A°. 1910. <§eze /Courant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. H» 16336 Donderdag 17 h'ebmari. LEIISCH DAGBLAD PRLTS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Qrootere letters naar plaatsruimte, - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het incaeseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DKZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentei per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per post 1*65. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PREMIE. Nu het leesseizoen nog niet voretreken is, bieden wg onzen lezers aan: Leven en lotgevallen van OAVflD COPPERFIELD ciiarlbs dickens. Het zijn tweo deelen, ieder van 380 pa gina's, tegen betaling van 30 Cents. Do twee deelen liggen" in rl vestibule ter bezichtiging. De aflevering heeft morgen en Zaterdag plaats tegen afgifte van het bewijs, dat men op het „Leidsch Dagblad" geabonneerd is en dat in dit nummer voorkomt. Leiden, fi7 Februari, - In de gisteravond gehouden bestuurs vergadering van het Departement Leiden der Maatschappij van Nijverheid is tot voorzitter gekozen de heer M H. van Waveren. Het bestuur der vereeniging „Musis Sao rum" heeft tegen Dinsdag 22 Febr. een buitengewone ledenvergadering uitgeschre ven. Als onderwerp werd opgegeven: Ge wichtige mededeelingen van het Bestuur. Voor het examen in de nuttige hand werken is te VGravenhage geslaagd mej. G. van Kassei, van Leiden. In de gisteravond gehouden algemee- Pe vergadering der L. T. Jacob Cats" word bet Bestuur samengesteld als volgt: do heeren A. J. Livingston, 1ste voorzitter; J. Romancsko, 2de voorzitter; P. J. Ko> ninge, 1ste secretarisS. Besanger, 2de secretarisJ. T. G. Robert, 1ste penning meester, W. Bongenaar, 2de penningmees ter; L. F. Lambeek, bibliothecaris; J. H O. Zandvoort en P. J. van Oer'e, commis sar iss en. Alle benoemden hebben hun functie aan vaard. H. M. de Koningin-Moeder heeft be richt ontvangen van het overlijden in den ouderdom van 83 jaren van H. D. H. de Vorstin-Moeder-Weduwe Hermine van Sohauir/hnrg L:ppe, geboren Pr.ns.s van Waldeck en Pyrmont, tapte van Koningin Emma. Wegens dit familiesterfgoval heeft H. M. bepaald dat de tegen morgei:avond voor genomen raout wordt uitgesteld. De Belgische minster van Staat Beer- naert is van Den Haag naar Brussel terug gekeerd, om over eenige weken weer naar Den Haag te komen. Blijkens te 's-Gravenhage ontvangen bericht is jhr. rar. Beelaerta van Blokland, Hr. Ms. gezant te Peking, hersteld van zijn ziekte en heeft hij zijn functie hervat, welke gedurende zijn afwezigheid, werd waargenomen door den gezantschapsraad den heer Oudendijk. Laatstgenoemde in middels benoemd tot gezant in Perzië, zal nu in den loop der volgende week naar Te heran, zijn nieuwen post, vertrekken. Beroepen is bij de Ev.-Luthersche Ge meente te Rotterdam ds. J. W. K. Hoe vers, te Breda. Zaterdag 19 Febr. hoopt ds. Ch. Plaat, predikant bij de Ev.-Luthersche Gemeente te Rotterdam, zijn gouden jubileum als predikant te vieren en dat Zondag a.s. in de openbare godsdienstoefening plechtig te herdenken. In den ouderdom van 69 jaar is heden te Apeldoorn overleden de oud-districts-in- epecteur bij het Rijkstoezicht op spoorweg diensten in het vijfde district de heer W. D. Eeltjee. De overledene was 47 jaar in rijksdienst en had gedurende dien tijd ver schillende standplaatsen: o.a. Utrecht en Apeldoorn. In 1903 werd hem de orde van Oranje-Nassau toegekend. Aan het examen tot den rang van 2den luitenant zal dit jaar worden deelgenomen door 108 cadetten van de Kon. Mil. Acade mie, verdeeld als volgt: Voor het leger h:er te lande: infanterie 15, cavalerie 