N». T535T Maandag 7 Maart. A0. 1910. fëeze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17£. Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend* PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden I l l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per po&t f 1.65. Leiden, 7 Maari. Zaterdagavond vierde het „Vrijzinnig Zaï^gkoor" het vijftiende jaarfeest in „De Graanbeurs." Te ongeveer negen uren werd het feest door den voorzitter, den heer A. J. de la Court, met een kort> kernachtig woord geopend. Door hem werd gewezen op de geboorte van het „Vrijziiyiig Zang koor", den'steeds toenemcnden groei en bloei en 't tegenwoordig gezond en krachtig gestel daarvan op vijftien-jarigen leeftijd, getuige de uitvoering op 16 Febr. j.l. van „Die Jahreszeiten" in de Stadszaal. Steeds meer zal het „Vrijzinnig Zangkoor" in kracht toenemen, wanneer nog meerderen er zioh bij aansluiten, nog meerderen het financieel willen steunen. Met hartelijken .dank aan hen, die reeds blijk gaven van hun belangstelling, beval spreker het „Vrij- 'Csinnig Zangkoor" in ieders gunst aan. Hierop volgden voordrachten, zangnum mers, ja zelfs een tooneelstukje „Het le vend-dood© Snijdcrspaar,'' wat alles de goedkeuring van de talrijke aanwezigen wegdroeg. Het was te veel, om bij al het te zien en te hooren gegevcne, stil te staan. Maar van één. ding moeten we afzonderlijk melding maken. Door één der bestuurs leden was een gelegenheidsgedicht ver vaardigd, wat door hem zelf werd voorge dragen. Op een zeer aardige wijze werd daarin door hem de levensloop der vereeni- gir^g gedurende dit vijf tien-jarige tijdperk bezongen. Met een zeer genanimeerd bal werd deze feestelijkheid besloten. Nog zij medegedeeld, dat zioh in den loop van den avond 10 dames en heeren als lid kwamen aanmelden, en 3 begunstigers hun financieel en steun aian het „Vrijzinnig Zangkoor'' toezegden. De tooneelvereeniging „Leidsche Dilet- tanten-elub" gaf Zaterdagavond in Hotel „Du Nord" een uitvoering met introductie. De zaal was beneden goed bezet en de ba nier stond als gewoonlijk ter zijd© van het tooneel te midden van een plantengroep. Nadat door een drietal musici enkele mu zieknummers, w. o. ook Regensburg's „Leid sche Dilettantenmarsoh", waren gespeeld, werd het samenzijn geopend door den heer Joh. W. Harting Jr., secretaris, op wien ditmaal deze aangename taak rustte, omdat de voorzitter, de heer J. G. van Egmond. door familie-omstandigheden verhinderd was tegenwoordig te zijn. Spr. riep aller eerst het welkom toe aan de vertegenwoor digers der korporaals-vereeniging „De Driekleur", van „Thalia Melpomene" en van de afdecling Leiden van den Politie bond, en bracht dank voor den ondervonden steun, alsmede aan de Pers, omdat het „Leidsch Dagblad" door zijn beoordeclingen en verslagen de Verceniging ook naar bui ten bekend maakte. Hij wees er verder op dat het program ma thans geen drama, maar twee blijspelen met enkele voordrachten bevatte en ver zocht om het oordeel niet al te streng te vellen, omdat bij een dilettanten-vereeni- ging onverwachte omstandigheden dadelijk tot minder aangename gevolgen kunnen leiden, b.v. een dame kan kiespijn en daar door een eenigszins dik gezicht krijgen, wat hier nu werkelijk het geval was, welke dame haar rol echter toch wen sekte te vervullen aangezien zij geen stoornis in den gang van zaken wilde brengen. Verder wenschte hij allen een genoeglijkon avond, welk genoegen begon met de op voering van het één-bedrijvige kluchtspel met zang: „De zuster van Jocrisse," dat wel goed, maar door vlugger spel, nog be ter vertoond had kunnen worden. Ook moet