N». 15334 Dinsdag 15 Febrnai-i. A0. 1910. <§eze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PREMIE. Uit de „Staatscourant". Leidsehe Schouwburg. LEIDSCH T) A PtBT. A T) PRUS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer ƒ0.171.,— Grootere letters naai plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oentsoontantjelk tiental woorden meer 10 Oente. Voor het incaaseeren wordt f 0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden I l 2 f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn I M 1.30. Franco per post 1-65. Nu het leesseizoen. nog niet verstreken is, bieden wij onzen lezers aan Leven en lotgevallen DAVID COPPERFIELD door CUABLES DICKENS. Het zijn twee deelen, ieder van 360 pa gina's, tegen betaling van 30 Cents. Do twee deelen liggen in de vestibule ter bezichtiging. De aflevering heeft plaats Vrijdag en Za- j terdag a.s. Leiden, 15 Februari. .Voor het examen in de nuttige hand werken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de I d&mea J. van Welzen, C. A. Rotteveel, E. Zwanenburg en M. P. Sibbes, allen te Leiden. Volgens in dit nummer voorkomende advertentie zdjm voor de vergadering deal 1 leden van de Ned. Natuurhistorische Vor- i eeniging, aid. Leiden, te houden op Maan- dag 21 Febr. a. s- tot een beperlct aan- l tal gratis-introducÜekaarten door het Be stuur beschikbaar gesteld. "Waar dien avond tfver oen zoo interessant onderwerp als het 'IXcpzce-onderzoek door prof. dr. J. Bocko i gesproken zal worden, twijfelt het Bestuur er niet aan dat hiervan voel gebruik ge maakt zal worden. Ook zullen nog eenjge andere natuurhistorische mededcolingen go- houden worden: voor onbekenden met dezo i.Verceniging is het dus een mooie gelegen heid eens daarmede kennis te maken. Naar wij vernemen, heeft H. M. do Koningin aan mevrouw Thórèse van Duyl- Sohwartze opgedragen een levensgroot por tret van Hare Majesteit to schilderen. Z. K. H- de Prins goeft lieden ten Paleizo oen diner aan de Staatscommissie iVoor hot reddingswezen, welke onder hot Voorzittersehap staat van Z. K. H- De Prins hoeft tevens aangenomen de uit- noodiging om deel te nemen aan een gast maal dat do Staatscomissie li aar Ko- njnklijken President den lsten Maart a. s. yyenscht aan te bieden. i' Z. K. H. de Prins hield hedenochtend een conferentie met den Minister van "Wa- terstaat, nir. Regout, aan diens Departe ment. Do Prins is voornemens morgen, "Woens dagavond, te 8.27 naar Het Loo to ver- .trekken. 1 H. M. do Koningin begeeft zich heden avond na afloop van het diner van don, Prins {aan do Reddingscommissie, met Z. K. H. naar het Paleis dor Koningin-Moe- der ten einde cenigon tijd te vertoeven op do soirée, wolke H. M. geeft- Gedurende het jaar 1909 zijn door do gemeentebesturen in de provincie Zuid- Holland 152 verordeningen afgekondigd tegen wier overtreding straf is bedreigd. Prins Hendrik heeft het eere-voorzit- terschap aanvaard van het eerecomitó van do Biologische Tentoonstelling, die in den Haogschcn Dierentuin zal gehouden wor den van 11 tot 21 Juni e.k. Z. K. H. heeft daartoe uitgenoodigd laten weten dat hij de lezing, die generaal Booth op 22 dezer in Den Haag houdt zai bijwonen. De gewone audiëntie van den minister van Koloniën zal Yrijdag a. s. niet plaat3 hebben, De burgemeester van Den Haag biedt heden den wethouders dier gemeente een diner aan. De rapporten omtrent de Schcvening- sche haven, zoowel van de technische als van de commercieele commissie, zijn bij B. on Ws. van Den Haag thans binn*tngc- ko-eicn. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam door ds. D. den Breems, te Rotterdam. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft beroemd tot kapelaan te Alkmaar (H. Laurentius) den weleerw. heer L. Th. M. Sneldera; tot kapelaan te Amsterdam (H. Maria Magdalena) den weleerw heer. M. J. J. Kammers; tot kapelaan te Rob- terdam (H. Laurentius) den weffcer*kc«y H. B. P. Drcnth; tot kapelaan te Scheve- ningen den wcloerw. heer B. van Leeuwen cn tot kapelaan to Oudorp den weleerw. heer P. Th. Ycrwer, die assistent was te BovenkarspeL De Haagsche gemeenteraad benoemde gisteren tot directeur van het gemeentelijk telephoonbedrijf den heer O. E. van Lier, ingenieur, thans waarnemend directeur, met 34 stemmen, tegen 3 op den beer Kist. Vooraf werd de aanvangswedde gebracht van f 3500 op f 4COO. Door den Haagschen gemeenteraad werd met 31 tegen 9 stemmen goedgekeurd, dat aan de gemeente Hof van Delft water zal worden geleverd door de Haagsche water leiding. De Haagsche correspondent van het ,,Hdlb." meldt: Over de reden van de mobilisatie op onze kusten, in het jaar 1904 zal door do Regeering een nota aan de Eerste Kamer worden overgelegd. Uit die nota zal blijken dat de maatregelen, waarop do heer Van Loben Seis doelde, uitsluitend op initia tief van, onze Regcermg zijn genomen en de afweèr van een mogelijke schending van onze neutraliteit ten doel hadden. Aan „De N. CL" is ter oore gekomen, dat er in 1904 ook geheime maatregelen ter mobilisatie voorgeschreven zijn geweest ten aanzien van Westervoort bij Arnhem. Reuter meldt d.d. 13 dezer uit Berlijn: De (officieuse) „Norddeutscho Allgcmeine ~Zeituhg" schrijft in haar wekelijksch over zicht met verwijzing naar de rede, die mi nister jhr. De Marees van Swiuderen in do Eorste Kamer over den vermeenden brief van den Keizer aan Koningin Wilhelmina heeft gehouden: Van Duitsch standpunt kan alleen vastgesteld worden, dat men in Duitschland van de vriendelijke woorden van den minister met instemming nota neemt, maar dat het daar geen politicus, die als ernstig to beschouwen is, in het hoofd komt, achter de tot Duitschland gerichte vriendelijkheid een onvriendelijke strekking tegen eenigc andere mogendheid te zoeken. Bij den burgemeester van Amsterdam zijn gisteren officieel als candidaten opgege ven voor de verkiezing van een lid der Pro vinciale Staten in kiesdistrict I (vacature- mr. Mouthaan) de heerun Mr. Th. Stuart cn B. C. E. Zwart. De stemming zal Donderdag 21 dezer plaats hebben. Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck," on der bevel van kapt. t. z. G. L. Goedhart, is 14 dezer van Villefranche vertrokken. Het zal in afwijking van de vastgestelde reisroute, Marseille aandoen, in verband met hot laden van kolen, die wegens den hoogen prijs te Villefranche niet werden in genomen. Het pantserschip „Tromp" wordt Woens dag a.s. uit Oost-Indic te Nieuwediep bin nen verwacht. Te Hilversum ls overleden mr. n, J. Wunder, griffier aan liet Kantongerecht al daar, oud-burgemeester van Wagemingcn. Do overledene bereikte den leeftijd van 65 jaar. Men meldt ons uit Arnhem: Naar wij vernemen, zal het gezin van burgemeester Roell zich definitief in het najaar te Am. sterdam vestigen. Na het vertrek uit Arn hem betrekt de fnmilie-Rboll eerst haar buitenverblijf tot in den herfst. ALPHEN. De collecte, gehouden voor het Suppletiefonds der Clir. scholen alhier bteft opgebracht f 40.39&. HAARLEMMERMEER. Tot diaken bij de Geref. Gemeente te Nieuw-Venncp is gekozen de heer O. Malipaard, die de be noeming heeft aangenomen. Door onbekende oorzaak is gistermid dag brand ontstaan op de boerderij van II H. Frese, eigenaar de heer Lammers, aan de Hoofdvaart bij den Vijfhuizcrweg. De brandspuit van Hoofddorp deed dienst, doch kon het perceel niet behouden. Huis