02 <1 W Q A.SERET, W O O Gemeenteraad yan Leiden. LOURENS BOSCH, Reuzen Spekbokking, HaarS.straat 58. Afbraak. Firma J. H. SUNDERMEIJER Houthandel. Öassenheim, mr. W. Thorbecke. ontken nend beantwoord. P roe.-gen. Noyon zal over 14 dagen conclusie nemen. Haagteh Gerechtshot. Het gerechtshof te 's-Gravenhage deed heden uitspraak in de zaak van den wet houder en veehandelaar J. T., te Oyer- schie, wegens beleediging van twee Rijks veldwachters, veroordeeld door de recht bank te Rotterdam tot 26 boete of 10 dagen hechtenis. Op nieuwe gronden veroordeelde ook het Hof den bekl. tot 25 boete of 10 dagen hechtenis. In de zaak van den timmerman te Over- schie, A. B., die tot 1 week gevangenisstraf werd veroordeeld door de Rotterdamsche rechtbank wegens diefstal van een eend, heeft het Hof een gevangenisstraf van 1 maand aan den bekl. opgelegd. Haagach© Rechtbank. Voor de Haagsche rechtbank verschenen heden S. L. Bosmans en P. J. Singers, be klaagd den 8sten Januari een grondwerker uit Rijswijk, met wien zij kennis gemaakt hadden, en met wien zij een herberg had den bezocht, te hebben meegelokt naar de Hertenkamp, waar zij hem op den grond hadden geworpen en beroofd hadden van een zijden halsdoek, zijn horloge met ketting en zijn portemonnaie met f 14 inhoud. Bekl. ontkenden de bedoeling gehad te hebben den grondwerker te berooven. Deze zou volgens hun beweren, beschonken zijn geweest, maar dat schijnt niet waar te zijn; hij kan alleen onder den invloed van ster ken drank geweest zijn. Bij een vr.iw in het Huygenspark had S. ,die daar zijn ver tering niet kon betalen het gestolen horloge met ketting in pand gegeven. Tegen ieder der beide beklaagden werd 9 maanden gevangenisstraf geëiecht. Adv. mr. J. G. De Vriee meende, dat de geweldpleging door B. niet vooraf was be raamd als middel om den diefstal gemakke lijk te maken. Mr. J. G. Bergsma betoogde, dat men de feiten: de geweldpleging en de berooving, niet mag scheiden. Zij moeten als één feit "beschouwd en behandeld worden. Aan B. mocht alleen mishandeling en 8. alleen diefstal ten laste gelegd worden. Uitspraak 28 Februari. V«rgod «ring van hedennamiddag t« 2 uren. Voorzitter: de heer Van Hamel, wethouder loco-Burgemeester. Aanwezig hij aanvang 25 leden. Do Voorzitter opent de vergadering. Afwezig met kennisgeving de heereai: Van der Lip en Wildeboer» wegens nitstedigheid, de hoeren Fokker en Roem, wegens ongesteld heid en de heer Aalberse wegens ambtsbe zigheden. De Notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeüng van de volgende ingekomen stukken. Dispositie van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde Raadsbesluiten tot wijzi ging der begrooting, dienst 1909, ten be hoeve van de uitkeering door het Werklod- zenfonds over 1909 en tot wijziging der be grooting, dienst 1910, ten behoeve van het verhoogd subsidie aan dat fonds over 1910 en de aanvulling van het nitbreadings- en vqrmeuwinxrsfonds der Stedelijke Gasfabriek. Missive van den Minister van Binnen- landsche Zaken, houdende goedkeuring van- de verordening van 27 Jan. jl. tot wijzi ging der verordening, regelende de jaar wedden van de leeraren aan het gymnasium. Dankbetuiging van den Directeur der Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen, namens leeraren en leeraressen dier inrichting, voor de op 10 Febr. jl. vastgestelde nieuwe regeling der jaarwed den. Aangenomen voor