N°. 15593 Woensd^ 27 April. A0. 1910. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. LEIDSCH DA&BLAD PRLT8 DER ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17}. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ?an 30 woorden 40 Cents oontantelk tiental woorden meer 10 Cents.Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Toot Lolden pet «eek 9 Oents; pet 3 maanden I f L10. Buiten Leiden, pet looper en «aat agenten gevestigd lijn L30. Franco pet post1.66. Juliana-Album. Wij hebben van dit keurige album, het welk wij verleden jaar uitgaven, nog enkele exemplaren over. Deze zijn aan ons Bureel verkrijgbaar k t gulden per stuk. Kostelooze Genees- en Heel> kundige huRp, Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter kennis van hen, die zich daartoe hebben aangemeld, dat de kaarten ter bekomiDg van koetelooze genees- en heelkundige hulp, gedurende het tijdvak 1 Mei 19101 Mei 1911, verkrijgbaar zijn tea "Raadhuize op Maandag en Dins dag 2 en 3 Mei a. s. van des voormiddags h a 1 e 1 f tot des namiddags drie uren, in het lokaal naast de Binnentrap (Trouw kamer.) Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris, Leiden, 27 April 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeen© kennis, dat door R A. TIEMSTRA, logementhouder, wo nende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om verlof voor den verkoop van alooholhou denden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het beneden voorlokaal van het per ceel Oude Vest No. 3. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretarie. LeddeD, 27 April 1910. Leiden, 27 April. Ter gelegenheid van den eersten ver jaardag van Prinses Juliana, op a. s. Zater dag, 30 April, zal hier des morgens om half negen door het Leidsch Muziekkorps een muzikale wandeling door de stad wor den gemaakt. Des avonds van halfaoht tot half tien zal op de feestelijk verlichte Korenbeurabrug een muziekuitvoering worden gegeven door de muziekvereeniging ,,Werkmans Wils kracht" en op denzelfden tijd door het Leidsch Muziekkorps een muziekuitvoering op een verlicht vaartuig in het Galgewater, waar na afloop van bedde concerten ben- gaalsch vuur, fluitende of zingende vuur pijlen enz. zullen worden ontstoken. Onder presidium van mej. Lui ofs hield gistemamiddag de afdeeling Leiden van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht een huishoudelijke vergadering in het gebouw van den Leidschen Verhuurdersbond. Besloten werd niet in te gaan op een ver zoek van de afdeeling Haarlem om den propagandadag op 15 Juni gezamenlijk te vieren. Men zal dien dag voor leden en ge- introduceerden een bijeenkomst houden, waar een spreekster of spreker zal optre den en aan den avond verder een feestelijk karakter geven. In October zullen voor de afdeeling op treden dr. Alette Jacobs en freule Wichers. Nog deelde de presidente mede dat de boeken en brochures, ter gelegenheid der vergadering van den Nationalen Vrouwen raad door mej. Martine Kramers tentoon gesteld, aan de afdeeling ten geschenke zijn, gegeven. Na uitvoerige besprekingen werd beslo ten op de zomervergadering te Middelburg voor te stellen de algemeene vergadering dit jaar niet, zooals bopaald was, te Leiden te houden en wel omdat de algemeene ver gadering van den Nationalen Vrouwenraad hier is gehouden. Vooruit heeft de afdeeling zioh ook daar voor offers getroost en bovendien werd door de meerderheid gevreesd dat men nu niet voor de tweede maal in zulk een kort tijds bestek gemakkelijk belangstelling zou kun nen wekken voor de vrouwenbeweging. Met betrekking tot het neutraliteits- vraagstuk in de vereeniging bleek de meer derheid der verga/dering zich te kunnen vereenigen met het standpunt, door het