N®. 15345 Vrijdag 4 Maart. A®. 1910. (§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". Kunst, letteren, enz. Kerkelijk© Berichten. LEIDSCH DA&BLAL PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17J, Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents i per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gerestigd sijn 1.30. Franco per post 1.66. Zomerdienatregelins Spoorwagen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een exemplaar van het ontwerp voor de „Zomordienstregcling 1910", aangeboden door de „Noord-BrabantsoheDuitscho Spoorwegmaatschappij" ter inzage op do Secretarie dezer gemeente is nedergelegd en dat eventueele opmerkingen be tref lende dit dienstregelingsontwerp, ten einde voor de vaststelling van de dienstregeling in overweging te kunnen worden genomen, rechtstreeks moeten worden ingezonden vóór of op 10 Maart a.s. aan het Departement van Waterstaat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 4 Maart 1910. Leiden, 4 Maart. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land hebben bij besluit van heden op do voordracht ter benoeming van een secreta ris van genoemd Hoogheemraadschap go- plaats: 1. Mr. C. W. van der Pot Bzn,, hoofd commies aan de provinciale griffie van Overijsel te Zwolle; 2. Mr. S. H. Bloembergen, commies aan de provinciale griffie van Zuid-Holland, te 'e-Gravenhage. Do Vereenigde Vergadering zal tegen 19 Maart e.k. bijeengeroepen worden om tot het doen der benoeming over te gaan. De Vereeniging van Rectoren en Con rectoren houdt een vergadering te Leiden op.29 Maart a.s. Aan de orde komt o.a. dè vraag: Is het wenschelijk en mogelijk, meer eenvormig heid te brengen ln de leerstof der Gymnasia (in het bijzonder in de lagere klassen), waardoor het overnemen van leerlingen van het een© gymnasium door het andere ver gemakkelijkt wordt? (In te leiden door dr. N. J. Singels, rector van hot Stedelijk Gym nasium te Utrecht). De Fransche mail uit Oost-Indië wordt heden alhier verwacht. Z. K. H. de Prins woonde gisteren hot diner bij dat de gezant van Roemenië, de heer Mavrocordato, aan diplomaten en hof- autoriteiten aanbood. Met ingang van 1 Mei is aan den di- reoteur-generaal van den arbeid toegevoegd de inspecteur van den arbeid 2de klasse C. J. Ph. Zaalberg. (St.-Ct.) Bij Kon. besluit is toestemming ver leend aan: lo. den heer F. Mahlstede, bur gemeester der gemeente Waarder, Bar- wout6waarder en Rieveld, om tot 7 Aug. 1913 te Woerden te wonen2o. den heer W. Paling Lzn., secretaris dier gemeenten, om tot l Maart 1915 te Woerden te wonen. De nieuwe burgemeester van Amster dam, jhr. mr. A. Roell, zal Woensdag 16 dezer, des middags te drie uren, in een bui- tengewone zitting van den Gemeenteraad plechtig geïnstalleerd worden. Dit zal gesohieden met een toespraak van den waarnemenden burgemeester, den heer Th. F. A. Del prat, wa arop de heer Röéll antwoorden zal. Andere onderwerpen zullen dien middag biet worden behandeld. Tot onderwijzeres te Bloemfontein is benoemd mej. A. W. Abbing, onderwijzeres te Bloemendaal. De burgemeester der gemeente Delft, de heer F. M. de Vries van Heyst, (is sedert eenige dagen ernstig ongesteld, zoo- dat hij zijn ambtsbezigheden niet kan waar nemen. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is in de plaats van den zeereerw. heer F. Evers, pastoor te Dordrecht, die eervol ontslag verkreeg, tot Directeur van het Liefdewerk, dat bedoelt goede lectuur te verschaffen aan Katholieke zeelieden, be noemd de zeereerw. heer A. J. Clarijs, te Amsterdam. De landbouwtentoonstelling, het vorig jaar te Gouda gehouden, heeft een nadee- lig saldo opgeleverd van f 660.75. De uitga ven bedroegen f 26,035.75, de ontvangsten f 25,375. Do gemeente Gouda zal tot dek king van het tekort pl.m. f *100 bijdragen, wegens haar deelneming aan het reserve fonds. - Door den gemeenteraad van Utrecht aJn benoemd: tot tijdelijk leeraar in de soheikunde aan de gemeente-H. B.