N°. 15355 Vrijdag XI JUaart. A0. 1910. <§eze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Muziekuitgaven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. IEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADYERTENTIENÏ Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer fO.VJ^ Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden I l l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1,65. l>e verschillende muziekstukken fcijn ook morgen nog aan ons Bareel verkrygbaar. Hinderwei Burgemeester en Wethouders van Loiden; Gezien het adres van A. E. VAN DER [VOET, houdende verzoek om vergunning jfcot het uibbreiden zijner smederij in perceel Morschweg 21a met 2 electromotoren, elk van 1 p.k. Gelet o, de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd "verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 25 Maart aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven ©m bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die Diet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet {Voor het gemeentebestuur of een zijner le- 'jden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeiing toe te lichten. Burgemeester eh Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 11 Maart 1910. Leiden, BI Klaart. In het Volkshuis worden Zondagavond, op do laatste muziekuitvoering van deaen winter, door pl.m. vijftig leden van Toon kunst, koren, koralen en solo's uitgevoerd van Bach's „Johannes-Passion." Reeds verscheidene jaren geschiedt dit, steeds op 'dezelfde wijze en op denzelfden tijd en in den loop der jaren is dit concert een der meest geliefde geworden van de reeks. Het publiek rekent er op en kan dit, dank zij de bereidvaardigheid van den heer Carl Th. 'Driessen onder wiens leiding de uitvoering steeds plaats heeft, van de solisten en ver dere medewerkenden. De herinnering aan verleden jaar doet ons verlangen naar a.s. Zondagavond. De tegen 14 Maart aangekondigde •voordracht der Theosophisohe Vereeniging is uitgesteld bot 23 Maart De voorlaatste samenkomst vanwege 5de Commissie voor de Volksbijeenkomsten had gisteravond in de nagenoeg geheel be zette Stadszaal plaats. Zij was aangekon digd als soirée mumcale; als een avond, welwillend aangeboden door mejuffrouw Pauline Hesseling, sopraan, en do heeren ffac. Jongraans, baryton; B. O. F. van den Berkhof, viool; Th. W. Himpe, cello, en mr. H. W. C. J. de Jong, piano. Zij werd zeer gewaardeerd. Dit bleek uit de stilte, waar mede de verschillende nummers werden aan gehoord en uit het applaus, hetwelk na iedere voordracht volgde. Er werd dan ook veel goeds aangeboden. Van de zangeres en van den zanger werd meer verlangd, dan zij volgens programma hadden toegezegd, en zij voldeden aan dien wensch. Aldus wederom een avond van groot genot voor zeer velen. Laatste bijeenkomst op den 21 sten van Grasmaand. Op 30 Maart a. s. zal het vijftig jaren geleden zijn dat do eerste drie Zusters der Congregatie van O. L. Vrouw van Liefde des Goeden Herders, te Angers, haar in trek namen in het gesticht „De Goede Herder" onder Zoeterwoude. Op bijzonder feestelijke wijze zal dit gou den jubiló worden herdacht. Z. D. H. Mgr. Callier, bisschop van Haarlem, zal op den jubeldag in de kapel van het gesticht een pontificale H. Mis opdragen, Voor het herstellen en verbeteren van de telegraaflijnen langs den spoorweg tus- sohen Amsterdam en Nieuwersluis, bene vens het bijspannen van 2 draden aan een dezer lijnen was laagste inschrijver de heer P. v. cL Berg, te Waddingsveen, voor f 3700. In de gisternamiddag gehouden verga dering van den Raad der gemeente Utrecht is besloten de subsidie aan den Nederl. Aannemorsbond voor de oprichting eener middelbare technische school voor de bouw kunde, hoewel deze school eerst in Septem ber a.s. geopend zal kunnen worden, reeds te doen ingaan 1 April 1910 en dus voor 1910 de subsidie te doen loopen over 9 maanden. Oorspronkelijk was voorgesteld 8 maanden. De heer C. H. van Baren, leeraar Franscho taal te Nijmegen, is benoemd bij het M. O. in Ned.