N°. 15341 Woensdag 23 Februari. A0. 1910. <£eze Qeurant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Het Huwelijk vaa den Prins. LEIDSCH DAG-BLAB PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f0.17$.- Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adrertentiën Tan 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Cents, Voor het incaaseeren wordt 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents i per 3 maanden I l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten geyeatigd sijn 1.30, Franco per postf 1.65. Vir|iitrii| vm dm (iieunlinii in lildn, op Donderdag 24 Febr. ls»10, dea namiddag* ta vier uran. Te behandelen onderwerpen: 1. Voorstel tot aankoop van de perceelen Hooigracht kad. bekend Sectie I No. 2190. (63) 2. Voorstel tot aankoop van liet perceel Breestraat No. 92. (64) 3. Voorstel tot toekenning van een perso- neele toelage aan den Ingenieur van Ge meentewerken. (65) Vordering, en Rearing van paarden ten behoeve van den krijgsdienst. De Burgemeester der gemeente Leiden, maakt bij deze bekend, dat de ingevolge art. 17 van het Kon. besluit van 16 Deo 1902 (Stbl. no. 222) opgemaakte alphabe- tische naamlijst der in deze gemeente ge vestigde eigenaars of beheerders van één Of meer paarden tot en met 28 Februari a.6-, ter Geaneent-e-fcecretarie (afd. Mili taire Zaken, kamer no. 9) alhier, voor be langhebbenden ter insage ligt. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. looo-Burgem. Leiden, 23 Februari 1910. Zomerdienstregeling Spoorwegen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat een exemplaar van elk der ontwerpen voor de „Zomerdienstregeling 1910", resp. aangeboden door de „Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen", „de Hollandsche IJzeren-Spoor weg-Maatschap - pij" en ,.de Nederlandsche Centraal Spoor- .weg-Mnatschappij", tor inzage op de Se cretarie dezer gemeente zijn nedergelegd en dat eventueele opmerkingen betreffende die dienstregelingsontwerpen, ten einde voor de vaststelling van de dienstregeling in overweging te kunnen worden genomen, rechtstreeks moeten worden ingezonden voor of op 1 Maart a.s. aan het Departe ment van Waterstaat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth. loco Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 23 Februari 1910. Leiden, 23 Februari. Voor het examen in de nuttige hand werken is te 's-Gravenhage geslaagd mej M. C. J. W. Meyer, van Leiden. To€ assessor II van het Leidsche Stu dentenkorps is gekozen de heer L. Carsten. De „Credietbank voer Nederland" ie Leiden hield haar algemeene vergadering van aandeelhouders, waarin de directie verslag uitbracht over den toestand en de balans met de voorgestelde verlies- en winstrekening werd goedgekeurd. Aan dat verslag is het volgende ontleen. 1; Het Bestuur is thans saamgesteld als volgt: Voor wat de Commissarissen betreft, uit de heeren G. van Poeteren, D. B. Cen ten, J. H. van den Berg, F. Roost, mr. J. B. Zuurdeeg, mr. P. E. Brièt-, E. W. Hen- drikse en J. F. A. M. van Waesbeighe; voor wat de Directie aangaat, uit de hee ren J. P. Vergouwen en Jhr. W. Engelea van Pijlsweert. De controle bleef opgedragen aan den heer J. W. de Tombe, lid van het Ned. In stituut van Accountants. Geplaatst zijn 308 aandeelen, verdeeld over 138 aandeelhouders. Aan obligatiën waren op 31 Dcc. 1.1. ge plaatst voor een bedrag van f 388,250, wat bij het vorige jaar een vooruitgang aan wees van f 268,200. De obligatiën staan on der contróle van de Trust- en Safemaat schappij te 's-Gravenhage. In 1909 waren 122 aanvragen om credict ingekomen bot een