N®. 15350 Zaterdag 5 Maart. A°. 1910. t§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Derde Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". LEIDSCÏÏ DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine edvertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk dental woorden meer 10 Gents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents per 3 maanden I l i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevostigd sijn 1.30. Franco per post1.65. üüpreekdageu .Burgemeester. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat hij voor ambtstaken ten Raadhui ze zal te spreken zijn iederen Woensdag en Zater dag, des voormiddags tehalfelf. De Burgemeester voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR. Leiden, 5 Maart- 1910. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders vap^eiden; QeLt op de artt. 12 en 37 der DtfthïcVet; Brengen ter algemeene kennis, dat 'door H. W. SPENDEL, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcohol-vrijen drank, voor gebruik ter plaatse yan ver koop, in de lokaliteiten van het perceel Hoogl. Korkgracht 32. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leiden, 5 Maart 1910. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lstc alinea, der Hinderwet; Brengen bij deie ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan den Directeur der Uitgevers-Vennootschap „Futura" en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de drukkerij in perceel Oude Singel 60, door het plaatsen van een electromotor van 2 en een van p.k. tot liet in beweging brengen van een snelpers en twee zetmachines. En geschiedt hiervan openbare kennisge ving door plaatsing in het ,,Leidsch Dag blad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Leider., 5 Maart 1010. Leiden, 5 Maart. - Gisteravond hield de vrijzinnig-demo- oratische kiesvereeniging „Vooruitgang" een ledenvergadering in het lokaal Fcltkajnp Lammerenmarkt 3. Het jaarverslag, dat door den lsten se cretaris, den heer Alings, werd uitgebracht, ademde een opgewekten geest en er bleek uit, dat de Vereeniging gestadig vooruit gaat. Er was oen propaganda-commissic be noemd, die geregeld cursus- en andero ver gaderingen voor leden en geestverwanten houdt. De rekening van den penningmeester wees een klein batig saldo aan. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heer L. Alings en C. Dirkse. Tot candidates voor het lidmaatschap van liet Hoofdbestuur werden aangewezen do hceren mr. Van Aalten te Rotterdam cu Van Ingen to Utrecht. Uitvoerig en zeer opgewekt word er ge- discusseerd over de motie van het Hoofd bestuur inzake de neutraliteitskwestie, dio op de algemeene vergadering vau 5 Mei te Dordrecht aan de orde zal komen. Met bijna algemeene stemmen nam de vergadering op haar beurt een motie aim, waarbij het Hoofdbestuur wordt uitgenoodigd zijïi motie weder in te trekken. Mocht dit voorstel wor den verworpen, dan zullen de afgevaardig den tegen de Hoofd bestuurs-motie moeten stemmen. Tot afgevaardigden ter algemeene verga dering werden benoemd de heeren mr. A. J- Fokker en J. M. Vos- Ook werd nog besloten de .vereeniging te laten vertegenwoordigen door een afgevaar digde op de vergadering, die Zondag 13 Maart door den Bond van Nederlandsche Onderwijzers zal worden belegd. De andere punten op de agenda werden wegens het vergevorderd uur verdaagd. Beroepen ia bij do Gcref. Gem. to Nieuw-Loosdrecht ds. W. B. Reukema, te Ilonkura, vroeger te Rijnsburg. De luit.-kol. in Engelschen dienst Yar- de-Buller, gewezen militair attaché bij het Britsche gezantschap in Den Haag, heeft gisteren vóór zijn vertrek uit de Resident'e afscheidsbezoeken afgelegd bij den minister vae oorlog en andere militaire autoriteiten. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", onder bevel van den kapitein ter zee G. L Goedhart, is 4 Maart te Nieuwediep aan gekomen. ALP HEN. In de zaal van het Nutsge- bouw to Oudshoorn gaf gisteravond de gym nastiek- en scherm vereeniging Sparta" al hier haar veertiende openbare uitvoering. Ke dsnatenr dor „Martha-Stichting", ds. A. W. Voors, riep allen een hartelijk wel kom toe. Wegens het uitgebreide program ma. sprak de directeur slechte een kort openingswoord, want er was nog veel te zien en te hooren. Niet alleen kwam „Spar ta" vaak aan de beurt, ook het muziek korps „Euphonia" had veel voor zijn reke ning. Nadat- de ouverture „Martha" door den heer J. Welvaars op de piano gespeeld was, vertoonde Sparta" haar kunstgrepen aan ringen en hoogrek, zoowel grooten als klei nen werkten even vlug als handig. Het was aardig te zien met hoeveel gemak en hoe behendig werd gewerkt. Heb muziekkorps deed daarna een drie tal nummers weerklinken waarna ge schermd vend met sabel en degen. Het duclleeren met leverworsten wekte in hoo- ge mate den lachlust der aanwezigen op. Prachtig was de solo-zang van mej. C., uit Leiden, zoodat alleen ademloos luisterden. Toen zij zweeg, volgde een daverend ap plaus. Alles ging naar wens oh. De avond Blaag- de uitstekend. Nog moet genoemd worden, het leuke stuk „Holland bovenal", voor stellende een twaalftal Atjehers, die, ver borgen tusschen de palmen, een Holland- sohen^schildwacht trachten te verschalken; het gelukte hun bij één, doch de andere overwon de Atjehers. Het aanbrengen van bengaaische verlichting verhoogde het ef fect. Geen wonder was het, dat de tijd omvloog, want er was voortdurend afwisseling. Zoo doende was het middernacht eer allen recht voldaan huiswaarts keerden. Tot voorzitter dor Gezondheidscommis sie alhier, is benoemd de heer P. de Graaf, arts. Het bestuur van den Verbondsring „Rijnstreek" heeft besloten "de 31ste alge meene ringvergadering te houden op Maan dag 28 Maart, in de Chr. School te Nieuw koop. De aftredende voorzitter, de heer H. P. Fortgens, theol. student te Hazers- woude werd met algemeene stemmen her kozen. Hij nam zijn herbenoeming aan- De win tercursus der Ainbachtsteeken- sohool is gisteren, geëindigd. Aan het onder wijs hebben 57 leerlingen deelgenomen, en 9 leerlingen volgden den cursus voor hout en marmerschilderen. Onderwijs werd ge geven in rekenen en Ned. Taal door de heeren Maarzen (deze is ook directeur) en J. A. Tolk, in het vakteekenen door de hee ren J. Hengeveld, K. v. Hellemond en J. v. Lokhorst, in het hout- en marmerschil deren door den heer A. Touw. Van belang is, dat het onderwijs meer gericht is op do praktijk. De gewone openbare les is afge schaft. Gisteravond waren toch alle leerlingen, met de leeraren en commissarissen samen gekomen in het Nutsgebouw te Oudshoorn, om de tentoonstelling van teekeningen cn werkstukken te openen, waar de voorzit ter, de heer Wieringa, mededeelde, dat aan dio leerlingen een prijs Jwerd uitgedeeld, die bijzonderen ijver getoond en met goede resultaten het onderwijs gevolgd hebben. Dit waren er dit jaar een achttal, n.1. C. Boele, van Alphen; J. C. Windhorst, van Hazerswoude, van de 1ste klasse; H. v. d. Roon en B. Lintveld, van Alphen, van do tweede klasse; A. Redegeld en J. v. d. Wel, van Oudshoorn, van de derde klasse; C. J. van der Bijl, van Alphen, van de vierde klasse, en A. do Kwant, van Alphen, van de vijfde klasse. Eenige leerlingen hadden practisch werk geleverd, n.l. trappen, door A. de Kwant, W. M. Baner en P. Maurits; een kap door G. Gesman, kozijnen door A. Re<legeld en Jb. v. d. Berg; terwijl schildersstudies ver vaardigd waren door J. v. d. Wel, M. C. Corsel, W. Lintveld, W. C. Meijers en S- van Rooij. Uit alles bleek, dat de lessen met vrucht waren gevolgd. BODEGRAVEN. Tot ouderling bij de Geref. Gem. is gekozen de heer J. Bos, in plaats van wijlen den heer De Kruijf. Het bestuur der Christelijke Schoo!