N°. 15371 "Vrijdag 1 Vpi'il. A®. 1910. tgeze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van ,Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. F E U L LET ON. Irma. Harding-. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DER ADYERTENTIBN Van 16 regele 1-06. Iedere regel meer f 0.17£. Grootere letter* near plaatsruimte. - Kleine advertentien van 30 woordea 40 Gents oentant; elk tiental woorden meer 10 Gents. -Voor het incaiseerea wordt/'0.05 berekend. PRIJS O EZ EU COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents j per 3 maandon I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten govestigd syn 1.30. Franco per post1.60. liitlotiag van obligatiën. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat bij de op 31 Maart j l. plaats gehad hebbende uitloting van obligation: ten bedrago van 16,000 gulden, behoorende tot de 3-pCt-geld. leening, aangegaan krachtens Raadsbesluit Van 1 Februari 1896 zijn uitgeloot dc num mers: 67, 106, 171, 208, 241, 275, 282, 302, 410, 518, 541, 737, 812, 887, 1035 en 1049, ten bedrage van 10,000 gulden, behooren- ronde tot do 3l/2-pCts.geldleening, aange gaan krachtens Raadsbesluit van 10 Decem ber 1903 de nummers: 43, 212, 312, 336, 402, 410, 443, 458, 466 en 491, ten bedrago van 24,000 gulden, behoorendo tot de 37*- pCts.-goldloening aangegaan krachtens Raadsbesluit van 21 Juni 1906 de num mers: 20, 72, 80, 86, 184, 216, 231. 233, 475, 480, 483, 489, 526, 583, 664, 702, 745, 782, 793. 794, 805, 814, 840 en 859, welko op don lston Juli o.k. aflosbaar zijn gesteld, op welk tijdstip die obligatiën ophouden rente te dragen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GTJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, I April 1910. Aisluiting scheepvaart Kort-Kapcnbnrg;. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de scheepvaart door het Kort-Rapen burg, we gens de overwulving van die gracht, van af Zaterdag 2 April a~s. zal zijn afgeslo ten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJ SELA AU, Burgemeester VAN HEYST, -Secretaris. Leiden, 1 April 1910. Afsluiting passage Ha ver straat. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat een gedeelte van do Haverstraat, gelegen tusschen de ICraaiersfcraat en de Rijnstraat, van Zaterdag 2 April a. s. tot n a- dere aankondiging, voor het ver keer ook voor voetgangers zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 1 April 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art 8, 1ste alinea -W Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. E. VAN DER VOET en rechtverkrij genden tot het uitbreiden van de smederij in perceel Morschweg 21a, kad. sectie L. No. 973 door het plaatsen en in werking stellen van 2 electromstoren, elk van 1 p.k. tot het in beweging brengen van. verschil lende werktuigen. En geschiedt biervan openbare kennisge ving door plaatsing in het ,,Leidsch Dag blad' Burgemeester en Wethouders voornoemd, >T. O. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 1 April 1910. HINDI UWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deie tei algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. J. RAMAK en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een blikslagerij in het per ceel Morschstraat 18, kad. sectie B No. 126. En geschiedt hiervan openbare kennis geving door plaatsing in het ,,Leidsch Dagblad." Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 1 April 1910. Leiden, I ftpril. Bij Koninklijk besluit zijn, met ingang van 1 April 1910, bij 't rijksbureau tot on derzoek van handelswaren te Leiden, be noemd; lo. tot directeur dr. G. L. Voerman, thans scheikundige bij het bureau; 2o. tot adviseur, prof. dr. H. P Wijsman, buitengewoon hoogleeraar bij de Rijksuni versiteit te Utrecht. Geslaagd zijn voor hot examen in de nuttige handwerken te 's-Gravenhage o.a. de dame* C J. H. Wullings cn H. J. A Coebergh v. d. Braak, beiden leerlingen van mej. Aewerdonk, alsmede mej. J. van Ommering, van Leiderdorp. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Moerkapello ds. F. de Gidts te Goede reede. Gisteren was het 25 jaar geleden ,~dat prof. mr. M. W. F. Treub, te 's-Gravenhagc is gepromoveerd aan de Leidsclie universi teit op het bekend, met goud bekroonde, proefschrift: „Ontwikkeling en verband van de rijks-, provinciale en gemeentelijke belastingen in Nederland". Zijn politieke en andere vrienden en en kele instellingen, waaraan mr. Treub's naam verbonden is, hebben bij deze gelegen heid van hun sympathie voor den jubilaris doen blijken. Zoo werd een pracht van bloemstukke/a gezonden, o.a. door het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Democratischon Bond, de re dactie en de administratie van „Land en Volk", het bestuur van de Notarieele Ver- eeniging, de directie van de Hypotheek- briefbank en verscheidene ingezetenen van Voorschoten, Treub's geboorteplaats, ter wijl een stroom van telegraphische geluk- wenschen inkwam, o.a. van de Mij. voor Ze kerheidsstelling, van verschillende afdeo- lingen van den Vrijz.-Democratischen Bond en van vele Kamerleden en oud-Kamerle den. In den namiddag werd door mr. Treub een reoeptie gehouden, waa~op velen hem en zijn huisgenooten persoonlijk kwamen ge- lukwenechen. De Amsterdamsche hoogleeraar mr. D, Josephus Jifcta moet eenige weken rust houden, in verband met een liohte zenuw overspanning. Het is twijfelachtig, of hij zal kunnen voldoen aan de opdracht om als rcgceringsconuniasaris het ontwerp-Octrooi- wet in de Tweede Kamer te verdedigen. Vindt de behandeling daarvan plaats -vóór de Kamer mot recès gaat, dan zal professor Jitta deze taak in geen geval op zich kun nen nemen. Dc gisteren te 's-Gravenhage gehou den algemeene vergadering van aandeelhou ders der „Nationale Bank" te 's-Graven hage cn te Alphen aan den Rijn heeft de winst- en verliesrekening over 1909 en de balans per 31 Deoember 1909 goedgekeurd, het uit te koeren dividend over 1909 vastge steld op 6 pet. (v. j. eveneens 8 pet.) en den heer J. A. Mazel tot commissaris her kozen. In vergelijking mot hot voorgaande boek jaar vermeerderden de kasomzetten aan beide zijden met 4.3 millioen, do omzetten op rekening-houders met 22 millioon. Meer werd getnoasseerd ruim 1.5 millioen gulden. Van de aandeelen in portefeuille werden dit jaar uitgegeven f 110,000 nominaal te gen des koers van 125 pot., zoodat het ge storte kapitaal op f 500,000 gebracht is. Volgons de wiDst- en verliesrekening be draagt de winst, met inbegrip van die van het bijkantoor en saldo vorig boekjaar f 155,789 (v. j. f 105,059), waarvan na aftrek der algemeene onkosten ad f 49,632 een be drag van 106,156 ter vordeeling overblijft. Aan de reserve wordt f 30,000 toegevoegd, waardoor deze stijgt tot f 150,000. Gisternamiddag omstreeks 2 uren is in tegenwoordigheid van een aantal auto riteiten het bijkantoor van de Haagsche Gemeente-Bank van Leening in de Duin straat te Scheveningen geopend Op uitnoodiging van den directeur wa ren o. a. verschenen de wethouders Simons cn De Wilde, een groot aantal gemeente raadsleden, vertegenwoordigers van ver schillende Scheveningsche colleges, enz. Het nieuwe gebouw, dat het grootste is daar in de buurt, was voor deze gelegenheid mot groen, versierd, terwijl de vlag van het gebouw wapperde. Bij afwezigheid van den burgemeester, die over