N<>. 15345 Maandag SS Februari. A°. 1910. <§eze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Kerkelijk© Berichten. FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17G-rootere letten naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woorden 40 Oen te contant; elk tiental woorden meer 10 Oente.Voor het incaaseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per weok 9 Oentaj per 3 maanden l l 1 J j f 1J0. Buiten Leiden, per looper en waar agenten goyestigd ayn 1.30. Franco per post 1.65. Leiden, 28 Februari. De af deeling Leiden van den Bond van «Nederlandsche Onderwijzers hield Zater dag j.l. een druk bezochte vergadering in jhet Volkshuis. Nadat de ingekomen stuk ken waren behandeld kwam het referendum over de aangenomen voorstellen van de in, December gehouden Algemeene Vergade ring aan de orde en daarbij ook de motie jvan het Hoofdbestuur, welke luidt als volgt: „De Bond van Nederlandsche Onderwij zers kennis genomen hebbende van de Vijandige uitingen ia verschillende gemeen teraden en in de Tweede Kamer tegenover de opvatting van den Bond en zijn leden ten opzichte van de godsdienstige en poli tieke neutraliteit der Openbare Sohool, van meening, dat het goede inlicht in do opvoeding van het kind eisclit, dat het ge houden wordt buiten de politieke en gods dienstige gesohi/llen der volwassenen, van meening, dat bovendien het recht der minderheden vordert, dat de Openbare School neutraal zij ook in staatkundig op zicht en dus geen propaganda mag maken voor monarchale of anti-monarchale be ginselen, van oordeel dat de onderwijzer als staats burger, buiten de school, de volle beschik king behoort te hebben over zijn politieke rechten, verklaart ten krachtigste te willen handhaven punt h van het program: „Het Openbaar Onderwijs moet vrij zijn vai\ godsdienstige en politieke dogma's en te zullen hlijven ijveren voor de verwezenlij king daarvan." Over deze natie werd warm gediscuteerd. Verscheidene leden stelden in het lioht hoe de pers, de rechtzinnige zoo wel als de vrij zinnige, de kleine zoo wel als de groote, verkeerde voorstellingen omtrent de duide lijke bedoeling van deze motie hebben gege ven. Principieel werd de motie niet bestre den, een enkel lid verklaarde tegen te zul len stemmen om tactische overwegingen. Tot stemming overgegaan werden 2-1 stem men voor en 6 tegen de motie uitgebracht; 3 stemmen waren blanco. In verband met de protestmeeting tegon 20 Maart door het Hoofdbestuur uitgeschre ven en die gehouden zal worden in het Pa leis van Volksvlijt te Amsterdam, wees de vergadering een zestal leden aan, die de afdeeling „Leiden" aldaar zullen vertegen woordigen. Naar wij vernemen, zal prof. Uhlcnbeck alhier, eeaiige maanden onder do Blackfoot- Indianen van Montana doorbrengen om hun taal te bestudeeren. Behalve in Montana, waar nog ongeveer twee duizend personen van dezen stam aanwezig zijg, vindt men ook Blackfoot-Iaidianen in Canada. De heer Uhlcnbeck vertrekt togen het einde van April, vergezeld door oen van zijn leerlin gen, den hoer De Josselin de Jong. Het bovenstaande doelen we mede in ver hand met onjuiste bariahten, welke om trent deze reis in de pers de ronde de^en. Gisteravond het Februarizoet EÜicn- concert in het Volkshuis. De zaal, mefctdo bloeiende takken versierd (op het podium prijkten gele tulpen en witte narcissen In tinnen kannen) was vrij goed bezet, in aan merking genomen de bioscoop-concurrent ie. En met aandacht luisterde men naar het ooncert, louter strijkmuziek. Kwartet No. 8 van Hay dn; Andante uit het vioolcon cert van Mozart; Menuet van Mozart, Ma- drigale van Simonetti, beide