N», 15388 Don tl er dag 31 April. A0. 191U. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Irma Harding*. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentien van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 0ent3. Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PltlJS DEZEll COUUAKTi Voor Leidon per week 9 Oentsper 3 maanden ..'IJ./* 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post 9 1.65. Het onderzoek inzake de exploi tatie Tan het Openbaar Slachthuis. Herhaalde malen is reeds de vraag toT. ons gekomen, hoe ver de oommissie van, onderzoek in zake de exploitatie van heb Openbaar Slachthuis is gevorderd en of het toegezegde rapport spoedig, eerlang cf. in afzienbaren tijd zal verschijnen, Wij u"*b- ben eerst heden in de vragenrubriek daar op eens geantwoord. De vroeger ingekomen vragen publiceerden we niet. We meenden dat de Commissie rustig aan het werk moest worden gelaten en teekenen "an ongeduld van verschillende zijden zou ha-u* mogelijk gejaagd kunnen maken wat op de volledigheid van het onderzoek en dus op de betrouwbaarheid van het rapport van invloed zou kunnen zijn. Maar nu duurt het toch wel wat al te lang. De Commissie, zooals men weet bestaan de uit de heeren dr. Meulcman (voorzitter), Bosch, Corts, Van Gruting en mr. Fokker, werd benoemd in de vergadering van 25 Februari 1909. Heel spoedig vernamen wij dat de Commissie het overzicht had dat nie mand minder dan de gemeente-secretaris mr. De Vries van Heyst, haar als secreta ris was ter zijde gestedd". De Commissie was een behoorlijk crediet verleend voor onvermijdelijk te maken icos- ten, zij kon dus onmiddellijk haar onder- izoek beginnen. En zij is dadelijk aan 't werk getogen. Eerst met de inrichting te Leiden te bezoeken, en de exploitatie na te gaan, en daarna door naar de Slachthuizen elders te gaan om met de daar verkregm gegevens den toestand aan ons Slachthuis te vergelijken. Stil heeft men de Commissie de gegevens laten yj en bewerken en ge> pers heeft zelfs maar kaart te kijken. In Ami oogenblik een Commii het onderzoek naar van le gemeentelijke ElectrisitlukfceivtBaie gaat het heel anders. Deze Commissie is nog maar kort bezig en telkens leest men er reeds iets over. Haar gangen worden nagegaan en het publiek weet steeds waar het onderzoek wordt in gesteld, waarover het loopt, en welke per sonen worden gehoord. Daarmede vergeleken heeft onze Com missie zeker allerminst reden tot klagen over al te groote belangstelling of wil men nieuwsgierigheid van de buitenwacht. Maar dan zal zij het ook kunnen vergeven, dat we ons eindelijk eens tot tolk maken van hen, die met een: Zuster Anna ziet ge nog niets komen?" bij ons kwamen aankloppen. Er zijn nu al veertien maan den van onderzoek verloopen en nog heb ben we niets vernomen. En van tweeën één: de toestanden deu gen of deugden op het Slachthuis niet of de exploitatie wordt cr gevoerd, zooals het behoort. In beide gevallen mag het licht, dat de Commissie ad hoe er nu ongetwijfeld over ontsteken kan, geen dag langer uitblijven dan noodig is. Heerschen cr verkeerde toestanden dan moeten deze spoedig mogelijk veranderd en verbeterd worden. Is dit niet het geval en kan den direc teur geen verwijt treffen, dan vooral is het noodig, dat d3 verdenking, die reeds veel langer dan één jaar op hem rust en waar aan de motie-Aalberse, die aanleiding gaf tot het instellen dezer Commissie zooals de voorsteller indertijd zelf verklaarde, haar ontstaan hoeft te danken, worde opgehe ven. Daarom zouden we de Commissie wil len raden: Kom nu toch eindelijk met het rapport, dat ge zoudt uitbrengen. Mocht onverhoopt u het licht, dat ge noodig acht, nog niet geopenbaard zijn, geef dan alvast de gegevens, die een on derzoek van