gezamenlijk bedrag van f 632,725, daarvan werd een bedrag van f 391,225 "toegestaan verdeeld over 80 cre dieten. Op het eind van hefc boekjaar stonden 124 credieten uit, te zaïnen f 412,281.73$ be- loopende, gedekt door hypothecaire en au* de re zekerheid. Verliezen werden in 1909, evenals in vo rige jaren, niet geleden. Ook gaf de loop der credieten reden tot tevredenheid. De algemeene vergadering besloot van de wins-t f 1009.41 te bestemmen voor af schrijving van den kantoorinventaris, die voor f 1 op de balans blijft. Voorts f 1500 af te schrijven op het kantoorgebouw; de dienst der leening geheel af te schrijven en het dividend over 1909 te bepalen op 4 pet De afdeeling Leiden van de S.-D. A.-P. hield een huishoudelijke vergadering. De voorzitter Van Eek sprak een waardee- rend woord ter gelegenheid van den 70-jari- gen geboortedag van BebeJ, waarvoor de vergadering zich van haar zetel verhief. Tot candidaten voor het P.-B. werden gesteld: Vliegen, Wibaut, v. Kuijkhof, v. d. Goes, Schaper, Spiekman en Roland Holst. Voor het internationaal congres: v, d. Goes, Duijs, Vliegen, Troelstra en Roland. Holst. Een nieuwe contributieregeling werd vastgesteld. Een amendement om de wenschelijkheid uit te spreken dat voor polemieken zooveel mogelijk ruimte in het „Weekblad" worde ingeruimd, werd aangenomen. („Het Volk"). Liaandag 28 dezer 's middags te 12 uren, zal de installatie plaats hebben van den nieuwbenoemden kantonrechter in het 3de kanton te Rotterdam, mr. H. M. G. Kloppenburg, tot nu kantonrechter te Lei den Met 1 April worden verplaatst de klerken der posterijen en telegraphie 2de klasse J. F. van de Ven, van Alphen naar Amsterdam (telegraafkantoor) en H. Maa- zen van AmsteVdam (telegraafkantoor)* naar Alphen Te 's-Hertogenbosch is overleden, 02 jaar oud, mr. V. F. J. Muteaers, griffier bij hot kantongerecht aldaar. Bij de door de architecten Z. Hi-ek en J. F. Wouters, van 's-Gravenhage geüou- den aanbesteding voor het bouwen van. twee heerenhuizen aan do Oegstgeester- laan, bij den Rijnsburgerweg alhier, waren ingekomen 6 inschrijvingen. Hoogste inschrijver R. C. Koch, Den Haag, f 18,950; laagste inschrijvers F. R. de Bock en W. A. Antonissen. Den Haag, f 16,491. Door een 45-tal beursbezoekers te Schiedam, is een adres aan den gemeente raad gezonden met het verzoek, art. 1 der verordening op de Beurs en de markten in dien zin te willen wijzigen, dat ook op de niet erkende feestdagen als Dno Koningen, Goede Vrijdag, Maria Boodschap, H. Sacra mentsdag. H. Petrus en Paulus, Maria He melvaart en Allerheiligen geen Beurs ge houden wordt. Adressanten gronden hfln verzoek op het zeer geringe aantal bezoekers, dat op die feestdagen ter Berrs komt. Door de classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken is na gehouden pereraptoir- examen inet algemeene stemmen toegelaten tot de Bediening des Woords en der Sacra menten de heer F. C. Meister, cand. te Kat wijk-aan-Zee, beroepen predikant to Zeg waard c.a. Op de voordracht voor onderwijzeres aan een openbare lagere school te Haarlem komt voor mej. G. H. Punt, te Haarlem mermeer. Te Nijmegen is betrekkelijk plotseling op 37-jarigen leeftijd overleden ds. J. M. Visser, predikant bij de Geref. Kerk al daar. De „Schied. Ct." schrijft: Wij ontvin gen de mededeeling, dat dr. M. A. Brants voor het burgemeestersambt in deze ge meente (Schiedam) zal bedanken, een me dedeeling die in positieven vorm en met nadere toelichting aangevuld en gezien de bron waaruit ze tot ons kwam, niet te be schouwen is als „los gerucht". De gewone audiëntie van den minister van oorlog