-8. 6-jarigen cursus voor jongens dr. Th. Stren- gers. zulks met ingang van 1 Maart op een bezoldiging van f 100 per lesuur in de week per jaar, zulks voor 5 lesuren; tot tijdelijk leeraar in de scheikunde aan de H. B.-S. met 3-jarigen cursus voor jongens de heer R. B. de Boer. candidaat in de scheikunde, assistent bij prof. Van Rom- burgh, op een bezoldiging van 100 per lesuur in de week per jaar; tot leerares in het Fransch aan de H. B.-S. voor meisjes mej. C. G. la Bastide te Haarlem. Ingevolge Kon besluit wordt Hr. Ms pantserschip „Tromp" op 5 Maart a-s. te. Willemsoord uit dienst gestelden de ka pitein ter zee J. W. Termijtelen met dien datum eervol van het bevel over voornoem den boden ontheven. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", onder bevel van den kapitein ter zee G. L. Goedhart, is den 3den dezer Dungeness ge passeerd. HILLEGOM. Naar wij vernemen zijn ten nadeele van den bloemistknecht B,, aan de Kerkstraat alhier, in den naoht uit een ge sloten hok veertien kippen ontvreemd. HAZERSWOUDE. Toen de omnibus gis teravond uit Leiden naar huis terugkeer de, dacht een der edele viervoeters, die hem trekken moesten, zeker niet, dat die rit hem zooveel rampspoed zou berokkenen. Bij ,,Ik leer nog" begon het beest te sukkelen. Vóór den overweg van het spoor begaven het dier de krachten en met een zworen zucht liet het zich vallen. De omnibus ging natuurlijk door naar het dorp; maar de kreu pele bleef liggen. De uitvoering der „Harmonie" is goed geslaagd. Eenige nieuwe muziekstukken maakt n het programma aantrekkelijk, o.a. een „Juliana"-marurka en een marsch: „Vive la Prinoesse". De voordrachten hiel den de opmerkzaamheid flink gaande; trouwens, er was dan ook goed gestudeerd en er zijn jongelui bij, die het niet voor rïo eerste maal doen. Onder de nieuwere le den blijken ook veelbelovende voordragers te zijn. De heer G. van Zuylen, pianist t? Gouda, vulde alle leemten aan met zijn niet alledaagsch pianospel, en het publiek deed zijn best, om te t-oonen, dat het van vroo- lijkc muziek gediend is, door ijverig mee *e zingen. De pistonsolo's, die de pianist ton beste gaf, werden toegejuicht. HAARLEMMERMEER. Het bestuur der vereeniging „Vooruit", dat reeds een zoo welgeslaagd conoours-hippique organiseer de, heeft ook thans weer het plan opge vat 19 Juli a.s. eenzelfde concours te doen plaats hebben. Reeds heeft het bestuur daartoe van B. en Ws. der gemeente verlof bekomen. KOUDEKERK. Tot ouderling der Geref. Gem. alhier is benoemd de heer N. P. Sleg- tenhorst. KATWIJK-AAN-ZEE. De uitslag der gisteravond in hotel ,,De Zwaan" gehouden verkooping is: Pension „Zeelucht", Burger- dijkstraat, kooper de heer A. van Leeuwen, voor 5200; een huis en erf in de Scheve- ningerstraat, opgehoudeneen huis met pakhuis en erf aan de F. E. Meerburgkade en Haven, opgehouden; een huis en erf, Havenstraat 20, kooper Jb. van Dijk, voor f 1183; een huis en erf, Havenstraat 22, opgehouden; een huis en erf, Havenstraat 21, kooper J. van Duiven- bode, voor 900; een huis en erf. Haven straat 26, kooper P. van Diggelen, voor f 870; een huis en, erf, Waaigat 16, kooper M. v. d. Plas, voor 1160. De lessen aan de Ambachts-teeken- school zijn weer geëindigd. Ook dit jaar zal een tentoonstelling