en schuur werden een prooi der vlammen. Het vee werd gered. Van het huisraad bleef weinig gespaard. Verzekering dikt de schade. Ten gevolge van het verschuiven van een kachelpijp ontstond ten huizo van, den heer B. te Nieuw-Vennep een bzg-'n van brand. Gelukkig werd het spoedig opge merkt en wist men door het na-w-t»itec brengen der brandende kachel erger te voorkomen. LEIDERDORP. Tot directeur van het Harmonie-gezelschap alhier is benoemd de heer J. van Rosmalen, stafmuzikant, te Leiden. Bij de volkstelling is gebleken, dat de bevolking dezer gemeente bedraagt 2360 p., waarvan 1196 mannen en 1164 vrouwen. Bij de voorlaatste telling waren deze cijfers 1941, 968 en 973. De toeneming is toe te schrijven aan de meerdere geboorten en niet aan vestiging. LISSE. Gisteravond trad vanwege de van de Alg. Vcreeniging voor Bloembollencultuur als spreker op mr. J. C. L. van Meerwijk, van Amsterdam, met het onderwerp: De Tuinbouw-Onderlinge. Spreker .zette do werking van deze in richting uiteen, aantoonende, dat het prac- tischer was zich nu vrijwillig bij de Tuin bouw-Onderlinge aan te sluiten, dan later gedwongen te worden deel te moeten ne men in een Rijksverzekering van dezelfde strekking als de ongevallen-verzekering voor de industrie. Nadat spreker zijn rede had geëindigd en oen tweetal vragen van aanwezige hoeren had beantwoord, vroeg en verkreeg een persoon het woord, die, zooals achteraf bleek, mot nog een drietal personen speciaal ge komen was: lo. om den heer Van Meer wijk moeilijk te zijn, en 2o. om de Tuin- bouw-Ondorlinge zco mogelijk in een slecht daglicht to plaatsen. Succes hadden zij ech ter niet. Toen de hoer Van Meerwijk lïet woord weer verkroeg, nadat het den varigen spre ker was ontnomen, werden de geuite on aangenaamheden ter dego weerlegd. Toon de spreker uit het publiek het woord niet meer kon verkrijgen, begonnen hij en zijn metgezellen lo gelijk te sproken cn noemden zij den hoer Van Meerwijk oen leugenaar. Tevens bespraken zij do voor waarden van do ongcvallen-verzëkering „Hot Roodo Kruis," van welke zij zich, als er aan verbondon, grooto voorstanders betoon den. Na dit incident bracht een lid van de afdeeling in liet midden, dat hij gaarne zou zien, dat, als in hot vervolg nogmaals vanwege dozo Vcreeniging o?n spreker werd uitgenoodigd, er voor gezorgd werd dat dcr- delijko indringers buiten de deur werden gehouden, waarop do waarnemende voorzitter antwoordde, dat, als liij de bedoeling van dezo hoeren had gekend, hij Jiun nooit het woord gegeven zou hebbon. Toon do hoeren nogmaals wildon begin nen, word do vergadering gesloten, nadat door mr. Van Meerwijk was gewaarschuwd togen oen verzekeringsmaatschappij als „Hot Roodo Kruis". Do heer Van Waveren, van Hillogom, her innerde nog even, in verband nwt hot ge beurd o, do spreuk: „Het zijn niet do slecht ste vruchten, waaraan do wespen knagen." OUDSHOORN. Vrijdagavond a.s. zal hier een bijeenkomst gohouden worden van de afdeeling Alphen cn Omstreken van den. Nederlandschen Protestantenbond, waarin als spreker zal optreden Js. Stcnfert Kroesc, predikant te Rotterdam. NOORDWIJKERHOUT. Hoe gevaarlijk 't is werk voor een mensch door con kind te doen verrichten, bleek uit het volgende: De werkman S. zou een scholpkar lossen. Zijn zoontje, een jongen van acht jaar, mocht helpen het krat uit den wagen las te maken. Waarschijnlijk doordat het kind dit niet vlug genoeg deed, wipte de bak van de kar te vroeg en viel onderstboven op den jongen, die hierdoor vrij ernstig be zeerd werd. Als bijzonderheid meldt men ons, dat de heer P. Drost dezer dagen zijn zilveren huwelijksfeest vierdo met zijn tweede vrouw; ouders van