- vereeniging heeft een gift ontvangen van ongeveer f 900, onder beding, dat aan de schenkster hiervan levenslang de rente zal worden uitgekeerd. HILLEGOM. In de alhier gehouden be stuursvergadering van de vereeniging „Hulp in Nood", gisteravond, is besloten de jaarvergadering te houden Maandag avond 14 Maart a. s. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat over het afgeloopen boekjaar een batig saldo van f 54.25^ kon geboekt worden. De ontvang sten bedroegen n.1. f 3094.68, terwijl de uit gave f 3040.421 was. Hiervan waren in de laatste drie maanden ontvangen aan con tribution 684.50 en aan boetegolden f l 96, dus totaal f 690.46, en uitgekeerd aan zie kengeld f 1259.15. GOUDA. Burg. en Weths. hebl>en bij den Raad ingediend de voorwaarden voor de levering van elect riciteit. Overeenkomstig het voorstel van de commissie van bijstand in het beheer der gemeente-Lichtfabrieken wordt o.a. in ie ontwerp-voorwaarden het volgende be paald De aanleg van den aansluitkabel met bij- behoorende toestellen geschiedt door en voor rekening van de lichtfabrieken tot 3 M. binnen den gevel of de grens van het erf. Als tegemoetkoming in de gemaakte kosten (ongeveer f 40 per aansluiting) moet voor elke aansluiting f 15 betaald worden. B. en Ws. stellen evenwel voor, dat dit be drag niet verschuldigd zal zijn door hen, die zich vóór 1 Juni e.k. voor een aanslui ting opgeven en voor het eerste volle be- drijfsjaar en verbruik garandeer en tot een bedrag van ten minste f 40. De prijs van de geleverde electriciteit zal bedragen per Kilowatt-uur: voor verlichting tot 1000 K.W.-U. per jaar 20 ets., 1000 2000 18J ote.2009—5000 16 ets., 5000—8000 14 ets.voor kracht (tegen dubbel tarief) in den bezetten tijd 15 ets., in den vrijen tijd tot 3000 K.W.-U. per jaar 10 etc., 3000- 7000 8 ets., tegen enkel tarief ten allen tijde 15 ets. De meterhuur zal bedragen, naar gelang van het aantal gloeilampen, f 0.40 tot f 2 per maand. HOOGMADE. De heer J. L. Huyzer, hoofd der openbare school alhier, komt voor op de voordracht ter benoeming als zoo danig te Hillegersberg. LISSE. Gisteren is een St,-Jozefsbeeld aangebracht in de daarvoor bestemde nis in den voorgevel van de onlangs nieuw ge bouwde R.-K. jongensschool alhier. De kosten van dit beold zijn bestreden uit de giften, welke speciaal door de parochianen voor dit doel zijn geschonken. De «nieuwe Zwarte Laan, dio van af de omlegging tot op heden steeds voor net publiek toegankelijk is geweest, is door de firma M Veldhuizen van Zanten en Zonen, alhier, die voor een gedeelte eigenares is van den weg, voor het publiek gesloten. Aan de beide uitgangen van deze weg zijn bor den geplaatst met het opschrift: Verboden toegang. Door het mooie weer van deze week zijn de krokussen op de velden in den Lis- serbroek gedeeltelijk iu bloei gekomen. Enkele vroege soorten, zooals Meyerbeer, Bruno, Mont-Blano en King of the White, staan in bloei. Door de besturen van verschillende alhier bestaande vereenigingen en de pa troons is een gecombineerde vergadering gehouden ter verkrijging van betere arbeids voorwaarden. Door het onvoldoend aantal Ier vergadering gekomen patroons werd er echter niets besloten. NIEUWKOOP. Bij een veehouder in d.? afdeeling Do Moije is een kalf goboren van 125 pond. NOORDWIJKERHOUT. Tot ods leedwe zen vernemen wij, dat do heeren G. War merdam, wethouder, en B. C. Vos, lid van den