kennisgeving. Overgelegd worden Een adres van het bestuur der 3-October- Vereeniging naar aanleiding van het ge sprokene in de Raadszitting van 28 Octo ber 1909. Tc behandelen bij punt 6. De reeds gisteren door ons medegedeelde motio van orde van den heer W. Pera, naar aanleiding van de verklaring van een deel der onderwijzers bij het Openbaar On derwijs, dat zij bij het onderwijs volstrekte neutraliteit wonschen te betrachten. De heer Fookema Andreae is verwonderd over het inkomen van deze mo tie. Spreker heeft verleden week een vraag gericht tot B. en Ws. Daarop ia nog geen antwoord ingekomen. Nu meent spr.t dat het in strijd is met de parlementaire ge brui ken en wellevendheid, dat onder deze omstandigheden een ander Raadslid met een motie komt over hetzelfde onderwerp De heer Pera wenscht even te ant woorden. Spreker had aJ ge ruimen tijd deze motie klaar liggen en meent, dat zijn motie beter het doel dezer zaak zal bevorderen, omdat zij scherper geformuleerd is. Spreker heeft met niemand over deze motie gesproken. Hij is er alleen verant woordelijk "oor. Eemge tegenwerking of onaangenaamheid tegenover den heer Fockema Andreae heeft spreker allerminst bedoeld. De heer Fockema Andrea e her haalt, dat het in strijd is met de parlemen taire wellevendheid om te handelen zooala de heer Pera deed. Het antwoord op sprekers vraag van ver leden week had aanleiding kunnen geven tot een voorstel van spreker. Daarna had dan «'e heer Pera zijn voorstellen kunnen doen. Maar niet vóór dien tijd. De heer Pera merkt op, dat het niet zeker was, dat B. en Wa op de vraag v den neer Fockema Andreae zouden ant woorden. Daarom had spreker gemeend, dat -zijn motio daartoe meer aanleiding zou geven. De V oorcitter meent, dat voorals nog onder de gegeven omstandigheden het b«ter sou zijn de motie voorloopig in te trekken. De aandacht is er nu op geves tigd en in zooverre heeft de heer Pera zijn doel bereikt De heer Pera verklaart aan het verzoek van den Voor zitter tevoldoen en trekt dus zijn motiein. Aan de orde zijn thaDs: 1. Benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolootnmissie. (38) Benoemd wordt prof. dr. J. P. Kuenen, met al gem een e stemmen. 2. Verzoek van dr. A O. Hartevelt om ontslag als lid der commissie voor het Stedelijk Museum ,,De Lakenhal". (61) Wordt verleend onder dankbetuiging voor de diensten, aan het Museum verleend. 3. Voorstel om de Gehoorzaal kosteloos beschikbaar te stellen ten behoeve van een tentoonstelling van het Nederlandscb Schoolmuseum. (60) Wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 4 Voorstel tot het geven van een naam aan de straat, uitloopende op de Waard- straat, bij den Zijlsingt_l. (82) Wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen, conform praeadvies van B. en Ws., deze straat te noemen Munniken- straat. 5. Verzoek van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen om wijziging der veror dening, regelende den door de gemeente te verleenen steun ter bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloosheid- (44) De heer S ij t s m a meent-, dat dit onder werp wel eenige discussie waard is. Spr. meent, dat de werkloozensteun van Rijks wege "behoort uit te gaan. Het adres steunt op deugdelijke gronden. Dat erkennen B. en "Wa zelf. Hier treedt de solidariteit sterk op den voorgrond. Spreker mont, dat de bezwaren tegen het adres denkbeeldig zijn. Vooreerst zal de