6, artille rie 27, genie 3. Voor het leger in Oost- Indië: infanterie 39. cavalerie 5, artillerie 11, genie 2. De Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren" houdt haar 7de a-lge- meene vergadering te Gouda op 24 dezer. Aangezien, naar het oordeel van het be stuur der vereeniging voldoende zekerheid is verkregen omtrent een eventueel in te Voeren Rijksmerk voor volvette kaas en de statuten van 't kaascontróle-Station Zuid- Holland zoodanig gewijzigd zijd, dat het maken van volvette kaas voor de aange slotenen verplicht Is gesteld als voorwaarde om bedoeld merk te mogen aanbrengen, heeft dit bestuur het verbod aan de leden om gecontroleerde en gestempelde Goud- sche kaas te koopen en in hun handel op te nemen, met ingang van 1 Maart opge heven. Hr. Ms. pantserschip Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee J. W. Ter- mytclen is gisteren uit Oost-Indië te Nieu- wediep aangekomen, De gemeenteraad van Amsterdam be noemde gisternamiddag tot tijdelijk leer- aar in de natuurlijke historie en de schei kunde aan het Gymnasium den heer H. H. Zeijlstra; tot onderwijzer aan school No. 85 den jheer ML D. Koereelman, onderwijzer te Bathmen. Z. K. H. de Prins is gisteravond, na afloop van het hofdiner ter eore van gene raal Van Heutsz, dat te halfzeven aange vangen was, te 8 u. 17 min. per Staatsspoor naar Het Loo vertrokken, vergezeld van zijn adjudant, jhr. Van Suchtelen van de Haare. De le luit. S. G. N. Nauta Pieter, van het 3e reg. veld-artillerie te Breda, is overgeplaatst bij het 2e reg. veld-artillerie De gevolmachtigde van Venezuela dr Grisanti, is gisteren uit Parijs in Den Haag teruggekeerd. GOUDA. In tegenwoordigheid van bijna alle leden van den Raad en vele andere autoriteiten en belangstellenden, werd te Gouda de eerste steen gelegd voor de van wege de daartoe opgerichte Vereeniging te bouwen Ambachtsschool. Nadat de vice-voorzitter, de heer Muijl- wijk, eenige woorden van welkom had ge sproken, werd de voorzitter der Vereeni- ging, burgemeester Martens, uitgenoodigd den eersten steen te leggen. Alvorens daar toe over te gaan, hield hij een rede, waarin hij de tot-stand-koming der ambachtsschool noemde de vervulling van een wensch, reeds lang door hem gekoesterd. Hij bracht dank aan den Raad, die op de meest royale wijze de Vereeniging te gemoet kwam, on aan den heer De Groot, den inspecteur van het middelbaar onderwijs, die krachtig tot bereiking van het doel der Vereeniging me dewerkte. HAZERSWOUDE. De lezing van ds. Van Grieken, van Ameide, werd ingeleid door tL. Warmolts met gebed en het laten zingen van Psalm 42, de verzen 2 en 3. De rede van den gevierden spreker was over „do twijfel" on werd met belangstelling gevolgd door het niet zeer talrijk opgeko men publiek. Als de leringen zoo slecht bezocht worden, zullen ze spoedig tot het vorledene behooren, want do opbrengsten kunnen de kosten onmogelijk dekken. KATWIJK-AAN-ZEE. Van de scheeps timmerwerf van den heer W. Taat werd gisteren te water gelaten een nieuwe red- dingvlet. Zij zal eerst naar Amsterdam wor den vervoerd, om daarna gestationneerd te worden te Den Helder. LEIDERDORP. Ingelanden van den Zijllaan- en Meyepolder hebben de reke ning over 1909 vastgesteld in ontvang op f 577.89$, in uitgaaf op f 421.17$, en alzoo met een saldo van f 136.72. LEID SCHEND AM. In Hotel „Dr- Zwaan" werd aanbesteed het bouwen van een winkelhuis met slachtplaats eDz. voor Tokening van den heer Dourloo, uit Voor- jchoten. Laagste inschrijver was de heer J. de Graaf Jzn., uit Wüsveen, voor f 2990, op wien volgde de heer Th. C. Hal ve rhout, uit Veur, voor 4900. De gunning is aangehouden. LISSE. In hotel „De Witte Zwaan" :b verkocht een voor enkele jaren nieuw ge bouwde villa met Hoembollenhuis, gelogen aan, den Rijksstraatweg en de eerste Poel laan, ter grootte van 13 A_, 82 o.A. Kooper de heer M. J. Guldemond, te Lisse, voor f 14,125. Gisteravond had een propaganda- vergadering plaats van de R.