Gemeenteraad, ernstig ongesteld rijn. In een algemeene ledenvergadering van de muziekverceniging „Echo der Dui nen" word als nieuw bestuurslid gekozen de heer F. v. <L Berg Az., terwijl als nieuwe werkende leden werden aangenomen de hoeren C. Wanninkhof en C. van Hemert. Alher is opgericht ©en Damclub met aanvankelijk 16 leden. RIJNSBURG. Aan alles komt een eind. Zoo ook aan onze mooie tentoonstelling. Gisteravond werd ze officieel gesloten door den heer A. de Mooy Jr., voorz, van de Afd. „Rijnsburg" der Algcm. Vereeniging v. Bloembollencultuur. In. zijn sluitingsre de wees de heer De Mooy er op, hoeveel de heer P. Heemskerk Joh. voor het bloembol lenvak heeft gedaan en nog doet. Het suoces van deze tentoonstelling wijst er op hoezeer dit op prijs wordt gesteld; uit de goheele bloembollenstreek zijn kweekers en expor teurs opgetrokken om de vakkennis van den heer Heemskerk te bewonderen; tot van boven Haarlem zelfs kwamen de bezoe kersOok ds. Van Druten sprak een woord van waardeering tot den man, die Rijns- burgs naam hoog houdt in het bloembollen- vak. Hij maakte een vergelijking tusschen de 17de eeuw en thans. De talrijk aanwezigen bicven nog een tijd lang gezellig hijeen, bij het afscheid werd den dames door den wellevcnden gastheer een fraaie ruiker aangeboden. STOMP WIJK. Door B. en Ws. zijn be noemd tot brandmeester de heeren A. Stee- neveld, landbouwer, en P. Huisman, boter- handelaar, alhier SASSENHEIM. De afdeeling Land- en Tuinbouw van de.n R.-K. Volksbond alhier hoeft gisternamiddag ia dc zaal van „Het bruine Paard" haar jaarlijksohe voorjaars tentoonstelling van in de huiskamer in bloei getrokken bolgewassen geopend. Wanneer mon bedenkt, welk oen moeite het kost, om zonder kassen, iets goeds, vooral van de hyacinten, terecht te bren gen, moet het op prijs worden gesteld, dat de werkman zich die moeite wil getroosten. Immers, het is een sjouwen van achter de kachel naar het jaam en omgekeerd. Do uitkomsten van al die moeite kunnen wij nu bekijken in genoemde zaal. Wat langs de wanden staat, een enlcel tafeltje uitgezonderd, is door de leden ingezonden. En wij moeten erkennen, dat er heel aar dige resultaten zijn verkregen. Voor de schoonste verzameling van zes potten enkelo of dubbele hyacinten behaalde den lsten prijs P. Langelaan; W. v. d. Berg, te Warmond, den tweedon, en A. v. d. Poel den derden prijs. -Voor een pan miniatuur-hyacinten, min stens 18 stuks in één verscheidenheid, ver wierven A. Wejjers cn E. Franken respec tievelijk een eersten en een tweeden prijs. Een verzameling van zes potten enkelo of dubbele tulpen in drie verscheidenheden, drie stuks op eiken pot, bezorgde aan J. Beugelsdijk, to Warmond, een eersten cn een derden prijs en aan M. Hoogervorsi een tweeden. Voor een verzameling van drie potten en kele of dubbele narcissen in drio verschei denheden, drie stuks op eiken pot, verkreeg W. v. Nobelen den eersten, W. v- d. Berg, te Warmond," don twocdcn prijs; terwijl C. Homan voor de mooiste verzameling bij gewassen een oersten eu een tweeden prijs behaalde. Eervolle vermeldingen werden toegekend aan de buiten mededinging ingezonden hya cinten van de heeren A. Rotteveel Pzn. en J. Beugelsdijk; de tulpon van de firma Frijlink en narcissen uit de kas van den heer B. Hoogstraten. Het geheel, versierd met groen, cn ge- rangsoliikt door laatstgenoemden heer, maakt een prettigen indruk. Een ingezetene hoeft konnis gemaakt met de firma, die klokjes cadeau geeft, zoo genaamd voor reclame. Eerst moest hij een postwissel i f 1.05 sturen. Daarna kwam het klokje, waarop nog 30 cents onkosten waren, wat hem dus in het geheel f 1 35 kóstte. En wat voor een klokje! Tc Lei den hoopt men ze vcor