N°. 15382 Donderdag 14 April». tt <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzo adering vaa Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Gemengd Nieuws. ioIÜ. LEIDSCH Tl A ti-BT, A H PRIJS DER ADYEBTENTIEN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17 J. Grooteia letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasieeren wordt/" 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j por 3 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd e(jn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. IJKANKWF.T. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op de artt 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door J. PENNENBURG, A J. BERGEN -H- NEGOUWEN, P. L. D. SNIJERS, en de wed. A FRAN KL u I ZEN, allen wonende te Leiden, verzoekschriften zijn ingediend, om verlof voor den verkoop van 'uitslui tend alcohol-vrij en drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, reep. in 't benedenach- terlokaal van het pero. Morsohstraat 35, in den winkel van perceel St.-Aagtenstraat 26, in het benedcr^okaal naast den winkel van perceel Botermarkt 15 en in het voor huis en de zijkamer van perceel Janvossen- steeg 32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden. 14 April 1010. Leiden, 14 April. De tweede bespreking over Geestelijke Kinderverzorging die (le heer Koops in het „Volkshuis" hield, betrof de opmer king van het gevoelsleven. Sterksprekcnde voorbeelden maakten voelbaar van hoe uiteenloopenden aard do aanleidingen zijn die het gevoel in trilling brengen en van hoe verschillenden aard dit „geval" zelf is. Godsdienstig gevoel, zedelijk gevoel, natuuur-gevoel, kunstge voel werden op deze wijze waargemaakt aan het aandachtig publiek. Ook het mede gevoel dat beperkt, mecle-lijden heet. Hoe het medegevoel op te wekken, dat in een goed gezin aich uit in belanglooze liefde, werd aangetoondgewezen werd op mede gevoel voor dieren zonder sentimentaliteit. Bij zelfgevoel, d.w.z. gevoel van eigen waarde, werd opzettelijk s -i gestaan, in verband met het. helpen van. kinderen bij hun werk en spel, waarbij zelfzuchtige goedhartigheid zoo groot kwaad kan doen. De groote beteekenis van gevoel voor waarheid werd in het licht gesteld. De volgende maand is de ontwikkeling van den wil aan de orde, waarbij een krachtig, gezond gevoelsleven zoo groote diensten bewijst. Van 27 April lot IS Mei zal alhier in de Stadszaal een tentoonstelling gehou den worden van het voornaamste op onder wijsgebied aanwezig, in het schoolmuseum te Amsterdam. Daartoe heeft zich een co mité van voorbereiding gevormd, bestaande uit de heerenN. Brouwer, voorzitterF. W. Zeelenberg, secretaris; A. Mic-og, pen ningmeester; W. Draayer, J. Schaap, J. H. J. Kuipers en C. v- d. Jagt. In de „Opr. Haarlemscho Courant" lezen wij ten eerste, dat. de komische opera „Het Klokje van den Kluizenaar" bij twee voorstellingen in Haarlem groot succes heeft gehad, en ten tweede, dat de dames en heeren, die deel uitmaken van het gezel schap onder leiding van den heer Oats, bij de weldadiglieidsvoorslelling in' den Leidschen Schouwburg op a. s. Zaterdag avond, alle kTachten zullen inspannen om de vertooning zoo goed mogelijk te doen slagen. Dat dubbele succes in dc Spaarnc-stad en die belofte zullen zeer zeker lien, die nog aarzelden om zich van kaarten te voor zien voor de voorstelling ten voordeelc van het Leidsche „Tehuis voor Schoolgaande Kinderen", doen besluiten zich nog te scha ren onder de velen, die het staat reeds vast, dat het er velen zullen zijn luiste ren zullen naar die zeventig Haarlemsche dames eu hoeren, die zooveel over hebben voor liet goede doel, waarvoor dc opbrengst