N\ 15377 Vrijdag 8 April; A0. 1910. gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PLATEN Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. Irma Harding*. LEIDSCH DAG-BLAB PRUS DEB ADYEBTENTIEN: Van 10 regelt L05. Iedere regel meer 0.17 j. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine sdrertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents,— Voor het inoaeseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents t per 3 maanden I f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn L30. Franco per post1*65. om op te hangen zijn in dit jaargetijde, waar de huisvrouw zich beijvert om alles Schoon te maken wat maar eenigszins schoon te maken is, zeker zeer welkom. Er komen allicht plekjes open, waarvoor platen uitnemend kunnen dienen. Wij hebben een ooilectie van 30 verschil lende platen, waaronder lichtdrukken, ge wone afdrukken enz., enz., die wij onzen lezers aanbieden tegen 10 Cts. de 5 stuks. Platen moet men zien eer men ze koopt. Volkomen waar; maar deze platen zijn over drukken van de platen, in ,,De Kunstkro niek" voorkomende, waarvoor altijd een goede keuze wordt gedaan. Wij zullen de platen echter in onze voa- .tibule ter bezichtiging hangen. Er zijn zes series van 5 platen. De bon waarop men morgen Zaterdag van 90 uren de platen kan afhalen is in dit blad afgedrukt. De Burgemeester cn Wethouders van Lea den doen te weten, dat door den Baad dier gemeente, in zijn vergadering van den lOden Februari 1910, is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 'den 18dcn November 1897/27 Januari 1898, gewijzigd bij de verordeningen van 20 No vember 1902, 19 November 1903, 6 Decem ber 1906, 16 April 1908 en 10 December ,1308, regelende de heffing van een plaatse lijke directe belasting te Leiden. Eeni g Arti keL In artikel 1 der verordening van den I8den November 1897/27 Januari 1898, ge- jWfjzigd bjj do verordeningen van 20 No vember 1902, 19 November 1903, 6 Decem ber 1906, 16 April 1908 en 10 December 1908, regelende de heffing van een plaat selijke directe belasting te Leiden, wordt in plaats van f 375.000 gelezen f 426.000. Vastgesteld door don Gemeenteraad van Deaden, in zijn openbare vergadering van den lOdop Februari 1910. De Burgemeester. J. A. VAN HAMEL', Wethr. Jo. Burgemeester* De Secretaris, VAN HEYST. Zijnde de heffing van deze belasting goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van den J23sten Maart 1910 No. 36, 'waarbij tevens is aangehaald de verordening regelende de invordering dier belasting van den lSdcn iNovember 1897. En is hiervan afkondiging geschied, waar ïhpt behoort, den 8sten April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJ8ELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 8 April. Bij Raadsbesluit van den lien Novem ber 1909 werd door den gemeenteraad beslo ten, een bedrag van f 600 op de begrooting voor 1910 beschikbaar te stellen voor de kos ten van het onderwijs aan spraakgebrekki- go kinderen van do openbare en bijzondere scholen alhier. Ter uitvoering van dit besluit bieden B. en Ws. den Raad nu ter vaststelling aan een staat van af- en overschrijving, dienst 1910, ten bedrage van f 600, welk bedrag kan worden gevonden door afschrijving van den post voor Onvoorziene Uitgaven, waar op nog f 7680 beschikbaar zijn. Rogenten van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis alhier bieden den Raad ter voorziening in de vacatures, in hun Bestuur ontstaan, ten gevolge van 't aan de dames mevrouw E. J. Kindermann Klinkhamer en Mejuffrouw EL J. C. Harte- velt verleend ontslag, de volgende dubbel tallen aan, met verzoek daaruit een keuze te doen. Vacature mevrouw E. J. Kindermann Klinkhamer; le mevrouw wed. J. G. A. VreedeVan Oosterzee; 2e. mevrouw Tb. H. J. do Josselin de JongWets els. Vacature mej. EL J. O. Hartevelt: le. mevrouw A. C. MontagneVan der Lee; 2e. mevrouw M. E. TimmermansVan der Goes. B. en Ws. geven in overweging aan mej. P. H. van Lokhorst, leeraros in de gymnastiek, tot wederopzeggens toe ver gunning te verleenen om het gymnastieklo kaal der H B.