i EET 0ULZS® BKCHAMÏ P'UXN VWit Odol-Pasla Agenda van de week: Burgerlijke Stand. Uit de Rechtzaal. Academienieuws. Gemengd Nieuws. idoor den doelverdediger onbeschermd ge deelte van het doel, maar Holstein komt plotseling toeschieten en weet nog juist het gevaar af te wenden door er een hoekschop van te maken. Dat blijkt echter uitstel van executie te zijn, want Welcker zet prachtig voor en Francken maakt plotseling een hal ven draai en zijn rechterbeen en kogelt met zijn andere been in. De bal komt tegen .Jen onderkant van de lat, springt terug. Lutjens stormt toe en tegelijkertijd trilt het net achter Schmidt en verkondigt een donderend gejuich, dat de Oranjemannen geli'k gemaakt hebben. De doelverdecliger deed nog wel een wan hoopspoging om te redden, maar de bal wipt juist over zijn handen het doel in. Een minuut later geeft Thornee den bal aan Francken, die plotseling geheel alleen tegenover Schmidt staat; hij gunt zich echter geen tijd om zuiver te richten en tot al gemeen e teleurstelling schiet hij juist naast, waardoor een prachtkans ver keken is. Hot spel der Hollanders verslapt weer merkbaar en de Duitschers maken hiervan een dankbaar gebruik. Wel krijgt hun doel- verdedigcr een paar schoten, o.a. een hard schot van Kessler, te houden, maar de Hol- landsche backs worden druk aan het work gezet. Heyting werpt zich vlug en lenig overal tusschén, maar Otten is iets to lang zaam of tc flegmatiek, zooals men dat noe men wil. Het gevaar komt dan ook weer van den snellen rechtervleugel der bezoekers. Wege- le zet een paar maal goed voor en eindelijk weet Fick een hal op het juiste moment te bemachtigen en hem met een goed vaartje buiten Beeuwkes' bereik in het doel te zet ten, zoodat D u i t s c h 1 a n d opnieuw leidt. Onze Spelers schijnen thans wat ontmoe digd te zijn en in de enkele minuten, die voor do pauzo nog resten, is het een vrij Jaksche vertooning. Zoo kondigt Howcroft met 21 voor Duitschland de P a u z e aam Do mnziek doet een wandeling over het veld en onder een zacht regenbuitje begint de tweede helft. Onmiddellijk blijkt, nu, dat Holland niet 'wenscht tc verliezen, want onze spelers heb ben thans allo laksheid afgeschud en onder donderende aannioedigingskreten van het publick volgen de gcvaarlijko aanvallen op het Duitsche doel elkaar met verrassende snelheid op. De doelverdediger blijkt hier evenwel het groote struikelblok voor de Hollandsche doelpuntaspiraties to zijn. Een kogel van Welcker wordt geretourneerd, een kalm geplaatst schot van De Korver dito, met twee snel achtereen geloste scho ten van Hörburger gaat het denzelfden weg op. Hörburger speelt intusschen thans schit terend. Hij is niet alleen de enorme tacticus maar ook een onbegrijpelijke, handige voet- Kal acrobaat, die met zijn hakken oven zuiver trapt als met zijn te enen, iemand die op sommige momenten 4 beenon en 2 hoofden schijnt te hebben. Holland is thans overwegend sterker, maar steeds blijven de Duitsche backs en de schitterend spelende doelman de hinder palen, terwijl bovendien het schieten onzer voorhoede niet al te zuiver is. Dan zien wo een merkwaardige worsteling binnen het Duitsche strafschopgebied. Francken, Lut jens, Welcker, ieder schiet op zijn beurt, maar telkens komt een hoofd of been van een Duitscher den aanslag verijdelen, en ten slotte wordt het leer weggewerkt. Dan schijnen onze luidjes weer t© verslap pen, cn oen periode volgt, waarin Duitsch land eenig overwicht toont, afgewisseld door uitvallen van den snelvoetigen Tho rnee, die eens 'n enormen kogel in Schmidt's handen trapt. De korver zien we eens op ouderwetsche manier tal van tegenstanders passeeren, maar