en dien van binnenlandsche za ken zal resp. op Donderdag 24 en Zaterdag 26 Februari a-s. niet plaats hebben. ALPHEN. Naar wij uit goede bron ver nemen, zal binnen koi*ton tijd een onderaf- deeling opgericht worden van de Chr. zang- vereenïging „Halleluja. GOUDA. De heer M. Spruijt, gedurende 37 jaren heelmeester aan het ziekenhuis en de gestichten der gemeente, heeft eervol ont slag aangeviaagd, met ingaüg van 1 Mei a.s. B. en Ws. achten 'thun plcht om dezen niettegenstaande zijn 73-jarigcn ouderdom, nog zoo volijverigen ambtenaar, hulde te brengen voor de wijze, waarop hij zijn ge wichtige betrekking gedurende dis vele ja ren heeft vervuld; voor de toewijding, aan z'n talrijke patiënten betoond; voor de vele diensten, bewezen vooral aan het St.-Ca- tharina-gasthuis, waarvóór hij dag en nacht beschikbaar was. Ter voorziening in dezo vacature bevelen B. en Ws. aan de heeren dr. A. Montague en, H. J. de Voogt-, HAARLEMMERMEER. Aan den Hille- gommerdijk ontstond twist tusschen vrouw v. d. P. en Cornells Spr., beiden aldaar woonachtig. Spr. gaf de vrouw met een sta len tabaksdoos zoo'n geduchten slag op het hoofd, dat de vrouw op dc-n weg ineenzakte, Door de politie ia tegen Spr. wegens mishan deling proces-verbaal opgemaakt. KOUDEKERK. Bij de laatstgehouden volkstelling bleek, dat dezo gemeente 1520 inwoners teido en wel 767 mannen en 762 vrouwen. Twee zoona van den stroohandelaar Van W., alhier, voeren met C6n met geladen bok door den Rijn, ten einde vlug ger op de plaats van bestemm ng ie kon en, haakten zij achter een stoomboot aan. Door het plotseling overgaan in een snel lere vaart geraakte de bok met de opva renden onder water. Beide personen wisten zwemmende den wal te bereiken. Dat een mooie uniform trekt, bewijst het volgende. Een jonge man, alhier woon achtig, had vrijwillig dienst genomen bij de huzaren, kwam in rijfi mooie pakje met lan ge sabel bij zijn ouders, flaneerde 's avonds wel eens in de Dorpsstraat, de vergader plaats van opgeschoten dorpsjeugd, liet de lange sabel eens krijgshaftig tegen do straatstee tien kletteren, in de scheede al tijd, en... was al spoedig omringd van eeni- ge jongens. Het gevolg was, dat drie jongelieden, voorzien van de noodige stukken naar Den Haag togen om te teckonen bij de huzaren. LISSE. Naar wij vernemen, is het meisje van het Yincentiushuis alhier, dat in No vember van het vorige jaar met nog een meisje op zulk een ongelukkige wijze in aan raking is geweest met de stoomtram, e:i toen het minst werd verwond, thans in zoo verre hersteld, dat het, hoewel met moeite, de school weer kan bozoeken. Nu de tulpen zoo zoetjes aan boven den grond beginnen te komen, vangen geruchten aan, dat bij enkele kweekers do schadelijke gevolgen van het aanhoudende natte weer zichtbaar worden, m.a.w., dat men begint te sproken over „verzopen" tulpon. Opper vlakkig beschouwd, kan dit niemand verwon deren, vooral met waar het poldergrondon betreft, NIEUWKOOP. Het orgel in de Ncd.- Rerv. Kerk. hetwelk enkele jaren geleden aangekocht is bij den kerkorgelfabrikant den heer Vermeulen, te WoerdeD, weigert zijn plicht te doen. Bij onderzoek is gebleken, dat de vochtigheid, en het sneeuwwater, hetwelk tot in het orgel schijnt doorgedron gen te zijn, de oorzaak daarvan zijn. Het or gel wordt door deskundigen gerestaureerd. OEGSTGEEST. Op de kiezerslijsten voor de Kamer van Arbeid voor de Bloembollen teelt komen de namen van 13 patroons en van 35 werklieden voor. RIJNSBURG. Aan een overzicht van den toestand der Geref. Kerk te Rijnsburg over 1910, een overzicht, dat meenen we, voor het