-S. voor Meisjes te gebrui ken voor het geven van gymnastiekonder wijs, des Donderdagsmiddags van 4 tot 5 uren, tegen betaling van een bedrag van f 10 's jaa.ru en van de kosten van vuur, licht, schoonhouden en bediening en onder voorwaarde, dat de kosten van herstel van aan het gebouw of meubilair eventueel toe gebrachte schade door haar worden vergoed en dat alle ter zake van het gebruik door B. en Ws. te gaven voorschriften zullen worden nagekomen. Tegen de door het Bestuur der Ver- eeniging tot instandhouding van 't Leidsch Muziekkorps ingediende rekening over het jaar 1909 heeft de Oommissie van Finan ciën geen bezwaar. Zij 8telt den Raad dus voor tot goedkeu ring van die rekening te besluiten. De heer J. P. Vergouwen, lid van het bestuur der Vereeniging, heeft aan het on derzoek geen deel genomen. Dezelfde Commissie deelt mede, dat zij evenmin tegen de in haar handen gestelde rekening en verantwoording van de Ge zondheids-commissie over het dienstjaar 1900, bedenkingen heeft en derhalve advi seert die rekening goed te keuren: in ont vangst en in uitgaaf ad f 969.08, sluitende aLuoo quitte. Hetzelfde is het geval met de rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie over het dienstjaar 1909, in ontvangst en in uit gaaf ad f 111.50, sluitende dus ook quitte. Dr. J. P. Kuened, hoogleeraar in de natuurkunde aan de universiteit alhier, is benoemd tot lid van het Zeeuwsch Genoot schap van Wetenschappen te Middelburg. De Leidsche Politievereeniging hield een algsmeene vergadering in het lokaal Hooglandsche Kerkgracht 40a. Na lezing der notulen en het naden van de rekening en verantwoording van den penningmeester werd de nieuwbenoemde 2de secretaris Meyer geïnstalleerd. Vervolgens werden door den voorzitter eenige modedeelingen gedaan en wel: Ten eerste dat het bestuur aan de hem gegeven opdracht heeft vol daan en den heer Commissaris van Politie heeft verzooht, den leden dio aan den taal cursus deelnemen, boven hun vrijen tijd dien zij daarvoor ter beschikking stellen, 3/4 uur van hun diensttijd daarvoor vrij te geven, teneinde de taallessen te kunnen bij wonen en de deelnemers aan den vakcursus, hun rusttijd aan het politiebureau in plaats van in een der posthuizen te kunnen door brengen, ook om dien cursus te kunnen be zoeken. Tan tweede dat de voorzitter en secretaris de Vereeniging hebben vertegen woordigd bij de installatie en receptie van onzen nieuwen burgemeester jhr. mr. dr. N. C de Gijselaar. In verband daarmede werd besloten den burgemeester het reglement en de statuten der Vereeniging aan te bie den en het bestuur gemachtigd Z.E.A. te verzoeken te gelegener tijd het bestuur te willen ontvangen om hem de belangen der Vereeniging voor te mogen dragen. Vervolgens werden eenige ingekomen stuk ken behandeld. Verder werd op voorstel van het bestuur besloten, de nieuw uitga geven Chronologische Verzameling Wetten van Schaafsma te Dokkum, aan te schaffen, alsmede do 5do aanvulling van hot „Leer boek voor de politie" van Stapel en De Koning. Ook werd besloten den leden, die nog nie-t in het bezit van een „Leerboek" zijn, dezen daarvoor dezelfde vergoeding uit de Vereenigingskas te geven, die de andere leden hebben ontvangen. Daarop werd besloten, den Commissaris van Politie te verzoeken, het aantal agen- ten^die