als hij den bal aan Welcker gegeven heeft, trp.pt dezo achter. Reeds is er bijna een half uur gespeeld en nog steeds heeft Duitschland de leiding. Onze spelers beginnen thans eerst recht het gevaar van den toestand in te zien cn thans ontwikkeld zich een spel, zóó schitterend en zóó overweldigend, dat het enthusiasme der toeschouwers geen grenzen heeft. Lutjens breekt door, maar de back trapt ten einde rnad corner. Statig zweeft de bal voor het doel, Tho rnee loopt toe, een lichte hoofdbeweging en eer iemand der verdedigers er op bedacht is, zit de bal in het not. Do stand is nu gelijk. Thomce, Francken en Hörburger zijn de helden en liet is onbegrijpelijk, wat dit drietal weet tc prestecreu. Toch blijven de Duitschers uiterst gevaar lijk. Een voorzet van Kipp komt alleron verwachts bij Gehrts, die schijnbaar den hal slechts voor het inzetten heeft. Hij krijfft het leder echter niet voldoende in zijn mfcicht en een zucht van verluchting gaat er op, als hij het leder langs den verkeerden leant van den paal geschoten heeft. Door het nog van een naald ontkwamen we hier! De spanning wordt grooter «n grooler en de partijen wegen thans volkomen tegen elkaar op. Nog slechts een 8-tal minuien zijn te spe len en werkelijk begint de toestand thans hachelijk tc worden. Het geluk komt echter den onzen te hulp, want als een hoekschop tegen Duitschland goed wordt geplaatst, raakt Hcmpcl den hal verkeerd en, evenals Otten voor Holland in de eerste helft deed, doet hij den bal in eigen dool belanden. Holland leidtJ Grootsch is thans de geest drift; een enthusiast op de tribune heft 't volkslied aau en statig klinkt uit duizenden kelen het. Wilhelmus tussclien de hoornen van het landgoed Klaronbeek. Een moment van geestdrift om nooit te vergeten Maar het spel gaat weer voort en thans, verzekerd van de leiding, durven onze spe lers blijkbaar meer te wagen. Nog slechts enkele minuten, echter voldoende voor Tho rnee, om den Duitschers nog eens tc laten zien, welk 'n enorme snelheid en wat een keihard schot hij bezit. Eerst suist een. kogel van zijn voet naast, maar als even later Kessler keurig aim hem overgeeft, brengt hij nog een paar meters op en schiet dan zoo ontzettend hard den bal in het net, dat de uitgestoken handen van Schmidt gewoonweg teruggeslagen worden. Holland leidt met 42. Thans kun niets meer ons de overwin ning ontnemen en nu de strijd beslist is, verloopen de laatste minuten vrij kalm. Als het eindsignaal gaat, stormt het pu bliek het veld in, om de overwinnaars te huldigen. De regen, die gedurende het tweede deel van den strijd reeds begonnen was, scheen het nu te gaan meenen en pas zijn do spe lers binnen, of kletterend valt de regen neer, een niet al te aangename verrassing voor het naar Arnhem terugkeerend publiek. De Engelsche eindstrijd om den Beker tussclien Newcastle United en Barnsley ein digde in een gelijk spel 11 len zal dus deze week weder overgespeeld worden. Op dfl Algcmeene Vergadering van den L. V.-B. werden de voorgestelde reglements- wijzigiugen aangenomen. Athletiek. Ljungstxöm (Zweden) verbeterde het Ma- rathon-reoord op een gedekte haan door 42 K.M. af tc loggen in 2 uur, 34 min-, 8Vü sec. Het oude rooord stond op naam van Bouchard (Frankrijk) in 2 uur, 36 min. 18 sec. Z wemm on. Op de Joarlijkscho Algemeene Vergadering van den N .Z.-B. werd do heer Bredius als voorzitter herkozen, terwijl in de plaats van 'dir. Sal a, die voor een eventueel© her benoeming bedankt had, de heer Ch'. van Spall (Leidsche Z.-C.) gekozen werd- Ter Vervanging van den heer Cosijn, die even eens bedankte, werd benoemd de heer Cort- lever. Do heer C-osijn werd daarna tot eers lid benoemd. Op verzoek' van de L. Z.