N». 15353 Woensdag t> Maart. A®. 1910. <§eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1,05. Iedere regel meer ƒ0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. PIUJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1.30. Franco per post1.65. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelwt op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door M. KOEMAN, logementhouder, wonende to Leiden een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend aloohol-vrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in heb bcnedenvoorlo- kaal van heb perceel Korte Mare No. 34. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. YAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 9 Maart 1910. JBalddadigheid op straat. Nog niet lang geleden kwam in ons blad eer^ ingezonden stuk voor over balddadig- heid der straatjeugd die een rustig voor bijrijdend wielrijder molesteerde, welk stuk onzen briefschrijver aanleiding gaf de bij zondere aandacht aan dit versohijnsel to wijden, terwijl er zelfs een polemiek uit ont stond over de vraag hoe onze populus toch zoo balddadig werd en is. Nu lazen we in het blad van Maandag onder de rubriek: ,,Uit de Rechtzaal'' een rechtszaak, waaruit blijkt dat waarlijk niet alleen de zoogenaamde straatjeugd zich aan onhebbelijkheden schuldig maakt. Het ge beurde hier dat een studeerend jongmensch een bijna leege flesch wegslingerde tegen een hem tegemoetrijdende automobiel van een ingezetene uit Wassenaar, zóó, dat de spiegelruit van die auto aan splinters vloog en de bestuurder vrij ernstig werd ver wond. Te .zijner verontschuldiging voerde de be klaagde aan dat hij eenigszins onder den. invloed van den alcohol was. Nu, met een. beneveld hoofd doet de mensch wel eens meer dingen, waarvoor hij zich nuchter schaamt, doch hoe komt hij tooh er toe om impulsief zulke onhebbelijke dingen to doen? Het is hier zeker wel dezelfde drang, die de straatbengels er toe bracht den fiets rijder omver te gooien of een steen te wer pen naar een voorbijgaand rij- of voertuig. De politic kan tegen dergelijk bedrijf op treden en verbaliseeren, de rechter kan straffen en streng straffen, zooals reeds tegen dit jongmensck een maand gevan genisstraf werd geëischt, wellicht ook met het oog op het gevaar, waarin de inzitten den verkeerden, indien de bestuurder on machtig was geworden do auto te bestu ren, maar deze waarschuwing geldt slechts .voor den persoon, die de straf treft. De geest der balddadigheid verdwijnt er niet door. Daarbegen moet gestreden met het wapen der overtuiging. En daarom willen wij eens in gemoede aan allen, groot en klein, vragen: Wat hebt gij er toch aan om het uw medemensoh die u 't zij voorbijrijdt in een auto, een rijtuig of op een rijwiel, of wel u te voet passeert, 't la§t:g te maken of onaangenaam te zijn? Vroeger waren het de rijwielen, maar sinds deze al het ongewone hebben verloren, zijn het vooral de auto's, die het langs den openbaren weg moeten, ontgelden. Er is een oude spreuk die luidt: Wat gij piet wilt dat u geschiedt, doe dat ook aan een ander piet. Welnu, wij willen immers liefst onge stoord en ongedeerd onzen weg gaan, laten wij daarom ook anderen met vrede Een mensch in een beschaafd land in de twintigste eeuw, student of burger, rijk of arm, oud of jong, staat toch werkelijk te hoog om onhebbelijkheden te bedrijven, als waarvan in de aangehaalde rechtszaak sprake is en waaraan helaas nog velen schuldig staan. Onhebbelijkheden, waaraan groot gevaar is verbonden voor de inzittenden; en het- moge een waarschuwing zijn voor u allen, dat de rechtbank blijken geeft deze streng 'te straffen, waar voor dit feit terecht een taaand gevangenisstraf werd