eveneens voor viool; Elegie, voor violoncel en orgel, van Schravenzand en tot slot: Kwintet No. 5 van Mozart. Veel heerlijke muziek die ver kwikkend, als het lenteweer, het publiek aandeed en den spelers warm applaus deed oogsten. Ofschoon het concert langer dan gewoonlijk duurde, werd tot het einde toe met groote aandacht geluisterd. Wel zéér hopen wij Mozart's Kwintet No. 5, C-dur nog eens in het Volkshuis J.hoo- ren. De heer Polak Daniels, die den avond in elkaar zette, speelt gaarne op onze con certen: er is dus kans. Reeds Zondag 13 Maart, dank zij de vroe ge Paschen, de «traditioneele, zoo geliefde uitvoering van koren, choralen en solo'3 uit Bach's Johannes Passion. Bij de hedenmorgen door B. en We. op het Raadhuis alhier gehouden aanbe steding van het afbreken der bestaande en het bouwen van een nieuwe school 4de kl. aan de Haverstraat te Leiden, waren inge komen 19 biljetten. Inschrijvers waren de heeren: Joh. Vreeswijk en Jac. v. Riet, te Leiden, voor f 34,864L. Boele en B. v. Eesteren, te Alblasserdam f39,415; Firma P. Heero en Zn., te IJmuiden, f39,730; H. Korswagen, te Leiden, f 39,750; J. O. v. d. Steen, te Leiden, f40,100; J. Dietz, te Leiden, f 40,3S4G. Splinter en Zoon, te Leiden, f41,444; J. Zitman, te Leiden, f41,500; B. J. Huurman Dzil, te Leiden, f41,555; M. P. Splinter en A. G. van Os- nabrugge, te Leiderdorp, f41,800; P. Rings, te Zantpoort, f42,000; J. Gelens, te Blauw kapel, f 43,996; A. Smittenaar, to Leiden, f44,360; W. v. d Hoogt, te Leiden, f 44,540; Kl. Stapper, te Alphen, f44,801; J. de Cler en H. v. Dalen, te Leiden, f47,249; D. v. Lith, te Leiden, f 48,480; M. J. Breodveld, te Oud-Alblas, f 48,888H. A. y. d. Graaf, te Den Haag, f 49,650. Bij Kon. besluit is aan jhr. mr. dr. N. Ch. de Gijselaar, te Gorkum, (nieuwbe noemd burgemeester van Leiden) op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart ee'rVol ontslag verleend als heemraad van het pol derdistrict Tielerwaard, provincie Gelder land. Bij Kon. besluit is aan mr. P A. Pijnacker Hordijk, op zijn verzoek, met in gang van 8 Maart, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Leiden, on der dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. De Ambachtsschool te Leiden heeft in de eerste helft der maand Maart weder de inschrijving voor nieuwe leerlingen ge opend. Het onderwijs omvat: het lijn-, bouw- en werktuigkundig teekenen; het handteeke- nen; de kennis van het stoomwerktuig; de kennis der materialen; het timmeren e^ draaien; het meubelmaken, boetseeren, houtsnijden, draaien en de beginselen van het stoffeeren; het modelmaken en draaien; het huissmeden; het maohme-bankwerken; het vuursmeden; het verven, het schilderen van hout- en marmersoorten en het pen- seelsch rijven. Teekenbehoeften, gereedschappen, mate rialen en een model werkkiel worden den leerlingen kosteloos verstrekt.. De cursus duurt 3 jaren. Na een langdurig lijden overleed Za terdag j.l. in den ouderdom van bijna 86 jaren de weleerw. heer M. van Wesel, oud- godsdienstleeraar bij de Israël. Gemeente en haar instellingen te dezer stede. De overledene was een man met veio goede eigenschappen van hoofd en hart, en genoot in ruime mate de achting zijner medeburgers. Een groot aantal jaren was de overledene in zijn verschillende functiën werkzaam, en vooral op het gebied der wel dadigheid, in den, meest uitgebreiden zin van het woord, heeft hij zijn sporen ver diend. Zijn stoffelijk overschot werd heden onder groote belangstelling zijner Gemeenteleden ter aarde besteld op de Israël. Begraaf plaats te Katwijk-aan-Zee. Volgens den uitersten wil des overledene -werd aan zijn graf geen lijkrede uitgesproken. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Parrega (Fr.) ds, J. Nauta, te Zoetcr- woude. De Indische oommissie van den Neder, landschen Protestantenbond, aan welke is opgedragen mede te werken aan de ver breiding van het vrijzinnige christendom in Ned.-Indië, wil, beginnen met de opleiding van godsdienstleeraren voor dat werk. Aan alle vrijzinnige kerkeraden in Nederland heeft de commissie dezer dagen nu om steun gevraagd. Do omzendbrief is onderteekend door prof. dr. H. Oort, te Leiden, en dr. A. Rutgers van der Loeff Az., te Haarlem, voorzitter en secretaris-penningmeester dier commissie. Zaterdagavond is in een vergadering van de Nederlandsche Anthropologische Vereeniging, gehouden in do Koningszaal van „Artis" te Amsterdam, als spreker op getreden dr. C. J. Wynaendts Francken, van Leiden, met het onderwerp: „Lichaams vorm en afmetingen als kenmerk van mcnsch en ras". Het Uitvoorend Comité voor de Ju- liana-fccsten te Seheveningen heeft als zoodanig zijn laatste vergadering gehou den en is thans onmiddellijk aan den ar beid gegaan tot het vaststellen van de sta tuten voor de „Vereeniging tot feestelijke herdenking te Seheveningen in 1913 van het herstel van Neerlands Onafhankelijkheid". Het doel der nieuwe Vereeniging zal zijn: het voorbereiden, regelen en uitvoeren r.'er feestviering en het inzamelen van geldelij ke bijdragen voor deze feestviering. Em- nenkort zullen de ingezetenen worden uit gonoodigd als lid toe te treden. Het TJitv. Comité hoopt op een zoo mogelijk alge meene deelneming. De feestviering bi Den Haag zal plaats hebben den 17den Novem ber on die te Seheveningen op den 303teil November. B. en Ws. van Den Haag, die inder tijd overnamen een voorstel-Vas Dias-Ter Laan beoogende den bouw van een tijdelijke loods voor den vischafslag te Sehevenin gen, hebben thans de desbetreffende plan nen bij den gemeenteraad ingediend. De kosten van den bouw worden ge raamd op ongeveer f 12,000. Omtrent de exploitatie van do loods zijn B. en Ws. in onderhandeling met de Per manente oommissie uit de reederij te Sehe veningen. Voorstellen ten aanzien dier ex ploitatie zrullen den gemeenteraad alsnog worden aangeboden. Op 71-jarigen leeftijd is te Haarlem overleden dr. W. At Terwögt emeritus predikant bij de Re m ons tra n tsche Broeder schap. In 1865 werd hij predikant bij de Ned.-Herv. Gemeente te Ammerstol en in 1873 te Simonskaven. In 1875 ging hij over naar de Remonstranten en werd predikant te Oude-Wetering, van waar hij in 1879 naar Hoorn werd beroepen. Hier is hij ge bleven tot hij verleden jaar zijn emeritaat nam. Vele j'aren is dr. Terwogb de 2de se cretaris van de Algemeene Vergadering der Remonstrantsche Broederschap geweest. Dr. Terwogt heeft veel geschreven, waar bij de geschiedenis hem vooral aantrok. Jn 1863 verscheen er van hem een „Leven van den Joodseken Geschiedschrijver Flav.us Josephus"; van 1867 tot 1873 gaf hij uit „Al de Werken van Flavius Josephus". In 1875 volgde: „Schoonheden des Bijbels". In later jaren leverde hij o.a. volksboeken over de vaderlandsche geschiedenis. Den 21sten Novembor as. zal het 60 jaar geleden zijn, dat wijlen Z. M. Koning Willem III het besluit teekende tot op richting van het Instructie-bataljon. Het voornemen bestaat, zoo meldt de „Zw. Ct", dezen herinneringsdag op feestelijke wijze te vieren. Een commissie van voor bereiding voor dit feest is reeds benoemd. Tegen Mei wordt er in de hoogere rangen van het leger een groote promotie verwacht. De gewone audiëntie van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel zal op Woensdag 2 Maart, die van den Mi nister van Oorlog op Donderdag 3 Maart, niet plaats hebben. ALKFMADE. De gemeenteraad zal verga deren op Woensdag 2 Maart as. voorm. 