strekken zal. Zij verdienen, dat geen en kcle plaats onbezet blijve. Do „Staatscourant" van heden bevat de statuien van de Warmoezicrsvereaniging „Veur en Omstreken", to Veur, alsmede gewij zigde statuten van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging onder de zinspreuk: „Dient elkander door de liefde", te Berkel en Ro denrijs, en van de afdeeling Oudewetering en Omstreken der Zuid-Hollandscke Veroeni- ging „Het Groene Kruis", te Oude wetering, gemeente" Alkemade. Prins Hendrik heeft gisteren een be zoek gebracht aan de gemeentelijk» elec- triciteitsfabriek, aan de Marnixka.de tei 's-G raven hage. Z. K. H., vergezeld door zijn adjudant, den heer Bijl de Vroe, luitenant ter zee, werd ontvangen door den heer J. O. Jan sen, wethouder der gemeente-bedrijven, en den directeur van het G. E. B., den heer N. J. Singels. Aan het einde van den rondgang vroeg en verkreeg de directeur verlof aan Z. K. H. te mogen vertoonen het edeotrisoh illumina ties tuk, hetwelk het eleotrisch bedrijf onder machtiging van het gemeentebestuur ge maakt heeft bij gelegenheid van de a. s. vie ring van het eerste verjaarfeest van Prinojq Juliana. Deze illuminatie bestaat uit een reusach tige vergrooting van de bekende photo graphic van de Koningin met Prinses Ju liana. De lijnen dezer photographie worden ge vormd door caroa 3000 kleine gloeilampjes, welke door «wn q^a.lrwlTnpr:l>rinismft achter eenvolgens uitgeschakeld worden, zoodat het op liet publiek den Indruk maakt, alsof dit beeld zeer snel in lichtlijnen geteekemd on daarna plotseling uitgewisoht wordt. Dit herhaalt zich om de twee minuten. Het geheel ia omvat door een ronde lichtende lijst, die door de koningskroon, mede in lampjes uitgevoerd, gedekt, wordt Z. K. H. beschouwde met aandacht deaé verrassing voor het Haagsche publiek. Het Haagsch comité voor volksfeesten zal tevens, ter viering van den eersten verjaar dag van Prinses Juliana, des middags van 24 uren in verschillende gebouwen voor stellingen voor kinderen doen geven. Een 2000-tal kinderen, leerlingen van openbare en bijzondere scholen, zullen tot deze voor stellingen worden uitgenoodigd. De kolonel-commandant van het regiment grenadiers en jagers heeft gunstig beschikt op liet verzoek van het comité om tot inwijding van dezen gedenkdag te midder nacht (29/30 April) aan den voet van hot nationaal gedenkteeken op het Plein 1813, door de Koninklijke Militaire Kapel, on der leiding van den luitenant-directeur N. A. Bouwman, koraalmuziek le doen uitvoe ren. Aan dr. N. P. Kapteyn is eervol ont slag verleend als leeraar m de konnis der natuur van do 1ste H. B. S. met 3-jaiJgen cursus te Amsterdam. H. M. de Koningin-Moeder woonde gisteravond het Toonkunst-concert (uitvoe ring van „Die Jahreszeiten) in het gebouw voor K. en W. te 's-Gravenhage, bij. De Amsterdamsehe burgemeester Röell ia, gisteravond voor enkele dagen voor par ticuliere aangelegenheden naar Londen vertrokken. De heer Delprat, oudste (demissionaire) wethouder, treedt als w.n. burgemeester op. De heer Röell hoopte Vrijdag a.s. weer in stad te kunnen zijn. De plannen voor een eigen gemeente lijke waterleiding te Bloemendaal zijn ter fine van advice in de Woensdag gehouden vergadering van den Raad dier gemeente gesteld in handen eei^er commissie, bestaan de uit de heeren Tideman, Biapinek en Van Tienlioven. De gemeenteraad van Amsterdam ver wierp gistermiddag met 32 tegen 11 stem men do voordracht van B. en Ws.om een deel van den Parktuin in erfpacht te geven aan de naamlooz© vennootschap „Olympia Palace" voor de stichting van een sportge bouw met rolsohaatsenbaan. In de gisteravond gehouden vergade ring van den kerkeraad te