N<\ 15373 Maamfag 4 April. A'. 19tü. (Beze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Leidsehe Schouwburg. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Erma Harding*. LEIDSCH M&BIAD PRIJS DER'ADYERTENTIEN Van 16 regols ƒ1.05. Iedere^tegel meer Grootsre lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentien- van 30 woorden 40 Oente coatant; elk tiental woorden meer 10 Oents, Voor het inoasseeren wordt/'0.05 berekend. PRIJS DEZER COllRiNT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agonten gevestigd tijn f 1.30. Franco per post1*65, Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemoene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen alhier is ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. 2 van den dienst 1910, executoir ver klaard den lsten dezer en herinnert voorts belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. Do Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 4 April 1910. Leaden, 4 April. Drietal bij de Ned.-Herv. Gemeente te Schiedam (vacatur e-ds C. L. van den Broek)ds. O. A. van den Akker te Baam- brugge, ds. J. Hoogenraad te Meppel en de. J. W. Tonsbeek te Haulerwijk. Het oud-Tweede Kamerlid de heer G. L. van der Zwaag, te Gorredijk, lid der Ged. Staten van Friesland, is dezer dagen voor geheel horstel van gezondheid naar een sanatorium te Putten vertrokken. Do Koningin-Moeder heeft Zaterdag avond in het Gebouw van K. en W. in Den Haag het Mengelbcrg-oonoert bijgewoond. Aan den heer J. Bleeker, 1 eeraar in plant- en dierkunde aan het gymnasium te Nijmegen, is met ingang van l Mei eervol ontslag verleend. Bij resolutie van den minister van ko loniën is de heer G. Krediet ter beschikking gesteld van den gouv.-gen. van Ned.-Indie, om te worden benoemd tot leeraar aan den oursus tot opleiding van Inlandsche veeart sen te Buitenzorg. BODEGRAVEN. De heer C. Rijkaart, alhier, is voor f 2025 koop er geworden van het stoomboot-koffiehuis te Nieuwerbrug. HAARLEMMERMEER. Door den rijks- veearts is bij den slachter KL, aan den Lijn den, een geslacht rund afgekeurd, als niet geschikt voor de consumptie, met bevel tot onmiddellijke vernietiging van het cadaver, wat onder politie-toezicht is geschied. Het rund was uit Sloten deze gemeente inge voerd en was bestemd om verbruikt te wor den, hetgeen thans door de tijdige tusschen- komst van den veearts gelukkig is verhin derd. Ten voordeole van de R.-K. armen aan. de Lijnden aa zijn aldaar publiek verkocht 67 kcrkschapen, die gezamenlijk den kapi talen prijs van pl.m. f 1525 of f 26.75 per stuk opbrachten. KATWIJK AAN DEN RIJN. In den nacht van Zaterdag wp Zondag is er door tot heden onbekend gebleven oorzaak, brand ontstaan in dc woning van den land bouwer D. M- van der Gugten Jokz. aan het Overrijn alhier. Te ongeveer kwart voor drieën werd een der kinderen wakker en ontdekten de ouders, dat de geheele zol der, die tot slaapgelegenheid van het ge zin diende, in één rookwolk vras gehuld. In allerijl werd alarm gemaakt, de brandspuit gehaald en het gerin stond in nachtgewaad en barrevoets op straat I De vrouw des huizes, die reeds eenigen tijd lijdende is, werd met drie nog jeugdige kinderen bij de buren onder dak gebracht. Het blus- schingswerk ving onmiddellijk aan, zij het dan ook met beperkte kracht, waar wellicht als gevolg van het nachtelijk uur, de vaste brandweermannen niet zoo spoedig op de plaats dea onheils waren. Doch al ware dit wel het geval goweest de brand had bij het ontdekken reeds zooaanigen omvang geno men, dat van blusschen geen sprake kon zijn, en de waterstralen dan ook meer op de belendingen werden gencht. Te ongeveer 6 uur waj alle gevaar geweken en konden dc bluaschers huiswaarts keeren; de spuit en een paar wakers bleven echter den ge- heclen dag nog op de plaats des onheils, die zeer veel belangstellenden en nieuws gierigen tot zich trok, zoowel van hier als uit den omtrek. De woning en het meubi lair zijn bijna geheel vernield; assurantie dekt gedeeltelijk de schade, waar dc bewo ner zijn inboedel verre beneden de waar de had verzekerd. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij den penning meester der Veroeniging voor het Tehuis is ontvangen ee>n bedrag van f 59.45, zijnde de netto-opbrengst der uitvoering van Kat- wijks Gemengd Koor. Voor den bazaar is uit Antwerpen nog toegezonden een schilderij in lijst van den schilder P. du Chestret-, voorstellende de Oude Kerk en een gedeelte van het strand alhier. De Paaschcollecte alhier gehoud-m voor de Hervormde Scholen heeft f 87.Q1 op gebracht. Op uitnoodiging der Christelijke Jongelingsvereeniging zal de heer Guillau- me Dinsdagavond a.s. in de zaal voor Chris telijke belangen ecnige mededeelingen doen omtrent de „Zending onder dc Bataks", welke mededeelingen door lichtbeelden zul len worden toegelicht. Zaterdag brachten zeven bomschuiten versche visch in afslag. Tarbot bracht per stuk op f 4 tot f5; griet f -0.60; tong f 0.25 tot f 0.80; echol per mand f7; keu f3.50; schar f 2.75. SASSENHEIM. De vakveroeuiging „Een zij ons doel" heeft al lang pogingen in 't werk gesteld, om to geraken tot een; ooöperatiovo vorbruiksvexeonigimg. Steenko len worden reeds jaren achtereen gezamen lijk opgeslagen. Omdat do uitgaven stijgen ©n de inkom sten daarmee geen gelijken tred houden, werd uitgezien naar iets, om het evenwicht weer zoo'n beetje te herstellen. Coöperatie dacht men hier den aangewezen weg. Eenigen tijd geleden is voor dat doel, de heer Calmthout, van. Rotterdam, voor do Vereeniging opgetreden- Hierna had zich een voorloopigo commissie gevormd, bestaan- do uit do heeron K. Oudshoorn, D. Meijer en T. G. Vos. Deze commissie heeft op ruime schaal circulaires verspreid, om de inwoners tot deelneming uit te noodigen, of in beginsel zioh er voor to verklaren. Zaterdagavond werd in „Concordia" ver gaderd- Ongeveer 60 personen waren opge komen, die in hoofdzaak voorstanders bleken. Een coöperatieve vereeniging werd gesticht met als bestuurders do heeren: K. Ouds hoorn, A. Noordzij Röhrij Snr., A. v. Dijk on J. v. Diest Gzn., de laatste voorloopig. Het bestuur zal nu overwegen, wat er moot gebeuren, om golden bijeen te krijgen en uitmaken, wat er gesticht moet wor den, öf oen bakkerij, of een winkel. VOORSOHOTEN. Dinsdagmiddag om twee uren kemt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. ZEGVELD. Hot aantal op de kiezerslijst geplaatste kiezers bedraagt 27. Wegena ver trek en overlijden zijn daarvan afgevoerd 15 personen. ZEGWAARD-ZOETERMEER. In een ge- oomb. verg. van het oere- het feost- en net uitvoerend oomité is met algemeen© stem men. besloten het concours vkn harmonie- en fanfare- en zanggczelschappen op 6 Juli a.s. hier te doen doorgaan. Het aantal in geschreven gezelschappen is ruim voldoen de ZWAMMERDAM. Deneer W. Klein, al hier, die een benoeming: ontving als onder wijzer aan de Ohr. school te Hoonderloo, heeft voor die benoeming bedankt. Concert Hana Handler. Op Woensdag 13 April a.s. zal de thanü reeds bokendo violoncellist Hans Kindlef met medewerking van mevr. MosselBdin fante een oonoert geven in den Schouw burg. Over het laatste concert in Rotterdam schreef do „Nieuwe Rotterd. Grt.": Van do vele leerlingen uit do school van den voortreffelijken violoncelkunstenaar J. Mossel gekomen, Ls Hans Kindlcr stellig eeu der r ij lest begaafden. Zijn