15343 Vrijdag 35 Febfuai'L A0. 1910. geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zfin- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Virgütriif ni in Etnicnliraad «in Liliei, Onder onze Vroede Vaderen. FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADYERTENTIEN Van 16 rsgels /L05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woerden 40 Oeits contantelk tiental woorden meer 10 Cent3. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 (Jenta; per 3 maanden I l l l f 1J.0. Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd sim t 1.3t. Franco por post1.65. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van J. N. I. PERRIN, houdende verzoek om vergunning tot het oprichten vm een schietbaan op het ter rein van het perceel Rijnsburgerwcg No. 13, kad. sectie L No. 794 en 619 voor het houden van oefeningen in het schieten met revolver-, buks- en marga-patronen Gelet oi- de artt 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 11 Maart aanst. des roormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL. Weth. Lo.-Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 26 Februari 1910. Visscherij. De Staatsraad i. b. d., Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, Gezien hot besluit van Gedeputeerde Staten van 14 Februari 1910 No. 78; Gelet op art 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad No. 87); Brengt ter onnis van belanghebbenden, dat bij voormeld besluit door Gedepu teerd© Staten ia bepaald: lo. dat de vis-?herij in de binnenwate ren, waaronder ook worden verstaan ri vieren door s.aizen afgesloten, zal zijn Be sloten van den 15den Maart a.s. tot en met den 3l8ten Mei d. a. v.t met uitzondering: a. van do visscherij naar aal en paling door middel van fuiken, aalscharen, aai- reepen, aalkorven, dobbers en peuren; b. van de visscherij met do gebbo, cm kloino vischjes te scheppen tot aas voor dobbers; 2o. <lat het visschen met kuilnetten, waaronder ook behoonen ankerkuilen en staalboomen, van 1 April aanstaande Ut en met 31 Mei daaraanvolgende is ver boden 3o. dat uitdrukkelijk wordt verboden Gallicischen- of edelkarper te vangen, ver voeren of verkcopen, welke een mindere lengte heeft dan 45 centimeter, gemeten van af do punt van den snuit tot aan bet uiteinde van den staart Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsraedo in het Provinciaal Blad en in de - .ederland- scbe Staatscourant worden geplaatst. De Staatsraad i. b. d.. Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN 's-Gravenhage, den l7den Febr. 1910. op Dmadag 1 Maari 1910, d«a namiddags te balfdrie- Te behandelen onderwerp: Installatie van jhr. mr. N. C. de Gijselaar als burgemeester. Een ongewoon uur en een ongewone ver gadering. De traditie wil nu,/ dat wij el- ken koor als wij onder „Onze Vroede Va deren" geweest zijn, nog eens het verhan delde en besprokene dunnetjes overdoen, en er gazo indrukken over meedeelen. Doch nu heeft zich het voor onzen Raad al heel bijzonder geval voorgedaan, dat geen der leden heeftgesproken. Den heer Fok ker kostte het blijkbaar wel eonige moeite zoo heelemaal niets te zeggen, mr. Aal- berse glimlachte zijn buurman dr. Moule- man wel eens be beekenis vol toe en ook an deren deden wel alsof ze wilden aanduiden, dat er nog wel iets over te zeggen viel, docli allen bewaarden een, zij het dan ook niet, plechtig stilzwijgen. De Voorzitter kon er natuurlijk niet heele- maal van buiten om zijn mond te gebrui ken, maar hij maakte er ook een zuinig gebruik van en een aardigheid en een kwink slag, waarin hij, tijdens het interregnum zich een beetje specialiteit heeft