oerst den leden der Geref. Gem. m aangeboden, ontleenen we het volgende: Het aantal leden der Gemeente bedroeg op 31 December 1909: 1633, waarvan 810 be lijdende en 823 onmondige leden. Het leden tal vermeerderde met 105 en verminderde met 58; een vooruitgang dus van 47 leden. Belijdenis hebben afgolegd 33; huwelijksbe vestiging vond 11-maal plaats. Financieel ia deze Gemeente ook vooruit gaande. De ontvangsten der Kerk bedroe gen f 7473.43$; de uitgaven f7509.90; een nadeelig saldo aldus van f36.47. Echter was het nadeelig saldo over 1908 feitelijk f 432.07$, zoodat een vooruitgang to oon- stateeren is van f 395.60$. Do diaconie slu:t met een batig saldo van f222.18; liet ge bouw „Concordia" gaf f 21.94 winst, de be graafplaats dito f 206.39$. Verder blijkt uit dit overzicht, dat de Gemeente is verdeeld in 8 wijken, iedere wijk onder opricht van een ouderling. SASSENHEIM. Velen hadden zich gister-i avond opgemaakt naar het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gem., om een rode te hooren van dr. A. Eekhof, voor do meesten geen on bekende meer, die was uitgenoodigd door do jongelingsvcreeniging „Volg mij", alhier. Spreker begon met bij zijn hoorders in herinnering to brengen de schilderij, voor stellende: „De breodo en de smalle weg," om alleen de aandacht te vestigen op het smalle pad. Men ziet daar een huis met klok, dio tien minuten voor twaalvon wijst; een arma man in strijd met een leeuw; een kronke lende weg. Het eerste bcteekont waakt, hot tweede werkt, het dorde wacht. Waken, werken en wachten. Dezo drie punten behandelde spreker in het vervolg zijner rede, na als tekst genoemd to hebben het twaalfde hoofdstuk van het Evangelio van Lukas, vers 35, en het eersto gcdeelto van vers 36. Waar dienen wc voor tc waken Voor den twijfel. Wij leven in een tijd van twijfelen aan God en Zijn Woord, wat reeds is begon nen in het Paradijs. Twijfel is als oen 6lang. Wie hij grijpt ia weg. Wie een adder koestert aan rijn boe zem, wordt er door vermoord. Eén twijfel evenwel is gewettigd, mag niet ontbreken: de twijfel aan onszelven. Waar ook voor moet gewaakt: voor den. hocgmoed, wat door spreker verder wcr<J uitgewerkt. Nog werd in herinnering gebracht do schilderij, waarop Napoleon wordt voorge steld een schildwacht slapende vindende. Spreker besloot dat gedeelte rijner rede met te zoggen: „Laat ons waken, opdat Jezus ons niet slapende vindt, als Rij komt." We moeten ook werken, niet om het loon, maar omdat Jezus het heeft gezegd. Wij moeten arbeiden, om den arbeid zolvonar-, beidon in hot koninkrijk van Jezus Christus. De kronkelende weg wees-op: wachten. Wij men8chon willen niet waditen, maar die gclooven haasten niet. Wachten is moeilij ker dan werken; wo moeten leeren wachten* wat dc geest des Heeren ons heeft te zeg* gen. Onder ademlooze stilte werd de sohoon* rede aangehoord, wat wel het beste bewijs is, dat de begaafde spreker met aandoen# word gevolgd. WARMOND. Alhier hebben zich voor plaatsing op de kiezerslijst elf nieuwe kie zers aangemeld. Bij Kon. besluit is met 16 Maart 191Ö. benoemd tot directeur van hot post- en te- legraafkantoor to Oudcwator, P. O. WV Worst, thans directeur van het postkantoor to Schoomda aan J. Th. A. Braams, op zijn verzoek' mot 28 Februari 1910, eervol ontslag ver* leend als burgemeester der gemeenten Breó- kclcnNijenrode, BroukclenSt.-Pieters en. Tienhoven aan J. S. do Vries, laatstelijk hulppre diker ten dienste der Inlandscho Christen, gemeente to Koemei en boeai (Men ado), op syjn verzoek wegens pliysieko ongeschikt heid met 1 Maart 1910, eervol uit 's lands! 