kas wel uitsluitend voor werkloozensteun gebruikt worden Spr. meent van wel, anders heeft toch ook de gemeente er geen nadeel bij. 8preker heeft vertrouwen in hot- Vakverbond, dat het goed voor zijn leden zal zorgen. Daarvoor heeft de gemeente niet te waken. Bovendien, door het inwilligen van het verzoek zal het werk zoeker bevorderd worden en zullen de werk- loozen hier niet blijven hangen. Spreker vraagt B. en We. de zaak nog eens ern stig te overwegen, in de hoop, dat alsnog aan hot verlangen van adressanten zal wor den voldaan. De heer Bri ët bestrijdt, dat de bezwaren tegen het adres denkbeeldig jcijn. Spreker zal aantoonen, dat dit niet het geval is. Hij citeert hét adres, waaruit blijkt, dat de woorden „doorgaans" en „in normale ge vallen" aanleiding kunnen geven tot de be denking, dat bijv. hij algemeone staking de geheele kas zal worden besteed voor dit doel. Dan zal de gemeente geen bijslag be hoeven te geven, maar dan zal daarmee de werkloosheids-verzekering zelve ook niet ge baat zijn en dat is toch alleen de bedoeling van het fonds der gemeente. Spreker bestrijdt ook op andere punten den heer Sijtsma. Alleen in één opzicht gaat spreker mee met dit lid: dat het zeer zeker aanbeveling zou verdienen als de Lands- regeering deze zaak aanvatte. De heer S ij t s m a erkent, dat de moge lijkheid, dat bil het geld voor een ander doel dan werkloosheids-uitkeering wordt be steed, zeer zeker bestaat, maai uiterst ge ring is. Daarvoor zal het Verbond zelf wel waken. Spreker herhaalt, dat het werk zoe ken in andere plaatsen door weigering van het verzoek niet wordt bevorderd. Overigens meent spreker, dat inwilliging van hot verzoek zal bevorderen, dat de Rijksregeering de zaak aanpakt. En dat wil de heer Briët toch ook. Spreker zou gaarne de zaak aanhouden, maar anders toch zeker stemming vragen. De heer Briët merkt op, dat toegeven van het verzoek niet een kleine, doch zeer diepgaande wijziging in de verordening noo- dig maakt. De verordening kent plaatse lijke vereenigingen en kassen en dit adree gaat da^ar vlak tegen in. De heer Bosch meent, dat het niet op den weg der gemeente ligt om de verorde ning te wijzigen, maar wel op dien van den Bond om zich aan te passen aan de plaat selijke verordening. Als de landelijke orga nisatie toestaat, dat de af deelingen zich plaatselijk organiseeren en dan van de alge meens contributie een gedeelte aftrekken. Zoo kan een afzonderlijke kas ontstaan, die voldoet aan de eischen der verordening. De Voorzitter meent, dat na de woorden van den heer Briët en Bosch en do argumenten voor het praeadvies nadere verdediging niet noodig is. Spreker bestrijdt den heer Sijtsma. B. en "Ws. hebben geen termen gevonden, om thans reeds tot wij ziging van de verordening voorstellen te doen. De heer S ij t s m a trekt zijn voorstel om tot hoofdelijke stemming over te gaan in. Op het verzoek wordt daarop zonder hoofdelijke stemming afwijzend beschikt. 