Zij bedankten su biet Wij hopen dat de Schoolcommissie niet aldus ztl handelen. Van den hoer Mi zée vernamen wij, dat hij onder de voorstanders van het bijzon der onderwijs doorgaat voor een onderwijs- spocialiteit. Dat met hem het element van den klei nen burger wat wordt versterkt in deze Commissie, wat trouwens met den heer Kouw ook het geval geweest zou zijn, juichen wij overigens toe. Laat men er ook een paar flinke mannen of vrouwen uit den werk mansstand innemen. De Schooloomniissie moet min of meer een afspiegeling zjjn van de schoolbevolking, dunkt ons. Bij het voorstel tot regeling der bezol diging van den concierge van het Stede lijk Museum De Lakenhal, kwam de Raad weer tot zichzelf. Den hoer Bosch was een verjiooging van f 200 te veel en hij kwam met een beknibbelingsvoorstel, dat de Voor zitter bestreed met de opmerking, dat het hier een inlossen van een achterstallige schuld was jegens dezen uitstekenden amb tenaar, die veel werk doet ook buiten het gewone conciergeschap en daarin nogal eens bijgestaan wordt door zijn huisgenooten. De hoer Sijtsma sprong den voorzitter bij. Hij wilde qolc kleine ambtenaren goed beloo- nen en (achtte f 800 voor een verantwoor delijke betrekking als deze, waarin men zich moet kunnen redden met vreemdelingen van verschillende nationaliteiten, niet te veel. De heer Fokker voegde zich daarbij en zeide, dat do vergelijking van den heer Beech met de concierges van Rijksmusea, niet opging. Toen de heer Bos oh. interrum peerde dat die vergelijking oorspronkelijk door B. en Ws. gemaakt was, draaide spr. de zaak handig om, door op te merken, dat de heer Bosch liaan verkeerd toepast, waar over de Raad eens hartelijk lachte. De heer Korevaar ten slotte schoen den heer Bosch alleen te hebben overtuigd door zijn opmerking, dat door uitbreiding van het Museum met eenige dure schilderijen de ver antwoord elijkheid der betrekking was ver hoogd. „Dan trek ik mijn voorstel in," zeide de heer Bosch. Met betrekking tot het verzoek van de Leidsche Duinwaterleiding tot goedkeuring harer plannen voor de uitvoering van eenige werken to Katwijk-aan-Zec, kwam de heer Van Gruting schuchter zich namens de Ge zondheidscommissie beklagen, dat dezo daar over niet werd gehoord- Volgens artikel 4 der wet welke wet? riepen verschil lende heeren, wat don hoer Van G. tot een kregel bescheid prikkelde De secretaris moeet nog even de wot regelende de werkzaamheden dor Commissie voor de Volksgezondheid halen, en toen, j& hert; stond er: Ook inzake watervoorziening moet de Gezondheidscommissie warden ge hoord. De Voorzitter hield hardnekkig vol, dat daarmede nooit kon bedoeld zijn zaken als de aanhangige; andere heeren voerden er ook het woord over en waren van eenig ander gevoelen, totdat de heer Aalberse ein delijk betoogde, dat de heer Van Gruting, geïnspireerd zooals hjj zeide, door don voor zitter, prof. Van Itallie, gelijk had. En het einde was, dat de Voorzitter blijkbaar tegen zijn zin, namens B. en Ws. tot af voering dezer twee punten want de goedkeuring op de geldleeuing stond met het vorig voorstel in verband van de agenda adviseerde. Aldu3 werd besloten. De Commissie voor de Volksgezondheid de heer Van Hamel vroeg leuk welke, die van Leiden of Katwijk? en de heer Van der Lip constateerde nogeens uitdrukkelijk, dat de Commissie mot 't voorstel-geldleening niets van doeg had zal nu nog eens over de