Hoofdbestuur in het laatste nummer van het Maandblad ingenomen. Vrijdag 29 April a.s. hoopt de voorzit ter der Israël. Gemeente alhier, de heer M. R. Beuth, zijn 70sten verjaardag te her denken. Naar aanleiding hiervan en tevens van het feit, dat de heer B. juist dezer dagen sedert een onafgebroken tijdperk van 30 jaren fungeert als lid van het Kerkbe stuur van genoemde Gemeente, zullen zijn collega's leden van den Kerkeraad hem hul digen in een feestelijke bijeenkomst op Don derdag 28 April e.k. Wij gelooven zeker, dat het den sympathieken heer B. ter gele genheid dezer zijn jubilea niet aan belang stelling zal ontbreken. Bij Kon. besluit is aan dr. A, W. Nieu- wenhuis, te Leiden, hoogleeraar, verlof verleend tot het aannemen van het ridder kruis 1ste klaese van e Albrechtsorde, hem door Z. M. den Koning van Saksen ge schonken. Van de vereeniging tot verzorging van kleine kinderen te Leiden ontvingen we het verslag over het jaar 1909. Daaruit blijkt dat het jaar 1909 over "net geheel genomen voor de Vereeniging een goed jaar is geweest, waarvoor het Bestuur ook zeer dankbaar gestemd is. Wel blijft het hopen, dat deze vereeniging en haar Kinderbewaarplaats (in den tegenwoordi- gen tijd zoo hoog noodig voor de werken de klasse) nog altijd meer blijvende belangstelling zal trekken en meer stadge- nooten tot leden zullen toetreden; een vaste som van contributiën toch is hoog noodig tot instandhouding van de inrichting en waar ieder oogenbb'k geldelijke bijdragen door overlijden, of andere redenen worden opgezegd, is het een noodzakelijkheid die weer aangevuld te krijgen, wil het Bestuur op den ingeslagen weg voort kunnen gaan. Veel belangrijks uit de inrichting zelve is niet te vermelden. De verbouwing en ver beteringen, het vorig jaar aangebracht, bleken bijzonder goed aan de ei9ohen te vol doen, en bevielen in alle opzichten, be halve dat het bestuur daardoor in schuld was gebracht. Hierin moest voorzien wor den, en het gelukte een feestavond op touw te zetten, die, naar gehoopt werd het noo- dige geld zou opbrengen, en die dan ook 13 Februari in de Gehoorzaal plaats vond. Door de opbrengst van dien avond (en hiervoor zij openlijk aan alle bezoekers, die zoo gul hun gaven offerden, nog eens hulde gebracht) was het mogelijk de schulden van de verbouwing af te doen, werd de linnen kast van het noodige voorzien, en een obli gatie van f 200 afgelost. Het batig saldo was f 1420, welke som door de groote vrijge vigheid van mejuffrouw R werd aangevuld tot f 1500. Deze f 1500 werden door de bo vengenoemde noodige 'betalingen geheel op gebruikt. Stellig wa© dit groote succes niet bereikt, indien niet vele personen hier uit de stad ■bereid waren geweest hun talenten, tijd en moeite welwillend en van harte ten beste te geven om den avond tot een luisterrijken te maken. Daarbij stond dadelijk een groot aantal jonge meisjes en kinderen klaar, om op andere wijze (o.a. bij de buffetten) *e helpen en verscheidene (reeds vroeger door ons genoemde) firma's hier ter stede ooon- den zich zeer onbaatzuchtig en voorzagen het bestuur van velerlei, zonder eenige ver goeding of tegen mindere kosten. Het aantal kinderen in de bewaarplaats verpleegd, was dit jaar minder dan in 1908, wat grootendeels zijn oorzaak vindt in den maatregel om kinderen tot 6-jarigen en niet tot 8-jarigen leeftijd op te nemen; het totaal bedroeg toch nog 11000, waarvan 8317 voor den geheelen en 2683 voor den halven dag. Er heerschte over het alge meen goede gezondheid en opgewekte stem ming. De directrice met haar helpsters en dienstbode waren met lust en ijver aan het werk, dat in enkele opziohten te gelijk met de veranderingen in 't gebouw ook beter geregeld was. In den tuin, d e groote