6. Voorstel tot ondershandsche verpach ting van de bediening der buffetten in de Stadsgehoorzaal aan Th. J. Heine. (45) Hierbij komt in behandeling het voorstel- A. Mulder, om de Stadszaal des Zondags voor publieke vermakelijkheden te slui en. De heer A. Mulder herinnert, dat de zaak niet nieuw is. Reeds bij de begroot'ng ie er de aandacht op gevestigd. Spreker zal niet veel er over behoeven te zeggen. De zaak spreekt voor zichzelf. De heer Fockema Andeae is tegen het voorstel van den heer Mulder. Spreker meent, dat het niet in het. belang der ge meente is, daarop in te gaan. Iedereen is volkomen vrij om 's Zondags te gaan waar hij wiL Spreker maakt in het algemeen de opmerking, dat alleen de orthodoxe Pro testanten tegen deze vermakelijkheden op Zondag zijn. De Katholieken zijn er niet tegen. Dit is niet alleen hier te lande het geval, maar ook buitenslands ziet men het zelfde. Daarom gaat het niet aan, ter wille van een kleine minderheid, een derge lijke ingrijpende bepaling te maken. En bovendien, als de Stadszaal gesloten is. zijn toch de andere gelegenheden open. En is ze open, dan zal dit den grootou trek ten en waarom niet de menschen in de ge legenheid gesteld daarnaar ook 's Zondags te luisterent De heer Boso h meent, dat de heer Meuleman alleen persoonlijk heeft gespro ken en niet voor de katholieke partij als zoodanig. Spr. gaat geheel mee met het voorstel van den heer Mulder. De Voorzitter deelt mede, dat de op brengst van de Stadszaal is geweest in 1906 f517, in 1907 f 932, in 1906 f 797 en in 1909 f 572. De oude toestand is altijd geweest, dat de zaal 's Zondags niet gesloten is. Toen is in 1902 bij verrassing de bepaling der sluiting er in gebracht, welke later weer is vervallen. Spreker merkt op, dat de Zondag toch niet Zaterdagavond om twaalf uren begint. Dat i9 toch zeker niet de bedoeling van den heer Mulder? Dat zou niet alleen voor het publiek, maar ook financieel voor de gemeente een tegenslag zijn. De heer Mulder zegt, dat het niet zijn bedoeling is de menschen op Zaterdag avond twaalf uren weg te jagen; maar de zaak mild toe te passen, dus den Zondag te morgens vroeg te beginnen. Het voorstel-A. Mulder komt in stem ming en wordt verworpen met 14 tegen 12 stemmen. Vóór stemden de heeren Bosch, Bots, Briët, Corts, Driesson, Van Hoeken, Ker- stens, A. Mulder, P. J. Mulder, Pera, Van Tol, Vergouwen. De Stadszaal kan dus des Zondags voor publieke vermakelijkheden gebruikt wor den. De heer Van der Eist trekt thans zijn voorstel in. Daarop komt het pacht-contract zelf in behandeling. Na verdere discussie werd besloten de buffetten wederom te verpachten aan den heer Heins. Het contract voor electrioiteitslevering aan .Toordwijk is goedgekeurd. naar Den Haag, „Scala" o.a. verminde ren. Bij sluiting van de zaal zal het alge meen belang, ook het gemeentelijk belang, speciaal financieel, niet gebaat zijn. De heer Pera erkent, dat, oppervlak kig beschouwd, in de woorden van den heer Fockema Andreae veel waars ligt. Een kleine minderheid mag niet heerschen over een meerderheid. Maar als de orthodoxe partij dit doel nastreeft, dan gaat dat op grond van de woorden van de H. Schrift, waaraan deze zich houden moeten. En als wij hier zitten als Overheid, dan kan nooit toegelaten worden, dat wat ons van Gods wege is opgelegd, niet volkomen worde nagestreefd. Spreker is daarom sterk voor het voorstel van den heer Mulder. De heer Van der Eist meent, dat het beter is de Stadszaal open te houden, speciaal voor goede volksmuziek. Dan zul len de menschen minder op den Stations weg drentelen of in de kroegen zitten. Mocht het voorstel van den heer Mulder worden aangenomen, dan zou toch spreker voor muziekuitvoeringen een uitzondering willen maken. De heer Reimeringer is tegen het voorstel Mulder uit billijkheids-oogpunt. Men mag toch niet iemand dwingen om ergens niet