-Indië ter standplaats Batavia. Door de heeren P. D. Beunders, A. W. Heidema, dr. A. A. Overbeek en K. F. Wiersum, veeartsen te Groningen, is tot den minister van landbouw een adres ver zonden in verband met het onderwijs aan 's Rijks Veeartsenijschool. Zij geven daarin te kennen, dat de groote economische en wetenschappelijke belangen, verbonden aan de opleiding der aanstaande Nederlandsche veeartsen, inzonderheid ten opzichte van de kennis der besmettelijke en parasitaire ziekten der huisdieren, een zooveel mogelijk uitstekende vervulling vor deren van den thans vaceerenden leerstoel in genoemde vakkon aan 's Rijks Veeartse nijschool te Utrecht; dat de kennis der veeartsen ten opzichte van genoemde leervakken van enorme botee- kenis is voor de bestrijding van de besmet telijke ziekten der huisdieren, vooral met betrekking tot den handel, inzonderheid voor den uitvoer op het gebied van de vee teelt en den landbouw; en dat het naar hun ernstige overtuiging van groote beteekenis is te achten als daar voor prof. dr. D. A de Jong, directeur van het abattoir te Leiden, of dr. J. Poels, di recteur der Rijkseeruminrichting te Rotter dam, geroepen wordt, al zou de Staat zich ter bereiking van deze benoeming ook bui tengewone offers moeten getroosten; redenen waarom zij den minister verzoe ken het daarheen te willen leiden, dat het betreffende onderricht wordt gegeven door een, zoowel praotisch als theoretisch, geheel deskundig persoon. De toestond van Z. K. H. den Pril» is steeds vooruitgaande coodat het zich laat aanzien, dat Z. K. H. binnen weinige dagen geheel hersteld zal zijn. De Prins moet reeds vóórdat hij onge steld werd het voornemen hebben gehad in de maand Mei a.s. een reis te maken door Zweden en Noorwegen. De Prins zou zich daarheen begeven aan boord van Hr. Ms. pantserschip „Heems- kerek", dat juist tegen dien tijd don gewo nen oefoningstocht in de Scandinavische wateren zal maken. H. M. de Koningin-Moeder heeft be noemd tot lid van den Raad van Commissa rissen over de instelling „Oranje-Nassau's Oord" den heer H. P. W. Smit, referenda ris aan het Departement van Financiën, bestuurslid van de plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose te 's-Graven- hage. Uit Arnhem Wordt gemelcl: De nieuw benoemde burgemeester van Amsterdam, jhr. mr. A. Röell, hield in de gemeente raadszitting gisternamiddag bij zijn aftre den als burgemeester van Arnhem een lan ge hartelijke, van waardeering en dankbaar heid getuigende rede, welke aldus eindigde: Terwijl ik aan allen, met wie ik in amb telijke of maatschappelijke aanraking ben geweest, een bescheiden plaats in hun vriendschappelijk aandenken vraag, geef ik van mijn kant do plechtige verzekering, dat de herinnering aan al het goede. dat ik bier heb genoten, bij mij nooit zal verloren gaanj dat ik steocls met groote ingenomenheid en dankbaarheid zal terugdenken aan de ja ren, gedurende welke ik aan het hoofd der gemeente Arnhem heb mogen staan. Mijn belangstelling in ar lot zal niet verflauwen: wilt u verzekerd houden, dat waar uwe wenschen cn bedoelingen steeds op de welvaart, den bloei en de toekomst uwer gemeente zullen zijn gericht, ik in dit opzicht al scheiden onze wegon één met u zal zijn en blijven. De rede van den