9l/2 uur. RIJNSBURG. Hoogstwaarschijnlijk zal do vereeniging „Eensgezindheid" dit jaar en misschien ook in 't vervolg alleen groene veilingen van tulp-ai enz. organiseoren. Op do jongstgehoudon vergadering werden ruim 1000 Rijnl. roeden ter veiling opgegeven. Do gelegenheid om zioh hij deze veilingen aan to sluiten, blijft nog opengesteld. Tot directeuren worden gekozen de hoeren A. do Mooij Jr., alhier, en Homan en Zonen to Noordwijk. Tot notaris benoemd© men mr. D. yan Riesscn to Katwijk aan den Rijn. VALKENBURG. Do hoer if G. van Sil- levoldt heeft zijn benoeming tot penning meester van „Valkenbuxg's Harmoniekorps" aangenomen en is reeds als zoodanig op getreden. 't Is opmerkelijk, zoo als men zich hier tor plaatso tegenwoordig toelegt op do beoefening van muziek cn zang. Waar ons „Harmoniekorps" 22 werkende leden telt, daar noemt de onlangs opgerichte Zangvor- oeniging gestadig in bloei toe. Bijna elke week melden zich nieuwe leden aan, zoo dat hun aantal thans reeds 32 bedraagt. En dat op een bevolking van nog gom 700 zielen! Wanneer nu quantiteit en qualitcit maar overoenstemmen, mag men hier in do toekomst op dit gebied, wat goeds verwach ten. KATWIJK-AAN-ZEE. Zaterdagmiddag had aan do Zuidstraat oen ongeval plaats, dat nogal good afliep. Op oen punt, waar gen oom do straat niet zoor broed is, moestén twee voortuigen elkaar passcoren en nu ge raakte hot dochtertje van v. R. onder cén dor voertuigen. Hot word aan den hiel ge wond on moest naar huis gedragen worden. Eon bomschuit bracht vorsche viscK aan. Do besomming bedroeg f 93.95- Tong bracht op f 0.60 per stuk, schol f 6.60 per nymd, braad f5.60, keu f3.75, schar £465- NOORDWIJK. Do Noordwijksche stooin- bootonderneming, ondernemer do lieer J. Plug, lioopt binnonkort oen geheel nieuwo stoomboot van 35 ton in do vaart te bren gen. Do boot is in do maak bij do firma Von Straaton on Van Brink in Den Haag. Dat zal oon inooio verbetering zijn, want do tegenwoordige begint zoo nu eu dan do gobroken van den ouden dag te vertoonen. NOORDWIJ K-A AN-ZEE. Naar wij ver nemen, hebben neringdoenden cn andere belanghebbenden een adres ingediend bij den gemeenteraad, om van dezen to verkrij gen, dat gedurende het badseizoen geen ten- ten met ansichten, sigaren, bier en limonade, vruchten cn gebak, enz., op boulevard of strand mogen staan. Do neringdoenden op de badplaats achten zich zeer benadeeld door deze tenten, waarvan elk jaar een grootcr aantal wordt geplaatst. SASSENHEIM. Een groot deel der bloemistreizigers is uit Duitschland terugge keerd. Van de moesten hoort men de klacht, dat de handel zeer gedrukt was. Voor de in bloei getrokken bolgewassen maakten do bloemisten daar veel te lage prijzen. Uit Amerika daarentegen komen gunstiger berichten. In het ophalen van 't vuil langs do huizen zal met 1 Maart een wijziging worden gebracht. Tot nu toe ging het ook wel wat erg gemoedelijk. Do gemeentearbeiders tooli haalden, wanneer ze de deuren van schuur tjes, enz., open vonden, 't vuil weg, zonder dat men er naar behoefde om te kijken. Met 1 Maart komt do ratel in gebruik. Do vuil nisbakken inooten dan, wanneer men 't vuil kwijt wenscht, buiten worden gozet. 't Werk zal er wel wat door worden bespoedigd. VOORHOUT. Onzo vrocgero onderwijzer de heer P. Segers te Oud-Vosmeer is bo- noomd tot hoofd der R.