Dien zich niet zoo letterlijk aan de boeken taal, maar ook rekening met de spreektaal houden, zonder daarom tot 't platte te ver vallen. Tevens moet het elkaar in de rede vallen, door het spreken met halve zinnen, vlotter zonder groote hapering, geschie den, enz. Op dit stuk volgde een humoristische- voordracht door een zestal als dienstboden gekleede dames: „Het Arbeids-contract," waarmee veel bijval verworven en een pret tige stemming opgewekt werd. Jammer echter kwam in die stemming tijdens de pauze een treurige omkeer. Im mers reeds onder het spel gedroeg zich een der aanwezigen, naar hij voorgaf was hij geïntroduceerd, maar eeü kaart vertoonde hij niet, zoodat men vermoedde, dat hij on gemerkt de controle was gepasseerd zoodanig, dat hij door een bestuurslid werd aangesproken en, tot stilte aangemaand, wat hij echter met allerlei onhebbelijkhe den beantwoordde, hetgeen ten gevolge had dat hij uit de zaal met een kennis die hem kwam bijstaan verwijderd werd hetgeen nu juist niet zoo heel gemakkelijk ging, want de geheele zaal stond, om zoo te zeggen, op stelten, en vele dames hadden zelfs een toevlucht op het tooneel gezocht. Dit voorval, dat der Yereeniging of haar leden niet kan worden aangerekend, moge een waarschuwing voor andere vereenigin- gen zijn om met introducties niet al te licht vaardig te handelen. Na de pauze welke door het incident langer dan gewoonlijk duurde; het was reeds middernacht geworden zouden nog eenige voordrachten en het blijspel „Papa gaf permissie" gegeven worden. Ze moeten, naar we vernamen, goed hebben voldaan. Op de uitvoering volgde nog een bal. Een collecte voor Schoolkindervoeding" bracht f 6 op. Betrekkelijk nog onverwacht spoedig is Zatemamiddag de burgemeester der ge meente Delft, de lieer Frans Marius de Vries van Heyst, in den ouderdom van ruim 74 jaren, overleden. Slechts enkele dagen is de ontslapene aan' het ziekbed gebonden geweest. De raads zitting van 23 Februari j.l. werd nog door hem gepresideerd, en al was het hem dien middag aan te zien, dat hij met inspanning van alle krachten den voorzittersstoel in nam, zoo schrijft men uit Delft aan de „N. R. Ct." hij stond er nu eenmaal op het werk zelf te doen, zoolang dat hem maar even mogelijk was. Want hij was man van hooge plichtsopvatting en in dat op zicht was hij zijn ambtenaren een nooit falend levend voorbeeld. Eiken dag, met do klok van tienen in den voormiddag, kon men de kloeke, rijzige en krachtige gestalto van den burgemeester den voornamen in gang van het raadhuis zien binnengaan, en werden de dagelijkschc bezigheden aange vangen. En ook het schijnbaar geringe werd dcor hem met onverminderde zorg behandeld. Als voorzitter van den gemeenteraad had hij voortreffelijke kwaliteiten. Hij had, bij wijze van spreken, de vergadering: in do handmen voelde don invloed van zijn krach tig presidium. Precies op het aangekondigde uur viel de voorzittershamer, ten toeken, dat de ver gadering werd geopend. Zijn leiding was volstrekt onpartijdig. Hij was war9 van het oudere régime, maar heeft het verstaan zich aan gewijzigde toestanden aan te passen. Hij trad niet in wijdloopige discussie mot den raad, maar verhief met ernst zijn waar schuwende stem, als de raad een beslissing stond te nomen, naar zijn oordeel niet in het belang dor gemeente. Naar de aanhankelijkheid van de massa heeft hij nooit gestreefd; zij liet hem vol komen koud; hij was dan ook niet populair, zooals men dat ploegt te noemen. Toch: Wio do gave bezat hem zijn belangen helder en kort voor te dragon, vond in dezon burge meester een streng vormelijk, maar hoogst welwillend man. De