-K- Dra-kbe- strijder8vereeniging ,,St.-Jan den Dooper in het gebouw van den. Ned. R.-K. Volks bond. Als sprekers traden op de zeereerw. heer B. J. Klekamp, pastoor, en P. War merdam. Door beide sprekers werden be handeld de aard van het drankmisbruik en do middelen ter bestrijding hiervan. De Kaal was slechts matig bezet. SASSENHEIM. De heer J. van Over steeg heeft gisteravond in „Concordia" een rede gehouden over „Politiek", of liever eenige speciale opmerkingen gemaakt op politiek gebied. Nadat de heer Warnaar voorzitter der A.-R. kiesvereeniging „Nederland en Oranje", de bijeenkomst met gebed had ge opend, kreeg de heer Van Oversteeg het woord. Spreker begon met een vergelijking te maken tusschen den toestand van 1878 en nu. Toen de Christelijke partijen in. do verdruk king, nu de machthebbers. Het Evangelie wordt nu minder beletselen ia den weg ge legd het heeft nu vrijen loop over elk ter rein. De anti-revolutionnairen hebben nu een gr-oote meerderheid. Zij hebben geleerd te dienen en daardoor zijn zij nu in staat te regeeren; dooh zij moet on nu voorzictitig zijn, want er is niets gevaarlijker dan de macht te bezitten. Het is raadzaam telkens in te denken, dat die macht voor andoren is verkregen, om anderen te dionen, om vrijheid te doen ontwikkelen. Leeren dienen is ook leeren werken. De Christelijke beweging is altijd geconcen treerd geweest, hoofdzakelijk om het lager onderwijs. Doch wij moeten nu vooruit. Wij moeten onze leiders vormen. Hier had spre ker het oog op de Vrije Universiteit en Bijzondere Leerstoelen. Dat kost evenwel zelfverloochening, strijd en geld. Kort stond spreker stil bij Staatspension- neering, waar hij bepaald tegen was, omdat pensionnee ring niet ligt op den weg van de Overheid. Men moet niet zeggen: „ik l:an 't niet betalen." Kan de kleine bijdrage daarvoor niet af dan moeten de looncn ver hoogd worden. De grondgedachte van hen, die vóór etaatspensionneering zijn, is: „De Staat moet voor ons zorgen." Dit wordt echter door elk Christen ontkend, 't Zou dan worden: Staatsarmenzorg en de Over heid mag niet barmhartig zijn. Wat zij doet, moet zij doen uit rechtsgevoel. Hierna brak spreker een lans voor be schermende rechten. Hij vroeg: Moeten de arbeid, de bandel, de industrie, do land bouw beschermd worden! 't Is de vraag maar, wie ze aanvalt. Wanneer een dezer genoemde zaken wordt overvleugeld door iets dergelijks in het buitenland, omdat ze daar worden beschermd, dan was spreker met kracht voor bescherming, wat hij met argumenten uit de Schrift staafde. Verder toonde spreker zich voorstander van wederinvooring van de doodstraf, te genstander van gedwongen vaccinatie, Staatsloterij en voorstander van handhaving der Zondagswet. De vergadering werd met gebed gesloten. VOORHOUT. Door belangloozen zijn ver zameld en opgezonden naar de vereeniging „Oud Papier" ruim 5300 halve kilo's ge bruikt papier. VOORSCHOTEN. Volgons de voorloopi- ge uitkomsten van de tienjaarlijkscbe volkstelling bedroeg de bevolking hier 1626 m. en 1680 v., samen 3300 zielen. Bij de vorige telling waren deze cijfers 1389 m. en 1405 v., samen 2794 zielen. WARMOND. Op de door B. en Wa vast gestelde kiezerslijst voor de Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt te Sassen- heim komen voor 13 namen van patroons en 25 van werklieden. Uit de „Staatscourant". Bij