violoncel talent is bewonderenswaardig on onder uitnemenden leiding tot ecu rijpheid gekomen, die men' hij een zoo jongen man nauwelijks zou dur ven verwachten 1 Gaaf ca zuiver doorvoeld is hot spel van den jongen kunstenaar ge weest. Merkwaardig ook dat vertrouwd zijn met verschillende stijlen. Met hoeveel fijnen smaak heeft Kindier hef elegante, het slan ke, zou men haast zeggen, van SaanF-Sacns**" Concert in a-moll doen uitkomen, hoe juist van verhouding, van phrasocring in dc voordracht van Porpora's klassieke So nate goweest, hoe zuiver de ontleding van,' Bach's Preludium. Do jonge kunstenaar, door mevrouw Mos solBclinfanto smaakvol on muzikaal be geleid, is met lauwerkransen gehuldigd en daverend toogojuicht. Hot sierlijke Gavot- te'tjo van Gosseo heeft hij als toegift ge- geven. Bij Kon. besluit is F. P. Francke, gepen- sionneerd duit.-kolonel, provinciale adju dant, met den rar\g van kolonel, militie- ooinmissaris in het 2de militiedistrict van Zuid-Holland, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau; aan jhr. O. van Suchtelen van de Haare, op zijn verzoek, niet ingang van 1 Mei, eervol ontslag verleend als burgemeester van Hasselt; benoemd tot directeur der Rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg, J. G. Nijk, to Amsterdam; benoemd tot onderwijzer bij den cursus tot opleiding van gymnastiekonderwijzers, verbonden aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Deventer, dr. L. S. Meijer, aldaar, met vergunning deze betrekking ge lijktijdig te bekleeden met het beroep van arts; aan den luitenant ter zee der 1ste klasse bij de Koninklijke Marine-reserve M. O. Braat vergunning verleend om, zoolang hij als gezagvoerder in dienst is bij do Stoomvaartmaatschappij „Nederland" op het Nederlandsch koopvaardijschip onder zijn bevel de reservovlag als natievlog te voeren benoemd tot lid van don, raad van admi nistratie van het Weduwenfonds voor do ge ëmployeerden, tot het algemeen bestuur behoorende, mr. J. W. S. A. Versteeg, sooretaris-goncraal bij het departement van landbouw, nijverheid en handel; met 1 Mei benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Yersekc, J. G. Wuystcr, thans oommies der posterijen, en telegraphic 2de klasse; met 1 Mei, aan den directeur van het post- en tele graaf kantoor te Maarssen, J. Bloemsma, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend; bij den raad van toezicht op de Rijks postspaarbank eervol ontslag verleend als lid aan mr. G. A. van Hamel, onder dank betuiging voor do door hem als zoodanig aan den lande bewezen diensten, en be noemd tot lid, de heer J. W. O. Tellegeiip directeur van het bouw- en woningtoezicht te Amsterdam; de administratieve ambtenaar bij de arbeids-inspectie der 2de klasse A. J. Gie- zen, te Deventer, benoemd tot administra tief ambtenaar der 1ste klasse bij dien tak van dienst; benoemd tot afdeelingschef bij den dienst der Rijkslandbouwproofstations J. Hudig, dr. G. H. Leopold en dr. D. Mol, allen thans hoofdassistent; do bij de koloniale reserve ingedeelde 1ste luit. G. E. Mühlradt, van het wapen, der infanterie van het leger hier to lande, voor den tijd van ten hoogste 5 jaren gede tacheerd bij het leger in Ned.-Indio; de Oost-Indische, .ambtonaaiumeü verlof, N, Buohenbacher, laatstelijk ontvanger der in- en uitvoerrechten en accijnzen te Sama- rinda, op zijn verzoek, wegens physieko on geschiktheid, gerekend van on met 1 dezer, eervol uit 'a lands dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen mejuffrouw A. E. L. Stens Zijnen, laatste lijk onderwijzeres l6te klasse bij het open baar Europeesch lager onderwijs in Ned.