eenige dagen do gemeente voor korten tijd verlaat, werd de plechtigheid der opening verricht door den wethouder De Wilde, met een vrij uitvoerige rede, waarin hij melding maakte van de voorge schiedenis van de oprichting van dit eerste bijkantoor. Zoo besprak bij het bekende Nutsrapport ter zake van den woeker, de oprichting en den arbeid van de Nationale Yereenigin/g tot bestrijding van den woeker en do rede gevolgd door de motie van het raaslid Bik, den 28sten Augustus 1905 in een zitting van, den Raad aangenomen, welke motie te be schouwen is als de eerste oorzaak van het stichten van bijkantoren van de Bank van Leening. De rede van den wethouder werd beant woord in de eerste plaats door den voorzit ter van de Nat. Yoreeniging tot bestrijding van den woeker, mr. Belinfante, die bij zijn dank voor de waardeerende woorden van den heer Do Wilde, zijn vreugde er over uitsprak, dat het eerste bijkantoor juist in Scheveningen. geopend werd, waar elk jaar periodiek werkloosheid heerscht, waardoor dus het bedrijf der pandjeshuis houders zeer bloeit. Voorts antwoordde de heer Bik, die do hulde, gebracht aan de mannen van het initiatief, reciproceerde door een hulde aan de mannen van de uitvoering. Eindelijk werd nog gesproken door den voorzitter van de afdcclir# Scheveningen van „Patrimonium" cn door oen bestuurs lid van do afdeeling Scheveningen van het dep. van 't Nut van het Algemeen, waar na men het gebouw ging bezichtigen, dat vier verdiepingen hoog, afzonderlijke berg plaatsen blijkt te bezitten voor panden van hooge waarde, van grooten omvang, enz. Al dezo bengplaateen zijn brandvrij. Do verdiepingen zijn, behalve doar trap pen, door een lift verbonden, terwijl de panden door een koker gemakkelijk van do bovenste verdieping naar beneden kunnen glijden langs een hellend vlak. De bouwkosten van dit bijkantoor hebben f 50,000 bedragen. Gisternacht overleed te 's-Gravenhage na een langdurig en pijnlijk ziekbed, de chef van de afd. Photographie aan de To- pographischo Inrichting van hot Dep. van Oorlog, de heer W. C. Vermaas. (Avp.) De inspecteur van het bouw- en wo ningtoezicht te Delft heeft tegen 16 Mei eervol ontslag aangevraagd. B. en W8. stellen voor het verzoek in te willigen en het traktement dat thans 1400 tot f 1800 bedraagt te brengen op f 1400 tot 2000. In de gisteren gehouden Rotterdam- sohe Raadszitting waren 36 leden aanwe zig. Bij de stemming voor een tijdelijk wet. -kouder, wegens ziekte van den wethouder Muller, werden uitgebracht 16 stemmen op den heer B. J. Gerretson Jr., 17 stemmen op den heer mr. A. de Jong, 2 stemmen op den heer Spiekman, terwijl een stem in blanco was uitgebracht. De liberalen had den dus blijkbaar op den christ.-hist. heer Gerretson gestemd, terwijl de reohterzijdo de candidatuur-De Jong had gehandhaafd. Bij do tweede vrije stemming behield de heer Gerretson 16 stemmen, doch kreeg de hoer De Jong er 19 en was dus kennelijk met de hulp der socialisten gekozen. Dc heer De Jong verklaarde evenwel desgevraagd onmogelijk de benoeming tob tijdelijk wethouder te kunnen aanvaarden. Er volgde nu een derde vrije stemming waarbij de heer Gerretson 27 stemmen ver kreeg en dus verkozen was. Hij verklaarde de benoeming aan te nemen. Bij beschikking van den Min. van Oorlog is, met ingang van 1 dezer, benoemd tot opzichter over de werklieden bij het een traal magazijn van militaire kleeding en uitrusting te Woerden, de meesterknecht hij het centraal magazijn van militaire klecding en uitrusting te Delft H. J. van der Kraan. AARLANDERVEEN. Gisteravond lmd in do zaal van den hoor A. L. Kortekaas do tweede uitvoering plaats van het Chx. fanfarekorps „Crescendo". Het programma werd op uitstekende wijze uitgevoerd- Een woord van lof komt toe aan den directeur den heer J. M. Welvaars, van Alphen. BODEGRAVEN. Op zijn daartoe gedaan verzoek is aan den postbode B. W. So li ngen togen 1 Juli a. s. eervol ontslag ver leend. GOUDA. Heden herdenkt de heer S. D. Boon, stationschef alhier, den dag, waarop hij voor veertig jaar als spoorwegjuubte- naar bij de voormalige „Rhijnspoorweg- Maatschappij" in dienst trad. HOOFDDORP. Met hot oodervrerp „Ziekten van suikerbieten" trad gistermid dag in ,,De Landbouw" alhier op, voor do afd. Haarlemmermeer der Uoil. Mij. van Landbouw, racj. dr. Westerdijk, van Am sterdam. Een naar het ledental der Yerecuuging klein gehoor volgde met aandacht do spreekster, die, naar een der toehoorden zei, er zoo duidelijk over wist te spreken, als had zij ze zelve verbouwd. Als het meeat voorkomende toonde zij door middel van afbeeldingen den wortel- brand, die vooral de jonge plantjes aan tast. De aangetaste doelen zien cr uit alsof zo verbrand zijn. Een en ander wordt ver oorzaakt door kwade schimmels, waarvan de sporen zich bevinden op allo bietenzaad, zoowel in- als buitenlandsch. Als middel tegen die kwaal ried do spreekster aan liet zaad onder te dompelen in kopervitriool, met water aangelengd, dat de sporen doodt Op 50 K.O. zaad ia 200 gram koper vitriool bonoodigd. Bovendien werd aaubo- volen het zaad in de aardo te brengen m«t chilisalpeter of met superpliospliaat. Een andere plaag is de z.g. bictcntor, een beestje van 1 a 2m.M., dat ook voor namelijk het jonge goed aantast cn de wor tels doorknaagt. Waar die tor overwintert in do bieten koppen werd aangeraden bij ontdekking van het insect, den bietenver- bouw op zoo'n stuk twee jaar te staken en daarop dan andere gewassen, echter geen' haver of blauwmaanzaad, te telen. Nog werd mededeeling gedaan van do z.g. aitjesziekte, waarbij de wortel opzwel lingen vertoont. Van deze ziekte werden geen afbeeldingen vertoond. Spr. eindigde met den wcnsch, dat de landbouwers van de gegeven wenken zou den profiteeren en door proeven het voor hun land meest wenschelijko zouden vinden-. Spreekster veronderstelde, desgevraagd, dat slechts een koude van 10 graden beno den het vriespunt de bietentor zou dooden- In een overvloedig bijbrengen van chili en kainiet bij do plant om de tor te dooden, zag zij eveneens niets. Het beste was, om den bietenbouw op zoo'n stuk twee jaar uit t© stollen. Nog verzocht spr. haar mededeeling to doen van hike nbnormaltcit of van elke nieuwe ziekte. Bij franco toezending wor den alle gewenschte inlichtingen verzocht, voor den vrager zonder verdere kosten. De heer Evclein, die do spreekster had ingeleid, dankte haar voor het vele leer rijke, dab zij had medegedeeld, op zoo be vattelijke wijze. LISSE. In de vergadering van de afd. Lisse van den Ned. R.-IC Volksbond ift op voorstel van het bestuur besloten zich! te wenden tot den Raad dezer gemeen te» met het verzoek den gaeprijs met I cent per kub. meter te verlagen. Gisteren zijn door don heer H. Heems kerk de eerste afgesneden hyacinten ver zonden naar het buitenland, dit is drie we ken vroeger dan verleden jaar. LEIDERDORP. Na ongeveer 37 jaar werkzaam geweest te zijn. aan do openbare school, nam de heer O. Colpa gisteren afscheid van de leerlingen, daar hij met 6) Zij bleef nog een oogcnblik bijna onbe weeglijk staanhaar brein deed zijn best om de zaken in al haar omvang in zich op te nomen. Gedurende dat oogcnblik namen haai- flikkerende oogen een starende uit drukking aan. „Geruïneerd. Frauduleus bankroet. Dat is het einde." Tusschen die afgebroken zinnen in gingen de gele rozen op