UK 1539T Maandag 25 .Aapril. A0. 1910. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Jnliana-Album. Offieieele Kennisgeving. Vergadering van dan Sainiiniiraid vin Laidaa, Uit de „Staatscourant". LEIDSCH "DAfi-BT. ATI PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere lettere naar plaat8rnimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. Wij hebben van dit keurige album, het welk wij verleden jaar uitgaven, nog enkele exemplaren over. Deze zijn aan ons Bureel verkrijgbaar 1 gulden per stuk. op Donderdag 28 April 1810, das namiddags te twee uren. Tc behandelen onderwerpen- 1. Voorstel om aan den Conservator van het Stedelijk Museum ,,de Lakenhal" voor ten hoogste een jaar verlof te verleenen buiten bezwaar van de gemeentekas. (87 en 121). 2. Voorstel om J. A. Fr ede riks voor den duur van het verlof van den Conservator te benoemen tot tijdelijk conservator van het Stedelijk Museum „de Lakenhal". (87 en 121) 3. Benoeming van een lid der commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal." 022) 4. Benoeming van vier leden der Plaatse lijke Schoolcommissie. (119) 6. Verzoek van Dr. A. W. Kroon Jr. om eervol ontslag als lid der Plaatselijke Schoolcommissie. (120) 8. Verzoek van Mej. P. J. A. van Baten burg om eervol ontslag als 4de onderwijze res iu de handwerken aan de school der 3de klasse No. 6. (124) 7. Voorstel om de groote zaal der Stads gehoorzaal tegen betaling van f 15 per dag beschikbaar te stellen ten behoeve van een te houden Internationaal Kegelconoours. (125.) 8. Voorstel tot regeling van de bezoldiging Tan den concierge van het Stedelijk Mu seum „de Lakenhal." (123) 9. Verzoek van de Leidsche Duinwater- maatschappij om goedkeuring van de plan nen ter uitvoering van eenige werken op het terrein te Katwijk. (117) 10. Verzoek van de Leidsche Duinwater- maaatschappij om goedkeuring tot het aan gaan van een geldleening. (118) 11. Vaststellling van het kohier der plaat selijke directe belasting, dienst 1910. (126) Leiden, 25 April. De Commissie voor het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal" geeft de volgende aan beveling ter yoorziening van do vacature, ontstaan door het bedanken van dr. A. O. Hartevelt als lid der Commissie: de hderen D, Hartevelt HOzn. en A. L. Reimeringar. B. en Ws. geven in overweging gun- BÜg te beschikken op het verzoek van mej. P. J. A. van Batenburg, om, zoo vlug mo gelijk, eervol ontslag uit haar betrekking van 4de onderwijzeres in de handwerken laan de openbare lagere school der 3de klasse No. 6, alhier, en wel met ingang van den «dag van het door den Raad te nemen be- teluit. Woensdag 27 April legt de hoer W. Drainer, hoofd der openbare jongensschool 2de kl zijn betrekking neer. 's Morgens 'zal hij afscheid nemen van de leerlingen, die daartoe in het Gymnastieklokaal aan de Picterskorkgraoht bijeenkomen. Des namiddags te twee uren hoopt hij Idit te doen van autoriteiten, collega's en be langstellenden en wel in do receptiekamer yan de Stadszaal (ingang Brcestraat). Door het bestuur van de Christelijke Kweekschool is tot onderwijzer in het Èn- gdsch benoemd de heer B. de Witte,.al- bier De Bond van Gemeente-politiebeamb ten in Nederland zal zijn jaarlijksche Alge- meeno Vergadering dit jaar houden op Woensdag 11 Mei in het Café-Restaurant „De Korenbeurs" te Haarlem. Uit den beschrijvingsbrief blijkt dat de begrooting in ontvangst en uitgaaf een be drag aanwijst van f 3045. Verder o.a.Voorstel om den termijn van voorbereiding tot het verkrijgen van gegj- vens en het beramen van plannen inzaio het herstellingsoord nog met één jaar te verlengen, omreden het