ziek zijn, niet in mindering te wil len brengen voor de regeling van het verlof der anderen. Do voorzitter betuigde zijn dank, ook na mens de leden, voor 't geen door den nu af getreden 2d en secretaris Posthumus, in bet belang der Vereeniging is gedaan. Bij de rondvraag werden door enkele le den eenige nieuwo voorstellen ingediend. Nadat nog was besloten in 't vervolg aan alle gemeenteraadsl eden en aan de pers een ex. van „De Politiebode" te ver strekken, werd dezo zeer geanimeerde ver gadering, na een woord van dank voor de opkomst door den voorzitter gesloten. De raad te Haarlem heeft bepaald, dat voor kinderen uit buitengemeenten, die geen contract met Haarlem hebben, hot schoolgeld aan de H.-B.-S. zal bedragen f 200 per jaar en, per leerling. Wanneer wel is geoontraoteerd, zullen de ouders f 00 be talen en de gemeente f 100. Van leerlingen, die wel in Haarlem wonen, doch van wie de oudere daar geen verblijf houden, is hot schoolgeld op f 100 gesteld. Gisteren, heeft minister Regout verge zeld van den directeur-generaal der poste rijen o11 telegraphic, den heer Pop, en den administrateur den heer De Bloeme, een bezoek gebracht aan het gebouw der Rijks- poetspaarbank te Amsterdam, met bet oog op gedane voorstellen tot verbouwing in verband met wijziging van den internen dienst. De directeur der Rijkspostspaar bank, de heer Dubois, die den minister aan het station ontving, heeft bij den rondgang door het gebouw de rereisohte inlichtingen gegeven en daarna met de heeren geconfe reerd. Uitslag der door den bouwkundige KL Buurman Ar., te Bergsohenhock in het café-restaurant Freoncks, to 'lillegersborg gehouden aanbesteding van het afbreken en weder opbouwen van de bouwmanswo- ning L. I. Z. B. No. 8 te Bleiswijk en het verbouwen van een schuur. F. v. Varik en F. Kramer, Werkendam, f30,948; J. Bont.nbal, Zevenhuizon, f29,100; P. Tuinzaad, Zevenhuizen f23,990; J. F. Swijnenburg on gobr. Bouman, Zwam- merdam, f 28,979O. v. Leeuwen, Nieuwer. ■l:«rk atfd. IJeel, f28,775; J. Brandwijk, Sliedrooht, f28,260; S. v. Wingerden, Bleiswijk, f 28,019A. den Ouden, Moeroa- polle, f27,990; G. Saarberg en B. Donker, Zevenhuizen, f 27,900; K. v. d. Kaaden, Bergschenhoek, f27,800; O. Bakker, Wer kendam, f27,790; L. Dekker, Zevenhuizen, f27,780; A Mes, Sliodrocht, f27,400. Prins Hendrik heeft gisteren don mi nister van Binnenlandsohe Zaken in diens kabinet aan het departement een bozook gebracht. Baron Guillaume, tot dusver gozant van België bij ona Hof, is gisteren uit de resddentio naar Brussel vertrokken om zich van daar naar zijn nieuwen post te Parijs te begeven. Het tijdelijk beheer van de Belgische le gatie wordt gevoerd door graaf dolla Faille de Leverghem, gezantechapsraad, als fun- geerend zaakgelastigde. A ARL ANDER VEEN. Do verleden jaar alhier opgerichte „Necrboschcent", welke wekelijks word geïnd, heeft in 1909 de niet geringe som opgebracht van f 68. BODEGRAVEN. J. van die al do zoventig gepasseerd is, wildo in hot kaas- pakhuis een zware kaas op do stelling leg gen. Hij trapte bij ongeluk op oen kat, waardoor hij achterover op den steenen vloer viel en zijn schouder ernstig kneusde, zoodat hij geneeskundige hulp moest in roepen. In Oud-Bodegraven sclirikte het paard, gespannen voor een molenaarswagen, voor gen kruiwagen. Paard en wagen, benevens de twee daarop zittende personen, geraak ten te water. Gelukkig liep alles zonder persoonlijke ongelukken af. Het paard en do wagen werden ook weder op het droge gebracht. GOUDA. Door ingezetenen werd maanden geleden aan do Maatschappij tot Expl. van Staatsspoorwegen het verzoek gericht go- durende de zomermaanden een latere® avond- trein te doen