haar borst onstuimig op en neer. „Dus dat is het einde van alles I" En toen verbrak de teleurstelling van een heel leven alle boeien, zonder dat zij lette op de twee ontstelde meisjesgezichten Achter haar prachtig uiterlijk, achter haar koninklijk figuur schu'ld* een van dip or dinaire zielen, die haar eerste verluchting zoeken in woorden en gebaren. Het leven dige ran haar persoonlijkheid maakte, dat die woorden luid klonken en dat die geba ren veelzeggend waren, want zij had in haar aderen het bloed van een ras, waar de ele mentaire hartstochten niet ver onder de oppervlakte liggen. Als zij op dat oogcnblik niet te zeer afdaalde onder het peil dan was dat, omdat de gewoonten der be schaving niet in zoom korte spanne tijds vergeten kunnen worden. Binnen een paar minuten had zij alle grieven van die twin tig jaar te berde gebracht; al de opge spaarde ergernis tegen den man, die, door m haar onbezorgde jeug i haar pad te krui Beo, haar van een veel schitterender lot had taroofd, werd nu uitgesproken. Zoolang inj in staat was om aan haar eischen te voldoen, mocht hem dat vergeven worden; maar van het o ogenblik, waarin hij in de meening der wereld zoo diep was gedaald, was hij in haar oog verloren. De aanblik van zijn wanhoop, de diepte zijner zelfvernedering kondeD haar niet aangrijpen, cn dat eenig en alleen, omdat zij niet goed tot haar doordrongen. De val was te diep geweest, om haar iets anders te doen inzien als het onrecht, dat baar zelf geschiedde. Als zij hem evenals Irma met de revolver in zijn hand had ge zien, dan zou dat waarschijnlijk, zoo niet op haar gevoel, dan toch op haar zenuwen ge werkt hebben. Maar aangezien zij hem zoo niet gezien had, kon zij niet anders voelen dan dit persoonlijke onrecht, dat werkelijk groot was, aangezien zelfs liefde lafhartig heid niet kan wegcijferen. En er bestond ook in het geheel geen teederheid om haar te ontwapenen. Wat zij ooit van diey man ge voeld had, was niets meer dan een vonk, die uit een steen slaat, en nadat het vlam metje was uitgebrand, was de steen niet zachter geworden, hoogstens alleen wat zwart door de asch van het uitgebrande vuur. Terwijl zij sprak, luisterde hij met een doodsbleek gezicht, leunende tegen den rug van een stoel, doch niet in staat zijn blik neer te slaan. Ondanks de schande van dit bitterste aller oogenblikken, was het hem on mogelijk om afstand te doen van den aan blik zijner aanklaagster. De hartstochtelijke bewondering overheerschte het gevoel van verpletterende vernedering. Zoolang het bem was toegestaan, zou hij zijn blik op haar laten rusten. Als haar verontwaardig de blikken hem doodden, des te betsr; dat was de dood, dien hij boven duizend andere verkozen zou hobbon. Zelfs terwijl hi} rilde onder haar verwijten, kon hij toch niet an ders dan haar kracht bewonderen. Een andere vrouw zou in een zenuwachtig ge snik losgebarsten zijn, terwijl zij ia fiere houding voor hem stond cn evenals een koningin haar grioven over zijn hoofd uit stortte. Dat het een koninklijke houding was, die meer aan het voetlicht dan aan den troon deed denken, was een feit, dat niet tot hem doordrong. De gedachte aan zelfverdediging kwam geen oogcnblik in hem op. „Ik had het reoht niet om je te trou wen, Isabella, dat weet ik wel," zei hij droevig, toen zij eindelijk zweeg, uitgeput door haar eigen hartstocht. Waarop zij de wreede woorden uitsprak: „Neen, dat recht hadt go niet." De meisjes, ontstelde en ontroerde toe schouwsters, begonnen zoo langzamerhand de werkelijke beteekenis van die scène te vatten. Gabrielle met haar wijdgeopende lichte blauwe oogen was onwillekeurig ach teruitgedeinsd als voor het