stroefheid was sleohts uiterlijk en moor eigenschap van de hoogte, waarop hij do waardigheid van hot ambt liield. Wellicht was zij nog oen gevolg van het militaire gevoel, dat den ontslapene was bijgebleven uit zijn loopbaan in die richting. Oorspronkelijk toch was hij voor het leger bestemd; hij genoot zijn opleiding bij het instructiebataljon te Kampen, maar nadat hij den rang van lsten-luitenant der infan terie had bereikt, nam hij plaats in de bur ger-maatschappij en werd met ingang van 1 November 1S72 tot burgemeester van Delft benoemd. Do overledene was 27 November 1835 to 's-Gravenhago geboren. Bij zijn 25-jarig ambtsjubileum, in 1897, heeft de burgerij van Delft, hem waron gehuldigd en op zijn 70ste jaar heeft hem de Raad, door do aanbieding van een ge denkpenning, het bewijs willen leveren, dat het college zijn onpartijdige leiding zeer hoog waardeerde. Do overledene was Curator der Technische Hoogcschool en ridder in do orde van den Nederlandschen Leeuw. Delft heeft in hem ceu goed burgemeester, de Raad een voortreffelijk voorzitter ver loren. Naar aanleiding van dit overlijden is de gemeenteraad opgeroepen ter vergadering te gen hedenmiddag te drie uren. In de Zaterdagnamiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad van Rot terdam nam het in de vorige vergadering toegelaten lid van den Raad, dr. D. P. Hoyer, na in handen van den voorzitter do vereischte eeden te hebben afgelegd, zitting, nadat de voorzitter hom heeft geluk ge- wenscht met zijn benoeming. Ingekomen was een schrijven van 'den wethouder Van Citters, waarbij deze tegen 1 Juli a.s. ontslag neemt als wethouder. Dit werd voor kennisgeving aangenomen- De hierna aan de ord© komende verkie zing van een wethouder had hot volgende verloop Uitgebracht bij de eerste stemming op mr. A. de Jong, (a.-r.) 19 stemmen, op den hear C. van Dorp (lib.) 19 stemmen, op den heer H. Spiekman (s.-d.) 3 stemmen en blanoo 1 stem. Bij de daarop gevolgde herstemming wa ren uitgebracht op den heer Van Dorp 23 stemmen, op mr. A. de Jong 19 stemmen, blanco 1. Gekozen is dus do heer O. van Dorp, die, den Raad dankzeggend voor dit blijk van vertrouwen, de benoeming aanvaardde. Daarna benoemde de Raad tot rector aan het Erasmiaansch Gymnasium dr. J. J. G. Vürtheim, te Utrecht. In de vergadering ontbraken mr. Muller, mr. De Jong en de heer Van Rossem. Omtrent de wethoudersbenoeming deelt men aan de „N. R. C." mede: De linkerzijde heeft me»t de rechterzijde overleg gezocht omtrent den persoon van den candidaat voor het wethouderschap, daar er bij haar een sterke strooming be stond, om de benoeming van een lid der rechterzijde te bovorderen. Dit overleg heeft niet tot overeenstemming geleid, daar na mens de rechterzijde verklaard werd, dat men geen ander wenschte voor te drogen dan mr. A. de Jong, tegen wiens candida- tuur bij de linkerzijde bezwaar bestond. Dr. J. J. G. Vürtheim, benoemd tot reo- tor aan het Erasmiaansch Gymnasium, heeft in uitgebreiden kring de aandacht op zich gevestigd door een reeks van met gloed en geest geschreven ,,Gids"-artikelen over Griekenland. Het „U. D." schrijft: Is Rotterdam met deze keus geluk te wenschen, voor het Utrechtech gymnasium betcekent do benoeming een verlies. Onge veer acht jaren is dr. Vürtheim aan hot gymnasium te Utrecht verbonden geweest; toen dr. Singels in 1902 rector werd te Utrecht, kwam tegelijkertijd de benoeming van den heer Vürtheim tot oonreefcor. Deze was toen leer aar aan het Haarlemsche gym nasium en daarvóór tijdelijk verbonden aan het gymnasium te Leiden. Met leedwezen ziet men hem te Utrecht vertrekken, al verheugt men zioh van