Gorkum. werden tot vader en, moeder in het Hervormd Diaconiehuis gekozen (uit ruim 100 sollici tanten) J. Breel en echtgenoote in gelijke betrekking in het Diaoonieweeshins te 's-Gravenhage. In dezelfde vergadering werd bcrocper\ als predikant bij de Ned Hervormde Ge- meonte aldaar (vacature-ds. H. Kwint) ds. A. B. to Winkel, te De Meern, gemeente Vleuten. HAARLEMMERMEER. Benoemd is tot onderwijzer aan de „Groen van Prinsterer- school" te Haarlem de heer G. H. Eskes, onderwijzer aan de Chr. school te Vijfhui zen, alhier. De voordracht tot benoeming van een onderwijzeres aan de O. L school te Hoofd dorp is als volgt samengesteld: J. Rappard te Winterswijk, P. C. (Fieterse, te Andijk en A. Vogel te Ethen. HEEMSTEDE. Bij de aanbesteding vati 33 woningen voor rekening van de woning- vcrecniging „Berkenrode" is ingeschreven door W. A. van Amstel, alhier, voor 58,555 gulden; H. Meeuwig, te Schoten, voor 43,900 gld.Coöperatieve Bouwersbond, te Haarlem, 55,000 gld.W. van Deurzen, te legom, 55,000 gld.; W. van Deurzen, te Haarlem, 53,748 gld.Van Dam en Leen heer, to Nieuw-Vennep, 48,705 gld. Mossel man, te Alphen, 51,000 gld. NOORDWIJK. Gisteravond gaf „Noord- wijks Zangkoor", directeur de heer C. R. Duyster, van Leiden, zijn 20ste uitvoering. Vooraf vermelden wij, dat het ons groot genoegen doet, gezien te hebben, dat het aantal mannenstemmen thans talrijker is dan ooit te voren. Ons Zangkoor telt thans 42 leden. Zóó gaat het goed. Met zoo'n getal kan oen directeur wat uitrichten, en dat de leiding, waaraan bij dilettanten uit den aard der zaak veel, zoo niet alles, is ge-' legen, bij den heer Duyster in goede Kan-* den is, dat bleek al aanstonds, toen ais nummer 1 van het fcjjjke programma zc$r verdienstelijk werd uitgevoerd: „Der Rose Pilgerfahrt" van R. Schumann, een zware compositie van rijken inhoud. Do uitvoering van dit prachtige nummer vulde den gan- schen tijd vóór de pauze. „Der Rose Pil gerfahrt" is eon stuk vol mooie solo's, waar van die voor sopraan gezongen werden door mej. Mien Driessen, van Leiden, die voor tenor door den heer A. Brouwer Jr., ins gelijks van Leiden. Bij het einde van het eerste gedeelte bood men de sporaan-zange- ros, die werkelijk heerlijk zong, oen bouquet rozen aan, wolko hulde luiden bijval vond bij de toehoorders, die door een daverend applaus hun instemming met die bloemen hulde betuigden. Insgelijks applaudisseerde men warm en hartelijk, toen de voorzitteree van het Zangkoor bij het einde van het lange stuk den heer Duyster een krans van laurierbladen vereerde „namens Noord- wijks Zangkoor uit dankbaarheid, hoogach ting en waardeering." „Noordwijks Zang koor" heeft eer ingelegd met het eerste nummer van hot programma, dat gisteravond werd gezongen. Na de pauze zong mem „Onzo Taal" van" A. Spoel, een lieve atten tie jegens onze moedertaal, die in de pro gramma's van „Noordwijks Zangkoor" wel eens wat stiefmoederlijk behandeld wordt, al geven wij direct toe, dat, als men stuk ken van langoren adem als „Der Roso Pilgcnfahrt" wenscht in te studeeren, men in het Hollandsch weinig keuze heeft. Do vioolsolo's van den heer C. B. Duyster Jr., die als aocompagnateur groote verdiensten heeft, doch als violist niet minder, werden luide toegejuicht. Daarna zong de sopraan- zangeres mej. Mien Driessen, oen drietal Hollandsche liederen, die onberispelijk schoon ten gehoore werden gebracht. Mej. Drieeeen heeft de harten te Noordwijk stormender hand veroverd met haar heerlijke stom, zoo vol, zoo klankrijk en te gelijk zoo eenvou dig, want van acteeren dilmaal geen sprake. Wij zijn ongetwijfeld aller tolk, als wij den wensch uiten, mej. Driessen nog vaak te Noordwijk te