N°. 15328 Dinisdas 8 FebruarL A0. 1910. $eze fèourant wordt dagelijks, met aitzoadering van (Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Middenstands-Enquête. Uit de „Staatscourant". LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /"0.17£. Qrootere letters naar plaatsniimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oenta; per 3 maanden I l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post1.65. Onz© handeldrijvende en industrieel© Middenstand doorleeft tegenwoordig een belangrijken tijd. Lang sluimerend geble ven, heeft de Middenstandsbeweging eedert 1901 óch met groote kracht ontwik keld. De organisatie is toegenomen. Ver schillende congressen hebben eenheid en verband gebracht. Nog versch ligt in het geheugen de Middenstandstentoon^telling van verleden jaar. Geen wonder dat zoo doende de aandacht der Regeer in g op deze beweging viel. De middenstand is wel eens genoemd de ïuggegraat van ons volk. Welnu, dan heeft de Staat er belang bij, dien ruggegraat alles uit den weg te ruimen wat haar ge- aonden groei kan schaden. Het is hier de jplaat-8 niet uitvoerig in tc gaan op alles ,wat de Middenstand wel anders zou willen hebben. Er wordt geklaagd over oneerlijke concurrentie, zoogenaamde uitverkoopen, en over de kwestie van het crediet-verlee- n,en. Wij noemen slechts enkele bezwaren. Ieder middenstander kent ze. De Regeering begreep dat 't wenschelijk Werd in te grijpen. Zij benoemde in 1904 een Staate-Commissie om haar van advies te dienen. Om deze omvangrijke taak naar behooren te kunnen vervullen, werd op advies dezer Staatscommissie in 1908 een bijzondere commissie benoemd om een on derzoek (enquête) in te stellen naar den toestand van den Middenstand thans, naar die groep van bedrijven die niet uitsluitend tot de groot-industrie of groothandel be hooren, vooral naar den toestand der ondernemers, die geacht kunnen worden tot den middenstand te behooren. Voor elk be drijf wordt een apart onderzoek ingesteld. (Uitteraard ia dit onderzoek natuurlijk zeer ;omvangrijk. Deze enquête strekt zich over het ge- heele land uit naar een van te voren opge maakt plan. Onze stad behoort tot die plaatsen waar het onderzoek bijzonder vol ledig zal zijn en in zooverre hangt natuur lijk van het hier uitgebrachte rapport veel af. In hoofdtrekken gaat het onderzoek op deze wijze dat aan iederen middenstander Vi agenlijsten worden gezonden, die daarna tot een beredeneerd verslag worden ver- twerkt. Als sub-commissie te Leiden voor deze enquête zijn benoemd de heeren mr. P. E. Briët, (voorzitter), 0. Th. Breebaart, A. Couvée PJzn., J. H. Ja-nsse, W. J. Mar- tinot, J. Roodenburg, W. van Rossum du Chattel, A. L de Vlieger (leden) en mr. U. Draaijer (secretaris). Alvorens de eigenlijke enquête begint, zal eerst een bijeenkomst plaats hebben, waartoe alle Middenstanders worden uitge nodigd en waar mr. A. baron van Wijn bergen, voorzitter van de Ilde afd. van de Btaats-Commissie voor de Middenstands- Enquête, een en ander nader zal inleiden ten toelichten. Deze bijeenkomst is vastge steld op Donderdag 24 Februari. Het hoeft geen betoog dat het welslagen van deze enquête hoofdzakelijk afhangt vai\ de ernstige medewerking der Midden standers zelf. De Regeering wenscht den toestand te kennen, om haar wettelijke maatregelen te kunnen ontwerpen en ze aan de Sta ten-Generaal voor te leggen- Slaagt deze enquête niet, dan zal het Mid- denstands-VTaagstuk waarschijnlijk voor zeer langen tijd van de baan zijn. Ieders medewerking is dus wen^cbelijk en noodig, ;ook en vooral in zijn eigen belang. D. Leiden, 8 Februari. Bij Kon. besluit is de heer F. A. Ver- »ter van Wulverhorst, administrateur van fs Rijks Museum van Natuurlijke Historie te (Leiden, benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Benoemd tot kantonreohter te Rotterdam (tweede kanton), mr H. M. G. Kloppen burg, thans kantonreohter te Leiden. Met ingang van 15 Februari 1910, be noemd tot voorzitter van den Raad van Be roep voor de Vermogensbelasting te Leiden en van dien voor de Personeel© Belasting j&ldaar, mr. H. Krabbe, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. De koning van Saksen heeft aan prof. 