worden gehouden van door de leerlingen gemaakte teekenin- gen. Wij kunnen nog mededeelen, dat ook de schilders Hart en Verlint een schilderij eullen vervaardigen voor den bazaar tei^ bate van het Tehuis. Naar wij vernemen bestaan er bij bet gemeentebestuur plannen een nieuwen poli tiepost met bergplaats voor brandspuiten te doen bouwen. Vanmorgen werd aan de uitwatering een reddingsboot in zee gelaten. Het waa echter niet, wijl er een schip in nood was, want de zee was zoo kalm als wat. Men wilde enkel weten, hoe groot de diepgang van het vaartuig was. NIEUWKOOP. Het orgel in de Ned.- Herv. Kerk is thans geheel en al gerestau reerd, zoodat h t voor den dienst weer in gebruik kan genomen worden, OUDSHOORN. De voorloopige uitslag der gehouden volkstelling geeft voor deze ge meente een getal van 2995 zielen aan. REEUWIJK. Tot ouderling van de Ned.. Herv. Gem. is gekozen de heer J. de Ko ning (vac.-J. N. van Spengen).. SASSENHEIM. Het jongetje, dat Dins dag in Jiet Academisch. Ziekenhuis te Lei den is opgenomen, om aldaar met serum- spuiting cn tegen „klem" behandeld te wor den, is reeds overleden. Men ziet hier weer, hoe gevaarlijk Het is zelf wonden te behandel». Meteen ne men wij de gelegenheid te baat een on nauwkeurigheid te verbeteren. Er werd ge meld: „zeker zijn de tetanus-bacillen door het vuile steentje in 't blood gebracht." Dit is minder juist- Die bacillen beperken zich tot de wond. Door de gemeente is van den tim merman Dijkstra ongeveer 103 Ms. bouw grond aangekocht voor f 432, gelegen aan de Floris-Schoutcnstraat. Het plan is daar op een brandspuithuisje te bouwen. De Christelijke jongolingsvereeniging „Volg mij" heeft Donderdagavond in „Cor- cordia" een openbare vergadering gehouden, 'welke geleid werd door haar voorzitter, den heer G. Lekkorkerker. Nadat de bijeenkomst was geopend met het zingen van Psalm 103. vs. 1, ging do voorzitter in gebed voor. Hierna hield hij een toespraak, uiteen zettende het doel dezer vergadering, pro paganda voor de Vereeniging en be kend maken, wat gebeurt op de gewone vergaderingen der Vercenigifigon. Hoofd zaak is daar bijbelbcspreking. Gelezen werd nu do Brief van Paulus aan dc Ephczeërs, Cdc hoofdstuk vs. 1 18, waarna de Voorzitter met eigen' woor den het gelczene nog eens nader toelichtte. Hierna kroeg dc secretaris het woord, van wien wij hoordon, dat de Vereeniging in 1908 telde 14 leden en nu 18. Geen sterke vermeerdering nlzoo. Enkele donateurs hebben bedankt- De boe kenkast telt 145 nummers; is dus goed voor zien. En met de financiën stond het er ook goed voor. Immers f 100 stond nog, als een appeltje voor den dorst, op de spaar bank. Na deze, meer huishoudelijke zaken te hebben afgehandeld, werden verschillen de voordrachten cn ook samenspraken ge houden. De vergadering was zeer druk be- zocht- VALKENBURG., In „Het Wapen van Valkenburg" werd gisteravond dc algemee- no vergadering van „Ziekenzorg" gehouden, welke werd bijgewoond door 23 leden. Na opening door don Voorzitter las do secretaris de notulen der bijeenkomst op 10 Nov. 1908, die onveranderd werden goed gekeurd. Daarna deelde de Voorzitter don leden een en ander mede omtrent den toe stand der Vereeniging, en zoo vernamen wij, dat hot aantal leden bedraagt 78; dat der donateurs 2. Een mooi getal, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat Valkenburg nog geen 700 inwoners telt en derhalve een 130 a 140 gezinnen. Zoo komt men tot dc conclusie, dat ongeveer 60 pro cent dor gezinshoofden lid is van „Zie kenzorg." Toch meende de voorzitter tot nog meer algemeone deelneming to moeten opwekken, en