veertien kinderen. RIJP WETERING. Alhier had gisteren de vergadering plaats, uitgeschreven door de afd. Alkemadc van den Ncd. Boeren bond, ter kennismaking met het systeem. Onderlinge ongevallen-verzekering voor land- en tuinbouw, binnen gemeentelijke grenzen. Do voorzitter, de beer Vcrwey, opende met- een toepasselijk woord de vergadering en gaf het woord aan den heer A. van Leeu wen, landbouwer te Leiderdorp, die bereid willig op zich had genomen deze zaak voor de leden der afdeeling en verdere genoo- digden uit te zetten. Spreker begon met te zeggen en ook wel te veronderstellen, dat iedereen er zoo over dacht, dat het bedrijf verplicht is om te zorgen voor dengene, die in het bedrijf een ongeluk krijgt. Nu geldt bij ons, land bouwers, wel algemeen om voor een arbei der te zorgen, wanneer de gevolgen van een hem overkomen ongeval niet lang du ren. maar voor blijvende gevallen is dat voor den eenling te zwaar. Daarom moet men zich vereenigen. Maar hoe en waar? De spreker behandelde nu de verschillende bestaande systemen, om daarna uitvoerig te bespre ken de onderlinge verzekering, opgericht te Leiderdorp, en de geldelijke Yoordeelen daarvan. Voor het geval er ook hier zulk een ver zekering wordt opgericht, gaf hij menigen. nuttigen wenk. Nadat de inleider nog op menige vraag had geantwoord en menige verklaring ook uit reglement en statuten had gegeven, ga ven alle aanwezigen te kennen, dat zij vol komen met het denkbeeld van den spreker sympathiseerden en werd besloten op een eerstvolgende vergadering van den Boeren bond deze zaak nader onder do oogen te zi en- De voorzitter dankte den spreker voor zijn inlichtingen, de leden voor hun op komst en in het bijzonder do afgevaardig den van de verschillende vereenigingen te Roelofarendsveen voor hun tegenwoordig heid cn sloot hierna de vergadering. VOORSCHOTEN. C. Boumeester her dacht gisteren, dat hij vóór 25 jaar in vas ten dienst trad bij den bloemist den heer C. Eggink Sr. Na een hartelijke toespraak van z n patroon overhandigde deze den trouwen ondergeschikte een souvenir, be staande uit een fraai, gouden horloge.. WADDINGSVEEN. Bij Koninklijk be sluit is benoemd tot notaris binnen het arc. Rotterdam, ter standplaats de gemeente Waddingsveen, G. Vos, candidaat-notaris te Utrecht. WASSENAAR. Gisteravond vergader den in het café v. d. Zalm de bloembollen kweekers, om een bespreking te houden over de voorjaarsveiling. Er werden circa 1200 nummers opgegeven, zoodat besloten werd twee veilingen te houden. Als datums werden vastgesteld 30 April en 7 Mei. Tot directeuren werden gekozen de heeren C v. d. Meer en H. Homan en Zonen. Daar notaris L. Broeksmit wegens omstandighe den de veilingen niet best meer kan hou den, werd besloten een uitnoodiging daar toe te richten aan notaris Schoor, te Voor schoten. Heden werd aan den rijksveldwachter D. van den Burg, dc medaille uitgereikt voor trouwe plichtsbetrachting. Is dit feit reeds merkwaardig, omdat de medaille werkelijk door trouwe plichtsbetrachting is verdiend, merkwaardiger is het, dat do medaille juist werd uitgereikt op den dag, waarop v. d. Burg 35 jaar geleden hier als rijksveldwachter in dienst trad. Wij hopen, dat het ceremctaal nog jaren lang do borst mag sieren van den man, die door zijn be zadigd optreden in die reeks van jaren al ler achting verworven heeft. ZEVENHOVEN. Na ccn driejarig ver blijf in onze gemeente zal de gemeente-ge neesheer dr. A. N. Öhr. Beek wegens ge zondheidsredenon vertrekken. Bij Kon. besluit is: lo. met 1 Maart 1910, aan den luitenant-kolonel op non-activiteit M. J. van Hille, van het wapen der inf. cn aan den kapitein van den staf van genoemd wapeii C. Stolk, toegevoegd aan de Per manente militaire spoorwegcommissic, op hun aanvrage, beiden terzako van lichaams gebreken, onder toekenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend 2ol bet bedrag van het pensioen vastge steld voor den luit.