Kon. besluit is jhr. J. do Rovere van Breugel, hoofdcommies met den persoonlijken titel van referendaris, bevor derd tot referendaris bij het departement van Builenlandsche Zaken; met ingang van 1 Maart 1910, bevor derd tot rijksbookhouder le kl. ten kantore van den betaalmeester te 'a-Hertogenbosch P. J. Kusters, thans rijksboekhouder 2e kl. ten kantore voormeid; met ingang van 16 Februari 1910, bevor derd tot oommies met den titel van tweeden- adjunot-verificateur bij de directie van de Grootboeken der Nationale Schuld de ad junct-oommies met don titel van tweede-ad junct-verificateur, H. D. Heukers; tot commies-boekhouder bij de directie van de Grootboeken der Nationale Schuld, de adjunct-oommies-boekhoudor, H. Ver schoor; G. de Nes, opzichter in algemeenen dienst voor de spoorwegen bij den Raad van toezicht op do spoorwegdiensten, te 's-Gra- venhage, benoemd tot adjunct-seoretaria der bij kon. besluit van 19 Mei 1908 ingestelde staatscommissie aan G. van Kooten, aan wiep, wegens op heffing van zijn betrekking, met ingang van 1 Juli 1910, eervol ontslag is verleend als schrijver bij den Pensioenraad voor burger lijke ambtenaren en bij den Militairen Pen sioenraad, met ingang van iaatstgeinelden datum, tot wederopzeggens, een wachtgeld toegekend van f 225 's jaara. Bij resolutie van den minister van ko loniën is dr. N. J. Krom ter beschikking van den gouverneur-generaal van NecL-Indië gesteld, ten einde hem mot aanstelling als burgerlijk ambtenaar te benoemen tot oud heidkundig ambtenaar daar te lande. Bij resolutie van den minister van fi nanciën is, met ingang van 1 April, aan F. P. J. Stam eervol ontslag verleend uit rijn betrekking van tweeden-klerk bij den Pen sioenraad voor burgerlijke ambtenaren en den Militairen Pensioenraad, en is hij, met ingang van denzelfden datum, benoemd tot eerBten-klerk bij het departement van fi nanciën. Letdsche Schouwburg. Kon. Ver. Het Ned. Tooueel* DOMHEIDSMACHT. Door MARCEL LUS EMANT3. Het fijn-inzichtigo stuk van Marcellus Ernants heeft in Leiden geen volle zaal kunnen trokken. Zelfs terwijl hot de oore- avond was dor verdienstelijke kunstenares, mevrouw Christine Poolman. Zijn er menschen die Domheidsmacht" niet kennen? Voor hen dan het noodzakelijke werk van intrige-vertollen. Herman ter Voorst cn zijn vrouw Marie, hebben tien jaren afzonderlijk goleofd. Hij, lid van de Tweede Kamer, moest in Den Haag zijn, zij vorbleef al dien tijd op een afgelegen dorp, waar do eerste jeugd der kinderen werd doorgebracht. Roden tot dit gescheiden leven vond zijn oorzaak in de onmogelijkheid dezer beide menschen tot samenkomen onder één dak, zonder elkaar liet leven zuur be maken. Opzettelijkheid is hier niet in 't spel. D.? karakters slechts verstaan elkaar niet. De jaloezie, van Marie uit een (zoor bekrompen) liefde voortkomend, haar domheid, die haar achterdochtig maakt, zijn samen klippen, waarop ieder huwelijk met welken man ook, stranden moest. Herman ter Voorst kent de domheid van zijn vrouw, wel, heeft ondervindingen van haar wantrouwen; maar tien jaar geschei den leven, hebben hem toch liaar aard, zoo als hem die vroeger verschenen was, als op een afstand doen zien. De scherpe om trek van haar karakterbeeld, moot hem, niet ganscli duidelijk voor den geest heb ben gestaan, toen hij v ooi-stel de nu de kin doren groot zijn, do zoon mr. in de rech ten is, de dochter volwassen, weer samen te gaan wonen in Den Haag. Wij treden op dit punt liet leven van deze twee inenschan in, als 't scherm op gaat. Ter Voorst heeft juist de benoeming ont vangen, wclko hij had verwacht Minister is hij geworden on dezen dag, waarop do toekomst van 't gezin oen