-C- zal het Bondshestuur stap pon doen hij het gemeente bestuur van Leiden, om alhier jveder een gemeentelijke zweminrichting te verkrijgen. Luchtscheepvaart. Dubonnet vloog Zaterdag op een hoogte van 80 Meter ovesr Parijs heen. RECLA31ES, 8680 4 h 40 Cents per regel. IS-30 CTSOcl.fr Jj en ge wordt gestraft met benauwde indigestie, 't zunr in do maag, de hik en winderigheid. Neem dan het be- «5< sluit om nooit meer zonder een doos te bleven. Zjj zijn het onschatbaar JJ J5 middol om een slechte spijsvertering snel en zeker to verhelpen. 6377 16 maandag: Leidsche Schouwburg. (Laatste Coupon voorst.) ,De Recbte Lijn", Tooneelspel. Half acht. Leidscho Loge. Hooigracht 18. Voordracht Mej. A. C. Dyseiinok. 8 uur. Dingdag: Graanbeurs. Uitvoering Leidsche Oporetto-Vor- eeniging .Offenbach". 8 uur. Woensdag: Bioscope-Thea'er. Voorstelling. 2 en 8 uur. Graanbeurs. Winterjouneoocht Selskip sFier fen HQs", jouns 8 üre. Den Haag. Toussaiothuis. Bijeenkomst Vereeni- ging Muziek-Onderwjjzers en Onderwijzeressen, (afd. Den Haag). 8 u u r. l>on<lerdng: Locaal .Vooruii". Openb. Vergadering Anti- Milit. Veieeniging- Spreker G. Renders (Amster dam). UaJfnegen. Zaterdag: Kantoor Naaml- Venn Nederl. Fabr. Verduurz. Loven-middden v.h. NV. Iloogenstraaten Co. Algem. Vergadering Aandeelhouders. 'sMidd. halfdrio. Dn Nord. Uitvoering Gymnast.- en Scberm- vereeniging .Excelsior". Half negen. Bioscope Theater. Voorstelling. 2 en 8 uur. Zondag: Bioscope Thoator. Voorstelling. 8 nur. NOORDWIJK. Geboren: Anua Maria, D. van W. P. de Vreede en F. M. V erdegaal. Cornelia Alida Maria, D. van E A. van der BJas en M. P. van Hensbergen. Godefriedus ChristiaDus Marie, Z. van P. H. v. d. Voort en E. Vertegaal. Ondertrouwd: Petras Johannes 8choone24 j., te Lisse, en Elisabeth Steenvoorden 23 jalhier. Getrouwd: Jacobus Looyestejju 29 j.F te Katwijk, en Cathaiiua Maria van Rhijn 31 j., alhier. Martinus Zandwijk 41 j.,weduwnaar van M. Edelaar en Catharina Hoogduin 30 j. Overledon: Adrianus Zuidhoek, gehuwd mot W. van Rjjn, 41 j. Engelioa Alida Grimbergen, 1 j., D. van J. Grimbergen en W. Schelvis. Kantongerecht tc Leiden. Aan de orde van behandeling heden: «0 gewone of in hot openbaar te behandelen zaken en 23 kinderzaken, te behandelen in gesloten zitting. Waarnemend kantonreohter weer mr. P. E. Briëtv Wegens invoer van een nuchter dood kalf zonder ingewanden, zonder goedkeurings- merk en zonder de noodige schriftel. bewij zen op 12 Mrt. tegen den avond per stoom boot ,,Rijn en Gouwe" van „Carsjens" van 's Molenaarebrug alhier stond terecht G. S., koopman te Leiden, De persoon weigerde het vleeech op last van keurmeesters over te brengen met zijn handwagen naar het Openbaar Slachthuis Op zijn kosten moest dat geschieden. De man trad toen heel onbehoorlijk op. Ten Slachthuis» werd het vleesch afgekeurd. Bekl. wilde het na doen voorkomen alsof de boot het kalf of eigenlijk de drie kal veren, „waarvan ze er maar één namen," had ingevoerd en stelde niet in uitricht dat dit de laatste dergelijke invoer zal ge weest zijn. Eisch: drie geldboeten, elk van vijf gul den, iedere boete te vervangen door vier da gen hechtenis. De Leidsche loodgieter A. B. had zich er over to verantwoorden, dat hij een iongen op 21 Maart op zijn last behulpzaam deed zijn aan het Rapenburg bij het repareren van een goot met eem pot vuur in de goot bij de te soldeoren plaats, en dat hij een nog geen vesrtienjarigen knaap (denrelf- den) op te groote hoogte in die goot ar beid deed verrichten. B. zei, dat hij den jongen geen last had gegeven den bout te heeten; de knecht liet hem dat doen. Gewoonlijk gebeurt het