'dr. A .W. Nieuwenhuis te Leiden het rid derkruis 1ste klasse geschonken van de Ko ninklijke Saksische AJbrecht-orde. De gisten vond in het Leidsche VolkB- buis gehouden heldere, boeiende voor dracht van mr. O. Th. van Deventer, toege licht met buitengemeen fraai© en met groo te zorg gekozen lichtbeelden, werd door feen vrij talrijk publiek in groote stilt© aan gehoord. Eenvoud en aanschouwelijkheid brachten al het medegedeelde binnen bereik van èen ieder. Indië, voornamelijk r!Amhonf is het pohliek nader gekomen en veler vage, slecht omlijnde voorstellingen, zullen helderheid en begrenzing ontvangen hebben. Als een ieder zóó spreken kon! Zooals wij reeds meldden houdt de Dienstbodenbond op 13 Februari a.e. haar jaarvergadering te Leiden, Middelweg 23. Daar zal o.a. aan de orde komen een voor stel ter vergrooting van het bondsorgaan „Ons Streven." Uit het jaarverslag blijkt dat het ledental in 1909 niet steeg. De af deeling Leeuwarden werd opgeheven, te Schiedam werd echter een nieuwe af deeling opgericht. De inkomsten bedroegen f 638.46, de uitgaven f 356.67£. Er is een batig slot van f 276.6&£ Volgens het ,.N. v. d. D" moet ten stadhuire van Amsterdam het denkbeeld worden overwogen om de twee perbeelen op de Keizersgracht bij het Molenpad, waarin thans nog de kantoren van de gas fabrieken gevestigd zijn, na de overbren ging dier bureaux naar het voormalig Dia conie-weeshuis aan den Binnen-Amstel, in te richten tot burgemeesters woning. Te Soest is overleden de heer P. Hart man, sedert 1898 lid van de Prov. Staten van Utrecht voor het district Amersfoort. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd t-ot pastoor te Bleiswijk den weleerw. heer A. Vinkensteyn; tot pastoor te Muiden den weleerw. heer J. J. Mes, kapelaan te Alkmaar (H. Laurentius); tot pastoor te Schoonhoven den weleerw. heer W. C. O. Alber8 en tot pastoor te Am sterdam (H. Bonifacius) den weleerw. heer C. H. Bramlage. Reuter seint uit Parijs: De Academie van Wetenschappen heeft den natuur- en scheikundige prof. dr. J. D. van der Waals Jr. (te Amsterdam) benoemd tot buiten- landsch lid (een nieuwe instelling.) De heer C. Bosman van Oud-Karspel te 's-Gravenhage, die sedert geruimen tijd in het Oosten reist en thans te Assuan (Egypte) tydelijk verblijf houdt, verzoekt mede te deelen, dat hij eerst 28 Januari 1910 van ter zijde de publieke emissie van de Credietbank „Die Haghe" van een half millioen gulden schuldbrieven vernam. Daar hij door de directie of commissaris sen in het geheel niet van deze zaak mede- deeling had ontvangen of zijn toestemming hiervoor was gevraagd geworden, heeft hij zijn ontslag als commissaris dier Bank ge nomen. Hot vraagstuk, dab èn uit den raad van Amsterdam èn uit den boezem der burgerij celf is aan de orde gesteld, het vraagstuk van de stichting van een waar dig en zetel voor het gemeentebestuur, heeft het on derwerp uitgemaakt van ernstige bespre kingen bij B. en Ws. Onder de erkenning hunnerzijds, dat de toestand gelijk hij thans is, bezwaarlijk kan voortduren, maar tevens van de moeilijk heid eener rationeele oplossing van bet probleem, zullen B. en Ws. een voorstel doen tot het instellen van een commissie van onderzoek onder voorzitterschap van den directeur van P. W. en welke voorts zal bestaan uit drie architecten en een ar cheoloog. Voor dit onderzoek wenscben B. en Ws, een krediet van f 5000 beschikbaar te stellen. Uit Utrecht schrijft men a«ji