speelplaats van de kinderen, werden een paar boomen wegge nomen, zoodat er nu meer zon in komt en de bodem zelf, waarvan het zand altijd zoo vee] stof verspreidde, is veel verbeterd door de belanglooze hulp van den heer Weraink, die hem geheel deed verharden door toevoe ging van biemkies; de kleintjes zijn er nu nog gezonder aan toe, als ze er spelen, doordat zo weinig stof inademen. Dr. Brui- ning hielp nu evenals vorige jaren met raad en daad, als het ongesteldheid betrof, en de heer Mulder hield weer zijn wakend oog over de gebouwen. In den loop van het jaar werden de kin deren eenige keeren verblijd met traotaties, en indien kindervrienden de blijde gezichtjes op zoo'n oogenblik zagen, zou dit voorbeeld "stellig meer navolging vinden. De buren brachten ze eens koek en ker sen, do Pluifnvee-Vereeniging liet een groot aantal eieren bezorgen, ter gelegenheid van haar tentoonstelling, en op den geboortedag van Prinses Juliana werden de kinderen ook niet vergeten. Het St.-Nicolaasfeestje werd vroolijk ge vierd, waartoe de tegenwoordigheid van den Sint, met zijn zwarten knecht, veel bij bracht en er had weer een mooie uitdeeling van kleertjes plaats, dank zij den verschil lende bezendingen van hen, die iedere De cembermaand zoo trouw aan de kleintjes en de inrichting denken. In November mocht het bestuur een gift ontvangen van f 25 van mevrouw N. en in December een van f 10 uit naam van den Sint. Dankbaar dus is het bestuur voor den steun van velen, bij het werken voor de Vereeniging ondervonden; dankbaar maar niet voldaan. Het aantal contribuanten, nu 305, groeie aan tot 400 of meer. Dit roe pen wij allen kindervrienden in en om Leiden toe I Voor bezoek van belajigstellenden staat de bewaarplaats iederen werkdag open. In de samenstelling van het Bestuur moest verandering komen door het ontslag nemen van mevrouw K ran te-Van Dijk, die tot al ler groote spijt hiertoe gedwongen werd door langdurige ziekte, en door het bedan ken van mevrouw De Ridder-Van Petersom Ramring, die wegens drukke bezigheden zich genoopt voelde heen te gaan. Mevrouw Goudsmit-Cohen en mevrouw Van Leersum- Wijsman werden bereid gevonden de open gevallen plaatsen in te vullen. Het bestuur is nu samengesteld als volgt: Mevr. W. C. S. Drucker-De Koning, eere lid; Mevr M. Kluyver-Honigh, presidente; Mevr. H. G. Hartevelt-Groskamp, secreta resse; mej. L. Hubrecht, penningmeesteres- se; Mevr. A. Cosijn-Sanders, mej. M. van Geer, mevr. Goudsmit-Cohen, mevr. J. Kal ff-Momma, mevr. v. Leersum-Wijsman, mej. J. O. van Manen, mevr. E. Nolen-De Chaufepié, mej. G. van Rhijn, mevr. Sie- genbeek van Heukelom-Lamme, mevr. P. van Wensen-Statz. Door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland is tot de evangeliebediening in de Ned.-Herv. kerk toegelaten de heer D. A. van den BosohA c&ndidaat iQ de god geleerdheid te Leiden. Voor bet akte-examen lager onder wijs zijn geslaagd de dame© I. W. 0. Ober man en A. J. Los, beiden van Leiden; H. J. Vreeswijk, van Rijnsburg; J. E. C. Bon dam, van Lisse, en P. Klaver, van Hoofd dorp alsmede de heeren A. H. Hordijk, van Alphen, en J. Gortemnulder, van Wil- nis. Men schrijft onder het motto „Partij digheid" uit Leiden aan „De Standaard": De vrijzinnigheid blijft toch altijd wat ze was: eenzijdig en daardoor partijdig. De Plaatselijke Schoolcommissie onzer gemeen te achtte het noodig, dat haar college met een viertal leden uitgebreid werd. Het voorstel daartoe is door den Raad aangeno men. En nu is de Raad aan de uitvoering toe. Wat blijkt nu echter? Dat men, ouder gewoonte, onder de mannen en vrouwen van christelijken huize geen enkel geschikt candidaat ter aanbeveling heeft kunnen vinden, niettegenstaande deze zich, blijkens de