geëischt 1 Leiden, 9 Maarh Bij de firma O. Kooyker, alhier, is ter perse een nieuwe plattegrond van de gemeente Leiden, schaal 1 5000, geheel bij gewerkt tot op heden. In 't najaar zal deze verkrijgbaar zijn. H. M. de Koningin is hedenvoormid dag in open victoria uitgereden. Op bijna 74-jarigen leeftijd is te 's-Gra- venhage overleden de heer H. M. de Vries, vroeger agent van de Nederla"«dsohe Bank, aldaar, na zijn overkomst uit Amsterdam, alwaar hij als financier zeer bekend stond en lid was van den gemeenteraad. Ook te 's-Gravenhage was hij vele jaren lid van den gemeenteraad, terwijl hij tegelijk het lidmaatschap der Provinciale Staten voor 's^Gravenhage vervulde. Hij bleef Staten lid tot zijn dood. De regeering erkende zijn maatschappe lijke verdiensten met de ridderorde van den Nederlandschen Leeuw. De ter-aarde-bestelling zal Vrijdag a.s. plaats hebben op „Oud-Eik en Duinen," om 11 uren van het sterfhuis. De vergadering van hoofdingelanden en plaatsvervangers van Schieland hebben gisteren het volgende drietal opgemaakt voor de vervulling van een vacante plaat-s als dijkgraaf: C. van Gilsc van der Pais Hzjl, te Rotterdam mr. A. van der Hoe ven, idem; jhr. mr. W. Th. O. van Doorn, in Den Haag. En voor hoogheemraad het drietalA. O. Snel, te Moordrecht A. van Vliet, te Over- scliie, en W. L. Preuijt, te Zevenhuizen. Te Zutfen is overleden de gepension- neerde luitenant kolonel-intendant van het. O.-I. leger. Hegt. Wegens zijn verdiensten voor de hervorming der legcradministratie in Indië werd hij indertijd benoemd tot rid der in. de orde van. den ederlandschen Leeuw. Voor het akte-examen nuttige hand werken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames: J. van Driel, Hoofddorp (Haarlem mermeer); W. S. de Jong, idem; A. Val kenburg, Nieuw-Vennep. De „Staatscourant" No. 57 bevat de statuten der Naamlooze Vennootschap „De Stompwijkschc Boter- en Kaashandel voor heen H. van Santen Jk.zn.," te Stomp wijk. Doel: het drijven van handel in alle zuivel producten, veevoeder en aanverwante arti kelen in den uitgebreidsten zin des woords, zoomede het waarnemen van agenturen, al les onder voorwaarde door het bestuur der vennootschap vast te stellen en. te regelen. Duur25 jaren. Kapitaalf 6000, verdeeld in 3 seriecn van f 2000, bevattende 20 aan- deelen van f 100-, waarvan do eerste serie is geplaatst en volgestort. Het bestuur der vennootschap bestaat uit ten minste een directeur, met of zonder bijstand van com missarissen. Voor de eerste maal is be noemd tot directeur de heer H. van Santen Jz., koopman, te Stompwijk. De minister van binnenlandsche zaken heeft den inspecteur van het middelbaar onderwijs dr. J. Campert ontheven van het toezicht op de Kweekschool voor machinis ten te Amsterdam en den inspecteur van het middelbaar onderwijs H. J. de Groot belast met het toezicht op genoemde school. („Stct.") Op de aanbeveling voor leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Sneek zijn geplaatst: dr. W. van Esveld te Hilversum, <lr. N. Polak te Hilversum en dr. A. Rut gers te Haarlem. Bij de te Schiedam gehouden stem ming tot lid van den Gemeenteraad ver kregen de heeren Endtz 199, Everts 277, De Graaff 102, Kok 143 en Van Leeuwen 292 stemmen. Er moot dus herstemming plaats hebben tusschen do heeren Everts (R.-K.) en Van Leeuwen (S.