een of ander lichaamsgevaar, en stond tegen den muur aan in de eerste lange witte japon, die zij ooit had aangehad, welk kleedingstuk haar onrijpe armen en dito hals nog mede lijdend bedekte, er uitziende als een kind, dat zelfs te baDg is om te huilen. Irma huilde nu ook niet meer. Zij had het papier opgeraapt, dat haar moeder aan haar voe ten had laten„vallen, en zat het nu te lezen. En toen gebeurde er een van die dingen, die niet meer dan eenmaal voorkomen in een leven, als zij voorkomen. Wat in haar ziel omging gedurende die paar minuten, die zij noodig had om de bekentenis van haar vader door te lezen, overkomt niet velen in dit leven. De angst, de ontwapende overgave van die woorden was als bet ware een hand djo diep doordrong tot in een on- vermoeden afgrond, waar zij dingen op wekte, waarvan zij het bestaan niet kende; waar zij bezit nam van dingen, die vroeger niet schenen geweest te zijn. Het was een van die snelle en heftigo processen, die soms, dooh niet vaak, onder den druk der omstandigheden teweegbrengen wat in een normaal leven eerst door jarenlango ont wikkeling gebeurt: de pijnlijke wording eene vrouwenziel in datgene, wat tot nu toe de persoonlijkheid van een kind was geweest. Wat zij daar gelezen had, geschre ven met hortende, stootende hand, was haar een openbaring zóó plotseling en geweldig, dat het bijna verblindend werkte. Het hing er alleen maar van af of de oogen, die het lazen, in staat waren om dien meedoogen- loozen harden glans te verdragen. Met dat papier op haar knieën zat Irma de verwijten harer moeder aan te hooren en trachtte zij zich een oordeel te vormen over de zaak. Zij bad zich altijd meer aan getrokken gevoeld tot haar vader dan tot haar moeder, misschien omdat zij had te- grepen, dat haar moeder haar niet noodig had, terwijl dat met haar vader misschien wol eens het geval zou zijn. Zij had een gebrek aan teederheid vermoed achter de koninklijke toegevendheid van mevrouw Harding; maar tot nu toe was haar leven, te gemakkelijk cn te glad geweest, om Jat gebrek aan het ware moederlijke gevoel op aangename wijzo in het oog te doen sprin gen. Het was onder de spanning van liet oogenblik, dat dat sluimerende gevoel zich op eens deed gelden. Het was alsof rij met andere oogen naar die gestalte in het zwart fluweel keek, wier lippen nog steeds be wogen en wier stem nog altijd weerklonk,, cn al kijkend begon zij het te begrijpen. Van die gestalte keek zij naar haar vader; ook met andere oogen, met oogen, waarin opeens heete tranen opwelden. Bij do ge dachte, wat de laatste minuten, de laatste uren die uren, die zij in groote vreugde en opgewektheid had doorgebracht voor hem geweest moesten rijn, maakte een diep medelijden rich van haar meester. De twee stroomingen in haar verhieven zioh steeds meer: de strooming van heb medelijden en die der verontwaardiging. En toen haar moeder nu nog iets zei, werd do dam verbroken. „Mijn kQnnissen hebben alles gedaan wat zij konden om mijn huwelijk te verhinde ren", zei mevrouw Harding, „en toch wis ten zij niet, dat ik zou eindigen als do vrouw, van een misdadiger." Toen sprong Irma opeens op. „Geen misdadiger! Het is niet rijn schuld 1" Zij keek haar moodcr aan met van woe de flikkerende oogen. Mevrouw Harding was zóó verbaasd, dab zij hot eerste oogenblik nieta zei. Om haar recht te doen wedervaren, zij hier bijge voegd, dat zij in het geheel niet- meer aan de tegenwoordigheid harer dochters gedachfc had. Toen zei zij zeer uit de hoogte: „Jij hebt daar geen verstand van Irma. Volgens de wet is je vader een misdadiger. We rijn allemaal verloren." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1