op den begaanbaren weg en niet op het dak, hetgeen trouwens verboden is. Tevens zei hij in zijn vak niet veel te hébben aan een jongen, die geen vier meter hoog mag staan Eisch: twee geldboeten, elk van vier gulden, en ieder boete te vervangen door twee dagen hechtenis. Vier eigenaars van onroerende goederen in de Gasthuislaan alhier moesten komen, omdat rij niet gezorgd hadden voor het rui men van rioolkolken, aldaar, waardoor m November een ongewenschte toestand ont stond. Eén eigenaar, de timmerman E. H. v. d. B., en de'vrouw van een anderen eigenaar, doen willende wat des mans is, waren ver schenen. De zaak kon niet uitgezocht worden zon der te hooren den gemeente-oprichter den heer De Witte onder wiens toezicht deze zaak behoort en die thans in Friesland is. Zij werd ejen week uitgesteld. J. P., reeder, uit Katwijk-aan-Zee, was niet verschenen, maar de reeder R. O. van daar wel om inzake overtreding in hun nettenboeterij in de Burgersdijkstraat een en ander uiteen te zetten. Het 'gold een overtreding der Arbeidswet met de arbeids kaarten. Eisch: twee geldboeten, elk van drie gul den, iedere boete te vervangen door twee dagen hechtenis. Wegens een vergrijp van denzelfden aard kwam voor het hoofd van een andere nete tenboeterij, de reeder Th. H., van Katwijk- aan-Zee. De vrouwen, in verschillende ree- derijen werkzaam, haalden enkel een kaart voor de eerste boeterij waarin zij werkzaam waren. De hoofdvrouw moet daarvoor zor gen, al weet TL nu wel, dat hij do verant woordelijke persoon is. Het rijn om zoo te zeggen vaste boetsters, die arbeiden als er werk is. Van den een gaan ze naar den ander. Eisch: acht geldboeten, elk van drie gul den, ieder© boete te vervangen door twee dagen hechtenis. Ook P. H., reeder aldaar, had rich voor dorgelijkfeit te verantwoorden. Tegen hem luidde de eisch: zee geldboe ten, elk van drie gulden, wegens de ar beidskaarten,, en dertien geldboeten, elk van twee gulden, wegens het onvoeldoende der arbeidslijst. Het O M. oordeelt noodig, dat bij elko opvatting en bij elk verlaten van den ar beid-, gezorgd moet worden, dat voldaan worde aan de wet wat betreft kaarten en lijst. De laatste zaak werd echter een week uitgesteld. G. V., hoofd van een mandenmakerij, te Katwijk-aan-Zee, had ook overtreden ten opzichte der arbeidskaart en arbeidslijst, doordien zijn vader tijdens zoons ziekte m diens werkplaats werkte met een eigen kracht en vader en zoon beiden één werk hadden aangenomen. Eisch: vier geldboeten, elke van f L50, iedere boete te vervangen door twee dagen hechtenis. De zaak werd toen een week uitgesteld. Ter zake van het zonder de vereischte vergunning een jiand in de Wielmakerssteeg te Leiden dienstbaar te maken aan zijn be drijf voor het drogen van velletjes bijv. stond terecht Joh. H., handelaar in hui den. Eisch: vier gulden boete of twee dagen hechtenis. M. J. F. M., sigarenfabrikant te Leiden, stend voor wegens eenzelfde Hinderwet- overtreding, meer speciaal het drogen van sigaren betreffende, in de Ceciliastraat. Onbekendheid met de bepaling, dat voor zulk een „kast" een vergunning noodig was, had M. deze niet gevraagd. Na het verbaal had hij zich naar de Secretarie ge haast om een vergunning aan te vragen. De ambtenaar daar scheen, zoo leek het hem toe, ook wel wat verwonderd, dat zulk een vergunning noodig was. Eisoh: drie gulden boete of twee dagen hechtenis. G. L., van Leiden, dio was opgekomen tegen een vonnis wegens visschen met een .