-D. A.P.) BODEGRAVEN. Dat de verstandhou ding tusschen het bestuur en de leden der scbietvereeniging „Willem Teil," alhier, niets te wenschen overlaat, kan blijken uit liet feit, dat een vijftal leden het bestuur hebben aangeboden een sierlijk bewerkte ledenlijst der Vereeniging, gevat in een mooi vergulde lijst. Een groot werk. is het geweest voor de twee leden, die de taak op zich genomen hadden, dit werk te volbrengen. De penteekeningen er van zijn werkelijk sierlijk en do verschillende tinten der letters doen het oog bekoorlijk aan. Het vaandel der Vereeniging is in de eigen kleu ren heel getrouw op deze lijst, of laten we liever zeggen schilderij, aangebracht. De vervaardigers hebben alle eer van hun werk. Het bestuur van „Willem Teil" was dan ook met deze verrassing, waarin het een blijk zag van de harmonie tusschen bestuurs- en gewone leden, ten hoogste ingenomen en aanvaardde haar onder dankbetuiging. Bij de publieke veiling ten overstaan van de notarissen Krüsemann en Orsoy Veeren van de boerenwoning „Louise An toinette," aan den straatweg tusschen Bodegraven en Zwammerdam, zijn de vier perceelen gecombineerd in bod gebracht door A. Dorrepaal Czn. op f 50,100. Afzon derlijk werd alleen perceel II, dat in bod stond op f 14,200 afgemijnd op f 50 door J. Stolwijk. GOUDA. To$n, eenigen tijd geleden, een gedeelte der commissie voor de Stedelijke Muziekschool te Gouda periodiek moest aftre den, werd één der aftredenden door den Raad niet herkozen. De commissie bedankte in haar geheel. De Raad benoemde daarop een nieuwe commissie, zonder dat ook maar met een enkel woord door een der raadsleden over de oorzaak van het heengaan der oude werd gerept. Thans heeft laatstgenoemde commissie een adres aan den Raad verzonden, waarin zij mededeelt, dat het haar feitelijk onmogelijk is gemaakt om het beheer en het archief Van die school, niettegenstaande zij zich diligent verklaard heeft tot aan het optreden van de nieuwe commissie, aan die nieuwe commissie over te gevenen wel doordat zij daarin ver hinderd werd door het optreden van den con- ciergc-bode, die op buitengewoon onbeschofte wijze den secretaris der voormalige commis sie den toegang tot liet gebouw heeft verbo den, handelende volgens zijn herhaalde ver klaring op last van den burgemeestero.a. zeggende, dat liij niet meer zou toestaan, dat ooit iemand der commissie meer een voet in het gebouw zou zetten. HAARLEMMERMEER. De afdèeling Niemv-Vcnnep van den Bond van Staatspen- sionneoring hield haar jaarvergadering gis teravond m café „Stapel". TJit do rekening en verantwoording van den penningmeester bleken de posten van inkomsten en uitga ven te.bedragen f 7G.21V2 en .f60,8172» zoo dat zo sloot met een batig saldo van f 15.40. Tot bestuurslid word gekozen de lieer J. Berrevoets en herkozen de hoer A. do Rooy. Het ledental bedraagt thans 87 en is in het afgöloopen jaar niet 25 toegenomen, hetgeen, voornamelijk to danken is aam het optreden der tooneelvereeniging „Door inspanning uit spanning," van Amsterdam. De provinciale voorjaarskcuring van hengsten te Hoofddorp zal plaats hebben op 17 Maart a.s. HILLEGOM. Door Burg. en Weths. de- zer gemeente is genoemd tot brugwachter aan de brug, gelegen in den Stationsweg, JC. Evers, aan den Loosterweg II alhier, in do plaats van P. G. Topper, die als zoo danig op zijn verzoek was ontslagen. Door de afd. Zuid-Hollands Noord- hoek" van den Bond van Nederlandsch9 Onderwijzers is bij den Raad een adres m- gediond tot betore salarieering van het handwerkonderwijs, gegeven aan de O. L. S. in die gemeente. Adressante betoogt, dat door de onder wijzeressen wekelijks 4 uren buiten de ge wone schooluren wordt los gegeven, dat zij volgens art. 2 der salarisverordening daar voor jaarlijks een vergoeding van f 25 ont vangen, hetgeen, per uur berekend, ruim 13 cents bedraagt, terwi.il, naar adressante meent, er geen enkele reden bestaat dit on derwijs lager te salarieeren dan het herha lingsonder wijs in dit leervak, waarvoor 75 cents per uur betaald wordt- In de memorie van toelichting worden o.m. voorbeelden