burgemeester werd door den wethouder jhr. G. van Nispen be antwoord, die met een gemengd gevoel van ware belangstelling en groot leedwezen den vertrekkenden magistraat toesprak. De gehouden redevoeringen werden door den Raad staande aangehoord. Na de rede van den wethouder jhr. Van Nispen sprak nog namens den Raad de hoer Kolfschoten om te getuigen met hoe veel leedwezen de Raad en do ingezetenen jhr. Röell zagen vertrekken. Spr. roemde des burgemeesters rechtvaardigheid cn on partijdigheid. De taak, welke jhr. Röell op zijn schouders nam, noemde spr. een zware en ondankbare taak, doch hij prees Neder land gelukkig, dat het mannen heeft, die een derkelijke taak gaan aanvaarden. Spr. verzekerdo den scheidenden burgemeester, dat de beste wenschen voor hem en de zij nen hem vergezelden. De Voorzitter dankte de heeren Van Nis pen en Kolfschoten hartelijk voor hun woor den. Gedeputeerde Staten der provincie Groningen benoemden gisteren tot adjunct- commies ter provinciale griffie mr. S. S. de Koe te Utrecht. Op verzoek van een der betrokken kerkbesturen heeft do Minister van Oorlog bepaald dat aan, de Israëlietische militai ren der Landmacht, die niet aan de stren gere tuaht bij het Algemeen Depot van Discipline onderworpen zijn en, hun aan staand Paaschfeest ten hunnent wenschen te vieren, daartoe de gelegenheid zal wor den gegevendoor lo. aan hen, wier ouders of betrekkingen in hun garnizoensplaats wonen, op do feestdagen vrijstelling van dienst te vcrleenon; 2o. aan de ovorige mi litairen een verlof te verleenen van cn met 22 April a. s. tot en met 2 Mei d. a. v. Voorts, dat aan do onder lo. hier voren bedoelde militairen wanneer zij op do midden-dagen van hun Paaschfeest moeten deelnemen aan eenigszins langdurige oefe ningen of marsclien zal behooren te wor den vengund, zich vooraf te voorzien van spijs en drank, voor hen op die dagen ge oorloofd. Uit Willemsoord komt het bericht van hot overlijden in hot militair hospitaal al daar van don officder-machinist 2de kL U. G. M. de Vries, in den ouderdom van 37 jaar. De uit Oost-Indië teruggekeerde officier- machinist 2do kl. M. van Houwelingen is met 8 April a.s. geplaatst in de directie der marine te Willemsoord. ALPHEN. Do eerste openbare uitvoering dor Qhx. muzickvcreeniging „Arti ct Rcli- gioni" word gisteravond gegeven in het Nutsgebouw te Oudshoorn. De zaal was stampvol. Do Voorzitter opende do bijeen komst met allen een hartelijk wolkom toe tea roopen. Hoewel het de eerste uitvoering de zer Vereeniging is, is zij toch voor het pu bliek geen geheel onbekende, daar zij korten tijd geleden een oponbarc ropetitie heeft gegeven, waarover mot veel lof gesprokon is. Maar ook dezo Ver. heeft buiten do sym pathie der ingezetenen, eveneens behoof to aan hun geldelijken steun. Daarom zal bin nen korten tijd een circulaire rondgaan met het verzoek der Vereeniging om een gel delijke bijdrage. Spr. hoopte en vertrouwde, dat volen dien steun zouden verleenen. Na het zingen en spelen van Ps. 33 2, speelde do muziek een Marsch. Volen, hierop niet bedacht, schrikten op bij liet hooren der vollo cn krachtige tonen. „Arïe aus Rinaldo" werd door eon viertal heeren prachtig on zuiver gespeeld. Allo eer verdient ook de jeugdige violist, Elkan Hangjas, voor zijn prachtig vioolspel, evenals dc heer A. Ver- sney, uit Leiden, voor zijn keurige pianobe geleiding. In het stuk „Oranjc-Nassau" deed ook do jeugdige tamboer zijn best. Na Ps. 103 was het eerste doel van het programma afgewerkt en allen wisten reeds, dat zij ook het vplgendo deel van het programma met genot zouden volgen, want do muziek was schoon. Gezang 1801, het slotnummer, werd mede aangeheven door alle aanwezigen. Dat de Vereeniging in korten tijd reeds op zulk een hooge trap van muzikale ont wikkeling staat, pleit èn voor de leden der Vereeniging, maar inzonderheid voor haar bekwamen directeur, den heer W. J. Smol ders, lston pistonist stafm. 