bondsbestuur nog niet alle gegevens bezit, welke het noodig heeft. Haarlem wil echter het bestuur opdragen pogingen aan te wenden tot het sluiten van een contract met een goed bekend staande Vereeniging welke reeds een eigen herstel lingsoord heeft. Amsterdam stelt voor: Het Bondsbestuur zal trachten bet daarheen te leiden, dat art. 2 van de Proeve wetsontwerp, saamgesteld door den Bond, ter verkrijging eener wette lijke regeling van den Rechtstoestand der Burgerlijke Ambtenaren, voorkomende in No. 93 van „De Rechtstoestand" (Deo. j.l.), zoodanig worde gewijzigd, dat ook politie beambten daaronder worden begrepen. Een voorstel Leiden luidt: „De „Leidsche Politievereeniging" stelt voordat vanwege den „Bond van Gemeen te-politiebeambten in Nederland" wordt besloten over te gaan tot de oprichting van een „Weeratandskas," waaruit degenen, die buiten hun schuld uit den dienst worden ontslagen, zullen worden gesteund tot zij een andere betrekking hebben gekregen. „Om tot de oprichting van die „Weer- standskas" te komen, stelt rij voor: dat elk lid van den Bond, daarvoor 1 oent per week boven de gewone contributie zal betalen, wat, bij een ledental van 2500, 25 gulden por week zal bedragen. Het eventueel ontslagen lid bohoudt dan hetzelfde tractcment, dat hij in zijn dienst heeft gehad, tot zoolang hij werkzaamheden heeft gevonden, waar door hij behoorlijk in rijn onderhoud kan voorzien. Die steun wordt echter niet ver leend, wanneer blijkt dat het lid door grove nalatigheid in rijn dienst is ontslagen. Het Bondsbestuur zal elk on1 dag onderzoeken en naar omstandigheden handelen en daar van op de eerstvolgende algomeene vergade ring verslag doen." Het examen voor krankzinnigenver pleging, af te nemen vanwege de Neder- landsohe Vereeniging voor Psychiatrie en, Neurologie, is vastgesteld voor „Ende geest" op 17 en 18 Mei In Don Haag is overleden, 61 jaar oud, mr. N. B. H. F. Arriëns, oud-president van do Wees- en Boedelkamer te Batavia. Onder de verrassingen, Z. K. H. Prins Hendrik ter gelegenheid van rijn verjaar dag bereid, behoort het portret van, H, K. H. Prinses Juliana, op last van H. M. de Koningin naar het leven geschilderd door mevrouw Therèse Schwartze van Duyl. De kunstenares, die het stuk, daags te voren, ten Paleize opstelde, werd des oen ton,ds van den verjaardag door Z. EL H. ontboden, die haar Zijn groote tevreden heid en dank betuigde. De kapitein H Meijwert, van het 11de reg. infanterie te Ede, wordt 1 Mei overge plaatst bij het 4de reg. van dat wapen te Delft. De luit.-kolonel F. J. A. H. Hendriksz, benoemd bij het 4de reg infanterie, wordt belast met hot bevel over het 3de bataljon van dat korps te Gouda. De bij het wapen der artillerie tot majoor benoemde kapitein E. A. F. Blok huis, blijft in zijn nieuwen rang voorloop ig werkzaam bij het departement vap oorlog. De legerplaats bij Harskamp zal van 4 tot 13 Augustus worden betrokken door oompagnieën van het reg. grenadiers cn jagers, het 4de en het 10de reg. infanterie. ALPHEN. De vergadering der Districts- vereeniging van de Ohx.-Hist. Unie heeft besloten voor de a.s. verkiezing van leden dor Prov. Staten het aftredend lid den heer W. Los opnieuw te candideeren en den can- didaat der Roomsch-Katholieken te steunen op voet van wederkeerigheid. De S.-D. A.