ontijzeringewerken haar oog laten gaan en dan kunnen de heeren over ©enige weken, nadat er nog eens over is geschreven en gepraat, de verzoeken inwilligen. Wij zien hier d.e Commissie voor de Volksgezond heid zeker niet van haar broedsten kant. Na een zeer gegronde opmerking over do samenstelling van het kohier van de plaatselijke direote belasting van mx. E. de Vries, die door den wethouder van Fi nanciën, aid wij diens fluisterstem goed heb ben verstaan, werd beraamd, zou de Raad in Comité gaan. Vooraf kregen we nog iets te hooren over de hooge „hulpbrug" aan het Rapenburg. De heer Vergouwen, die or den aanval op bogon, was, als gewoonlijk, zeer tactisch. Hij stelde zijn „bemerkingen" in don vorm van leekenvragen en toen later de heer Ko revaar de bezwaren uit den weg ruimde, door mede te deolen dat di brug in één lijn ligt met do Breestraat en hot Noordeinde en het Rapenburg zal worden opgehoogd, antwoordde de heer V. dat hij alleen had gevraagd en nu tevreden was. Alleen het zuinigheidsmotief, n.l. dat men een voetbrug had kunnen leggen en de voertuigen iets had laten omrijden, handhaafde hij. Ja, zucht te de heer Korevaar, dat haddon wij ook kunnen doen, maar dan waren er ook weer klachten gekomen. En zoo is het: wie aan den weg timmert en dat doet de wet houder van Fabricage heeft veel be kijks en veel critiek. Mr. Fokker vreesde gevaar van overstroo ming der Rapenburgers, wanneer men het ging ophoogon. Als de heer Fokker geen Raadslid was, zou do heer Korevaar hem antwoorden: wacht maar afl Nu kon lpj hem zeggen dat dit terechtkwam, al zou men er geen aparte nieuwe, dure rioleering voor maken. Dn heer Korevaar was flink op dreef, vrij wat boter dan toen hij in de vorige zitting het voorstel tot ondershandsche aan besteding van de nieuwe Blauwpoortsbrug van B. en Ws. moest verdedigen. Hij won hot jpleit nu ook heel ge makkelijk- Na de korte geheime zitting werd het kohier van de plaatselijke directe belasting nog vastgesteld. Het belastbaar inkomen in de stukken vermeld werd met f 5500 ver hoogd, wat natuurlijk geen invloed kon hebben op het percentage, dat bleef vast gesteld, op 4.90, een eigenaardig cijfer, dat onwillekeurig een vergelijking iu do ge dachten brengt met de prijzen in sommige uitstalkasten van winkels. Wij kunnen nu toch niet zeggen, het percentage bedraagt al5 pOt. Trouwens, dat B. on Ws. liet iiebben kun nen klaarspelen beneden dit cijfer, waar de uitgaven aan alle kanten stijgen, valt ons .wezenlijk mee. Wij zouden daarom do belastingbetalende burgerij willen toeroepen: mopper maar niet, want het had erger ge kund l Leiden, 29 April. Zooals door ons gemeld, zal het Stede lijk muziekkorps morgen, naar aanleiding van den geboortedag van H. K. H. Prinses Juliana, een wandeling door de stad ma ken. Na op het plein voor het Invaliden huis enkele nummers ten gehoore te hebben gebracht, gaat het korps om halfnegen van daar door de Hooglandsohe Kerksteeg, Haarlemmerstraat, Prinsesaekade, Kort- Rapenburg, Breestraat, Steensohuur, Nieuwsteegbrug, Rapenburg, Noordeinde», Witten Singel, Zoeterwoudsohen Singel, Van Diasolbrug, Kraaierstraat, Nieuwen •Rijn, Hcerengrach-t, Haarlemmersitraat, Hooigracht, Waterstecg, Hoogewoerd en Breestraat tot aan het Raadhuis, waar de wandeling eindigt. Na afloop der parade op het Schutters veld om twaalf uren zal door de troepen van het garnizoen een marsch worden gemaakt langs Rijnsburgersingel, Maresingel, Hee rengracht, Nieuwen Rijn, Koreobrug- 6teeg, Breestraat, Steenschuur, Rapen burg naar de kazernes. De hear A. Brijnen, die gisteren te Utrecht slaagde voor pia'üo-stemmer, was voor piano, theorie en geluidsleer, leerling van den heer Th. Enderle, alhier. Voor de akte lager onderwijs is ge slaagd mej. O. M. van Hoeken, alhier. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 December 1910, be noemd tot assistent bij 's Rijks herbarium bo Leiden, de heer M. C. E. Stakman, alhier Gisteravond hield de bekende Friesche Vereeniging „Fier fen hüs" nogmaals een „Büte»ngewone gearkomste," als naar ge woonte voor een flink bezette zaal. Na de gebruikelijke openingsplechtigheden begon men aan de afwerking van het programma hetwelk dezen keer door zijn variatie voor ieder wat bood; in 't bijzonder echter voor do muziekliefhebbers. Groot succes oogstte de heer P. de Rook, leider van het Sjong- koar, met de uitvoering van ,,In Wals" van C. Koster. Hier werd getoond, hoe door deskundige leiding en taaie volharding van de zijde des directeurs een koor zich zalven overtreffen kan. Niet minder suooesvol wa« het optreden van het Leidsche Strijkorkest „Haydn", hetwelk voor dezen avond zijn welwillende medewerking heeft verleend. De heeren Jac. Kroon, W. Smolder, Jao. Blitx en L. C. Veerman speelden Quartetto No. 1 van Fr. Schubert Op. 125 e*i het ,,Pooo Adagio cantabile" uit het keizerkwartet van Haydn, en zij deden dat op onberispelijke, uitmun tende wijze. Kent men in en om Leiden dit Leidsche strijkorkest voldoende t Zoo ja, dan zullen verenigingsbesturen de heeren zeker dikwijls uitnoodigen, op uitvoeringen hun zeer gewaardeerde medewerking to ver- loenen Natuurlijk werd ook een blijspelletje op gevoerd, dat zeer op de lachspieren werkte. Het programma werd besloten met drie voor dracth ten. Treffend schoon was le declamatie van „Kening Friso", en de ,,Rederiker van Griteeboamen" verdient nu zeker ,,in de krant te komen." Nog één zaak dient even te worden aan gestipt. De voorzitter, de heer S. H. Kos ter, vond gelegenheid, mededeeling to doen van, een correspondentie, die hij naar aan leiding van de Friesche zaak met den ouden, maar heldoren Waling-om had ge voerd. Do krasse, oude werker verklaarde, trots zijn 85- a 86-jarigen leeftijd nog van niets last te hebben. Maar, helaas, hot werd zoo een,zaam om hem heen, al zijn oude vnenden stierven, en hij zelf voelde zich als in een wachtkamer, wachtende op het afroe pen ook van zijn trein... Een geanimeerd bal besloot deze bijeen komst. Op Maandag 9 Mei a.a des namiddags te twee uren, zal op het kerkhof te Oegst- geeat de overdracht aan de- familio plaats hebben van een grafkelder, waarin dan rus ten zal het stoffelijk overschot van dr. K. G. P. Schwartc, in leven rector van het gymnasium te Doetinchem, overleden 29 September 1909. Men meldt uit Apeldoorn: Voor Prinses Juliana is gistermorgen een dogkarretje aangekomen met vierkanten gesloten bak en afneembare kap, voor welk voertuig de beide pony's als bespanning zullen dienen. De miniatuur-équipage ia bestemd als verjaarsgeschenk voor het Prinsesje. De minister van financiën, mr. Kolk man, is voor eenige dagen naar het buiton land gegaan. De reis van Z. K. H. Prins Hendrik naar Noorwegen, Denemarken on Zweden, hoeft een be soek aan de drie verschillende hoven daar te lande ten doeL Daartoe zal