loope®. Thans heeft de directie dier Maatschappij kennis gogoven, dat op Zondagen van 3 Juli tot en met 25 Sep tember a-s. trein 78, vortrok Den Haag 11 uren 's avonds, aankomst Gouda 11.27 's avonds, zal worden ingelegd, welke niet zal stqppcn op de tusschenliggende stations van Den Haag tot Gouda. HAZERSWOUDR Met oen gebroken rib, een ontwrichten schouder en op verschil lende plaatsen, inzonderheid aan het hoofd, gewond, werd. alhier dc metselaars- bediende Bastiaan van der Kleij, uit de Hoogovecn, op een wagen thuisgebracht Hij was werkzaam op een rieten dak en viel achterover op den grond. Al is herstel niet uitgesloten, in elk geval zal het weken? duren, vóór de man zijn werk zal kunnen hervatten. KOUDEKERK. Do kiezerslijst dezer ge meente bevat de nain.cn van 211 kiesgerech tigden, waarvan 189 voor den Raad. Het aantal is met 9 verminderd. LISSE. In verband met het bloomen-sei- zoon zal door het bestuur der J ui ia na-Ver- eeniging, t ovens Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer, oc® plattegrond worden uitgegeven, wa:irop alle wegen zullen voorkomen langs de bloemen velden alhier. Deze plattegrond of wandel- kaart zal uitsluitend voor vrcomdolingeu koeteloos verkrijgbaar zijn. Wij moon en, dat deze Vereeniging hiermede den vreemdelin gen een dienst zal bewijzen, die door hen op hoogen prijs zal worden gesteld. NOORDWTJK. Gisteravond gaf do gym- nastiek-voreeniging „Door oefening Sterkt een wol geslaagde uitvoering in de concert zaal van het „Hof van Holland". Wij wa ren al bevreesd, dat „D. O. S." gestorven was, omdat wo er den gchooien winter nog niets van gezien of gehoond hadden. Uit het openingswoord van den voorzitter, don heer Th. Oostveen, hoorden wc, dat ,,D. O. S." een crisis had doorgemaakt, wat vo direct konden zien, toen het gordijn ter zijde werd. ge6chovon. Niet, dat de oefeningen, enz. minder goed worden uitgevoerd, neon, dab ging bost, maar vroegore leden, gewaar deerde kraohton van „D. O. S.", misten we: 't waren bijna allo nieuwe leden, dio onder een nieuwen instructeur, den heer C. J. Hellmann, uit Leiden, op waarlijk ver dienstelijke wijze gymnastische toeren maak ten aan brug en hoog parterrcrek. In aan» morking genomen, dat er zooals de zittor mededeel do slochta 3 a 4 Bnaaxuhnl ernstige voorbereiding was geweest, viel vaardigheid en vastheid, waarmede de oefeningen worden gedaan, ons zoeT veel mee. jNa het openingswoord zongen dc loden van „D. O. S." het krachtige turnlied. Daar na kregen wo oenigo vrije- on or d «oefenin gen, dio verdienstelijk werden uitgevoerd. Do oefeningen aan do brug on aan hot par te rrerok wekten ieders bewondering, maar do clou wai de „standen", zoowel dé atbletische als de plastische. Deze laats ten stelden groepen in pleister voor. Tus6cbon de nummers door cn ook mvn het slot voerden de leden aardige voordrach ten on toonoelstukjes op, die algemeen in den smaak vielen, óók al, omdat onze kap per Van dor Heijden zijn ouden roem var. grimeur handhaafde. Wij brengen gaarne een eero-saluut aan de jongelui, die in aoo korten tijd zich zoo kranig voorbcreiddea voor een uitvoering onder do bekwame lei ding 'van den hoor Hellmann, van wicn we wèl wisten, dat hij een gevierd humorist ie, maar van wion we nü ook nog mochten, ervaren, dat hij als instructeur van een gymnastiok-verecniging groote verdiensten; heeft. Wo wonschen van harte, dat „D. O. S." nooit weer een crisis doormaakt, als oenigej maanden geleden, en dat dc verjongde ver eeniging moge voortgaan op den ingeslagen.' weg. Dan zulleu wo ongetwijfeld nog meer welgeslaagde uitvoeringen bijwonen, gegeven, voor een even goed bezette zaal als gister- avond. NTEUWKOOP. Tot hoofd