-P. heeft besloten aan de Statenverkiezing deel te nemen. Als candi- daat werd F. van der Goes gesteld. BOSKOOP. Tot onderwijzer aan de School met den Bijbel is benoemd d-3 heer P. J. Bakker, alhier, die deze benoeming heeft aangenomen. BENTHUIZEN. In plaats van den liee«r W. van Dorp, die bedankte, werd tot voor zitter van de Chr. zangvereeniging „Onder linge Zanglust", gekozen de heer J. BI ij leven. KATWIJK-AAN-ZEE. Zeven boomsehui - ten brachten hier versche viscli aan. Do hoogste besomming bedroeg f 79,75, de laagste f 67,90. Tarbot bracht per stuk f 4 opgriet f 0,40 tot f 1.tong f 0,20 tot f0.75; keu por mand f2,75; schar per mand f2. NOORDEN. Tot onderwijzeres in de nut tige handwerken, aan de Bijzondere school alhier is benoemd, mej. Den Ouden. LISSE. Toen gistermorgen de woning van den 84-jarigen alleen wonenden C. Zonder wijk op het Hofje, ongewoon lang gesloten bleef, brak men deze open en vond men den ouden man levenloos Een hartverlam ming is hiervan de oorzaak, zegt men. Door zekeren Faas werd Zaterdag een 9-jarig jongetje bij de politie gebracht, dat voorgaf uit Haarlem te komen en de groote scheepvaart te willen gaan zien, waarover hij veel had gelezen. Door de politie werd hij echter naar zijn ouders te Haarlem te ruggebracht. NOORDWIJKERHOUT. Mejuffrouw M. Reyneveld, die zich geruimen tijd met de leiding der Zondagsschool heeft belast, nam Zondag wegens haar aanstaand huwelijk af scheid van haar leerlingen, die allen ruim schoots op bruidssuikers werden onthaald. Het zesjarig dochtertje van den land bouwer C. H. kwam te vallen van oen steiger, waar zij spelenderwijs op was ge klommen. Ze kwam zoo ongelukkig terecht, dat een arm gebroken was. Per rijtuig werd zij naar dx. Van der Weyst vervoerd. SASSENHELM. De Raad is bijeengeroe pen tegen Woensdag 27 April, des avonds te halfacht. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Eervol ontslag en benoeming lid commissie t. w. v. schoolverzuim- 3. Be noeming commissie bezwaarschriften H. O. 4. Aanbieding verslag gemeente en volks huisvesting. 6. Adres P. Willems dispen satie art. 11 bouwverordening. 6. Herstel rioleering noordelijk deel gemeente, pand) A. v. Breda. 7. Vaststelling kohier school gelden 2de kwartaal 1910. 8. Comptabiliteit 1909. WOUBRUGGE. De Raad vergadert Dins dag a.s.t des morgens te elf uren. Punten ter behandeling: lo. Mededeelingen2o. Aanbieding verslagen; 3o. versoek eervol ontslag hoofd der school te Hoogmade; 4o. besluit tot wijziging der verordening op do scholen; 5o. verzoek om een bijdrage in de kosten van bediening der brug te Hoog made, bij riekte; 6o. bijdrage in kosten der Gemeentelijke Hoogerc Burgerschool te Leiden; 7o. rekening Gezondheidscommissie 1909 8o. af- en overschrijvingen begrooting 1909 9o. benoeming stembureaux; lOo. het geen verder ter tafel cal worden gebracht* Op de grens van Woubruggo en Ouds hoorn is opgehaald het lijk van O. H. Els- geest, een jongmensch, lijdende aan toeval len. Hoe h§t ongeval hem is overkomen kan niet worden vastgesteld. ZOETERWOUDE. Van den warmen stal naar de frissohe weide is voor het rundvee een groote overgang. Loopt het pas buiten, en krijgt het zulke koude, natte dagen als thans, dan is het onhoudbaar voor de die ren. Kopziekte, een govolg van natljcid en koude, laat zich dan ook al geducht gelden onder het vee en heeft reeds ten n&deele van enkele landbouwers slachtoffers ge- eischt. Het zoontje van den landbouwer Van L., alhier, dat den vorigen Zondag, door eigen schuld door een auto werd aangere den, is geheel hersteld. Toen de tuinder R., alhier, gistermor gen in zijn tuin kwam, deed hij de onaan gename ontdekking, dat 'n koo in z'n tuin 'n wandeling maakte 't dier had vrij wat schade aangericht, daur het links en rechts door de bloembollenbedden had gcloopen. Het rund is door den veldwachter D., ge schut en in den loop van den dag aan den eigenaar, den landbouwer R., uit Leider dorp, gegeven. De