van betere salarieering aangehaald, als: Beets (Geld.) f 150 voor 4 lesuren per week; Bodegraven f 0.80 per uur; Delden 60 cents per uur; Deventer f 0.75 per uur. Gedeputeerde Staten van Groningen hebben het salaris der onderwij zeressen in de gemeente Meede op f 25 be paald per wekelijksch lesuur buiten de ge wone schooluren. De door de Federatie van Bloemist werklieden gestelde looneischcn zijn door slechts enkele patroons ingewilligd. Dit heeft bij de arbeiders groote ontevreden heid gowekt, althans het federatiebestuur achtte het wenschelijk de volgende circu laire *2 moeten verspreiden: Waarschuwing! Arbeiders Door sommige werklieden wordt, omdat hun verzoek niet is ingewilligd, reeds nu getracht hun kameraden tot staking aan te zetten, hoewel wij het hun ontraden heb ben. Voor dezen onberaden stap moeten wij u ten strengste waarschuwen. Naar wij ver nemen zullen de patroons vergaderen en wij behoeven niet te twijfelen, of onze wensch wordt ingewilligd daar reeds vele patroons toezegging hebben gedaan, terwijl tegelijkertijd ook door de Federatie wordt vergaderd. Daarom, arbeiders! wacht uw tijd af rn behoudt vooral in deze dagen uw kalmte. Wij zijn dan ook vast besloten geen enkele beweging te steunen, welke niet door de Federatie is gesanctioneerd. De Federatie van Bloemistwerkliedenvercenigingen. KATWIJK-AAN-ZEE. Gisteravond gaf Katwijks Gemengd Koor, directeur de heer H. P. F. Laterveer, in de Gemeentezaal haar eerste uitvoering; waarvan de netto opbrengst zou strekken ten bate van het „Tehuis voor Jongelieden." Zoo ooit een VereenigiDg met voldoening mag terugzien op een gegeven uitvoering (Jan mag Katwijks Gemengd Koor dit op deze doen. De zaal was stampvol. De voorzitter der Vereeniging voor liet Tehuis sprak een kort woord ter inleiding, heette de aanwezi gen hartelijk welkom, in net bijzonder het hoofd der gemeente en diens echtgcnoote en sprak den wensch uit, dat de Vereeniging een succesvollen en de vergadering een ge not vollen avond mocht hebben. Die wensch is vervuld. Het programma bestond uit acht nummers en daarbij waren er voor gemengd koor, voor dameskoor, mannenkoor, fanfare en gemengd koor met piano-begeleiding. Eenige leden der beide fanfarekorpsen van Katwijk hadden hun welwillende medewerking toegezegd, ter wijl de heer M. van Beelen, welwillende medewerking verleende op de piano., De uitvoering der verschillende nummers was uitstekend. De heer Laterveer legt eer in met zijn ar beid in deze Vereeniging, want al bestaat zij slechte één jaar, zij kan wedijveren met andere zangvereenigingen, dio reeds veel langer bestaan. Gaarne brongen wo dan ook den directeur dank voor wat hij op het ge bied der kunst in onze gemeente doet. Dat bet publiek voldaan was, bleek uit het ap plaus, dat telkens volgde, als er een lied gezongen of gespeeld was. Op verzoek wer den een paar liederen herhaald. Het Echoone lied: „Blij Nederland" van M. H. van 't Kruis besloot de uitvoering. Dit lied werd gezongen door het geheele koor met piano-aooompagnemont. Overi gens wórden alle nummers zonder begelei ding uitgevoerd. Nadat het programma; was afgewerkt, betrad de voorzitter der Vereeniging voor het „Tehuis" nogmaals het podium. Hij dankte den heer Laterveer en de leden der Zangvereeniging voor hetgeen door hen ten gehoore was gebracht. „Katwijks Ge mengd Koor", zoo sprak hij vorder, „heeft bewezen, dat het een eerlijke critiek schit- terond kan doorstaan, en ik geloof niet, dat één zangvereeniging op Katwijk het haar zou kunnen verbeteren. Het ga op don in geslagen weg voort." Daarna verzocht hij de vergadering een driewerf „hoera" aan te heffen voor direc teur en leden, waaraan vol enthusiasmo werd voldaan. Daar