-kol. Van Hillo voor noemd, op f 1703 's jaars, en voor den kapt. Stolk, voornoemd, op f 912 's jaars met 15 Maart 1910, benoemd tot commies bij het departement van Justitie, belast met de inspectie van het rijkstucht- en op voedingswezen mr. Th. M. G. Treussart ridder van Rappard. adv., proc. en kan- tonr.-plaatsverv. te Hilversum, en mr. C. Schcltus, adv. en proc. te 's-Gravenhage, tevens secretaris van het Alg. coll. van toe zicht, bijstand en advies voor bet rijkstucht- en opvoedingswezen mr, J. A. de Visser, met 11 Febr. 1910, benoemd tot adjunct-commies bij het dep. van Koloniën; benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Amsterdam mr. L. A. M. Sassen, thans kantonrechter te Weert; tot rechter in de arr.-rechtbank te Utrecht mr, H. Pelinck, thans rechter in de arr.-rechtbank te Win schoten; tot rechter in de arr.-rechtbank te Arnhem jhr. ror. J. A. van dr Doos, thans rechter in de arr.-rechtbank te Ticl; benoemd tot notaris binnen het arr. Alk maar ter standplaats de gemeente Hoorn P. Frijlinck, thans notaris te Enkhuizen. Min. Beschikking. Gesteld ter beschik king van den Gouv.-Gen. van Ncd.-Indiè W. C. van Kuyk, E. van Wosscm, J. Cb. A. Keukenmeester on Oh. E. A. Maitland, om te worden benoemd tot adsp.-ing. bij den post-, telegraaf- en tclephoondienst. N. V. Het Tooneel. MERCADET, Komedie van H. DE BALZAC. Na een uitvoerige bespreking van het stuk, bij vroegere opvoeringen: oenige korto opmerkingen. i Do veronderstelling ligt voor dc hand, dat Do Balzac's eigen omstandighedenhet voortdurend in schulden zitten, oorzaak was van het verschijnen van dit stuk: een komedie welke zoozécr van Balzac's ver deren literairen arbeid verschilt. Kon li ij liet in de werkelijkheid niet doen, in zijn phantasio heeft De Balzao dus met zijn schuldoischcrs een loopje genomen. Dit stuk „Mcrcadet", is als een droom van een door schuldciscliers gefolterd man. Als een droom I Want in den droom ont moeten wo geen ergo tegenkanting, de ge beurtenissen hebben iets onwerkolijlc-gemak- kelijks. En zóó is dezo Mercadet-figuur, die alle schuldoischcrs op vlotte wijze van zich afschuift, dip nimmer werkelijk lijdt, maar lust heeft in zijn welsprekende goochela rijen. En als droom-figuren, zijn de mario netten van dit stuk rond hem, als een 'droom - uitkomst is do onwaarschijnlijke terug komst, op het juiste, 't meest hachelijke mo ment van den rijken firmant Goulard. Het is de droom, het is oen spel van één mensch: Mcrcadet, 1 Togen het goede inzicht van do k ome did zou het zijn, indien do beide vrouwen, ma, ma Morcadot cn Julis do dochter, mooi; zelfstandige personen waren. Juist, zooalfi zij deze rollen geven, zijn zij goed: onzelf, standigo wezentjes, bewegend over 't too-- nool als porcoloinen poppetjes, in beweging; gebracht door Morcadot. En do rij schuldeischerszo zijn lasfcigv geslepen, onverbiddelijk, onkwetsbaar somd voor do scherpste patronen die Mcxcadotj bezit: zijn vader- en echtgonootiliefdo4 Tm slotte windt hij ze ooi den vinger doet liij met ze als ccn spoclscta kat met de muizen. Wanneer eindelijk de boel toch spaalf dreigt to loopon door t; grove leugens wol dan komt do op de vlucht geganoj firmantG oulard. En Mcrcadet, dio voortdurend geschermd, hoeft mot dezen man, staat te kijken nu daar werkelijk de postkoets van Goulard do straat inrijdt, zooals mevrouw Humbert» zou gekeken hebben als er heusch