83) Maar behalve een politicus was hij ook nog een persoonlijkheid. Hij was gezond en zijn blood stroomde snel. Zijn werk in Renaria was ontzagwekkend geweest, en de zelfde energie, die hij in rijn intrigeeren toonde, was ook te bemerken, toen hij iemand het bof maakte. Zijn liefde zou zijn ondergang zijn, want dezo had geleid tot zijn vervol ging van Vera. Gelukkig voor haar en ook voor hem zelf was hij naar Renaria gezonden, en kon hij rijn ijver in politiek toonen. Maar nu had het gezicht van Vera hem weer aangevuurd, en als het hart en het verstand worstelen, verliest het ver stand het gewoonlijk. Katkin was opgewon den. Hij stelde belang in de politiek, maar zijn liefde verteerde hem. Hij begon dade lijk over middelen om haar te bezitten te denken, en niets kon hem meer tegenhou den. Daarom nam hij naar Pietro's Hoeve een geestelijke mee. Het blijkt, dat Katkin een doortastend man was; dat hij zelden iets ten halve deed. In het nieuwe gedeelte van Rufia waren breedo straten, en de boomen, dio den reizi ger kunnen beschermen tegen de zomerzon, maken, dat zij er vriendelijk uitzien. Katkin dacht vandaag niet over Rufia's nieuwo straten. Hij liep op den slecht-gelegden weg, die uit de stad leidde en merkte het niet °P» toen hij aan den mooi en nieuwen weg kwam die naar den Balkan ging. Hot waa een mooi landschap want de weg dien Katkin en zijn metgezel gingen liep langs een prachtig plateau met een reeks bergen aan den rand. De heuvels in de buurt waren bedekt met bosschen, terwijl de Balkan in de verte er boven uitstak als een wachter over een kleine wereld. Hier en daar kon men op het plateau wallen van twintig tot vijf tig voet hoog zien, dio met gras en kleine boompjes bedekt waren; overblijfselen van oude grafheuvels. Dc reizigers haastten zich voort. Men kon nu beter de boomen op de heuvels onder scheiden. Er waren eikein, populieren, cyprossen, accacia's wilgen en moerbcrie- boomen. Er waren ook rozen in overvloed. Zij kwamen wijngaarden met druiven zoo groot als pruimen voorbij, en kleine hutten, die niet aan den weg lagen. In de velden waren wit-en-zwarte koeien, geiten, var kens, en ganzen, maar heel weinig van dit alles trok do aandacht van Katkin. Eén re den hiervoor was, dat het niets nieuws was, on een andere reden, dat Katkin overmees terd werd door een verlangen. Hij sprak geen woord tot den armen man aan rijn zijde, die slecht reed, maar het geduldig verdroeg. Katkin was blij, toen hij Pietro's Hoeve bereikte. Hij sprong vlug van zijn paard. „Waar is zijl" was alles, wat hij zei tegen een van zijn schurken, die hem aan de deur te gemoet kwam. Zonder een woord te zeggen bracht de man hem naar de plaats, waar prinses Marie opgesloten was, en de man cp waoht voor de deur keek opmerkzaam toe. „Hier?" „Ja, mijnheer." „Je kunt gaan." Katkin aarzelde met een Heerlijk, triom fantelijk gevoel van overwinning. Hij lachte in zichzelf van voldoening, en stelde zich voor weerstand, onbeslistheid, onderwerping. Bij de gedachte aan onderwerping kneep hij rijn vingers samen, en hij dacht er aan, of zijn metgezel eigenlijk niet over bodig was. Hij wist nog niet precies, wat te doen, maar eindelijk besliste hij, dat bet bezit de noodzakelijkheid van het geval was. Wij hebben gezegd, dat de Olympische goden Katkin dikwijls met belangstelling gadesloegen. Dit was een oogenblik van vroolijkheid voor hen. Katkin met een ge mengd gevoel van beslistheid en verlangen, buiten een kamer, waarin een dame is, dio hem geen cent kan schelen.... En hij aar zelt Er werd zeker op dit oogenblik op den Olympus gelachen. Hij