vorschcideno ingezetenen dezer ge meente, dio gaarne de uitvoering van „K. G. K." hadden bijgewoond, wegens plaatsgebrek nu geon kaarten konden ver krijgen» zal, naar wij vernemen, eerstdaags een tweede uitvoering worden gegeven. LISSE. Namens de bowoners van Lisser- broek hebben de beeren J. de Bruin, C. van Leeuwen Jr. en Herms. Huis in 't Veld al daar, zich bij request gericht tot den Raad dezer gemeente met het verzoek om aanleg van een buizennet van do Gemeentelijke Gasfabriek langs de Ringvaart. Reeds vroe ger hebben wij bericht, dat zich 135 perso nen uit die buurtschap hebben opgegeven als vermoedelijke gasverbruikers. Sinds vele jaren is onze gemeente 6leohts één goudsmid cn horlogemaker rijk geweest, maar nu zullen wij er spoedig drie hebben, want enkele weken geleden heeft zich er een gevestigd en binnen enke le dagen zal zich de derdo hier vestigen. NOORDEN. Tot opzichter van don polder Noorden-Nieuwkoop is benoemd in do plaats van zijn vader, die bedankt had, de heer A. Hakkeling, alhier. NIEUWKOOP. Bij de verschillende al hier bestaande k' .vcreenigingen is borioht ingekomen van do Chr.-Hist. Kiesverecni- ging, alhier, da* zij besloten heeft als can- didaat voor den gemeenteraad (vacature- H. van Niekerk) voorloopig te stellen den heer W. Pijper, alhier. NOORDWIJKERHOUT. De mooie Jaan der R.-K. kerk wordt wederom belangrijk verfraaid. Er komt langs do geheele lengte een nieuw ijzeren hek, hetgeen een belang rijke verbetering zal zijn. NOORD WIJK. Gisteravond had de twee de lezing van den heer J. Beumcr plaats, thans in café „Flora" van den heer P. H. v. d. Voort Nadat de heer G. J. G. van Parijs den talrijk opgekomenon een kort woord van welkom had toegeroepen, verkreeg de spre ker het woord. Vooraf sprak hij over twee tulpenziekten, die er do vorige lozing bij ingeschoten waren: het omvallen en het wegblijven der tulpen. De tweede ziekte is kwaadaardiger, daar deze den grond be smet: men spreekt dan ook van, kwade plekken in den grond Naar aanleiding van de „kwade plek ken" werden eenige vragen gesteld en door den spreker beantwoord. Daana ging de heer Beumer over €ot de behandeling van het eigenlijke onderwerp, „Keiyiis van den grond". Vóór de pauze gaf hij een inleiding, bestaande uit een theortetische beschouwing. Door eenige interessante proeven liet hij de werking en eenige eigenschappen zien van natrium, phosphorus, ongcbluschte kalk, mergel, enz. Verschillende vragen werden onder do pauze beantwoord Na de pauze sprak de heer Beumer over zand, klei, leem, veen en dari of darg. »Spr. deed o. m. door proeven zien, hoe men onderzoekt, of het zand een voldoende hoeveelheid grove korrels bevat. In een maatglas deed hij zand, tot een bepaalde hoeveelheid, goot daarop water, schudde flink, liet het mengsel twee minuten be- einkeDff waarna men op den bodem een laag grof zand kon zien. Daarboven bevond zich een laagje humus, terwijl het overige troebel bleef: waarschijnlijk bevonden zich daar kleideelen. De eerste proef toonde aan 66 pCt. grof zan,d, de tweede 50 pCt., terwijl (voor hyacintencultuur) pdm. 76 pCt. mag ge ëischt worden. Onze zandgronden lijden veel aan gebrek aan humus, waarin voorzien wordt door be mesting. Goede klei is zeer waterhoudend, is dank baar voor mest- en is kaliumhoudend. Mot leem is niet veel te beginnen, tenzij op een steenfabriek. Veen bevat een schat van humus, die er aan onttrokken kan worden ten voordeelo der cultuur, als men het goed ontwatert en het behandelt met kalk of ter ontzuring langen tijd aan de lucht blootstelt. Op gelijke wijze is darg goed to ïuaken, al is het. altijd goedje, waarmee men zeer voorzichtig moet zijn. Daarna werd do lezing een soort dispuut, maar een zeer nuttig en leerzaam dispuut tusschen den lieer Beumer en vele weotgio- rigen, die allerlei vragen stelden, door den spr. beantwoord. Toen de heer G. J. G. van Parijs don spreker hartelijk dankte en een „tot weer ziens" toeriep, was hij, dit bleek uit het applaus, de tolk der velen, clie naar „Flora'' waren opgekomen. RIJNSBURG. Gisteravond vergaderden de loden dor vorconiging „Veiling van Tuinbouwproducten" in het veilingsgobouw achtor café „Central". De opkomst was niet groot. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd De penningmeester deed rekening en ver antwoording, waarbij bleek, dat de ontvang sten over 1909 bedroegen f 16.301.56; do uitgaven f 16,287.59; alzoo een batig saldo van f 13.97. Do heeren J. van Delft Cz. eu L. Ravensbergen werden benoemd om «la boeken van den penningmeester na te zjen.. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren S. Sohonevcld en KI. van Delft Dz., respec. lste en 2de voorzitter. Het bestuur deed eenige medcdeelingon, die er op wezen, dat het besloten was eeri andere wijze van werken aan te nemen. Do geringe opkomst der leden noopte het be stuur daarop niet vorder in te gaanmaar spoedig nog een algemeene vergadering te beleggen on dan met bepaalde voorstellen voor den dag te komen. Deze vergadering werd bijgewoond door den lieer H. B. Dries- son, van Rotterdam, dio ook aan het debat deol nam. De heer C. IT. Claassen, van Boskoop, was verhinderd te komen. Daar do voorstellen in de volgonde algem. verga- doring, dio spoedig zal worden gehouden van zeer groot gewicht zijn voor de tocldors, hoopt hot bestuur op een groote belangstel ling en opkomst. WOUBRUGGE. In den Oudendijkschcn polder zijn thans van gemeentewege iepe- boomen gep'ant. ZEGWAARD-ZOETERMEEIt. Do alhier gehouden Bijbel-collecte heeft opgebracht f 18,45. Aan mej. J. C. van Doorn, onderwijze res aan do Chr. Shool alhier, is, op haar verzoek, wegens voortduronde ongesteld heid, eervol ontslag verleend. Op do eerste jaarvergadering van het Chr. Gemengd Zangkoor blcok, dat het le dental steeds toeneemt. Bij de oprichting begonnen mot 17 leden, is dit getal thans geklommen tot 30. Op het verzoek om de leeftijdsgrens van 16 jaren voor bijzondere gevallen te verlagen, welk verzoek door en kele oud-loden van het Kinderkoor was in gediend, werd, vooral op uitdrukkelijk ad vies van don directeur, afwijzend beschikt. De heer A- Benschop werd als bestuurs lid herkozen. Ook werd besloten, met het oog op den korten oefeningstijd, dien het koor achter den rug heeft, niet mee te doen aan het dezen zomer alhier te houden: conooure, waartoe het Koor was uitgenoo- digd. Neutraliteit. Op voorstel van den heer W. van do Bleek, heeft de raad der gemeente Barno- vcld gisteren besloten, zich voor een be noeming van onderwijzers (essen) zooveel mogelijk van de politieke gezindheid der sollicitanten te overtuigen. De afdeeling Hengeloo (Geld.) van dcii| Bond van Ned. Onderwijzers heeft de neu- traliteitsmotic met bijna algemeene stem men verworpen. |)o burgemeester van Arnhem. De „Arn,h. Ct." heeft medegedeeld, dat mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, sub stituut-officier van justitie te Maastricht, benoemd zou worden tot burgemeester van Arnliem. Naar het „HbL" echter verneemt, heeft mr .Van Heemstra, gevraagd het bur gemeesterschap te aanvaarden, verzocht voor een eventueelc benoeming niet) in aanmerking te komen, daar hij zijn rech terlijke loopbaan niet wenscht te verlaten. Als ernstige candidaat voor het burge meesterschap van Arnhem wordt door hoto „HbL" genoemd jhr. nu. dr. J. P. Hooft Graafland, schoolopziener in het arronii Zutfen.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1