het „Vad.": Er schijnt nu toch eindelijk een einde te komen aan de misère met de lijn Gouda Schoonhoven, De Maatschappij tot ExpL van Staats spoorwegen heeft thans aan de regeering doen weten, dat zij bereid is de- exploitatie van de lijn op zich te nemen. Zij berekende, dat de exploitatie van de lijn haar zal kosten pLm. f 50,000, dat door haar aan bruto ontvangsten zal worden ver kregen een bedrag van pl.m. f 30,000, en stelt het volgende voor: De regeering betaalt aan de S.S. het ver schil tusscheai exploitatiekosten en bruto ont vangsten, verminderd met J maal f 30,000, zijnde het bedrag, dat de Mij. denkt, dat ten goede zal komen aan haar hoofdlijnen. Mocht echter meer worden ontvangen dft.n de geraamde exploitatiekosten bedra gen, dan zal 25 pet van dit meerdere be drag aan het rijk worden afgedragen. Op de lijn cal gebruikt worden het type van materieel, zoo ils het thans loopt op de lijn Den HaagScheveningen. Het traject lang 17£ K.M., zal in 40 mi nuten worden afgelegd en voor aansluiting op de treinen te Gouda speciaal op die in de richtingRotterdam zal worden oorg gedragen. Dr. P. H. Roessingh, lid der Tweede Kamer voor het district Emm en, bereikte heden den 70-jarigen leeftijd. De gewone audiënties vr.n de ministers van landbouw, nijverheid en handel en van marine zullen reep. Woensdag 9 en Vrijdag 11 dezer niet plaats hebben. AARLANDERVEEN L-z. hi de Gër, Kerk alhier zal de vierde !Winterlezing, uitgeschreven door de Ger. Jongelingsverr edging ^Samuel"; gehëu^gn warden Öofig. ds. J. Douma, van Leiden, over het on derwerp: „De profeet Jeremia", pp Don derdagavond 10 Februari. ALPHEN. De heer J. F. v. d. Ven wordt met 1 April verplaatst naar het te legraafkantoor te Amsterdam. Mej. Jansen, onderwijzeres aan de Chr. School in wijk Hoorn, is benoemd als zoodanig aan de Chr. School te Pynacker. KATWIJK-AAN-ZEE. Bij de begrafenis van >W. v. «d. M., gistermiddag, alhier, werden op de begraafplaats door den heer Voorhoeve, uit Den Haag, en iemand uit Rotterdam, traktaatjes verspreid, waarbij zulk een tumult ontstond, dat politie tus- schenbeide moest treden. LISSE. Het bouwen van zes bloembol- lenschuren, met overdekte pakplaats, kan toor met bovenwoning, enz., voor rekening van de firma M. Veldhuizen van Zanten en Zonen, is opgedragen aan den heer Bert van der Zaal, aJhier. Vanwege de af deeling Lisse van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur zal Donderdag 10 Februari a. s., als spreker optreden, de heer J. Beumer, van Sassenheim, met het onderwerp„Ziek ten en beschadigingen aan bolgewassen." Vanwege diezelfde Vereeniging zal Maandag 14 Februari a. s. mr. J. C. L. van Meerwijk een uiteenzetting geven over de Tuinbouw-Onderlinge. Het eerste jaarfeest van de jongelings- vereeniging „Obadja" zal worden gehou den Donderdag 14 Februari a. s. NOORD WIJK. Voor Gedep. Staten van Zuid-Holland is gisteren behandeld een herhaald verzoek van den heer O. J. L. ~n der Meer, bloemkweeker alhier, om het Boerenburgerlaantje van don legger der wegen en voetpaden dier gemeente af ce voeren. Het thans gedaan verzoek om afvoering van bedoeld laantje van den legger, ver schilde van cm dergelijk in 1892 afgewe zen verzoek hierin, dat er nu bij aange boden wordt een anderen (met puin ver harden) weg in de plaats te ttellen van dat laantje (than?, een zandweg), ongeveer evenwijdig daarmede loopend©, doch welke nieuwe weg 232 meter langer zal zijn. er- schillende belanghebbenden kwamen in ver- zet. De raad dezer gemeente en de provin ciale hoofdingenieur adviseerden ongun stig. De beslissing van Ged. Staten volgt la ter. NOORDWIJKERHOUT. Werd Don derdagavond de uitvoering van „De Echo der Duinen" bijgewoond door een talrijk publiek, gisteravond was de toeloop van be langstellenden zóó groot, dat de ruime zaal van „Het Wapen van Noordwijkerhout" te klein bleek, om allen te bevatten. Velen moesten wegens gebrek aan plaatsruimte worden teruggezonden en bij den ingang werden door de volte ruiten ingedrukt. Voor de leden der „Echo" is deze be langstelling aanmoedigend. SASSENHEIM. Als bewijs hoe de bloembollen zich ontwikkelen, diene, dat de narcis van Sion op verscheidene plaat sen reeds in knop staat. Bij T. D. Ciggaar, alhier, zijn vijf kippen gestolen. Van den dader nog geen spoor. Gisteravond heeft de gymnastiek- en scherm vereeniging „Sparta", onder leiding van den heer B. Asselman, in de zaal van „Het Bruine Paard," een uitvoering gegeven. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met een welkom aan de aanwezigen had ge opend, werd de Vereeniging aan het pu bliek voorgesteld, waarna de leden in ver schillende oefeningen toonden, waartoe zij in staat waren. En dat viel lang niet tegen, 't Verheugt me, te kunnen melden, dat de Vereeniging er goed op is vooruit gegaan. Sommige nummers werden zelfs kranig uitgevoerd. Nummer drie, hoog- relc voor adspiranten, viel uitstekend in den smaak. De „standen" waren mooi en wer den netjes uitgevoerd. Ook aan de ringen werd flink gewerkt. Voor afwisseling ver gastten de heer Hellmann en een juffrouw ons op keurige voordrachten. De heer Hell mann was hier reeds bekend en goed be- bekend. Hij toonde ook dezen avond weer, dat hjj de kunst verstaat de mcnschen eens hartelijk te doen lachen. De juffrouw, hoewel nog nooit hier op getreden, maakte direct een uitstekenden indruk. En alleen, èn samen met den heer Hellman, maakte ze een flink figuur. Als Sparta" zoo blijft doorgaan, zullen liaar uitvoeringen steeds moer in den smaak1 vallen. VOORSCHOTEN. Onder voorzitter schap van den heer W Lekkerkerker hield de afdeeling Voorschoten van de „Ver eeniging tot bevordering van de Pluimvee- en Tamme-Konijnenteelt in Nederland" (V. P. N.) haar jaarvergadering in hotel Deur- loo, die door 63 leden bezocht was. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en constateerde tevens, dat de afdeeling m bloei krachtig vooruitgaat. Jos. Rutten, las daarna de notulen voor en het jaarverslag, waaraan wij het volgende ontleenen. Niet minder dan 83,642 eieren zijn in het afgeloopen vereenigingsjaar verhan deld; voorts 857 kippen, duiven eai konij nen. Het ledental klom van 73 tot 83. Daarna deed de heer Rutten rekening en verantwoording van de geldmiddelen. Het voordcelig saldo bedraagt dit jaar f 18.541/*- De rekening werd, na onderzoek door de heeren J. Steeneveld en Veldhorst, in orde bevonden en den secretaris-penningmeester dank gebracht voor het gehouden beheer. Aan de orde was nu verkiezing van drie be stuursleden, wegens het periodiek aftreden der heeren P. Hooymans, L. Veenendaal en Jos. Rutten. Met groote meerderheid,' werden alle heeren herkozen. De vergadering besloot hierna tot het aanschaffen van een rammelaar, tot bevor dering en veredeling van de tamme-konij- nenteelt. De voorzitter deelde mee, dat de Vereeniging in de gelegenheid is, een „Vlaamsche reus" aan te schaffen voor den dvielen prijs van f 5. Het dekgeld zal voor leden 5 ets. bedragen, terwijl niet-leden! buitengesloten zullen worden. Twee leden verklaren zich bereid, den rammelaar bij hen te laten statiormeeren. De heer J. Lamboo wil bij inschrijving het konijn alleen voor het dekgeld onderhouden: hem wordt dus de plaatsing opgedragen. Het volgende punt vormde de bespreking om- trent de wenschelijkheid van het houden eener kal veren vei ling. De voorzitter her innerde er aan, dat te Wassenaar verleden week de eerste kalverenveiling gehouden is. Enkele bestuursleden zijn de meening toe gedaan, dat een nuchtere-kalverenveiling ook hier op haar plaats is. Dë vraag is maar: zijn er boeren genoeg, die hun nuch tere kalveren er