hoogstens zestig cents. Dit jaar zal een verandering worden gebracht in de uitreiking van do „waar schuwingen" voor hén, die niet op lijd hun belasting-penningen betalen. Moest men voorheen het eerste briefje met een dubbeltje betalen, nu is het plan het kosteloos over de post 1c sturen. Maar, wie dan nog niet gevolg geeft aan dc uitnoodi- giug om het verschuldigde te voldoen, krijgt als gewoonlijk eea waarschuwing van een dubbeltje thuis. VALKENBURG, 't Is al wel een twintig jaren geleden, toen hier ter plaatse het ooievaarsnest rustte op een dikken boom, staande op het erf van een boerenwoning aan den Middelweg. Maar zie, een Novem berstorm velde dien boom en ons ooievaars nest verhuisde naar „Welgelegen". De ooievaar vond dat blijkbaar goed, want met zijn nieuwe omgeving nam hij genoegen, en menig jaartje bracht hij daar zijn jongen gioot, soms vijf in getal. De omstandigheden leidden er ovenwol toe, dat hij nogmaals moest verhuizen. Zijn nest op den hoogen paal kreeg toen een plaats op het eilandje in de havenkom, en zie, weer schikte de goei"rd zich in die ver andering. Wij, burgers, wij waren er erg mee in onze nopjes, want het was wat aar dig, om zoo midden in het dorp den „schat drager" to zien uitvliegen om voedsel, om dan weer in fraaie zwenkingen zijn hoog standpunt te bereiken, 't Was wel interes sant de jongen te zien opgroeien, tot ze zoo groot waren als do oude vogels, cn ze al eens trachtten zioh in de hoogte te wer ken, om dan eindelijk den grooten sprong te wagen, door het nest to verlaten en een uit stapje te maken in lager 6feer. Thans evenwel is dit genoegen den mees ten onzer ontzegd. Het nest is verdwenen van het eilandje, de paal ook. Tot teleur stelling van velen heeft men een en ander zien vervooren naar het weiland naast per ceel No. 119. Voortaan zal de ooievaar daar zijn tente moeten opslaan of.... hij moest het eindeloos verhuizen moede zijn en zich niet langer willen onderwerpen aan de veranderlijkheid der menschcn Laat ons evenwel hopen,' dat de eiber zich nog eens wèl zal bedenken, vóór hij be sluit ons den rug toe te keeren, want wo zijn op zijn verblijf alhier gesteld; hij is ons een welkome vriend, die klepperende ooievaar, die schatdroger, lentebode van ouds WASSENAAR. Gisteravond vergaderde de afd Wassenaar van de ,,V. P. N" in café Schrama. De Voorzitter, die afwezig was, werd vervangen door den heer M. Peereboom. Deze las do notulen en het jaarverslag, waaruit bleek, dat in dit eerste jaar de Vereeniging reeds veel tot stand ge bracht heeft. De heer E. 0. Houbolt deed rekening en verantwoordiivg van het be heer der gelden. Er was een klein nadeelig saldo. Het bleek, dat verscheidene leden mooie toornen van raszuivere kippen hebben, en dat ze zoo welwillend zullen zijn om aan hun medeleden broedeieren te verstrekken. Mocht dit jaar een tentoonstelling wor den gehouden door de landbouw- en tuin- dersvereeniging, dan zal ook de ,,V. P. N." daaraan deelnemen. Het aanschaffen van een broedmachine zal voorloopig aan het particulier initiatief worden overgelaten. Do Vereeniging is nog niet financieel sterk genoeg om do koeten te dragen. WOUBRUGGE. Uit de negende volks telling blijkt, dat voorloopig vastgesteld ia* dat do bevolking bestaat uit 1096 mannen en 1052 vrouwen; te zfttuen 2118 ingezete* nen. ZOETERWOUDE. Vanmorgen met een brik naar de stad rijdende, luid de smid P. het ongeluk, dat ter hoogte van het ge sticht „De Goede Herder", zijn paard schrikte van een ho. denkar en paaöxl ctf rijtuig op het verhoogde voetpad kantel' den. De twee in do brik zittende kwamen met den schrik vrij, dooh de materieel© schade aan tuig en wagen is niet gering. Bij Kon. besluit is, mot 