veertien maanden u hebben kunnen verstrekken. Pe gemeenteraad, die u het onderzoek toevertrouwde, en de burgerij, die acnJ.'r den Raad staat, hebben beiden er recht op. Leaden, 21 April. De Zuigelingenzorg krijgt in iederen be schaafden staat vaster vorm. De volks kracht, die behouden en gewonnen wordt door een instelling als ook onze stad nu be zit, dient niet onderschat, ze is nog onge subsidieerd de jonge vereeniging heeft rond te zien naar geldmiddelen. Die wil zij o. a. zien te verkrijgen door het geven van een concert, morgenavond n de kleine zaal van de Stadszaal. Daar zullen de dames Hesseling, Van Geer en Rappard en de heeren Polak Da- niëls, Himpe en Arntzenius een avond van kamermuziek geven voor 't mooie doel tot instandhouding van de hierboven genoemde vereeniging. Mogen vele stadgenooten, mede door liet goede doel geïnspireerd, tot bezoek aan dezen avond worden opgewekt In zijn derde voordracht in het Volks huis behandelde de heer Koops de beteeke- nis van den wil, van een krachtigen wil die ten goede is gebogen. Hoe kan de wil gesterkt worden Hoe kan men kindereu lecren willen? Uiteengezet werd, in ant woord op dene vragen, dat een kind aller eerst de gelegenheid moet hebben tot wil len, en daartoe in vrijheid en blijheid, bui ten gevaar, moet kunnen spelen, omgang met andere kinderen hebben moet, speel goed behoort te krijgen waar je wat van maken, wat mee worden kan. Met nadruk werd gewezen op de verslappende gevol gen van het uit den weg ruimen van moeilijkheden door ouders of ouderen. De kinderen moeten zeiven opruimen, tot een behoorlijk eind komen. Moedig ze aan, rna^r help ze niet. Laat ze scharrelen. De overgang van spel tot bezigheid is geleidelijk. Zorg dat wat ..rnoet" didrom niet vanzelf minder aantrekkelijk lijkt dan wat „mag." Eisch dat wat moet, geschiedt, dat plicht vervuld wordt. Lecren gehoorzamen is de eerste en de onmisbare voorwaarde tot lceren willen. Omgang met menschen die een krachtigen wil ten goede hebben, is van diep-inwerkende beteekenis: daar naast de aanraking, door boeken en verha len, met mannen en vrouwen van stavast. Een volgende maal over het buigen van den wil ten goede: hierbij zal de beteekenis blijken van een zuivere ontwikkeling van het gevoelsleven. De majoor L. E. Hinrichs, van het 4de reg. infanterie te Gouda, is overgeplaatst bij het 1ste reg. van dat wapen to Assen. De 1ste luit. I. M. P. A. Quadekkef, van het 3de reg. veldartillerie, wordt 2 Mei gedetacheerd b de instructie-batterij te Arnhem. Door hot ministerie van waterstaat (hoofdbestuur der posterijen en telegra phic) is aanbesteed het verbouwen van het telegraafgebouw te Leiden. Laagste in schrijver was de heer "W. van der Drift, alhier, voor f 9876. Prins Hendrik heeft van do Koningin op Zijn jaardag twee mooieHongaarsche appelschimmels gekregen, die Dinsdag op den rijtoer van het Kon. echtpaar voor de eerste maal dienst deden. De voorzitter der Tweede Kamc, graaf van Bylondt, heeft voor eenige dagen de Residentie verlaten. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Arnhem ds. A. B. te Winkel, to De Meern. In de gisteren gehouden vergadering1 van den gemeenteraad van Amsterdam kwam in behandeling een voordracht van B. en Ws. tot wijziging van de verordening op de heffing van bijdragon Ier tegemoetko ming in de kosten der Universiteit, mot een amendement van dm lieer Van Kuyk- hof. Do door B. en "Ws. voorgestelde wijzi ging bedoelde om van de bijdragen voor onderwijs en examens vrij te stollen; tel kens voor den tijd van ten hoogste- één jaar, lien, die met gunstig gevolg ccn der examens, bedoeld in artt li. 12 cn 157 der wet tot regeling van het liooger onder wijs of het eindexamen van do H. B.