zien optreden. Groot genoegen deed het ons, dat men het lieve sopraantjo, dat solo's zong in „Oranjelied", hulde bracht door bloemen. In 't kort: de 20ste uitvoering van „N, Z." was schoon. Een woord van hulde mag nóch den di recteur, nóch den solisten, nóch den zange ressen en zangers onthouden worden. Wij bezitten in „N. Z." een dilettantcn-zangers- vereeniging, waarop wc met recht trotsch mogen zijn, een zangvereeniging, die on der de voortreffelijke leiding van den hoer C. B. Duyster hoe langer zoo meer aan haar doel beantwoordt. ZEGVELD. Ds. S- van Dorp, Ned.-Herv. pred. alhier, hoopt Zondag 29 Mei afscheid van zijn Gemeente te nemon. TER-AAR. De uitslag der gisteren ge houden stemming ter vervulling van eep plaats in den Gemeenteraad is als volgt TL Kempenaar (lib.) 79 stemmen, J. van Vliet Jz. (A.-R.) 193 stemmen, en N. Vuijk (C.-H.) 71 stemmen, te zamen, 343 geldige stemmen. Van onwaarde 13. Gekozen is dus de heer J. van Vliet Jz. WAARDER. De oprichting der Onderlin ge Brandverzekering alhier is definitief. Bij Kon. be sluit zijn benoemd: A. böj het wapon der infanterie, tot laten luit. lo. bij hun tegenwoordig korps, de 2de luitenante J. Visser, van het 6e en W. ridder van Rap pard en A Th. Dufour, beiden van het 8»te 2o. bij de 4e compagnie wielrijders, de 2de luit. R. O. van Gennep, van die com pagnie; B. bij het wapen dor genie, bij het reg. genietroepen, tot len luit., de 2de luit. G. W. A. W. Lutjens, van het korps C. bij het personeel van den geneeskundi gen dienst dor landmacht, lo. met ingang van 5 Mei 1910, tot dirigeerend-paardenarts, met den rang van majoor, de paardenarts lste kl. L. M. Rijnenberg, van het korps rij dende artillerie; 2o. met ingang van 7 Met 1910, tot militai ren apotheker le kl., de militaire apothe ker 2e kl., D. G. J. Bolten, van het perso neel, gedetacheerd bij de landmacht in West-Indië; tot paardenarts le kl., de paardenarts 2e kl J. C. Numans, van dat personeel, gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indië; in hun rang overgeplaatst bij het reg. grenadiers en jagers de kapiteins der inf. jhr. O. A. J. Meyer en J. O. O. Phaff, on derscheidenlijk van het 4de en van het 8sto reg alsmede de lebe luitenante der inf. G. Je Poolo, van het 4e reg., H. J. A. Hag- dorn, van het 5e reg., M. F. J. Phaff en J. A. G. van Andel, beiden van het 6o reg. en W. baron van Ittersum, adjudant bij net 2e reg. met ingang van 1 Mei 1&10, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkan toor te Oudenboech H. Willem sem, thans in gelijke betrekking te Vreeswijk; met ingang van 1 Juni 1910, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkan toor te Zaandam E. J. Veldhuyzen, thans in gelijke betrekking te Harlingen; met ingang van 6 April 1910, aan de le kerk bij de directie van de rijkspostspaar bank H. J. B. Kooperberg, op haar ver zoek, als zoodanig eervol ontslag verleend; aan jhr. mr. T. van Beijma thoe Kingma, op zijn verzoek, met ingang van 15 April 1910, eervol ontslag verleend uit zijn be trokking van griffier bij het kantongerecht te Lemmer; aan den kapt. der inf. van het leger in Ned.-Indiö H. Kist* gedetacheerd bij de koloniale reserve, op zijn verzoek, met in gang van 1 Mei 1910, wegens volbrachten diensttijd, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, onder toekenning van pen sioen. Bij resolutie van den minister van ko loniën zijn S. Polak, W. Suverijn, B. de Boer en P. van Dam ter beschikking ge steld van, den gouverneur-generaal van Ne- denlandsoh-Indië, om te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse bij het openbaar Europceeoh lager onderwijs daar te lando. J ulinnabloem. Het denkbeeld van den