geschiedenis van vele jaren, bijzon der voor het onderwijs geïnteresseerd heb ben I Nu prijken de vier tweetallen aanbe velingen als toonbeelden der eenzijdige partijdige vrijzinnigheid I Te 's-Gravenhago is overleden de heer A. H. van Breda, oud-luitenant der artille rie. Naar de Haagsche briefschrijver van „De Tijd" meldt, is thans met zekerheid te zeggen, „dat burgemeester Sweerts be sluiten zal te blijven." De „Haagsche Ct." vernam ook met stel ligheid, dat er thans groote kans bestaat, dat de Haagsche burgemeester Sweerts aan blijven zal. H. M. de Koningin-Moeder zal Don derdag in den voormiddag Haar tweede be zoek aan de bloemententoonstelling te Haar lem brengen. H M. zal dan tevens het St.-Elisabeth- Gasthuis aldaar bezoeken. De Amerikaansche oud-president Roo sevelt is voornemens bij zijn bezoek aan Delft op a.s. Zaterdag de Nieuwe Kerk en den Koninklijken grafkelder te bezichtigen. Volgens de „Opr. Haarl. Ct." staat het thans vast, dat de heer Roosevelt op Zon dag 1 Mei een bezoek zal brengen aaa de nationale bloemententoonstelling. Het uur van het bezoek is evenwel nog niet vastge steld. H. H. Keiz. H. H. Prins en Prinses Hi- royami Fushimi zijn gistermiddag te 5 u. 9 min. uit Amsterdam in de residentie aan gekomen voor een 5-daagsch verblijf aldaar. Namens H. M. de Koningin werd het Vorstenpaar aan het station der Holl. IJz. Spoorwegmaatschappij ontvangen door Hr. Ms. Grootmeester, Baron Sirtema van Gro- veetins, door de aan Hunne personen toe gevoegde heeren: kapitein Graaf du Mon- oeau en jhr. Boreel, kamerheer, allen in Hofkostuum, en verder door den gezant van Japan, die de Hof dignitarissen aan H. H. Keiz. H. H. voorstelde. Bij aankomst werden de Prins en de Prinses mede gecomplimenteerd door den Commissaris der Koningin, mr. Patijn; den wnd. burgemeester, wethouder «>anaen en den luit.-gen. De Meester, gouverneur der residentie. Per hofrijtuig begaf men zich naar het Paleis, waar de Japansohe gasten goduren- de hun verblijf apartementen betrekken in het Prinsessen-kwartier. Hedenochtend per Staatsspoor van 9.48 vertrokken H. M. Keiz. H. H. naar Het Loo, ter ontvangst j H. M. de Koningin in een salon-rijtuig, waarin ook de genoo- digden aan het dejeuner, door H. M. aan geboden, plaats namen. Vanwege H. M. de Koningin werd genoo- digd aan de tafel van Prins en Prinses Hi- royami Fushimi, gisteren ten Koninklijke Paleize gehouden: Baronesse Van Hardenbroek, Grootmees- teresse; mevr. Kato Hasnigutshi, hofdame der Prinses; de kapitein der marine Jun ïtshi Kayo Kawa, adjudant van den Prins; Jusa Buro Tanaka, kamerheer, voorts Aimaro Sato, Japansch gezant te 's-Graven- hageBunzo Kuboto, secretaris der legatie de Minister van Buiten! Zaken, jhr. De Marees van Swinderen; luit.-gen. Graaf Du Monceau, chef van het Militaire Huis van H. M. de Koningin; Baron Sirtema van Grovestins, grootmeester en waarn. inten dant; Bar. v. Pallandt v. Neerijnen, op per- ceremoniemeester; Baron H. W. J. E. Taeta van Amerongen, opper-kamerheer; Baron Snouckaert van Schauburg, thesaurier; kapitein Graaf Du Monoeau; adjudant en kamerheer Jhr. Boreel, beide laatstgemel den aangewezen a1b eere-dienst bij het Prinselijk Paar. Naar men verneemt, is het hturen- oomplex aan de Torenstraat te 's-Graven- üage, groot ruim 7 aren. en waartoe behoo- ren de aan de achterzijde van het Post kantoor grenzende gebouwen en terreinen van de vroegere „Gaarkeuken", dat gigter- avond in het Venduhuig der Notariggen is afgemijnd voor f 40,600, aangekocht voor het Rijk voor eventueel© uitbreiding van het Post- en Telegraaf gebouw. Het was gisteren 25 jaar geleden dat mgr. Petrus Leijten benoemd werd tot bisschop van Breda. Op den 25sten Juni zal dit feit kerkelijk herdacht worden. De Min. van Binnen! Zaken maakt be kend, dat het centraal-laboratorium ten be hoeve van het Staatstoezicht op de Volksge zondheid te Utrecht, met ingang van 2 Mei A.B., voor het gebruik sal zijn geopend. („St.