Z. K. H. verblijf houden van 1013 Mei te Christianiavan 1417 Mei te Kopenhagen en van 1921 Mei te Stock holm, telkens intrek nemende in het Ko- ninkijk Paleis als gaat van den Koning. Z. K. H. zal op laatstgcmelden datum met de „Heemskerck" naar het vaderland te- rugkeeren en hoopt 25 Mei te Nieuwediep of IJmuiden binnen te komen Behalve door Zijn adjudant, luit. ter zee 2de kl Bijl de Vroe, zal do Prins op die reis worden vergezeld door den heer Von Bülow-Stolle, intendant van 'a Prinsen goe deren in Mecklenburg, die zich echter eerst te Christiania bij het gevolg van Z. K. H. zal voegen. Voor zijn vertrek komt de Prins 6 Mei te 'a-Gravenhage en zal daar bijwonen de ver gadering van de Koninklijke Ned. L&nd- bouwvereeniging en de bijeenkomst der rid ders van de Johannitter-orde. Ook neemt de Prins dien dag deel aan den maaltijd van die orde in „Hotel den Ouden Dooien". Bij de komst van H. M. de Koningin op 26 Mei te Haarlem, zal de gemeente op het Stationsplein als versiering aanbrengen met bloemen versierde masten, die met vlaggedoek zullen verbonden worden met 'n eereboog aan den Kruisweg. Op de Markt komen eveneens masten met bloemen Van het stadhuis wordt alleen de groote trap versierd. Aan de Houtbrug komt ©en eere- poort in klassieken stijl met een groote bloemversiering en aan het begin van den Dreef twee pijionen, zware palen met bloe men en wimpels versierd. Op 19 Januari j. verweet de heer Riu- kema te Haarlem aan de directie der open bare werken aldaar, dat deze er de schuld van droeg, dat de aannemers van het slachthuis zulke groote verlieoen hadden ge loden. Vooral bij do keuring van materialen zou de hoofdopzichter over dit werk op meer dan barbaafsche wijce zijn te werk ge gaan en met voorbeelden staafde de heer Rinkema zijn beschuldigingen. De directeur over de gemeentewerken weerlegt deze beschuldiging thans punt voor punt in een zeer uitvoerig verslag en zegt daarbij, dat de bewering, als zou alleen de de hoofdopzichter iets hebben te vertellen gehad en de architect en hij zelf zich van den loop der zaken niets zouden hebben aangetrokken, ten eenenmal© onwaar is. De gemeenteraad van Rotterdam hoeft benoemd tot onderwijzeres in do gym nastiek aan openbare lagere scholen aldaar mej. L. J. J. E. Reyns, te Schoonhoven. Op de voordracht stonden met haar de dames J. H. Flemer, te Amsterdam, on M, C. A. Koeman, te Leeuwarden. Te Utrecht is gisteren onder leiding van dr. De Lind van Wijngaarden, 'aq Putten, de jaarvergadering gehouden va» den Gereformeerden Zendingsbond. Al» hoofdredacteur van het orgaan ,,Alle d(J Volcke" werd gekozen ds. J. J, van lngen* te Woubrugge. Als lid van de propaganda* oommissie werd herbenoemd de heer Ver»' maaten, te Utrecht. Na de pauze was aan de orde eon be* spreking van het voorstel van het bestuur omtrent het eigen beheer der afdcelingen. Het bestuur zal verschillende voorstellen overwegen en op een volgendo vergadering van advies dienen. Da. Klomp gaf eenige inlichtingen oveu den a s. zendingsdag op 4 Augustus a a te houden. HAARLEMMERMEER. Slager R., van Hoofddorp, ventte met hit en kar langs den Sloterweg en, liet op een oogenblik beide onbeheerd om een klant te bezoeken. Ge* volg: hit en kar te water. De eerste, opge haald, bleek een vrij diepe wonde aan een der pooten bekomen te hebben, waardoor 't1 noodig bleek hem aan den Sloterweg te stallon. Verder verloop: bloedvergiftiging, waaraan het beest bezweek. Een schade voor R. van een paar honderd gulden. De toegangen van de spoorbaan in deze gemeente prijken thans mot het bord: Ver* boden toegang. Zeker een gevolg van hot drukke bedoek bij don „ijzeren man", do machine, die do tocht langs de baan graaft en met dien grond de karren vult, die, getrokken door locomotieven, den grond brongen tor plaatse, waar zulks noodig is. Het heiwerk van de brug onder Vijfhuizen cn die over do Bennobroeker tocht vordert gestaag. Veel handen geeft de aanleg werk en aller wegen langs het traject heerscht groote bedrijvigheid. Het aftredend lid der Provinciale Staten, mr. Zubli, te Bennebroek, is door de anti-rov. kies vereeniging in district II te Haarlemmermeer met algemeen© stem men opnieuw candidaat gesteld. Aan de openbare scholen 5 te Nieuw- Vennep en 7 aan don Aalsmeerdcrweg rijn door den heer J. Barrevoets te Nieuw- Vcnnep cursussen geopend in do Frftnsclio taal, respectievelijk mot 9 en 10 deelnemers. LEIDSCHENDAM. De Ohr. Gemengde Zangvereeniging „Zanglust" hoopt ^p Hemelvaartsdag, 5 Mei a.s., eon uitvo<3ring te geven in de kerk dor Noderd.-Herv. Ge meente alhier. Haar directeur, do heer A, Teljeur Jr., uit Leiden, organist van ge noemde kerk, zal tot afwisseling eenige orgelstukken ten gehoore geven. De opbrengst van dezen avond zal zijnt ten bate van do Diaconie der Herv. Gem. te dezer plaatse en van de Naaischool. Een mooi programma, bestaande uit 15 nummers belooft een heerlijken avond Jüe toegangsprijs ia gering. LEIDERDORP. In deze gemeente heb ben zich een tiental jonge dames belast met den verkoop van de Julianorblocm. NOORDWlJKERHOUT. B. braoht gister morgen mot rijn vriend V. een vet varken naar een slager te Lisse, om het daar te verkoopen. Daar zij op een voordeeligen dag rekenden, zouden rij zichzelven op de heenreis maar vast eens trakteeren, waar toe zij van koopman D. het noodige grid leenden. Bij den Lisser slager aangekomen, was B. al zoo vroolijk, dat het 't veiligste was, dat V. de ontvangen gelden voorloopig maar in bewaring zou nemen. Na eenigen tijd in Lisse vertoeft en overal eena „opge stoken" te hebben, reden zij in al te vroo- lijke stemming huiswaarts. Alles ging goed, maar bij den ingang van het dorp kregen rij ruzie over het geld, dat aanmerkelijk verminderd was. Opeens gaf B. zijn vriend zulk een hevigen duw, dat deze van de brik viel. Hij kwam met zijn hoofd op de steencn tereoht en had een diepe hoofdwonde. B.,; hierover ontsteld, zocht in een nabijgelegen café een goed heenkomenpaard en brik bleven hierdoor geheel onbeheerd midden op den weg staan. De wagenmaker H. is zoo hulpvaardig ge weest beide naar hun bestemming te bren gen V. werd ingedragen in een nabijzijndd woning en daar verhonden. OUDSHOORN. Tot het geven van gods dienstonderwijs bij de Chr. Geref. Gem. is benoemd de heer G. C. van Dam. De Harmonie-verceniging „Beethoven" heeft de vereisohte toestemming verkregeti en zal bij gunstig weer Zaterdagavond, we» gens den verjaardag van Prinses Juliana, een muziekuitvoering geven op het plein voor d© Leerhoevc. WASSENAAR. Bij de verkiezing van eert lid voor den Gemeenteraad werden uitge bracht 300 stemmen. 11 waren van onwaarde, 2 blanco De heer A. L. Rooij- akkers verkreeg 179, de heer Joh. Knijnen- burg 110 stemmen, zoodat cc -! genoemd» gekozen is.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1