4de rog. inf. te Leiden. Een warm woord van dank bracht de heer Engelkes, als vertolker aller aanwezi gen, èn don leden der Vereeniging cn haar directeur toe voor het genot, dat zij allen had vorschaft, waarna met dankgebed de uitstekend geslaagde uitvoering werd ge sloten. Allen, die deze Vereeniging nu in een beperkte ruimte hebben gehoord, zion reeds uit naar den zomer waar zij hopen haar weder eens te hooren spelen maar dan' in de ruime, vrije natuur, waar de muziek nog heter tot haar recht zal komen. Voor do vcreenigdo betrekking van gemeente-architect cn directeur der lloog- drukbronwaterlciding alhier hebben rich niet minder dan 86 sollicitanten aangemeld. GOUDA. Naar aanleiding van het door de afgetreden commissie voor do muziek school aan den Raad gericht adres betref fende o.a. het onbeschoft optreden van den concicrgo dier school, hebben B. en Ws. thans een schrijven aan den Raad ge zonden, waarin a m. wordt geconstateerd dat de voormaligo voorzitter der commis sie tegen do inzending en dei\ inhoud van hot adres bij den burgemeester hoeft ge protesteerd. Op 4 Maart was de nieuwe commissi o ge ïnstalleerd en van dat oogerd>lik af haddon de afgetredenen opgehouden oenige functie ten aanzien der Stadsmuziekschool uit te oefenen en bestond er geen betrekking meer tusschen hen en de school. Van deze instal latie is aan den afgetreden secretaris kon nis gegeven met verzoek om overdracht van sleutels op 5 dezer, en van dat oogenblik af moest adressant dus weten, dat bij ten aan zien der school was een gewoon particu lier. Is do ooncierge-bodo tegen hem onbe schoft opgetreden, dan was dat tegen een particulier. De concierge-bode heeft evenwel tegen over B. en Ws. op de meest stelligo wijze ontkend te hobbcn gesproken en gehandeld als door adressant wordt beweerdwaar B. en, Ws. dezen beambte steeds als een zoor zachtzinnig en bescheiden man hebben leo- ren kennen, meenen zij aan zijn ontkenning geen mindere waarde te mogen hechten dan aan do klacht van adressant en vindon zij dus geen aanleiding tegen hom disoipliuair op te treden. Do verschillende afgetreden loden der oommissie, die, dus als particulieren, in, het bezit waren van aan do gemeente toebchoo- rendo sleutels, bleven weigerachtig deze af to geven. B. en Ws. waren dus genood zaakt de kasten in de muziekschool te doen openbreken om de commissie van toedicht in de gelegenheid te stellen haar taak te vervullen. Ook de nieuw opgetreden oomroissio van toezicht voor de stadsmuziekschool heeft een adres aan den Raad gericht, waarin er op wordt gewezen, op welk een eigenaar dige wijze eenigen der afgetreden leden zijn opgetreden. In dit adres wordt verder ge zegd, dat het vaststaat, dat do vroegere secretaris een schrijven heeft ontvangen en gelezen (en verscheurd), zoodat hij dus toen wist, dat de nieuwe commissie was ge ïnstalleerd, en dat na een tweede aan schrijving do sleutels niet werden afge staan. HAARLEMMERMEER. Uitslag van do in ,,De Beurs" gehouden verkooping van do hofstede „Blommenstein", met ruim 40 H.A. bouw- en weiland aan den Sloterweg. Pero. l: De hofstedo met 20 H.A. land inge zet op f 31,200; perceel 2: 20 H.A. land, fn- gezet op f30,000. Samen op f61,200. Ge mijnd op f 500 door de Gebr. Van Kooten, alhier. Heden, Vrijdag, viert de sohooljeugd te Abbcnes feest, n.l. het feest tor herdenking van dr. J. P. Heyes