getoond, kon er nu haast niet af. Of het kwam dat er weer gelden moesten worden gevoteerd en dat hot daarom niet gepast werd gevonden om pens hartelijk te lachen, wij kunnen het niet zeggen, doch gelachen is er even min als gesproken. Des Voorzitters mcdedceling, dat was in gekomen een verzoek om eervol ontslag van don heer N. Brouwer als directeur der Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen werd met ©enige verwondering stille natuurlijk aangehoord. Als deze of gene 6r zich over had uitgelaten, dan zou hot zoo ongeveer geluid hebben: hoe hobben we het nou! nog juist hebben wij volgons ons doen heel royaal de salarissen van u on uw helpsters cn helpers naar uw oigon verlangen herzien en geregeld. "Wij hobboa u den lof gegeven, die u toekomt, en uw verplichte les-unen verminderd cn juist nu wilt go heengaan? Als het zoo eens was uitgesproken en de heer Brouwer was er bij geweest en hij had mogen ant woorden, dan zou dit antwoord misschien ontleend zijn aan De Genes tct's komen cn gaan. De heer Brouwer heeft te wijzen op een. eervollen staat van dienst, doch wordt de volgende maand 66 jaar en op dien lceftijdi voelt een oonsoientious man, die mot een moeilijko en verantwoordelijke taak is be last, dat er reden is die taak op jongere schouders over te dragen. Hot is ©en ver standig man, die er voor zorgt zijn roem niet te overleven. Dit neemt niet weg dat hot te betreuren valt, dat deze ki_.cht zich aan onze Kweekschool meent te moeten onttrekken. De zorg dezer inrich ting was hem wel toevertrouwd. Op de agenda stonden: bekrachtiging van den aankoop in publieke veiling van drie perceel©n aan de Hooigracht en aankoop van een perocol aan de Breestraat, naast het Raadhuis, waarover dan in het geheel niet is gesproken. Maar aan 't einde der vorige openb. vergade ring werd een geheime zitting gehouden en daar zal er het noodige wel over gezegd zijn, evenals ook over het voorstel van B. en Ws. om aan den ingenieur van gimeente- werken, den hear Rückert, een personeelo toelage van f 400 toe te kennen, dat even eons met een enkelen hamerslag er doorging. l>e drie poreeelea aan de Hooigracht, te zamen 3 A. 90 cA. groot-, zijn voor f 11,200 zeker niet te duur. Dit bedrag hadden ze iederen- particulier, die ze kou gebruiken, ook waard geweest. En bij de uitbreiding, die do Stedelijke Lichtfabriek door de op richting heeft verkregen, èn door do oprich ting der Elocfcriciteils-fabriek cn door de uitbreiding der gas-exploitatie door levering aan verschillende buitengemeenten, was het bestaande magazijn in de Pieterskerkkoor- steeg veel te klein geworden. Hier nu heeft men juimto in overvloed. Magazijn, kanto ren en winkel kunnen naar do eischon des tijds worden ingericht en de stand moge voor een winkel nu niet zoo bijzonder zijn, wie er bij de administratie der gemeentelijke Lichtfabrieken moet zijn, kan het zeker wel vindon. Als een middelpunt voor de straat verlichting is de plaats er zeker zeer ge schikt. Er zal nog wel heel wat voor ver bouwing aan moeten worden besteed, doch dan hoeft men ook een gelegenheid die tot in do afzien bare toekomst zal voldoen. Hot perceel Breestraat No. 92 heeft de gemeente wel niet dadelijk noodig, maar wij achten het toch goed gezien om nu do gelegenheid zich aanbood om zich het bezit van dit huis, onmiddellijk grenzende flAn het Raadhuis, te kunnen verzekeren, er gebruik van to maken. Indien eenmaal do gemeente hot pere?ol zou moeten heb ben, zou zij waarschijnlijk een veel hooger bedrag moeten betalon. En zoolang de ge meente fret niet noodig hoeft, kan zij het tegen goeden prijs als winkel verhuren, zon