- Indië, thans met verlof hier te lande, op haar verzoek, wegens physieke ongeschikt heid, met ingang van 1 dezer, eervol uit 's lands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Kegelen. In het café-restaurant „Tn den Vergulden Turk" hoeft do Algemoene Vergadering plaats gehad van den Loidschen Kegelbond, waarop het door het bestuur voorgestelde te houden Onderling Concours om het Olub- on Pcrsoneolkampioenecbap van den Lpid- schen Kcgolbond on 't groot Internat. Con cours, waarin vorkogeld zal worden het Club- en hot PcTSonocIk am pioen schap van Ne derland, beiden zijn aangenomen. Hot bestuur had tor spoedige afdoening 2Vï week te voren aan alle leden van den L. KL-B. oen circulaire gezonden, waarin do diverse voorstellen van het bestuur be treffende de beide concoursen uitvoerig wa- ron uiteengezet. Eu dit heeft prachtig ge holpen on het moot gezegd, do leden van dea L. K.-B. stellen zóóveel vertrouwen in hot bestuur, dat zonder noemenswaardige mconingsvorsollillen de diverse bestuursvoor stellen allo zijn goedgekeurd. Besloten is alzoo te houden van 915 April 1910, op de 3 door do kogelolub „Houdt Plank" daarvoor gratis af to stane banen met alle toobohooren, een concours om het club- en person.-kamp. van den; L. K.-B., waaraan verbonden oen vrije-bnan- wedstrijd om kunstvoorwerpen. Do plaats, waar het concours ter her denking van het éénjarig bestaan van don Bond zal gehouden worden, zal liet bestuur binnen uiterlijk 2 weken weten aan te wijzen. Het gaat luor momenteel nog tus- schen „Den Burcht", do Stadszaal cu het Feestgebouw der Maskerade. Het Int. Concours zal bestaan uit: 1. Bondenwedstrijd. 2. Korpswodstrijd om hot kampioenschap van Nodcrland. 3. Personeele wedstrijd om het kampioen schap van Nederland. 4. Vrijebaan wedstrijd. 5. Dames wedstrijd. 6. Parenwedstrijd. Als vermoedelijke datum van üu oncours word genoemd 224 Juli a. s. Al muur do ruimto hot toelaat, zullen do verschil lende wodstrijdon plaats hebben op 5 of 6 nieuwe teakhouten banen. Reeds werd door don hoer B. F. Rüttger, to Amsterdam, voor dit concours als korpsprijs ecu zilveren lauwertak toegezegd. Mogeu volcu dit voor beeld volgen. Nog werd beslolou de 40 kcgolaar6, die door do verschil Ion do clubs waren opgege ven, voor het I5-tal van den Bonden wedstrijd, allen ged uren do 3 ^vonden op 3 vcrschil- lendo banen elk 2 X 10 worpen te laten doen en dc 15 hoogste werpers in do 60 ballon af, to vaardigen voor den Bondon- wedstrijd. Dezo wijzo van handelen, in ai. wijking van hot Bondsreglemcnt, dat stem ming aangeeft, spruit voort uit den drang tooli Vooral serieus de 15 hoste werperg voor den L. K.-B. hij elkaar te krijgen. Rtforni-Ienlaonsklling in de Siadszaa!. Sinds professor Troub zijn vernietigend oordeel ovor do reform jiitspralc, in con| woord, dat naar allen kant is hcongcvlo- gon en zoo grotig geëchood werd in den lan de; sinds do uitspraak van dat woord van een profcasor cn dus gewichtig voor dó goêgomecnt als het doodvonnis van een jury, is er hooi wat veranderd Do relorm is niet verdwenen, als werd, voorspeld. Integendeel! Dc mode, de hau taine, do eigendunkelijke, die ons uit Parijs, AVcencn of waar vandaan ook, op hot dak wordt gestuurd... zij... de koninklijk» gebiedster... heeft zich gelegd zoetjesaan! en nog niet, nog lang niet volkomon, on der do bevelen van dc reform, de „hobbezak" van eertijds. Dc meest modieuze japonnen zijn uit één, stuk, do middellijn is vrij algemeen ver legd, do lage halzen, voor allodag-draoldj zoo afschuwelijk eertijds gevonden. zijn, nu smaak. In do moeste magazijnen vindt men kant- cn-klaro reformjaponnen. Wol niet zóó olsj de ,Vaksoliool, als do meest overtuigdo on; ui „Eindelijk 