-S- met 5-j. cursus hebben afgelegd, uitmun ten door aanleg en bekwaamheid cn niet in staat zijn de bijdragen te betalen. Voorts oin het mogelijk te maken, dat aan hen die als student zijn ingeschreven na be taling van f 200 en do theologische lessen volgen aan de universiteit met hot stellig gebleken voornemen om tot predikant by eenig kerkgenootschap te worden opgeleid, door B. en Ws. een restitutie van f 100 kan worden verleend. Do heer Van Kuykhof wilde doen vervallen de woorden „uitmunten door aanleg en be kwaamheid." Na langdurig debat werd het amendc- mcnt-Van Kuykhof verworpen met 23 te gen 9 stemmen. Het tweede deel der voor dracht (college-gelden theologie) werd ver volgens aangenomen met 33 tegen 9 stem men, waarna de voordracht jn haar geheel zonder stemming werd goedgekeurd. ALPHEN. Bij de stemming voor de Ka mers van Arbeid, was de uitslag als volgt: I. Bouwbedrijven, 5 leden-patroons: Joh- v. Leeuwen 4 stemmen, A. v. Dam 4, B. Snol, 2, E. J. Bruggeman 7, J. Kerkhoven 3, D. Boot 7, Jhr. J. L. Rocll 2, L. Ges man 3, G. Ottens 3, P. v. Dijk 4, Joh. Vlas- man 2. (9 briefjes ingekomen!. Bouwbedrijven, 5 led en-werklieden: A. Kerkvliet 5 stemmen, C. Zevenhoven 7, Tb. Retel 22, P. Snel 13, C. Blom 2, L. Burg graaf 2, J. Wecker 1, H. Stapper 3, W. de Vries 13, G. de Jeu l", C. Boele 15, H. Vis ser H. Munderman 4, J. Busman 11, J. Sluyk 10, G. W. Blom 18, G. de Jeu 13, W.; van Leeuwen 1, A. Busman 1, E. J. Bruggï- man 1, A. v. Dam 1, A. de Jong 1, C. v Keekcn 1, 1 van onwaarde, 34 briefjes in gekomen. II. Voedings- en genotmiddelen, 5 leden- patroons: B. v. Wijk 1 stem, C. v. d. Berg 2, R. v. Abshoven 1, J. B. Samson 1, W. v. Wijk 1, A. Vcrduyn 1, T. de Rooy 1, J. Stokhuizen 1, W. G. J. v. Leeuwen 1. Voedings- en genotmiddelen 5 leden-werk lieden: A. Zwaan 2, A. de Jong 11, J. Groemlijk 5, P. de Groot 1, R. de Grauw. 4. H. Rijk 1, J. Belt 1, G. Bossemeyer 1, P. Melk 1, J. Ketenes 1, J. Mol Sr. 1, B. v. d. Neut 2, M. Vis 1, W. G. F. v. Leeuwen 14, J. Ileyneman 4, J. Stapper 11, C. Koord-s 7, C Plomp 10, Zevenhoven 2, Kerkvliet G. de Jeu 1, M. de Grauw 2, D. Boot 1, E. J. Bruggeman 1, P. v. Dijk 1, A. v. Dam 1, Joh. v. Leeuwen 1, A. Stel G, D. Bands- ma 1, Boele 1, B. de Jong 1, B. Hoogcvecn 1 P. J. Kraan 1. J. Boek 1, W. de Vries 1, H. Visser 1, H. Munsterman 1, W. Batelaan I. Th. Jongenecl 1, J. v. d. Maat 1, A. Krom 1. G. W. Snel 1, S. C. v. d. Spelt 1, 27 briefjes ingekomen. HAARLEMMERMEER. Zekere De R., wonende in do Kcrklaan, Ringdijk bij Half weg, werd door ocnigc kleino jongens, ter wijl hij op het land aan het work was, voort durend geplaagd. Eensklaps maakte hij zich' zoo boos (cn niet ton onrechte), dat hij een der jongens greep en dezo in een sloot wierp. Gelukkig was er niet veel water in do sloot en waren cr andere personen in do omge ving, die den jongen cr weer uithaalden. Toch is een dor gelijke strafoefening niet op haar plaats. Een heer en oen dame uit Amsterdam, beladen met bloemen van de bloembollou- vcldcn, werden door eenige opgeschoten jon gens aan den Sloterwcg bij dc Lijnden las tig gevallen, voornamelijk om bloemen. Zij trokken daarbij dc damo van het rijwiel, waardoor zij zich ernstig bezeerde, zoodat zij de reis niet zelf kon vervolgen. Van deze verregaande balddadigheid is aangifte bij do politie gedaan. HILLEGOM. Nu de Noord-Zuid-Holl. Tramwegraaatschappij j.l. Zondag door liet bezoek aan de bollenvelden meer dan f 1000 heeft ontvangen, zal aan het personeel, dat daarvoor in aanmerking komt, de gebrui kelijke fooi worden uitgekeerd. LISSE. Gisteren heeft alhier een zeer be langrijke hyacintenveiling plaats gehad bij de heeren Segers cn Co. in liquidatie, onder directie van de heeren II. Homan en Zn., te Noordwijk, en H. Bader, te Sassenheim. De belangstelling voor