verkoop van een Julian ah loem op den a-.e. verjaardag van Prinses Juliana, ten bate van arme tuber culoselijders, heeft blijkbaar overal veel in stemming govondon. Met de aanvragen er voor zoo wordt gemeld loopt het al enorm, terwijl men het bloempje nog niet eens heeft gezien. Verschillendo particulie ren bijv. bestelden hoeveelheden om koete loos op do scholen te verspreiden; oen aantal winkeliers vroeg een collectie aaneenigo maatschappijen verleenden door ruimen aankoop reeds goedo mede werking. Kortom, alles doet de gegronde verwach ting koesteren, dlat het sympathieke plan uitstekend zal slagen. (N. R. O.) Ilaagsclic TramElectr. Centrale. Naar „De Nieuwe Ct." ter oore is ge komen, zal de Haagsche Tramweg-Maat schappij zich binnenkort met een adres tot den, gemeenteraad van Den Haag wenden. In dit adres zal uitvoerig worden aange toond, dat het beheer van do gemeentelijke elcctrische centrale zich, ten aanzien van de kracktlovering aan, de H. T. M., al sinds goruimen tijd niet houdt aan de daarom trent in de door den gemeenteraad goed gekeurde „vergunning" vastgelegde bepa lingen Den gemeenteraad zal worden verzocht te willen gelasten, dat de elcotrisohe cen trale voortaan niet meer van die bepalin gen afwijkt, terwijl tevens restitutie wordt verz/Ocbt van de geldelijke nadoelen, door de Tramweg-Maatschappij als gevolg van dio verkeerde handelwijze geledon. Cand. IudiMclie ambtenaren. Bij resolutie van den minister van kolo niën zijn benoemd tot ledon van de com missie ter voorbereiding van do aanwijzing in 1910 van candidaat-Indische ambtenaren, overeenkomstig het besluit op de Indische Bestuursopleidïng (NederL St.bl. 1907, No. 71, Ind, Stbl. 1907, No. 230), de heeren ror. J. H. Bergsma, oud-minister van kolo niën, die tevens als voorzitter der commis sie zal optreden, dr. A. A W. Hubrecht, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te •Utrecht, J. M. L. Keulier, professor aan het Roomech-Katholiek Seminarie te Roer- mopd, dr. E. B. Kielstra, oud-lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaal, en dr. F. L. Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, en tot secreta ris dier commissie de adjunot-commiee bij het departement van koloniën, mr. dr. G. A Scheltuo. („St.ot.") Wethouders verkiezing; te Amsterdam. Aan do tor raadsvergadering van gister- namiddag gehouden stemming voor do ver- kiecing van een wethouder vacature- Delprat namen 42 leden deel. Afwezig waren de hoeren Zimmerman en Vaa Gigch. Do heer Delprat had vóór de stem ming de zaal verlaten. De uitslag was, dat de heor Delprat ver kreeg 20 stemmen, de heer Wibaut 8 en del heer Hendrix 1 stom. Blanco 13 stemmen. Zoodat de heer Delprat was gekozen bij moorderheid van 20 der 29 geldige stenjp men. De voorzitter deelde mede, dat hij aan don heor Delprat van deze benoeming zoo konnis geven. De heer Delprat heeft dus 9 dagen van beraad. Naar vernomen wordt, lieoft reeds gis teravond de heer Delprat aan het gomeenr tebestuur borioht gezonden, dat hij zijn be noeming niet aanneemt, zoodat do Raad volgens art. 86 der Gemeentewet, binned 8 dagen oen nieuwe keuze zal moeten doen. Aanleiding tot dit besluit ia do houding van do kerkelijke on de sociaal-democrati sche raadsfractie. Do ledon der eerste groep stemden, overeenkomstig het in hun vóór vergadering genomen besluit, blanoo, on de sociaal-democraten brachten, naar ver wacht werd, hun stem uit op een eigeü candidaat, den heer Wibaut. Onder deze omstandigheden meent dd heer Delprat zijn herbenoeming niot to mo gen aanvaarden. Of intusschen een voorstel tot splitsing van do afdeeling financiën en bedrijven, om tot de verkiezing ook van een vijfded