1" zeiden al de familieleden, voor een deel met hun lippen, voor een an der deel met hun oogen. Zelfs de zwarte oogjes van lady Aurelia tintelden op een wijze, die feitelijk niot overeenkwam met d© onverschilligheid, dio zij een paar minuten geleden aan den dag had gelegd. „Ik heb feitelijk geen eten verdiend, Xvel? En toch ben ik van plan om te eten", zei Vincent, terwijl hij eerst zijn vader de hand drukte, daarna die zijner grootmoeder kuste en intusschen zijn zusters vriendelijk toeknikte. De vijf-en-twintigjarigo erfgenaam van sir Christian was wel niet even knap van uiter lijk als zijn vader, maar daarom niet minder indrukwekkend. Zijn oogen waren minder schitterend, zijn wenkbrauwen minder fraai gebogen en zijn neus was minder de:oratief, maar dio fouten vergoedde hij op andere wijze. Op de schouders van een athleet of schoon zijn houding niet zoo ferm was als die van athleeten gewoonlijk is leek het bruine hoofd wat klein, maar het was toch volmaakt in evenredigheid met zijn verdere lichaamsgestalte. Het gladde, goed besneden gezicht zou misschien jongensachtig geweest zijn als or niet een zekere disharmonie bestaan had tusschen de zonnige, lichtbruine oogen en de ietwat te zwaren onderkaak, die soms koppig kon vooruitsteken. Op die oogenblik- ken kon de mond met de dunne lippen er *ecr onvriendelijk uitzien; dan werden de lichtbruine oogen donkerder van tint en verdween al de opgewektheid uit het heelo gezicht. Zijn zusters zeiden altijd, dat Vin cent twee gezichten had, zijn werkgezioht en zijn speelgezicht. Men had met even veel recht kunnen praten, over het gezicht, dat hij van de natuur had gekregen, en dat gene, dat door de omstandigheden ont staan was; het was dan alleen maar de' vraag welk van de twee den werkelijken Vincent vertegenwoordigde. Over het ge heel genomen zag hij er meer uit als de „captain'van een elftal of een winnaar van roeiwedstrijdeir dan als een diplomaat. „Je zoudt nog te veel krijgen, als je alleen je dessert kreegt," zei lady Aurelia met een bromstem, die niet bedoeld was als harte lijk, maar die toch de zwakke plek in haar verschrompeld hart voldoende verraadde. Do lichtbruine oogen dwaalden over de tafel heen. „Zou nicht Minna hier vanavond niet eten?" „Ja. Maar zij schreef het af ter wille van de een of andere vergadering." „Laat Minna nu maar met rust en geef liever een relaas van jezelf. -Welke is de laatste politieke knoop, dien ge doorge hakt hebt? En wien hebt ge leugens zitten vertellen, dat ge het heele etensuur ver geten hadt?" „Ik heb niemand leugens verteld/' zei Vincent opeens scherp, terwijl de oogen- blikkelijke schaduw zijn vroolijk gezicht verduisterde. Lady Aurelia schudde heen en weer in een aanval van krampachtigen lachlust. „Je naïveteit overtreft alles, Vincent! Kom, het jokken is de halve pret, die er aan is „Is er ook nieuws?" vroeg Chrissie haas tig, voelend dat dat een gevaarlijk terrein was. „Niets behalve dat, wat in de avond bladen stond „Neen, ik bedoel niet aangaande den oorlog, maar wat je zelf betreft. Is er goen nieuwe vacature?" „Nou, het nieuwste is, dat ik tot een be sluit ben gekomen „Zoo 1 Vertel ons daar eens alles over, terwijl je eet. We zullen hier onze sigarot- ten rocken, dan kunnen we toekijken," zei zij, terwijl Henders, do major-domus, in eigen persoon een miniatuur-uitgave van het diner naar binnen bracht, die met zorg was warm gehouden voor de hoop der fa milie. Het rooken van sigaretten was een van de cosmopolitische gewoonten, die zij aan hielden, niet omdat Chrissie of Cissy er van hielden, maar omdat er landen zijn, waarin het kinderachtig wordt gevonden om niet te rooken. En