deze veiling ,vas groot cn de kooplust voldoende. Wij noteer den voor onderstaande soorten de volgende prijzen: Moreno f 18 d f 20, l'Innocense f 20 a f 25, Yellow Hammer f 15 ft f20, Queen of the Blues f 20 a f 30, Angon.es Christina f 7 a f 9, mr. Plimsol f C a f 9. Grandeur a merveille f 8 a f 10. Grand- maitre f 8 f 12, Roi des Beiges f 15 ft f '23, Grand Lilas f 15 a f 20, La Grandcsse f 15 a f 18, Gertrude f 9 ft f 12, mad. Van der Hoop f 15 a f 20. Kins of the Blues f 9, Marie f 8, Rose a merveille f 20 a f 24. E. W. Baron van Tuyll f 8. De prijzen, zijn be rekend per bed van 3 R.R. en moeten ver hoogd worden met 10 pCt. kosten. Do vei ling bestond uit circa 1000 nummers en groote partijen, NIEUWVEEN. Op het verzoek van den Geref. kerkeraad aan den Raad dezer ge meente om afschaffing der kermis op Zon dag is afwijzend beschikt. REEUWIJK. Tot ouderling der Ned - Herv. Gein. alhier ia gekozen öo heer W. J. Gaikhorst, die deze benoeming heeft aange nomen. SASSENHEIM. Alhier is gisteren itf „Concordia" do provinciale voorjaarsverga dering der Nat. Christcn-Gchc'lonthouders- vcrceniging gehouden. Do onderlinge bid stond, 's voormiddags te halfelf, word ge opend door den afdeolingsvoorzitler, dort heer J. Molenaar, die, na gezamenlijk ge zang van Ps. 123 vs. 1, las Ps. 126, ter wijl voor slotzang was gekozen Ps. 84 vs. 3.' Do morgenvergadering om elf ur>n waö hoofdzakelijk gewijd aan huishoudelijke za ken cn werd geleid door den voorzitter^ ds. W. H. II. Dijkman, van Rozenburg. Na lezing van Markus 1 en het zingen van Ps. 25 vs. 7, opendo do voorzitter de bij eenkomst met den niet talrijk aanwezigen een hartelijk welkom toe to roepen. Met een toespeling op de beteekenis van „Concordia", d.w.z. eendracht des harten,' zeido do spreker, dat er concordia in ons moet zijn, zooals wij nu in „Concordia" zijn. Door eendrachtig samen te werken! kunnen do geheel-onthouders vool goeds tot stand brengen. Uit het verslag van den penningmeester* bleek, dat do inkomsten bedroegen f 111211 /t en do uitgaven f 131.22, zoodat cr een batig saldo was van 'f 12,997a- Door den secretaris werd meegedeeld, dat opgericht waren do nieuwe nfdeclingen, Sommelsdijk, Pultcrshock cn Numansdorp. In liet bestuur heeft geen verandering plaatst gehatL Als plaats voor do volgende najaarsver gadering werd gekozen Schiedam. Nadat door een paar afgevaardigden nog enkele mededeel ingen waren gedaan, werd. gezamenlijk koffie gedronken. Do namiddagvergadcring, om drie uren, werd ingeleid door ds. Van Geest, van 's-Gravcnzando. Hierna kreeg freule H. B. do la Basse- cour Caan, to 's-Gravenhage. het woord over: „Zending en Alcohol;" Dezo twee zaken, zeido spreekster, staan mot elkaar in nauw verband. Er wordt veel sterke drank in Indio gobruikt, zoowel uit Europa ingevoerde, al si daar geproduceerde. Dczd laatste, de z.g< palmwijn, is do geliefkoosde dranlc der in landers. Door do geheelonthouding is togen' het gebruik daarvan ook reeds do strijd aangebonden. Enkele afdcelingen zijn roe<ln opgoricht, als onder de Batakkers en onder, do Dajakkcrs. Nadat door do spreekster nog enlwlo zoj Icon betreffende de Zending waren moegc-i deeld en daarmeo de invloed hiorvan op< verschillend gebied was aangetoond, ein-' digde zij. Door don Voorzitter werd nu voorgesteld het punt „Tuberculose cn Alcohol" van d« agenda af to voeren, om liet op een vol gende vergadering door 'n medicus te laten in», leiden. De collecte, op dezo bijeenkomst ge houden, hraclit op f 5.267s- Nadat do vergadering met gebed was ge sloten, ging men een kijkje nomen op det hloembollenvclden, waarna in „Conoordia" liet .middagmaal werd gebruikt. In dc 'openbare avondvergadering, hiold do voorzitter, ds. Dijkman, alleen een in leiding, waarin