der schade te lijden. Over de feitelijke salaris verhooging van den ingenieur van gemeentewerken kan men ongelijk oor doelen. Men zal kunnen zeggen dat doze ambtenaar, dia betrokkeljjk kort in do gemeente is, nog niet eans het maximum van zijn salaris had bereikt en moenon dat een jaarwedde van f 2000 mot drio drie- jaarlijkscho verhoogingen van f 200 voor een jong ingenieur voldoende is, maar daar mede redeneert men niet weg de grootc kans, dat de gemeente dezen uitnemenden ambtenaar, die volkomen voor zijn taak is berekend, groote werkkraoht bezit en voel ijver aan den dag legt, zou moeten verliezen. En dit zou in do gegeven omstandigheden bij do af deeling gemeentewerken, waar men in do paaste toekomst zoo vol zit mot de uitvoering van groote werken, een ware Tamp zijn. Gewone en minder superieure ambtenaren blijven vanzelf wel, maar bui bon gewone krachten moet men zooveel mogelijk vast houden. Een klein offer in den vorm van een verhoogd salaris gebracht, lccort dan met woeker tot de gemeente terug. Afge scheiden dus van de billijkheid om oen bui tengewone werkkracht cenigszins buitenge woon te beloonon, is er voor een besluit als gisteren door den Raad is genomen, ook uit het oogpunt van gemeentebelang wel veel te zoggen. Na nog een paar spocdeischendc voorstd- letjes, die evenmin discussie uitlokten zelfs werd niet gevraagd waarom do over- wulving van het Rapenburg niet aan oen stadgenoot word gegund werd de open bare vergadering weer veranderd in een zit ting met gesloten deuren, ditmaal blijkens do agenda voor dn behandeling der belasling- reelames. Leiden, 25 Februari, Onze nieuwe burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar is voornemens na afloop van do Raadszitting op a. s. Dinsdagna middag, alzoo te drie uren. hun, die daar van gebruik wenscken te maken, in de kamer ran B. en Ws., gelegenheid te geven hem hun opwachting te maken. In de kleine Stadszaal alhier word gis teravond, uitgaande ran de commissie voor de Volksbijeenkomsten, een populaire voor dracht gehouden door den heer H. W. Fischer, gep. maj. der genie O.-I. L. conser vator aan 's Rijks Ethnographisch Museum alhier, over „lüeeding in onze Oo6t", toe gelicht met othnographischo voorwerpen. De zaal vras vrij goed bezet. Vóór do pau ze was het bezoek grooter dan er na. Dit kwam do voordracht ©n hun, wien het er werkelijk om te doen was er leering uit te putten, ten goede. Die wegbleven waren menigmaal hinderlijk geweest. Eerst beantwoordde spreker de vraag waarom wij ods kleoden en behandelde hij het onderscheid tusschen kleeding en sie raad, om vervolgens mede te deelcn, dat hij dezen avond in hoofdzaak zou spreken over versieringen op het lichaam; over siera den, aan het lichaam gehangen, en over kleoding. In onze Oost. Naar het later bleek nu en dan met een uitstapje ter vergelijking naar Europa. Op aangename en duidelijke wijze ver telde spreker van het tatoueeren, bij ver schillende stammen en ook onder onze zee lui in gebruikvan het inbranden van lit- tcokens, het afvijlen en zwartmaken van tanden; het vervormen van den schodel en het kleuren der huid, der nagels en der haren. Van het zich tooien met voeren, tan den, schelpen, goud, zilver, lood, tin, ko per, steenen van verschillende waarde en kralen; van sieraden aan neus, oorev. cn hals, amuletten ter wering van booze gees ten, gordels, waaronder zeer zware; van hoofdbedeksels, hoeden, kronen, vccren op het hoofd, kammen, enz. Niet minder belangwekkend waren de modedeelingcn over do grondstoffen voor de kleeding, over boombast bijv. Bewon dering wekten fraaie hoofddoeken, keurige