harte in zijn promo tie.. Uitslag der aanbesteding voor het ma ken van de gobouwen benoodigd tot de oprichting van een. Graanmaalderij voor de Coöperatieve Landbouwvereeniging „De Volharding" te Bleiswijk. (Begrooting f21,500.) C. Koerts, Benthuizen, f25,440; M. J. Bree-dveld, Oud-AlbLas, f31,550; J. H. de Wilde, Gouda f23,743; H. de Groot, Al- blasserdam, f 23,350; P. Bokhoven, Gouda, f23,310; W. van der Lecq, Bleiswijk, f23,200; C. Brand, Dubbeldam, f 23,171; L. Dekker, Zevenhuizen, f 22,880; G. Saar- borg en B. Donker, Zevenhuizen, f 22,650; P. den Toom, Rotterdam, f22,650; M. van der Spek, Rotterdam, f 22,500 0. van Leeuwen, Nieuwerkerk a. cL IJseJ, f22,500; P. Macdaneli, Rcouwijk, f21,990; J. van der Bijl, Alphen, f21,695; A. den Ouden, Moercapelle, f21,411; Gobrs. Dessing, Gou da, f20,900; G. don Hoed, Waddingsvecn, f 19,750. De gunning is aangehouden. De heer 0. H. A. A. Engelenberg, 27 Februari te Kampen overleden, heeft o. a. gelegateerd, aan, do gemeente Kampen. lo. f 10,000 voor het onderhoud van de algemeene begraafplaats; 2o. f 200,000 voor den bouw van oen ge sticht van ouden van dagen, een nieuw ziekenhuis of iets dergelijks. Aan de gemeente IJsselmuiden f 100,000 voor de stichting van een, instelling voor zieken of ouden van dagen, tevens voor dc gemeente Wilsum en Grafhorst. Verder zijn nog de volgende legaten ver maakt: f 5000 aan do diaconie der Nederd.- Herv. Gemeente to Kampen; f 2000 aan het R.-K. parochiaal armbestuur aldaar; f 1000 aan het Israëlietisch armbestuur aldaar; 4000 aan do diaconie der Nederd.- Hervormde Gem. voor de burgerlijke go- meenten IJsselmuiden en Grafhorst; f 2000 aan de diaconie dor Nederd.-Hervormde Gem. van Wilsum, cn 1000 aan het R.-K parochiaal armbestuur te IJsselmuiden. Alles vrij van rechter, en kosten. Het Haagschc Corr.-Bureau meldt: Monseigneur D. Gualterie, auditeur bij de pauselijke legatie te Brussel, is to 's-Gra- venhage aangekomen ter tijdelijke vervan ging van mgr. Giovannini, zaakgelastigde a. i. van don Heiligen Stoel te 's-Grnvcn- hage, en heeft zijn opwachting gemaakt aan den Minister van Buitcnlandsoho Zaken. Do nieuw aan gek om en prelaat heeft intrek genomen in het gebouw der internunciatuur aan het Be zuidenhout. De gewone audiëntio van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woensdag 9 Maart e.k. niet plaats heb ben. Men meldt uit Haarlem. Alweer is een dor openbare scholen zoo ontvolkt, dat B. en Ws. voorstellen haar met 1 April te 6luiten en vijf onderwijzeressen en onder wijzers te ontslaan. De minister van waterstaat, do heer Regout, en de minister van landbouw, nij verheid en bande), do heer Talma, zijn Za terdagmiddag van hun bezoek aan de doC. watersnood geteisterde streken in Friesland en Ovcrij8él in Den Haag teruggekeerd. Bij resolutie van den minister van ko loniën, is jhr. mr. O. E. W. Six, commies bij het departement van koloniën, ter be^ schikking van den gouverneur-generaal van Nederlandsoh-Indie gesteld, tei\ einde voor den tijd van 3 jaren, of zooveel longjcr als wenscholijk mocht blijken, te worden! geplaatst ter Algemeene Soretario U- Bui* tenzorg, St. -Ct. HAZERSWOUDE. Toen de landbouwer V. en zijn echtgcnoote gistermorgen naar de late kerk zouden gaan, trof hun heft ongeluk, dat het paard, door een kleinig- heid geschrikt, in de sloot sprong. Van naaji do kerk gaan was toen geen sprake De menschen moesten direct naar huis, om zioh van andere klecrcn te voorzien. Dik maal had hot ongeluk in do Loote plaats. Eon poosje goloden overkwam zoo iets d<*v- zelfden landbouwer onder Boskoop. NOORDWIJKERHOUT. Dat bij eon groo6 ongeluk nog wel eons