weinig lich tend schijnt tc zijn, is het optreden van den zoonde door zijn moeder verwende Alfred, die schulden blijkt te hebben, die lui en landerig is, en begenovor zijn goe den lieven vader hoogst oueerbiodig, de op komende schaduw die breeder en donkerder wordend, het gezinsleven bedekken zal gaan. In Alfred toch, leeft de consequentie van moeders domheid, 2<ijn leven is door die domheid aangetast. En als een noodlottige woekering, vernielt ze hot goede, dat in den jongen mocht sluimeren, en daar niets rich voordoet om den iongen te veranderen, gaat do domheid van moeder, met achterdocht en alle annexe hebbelijk heden in do ziel van den jongen onbelemmerd zijn gang. Vader en dochter zijn niet dermate slacht offers der vtouw en moeder. Was Ter Voorst vroeger lijdolijk slachtoffer, ongelukkig ge maakt door do domheid zijner vrouw, thans, weer hereenigd met haar en levend in Den Haag het min of moer officieel® leven van minister, heeft hjj zich oen standpunt ge dacht, als 't ware een levens-overeenkomst waarin de aard van zijn vtouw werd op genomen, maar aan haar domheid do eigen bedding wiord gelaten. Hij zal haar domheid lei don Hij verzwijgt haar dus zijn zorgen, zijn overdenkingen. Hij houdt haar uit. alles wat hem ©enigszins bedenkelijk voorkomt ge geven haar aard haar moe te deelen. Hij zal leidenTot blijkt Jioe onmo gelijk dit is. Losse praatjes op haar jour gehouden over de eerlijkheid van staats lieden, worden door haar misverstaan. Als Do Corvïn zegt: „In welk land komt er eon oonversie van de schuld tot stand, sans que les gros bonnets en profitent denkt zdjWaar laat m ij n man dit geld dan tochverbindt ze deze gedachte met de weelderige levenswijze van haar vriendin, welke Ter Voorst in eerlijke vriendschap zeer genegen is. Zoo zoekt haar domheid steeds feilbare plekken, die er niet zijn, vernietigt zij voor on na het huwelijk van haar dochter, hot levensgeluk totaal van haar besten man. Hoe haar domheid niet ieder in 't oog springt? O, zeer begrijpelijk is dit. Zien we niet in 't dagelijksch leven in treurigen over vloed, dergelijke vrouwen, wier domheid schuilgaat achter vrouwelijke gevatheid, een kortzichtige „bijdehandhedd" Worden we niet evontjjö als 't ware te gengehouden in het vormen onzer conclusie, wanneer we tegenover een bewust sprekend mensch met voldoende glad-tongigheid staan Zooals een kort oogenblik de zui nigheid van iemand imponeert die twee keer een lucifer gebruikt? Mevrouw Tor Voorst handhaaft zich in haar Haagschen kring. En bang in haar kortzichtige liefde, dat haar man ziek zal worden wanneer hii in de gang ziin jas aantrekt, maakt zij hem zoo ziek van hart, dat Ld ten slotte is als een verloren mensch. Ziin carrière heeft hii moeten opgeven, ziin yvwfr die uitnemend detail door ecfk maatschappelijk geminachte vrouw eindelijk) tot ©enige beterschap belooft tc komeau wordt door zijn moeders domme ingrijpe® ten val gebracht. De* dochter, jhaax liefde voor Echten, eveneens door moedors toedoen, verloren, gaat het huis uit. Zoo is alles spaak geloopeg. „Ik was dom genoeg om mo in te beel den dat ik de domheid leidon kon!" roept Ter Voorst. En als hij in deze zuivere formule zijn levensramp vat, roept zijn vrouw nim mer vervaard nog eens tot slot: „Groot© God, hij wordt krankzinnig," Dit is hot slot. Het spel van movr. Poolman, van don hoer Do „Vos, van mevr. De Vos-Poolman, Rika Hopper, Reulo, het was uitnemend I Den jour vond ik Wel het zwakste moment. Is bovendien niet do bedoeling des auteurs, dat minder abrupt afscheid wordt genomen door do beide dames. Hot doel is toch be slist niet, dat nion van mevrouw Woi- mcr niets weten