geboortedag. Dit feest wordt bekostigd uit een fonds, daarfefb door den dichter zolven gesticht, 's Morgen is er 48) Maar hij kon het feit niet in de 'oogen zien, dat Vera getrouwd zou zijn met Katkin, terwijl hij trachtte een verbintenis aan te gaan met een Prinses van een Koninklijk er» invloed rijk Huis. Het is waar, dat een van de raadsels van het leven is, dat „de een ral aangenomen en dc ander verlaten worden", maar toch kwelt het gevoel van recht, den man, die zichzelf vooruit helpt door an deren te laten lijden. „De vrouw, die je liefhebt, is getrouwd toet een man, dien zij haat, door jouw schuld." Hij hoorde die beschuldigende stem. Door zijn schuld?.... Ja. Als zij niet naar Rufia gebracht was, zou zij Katkin niet ontmoet hebben. Neen, als hij (Sandro) niet gevraagd had aan Alexis, om naar Pietro's Hoeve te komen, zou dat afschuwelijke hu welijk nooit plaats gehad hebben. Vera, zijn Vera, met de violette oogen en rde mooie gestalte, zou de vrouw zijn van een ander I Dat was ëen kwellende gedachte. Het zou veel gemakkelijker zijn om met Katkin te vechten, dan dit vreeselijkc denk beeld. >,Het kan niet waar zijn," zei hij met ge broken stem. „Zou die man werkelijk een geestelijke geweest zijn?" „Misschien niet. In alle geval ben ik er feker van, dat er iete niet in den haak was, zoodat de plechtigheid ongeldig is. Het is vreemd, hoe Katkin er op voorbereid was, terwijl hij toch niet kon weten, dat je naar Pietro's Hoeve zoudt gaan." Voor den lezer is dit duidelijk. „Het leek op een echten dienst... en hij had trouwringen bij zich." „Ik kan het niet begrijpen," zei do Prins „De man wist niet eens, dat je in Rufia was." „Ja, hij wist het. Ik heb hem een dag of wat geleden ontmoet." „O I" Dit feit scheen hem te ontmoodigen. Het kwam door al den tegenspoed. „Toch," zei de Prins, „kon hij niet weten, dat je naar Pietro's Hoeve zoudt gaan." Vera werd niet gerustgesteld door dit ge zegde. Zij was door het feit zelf geheel ter neer geslagen. De Prins trachtte de zaak te doorgronden in de hoop, dat de angst door verklaring verdwijnen zou. Maar hij had een gevoel als iemand, die in het don ker loopt te zoeken, met spottende duivels overal, terwijl zijn geliefde over een af grond geslingerd wordt. Hij voelde, dat hij voor het oogenblik niets doen kon. Alles scheen tot poeder te vergaan; hij kon zich nergens aan vasthouden. „Het is erg," zei hij mat, en hij voelde eijn onmacht en de kwelling van den toe stand. Vera keek hem aan. Zijn groote angst ontroerde haar; ja, deed haar genoegen. Het was een troost voor haar, om te zien, dat hij nog van haar hield. Het vreeselijko yan het gebeurde verminderde daardoor eenigszins. Het was, alsof de duisternis pLaata gemaakt bad voor een streng en wreed vonnis, maar dat toch onder dc oogen gezien kon worden. En Sandro's liefde kwam tot haar als een zachte troost. „Er zal wel een uitweg zijn," zei hij troos tend. Zij schudde haar hoofd. Zij wilde zich niet zonder reden moed laten inspreken. „Het Noodlot schijnt hierin een hand ge had te hebben," zei zij. „Het zal dan ook wel weer verbetering brengen. „Vanmorgen... de scheiding; vanmiddag... het huwelijk. Als het maar andersom was!" „O, jazei hij met een zucht. Dit wordt zoo dikwijls gezegd. Als iets, dat gedaan was, maar eens ongedaan gemaakt kon wor den! „Wat zal ik doen?" zei zij eindelijk, ter wijl zij haar tranen droogde en trachtte, een kalme uitdrukking aan haar gelaat te goven. „Maak je er niet ongelukkig over," zei hij. „Dat is het eerste. Ik zal er met Gram- buloff over spreken, en hij zal wel eens in lichtingen inwinnen, zoodat we kunnen we ten, of de plechtigheid