-Kath. Parochiale school to Kwintsheul. WARMOND. Vergadering van den Rand ipp 1 Maart, 's morgens to tien uren precies. To behandclon onderworpenlo. Ingeko men stukken: a. Kohier hondenb.'lasting; b. 2do suppletoir kohier hoofd, omslag; c- opzegging huur ziekenbarak (zolder)d. aan neming benoeming schatter drankloealitei- ten; o. verslag R.-K. Seminarium- 2o. wij ziging politie-verordening, arbt. 5 cn 6; 3o. comptabiliteit; 4o. goedkeuring rekening en bogrooting Armbestuur5o. ontslagneming Gem.-Secretaris6o. benoeming loco Gem - secretaris; 7o. hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht; 8o. rondvraag. R ij n 8 b u r g. Nod.-Hcrv. Kerk. Woens dagavond halfzeven ds. H. v. Druten. Bid uur voor het gewas. De wekelijkschc dien sten zijn hiermede afgoloopcn. 87) „De dame zei de Prins, die zich ver beeldde, dat Katkin haar hoorde. „Hm... ja." (En die ironische god op den Olympus zei nog eens „hm I") Zij speelden hun laatste spel. Katkin was haast overdreven voorzichtig. Hij be schouwde elke kaart lang, alsof het lot van een keizerrijk van het spel afhmg. Toch verloor hij. De Prins stond lachend op. „Twintig duizend", zei hij. Katkin knikte, en bedacht, wat hij nu zou doen. „Twintig duizend", herhaalde hij. „Als ik maar klaver in plaats van harten ge speeld had, dien laatsten keer." Hij pro beerde do laatste kaarten weer op te ra pen, om het over te spelen. „Nu de dame", zei de Prins. „Juist. Bedenk, dat de deur van binnen is afgesloten." „Ik denk, dat zij wel open zal doen."- „Laten wij het hopen." De Prins liep in de richting van de deur van prinses Marie's kamer, terwijl Katkin haastig eenigo bevelen aan zijn mannen gaf. De Prins klopte en toen hij geen ant woord kreeg, riep hij „Wil je niet open doen?" Er was een gerucht in de kamer, en de IPrins sprak nog eens tot aaniüoediging. „Wie is daar?" werd er door het sleu- télgat gefluisterd. „Ik.... Alexander." „Sandro." „Ja." „Ik zal open doen." De meubelen werden gauw verschoven, en Katkin was ten einde raad om een go schikte manier te bedenken om den Prins bij zich te houden, toen hij het geluid van hoefslagen hoorde. Hij sloeg den Prins met belangstelling en zonder onrust gade. De deur, die hij open wilde hebben, zou ge opend worden. Den man, dien hij vasthou den wilde, wachtte zijn vonnis. Katkin was te opgewonden om te glimlachen, wat hij anders, als een doortrapte schurk, zeker gedaan zou hebben. Misschien ontbrak hem dit gevoel voor humor. Hjj was zeer vol daan op dat oogenblik. Hij hoorde den sleutel in de deur omdraaien, en toch keek hij er nauwelijks naar, want hij hoorde hoefslagen aan een andere deur. Hij was heusch ongeduldig. Vele schurken hebben een slecht humeur. Katkin keerde zich om, om den Prins een dame te zien begroeten, en toen wendde hij zich tot zijn gasten, die niet treuzelden, maar binnenkwamen stor men, en toen moest Katkin, zich nog meer verbaden dan toen hij den Prins gezien had. Alexis en Vera kwamen binnen. Het gezicht van Vera verontrustte hem Vera... die was toch zeker achter de geslo ten deur... zij was toch ontvoerd door rijn mannen... zij was op het punt docr den Prins bovrijd te worden... en toch stond zij daar vóór hem!... Katkin doorleefde een spannend oogen blik. Hij keek Vera aan. „UI" zei hij, niet in staat zijn verbaring te verbergen. Vera knikte. „Ja., ik." Een oogenblik stond hij besluiteloos; toen zei hij slim: „Wacht even", en hij ging gauw naar den Prins. Hij ging de kamer binnen, en toen hij prinses Marie zag, begreep hij er heelemaal niets meer van. Wat had het allemaal te beduiden? Wat was er gebeurd? Maar zooals we weten, was Katkin een knappe man. „Ik... ik", mompelde hij. „Er heeft een vergissing plaats gehad", zei hij, cn kalm nam hij den sleutel