liij aanspoorde tot toetre ding bij de geheel-onthouders, waarna hij liet woord gaf aan ds. Brecn, van Nu mansdorp. Deze sprak naar aanleiding van 29) En eerst nadat zij elkaar voor bij waren gegaan^ met een tusschenruimte van minstens drie voet kwamen haar tanden en ringers weer tot hun normalen toestand terug. Behalve een vlugge, onderzoekende blik in haar rich ting, was er niets gebeurdhij had zelfs niet eens zijn hoed afgenomen, een gemis aan beleefdheid, dat haar beleeótigend voorkwam, totdat, verscheiden schreden verder, het ineens in haar opkwam, dat dit geen Weonen was en dat het aan haar geweest was, om hem in staat te stellen haar te herkennen. Zij beet even veront waardigd op haar lip. „Ik vou, dat rij In alle landen dezelfde regels hadden voor buigingen", dacht zij boos. Er was geen aanleiding tot bepaalde onbeleefdheid; het kon den belachelïjken indruk maken, dat zij bang was. Nu, rij zou het den volgen den keer goed maken, als er een volgende keer was. Het was niet waarschijnlijk, dat hun wegen elkaar weer zouden kruisen. Toen het onwaarschijnlijke toch gebeur de, dat was op de tweede les na dien verzamelde Irma al haar sociale kennis, om een buiging te maken, die aan de beleefd heid voldeed, terwijl ze tegelijkertijd elke toenadering verbood. Het was een heel moeilijk tusschending, en als we eerlijk willen zijn, moeten we bekennen, dat die lastige nijging versoheiden malen bestu deerd was geworden voor denzelfden dof fen spiegel, waarin Vindobona drie weken lang haar bekoorlijkheden had bewonderd. Zij zocht een mengeling van „beleefd-afwij- zend." Toen het oogenblik kwam, was de buiging meer afwijzend dan beleefd en tenzij om deze of om een andere reden, waren er geen teekenen van toenadering bij deze of andere gelegenheden, waarop bij hun twee-wekelijksche ontmoetingen in het park de onvermijdelijke groet gewisseld werd. Van zijn kant niets als het doodgewone, stijve afnemen van zijn onberispelijken hoed, terwijl hij misschien heel even een blik in haar richting wierp Na de derde of vierde voorstelling van die soort begon Irma zichzelf uit te lachen. Zij wapende zich tot aan de tanden tegen do mogelijke bedoelingen van iemand, die in het geheel geen bedoelingen had en die in de voorname Londensche kringen na tuurlijk zooveel menschen kende, dat hij waarschijnlijk maar een heel vaag vermoe den van haar bestaan had. Er klonk een zekere ergernis uit haar lach en dat was geen wonder, want zij gevoelde zich recht belachelijk. Het was allemaal do schuld van die oud© vrouw met haar gele gezicht, die een valsch alarm had geslagen. Zelfs in die toevallige ontmoetingen son zij zeker wel nieuw voedsel voor haar achterdocht vinden. Was het werkelijk niets als een toeval? Die vraag kwam zoo nu en dan naar boven, maar werd altijd dadelijk op zij geschoven. Wat deed het er toe, aange zien de diplomaat schijnbaar totaal on schuldig was aan het verlangen, om haar voor den gek te houden? Des te beter 1 O ja, natuurlijk, des te beter. Tegen dat. Irma tot die in hooge mate be vredigende gevolgtrekking was gekomen, was de zomer een eind op streekde straten waren heetcr en de omnibussen stoffiger dan ooit. Het verlangen naar groene vlak ten en naar die berglucht, welke haar in dat seizoen nooit had ontbroken, vervolgde het meisje zonder ophouden. Een verande ring, een kleine verandering, welke ook! Haar jeugd kwam in opstand tegen het al- ledaagsehe. Die verandering bleef uit, maar op een Zaterdagavond kwam er toch een verras sing in den vorm van een briefje, geschre ven met een kinderachtige, ronde hand, die haar vaag bekend voorkwam. „Lieve Frauleinl Oom zegt, dat u misschien wel eens graag de beesten in de Zoo wilt gaan zien en dat Zondag de beste dag is, omdat