«uvlschaar in den Stadspolder, onder Lei derdorp, hoorde bevestiging van dat von nis vragen. Bij gebrek aan beter terrein hadden eeni- ge Leidsche jongens voetbal gespeeld op openbaren grond achter de Wasstraat. Zij hadden het al jaren gedaan. Do menschen zeiden er niets van, een agent, lachte er wel eens omze dachten dat het daar mocht. Het was niet eens een mooie plek, want het zand lag er hoog. Eisch: vijftig cents boete, voor één re vervangen door tuchtschool bij niet betaling, en voor één een berisping. A. O., een knaap, die op een ander tijdstip met- een ander had gevoetbald in de Nïeuwstraat, velke ander er nu niet was, kreeg van den kantonrechter een be risping. J. K., van Noordwijkcrhoufc, reed met en op een honderkar zonder dat hij het be wijs als houder daarvan kon overleggen. Hij had ter secretarie zijner gemeente pogingen aangewend om een bewijs to er langen, maar de secretarie was gesloten toen rij open behoorde to wezen. Na den eischdrie gulden boete of drie dagen hechtenis, was hij niets te spreken, omdat het niet was zijn schuld, maar die van de gesloten secretarie, dat hij hier stond. De kantonrechter ried hem daarover bij den Raad een klacht in te dienen. Tegen B. van L., van Amsterdam, eischts het O. M., omdat hij op den Haagweg, on der Zocterwoude, niet toonen kon de ver eischte bewijzen als motorrijwiel'oerijcler, tweemaal drie gulden boete. "Uitspraak in alle niet uitgestelde zaken Maandag a. .s. De Rijkspostspaarbank-fraude. Naar „De Tel." verneemt, zal S,, amb tenaar ter Rijkspostspaarbank te Amster dam, beschuldigd van het verduisteren van een aan den Staat toebehoorend stuk', dat hij als ambtenaar onder zijn berusting had, den 28sten dozer aldaar terechtstaan. Het door S. verduisterd bedrag wordt begToot op f 12,000. Hiervan is f 4000 terugbetaald. Telegrafisch weerbericht, naar waarnemingen ia den morgen van 25 April Medogedeold door het Kon. Ned. Meteer. Lnetitnet te De. Bilt. Hoogste barometerstand 762.1 te Co rn na laagste 737.6 te Dunrossness. Verwachting tot den avond van 25 April: Meest matige tot krachiagen zuidweste lijken tot westelijken wind. Zwaarbewolkte of betrokken lucht. Buiig weer. Dezelfde temperatuur. Prins Hendrik te Leeuwarden. Men meldt uit Leeuwarden, d-d. 24 dezer aan „De N. Crt.": Hedenmorgen tegen 10 uren begaf Z. K. H. de Prins rich na zijn bezoek aan de Friesche eilanden, enz., per rijtuig naar do Groote Kerk te Leeuwarden, om de godsdienstoefening bij te wonen, onder ge hoor van ds. B. Klein Wassink. De Prins en gevolg, waarbij zich nu ook de burgemees ter, de heer A. E. Zimmerman had gevoegd, werd ontvangen bij de Oranjodeur of poort waardoor vroeger steeds de Oranjes ter kerke gingen door kerkvoogden, die het booge gezelschap naar de Koningskraak be geleidden. Daar was de Koninklijke zetel geplaatst, waaromheen de plaatsen voor het gevolg en kerkvoogden waren gereserveerd. Bij de binnenkomst van Z. K. H., stonden de talrijke aanwezigen het kerkgebouw was overvol van hun plaatsen op, terwijl op 't orgel het „Wilhelmus" werd gespeeld. Toen de Prins zijn zetel had ingenomen, sprak de predikant over de Verzekerdheid des Geloofs, naar aanleiding van Rom. VIII, vers 38a: „Want ik ben verzekerd." In het gebed had de predikant Gods ze gen afgesmeekt voor het Koninklijk Huis. Na afloop der godsdienstoefening terwijl de aanwezigen het kerkgebouw verlieten, speelde het orgel het „Wien Neerlandsch Bloed." Hierna reed het hoogt» gezelschap weer naar de woning van den commissaris der Koningin, waar werd geluncht. 