aan do Chr< school alhier is benoemd de heer J. EL 16) Met den angst van haar opnieuw op gewekte genegenheid luisterde zij naar zijn bellen, en toen het kwam, sprong zij op met een vlugheid, die Pattie gemakkelijk overtroefde. Te oordeelen naar de gelui den, die van lagere regionen tot haar door drongen, werd deze streng onderhouden door de tong, misschien ook wel door dé handen van juffrouw Martin. „Zeker weer een bord", dacht Irma, ter wijl zij naar do deur vloog; want juffrouw 'Martin was beslist „zichzelf geen baas", als er aardewerk viel, en het aantal stukken aardewerk, die vielen onder de hoede van Pattie, waTen ontelbaar; zij behoorde tot dat slag van menschen, die alles breken wat rij in handen krijgen 1 „Wat is u laat, papaU moet doornat zijn! Kom maar gauw binnen. Uw pantof fels rijn heerlijk geroosterd en het avond eten zal wel dadelijk klaar zijn; ik hoop ten minste, dat Pattie genoeg heolc scho tels heeft om het op te doen!" Al de zorgen van oen oogenblik geleden waren vergeten. Zij moest het hem natuur lijk vertellen van haar verlies, maar zij nou het ten minste met een glimlach op haar lippen doen. „Hoe komt u zoo laat?" „Door allerlei dingen. Een opstootje op straat en een verkeerde omnibus, waarin ik gestapt was. Toen had ik mijn parapluis wen staan in den winkel, waar ik een grammaire gekocht had, en moeet weer hee- lemaal teruggaan 1" „Arme papa! Ie u erg moe?" „Niet erger dan andere 1" zei de tegen woordige heer Hartmaan op een toon, waaruit een absolute onverechdlligheid sprak. En terwijl Irma hem hielp bij het uittrekken van zijn overjas, zei hij: ,,En hoe is liet jou gegaan, Irma?" Dat was de gewone vergelijking van hun dagelijksohe wederwaardigheden tusachen de bannelingen. „O, nogal goed. Ik sal u meteen alles vertellen. Maar ga nu eerst op uw gemak zitten, dan zal ik om het eten bellen. Ik hoop heusch, dat u u niet al te zeer hebt ingespannen." Zij wierp hem een oritiaohen blik toe; een blik als van een bezorgde moeder, die naar een teer kindje kijkt. Haar genegenheid voor het weoen, dat zoowel lichamelijk als geestelijk zooveel zwakker was dan zij, was feitelijk meer die ©ener moeder dan die eener dochter I D© heer Hartraann, die nu weldra neer viel op den stoel voor 't vuur en passief toe stond, dat zijn voeten in pantoffels worden gestoken door Irma, die op haar knieën op den grond lag, was nog een mindere uit gave van den heer Harding, die op een dag in Februari, nu twee maanden geleden, een revolver uit een lade had genomen. Zijn doffe oogen lagen nog dieper in hun kassen en zijn gebogen houding was niet meer die van iemand, die rich over iets heenbuigt, maar die onder iets gebukt gaat. Zijn baard, die zijn onrustigen mond gelukkig geheel bedekte, was wit geworden als die van een man van zeventig, wat een vermomming op zichzelf was» Maar in de vermoeide oogen kwam toch ooo nu en dan een flikkering van beedere verbazing. Een van die blikken viel nu op Irma, terwijl hij haar gadesloeg. Het was zoo iets ongewoons, dat men hem zoo ver zorgde, dat hij er rich steeds meer over verbaasde. Opeens boog hij voorover en streek lief- koozend over haar bruin kopje. „Je bent een goed meisje, Irma. En ik heb ook een goed nieuwtje voor je 1" Irma keek blozend van genoegen op. Zij bloosde meer om dien lof dan om de be lofte. „Heusch, papa? Koen er dan maar mee voor den dagIk heb wel behoefte aan iets goeds." „Nu, wat zoudt ge van een nieuwe les zeggen? En voel je je in staat om evengoed Hongaarach te onderwijnen ale Duiteoh?" Irma stond haastig op. „Een nieuwe leerling? Hé, papa, daar verlangde ik juist zoo naar. Vertel het me eens gauwEen jongen of een meisje? Hoe oud? Hoeveel