heen te gaan, waar men zelf niet heen gaat. Dat kan van ons, Hollanders, nim mer verwacht worden. Spreker juicht de woorden van den heer Van der Eist toe. De heer S ij t s m a is ook tegen het voor stel, om practische overwegingen. Sluiten wjj de Stadszaal, dan zal het publiek naar andere gelegenheden trekken, waar de ge meente geen toezicht heeft, of naar Den Haag, de groote trekpleister voor tal van Leiden aars. Daarvan houden wij de men schen toch niet terug. Daarom is het gemeentebelang niet ge baat met de sluiting op Zondag. Spreker zou persoonlijk liever zien, dat de menschen te Zondagsavonds thuis hun vermaak zoch ten, maar wij mogen geen andersdenkenden dwingen. Waar zou het heen als wij toe gaven oa-n het streven van deze kleine min derheid De heer Briët gaat met den heer P ara mee. De Overheid heeft te zorgen, dat de Zondag geheiligd blijve. Spreker merkt op, dat wat wij 's Zondagsavonds in de Stads zaal zien, allerlei vertooningen zijn van dor den en logeren rang. Daar komt alleen het volk. De ge zeten burgerij komt er niet. Het streven der vrijzinnigen om het volk door Lees zalen en Volkshuis, enz. op te voeden, schijnt dus weinig succes te hebben. Spreker kan zich dit verschijnsel althans niet verkla ren. Spreker is voor het voorstel van den hoer Mulder. De heer Fockema Andreae ant woordt, dat de heer Pera en andoren den Zondag willen heiligen, naar de Schrift zegt, althans naar de Schrift zegt volgens do uitlegging dier leden. De vertegenwoordigers eener burgerij mogen niet volgen de wen- schen eener minderheid. Dat gaat niet aan. Spreker erkent overigens, dat misschien het vermaak te Zondags in de Stadszaal niet van den eersten rang is, maar wanneer men de Stadszaal openhoudt, kunnen toch altijd' B. en Wa maatregelen nemen en eischcn stellen. En tegen goede muziek mag toch geen bezwaar bestaan. De heer Sij t s m a bestrijdt den heer Briët. Als het volk te avonds in de Leeszaal en het Volkshuis komt, zal spreker dat ook toejuichen. Maar zoo ver zijn we nog niet. En als do menschen dan naar Strengholt gaan, vindt spreker dat beter dan dat ze op min edele niet geoorloofde wijzen ver maak zoeken. Spreker merkt op, dat vertooningen tegen godsdienst en zeden niet plaats hebben; en vooral om den trek naar Den Haag te voorkomen, althans te verminderen, is spreker tegen het voorstel-Mulder. De heer Vergouwen riuit zich gaarne aan bij het voorstel-Mulder. Spreker meent» dat de oonsequontie, die de heer Sijtsma vreest, om ook de Graanbeurs te sluiten en geen gas te ma ken, enz. is denkbeeldig, een schrikbeeld is. De trek naar Den Haag zal door de sluiting niet verminderen. Als men naar Den Haag wil, gaat men toch. Maar waarom de zaak zoo algemeen ge maakt? De Stadszaal, daarover gaat het alleen. Deze is eigendom van de gemeente en daarover kan de gemeente natuurlijk beslissen. En het geldt alleen voor pu blieke vermakelijkheden, ntet voor tentoon stellingen en andere. Spreker zal er niet verder over uitweiden, maar is natuurlijk sterk voor het voorstel van den heer Mulder. De heer A Mulder merkt op, dat bij vernieuwing gebleken is, dat de heer Fockema Andreae een handig man is. Hij heeft getracht de Katholieke leden aan zijn zijde te krijgen. Het komt er eohter hier alleen op aan, of de gemeente als Overheid gelegenheid zal geven tot pu blieke vermakelijkheden op Zondag. Of deze of gene wel er heen gaat, doet niete ter zake. De heer Meuleman meent, dat de heele discussie sterk vertroebeld is. De vraag is of de gemeente te Zondags de ge legenheid zal geven tot publieke vermake lijkheden. En daar kan spreker geen be zwaar tegen hebben. Als er natuurlijk maar geen vertooningen zijn tegen godsdienst of de zeden. Maar overigens ziet spreker niet in, dat er van Katholieke zijde principieele tegenstand tegen de sluiting op Zondag noodig is. De heer Pera treedt nader in bijzon derheden. Het Godsbestuur ga*.