aangerichte schade, zal door den landbouwer worden vergoed. ZEGVELD. De uitslag van do aanbe steding voor het maken van nieuwe nood- deuren ©n bijbehooronde werken aan da Blok; huisbrug, voor de waterschappen onder Zeg veld en Kamerik, is deze: C. da Jong, te Kamcrik, f 3468W. van Vreeswijk, tc Ka rn orik, f 3294; G. Beukers, te Zcgvald, f 3450; J. J. van de Toorn, te Zegveld, f 3334; B. Wassing, te Woorden, f 3275; J. Slager, te Woorden, f 3388; J. de Hoog, te Waarder, f 3319J. P. Boot, te Waar der, f 3424; J. Vermeer, te Ilakon dorp, f 3349. De gunning werd alsnog aangehou den. ZOETERMEER—ZEGWAARD. De Joir- gelings vereeniging op Gcref. grondslag „Hebt de waarheid en den vrede lief", heeft besloten haar 127s-jarig bestaan buitenge woon feestelijk te horden ken. Ean commissie tot regeling en samenstelling van het f©3et is door de Vereeniging benoemd, bestaande uit de hoeren A. Braukman, W. Chardon, H. Brinkers, H. Nieuwenliuizeu en A. D. van Rijs. ZWAMMERDAM. Alhier is opgericht oen Knapen vereeniging onder den naam „Obad- ja", met 15 leden. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Sep tember benoemd tot leeraar aan de Rijko- hoogere burgerschool te Sappemeer, K. Blom, thans tijdelijk leeraar aan die school. Voor den tijd van vijf jaren, gerekend van 17 Maart, benoemd bij het pereoneel van den geneeskundigen dienst der land macht, tot reserve-officier van gezondheid 2de klasse, de heer B. Plomp, arts. Met ingang van 16 Mei, benoemd tot di- reoteur: 1. van het telegraafkantoor te Arnhem, O. C. Gorter, thans in gelijke betrekking te Zwolle; 2. van het telegraafkantoor te Zwolle, J. H. Keraper, thans in gelijke betrekking te Delft. Aan den majoor E. W. baron van der Capellen, belast met het toezicht over de depots huzaren, en aan den kapitein W. O. baron Röell, van het 1ste regiment ves ting-artillerie, vergunning verleend tot het aannemen en dragen van de onderschei dingsteekenen van eereridder van de Johan- niter-Orde, hun door den Duitschcn Keiacr geschonken. Benoemd tot vertegenwoordigers der Re geering op het van 19—24 September e. k. te St-Potersburg te houden 5de periodiek internationaal congres voor verloskunde en vrouwenziekten, dr. B. J. Kouwer, hoogleer- aar te Utrecht en dr. H. Treub, hoogleer- aar te Amsterdam. Bij Kon. besluit is de heer F. Ruete, vioe-oonsul der Nederlanden te Montevi deo bevorderd tot oonsul aldaar, en is do heer E Guyer benoemd tot vice-consul te gemelder plaatse, beiden buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van het consulaat omvat do Republiek Uruguay. Aan den heer Ruete kan in het Nedcr- landsch en aan den heer Guyer in het Fransch of Engelsch geschreven worden. Gemeenteraad van Lisae. Voorzitter do heer G. van Parijs Sr. Afwezig do hoeren Prins en Lefeber. Kennis genomen werd van een schrijven van- de Commissie van Toezicht van den Rijkstuinbouwwinteroursua alhier, houdende een dankbetuiging voor do gunstige be schikking op haar verzoek in zake een gel- delijken steun. Op een verzoek van do Christelijke work- liedenvereoniging „Bid en Werk" om to mogen gebruiken voor haar maandelijksoho vergaderingen een lokaal vap de Open bare School werd goedgunstig beschikt. Van de Regoering was voorts ingekomen een ontwerp-akte van overdracht van het Post- en telegraafkantoor. Na voorlezing hiervan werd door don voorzitter medege deeld dat deze akte in zooverre was gewij zigd dat de overdracht zal plaats hebben op 16 Mei 1910 of eerder als do betalings order van do kooppenningen aan de ge meente is uitgereikt. Deze akte werd daarna conform goedgekeurd. De tweede kwartaalstaat van