eon golukjo koran, bleek dezer dagen. De eigenaar J. M. van do Weetlandsohe; schuit, die, zooals reeds vermeld, in do vaart onder dozo gemeente is gozenkon, stond Zaterdag met een treurig gezicht bij de plaats, waar zijn vaartuig had gelogen, en waarvan nu slechts do top van den raast en een gedeelte der lading te zien was. Toevallig komt juist een schipper me* oen motorschuit voorbij. Hij stopt op de plaats des onheils cn maakt met J. M.. een praatje. Deze klaagt zijn nood cn vertelt, dat hij geen raad weet, daar uij genood zaakt wordt do schuit zoo spoedig mogelijk te doen lichten wat hem f 80 moet kosten. Voor een armen 6ohipper een heel kapitoai., „Nu," zegt do motorsohipper, „ik weet 48) „Hoe?" „Hm „Ik zal hem uitdagen", zei Gruel plech tig. „Nadat ik tot zoo ver alles zoo schit terend heb klaargespeeld, wil ik nu niet gedwarsboomd worden." „Neen", zei Tadislov. „Wij zijn niet van plan ons door een deur t© laten tegenhou den. Wij zullen het slot kapot schieten. Wie bekommert zich om de vrouwen?" „Ik", zei Katkin kalm. De anderen zwegen dadelijk. Katin was zoo'n machtig bondgenoot, dat hij niet te- tegengesproken mocht worden, „Wat is jouw voorstel?" vroeg Slende- reff. Katkin haalde zijn schouders op. „Ik heb geen voorstel", zei hij; „ar moet alleen niet geschoten worden, voor dat de dames er uit zijn. De Prins is er en kan niet ontsnappen." „Maar we kunnen niet ecuwig wachten", zei Slendereff Katkin keek verstoord. Hij begon zich niet op zijn gemak te voelen. Zijn' eer zucht en liefde kwamen elkaar in den weg. Het was onmogelijk om een middelweg- te vinden, want ze zouden van Scylla in Charybdis vervallen. Vera was daar binnen, en de revolver van Gruel zou haar mis schien voor altijd verminken. Katkin was vast besloten, dat hij ieder mogelijk gevaar in dezo richting zooi vermijden.- „Kunnen wij hem er niet uitlokken?" zei Tadislov. „Laat mij even denken", zei Gruel. „Ik za-1 er wel gau,w iets op vinden." „Zooals ik al zei", zei Tadislov, „we moe ten hem er uit lokken." En binnen in de kamer? De Prins had al een van zijn revolvers aan Alexis gege ven, en dus waren ze gewapend. „Wij moeten vechten," zei Alexis. De Prins knikte en keek naar de dames. Iedereen vond hen een bron van angst, en prins Alexander begon te vreezen, dat prinses X. haar dochter niet zoo gauw zou zien als hij verwacht had. Tot op een ze kere hoogte was hij nog niet achter het komplot, en dit verhoogde zijn onrust. De Prinses had geen woord gesproken. Het geheim van haar bezoek aan Renaria yas zoo ruw verbroken, dat zij haar toevlucht nam tot zwijgen. Het leek haar het eenige middel. Vera had haar nauwkeurig gadegeslagen, wat misschien natuurlijk was, en na een poos fluisterde zij tot Alexis: „Wie is zij?" Alexis, die begreep wat zij bedoelde, wei gerde het te raden. Hij schudde zijn hoofd om zijn onwetendheid te toocen. „Is... zij het?" vroeg Vera, bleek en be vend. Het was nu Alexis' beurt om comedie te spelen, en hij keek haar verbaasd aan. „Zij... wat voor een zij?" fluisterde bij. Maar Vera scheen het te voelen, en hoe wel zij zich ©enigszins verdrietig voelde, had zij toch een oogenhlik van vergeeflijken trots, toen zij bedacht, dat men haar mooi noemde. Eens riep de Prinses „Sandro", en het hinderde Vera, hoewel zij het zelf moei- lyk gevonden zou hebben, om uit te leg gen, wat zij voelde. Sandro te verliezen scheen nog harder te zijn dan zij verwacht had. Do Prins was ook niet op zijn gemak. Toen hij van Vera naar prinses Marie keek, voelde hij zich beschaamd. Hij zag zijn liefde en zijn eerzucht een anderen kant opgaan, en het was onmogelijk den mid