-Ot.") Bij beschikking van den minister van oorlogb is de kapitein R. F. Kutsch Lojen- ga, van het 1ste reg. vest.-art., met ingang van 15 Mei 1910, op zijn verzoek, voor den tijd van zes maanden op nonaotiviteit ge steld. Door ruim 200 lidmaten der Ned.- Herv. Kerk te Gouda is tot den Kerkeraad het vernoek gericht om bij de vervulling der vacature van een predikant, door het ver trek van ds. A Wartena ontstaan,' rekening te willen houden met de wenschen en be hoeften der vrijzinnig Ned.-Hervormden, en een vrijzinnig predikant te beroe pen. De Kerkeraad heeft geen vrijheid gevon den aan dat verzoek te voldoen. Hr. Ms. pantserdekschip „Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee G. P. van Hecking Colenbrander, is ter aan vaarding van de reis naar Buenos-Ayres, 25 April j.! van Paramaribo met eerste be stemming naar Bahia vertrokken. AARLANDERVEEN. De bibliotheek der Ned -Herv. Gem. is thans gesloten. In het af gelpopen seizoen rijn 160 nummers uitge geven. Tot tweeden organist dier Gem., is be noemd de heer P. Walraven. HAARLEMMERMEER. Mr. Orommelin, oud-kantonrechter van Haarlemmermeer, heeft de poli ti e- be am bten uit zijn vroeger kanton allen verrast met een alleraardigst souvenir. Zij ontvingen n.1. allen een por tret van hem met stander en glas. Gisteren had te Hoofddorp in hotel ,De Beurs" de publieke verpachting plaats van het grasgewas langs de bermen van verschillende wegen in den Haarlemmer- meerpolder. Er waren 56 perceelen, die in totaal een pachtsom opbrachten van f 4658. Dit bedrag is aanmerkelijk hoogor dan het vorige jaar. Door de Vereeniging ter bevordering van Vreemdelingenverkeer te Alkemade worden ernstige pogingen in het werk ge steld om te Oud ©wetering in plaats van oen draaibrug voor het spoor, aldaar een brug te krijgen, tevens dienende voor loop- en rijbrug. Reeds heeft de Raad van Alkemade rijn medewerking toegezegd, terwijl die van de gemeente Haarlemmermeer ge vraagd wordt. Zooals nu de plannen zijn, zal de brug alleen dienst kunnen doen voor voetgangers gedurende 10 minuten vóór en 10 minuten na het passeeren van een trein en dan uitsluitend van en naar het station. Zeker zullen velen, vooral de bewoners van Oudewetering en van den Ringdijk aldaar met belangstelling den uitslag der pogingen te gemoet zien. HAZERSWOUDE. De politie doet ijverig onderzoek naar de balddadige jongens of per sonen, die bij den veehouder N. van Zwie- ten, aan den Rijndijk, de ruiten hebben ingeslagen. - Door Z. D. H. den Bisschop Van Haarlem rijn respectievelijk tot berkmeeeter en armmeester der R.-K. Kerk alhier ben noemd de heeren M. Heyker en W. B* Bontje. Wegens het toenemend aantal leerlin gen der Christelijke school op het Dorp, is besloten voor het onderwijs in de hand werken ©en helpster aan te stellen, en wel mej. S. van der Spek, alhier. Gistermiddag werd de boomkweekerij van 1de firma Wezelenburg bezocht dooi; een gezelschap van 22 Engelschan, waar onder 4 dames. De indruk, dien zij daarvan meenamen, was van dien aard, dat een der gasten in een toespraak betuigde, dat het zijn gezelschap speet, niet alles van 't vele schoone en doelmatige te kunnen bezien. Een der tyeeren bezocht nu reeds voor de vierdei maal dezfe boomk wee kerij, die dan ook blijk baar voor vakgenoot/en een groote aantrek kelijkheid bezit. Nadat eenige ver vers chingen waren ge^. brui kt, keferde het gezelschap in zijn rij tuigen terug naar Leiden. Dezelfde Engel- schen hadden reeds de Haarlemscbe Bloe mententoonstelling