er dan niet zooveel mensohen zijn. Ea dus hobt u hier een kaart, want u kunt er op Zondag niet in, als de directeur het niet zegt. Uw liefhebbende leerling Tom Potte." „Neen maar, dat is ook watl" Irma was zóó verbaasd, dat rij het hardop zei. Tom Potts was dezelfde kleine jongen, waarvan de lessen in het voorjaar waren opgezegd geworden, en „oom" was natuur lijk het individu, dat daartoe do oorzaak was geweest. Aan de ergernis, die zij dien tengevolge voelde, dankte hij de eenige plaats, die hij ooit in liaar geheugen had ingenomen. Maar nu zij het papier zag met „Joseph Potts" er op, legde die ergernis neigingen aan den dag om te smelten. Was het een boetedoening? Misschien wel. Het was werkelijk nogal vriendelijk van hem, dat hij aan de Zoo gedacht had; des te vriendelijker, omdat hij ook, gedurende <tl die maanden, geen verdere plannen tot een onwelkome toenadering aan den dag had gelegd. Dus nog een valsch alarm. En het gebruiken van zijn neefje als secretaris ver raadde een tact, dien zij hem niet toege schreven had. Zondag Morgen was het Zondag en het weer beloofde nogal wat. De herinnering aan den langen, lieetcn middag was al uit haar herinnering gowischt. Bij het vooruitzicht van iets als een „uitgang" deden haar achttien jaren zich gelden. Na dien vervelenden, saaien tijd leek een mid dag in de Zoo haar een belofte van amuse ment, zóó groot, als in vroeger dagen een bal niet eens geweest was. De eerste maal, dat zij eens iets van Londen zou zien, van dat Londen, waarvan zij een paar straten door cn door kende, ter wijl de rest haar even vreemd was als de kust van Zuid-Afrika. Haar vader? De>ze jsou er zeker niets te gen hebben. Do Zoo op Zondag was stellig niet een van die publieke gelegenheden, die hij zou willen vermijden. En de veran le ring zou zeer opwekkend op hem werken; daar was zij zeker van. Als er eenige twijfel in Irma's brein opkwam aangaande het feit, of het wel verstandig was om het aanbod van den heer Potts aan te nemen, dan nam hij toch geen vasten vorm aan, in zijn ge boorte verstikt door het verlangen naar dien uitgang, dien zij zich bewust was vol maakt verdiend te hebben. Toen de heer Harding dan ook thuis kwam, werd zijn raad niet gevraagd, maar werd hij voor een „fait accompli" gesteld. Pattie moest naar de bus vliegen, opdat he>t briefje, waarin zij de uitnoodiging aannam, niet te laat zou komen voor de laatsto post. „Wc hebben allebei hard genoeg gewerkt om een traktatie ie verdienen, vindt u niet, papa?" zei Irma. „We zullen gaan kijken naar het voederen der leeuwen; en we zullen allo korstjes van ons avondeten bewaraa voor de apen. Of zouden zij de voorkeur ge ven aan noten? U gaat toch heel graag, hó papa Het is een heel mooi park, weet u we zullen er misschien weer eens echte groe ne boomen zien." „Ik vind alles prettig, w.at mijn Antigo ne prettig vindt," zei Harding met zijn ze- nuwaohtigen glimlach. Zijn eigen instinct zou er hem toe gebracht hebben, om in do schaduw te blijven, maar dc eerste angst voor ontdekking was cr al lang af en do aanblik van het stralond gezicht van Irma; hakte den knoop door. liet was geen buiten gewoon gTOotsche wijze, om iets af te beta-; len van die schuld der dankbaarheid tegen over zijn eigen kind, waarvan de last riet de gc-ringste zijner beproevingen was; hij nam het echter zooals het was. „Fraulein J" Irma stond voor een kooi, waarin een aap zat, die zich schijnbaar verveelde en wiens belangstelling zij door de walnoot in haar hand tevergeefs trachtte te trekken, toert te midden van het menschelijkc en half- mensehelijko gekakel dat woord tot haar doordrong, of liever tot haar opsteeg vatf' af een aanzienlijk lager standpunt. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1