delweg te nemen en bovendien was er groot gevaar voor zijn bestaan als vorst; ja, zelfs voor zijn leven. Maar dit per soonlijke gevaar maakte hem niet bang, want hij had een goede eigenschap: veel moed. „Krak! Krak!" De dames waren niet gauw bang, of zij zouden het uitgegild hebben; nu staarden zij verwilderd naar de deur. De Prins greep naar zijn revolver. Alexis zei: „Wat maken zo een lawaai 1" „&rak! Krak! Slendereff had een uitweg gevondeii Hij stelde voor, dat do deur ingetrapt zou wor den, en de kamer bestormd, maar dat de aanvallers hun revolvers niet zouden gebrui ken, zoodat er heelemaal geen gevaar voor de dames zou zijn. Een groote hamer en een paar palen wer den te voorschijn gehaald, en een van Kat kin s mannen was nu de deur, die niet veel weerstand beloofd te bieden, aan het ra- meien. „Ik ben bang, dat de deur het niet uit zal houden", zei de Prins, en hij keek naar de dames. „Het zal toch nog moeilijk zijn om ons te bestormen, zonder iemand te kwetsen," zei Alexis. „Kunnen w© niet ontsnappen? .Wat wil len ze toch?" zei prinses Marie tegen den Prins. „Ik weet het niet: er is het een of ander laf komplot op handen. Het zijn geen gewone roovers." KrakDe deur was gespleten, on er was een gat in, groot genoeg om eens mans hand er door te laten. „Zij zullen er gauw in zijn," zei de Prin ses, die het meest beangst scheen te rijn, hoewel zij geen zweem van lafheid toonde. „Als wij er maar uit konden komen", zei Alexis en hij keek naar het raam. „Misschien zouden ze jullie vrij laten gaan, als ik mijzelf overgaf," aei de Prin9 Vera legde haar hand op zijn arm. „Neen", zei zij. „We zullen ons zoo lang mogelijk verzetten." De Prins wilde handelend optreden. Hij keek haastig rond, of er misschien nog er gens andere verweermiddelen waren, die waren over het hoofd gezien. „Wij konden hier een andoren, moeilij ken doortocht maken," zei hij. „Het bed", zei Vera. Alexis stond boven op een stoel uit bet raam te kijken, maar hij sprong naar bo neden, om het bed in een prachtige barri- kade te helpen veranderen. „Het zal wat tijd en moed kosten, om ons nu te bestormen", zei de Prins, die klaarblijkelijk den dames wat moed wilde geven, want het lawaai en gegil buiten de, deur waren wel in staat om iemand zenuw achtig te maken. De deur gaf spoedig niet veel weerstand meer. en het gebrul van Gruel en Tadislov, en het gebrom en de opmerkingen van do andere mannen maakten de belegerden erg ongerust,. „Ik wou, dat wij door het raam kondeil ontsnappen", zei Alexis. „Als we konden", echode de Prinses. Vera en Sandro sloegen haar beiden ga«. de. Zij scheen rich het lawaai niet erg aan te trekken. Krak I De deur was niet moer. Do mannen buiten maakten nu een ontzet tend leven en men kon Gruel cn Tadislof. boven alios uit hooren. „Daar gaat hijNog een slag voor dei vreemdeling!" gildo Gruel. Tadislov ging op dcnzelfden toon voorts >»N°g voor den Rustemburger I Ntt gaan we naar binnen 1" Toen de deur cr uit was, werden de lafi« ge palen gebruikt om dc meubelen, die nieft lang weerstand boden, op rij te schuiven* Het was een opwindend oogenblik. Do Prins voelde, dat hij niet langer lij delijk kon afwachten. „Halt!" riep hij nik „Den eersten man, die binnen komt, schlo? ik dood." Hij werd in de rede gevallen door htó, gelach van Gruel en Tadislov. „Bovendien beveel ik jullie terug to tre& ken" vervolgde de Prins. „Dat is een grap", zei Gruel. „Wij bo>rC* len u om er uit te komen." Tadislov lachte. „De Rustemburger bd* veelt", zei hij ironisch. „Kom, vooruit, v» moeten gaan bestormen." (Wordt vervolgdij-

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1