batiks, de weefkunst der inlandschc vrou wen. En met toenemende belangstelling zag men onz© bruine zusters en broeders vorder in 't pak steken. Er is gisteravond weer veel kennis opge daan omtrent hen, die ons in Indië zoo na staan en wier lot en leven ons hoe langer hoe moer ter harte gaat. Dank daarvoor aan den spreker. Onder leiding van de presidente, mej. Lulofs, hield dc afdeeling Leiden, der „Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht" in een dor zalen yan het Nutsgobouw gister avond een vergadering, toegankelijk voor le<lon en belangstellenden, waarin mevr- VersluisPoelman, een veterane op de Vrouwenkiesrecht-boweging in Nederland de neutraliteitskwestie, die ook in de ver- eeniging voor Vrouwenkiesrecht een twist punt is goworden, besprak. Zij zotte eerst uiteen wat men onder neu traliteit moet verstaan in het bijzonder in de VerecnigiH#, waarover het thans liep. Aan de hand eter gcschiedonia van de Vcc- eeniging toonde zij aan dat men geleidelijk tot de volstrekte neutraliteit, tot de neutra liteit als een dogmA is gekomen, mei hot doel allen, die ook maar iets voor Vrou wenkiesrecht voelen in zich op te nemen. Dit nu werd door haar veroordeeld. Men kreeg op deze wijze wel een groote Verceni- ging met veel leden, maar niet een Vcreeni- ging waarvan kracht voor de beweging kan uitgaan. Do Vereeniging is met dc neutraliteit op de spits te drijven, op een kritiek punt ge komen en spreekster acht het noodig dat hierover spoedig een beslissing valle. Zij zou hot hier heen willen leiden dAt een tiende van alle afdeolingen zich tot het hoofdbe stuur wende, met het verzoek om do >mer- vergadering, die dit jaar te Middelburg zal worden gehouden, tot een algemeene te verklaren, waar bindende besluiten kun nen worden genomen ou daar de neutrali- teita-kwestio bovenaan op do agenda te plaatsen opdat zij ernstig kan worden be sproken en een besluit genomen in welke riohting voortaan de Vereeniging zal wer den gestuurd. Van do gelegenheid om met de spreekster van gedaohtcn te wisselen werd een druk gebruik gemaakt, o.a. door movrouw Wijnandts FranckenDyserinck en mevrouw Itallie—Van Embden. Do eerste, lid van don Bond voor Vrou wenkiesrecht, bleek het grootendeols me« de inleidster eens te zijn en stelde de mogelijk, heid dat zij, indien in dien geest een bus luit werd genomen, weder terugkeerde in deze Vereeniging. Movrouw Itallio stond op een ander sra^d- punt. De Vereeniging streeft naar «ca ideëel doel en dit kan zij zeer goed ei. zelf het best bereiken door zooveel mogelijk, die op welko wijze dan ook, dit doel willen be reiken in zich op te nemen. Dc afdeeling zal later in een huishoudelijke vërgaderiug deze kwestie nader besproken en zoo mo(jo- lijk een besluit nomen. Leo Fall's Weener operette „De Dol- larprinsea" is hier al vaak opgevoerd en- dus geen onbekon.de meer. Gisteravond ver toonde het Ncdcrlandscko Operette-Ensem ble haar weer eens in onzen schouwbeug,, welke vooral heel boven zeer goed beaet, aelfs, naar we vernamen, uitverkocht was. Parterre goed half; baignoire en loge slecht. Dat deze opvoering ieder zal zijn meegeval len durven we niet beweren; hot orkest onder leiding van 'n pianospelenden direc teur was in de eerste plaats al heel stief moederlijk bedeeld. Het klonk nu en dan Al te mager en ook niet altijd even zuiver, wat met den zang eveneens het geval was-. Dit neemt niet weg dat er vele aardige ©ogenblikken en dito tooneeltjes waren, die" den geschonken bijval verdienden. Greta Jonkers als Jolrn Oo aders dochter Alice* Rosine Samotliini als zijn nioht Daisy Gray en Corry Pinksen als Olga Labinsky mogen om spel en zang allereerst genoemd wor den, terwijl van de heeren Vigevcno als Fredy Wehrburg boven de anderen uit muntte. De vrijheerige Hans was wel wat» stijf, niet los genoeg. De kleine koren had den beter kunnen zijn. Benoemd is tot onderwijzer aan de Ned.