het kohier schoolgeld werd vastgesteld op f 140.85. Daarna kwam nogmaals in behandeling de aanbieding van den hoer M. J. Guldemond inzake een strook grond ter verbreeding van de Kapelsteeg. Zooals men rich uit het vorige raodsver- slag zal herinneren, had de heer Gulde mond aangeboden een strook grond ter breedte van 4$ Meter gerekend uit het hart van de Kapelsteeg voor do som van f 4000. De Raad besloot hierop niet in te gaan, maar oen bedrag van f4000 te willen geven voor een strook grond ter breedte van 5$ Meter uit het hart van de Kapel steeg De heer Guldemond nu had hierop geantwoord, dat hij wel een strook grond van 5$ Meter wilde afstaan, maar voor een som van f 4790, en wel, omdat het naastge legen pand daardoor merkelijk in waarde zal verminderen en hij hierdoor ook nog een gedeelte van rijn bollenschuur moet sloop en. B. en Ws. haddon hieromtrent geen advies uitgebracht. Do heer Yan Zanten meende, dat dc Raad het maximum had geboden en niet hooger mocht gaan, omdat het hier weliswaar een gemeentebelang gold, maar niet minder een belang voor den heer Guldemond. Do heer Van der Veld was het hiermede volkomen eens. De Voorzitter echter en de hecren Tromp en Pijnacker waren het wel met den heer Van Zanten eens, dat een bedrag van f 4000 ruim genoeg was, maar zij meenden, dat men het belang van den heer Guldemond buiten spel moest laten en alléén het ge meentebelang in het oog moest houden. De hoor Pijnacker braoht hieromtrent ook nog in het midden dat eon verbreeding van de Kapelsteeg aan den andoren kant in de naaste toekomst onmogelijk is. Aan dezen kant is het wel mogelijk, dus moet men het daarheen sturen dat het ook ge beurt. Maar, zei de heer Pijnacker, ik meen, dat hierover nog wel iets to neggen valt, doch dat dit minder goed is in een openbare ver gadering, want dan kan de heer Gulde mond alles van te voren weten uit de oou- ranten en dat acht ik in 't belang van do gemeente niet goed, en daarom stel ik voor de discussion hierover voort te zetten in ge heime vergadering. Aldus geschiedde. Na een geheime zitting van een half uur werd de vergadering heropend en stel de de heer Van Zanten voor om afwijzend te beschikken op dit aanbod van den heer Guldemond en hem te berichten, dat de Raad het bod van f 4000 handhaaft tot Dinsdagavond a.s. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Daarna werd de vergadering gesloten. SPORT. Sportagenda. Woensdag 27 April. Hippische Sport Courses tc Duindigt Wedstrijdresultaten van 24 April. Voetbal. Noderlandscho Voetbal-Bond. Arnhem: NederlandDuitschland 42. Westelijke Eerste Klasse. Breda: VelocitasH. V. V. 42. Leidsoho Vootba 1-B o n d. Geen der wedstrijden vond doorgang. .Voetbal. Op het wedstrijd-programma van den N. V.-B, stond voor gisteren ook nos do wodU strijd D. F. C.Ajax. Vooral omdat D. F. C.Ajax ook op 1 Mei was vastge stold on bovendien gisteren do Nederland Duitsohland-wodstrijd plaats vond, meenden wij, dat het plaatsen van den gonoemd-au wedstrijd op 24 April oen vergissing was. Dooh eorst Zaterdagavond vernamen we, dat deze wedstrijd toch op 24 April gespoeld moest worden. Hot terrein van D. F, C, werd echter afgekeurd. Arnhem: No dorian dD uitschland 4—2. On zo bijzondere correspondent seiad* uhj Zondagavond Arnhem, 24 April. Do Hollanders winnen met viertwee. Rust ééntwee. Duiteoh- land leidt na 21 minuten. Holland maakt na een half uur gelijk. Duitschland leidt opnieuw na 43 minuten spelen. 