er op le moeten drukken, dat do mcnschcn met het aangeven voor het lidmaatschap niet moeien wachten tot de nood daartoe dringt. Nog werd meegedeeld, dat liet materiaal bestaat uit 17 artike len, waarvan er 10 werden uitgeleend aan 12 personen gedurende 545 dagen. Verder, dat het bestuur besloten heeft tot aanschaf fing van een kamercloset en een verband- kist. Uit dc rekening van den penningmeester bleek, dat dc ontvangsten over 1909 had den bcdragon f 145.25 on do uitgaven f 75,93, zoodat or een batig saldo is van f 69.32. Do heeren J. Visser en J. P. v. d. Zwart, door idcn Voorzitter daartoe uitgenoodigd, bevonden, dat alle bescheiden in orde wa ren, waarop dc penningmoester onder dank zegging voor zijn beheer werd gedechargeerd. Aan do orde was nu een voorstel van het bestuur om art. 7 van het reglement te wijzigen. Dit artikel bepaalt, dat het gcheele bestuur jaarlijks aftreedt, doch herkiesbaar is. Nu wordt voorgesteld te be palen, dat elk jaar twee van de zes be stuursleden zullen aftreden en dat die wij ziging terstond kracht van wet hebban zal. De vergadering gaat daarmede accoord en nu wordt door loting uitgemaakt, dat in 1910 zullen aftreden de heeren H. G. van Sillevoldt en W. Groot, in 1911 de heeren J. Koek en C. M. van Sillevoldt en in 1912 do heeren J. Hueting en dr. A- J, van Walsem. Thans moest dus voorzien worden in de vacaturo van een vioc-voorzittcr en een se cretaris. Bij beido stemmingen worden in geleverd 23 briefjes en de uitslag is, dat de heeren H. G. van Sillevoldt en W. Groot in hun funotie zijn herkozen met al ge mee no stemmen min één. Beiden nemen, hun herbe noeming aan. Waar de agenda is afgehandeld, wordt rondvraag gehouden en dan vraagt de heer A. Zandbergen, of het bestuur spoed denkt te maken met het aanschaffen van een ver bandlost, het voorwerp, dat hij als allen zeer nuttig en noodig acht. Als de voorzitter daarop een bevredigend antwoord heeft ge geven en niemand meer iets in het midden heeft te brengen, wordt de bijeenkomst on der dankzegging voor de opkomst der leden gesloten. WARMOND. De burgemeester zal eiken. Woensdag en Zaterdag tusschen tien en twaalf uren ten Raadhuize te spreken zijn. ZEGVELD. Het bouwen van ©en nieuw brandspuithnis in de Zegveldsche Meije ia door het gemeentebestuur opgedragen aan J. J. van den Toom en J. Schouten, bei den wonende alhier, terwjjl de nieuwe brandspuit is besteld bij de firma Bikkers cn Zn., to Rotterdam. Bij Kon. besluit is O. Wieringa, met in gang van 12 Maart 1910, benoemd tot bur gemeester der gemeente Dantumadeel; benoemd tot commissaris van rijkspoli tie F. A. Boombergen, thans commissaris van politie der gemeente Delft; mr. B. I. Zijdstra, te Arnhem, op zijn verzoek, eervol ontheven van het geven van onderwijs aan. do Rijks hoogero land-, tuin- en bosohbouwschooi te Wageningen; aangewezen als afgevaardigde der Ne- derlandsoho regeeriDg naar het iu Septem ber 1910 te Brussel to houden XVIde inter nationale congres voor tramwegen en locaal-spoorwegon mr. J. B. Peyrot, lid van den Raad van Toezicht op de spoor wegdiensten de volgende jaarlijksohe pensioenen ver leend lo. krachtens de Burgerlijke Pensioen wet, aan: J. Bruinpoge, f 347; N. Kamp, f 427; J. Oudeboom, f 362; 2o. krachtens artikel III der wet van 27 September 1900 aan: S. J. van Weideren baron Rengcrs, f 1800; mr. F. R. Crom- melin, f 2200; mr. J. T. Boelens, f 3500; jhr. L. O. H. van Sasse van Ysselt, van, 1500; aan nu wijlen E. A. Hoeben, weduwe van den gepensionncerden hoofdcommies ter prov. griffie van Noord-Brabant, te 's-Her- togenboseh. G. M. Krugers, ingevolge