heen zullen zenden? Hot voornemen is, om dc onkosten van het vei len te verhalen op de koopers en niet op de verkoopers. De voorzitter meent dus, dat de bezwaren er tegen niet groot zullen zijn. Het bestuur stelt tevens voor om de kalve renveiling 1 of ll/j uur na de Wassenaar- sche veiling te doen plaats hebben. Dat is gemakkelijk voor de opkoopers uit Leiden en «andere gemeenten. Vier-en-twintig leden, die tevens veehou der zijn, willen hun kalveren naar de vei ling zenden. De Voorzitter concludeert 'daaruit, dat er dus alles voor te zeggen is, een kalverenveiling op te richten. Hij zegt, dal het aantal de. verwachting sterk over troffen heeft. De vergadering nam thans het besluit een dergelijke veiling op te richten. Reeds a. s. Woensdag zal de eerste gehouden worden in den stal van den heer Deurloo. Aan de orde was nu de verloting, „het glanspunt van den avond, zooals de voor zitter opmerkte. De uitslag was: 1ste prijs, 4 jonge hennen met haan, A. Dijkman; 2de, 2 jonge hennen, Vivecn; 3de, Leg- homhaan, C. C. Brcukink; 4de, Orping- tonhaan, G. Veldhorst; 5de, Blauwe .Wee- ncr, G. van Santen; 6de idem, J. Jansen; 7de prijs jong hazercuskonijn, C. Dijkman. Bovendien vallen 10 kleine prijzen (elk van 5 nesteieren) aan verschillende leden ten deel. Drie leden, die de meeste eieren op de veiling brachten, verwierven "geldprij zen den lsten prijs, met 10,107 eieren per jaar. verkreeg de heer J. de Groot. Nadat verschillende leden nog van de gelegenheid hadden gebruik gemaakt om gratis een boekje te krijgen over: „Hoen ders, hun verzorging en voortteling", sloot de heer Lekkerkerker de vergadering met een woord van dank voor de trouwe op komst. Omtrent de tweede opvoering van „Pierre.'de Galeiboef" door de vereeniging „Nut en Genoegen" kunnen wij nader be richten, «dat de toeloop zóó groot was, dat tientallen moesten afgewezen worden en velen zich met een staanplaatsje ver genoegden. Dat mag eerst succes heeten! Voor het departement „Voorschoten" van 'de „Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen" zal dr. J. Moll van Charante Zaterdagavond in ;,Htet Wapen van Voor schoten" een voordracht houden over: „vloeibare lucht"; toegelicht door proeven. Waar het hier een der meest interessante onderwerpen betreft op het ruime gebied der natuurkundige wetenschap, zal het ze ker aan groote belangstelling van de zijde 'der Nutsleden niet ontbreken. Hierbij komt nog, dat de lezing gehou den wordt door een wetenschappelijk ge vormd man als de heer Moll van Cha rante. Niet-leden hebben toegang tegen het be talen van ëntrée. Voor bijzonderheden zie men 'de advertentie in dit nummer van het „Leidsch Dagblad." VOORHOUT. De wilde koe, die in 'een weiland vluchtte, is Later -op den avond in een strik gevangen en aan palen vast gebonden. Na geschoten te zijn, werd het beest zóó woest, dat het zich losrukte en met palen en al weder den weg op rende naar Rijnsburg. Thans loopt het verschrik te dier, naar men zegt, in „de Klei", on der Noord wijk, waar ffljèa het den kogel gewea- WASSENAAR. De gelegenheid, dat dc werklieden aan dc R.-K. Meisjesschool het middagmaal gebruikten, namen eenige jon gens te baat, om met een ka»- te gaan rijden. Onder het rijden zou er een op de kar springen, hij sprong mis en kwam met een been onder den wagen terecht. Nadat de eerw. Zusters een voorloopig verband gelegd hadden, werd de jongen door een der werklieden naar den dokter gedragen. De heer L. R. had de goedheid paard en wagen beschikbaar te stellen, om het kind, dat ver buiten het dorp woont, huiswaarts te brengen. WARMOND. Gisteravond gaf de" „Har monie van .Warmond," pnder directie van den heer J. Noordanus, in „De Zon" haar laatste uitvoering in «dit seizoen voor haar leden en genoodigden. Het muziekgedcelte van het program werd met succes