1 April 1910^ aan den opzichter der verlichting, 2de ge zagvoerder aan boord van 's Rijkslichteohip „Terschellingerbank", W. J. Ketelaar, we gens ongeschiktheid voor de verdere waar neming van zijn ambt, ten gevolge vaa lichaamsgebreken, eervol ontslag uit rijtt betrekking verleend, en roet denzelfden datum benoemd in rijn plaats dé eerste lichtwachter-stuurman aan boord van 's Rijkslichtschip „Maas", J. Stobbe; aan don gewezen predikant bij de Evan gelische Gemeente te Batavia 0. JMulder* laatstelijk met verlof hier te lande, op rijn verzoek, gerekend van en mot 1 Februari 1910, eervol ontslag verleend uit don In- dischen dienst, onder toekenning van pon- Gemeenteraad van Leinmlden. Zitting van hedenmorgen. Voorzitter: burgemeester Ninaber. Aanwezig allo leden. Medegedeeld wordt, dat, ingevolge bericht van Ged. Stalen, de rijksuitkcoring over het. laatste kwartaal 1909 zal bedragen f 794.56. Do begrooting voor 1910 is goedgekeurd. Kas cn boeken dos ontvangers waren op 15 Jan. in orde. Mededccling geschiedt van het verslag van,' den toestand van het onderwijs over 1909. Het ondei'wijs aan do o.-l. school bleef op het oude peil, cn niettegenstaande het Jóe- l>erkto personeel, waren dc resultaten toch' gunstig. Betreurd word, dat dc besturen der bij- zonder© scholen niets voelden voor oereblij* ken en beloon ingen voor getrouw school bezoek. Het stembureau voor do in dit jaar ld houden verkiezingen werd als volgt gefor meerd. Voorzitter do burgemeester; leden do hoe ren Kiebcrt en Do Rijk en vierde lid Ido heer Koot. Plaatsvervangers alle Raadsle den naar rang van benoeming. Op voorstel van B. en Ws. werd ingetrok ken mot 4 legen 3 stemmen dc verordening lot aanmoediging van getrouw schoolbezoek. Dc hoer Jansen pleitte voor behoud dar verordening. Vóór behoud der verordening stemden dé heeren Kocy, JaDscn en Roost, Gelezen wordt een adres van den veldwach ter Brink, waarin deze vraagt om zijn sa laris met f 100 tc verhoogen. Het salaris bedraagt thans f 250 cn f GO voor kleeding en f 25 voor onderhoud cn aanschaffing van oen rijwiel, benevens vrije woning. De Voorzitter voegt hieraan toe, dat dé Commissaris der Koningin indertijd als zijn meening tc kennen gaf, dat een gepen si on- neerde best die betrekking kan vervullen! en dat dan diens pensioen mede kan tellen bij de salarisbcrckening. Van die zijde be zien, is dan het salaris der veldwachters gelijk, uitgenomen het kleedgeld, waarvoor do eene veldwachter f 75 ontvangt. Spreker zou er daarom ook voor zijn adres sant in den vervolge f 75 kleedgeld too te kennen. De Raad gaat hiermede accoord. Verder wordt thans beslist op ecu aange- gehouden adres van den rijksveeaxts Fros te Oudewetering. Deze is voornemens dit jaar nog hier to komen wonen en het is te voor zien, d\at Alkemado dan zijn toelage van f 50 per jaar zal intrekken. B. cn Ws. stellen voor in dat geval voor ten hoogste drie jaar f 50 per jaar toe to staan. Aldus besloten. Do hoer Jansen stemde tegen. B. en Ws. worden verder gemachtigd ceni nota van f 6 wegens extra geleverde ver bandmiddelen door den gemeente arts, to vol doen. Resultaat van het gevoerde goding togen do kinderen van J. Rijlaarsdam om terug gave van do verplecgkosten gedurende de laatste vijf jaren van hun vader in het St.- Josephsgasthuis to Delft, is geweest, dat de eiscli der gemeente tot oon bedrag van, ruim f 1458 toegewezen is. Van deze som, is geen uitkeering verschuldigd aan Rijlc op provincie, daar de gemeente alleen heé haar toekomende heeft gevraagd. Het kohier hondenbelasting werd vast gesteld tot een bedrag van f 142 met 61 honden 1ste en 20 honden 2de klasse.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1