-Herv. School te Rijnsburg (hoofd do beer J. G. Vreeswijk) de heer A. Mieog te Leiden. 85) Katkin boog, alsof hij toonen wilde, dat Lij er zich bij neerlegde, en de Prins he- gon te zoeken. Het volgende oogenblik liep ■Katkin, die dacht, dat er een goede vangst in het vooruitzicht was, langzaam naar de deur, alsof hij het prettig vond, wat rond te slenteren. Drie schurken gluurden uit den stal. Katkin wenkte kalm één van hen, en gaf bem een briefje, gericht aan kapitein Slendereff, met het bericht met de noodig© aanwijzingen. De andere drie (waaronder ook de bewuste metgezel) kropen als die ren op de deur af. „Stil, houdt je verborgen 1 Weest bij de hand voor bet geval ik je noodig heb, en kom oogenblikkelijk als ik roep." Daarna slenterde Katkin weer langzaam terug, met gespitste ooren en trillend van 'opwinding over den prachtigen zet, dien hij hoopte te doen. XV. Verbaas d... of e rgeri Pietro's Hoeve was een eigenaardige plaats. Vóór dat ze een boerderij werd, was ze een klein klooster geweest; maar de Turken hadden de godsdienstige orde ver jaagd, en de pkiats raakte in verval. Toen •Pietro er in trok nam hij een gedeelte van het oude gebouw in gebruik en bouwde er een gewone boerderij bij met een erf in het midden en stallen voor het vee er naast. Prinses Marie was opgesloten in het oude gedeelte, hetwelk eens de kapel van het ziekenhuis gewee-st was. Het zie kenhuis zelf, en een gedeelte van het kloos ter, waren onveranderd gebleven. Ongelukkig herinnerde do Prins zich bij liet begin van zijn onderzoek niet precies meer kapitein Gruels verhaal, want anders zooi hij bedacht hebben, dat de dame in staat was haar rakdoek op den weg te la ten vallen, en dus zou hij niet eerst naar de kamers gegaan zijn, waar zoo ieta onmo gelijk was. Het juiste op den juisten tijd te beden ken, is een groote gave, want dat verhoogt het genoegen en bespaart werk, en maakt het leven gemakkelijker. Maar niet vele menschen hebben deze gave. Prins Alexander zocht ijverig en was erg verbaasd. Als de Prinses hier was, waar waren dan de schurken, die haar hier ge bracht hadden! Hij wist niet, hoe zij hier gekomen was en dus begreep hij er niets van. Katkin verheugde zich er over, dat de tijd verliep, en hoopte, dat Slendereff gauw zou komen, want de Rus was verlan gend de koppige dame achter de gesloten deur te zien. „Ik zie haar niet", zei de Prins, nadat hij den vleugel, die een rechten hoek met het oude gebouw vormde, doorzocht had. Hij sprak tot Katkin. „Weet u zeker, dat de dame, die u zoekt, hier is?" zei deze. „Dat heb ik er uit begrepen. Ik zal het hier probeeren." De Prins naderde de ge sloten deur, die gescheiden was van de groote kamer, waar hij het eerst binnen gekomen was, door een wijde gang. Katkin stond in de gang en scheen teckens te ge ven met zijn eene hand, welke niet door den Prins gezien werden. Hij waa in groo te spanning. De Prins stuitte op de geslo ten deur. ,,Is deze deur afgesloten?" vroeg hij. Katkin haalde zijn schouders op. „Wilt u het niet maar eens probeeren?" De Prins probeerde het. Hij knikte; zij was op slot. „Hebt u den sleutel?" vroeg hij, en toen bemerkte hij, dat de sleutel aan den binnenkant van de deur zak Hij keek Katkin doordringend aan, en keek daarna naar de deur. Het was een vreemd goval Katkin zag er onbeweeglijk uit, maar toch bedrieglijk. „Ze