de Weduwenwet voor de ambtenaren 1890, een pensioen verleend van f 690 's jaars. Met 1 April 1910, benoemd tot oommies bij het dep. van Oorlog, de adjunct-commie zen bij dat departement J. O. Schmittmann en jhr. W. E. van der Does de Bije en tot adjunct-eommies bij het dep. van Oorlog de le klerk bij dat dep. P. J. O. M. Wijracr; voor den tijd van vijf jaren, gerekend van 2 December 1909, benoemd bij het perso neel van den geneesk. dienst der landruaent tot reserve-off. van goz 2e kl., A. H. J. Hintzen, arts; voor het tijdvak van 1 April 1910 tot en met 31 Maart 1911, benoemd tot amanuen sis-concierge aan de Rijkslandbouwwintcr- school te Vcendam, A van Wering, te Gro ningen ingetrokken het bepaalde sub. 2 van het kon. besluit van 12 Februari 1910, waarbij het bevel over Hr .Ms. schoener „Zee hond", werd opgedragen aan den kapt.- luitcnant ter zee C H. de Lussanet de la Sablonière aan den tijdelijk gopens. off. van admi nistratie 2e kl. J. Mager opnieuw toegekend een pensioen van f 675 's jaars, voor den tijd van 1 jaar, lo rekenen van 16 Febru ari 1910. Raad vanState, Openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, op Woensdag 9 Maart, des voorm. te 11 uron. Eindexamen Gymna si a. De Minister van Binnenl. Zaken noodigt hen, die zich in 1910 aan een der eind examens van gymnasium en daarmede ge lijk gestelde examens wensohen te onder worpen, uit, daarvan bij niet-aangeteekend schrijven vóór 1 April te doen blijken aan den insp. der gymnasia te 'e-Gravenhago (Yerhulststraat 60) met duidelijke en vol ledige opgave van hun. geslachts- en voor namen, van hun woonplaats en van de fa culteit, waarvoor zij het getuipchrift ver langen, alsmede van de vrijstellingen, waar op zij recht hebben. Tevens moet worden vermeld, of men leerling der 6de. klasse van een openb. gymn. of van oen overeenkomstig art. 157 der H. O.-wct aangewezen bijz. gymn. is. Het 11de Invitatie-ooncert van het strijk orkest „Euterpe" alhier zal plaats hebben op Dinsdag 29 Maart a. a. in „De Graan- bours". Als solisten zullen dan optreden mejufrouw Rosa Spier (harp) en do heer E. Waisvisz (violonoel), beiden van Den Haag, terwijl het orkest onder leiding van den heer J. Vink als hoofdnummers de ,,Un- vollendete symphonie" van Schubert en „Zwei Elegische Melodiën" van Grieg ten, gehoore zal brengen. In de jongste algemeeno vergadering der •Nod. Yer. voor Economische Geographic werden de ontwerp-statuten der vereeni ging goedgekeurd. In het dagelijksoh be stuur werden gekozen alle heeren van het voorloopig bestuur en de heer W. Stork, te Hengeloo (O.); bovendien werden in het algemeen bestuur benoemd de heeren P. Goedhart, leeraar aan een H. B.-S. te 's-Gravenhage, en 0. Weesels S. J., leeraar aan het Bt-Wlilibrord-Oollege te Katwijk aan den Rijn. Allen namen de benoeming aan. Do voorzitter (dr. Blink) deelde het een en ander mode over hetgeen door liet voor loopig bestuur sedert de oprichting in De cember 1.1. werd verricht. Het bestuur is er nu reeds in geslaagd iemand te vinden, dio in opdraoht der Vereeniging een studiereis zal ondernemen voor eon economisch on derzoek, dat voor Nederland van veel be lang zal zijn. „H e t L eve n." Het nummer van „Het Leven": van 4 Maart bevat de volgende geïllustreerde ar tikelen en photo's: De Bazaar voor do Dia- conessen-inriohting te '8-Grnvenhago; Van het Amsterd. Tooneol, Willem Royaards in de rol van Mercadet; Elsa Mauhs; Piet Nolting; Rolschaatsenrijden; Tentoon stelling van Schilderijen van moderne mees ters, Kunstzaal H. W. van Delden Am sterdam on verdor do gewone rubrieken. De bijlage