26 minuten na fust maakt Holland gelijk. Vlak voor tijd ontstaat dorde en viordo doelpunt dor Hollanders. Holland heeft gelukkig gewon nen, de verdediging was slap, Horburgor en Kossler schitterden. D«d Duitschcrs waren snel, maar schoten niot te best. De „Crt." schrijft over den wedstrijd oud- De Duitscho aanvoerder wint den t<us kiest eerst hot voordcel van den op dat oog© n blik slochte weinig bo too kenen den wind, zoodat om 2.34 Francken den bal aan het rollen brengt». Onmiddellijk na den aftrap krijgt do Duitscho voorhoede den bal en do roohter- vleugcl doet oen good doorgezetten aanval, waarbij Ottcn echter 't gevaai' afwendt. Toch blijft de bal oenigo cogonblikken op de Hollandsoho helft, waaraan Lutjcns een einde maakt door keurig op to brengen. Op het beslissende moment plaatat hij ech ter het leder iets to schuin, waardoor Wed- oker zijn voorzet niet moor kan bereiken. Dan kort aohter elkaar twee vrije schop pen, één tegen Holland en één tegen Duitsch land, beide wegens handsdo laatste vrije schop schijnt gevaarlijk te worden, voor Duitschland als Francken plotseling don bal om oen der oohterspolers werkt en kei hard inschiet. Do lat komt den Duitechen dool verdediger echter tc hulp en het go vaar is afgewend. Holland blijft aanvallen, maar hot blijkt al spoedig, dat do Duitschcrs over een paar verrassend snelle voorhoedespelers beschik ken en tot tweemaal too is het Wegele, dio door vlugge uitvallen do harten, der Hol- I landsche supporters van schrik sneller doet kloppen. Hij wordt telkens echter te veel door de oranje achterhoede gehinderd om zuiver tc kunnen schieten, maar toch blijkt het, dat oppassen hier het wachtwoord Kal zijn. Een overweldigend snol opbrengen van Wolcker stelt Franckon in staat den bal in te koppen, maar Hempol redt en als Tho- mee dan het leder krijgt, wacht hij een oogenblik to lang, waarvan do Duitscho verdedigers dankbaar profitcercn. Een aanval van Holland strandt op buitenspel en dan 10 minuten na hot begin, krijgt 1 Duitoohland den eersten „Eckstoez" to nemen. Beeuwkcs doorleeft hierbij een allergc- vaarlijst moment en racer door geluk dan door wijsheid wordt het gevaar bezworen. De Duitsche achlerspelers blijken intus- sohen van een zeer solide kwaliteit te zijn en hun eenige fout is misschien, dat zo een enkele maal wel wat te hoog trappen. Over het geheel ligt er over het spel der onzen, op een enkele uitzondering na, een zekere kalmte, die aan laksheid grenst, waartegen het vurige spel der Duitschers bijzonder gunstig afsteekt. Gehrts profi teert dankbaar van do hem enkele malen geschonken gelegenheid om onzen verdedi gers zijn hielen to laten zien, maar Beeuw- kes laat zich niet zoo gemakkelijk passee- ren. Toch hebben do Duitschers in deze perio- do cenig overwicht, maar reeds is er 23 miDuten gespeeld eer ze dat in een punt weten uit te drukken; een punt waaraan de IIoHandsche verdediging meer schuld had dan de Duitscho aanval. Een als voor zet bedoeld schot van Wegele komt vlak voor het dool neer. Ottcn springt op om den bal weg te koppen, raakt liet leder echter verkeerd en juist over den vlak achter hem sbaanden Bceuwkes heen wipt de bad in het net. Een hartelijk applaus begroet iqtusschen de door de Duitschers welverdiende leiding. Dit fc?genslagje schijnt onze spelers wat ♦et meerdere activiteit te prikkelen en liet pu bliek tracht door een enorm gejuich er het Haarlemsche vuur wat in te brengen. Wer kelijk is hierdoor Holland thans superieur en vooral do beide vleugels verrichten zeer verdienstelijk werk. Kossler is weer hijzon der handig en schiet goed maar eerst redt de doel verdediger en daarna t rapt een der backs den bal over zijn doellijn. Een reuzenkei van Thomce vliegt in Wf

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1