wethouder te geraken, zal worden ingediend moet worden afgewacht. Dc hoer Th. F. A. Delprat werd 13 April 1906 in do vacature mr. Heems kerk tot wethouder gekozen en zag zich met het beheer der afdeeling finanoicn eaf bedrijven belast. September van dat jaa* periodiek aftredond, werd hij bij eerst\ stemming met groote meerderheid herbe noemd. Do heor Delprat, dio lid van deü Raad blijft, was gisteren dus twee jaar wet houder van Amsterdam. Als oudste in ja ren trad hij meermalen als w.n. burge meester op en installeerde als zoodanig ook burgemeester Röell. Het „Hbld." vernam nog, dat hot be« sluit dor kerkelijke raadsleden om blanoo tfl stemmen, welk besluit veel tot het niet aan nemen der herbenoeming van den heer Del'» prat bot wethouder moet hel>bcn hijgedra gen, niet genomen was met algemeene stem i men, maar met slechts één stem meerde» heid. Curaug hoefbeslag. Uit Haarlem wordt ons gemeld: Woensdagmiddag heeft in de cavalerie- Icazeme te Haarlem plaats gehad de uit reiking der diploma's voor burger hoef smid, waarvoor do cursus met subsidie der provincie Noord-Holland en van het hoofd bestuur der HolL Mij. van Landbouw hier ia gehouden door de afdeeling Haarlem en Omstreken dier Maatschappij. Vooraf hield het kamerlid de heer F. Lieftinck, voorzitTer der afóceling, oen toespraak. De diploma's werden toegekend aan de volgende personen uit de provincie Nöord- Holland P. J. van Driel, Hoofddorp; M. Kroon, Abbenes; P. Adrichen, "Wijk-aan-Zee; (met lof); J. de Vos, Haarlemmermeer; P. Hoebe, Egmond-aan Zee; O. Smit, Vin keveen; P. Kusters, Hillegom; J. Slot, Zuid-SchermerJ. Blom, Den Helder; F. A J Stalmah, Busgum. De hoer on Gebr. Straatsburg kondigen per advertentie aan, dat zij voor; Vrijdagavond op hun K Irchoatdenbaan een 12-tal damoö en heeren voor een extra kunstavond hebben geëngageerd. Uit verschillende oral iggen- de gemeenten komt de tijding, dat er al veel vee van stal is gehaald en in de weide dartelt. Het weer, dat wij nu hebben, in zeer bevorderlijk aan den greei van het gras. Een oplichter. Voor eoq' Diouwo praktijk van een oplichter, die t* 's-Gravenhago zijn streken uithaalt, zij men' vooral op zijn hoede. Zijn roerend voorge dragen verhaal betreft een pensionhoiidstQr( weduwe, op hot Swoelinckplein, die opcena i door de betrekkingen van een der pensir naires met een dienstbode daar aan huis a baar menschen verloren zou hebben, daar door aan den bedelstaf was geraakt, met f 300 te redden zou zijn en aan dio som nog slechte f 150 ontbreekt. Bij onderzoek blijkt een pensionhoudster van don opgegeven naam aan het Swoe linckplein niet to bestaan en evenmin is in de straat dio de bezoeker opgeeft als zijn woonplaats, iemand van zijn, noain bekend. Zijn naam en adres verwisselt hij trouwens bij ieder bezoek. Het eigenaardige van zijn oplichtings- methodc is ook, dat hij het bij voorkeur op weduwen, liefst in goeden doen, voorzien heeft en met heeren liefst niet in aanra king komt. Het zich als heer voordoen gaat hen* niet gemakkelijk af. Hij is dus in dit op zicht wel te herkennen. Intusschen zij mep dubbel op zijn hoede, want zulke lieden ver anderen telkens van tactiek en hebben n» dit dan dat verhaal verzonnen, waarmed» zij het medelijden trachten op te wekken- Ook verrichtte dc hier bedoelde sinjeuti tot heden zijn exploitcn in Duinoord, maar als het daar niet moer gaat, kieet hij zijp arbeidsveld elders. Naar „Dc N. Ct." verneemt, is hij bij ctë politie gesignaleerd. Het te Rotterdam binnenkom mende stoomschip „Lisette" is beneden defl mond der Maashaven in aanvaring gokoj men met de steenjcolentranap orteur „ProC

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1