bevat do tiende aflevering van de serie: „De Troonopvolgers van Europa" en geeft het portret van Kroonprins Danilo Alexander van Montenegro. In „Toonkunstnieuws" is een boeiend artikeltje overgenomen uit de „Allg. Musik- Zoitung^', handolond over Chopin en den klavierstijl door Eduard Reuss. Over Chopin's geboortejaar lezen wij: „In een gedenknummer gewijd aan Fré- deric Chopin werd een jaar geleden gcoon- stateerd, dat weliswaar door de meesten aangenomen wordt, dat Ohopin den 22sten Februari 1810 geboren is, maar dat, niet tegenstaande do doopakte, de opgaven van Karasowski en anderen dat Chopin reeds op 1 Maart 1809 geboren was, niet als ver zinsels moeten beschouwd worden. Het komt er werkelijk niet op aan, of Chopin in het geboortejaar van Mendelssohn of in dat von Robert Schumann het levenslicht aanschouwde. Maar het zal geen kwaad doen. ook nu nog eens tc herinneren aan de weldadige tegenstelling, die Ohopins „geconeentrcerd- heid in het uitdrukken, zijn aristocratische genoegzaamheid in het exploiteeren van den inhoud" vormt met de „moderns woordenrijkheid, het onbegrensde der vor men, met de massale wijze om zich uit tc drukken" van den togenwoordigen tijd." Toonoolspeelstcrs. Do vrouw, (lie in allo landen, in alle» vakken zich hoe langer hoe meer grievend bewust wordt, de achterstelling welke zij ondergaat, waar zij dezelfden arbeid, go- lijken werktijd als de man geeft, weert zich, lioo langer hoe meer tegen dozen toestand; Do politieke actie welke de vrouwen voe ren op 't oogenblik is inderdaad zoor om vangrijk. Van alle kanten verneemt men, govarieërd mogelijk, maar toch altijd den- zelfden klank. Nu weer dc toonocl speels tors in Duitsch- land. Vier uren hebbon zij beraadslaagd. Noch tans vormden zij niet de meerderheid. Do „N. R. Ct." schrijft: Er waren vclo man nen cn er waren ook vrouwen, dio met het tooneellcven niets hebben uit te staan. Belangstelling en nieuwsgierigheid. Mevrouw Schulrat Caucr presideerde. Fraulcin Rübner van het Ncuc Theater en mevrouw Rosa Bertcns spraken het eerst, zij klaagden cn klaagden aan. Heftig ging Gustav Rickelt tegen do directeuren te lcccr. De klachten: te lage loonen, te weinig vastheid van positie, de verplichting om zelve dc kostuums te betalen. Dc dirccteurin maken vaak van hun macht misbruik. An- dererzijdsveel te vele vrouwen gaan „bij het toonocl". Velen doen het in schijn, voor do leus, leven voor cn van geheel iets an ders. Zij hebben op bijstand geen recht cn veelbcteekcnendo kunstenaressen behoeven dien niet Maar daartusschon ligt een menigte van ernstig willende vrouwon, die wel de gelijk hulp behoeven." De Opera to Marseille heeft, door nood go- dwongen, relache. De muzikanten en machi nisten nl. hebben het bijltje er bij neerge legd. De eersten beklagen zich over den lan gen duur der voorstellingen, zij wensohen hoogstens 4 uren te blazen en te strijken, terwijl zij bovendien aandrongen op behoor lijke regeling der repetities en betaling voor extra-arbeid en de machinisten willen een werkdag van 9 uren, Zondagsrust en hooger loon. 8 a 9 8 o n h e i ra. Geref. Gem. Zondag morgen te half tien en 's namiddags to balf-. drie prof. H. Bavink. Telesraflieh weerbericht, naar waarnemingen in des morgen van 4 Maart. Medegedeeld door het Ken. Ned. Meteer. Initiliat le De Hilt. Hoogste barometerstand 775.8 te Neu- fahrwasser; laagste 753.1 te Valentia. Verwachting tot den avond van 5 Maart: Meest matige oostelijke tot zuidoostelijken wind. Licht tot halfbewolkte lucht. Droog weer.. Dezelfde temperatuur

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1