bezocht en zullen zich ook naar Brussel begeven en de tentoonstel ling aldaar in oogenschouw nemen. Met ingang van 1 Mei a.s. zal dej derde postbestelling aan den Rijndijk wor den uitgebreid in het gedeelte Oost buurt tot aan den bonten paal. Tot dusver strekte zich die bestelling tot het „Zwaantje" uit. Voor de bewoners dus een kolossale verbek tering. KATWIJK-AAN-ZEE. In den boekhan del van den heer 0. de Best ligt ter bezich- tiging de bijbel, door een aantal gemeente leden aan ds. A. J. van Wijngaarden bij ge legenheid zijner vijf-en-twintigjarige ambts bediening en eohtvereeniging geschonken. Deze statenbijbel met kantteekeningen verdient ten volle den naam van pracht- bijbel. Op de voorzijde prijkt een zilveren plaat, waarin zeer kunstig een zaaier is ge*" graveerd, bezig het zaad te zaaien. Daar om heen staat: „Gedenkt uwen voorgange ren." De hoeken zijn met zilveren beslag ge monteerd, terwijl twee zware zilveren slo ten het boek kunnen sluiten. Op de eerste bladzij de is gecalligraf eerd een opdracht met de namen der gevers. Het zilverwerk is geleverd door de firma Van Kempen, te Voorschoten. LISSE. Sedert Maandag is men vanwege de aid. Lisse van de alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur met verscheidene werk lieden bezig om de hyacinten op de bloemententoonstelling te doen vervangen door tulpen, die per tram naar Haarlem worden vervoerd en aldaar met kipkarren op rails naar de plaats van bestemmiug worden gebracht. Dit werk geschiedt onder toerioht van de heeren G. van der Meij,- J. W. Lefeber, G. van der Hoist en N., Dames. LEIDERDORP. De Raad vergadert Don derdagavond te halfaoht. NOORDWIJKERHOUT. Het Retraide- huis, dat in Augustus voltooid moet wezen, krijgt behave centrale verwarming ook elec- trische verlichting en eigen waterleiding. NIEUWKOOP. In de terechtzitting van' het kantongerecht te Woerden, werd we gens viBsoherijovertreding veroordeeld J. D., alhier, tot f 2 boete, subs, twee dagen hechtenis. De uitslag der stemming voor lid van den Raad (vacature H. van Niekerk) is, dat werden uitgebracht 192 geldige stem men, van onwaarde 10. De heer 0. Neil (iib.) verkreeg 119 en de heer P. A. Th.- v. d. Weijden (r.-k.) verkreeg 162 stem-' men. Alzoo is laatstgenoemde gekozen. NOORD WIJK. De leerlingen van den Rijkstuinbouwwintercursus hebben een ex cursie gemaakt naar de Nationale Bloemen tentoonstelling te Haarlem. Veertien leerlin gen gingen onder geleide van den heer G. J. G. van Parijs, den voorzitter der „Com missie van Toezicht," des namiddags met den trein van één uur naar Haarlem, waar twee der leearen, de heeren J. Fleuren en W. van der Laan, zich bij hen voegden. Deze beide heeren maakten met hun leerlingen een wandeling door de gebouwen en over het terrein der expositie; bij menig interes sante groep of anderszins werd stilgestaan, terwijl de leerlingen met belangstelling luis- lerden naar de uitleggingen en verklarin gen hunner leeraren. Na het bezoek aan de tentoonstelling werden de jongelui ge trakteerd en werd verder nog canigen tijd aan het genoegen gewijd. Zeer dankbaar en hoogst voldaan maar vooral dank baar jegens Graaf Van Limburg Stirum, die door een ruime gift dit uitstapje mo gelijk maakte keerden de jongelui des avonds huiswaarts. Onder voorzitterschap van den heer K. Ham hield de Protestantsche kiesver- eeniging „Gemeenfcebelang" een vergadering in de „Poort van Kleef." Nadat de notulen gelezen waren, werd de rekening en ver antwoording van den penningmeester na gezien en accoord bevonden. Men constateert bij „Gemeentebelang" een batig saldo van f 230.09l/2- Een goede kas alzoo De drie periodiek aftredende bestuursled

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1