wilde. De luchtige praatjes over mevrouw Wei-, mers afkomst, die in do weinig vlotte con versatie op dezen jour een oogenblik gaande zijn, worden niot gegovcn om kenbaar to maken, dat men mot mevrouw Wei mor niet om kan gaan. Slechts djjen zo wat ui', doordat do gastvrouw verzuimt wat hier plicht was: leiding tc geven aan het ge sprok in haar salon. In plaats daarvan gaat mevrouw Tor Voorst oen stap verder, neemt dezo praatjes als wapen aan, en zoekt ia het weggaan dor boido dames die verzekeren; nog een paar jours to hebben, oon reden, dio er niot is. Het ganscho spel in dit fragment look igij beslist af te wijkon van het inzicht des auteurs. Een fijuo proove van mevrouw Ter Voorst's domheid, was hi or nog te geven. In plaats daarvan krijgt zij nu in zeker opzicht gelijk maakt hot tafrcol inder daad volop den indruk alsof, niettogonstaan* do de voornam© positio van den hoer Wei. mer, diens vrouw om haar afkomst, voor 't hoofd werd ges too ten. Er zou nog heel voel over „Domheids macht" als levensgeval, en als levensver schijnsel te zeggen zijnMiar, u kont hem. don gewonen maar dor plaatsruimte. Tweo zoor fraaie bloem geschonken wor. den mevrouw Poolman aangeboden. De H. Tenloonslelling van de Ionische Piulinvaevcrecnijlng in „Zomerzorg" en „Znmerlus1." Indien eens werkelijk het opgaan der zon afhankelijk zou zijn van hot gekraai van Chanted er, dan zouden wij Leidonaars ona heden, ten opzichte daarvan toch niet onge rust behoevon te maken. Want gekraaid zal er worden in Leidon en wel in meerdere mate dan zulks anders het geval is. Een keur van hanen, die tor gelegenheid van de tweede nationale pluimvee-tentoonstel ling, uit alle oorden des lands naar Leiden is gezonden, zal morgen het opgaan - der oon aankondigen mot een kraaikoor, waarvan de weerga in Nederland slecht» zelden voorkomt. Het aantal aanwezige pluimvee op do door de Leidsche Pluiiu- vee-voreeniging te houden tentoonstelling bedraagt toch bijna het dubbele van dat van het vorige jaar en het wordt slechts overtroffen door do tentoonstellingen te Utrecht en die van „Avioultura" in Deu Haag. Zoo geoft dan ook dezo tentoonstelling door haar grooto verscheidenheid van ras sen een goed overzicht van wat er op fcet gebied van de natuurlijke on kunstmatige teeltkeus bereikt is. De Nederlandsche hoenderrassen zijn goed vertegenwoordigd; vooral in de klas sen dor Hollandsche hoenders zijn vele in zondingen. Van do buiten 1 andscho rassen zijn talrijke exemplaren van Brahm's Wyandottcn, Leghorns, Andalusiërs, Orpingtons, waar onder reuzendieron, aanwezig, terwijl ook de klassen dor sierlijke Bantams (dwerg rassen) goed bezet zijn. In een afzonderlijk lokaal („Zomerlust" door den tuin te bereiken) zijn de toornen hoenders en de duiven ondergebracht. Een grootc collectie sier- en postduiven doet de tentoonstelling allo eer aan. De collectie watervogels ia vooral be langrijk door do ter opluistering ingezon den dieren van den beer G. S. van der Spruit te Voorschoten. Daaronder bevinden zich zeldzame soorten; zooals de rood hek- pijlstaarten (Poecilonetta ery tlirorbyncha), waarvan de heer Van der Spruit de eenige bezitter in Europa is. Naar men ons mede deelt, ontving de heer v. d. S. een aanvraag van den dierentuin uit Berlijn om een paar dezer zeldzame eendensoort af te staan. De catalogus vermeldt verder een fraaie collectie konijnen, terwijl eenige inzendin gen binnen- en buitenlandsche vogels, alsmede enkele étalages >'an granen, zaden, enz., aan de tentoonstelling luister bijzet ten. Morgenochend wordt om 10 uren de ten toonstelling voor het publiek geopend en

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1