aangezien men niet kon weten wat er nog in de toekomst... „Moet ik praten met een vollen mond?" De ontstemming van een oogenblik gele den was verdwenen. Het was met zijn speel gezicht, dat Vincent die vraag deed, Zij'n witte tanden waren allemaal te zien; zijn lichtbruine oogen straalden van opgewekt heid. „Natuurlijk." „Je bent vandaag heusch erg flauw, Vin cent," mompelde lady Aurelia. „Sta me toe te verzoeken, dat je tot de zaak komtl" „Heel goed, omaHet is niets anders dan dat ik gesloten heb om Hongaarsch te gaan leeren." Aller gericht betrok. „Is dat alles?" „Ja, voor 't oogenblik wel. Maar ik hoop, dat het tot meer zal leiden. U hebt de Europeoscho gebeurtenissen waarschijnlijk niet zoo aandachtig govolgd als de Aziati sche. Zij rijn aardig aan het optreden, Kos suth en de zijnen, Cleghom denkt, dat, als dio boweging eenmaal in vollen gang is, ze niet meer tegengehouden zal kunnen worden. Binnen een niet al te groot aantal jaren misschien wel maanden zullen rij hun doel bereikt bobben, dat feitelijk in onafhankelijkheid bestaat. Het gevolg daarvan zal natuurlijk oen aparte verte genwoordiging zijn, een nieuw gezantschap te Boeda-Pest. En dat beteekent weer, dat attachés, die Hongaarsch kunnen spreken, iets vóór zullen hebben. Gezien? Dat is mijn oigon idee. Het is, dunkt me, nogal aardig; wat zegt u er van, oma?" Hij keek naar zijn grootmoeder als naar de voornaamste gezaghebbende vertegen woordigster der familie. Lady Aurelia glimlachte met haar tan- deloozen mond. „Ik zeg, dat je niet zoo blind zijt als een mol. Het zal nog een poosje duren voordat ik heelemaal aan je wanhoop." „Dauk u. Dat is alles, wat ik wilde we ten. Den volgenden stap, dien ik nu moet doen, is uitzien naar iemand om Hongaarsch van te leeren." „Een uitstekend plan!" zei sir Christian stralend, terwijl Chrissie en Cissie herleef den onder dit nieuwe licht, dat op den toe stand geworpen word. Het idee moest wel goed zijn» als oma het goedkeurde. „Een advertentie zal, dunkt me, het bes te zijn. Ik vermoed, dat het oen lastig ge val zal zijn om in Londen een goeden Hon- gaarschen leermeester te vinden. Als ik C'hineesch of Maleisch wilde leeren, dan zou ik zeker overstelpt worden met aanbiedin gen. Maar wie neemt er tegenwoordig les in het Hongaarsch?" „Ik weet iemand V' riep Chrissie. opeens, terwijl zij de sigaret in den steek liet, waar tegen zij had zitten worstelen. „Je hebt geen advertentie noodig. Daar schiet me iets to binnen. Mijnheer Hartmann zei onlangs, dat rijn dochter Hongaarsch kent." „Wie is mijnheer Hartmann?" „Do oude Duitscher, van wien wij les hebben. Hij ia eigenlijk een Oostenrijker; maar hij spreekt uitstekend Duitsch en En- gelsch ook. Wij zijn zelfs begonnen met hem voor oen Engelschman te houden. Maar hij beweert bij kris en bij kras, dat hij een Oos tenrijker is. Hij is nog maar kort in Lon den en hij cn zijn dochter geven beiden los in het Duilsch. Dat stond ten minste in do advertentie. Maar hij zegt, dat zij ook Hongaarsch spreekt." „Dat zou misschien wel gaan. Ilcb je dat jonge meisje wel eens gezien?" „Neen, en ik weet ook niet of re wel jong is. Waarschijnlijk is zij een alto Jung for, want do vader is al heel oudzijn baard ia ten minste heelemaal griis en hij ziet er slecht uit of ongelukkig of zoo iels." „En is hij nogal een fatsoenlijk man?" „O, hij is een heer, nietwaar, oma?" „Je bei ii. dat hij een heer geweest is!'* „Nou, als zijn dochter maar niet eena een dame geweest is. Ik zou er niet op\ gesteld zijn om les te hebben van iemand met een verleden. Dat rou misschien geocf goeden indruk maken, weet al"- (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1