* over alle menschen, niet over een bepaald deel. Spr. en de rijnen achten zich verplicht na te komen wat van hoogerhand is opgelegd. Wij drijven niet onzen wil door. Het is slechts voor ons een daad van gehoorzaam- j heid. De heer Yan der Eist merkt op, dat de concerten 's Zondagsavonds in het Volkshuis veel publiek trekken. Waarom I GESI, KAHËB8. I zou dit nog niet kunnen toenemen. DaarbijEen heer (r. k.) z. b. b. h. h. vraagt kan de Stadszaal goede diensten bewijzen, tegen 1 Maart, een gem. Zit- en Sl&ap- Spreker verheugt zich over de woorden van kamer In de nab\jheld v. d. Zijlpoort, t den heer Meuleman. De b- "haring heeft Brieven met opgA&f enz. Bur. d. i veel te danken aan katholieke JiüAö, A nenlandscho Zaken ter zake van de rleocK ratiee in 1904 en 1905, do heeren De Vis ser, Kooien, De Beaufort, De Savornia Lohmann en Van Veen; 2o. over het wetsontwerp lot regeling der Banken van Loening, do hoeren Do Visser,- Bos, De Beaufort, Van Vliot en Do Montó Verloren. Mr. JT. J. d© fleyier. -J* Men meldt ons uit Arnhem: Hedennacht la op 78-jarigen leoftyd over leden Mr. J. J. de Meyier, oud-procureur- generaal alhier. De overledene werd den 27sten September 1882 te Voorborg geboren, werd in 1862 tot substituut-officier van justitie, in 1868 tot advocaat-generaal, en In 1877 tot procureur» generaal alhier benoemd. In het jaar 1908 vroeg h(J wegens gezondheidsredenen z\Jo ontslag. De overledene was ridder in de Orde van den Nedorlandscben Loeuw en Commandeur in de Orde van Oranjo-Nassau. Telegrammen. LUIK, 17 Febr. (R O Hedennacht bad in de kolenmijn „Corbcau"' te Gracekerleur een aardstorting plaats, waardoor allo in de mijn werkende mijnwerkers bedolven werden. Reeds zijn 4 do oden en 3 ernstig gekwetsten gevonden. LONDEN, 17 Febr. (R. O.) De „Times' verneemt uit Athene, dat in militaire krin gen klaarblijkelijk de kwestie van de ont wapening en de splitsing der vloot bespro ken is. De minister van marine gaf ten minste gisteren last aan enkele torpedo- I jagers hun ammunitie aan land te doen brengen; hetgeen, hoewel met tegenzin, geschied is. i KIEL, 17 Febr. (R. O.) Jn de Oostzee ontstond gisteren een botsing tusschen den kruiser „Koenigsberg" en den kruiser „Dresden". Do ..Dresden" werd aan bak boord beschadigd, doch kon met eigen kracht de werf te Kiel hereiken. De „Koe nigsberg" is licht beschadigd. Tweede Kamer. I De Afdeelingcn der Tweede Kamer hebben heden benoemd tot rapporteurs: lo. Over hot voorstel-Troolstra tot het houden van een enquête omtrent handelin gen van den toenmali^-en Minister van Bin- Veilig? Vrijdagl8dezoi! vervult G. H. Mulder te Zoetcrmeer, gedu«< rondo 27 jaren de functie van nachtwacht» Hij is thans bijna 74 jaren oud en vervult zijn betrekking nog steeds met lust en ijvert Men seint uit Zeist: Er wordt' hier een 14-jarige knaap vermist. Naar hom wordt heden gezocht door een 30-tal rijks veldwachters en 3 politiehonden Het ver- mooden bestaat dat de knaap medegelokt on daarna vermoord is. Vergaan Men seint uit Berlijn: De tjalk „Dankbaarheid" van Cuxhaven naar Rotterdam, is met man on muis vergaan. Thermomotorstand: Gisteravond om 8 uren 2.6° C. 86 6° F., hedenmorgen om 8 uren 6.5° 0. 