is van binnen afgesloten", zei de Prins. Katkin liep door de gang, met geveins de nieuwsgierigheid. „Dat ia zoo", zei hij. „Dan ia er iemand in." „Dat", zei de heer Katkin, „ia een na tuurlijke gevolgtrekking." De Prins vertrouwde Katkin niet, maar hij wijdde zijn volle aandacht aam de deur en klopte. Er kwam geen antwoord. Katkin berekende vlug bij zichzelf. Hij wilde niet, dat de Prins de dame te gauw zou ontdekken, om twee redenen. Eén daarvan was, dat hij het heelemaal niet wenschelijk vond, dat de dame door den Prins ontdekt werd, en een tweede was, dat hij het niet gemakkelijk vond twee men schen bij zich te houden, zondor geweld te gebruiken, wat maar vervelend en ge vaarlijk zou zijn. Hij wou liefst een ge vecht vermijden en de Prins zou zich zonder dat niet - onderwerpen, als hij gevonden, had, wat hy zocht.. Het was niet, dat Kat kin voor zichzelf bang was, want met de hulp van do schurken kon hij gemakkelijk overwinnen, zelfs al was de Prins bijge staan door een dame. Maar Katkin was de Russische agent, en als de Prins erg gewond werd, zou het er leelijk uitzien. Een eenzame hoeve, een ontvoerde vrouw, oen ridderlijke Prins die haar kwam red den, verslagen door schurken, aangevoerd door den Ruseischen agent... dit was geen mooie schilderij. De diplomatie vermijdt; het leclijke als het ©enigszins mogelijk is. Zij verzet zich niet tegen bloedvergieten, als het met grooten ophef gedaan wordt. Katkin wilde niet, dat er aan zijn daad oen luchtje zou zijn. Hij wenschte niet be paald den dood van den Prins; hij wensch te hem afgezet te zien. Hij hoopte ook, dat de mannen, die het ten uitvoer zouden brengen, Rcnariërs zouden zijn, zoodat Rus land voldaan zou wezen, zonder dat het er bij betrokken was. Katkin moest handig zijn. „Doe open", riep hij, met het doel te verhinderen, dat de Prins zou roepen. Hij was een oogenblik bang, dat Vera den Prins antwoord zou geven, en zijn jaloerach- heid werd opgewekt. Er kwam geen antwoord. De Prins klopte weer en Katkin was op zijn hoede. „Is er iemand hier?" Dezen keer sprak do Prins. Er kwam een kleine beweging in de kamer, en toen werd er na een oogen blik gefluisterd: „Wie is daar?" Katkin lachte luid. „Eindelijk gevonden 1 Kom uit je schuil hoek", schreeuwde hij. Men begrijpt waar om. De Prins keerde zich boos om* hoofd zakelijk omdat Katkin familliaar met prin ses Marie scheen te zijn. „Er i s een dame daar binnen", zei hij. Dat moet ik nu ook gaan geloovcn", zei de Rus. „Waarom is zij daar?" „Het gaat mijn verstand to boven, om alles, wat een dame doet, uit te leggen", antwoordde Katkin. „Zij is daar tegen haar wil." „Dan zou het toch vreemd zijn, dat do deur van binnen was afgesloten". „Zij heeft dat zeer voor de veiligheid gedaan. In alle geval moet zij onmiddellijk losgelaten worden", on de Prins ging naar de deur. Katkin wilde de deur nog niet open bob ben, en stak zijn hand uit. „Uwe Hoogheid kunt in uw eigen paleis doen, wat u wilt, maar dit is Pietro's Hoe ve. U stelt er misschien belang in to hoo- ren, dat ik de eigenaar ben, ei* ik moet om een weinig welwillendheid verzoeken." „Als u de eigenaar van deze plaats bent, mijnheer Katkin", zei de Prins, „moet n zich voorbereiden de verantwoordelijkheid op u te nemen van de opsluiting van de dame, die in die kamer is." „Het tal mij een waar genoegen zijn," zei Katkin, terwijl hij een deftige buiging maakte. „Ik laat mij niet langer ophouden," zei de Prins, die het beste vond, om handelend op te treden. „Die deur moet dadelijk ge opend worden, en de dame moet met mij meegaan." (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1