keeren per week? Zouden zij goed betalen? Lieve Hemel, wat wordt men toch berekenendEn zij lachte aoo vroolijk als in de dagen van hun voorspoed. „Zij zullen heel goed betalen en het ia een jongen, maar nogal een groote, aange zien hij op het ministerie van buitenland- sche zaken werkt." Irma's gezicht betrok. „Zoo, een jonge man. Ik heb op het oogenblik feitelijk genoeg van jonge man nen. Er zijn aan. dat slag van menschen ze kere moeilijkheden verbonden". „Daar heb ik wel aan gedacht en dus heb ik als voorwaarde gestelddat de lessen ge geven zouden worden in het bijrijn der grootmoeder, een echte oude draak, die ze ker wel in staat zal zijn om alle hof mak c- rige neigingen in haar kleinzoon te vernie tigen. Maar ik achtte het niet noodaakelijk, om precies te zeggen hoe oud je bent. Dat zou misschien afgeschrikt hebben, ofschoon hij schijnbaar erg gesteld is op de lessen. Hij is een diplomaat, die om de een of an dere vakreden de taal wil leeren. Het is nogal een buitenkansje; maar als het je niet aanstaat, dan k"nnen we het natuur lijk wol afzeggen." „Het afzeggen? Voor niets ter weroldl" Irma's ondernemingslust was boven ge komen. „Ik zal dien diplomaat wel in bedwang houden; wees daar maar niet bang voor, papa, en dat selfs zonder de hulp van do draak. Zij zal er mij natuurlijk wel van verdenken, dat ik hem te vriendelijk aan kijk, dat doen rij altijd; maar ik ben van plan om hem zelfs niet in de gelegenheid te stellen te ontdekken welke kleur mijn oogen hebben; zij zullen vastgelijmd zijn aan het boek. U zult eens zien of ik dat niet doeEn ik zal mijn haar heel glad naar achter strijken en het stijf in elkaar draaien, zoodat ik er zoo oudejufferachtig mogelijk uitzie. Wat zijn de menschen tocQ vervelend en wat zou het veel gemakkelij ker zijn, om een alledaagech gericht te heb ben; dat ie te zeggen in mijn positie, weet tl" „Hadt je me niet iete te vertellen?" vroeg Harding, terwijl hij haar met zijn flauwen glimlach gadesloeg. „O, dat doet er nu niet meer toe. Het was alleen maar, dat ik een les verloren hebdien jongen van Potte, weet u 1 Ik wa3 er nogal door terneergeslagen, toen ik thuiskwam, ter wille van hot gat in don geldzak. Maar die diplomaat vult dat gat woer heelemaal op. Want zullen zo gek opkijken, als ik de kamer binnenkom, papa! Ik verwed er wat onder, dat zij een echte oude juffrouw verwachten to zien. Ik hoop, dat de schok niet al te groot voor hen zal zijn. Neen, allee wél bezien, wil ik toch lie ver niet leelijk rijn; maar ik zal ontzettend stijf wezen." Tot bewijs daarvan klapte Irma in haar handen en walste om do tafel heen eu bonsde bijna togen Pattie aan, die juist met het avondeten en dikke gezwollen oogen binnenkwam. Het kind in Irma, dat in den laatsten tijd gewoonlijk onzichtbaar was, was toch nog niet dood. „Wat was het, Pattie, een bord?" vroeg rij ademloos, doch vol meegevoel. „Juffrouw, Martin scheen aardig aan den gang to zijn." „Een soepterrine, juffrouw", mompelde Pattie; „dezelfde, die ik de vorige week gebroken heb." „Pattie, je bent een genie. De meeste menschen breken iete maar éénmaal. Hoe speel je dat klaar?" „Maar een terrine heeft toch twee ooren, sou ik doDkcn", antwoordde Pattie, met een zweempjo verontwaardiging, als vad ieDjand, aan wiens talenten men ten on rechte twijfelt. „Zeker, zeker! Maar wat ia het jammer, dat er maar twee zijn, Pattie. Waar rijd ooren anders voor, dat zou ik wel eens wil len wetenMaar verlies den moed niet, Pattie. De toekomst wordt er heel wat een voudiger door 1 Zonder ooren zal het ve^ gemakkelijker riji^ om ze te laten valtep wee* je 1" (Wordt vervolgd^

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1