41 9° F., te middags om 12 uren 8° 0. 46 4° F., namiddags om 4 uren 8.6° 0. 47.3° F. Koloniën. MILITAIR DEPARTEMENT. Geplaatst: bij den gewestelijken en plaatselijken genie- dienst van de 3e militaire af doeling op Ja va to Soerabaja de uit Nederland verwacht wordende tweede luitenant der genie H. van Galen van Sast. Overgeplaatst: bij het garnizoensbataljon van Amboina en Ter na te, de eerste luit. bij het 12do bat te Meeater-Cornolis A R N. Veenstra; bij het tweede bat, do eersto luitenant bij de gamizoens-compagnie van Riouw te Taloek J. M. de Lange; bij de garaizoens-oompagnie van Riouw, de eerste luit eorvol ontheven van zijn plaataïng bij het korps pupillen te Gombong J. P. E. van Ajneijde; van Makassar naar Soera- baia als gewestelijke intendant de majoor intendant P. A. 0. Bol te. Geplaatst: to Makassar als gewestelijk intendant, de kapitein L. Lingen; te Soe- rabaia op het bureau van den gewestelijken intendant de kapitein intendant BL van Mauntz. Verleend: Wegens ziekte een jaar verlof naar Europa aan don dirig. off. van ge*. 2de kl., L. H. Lebbe; wegens langdurigon dienst een jaar verlof naar Europa aan den dirig. off. van gez. 2de kl., dr. F. W. van Haefton. Bevorderd: Tot luit-kolonel bij het Wa pen der Genie, de majoors J. de Knyper en E. J. Rochemont. Advertentiën. 2044 6 Geboren: TliOHAS, Zoon van: ADR. VERLOOP. J. VERLOOP Van Roouen. Voorschoten, 17 Febr. 1910. Heden overleed m^n jongste Dochter BETSY. Wed. Dr. D. DOIJER, Rein hold. Bnoeken kunn«n nut worden afgewacht. Leiden, 17 Februari 1910. 2018 11 De ondergeteekenden dezer brengen hun hartelijke dank, aan allen die belangstelling betoond hebben,met hun 25>)arige Kchtvereeniging. P. DROST. 2029 7 J. DROST, geb. Lame&s. Noohdwukerhoct, 16 Feb. 1910. Voor de zeer vele bljjken van be langstelling, ons dezer dagen betoond, onzen bartellen dank. Familie WERNER, 2048 5 Nieuwe Rfln 27. Arts, is morgen Vrijdag niet aanwezig. 2033 8 T andarts, Rapenburg 66, is tot Diusdag 22 Febr. afwezig. 2013 7 B9UWGE05Ü9 te koop, zeer gunstig gelogen aan den straatweg tusschen Katwfjk a/Zee en den Tol, voor alle doeleinden ge schikt. Te bevragen by 2061 9 a. duhieux, te Katwijk a d. Rijn. O en 12 Ote. per *tuk. Jlakreelen tegen verschillende prQzen. Engeluche Bokking 3 stuks 10 Cts. en 4 en 5 Cts. per stuk. Sardines 16, 22^, 25, 30, 35, 50, 55, 65 en 75 Cts. Zalm extra morkon 36, 40, 60, 55, 70 en 90 C»e. Kreeft 46 en 76 Cts. en ƒ1.40 Appetit Slid 25 en 85 Ots. en Gekruide An»jovi« 40 Ots. per Blik. Paling in Gelei per flacon 46, 60 en 76 Cts., ƒ!.- en ƒ1.26. interc. Teief. 420. Hosgewoerd 50. Tilefoonu. Bil. Mandenmtkerst'eag 3. Teleloonn. 444. Haven 24. Teleloonn. BI5. 3063 38 T£ KOOPa een groote party zéér goede delen» aware en lichte balken» (op elke geweoschte maat te bekomen). voortsi Palen, Bibben, zware Plan ken, Baddiugtf, Ramen, Deu ren, Kozijnen, diverse Hard- ateenen, Gooisteenen, Palen, Platen, Pannen, enz. eni. Te zien en te bevragen, o/d Op slagplaatsen, Hoogen Rijn dijk, bij Lelden. 2049 22 AflRESi Oude en Nieuwe W

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 3