'b Namiddags li uur vertrok Z. K H. per auto naar het Loo, uitgeleide gedaan door duizenden en duizenden belangstellenden, die den Prins levendig toejuichten. Leiden. Aan de universiteit alhier is ge slaagd voor het candidaats-bxamen in de rechten de heer J. S. Loko Voor de Leidsche Studentenvereeni- ging van Paedagogiek zal dr. H. Ganne- gieter Tzn., leeraar aan het gymnasium *e 's-Gravcnhage, op Dinsdag 26 April a.s., des namiddags to half acht, in een der bovenza len van bet Academiegebouw een voordracht houden over: „Het doel van hot onderwijs en de taak van den leeraar." Utrecht. Dr. A. A W. Hubrecht, door H. M. de Koningin benoemd tot bui tengewoon hoogleeraar in de noölogie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, zal op Maan dag den 2den Mei, des namiddags te 2 xiren in, het Groot Auditorium zjjn ambt aanvaarden met het houden eoner redevoe ring in do Nederlandsche taal. Het iBeutuur van het G e - meentelijk Werkloozenfonds heeft het percentage van den bijslag voor Mei vast gesteld op 100 voor de typografen en 50 voor de andere vakken. Hot ensemble Solser en Hesse heeft gisteravond aan velen, die ten schouw- burge waren gegaan, enkele amusante uren bezorgd. Een paar éénbedrijvige blij spelen: „Een, slimme streek" en ,,'t Nichtje van Buiten" werden opgevoerd, terwijl Sol ser en Hesse zelf, benevens mevrouw Hesse- Slauderof en do dichter-zanger Eduard Jacobs mot hun voordrachten de zaal tel kens niet weinig genoegen, verschaften. De hoofdschotel was evenwel de vertooning van „Chantecler," aangekondigd als een spel van de kip en den haan, in één bedrijf. Maar ook andere dieren werden er door de optredende personen, in daarop betrekking hebbende, wel wat zonderlinge kostumes, voorgesteld. Veel beteekende het geheel niet en de gezongen coupletten waren evenals het gesprek tusschen den haan en de fazant, nadat zij zich eenige oogenblik- ken verwijderd hadden ook maar zoo zoo. Het publiek lachte er niettemin, om en dat was het doel van ,,de spelende dieren/' <üb in deze parodie geen verheffende kunst be oogden. Dat kon men echter vooruit weten. De heer J P. Meysen, voeger chef in de afdeeling Tapijten van de firma Vroom en Dreesmann heeft Zaterdag in perceel No. 15 van do Maarsmansstceg een tapijt- en beddenmagazijn geopend. Ge noemd perceel, waarin in den laatsten tijd onderscheiden zaken waren uitgeoefend, is voor de nieuwe bestemming „naar de eisehen des tijds" ingericht. Er is heel wat verbouwd. In plaats van twee kleine ramen aan de straat, is er th«ns één groote spie gelruit, waarachter gelegenheid tot etalee- ren, terwijl de winkel zelf ook door bijtrek king van vroeger daar achtergelegen ka mers, veel dieper is geworden. De in vol doende mate aangebrachte electrische ver lichting voldoet natuurlijk eveneens. Dat er voor een uitgebreide collectie artikelen wordt zorg gedragen, spreekt vanzelf. In het W ©stland zijn de eerste meloenen op do veilingen aingovoerd Aaperges komen geregeld ter markt en aardbeien worden reeds per heel en half kilo verhandeld. Snijboonen en suikerboonen zijn reeds gedurende weken aan den pluk, en perzi ken, tomaten en Spaansche peper komen spoedig los. Het teeljaar vroeg, doch de glascul tuur overschrijdt de grenzen, door de na tuur aan den groei der produkten gesteld steeds verder en stouter. Een brutale oplichter. Op last van den conmiissaris van politie te 's-Hertogenbosch, is, naar „Het Huisgezin'* meldt, ter beschikking van den officier van justitie aldaar gesteld zekere J. F. S., uit Gemert, verdacht van vaischheid in ge schriften, ten nadeele van een der bankin stellingen te 's-Hertogenbosch gepleegd. De gearresteerde, een gepensionneerd In disch militair, had zich bij dio bank ver voegd, met een valsche attestatie de vita, op naam gesteld van sekeren Rilter, uit Heusden, en voorzien van een valsche hand- toekening van den burgemeester Honooop. De bankhouder sohoot op het zeggen, dat het kantoor van den betaalmeester gesloten