uitge voerd. Ook onder dezen directeur blijft de Harmonie haar ouden roem handhaven. Eenige leerlingen of adspirant werkende leden zullen bjj een volgende uitvoering het gezelschap weer vermeerderen. Daartoe doen èn directeur èn leerlingen hun uiter ste best. Na de pauze kreeg de afdeeling Tooneel haar beurt. Opgevoerd werden: „Een vree- selijkc Moordgeschiedenis," kluchtspel in éón bedrijf; „daarna „Revue Artistique", komische scène met zang. Beide stukjes werden goed gespeeld. Vooral het laatste had groot succes; het was het glanspunt van den avond. Speciaal moet hier ge noemd worden degene, die de rol van Flipje, theaterbediendc, vertolkte; zijn spel was meesterlijk. Ten slotte kregen wij nog een voordracht te hooren, en wel „Terug van de Soldaten", welke ook zeer goed: werd voorgedragen. Een woord van dank' aan den regisseur en grimeur, den heer C. M., is hier zeker op zijn plaats. Hij is de ziel van de afdce-' ling Tooneel, en liet succes is grootendeels aan hem te danken. Maar ook de mede-' werkende leden deden him uiterste best, en dat het gewaardeerd werd toonde het ap plaus. ZEGVELD. Als bijzonderheid kan wor-, den medegedeeld, dat de heer J. Brck,< die alhier op ruim 78-jarigen Iocftjjd is overleden, zijn gansche leven in dezelfde? woning heeft doorgebracht. ZOETERWOUDE. De R.-K. t-ooneolver- ecniging „Ons Genoegen," govcetigd te Zoeter wonde Rijndijk gaf gisteravond een uitvoering in t o „Ik leer nog." De* zaal was eivol. Zeker wae dit voor oen groot deel toe te schrijven, aan het mooie doel, dat met dezen avond beoogd werd, namelijk de opbrengst ten bate be doen strekkon van het ziekenfonds „Steunt Elkaar", gevestigd te Leiderdorp en te Zooterwoude. De burgemeester had gehoor gegeven aan de uitnood iging der Vereeniging on was go- ruimen tijd aanwezig. De burgeinoeetor waa van oordeel, dat, waar het ditmaal een liefdadigheidswerk betrof, hij niet kon en mocht nalaten zijn steun te verleencn. Hij sprak dit uit cn voegde er bij don wonsch,. dat beide Vereenigingen in groei en bloei zouden toenemen. Het programma werd uitelekend afge werkt. Er werd voortdurend geapplaudis seerd. Den tooneolkappor, den heer Pijl, en den pianist den heer Vendorbos, beiden uit Leiden, komt voor het welslagen van dezen avonds veel lof toe. Te ruim half één doe nachts was het pro gram afgewerkt en gingen do meeste bezoe kers vergenoegd naar huis. Eenige jongelui wachtten nog 't sluitingsuur af en vermaak ten zich met diansen en springen. De oollecte, gedurende de uitvoering ge houden, oveneens ten bate van „Steunt El kaar," bracht f 8.50 op. ,Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau, mr. J. H. Boudowijnse, te 's-Gravenhage, secretaris van de bij Kon. besluit van 17 Januari ont bonden Staatscommissie, ingesteld bij Kon. besluit van 29 Mei 1906, ten einde een on derzoek in te stellen omtrent de dienstvoor- w aar don van het personeel, werkz««am in het intercommunaal tramwegbedrijf, het vereenvoudigd locaal spoorwegbedrijf daar onder begrepen! lo. aan den kapitein-luit. t. z. K. 3. Kar- seboora wegens ongeschiktheid voor de vor- dere waarneming van den mil. dienst ten gevolge van lichaamsgebreken, met 10 dezer eervol ontslag uit den zeedienst verte" 1 on der toekenning van pensioen en het bedrag van hot pensioen bepaald op f 2559 's jaars; 2o. zijn met ingang van 16 Februari a.s. bevorderdtot kapitein-luitenant ter zeo le kl. G. K. graaf van Hogondorp, en tot luit. ter zee lo kl., de luits. ter zee 2e kl., A. L. Boeser e«n A. M. Kan; is benoemd tot leeraar aan de It. H. B. S. te Sappenneer E. A. Lösener met gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de R. H. B. 8. tc Veendam; ontbonden de Staatscommissie van En quête omtrent het Tramwegpersoneel in-

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1