uit het sleutelgat. „A's ik geweten had..." Hij struikelde nog over zijn woorden. „U wilt die dingen zeker wel mc-t u mee nemen?" En hij wees naar den versten hoek van de andere kamer. De Prins en de Prin ses keken allebei, en de Prins maakte een beweging om in de richting, die Katkin aanwees, te gaan. Katkin stak den sleutel aan den buiten kant in het slot, sloeg de deur dicht en sloot die af. „Wij moeten afwachten en denken, en in dien tusschentijd is het beter, dat die daar blijven", zei hij. „Maar wat heeft het toch te beteckenen?" XVI. Bella ende Beer. Wat beteekende het allemaal? Katkin, die nogal niet gauw rijn tegen woordigheid van geest verloor, was eenjgs- zins uit het veld geslagen. Wie was de dame met den Prins? Wat was er gebeurd? Hadden zijn mannen een fout begaan? Als dat waar was, waarom was Vera dan gekomen? Nog eens, wat had het allemaal te bo- teekenen Katkin stond een oogenblik buiten de deur, die eerst van binnen afgesloten was, en keek naar den sleuteL Dat was ten min ste iets. Bovendien was de Prins in die kamer, en dat was ook een troostvolle ge dachte. De identiteit van de dame veront rustte onzen triomfeerenden Rus niet lan ger. Hij had den Prins opgesloten, en hij grijnsde van voldoening. Het was al heel veel in zijn oogen, en hij hoopte, dat het groote dingen ten gevolge zou hebben. Maar voldoening, wat den Prins betrof, bevredigd© dezen begcerige toch nog niet heelemaal. De Prins was het doel van zijn heer8chzucht, van zijn verstandelijke zijde, van zijn werk. Maar Vera had die andere zijde aangeraakt, die niet door begaafd heid en eerzucht voldaan wordt. Het is iets vreemds, dat altijd opgemerkt kan worden. Katkin was niet iemand om in stilte to verlangen. Het gezicht van Vera had hem doen ontvlammen. Het had hem al eens tot onbescheidenheid gedreven, en was in staat hem tot misdaad te brengen. Hij had een staaltje van zijn krachtig cn vast besluit gegeven, toen hij Vera's ont voering bedacht had, en het wachten aan de deur had zijn verlangen doen toenemen, en zijn schermen met den Prins had hem nog vuriger gemaakt. Hij keerde zich om, om Vera te groeten, terwijl al zijn hoop, verlangen en kom- plottèn hem door zijn hoofd dwarrelden, want hij moest nu op mogelijkheden voor bedacht zijn en zich niet verbazen. Alexis en Vera waren in het midden van de groote kamer, zelf een beetje ongerust over prins Alexander, en Vera's ongerast heid nam nog toe, toen zij Katkin zag. Hij kwam doodkalm weer binnen. Hij boog eu wachtte, en gaf hun hierdoor do gelegen heid om te spreken, zoodat hij niet behoef de te beginnen. Alexis sprak het eerst. Vera keek Katkin voorbij. „Is... Zijne Hoogheid hier?" „Ik geloof van wel." „Kunnen wij hem zien?" „Als hij niet meer bozig is." Alexis aarzelde. „Wij hebben haast en zouden hem graag gauw zien", zei hij. „Ik weet zeker, dat Zijne Hoogheid n geen oogenblik langer zal laten wachten dan noodig is", antwoordde Katkin met een ernstig gezicht en groote ironie. „Kunt u hem een boodsohap zonden?" Katkin aarzelde. Men zal wel opmerken, dat hij een bijzonder handige schurk was. „Ik ben bang, dat een boodschap hem eou storen", zei hij, na een oogenblik ge wacht te hebben. Weer aarzelde Alexis. Het was zoo'n vreemde toestand. „Denkt u, dat het lang zal duren?" De ander haalde zijn schouders op. „Dat hangt er van af." „Natuurlijk... Toch zou ik graag willen, dat hij wist, dat ik hier ben." „Daar kan ik wel voor zorgen." „Dank u." Alexis zocht naar een kaartj'a. en schreef er met potlood op: „Kan ik j® eon oogenblik spreken? Dringend." (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1