was, daarop negentig gulden voor. Den volgenden dag toen de attestatie ge presenteerd werd, bleek, dat het stuk niet op de monsterrol van den betaalmeester voorkwam, en 't valsch was opgemaakt. Bij zijn arrestatie had S. nog slechts twee gul den van do hem verstrekte som bij zich. Krasse maatrogel. Toen dezer dagen de dorpsjeugd eener Westland- sche gemeente zich des morgens voor school tijd nog eenige oógénblikken al dartelend en heen en weer rennende te goed deed aan de stralen der lentezon werd eensklaps baar aandacht afgeleid naar een voor 't raam van een winkel in koloniale waren op het dorps plein verschijnend plakkaat met den volgen den inhoud, waarvan met de jeugd, ook de groote menschen aandachtig gingen kennis nemen. Mijne Heere Concurrente! Daaor ik mij verplicht, iiw Lékend to ma ken de vrouw van... wonende wijk... no., aangaande de wanbetaling. Ze heeft mij in enkele weken voor het bedrag van twintig gulden vijf cent ;;egge f 20.05 afge zet. Zoo ik haar billijke eondictien heeft voorgesteld, maar de Juf fe met haar bru tale bek en onbeschoftheid .act te her stellen in een beschaafde toestand. Zegt' hot voort. (Volgt handteekening). (Resb.) DeheerJ. TL, aan de Wetering schans to Amsterdam, is het slachtoffer ge weest van een flauwen grappenmaker. Den géheelen dag kwamen er aan zijn woning leveranciers, dio door hem zouden zijn op gebeld. #wee rijtuigen kwamen om den heer M. naar zijn bureau to brengen, een knecht met 20 flesschen wijn, een ander met twee doozen gebakjes, een ander met 50 sinaasappelen, en nes; een met 20 pond paaschbrooden. Verder nog bedienden met paling, gerookte zalm, bier, sigaren; dit alles zou zijn besteld voor een feestmaal tijd. De heer M. had echter niets besteld. Nog kreeg hij aanbieding van twee hoe ren, die een muurvlakte wilden huren. Eerste Haring. AanH M. de Koningin is de eerste haring aangeboden door de Zcevisscherij „Nederland", Do Zeeuw en Van Raait, te Vlaardingen. In de Neerlands Tuinstraat to Arnhem is een tweejarig kind uit do wieg met het hoofd in een pot met warm water gevallen en gestikt. Do beurtschipper De O., gisteren van Harlingen naar Franeker ver trokken, geraakte aldaar te water en men slaagde er niet in de reeds geweken levens geesten weder op to wekken. De verdronke ne was ongehuwd. Inbreker gesnapt. Men meldt uit Oldenzaal aan „De N. Crt.": Terwijl de nachtwachts Zondagnacht, om streeks twaalf uren, in de Deummgor- straat-, alhier, surveilleerden, werd hun door den heer F. G. J., te kennen gegeven, dat zich in zijn tuin onraad bevond. Onmid dellijk werd een onderzoek ingesteld. Een der nachtwachts begaf zich Achter de Muren", aan welke straat genoemde tuin grenst, dio omgeven is door een twee meter hooge schutting, terwijl een andere nacht wacht een onderzoek in den tuin instelde.' Na eenig zoeken bleek het dan ook, dat zich in een prieeltje, verscholen achter een met waschgoe-d behangen drooghek, een man bevond. Op 'de vraag van den nachtwacht wat hij daar deed en hoe hij er gekomen was, wenschte hij geen antwoord to geven. Geboeid werd hij vervolgens naar het arrea- tantenlokaal overgebracht. Hoewel de man aanvankelijk geen naam cn woonplaats wenschte op te geven, bleek het, dat hij genaamd is M. Schepers, ed woonachtig te Steenwijkerwold. Verder bleek, dat zich in den zak van zijn jas een flink mes, een flesehjc met een witte vloei stof, en een in een zakdoek gewikkelde kleefstof bevonden. De inbreker uit eeU on ander mag gerust worden afgeleid dat», men hiermee te doen heeft zal naar Almeloo worden overgebracht. Verder dient nog te worden vermeM

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 2