van waarde is. Als het zoo is, moet het huwelijk vernietigd worden." „Kan dat?" zei zij. „Grambuloff kan veel doen; vooral als hij aangemoedigd wordt om Katkin de loef af te steken. Zij begon een weinig hoopvoller te wor den. „Je begrijpt, Sandro; het is onmogelijk," zei zij, terwijl zij hem aankeek. „Ik begrijp het," antwoordde hij. „Het is voor mij ook onmogelijk. Ik zou het niet kunnen verdragen." Zij was blij hem zoo te hooren spreken. Zij keek niet naar hem Het was al iets om te weten, dat hij, net als vroeger, naast haar zat. Zij voelde een herhaling van het verleden in zijn houding, en het troostte haar. Hij was echter rusteloos. Er stond te veel op het spel. Hij had zijn hoofd omhoog gehouden in den strijd met de wereld, en pas op dit oogenblik drong zijn ware pesi- tie tot hem door. Niemand kan alleen leven. Wij zijn allen van anderen afhankelijk om steun of hulp. Wat we anderen s.hu'dig zijn, is onbekend, maar van tijd tot tijd dringt onze groote schuld aan een paar menschen in 't hijzonder tot ons door. Wij beven bij de gedachte aan de rekening; wij hadden maar schulden op schulden ge maakt, zonder iets terug te geven, net als een kind maal na maal neemt en bijna onte vreden kijkt naar het vas'g:stlde uur van het volgende. Geen roensch weet precies, hoeveel d'ens- ten hij bewijst en hoeveel er hem b -wezen worden. Dit is een van de prettige raad sels in het leven. Sommigen ontvangen al les met gemak; anderen geven met vreugde en sommigen verbeelden zich, dat zij nie mand iets schuldig zijn. Velen van deze lar.tsten zouden hankroet zijn, als zij het wisten. Een beeld van „bewezen diensten" kwam Prins Alexander voor den geest, toen hij naast Vera zat. Hij behoorde tot die men schen, die geneigd zijn. te ontvangen. Maar op dit oogenblik zag hij de hoofsehe ge woonten voorbij en kreeg een open blik op het gewone leven. Deze aanbl'k verbaasde hem. Hij stond op een hoogtepunt van zijn leven en zag Vera naast zich. In het be gin was er werkelijk een geven en ontvan gen geweest, dat hen beiden gelukkig had gemaakt. Maar later? Toen de Prins do kroon van Renaria ging diagen. Hij begon nu de zaken van den goeden kant te be schouwen. Hij was do verzoeking gevolgd, en Vera was genoodzaakt geworden, nohtcv te blijven. Er waren duizend en één dingen vóór te zeggen, maar het feit bleef leelijk. Behalve, dat hij haar verloor, was hij do eenige winnaar bij de scheidingen het was om hem te verzoeken dezen dienst aan te nemen, dat zij naar Rufia gekomen was, en door dit bezoek was zij in Katkin's ban den gevallen. „Ol" kon do Prins niet nalaten uit te roepen, en hij stond op. Vera keek hem angstig aan. Prins Alexander had zichzelf niet gespaard in zijn overdenking. Vera mocht niet aan de wolven overgegeven wor den, opdat hij oen kort tijdperk van glorie zou hebben. Hij voelde zich beschaamd, toen hij bedacht, wat zijn plannen geweest waren. Het had van te voren zoo mooi ge leken en Herr Grambuloff bad zoo goed voor Renaria gepleit, dat hierin misschien een kleine verontschuldiging lag voor de daden, cie gep' gd waren. Maar nu was alles veranderd. Katkin zou zijn 2in niet krijgen. Hij nam toen een vast besluit. Renaria mocht hem opeischen, maar geen andere vrouw dan Vera zou aanspraak op hem mar ken. Geen Prinses, zelfs geen een uit het voornaamste Huis, zou hem van het spoor brengen. Hij lachte even. Hij voelde zich belachelijk. Nu Vera door een ander in de val gelokt was, durfde hij pas. Maar hij meende het ernstig. Hij wist, dat dit een goed besluit was, en dat hij cr zich aan zoa houden. (Wordt vervol gd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1