wat ii* haar brandkast was geweest. De armo klork, die naar Julio's hand dong, maar door Papa Mcrcadet van do hand gewezen werd en voorts voor eigen! doeleinden gebruikt, krijgt ten slotte dank zij Goulard Julio. De rol bezetting was dozelfdo als de vöj rigo maal wat do hoofdrollen betreft: Dei la Brivo werd nu door O:\uwcnberg ge geven, Pierguiu door Jan Musch, inplan Is van Pierre Mols, was nu do hoer ICok, klerk bij Mcrcadet. Van den heer Ca uwen borg liob ilc nog niets dan den „Adam" iu liet stuk van. dien naam gezien. De afstand is inderdaad groot van hot Paradijs naar Parijs van Adam naar den' dandy I)e la Brivo. Het kleino accent Vlaamsoh van den heer Cauwcnbcrg heb ik bij Adam niet opgemerkt, nu wol. En, wat wellicht aan Adam vergeven zou zijn, een weinig landelijkheid, het kan er beslist bij eon Do la Brivo niet door. Do 'laai is bij do echte dandy als een edelsteen,- die hij in de handen heeft en zeer bewust hanteert. Hij moge er in zijn affectatie bijzondere glansjes uit willen doen schij nen, hij bogt'ért dit dan zoo, het is liii zijn oogen oen verliooging van effect. Eon dialect daarentegen is als dc grove steen,- te weinig bewerkt. Do rol word overigend goed gespeeld. Ditzelfde valt to zeggen van Jan Musch; Van Kerckhovon was ook weer uitstekend. Was het niet do 3do maal dat Morcadot' hier ging? Dan was do zaal goed. bezet. Do H. Ken licrttelllngnoord. Naar ons uit Amsterdam gemeld wordt, zijn in dc laatstgehouden bestuursvergade ring der Weldadigheidsvereei\iging Trein 8.23 H. IJ.-S.-M., welke ook door dr. J. G. Olivier, eerc-lid en medisch adviseur der vcreeniging, werd bijgewoond, de plannen en teckenjngen voor het herstellingsoord, ontworpen door den architect den heer Adr. Hoen, behandeld en goedgekeurd eU besloten, in do maand Maart a. s. tot do openbare aanbesteding daarvan over to gaan, welke tijdig zal worden aangekon digd. Verder werd besloten nogmaals een drin gend beroep te doen op de offervaardig heid van de vele weldenkendcn in den lande om de nog ontbrekende slechts 9000 bijeen te krijgen, opdat ook 't zick-zwakko kind van den kiemen burgerman, hoewel niet behoorend tot de onvermogenden, doch dio uit eigen middelen nimmer zijn kind kan uitzenden, eenigen tijd in bet herstel lingsoord der verecniging tot verkrijging of versterking zijner gezondheid kan wor den opgenomen. Innig dankbaar werd melding gemaakb van de vele giften, die do laatste maanded weeier waren ingekomen: het couponfonda (roode counons) voor Amsterdam, waar men einde December mede begonnen was, leverde tot heden, ruim 2100 op, bijeen gebracht door ongeveer 1600 weldenken- den, terwijl np de blauwe coupons eenigo maanden geleden den hoogst oangeslage- nen toegezonden ruim f 4500 weïd ontvan gen. Geklaagd werd dat hot busjesfonds er niet op vooruit gaat, omdat het publiek do busjes steeds minder gedenkt. Met genoe gen werd er op gewezen dat het ledenaan tal vermeerdert (5 leden hebben collectief het recht een kind ter uitzending voor to dragen) evenals dat der donateurs. Penningmeester van ,,8.23'' is do beer L. van Weeren, N Z. Voorburgwal 262. net secretariaat it gevestigd Damstraat 19, kamer 21. Teleffr&fiaeh weerbericht, aar waarnemingan in dan morgon vaa 15 Febr. Madtgtdttld door het Kon. Ned. Vfeteer. lastitaaft te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.0 to Horte; laagste 723.2 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 16 Febr.1 Meest krachtige, tijdelijk stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijken wind. Zwaar bewolkte of betrokken lucht. Regenbuien* Zachter temperatuur.

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1