heeft visioe nen... Hij wenscht zichzelf geluk. Wij benijden de goden; zij zien zooveel meer dan wij, arme stervelingen! Katkin klopte aan de deur en draaide bijna op hetzelfde oogenblik den knop om. Er was geen antwoord, en de deur was niet open. Katkin luisterde, klopte weer, en probeerde weer de deur te openen. Er werd noch geantwoord, noch werd de deur opengedaan. Katkin maakte zich niet on gerust. Hij had weerstand verwacht. „Doe de deur open» asjeblieft", riep hij uit. Maar de deur werd niet opengedaan. Hij klopte heftig. Hij luisterde scherp. Hij werd beloond door stilte. Hij klopte weer en trachtte de deur heen en weer te schudden.. „Wil je de deur opendoen? Ik ben het... Katkin." „Zou de naam helpen? Hij wachtte haast hoopvol. Toen or een minuut voorbij was, verdween zijn hoop. Een koppige dame achter eon gesloten deur kon vervelend worden. Katkin werd woedend, en een oogenblik dacht hij ur over, een van zijn mannen te roepen om de deur open te breken; maar bij nader in zien vond hij het beter dit niet te doen. Dit zoü immers niet waardig geweest rijn? En Katkin dacht, dat hij, met een beetje geduld, zijn doel wel zou bereiken. Hij gaf een kort, uitdagend lachje en ging heen. Hij kon wachten. Het is zeker, dat hij nog al begeerige blikken in do richting van de gesloten deur wierp, maar hij stelde zich tevreden met kalm te wachten. Dit kon na tuurlijk niet lang duren. Katkin was te vu rig, om lang stil te zitten, als alles in 1 1 tot handelen prikkelde. Hij werd rusteloos en ging op en neer loop en. Het maakte hem erg ongedurig. Hij was gekomen om een dame te ontmoeten en in plaats daarvan moest hij in leego Kamers op en neer loo- pen. Dus probeerde hij het nog eens. Hij klopte aan de deur. „Openl" Hij trachtte streng te zijn. „Open, asjeblieft 1" (iets vriendelijker). „Wil je de deur open doen?" „Wil je de deur open doen?" Dit werd zacht gezegd. Hij kon niet vriendelijker zijn. Hij ram melde aan de deur. „Het zou beter zijn om open te doen zei hij. „Je hoeft niet bang to zijn. Ik ben het, Katkin. Doe open. Ik zal je drie minuten geven, en als daarna de deur nog niet open is, zal ik haar openbreken." Er werd nog niet geantwoord. Prinses Marie had gehoord, dat het niet dc stem van prins Alexander was, en dus luisterde rij niet meer, maar zat in de verste kamer, en hoorde nauwelijks wat er gezegd werd.. Zij zat met eenige voldoening naar de bar rière van meubelen te kijken. Katkin wachtte, met zijn horloge in do hand. Hij was* nogal precies. Toen de drie minuten voorbij waren, was hij eenigszins geërgerd, maar hij aarzelde niet. Hij liep naar do plaats, waar zijn dienaren waren, en wenkte een van hen. Hij was op het punt zijn order te geven, maar de woorden stokten hem in do keel., Hij fluisterde alloen:. „Verberg je." Prins Alexander trad binnen. Hot zou moeilijk rijn om te zeggen, wie van de twee het meest verbaasd was, do Prins of Katkin. Katkins oogen gingen wijd open; de Prins stond onbeweeglijk. (De be woners van den Olympus hielden waar schijnlijk hun adem in of hun zijden vast). Katkin boog. Hierdoor gaf hij zich niet bloot „Mijnheer Katkin", zei de Prins, even glimlachende. Hij werd bestormd door een massa verschillendo gedachten. „Ik... u verrast mij." Katkin boog weer. „Dit is toch Pietro's Hoeve?" vervolgde de Prins. „Ja". „Dan moet ik herhalen, u verrast mij, mijnheer Katkin. Ik geloof, dat u hier een dame gevangen houdt." Katkin ging handig meer naar binnen, Èoodat de twee nu op eenigen afstand wa ren van de mannen aan de deur. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1