N°. 15323 Woensdag 2 FebruarL A0. 1910. (§eze i§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant". FEUILLETON. Het Huwelijk van den Prins. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DKR ADVERTENTIEN: Van 18 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f0.17|. Gxootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentien van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het inoasBeeren wordt/"0.05 berekend. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn. 1.30. Franco per poBt1.65. Hinderwet. Burgemeosior en Wethouders van Leiden; Gezien, het adres van het Bestuur der Practische Ambachtsschool, houdende ver zoek om vergunning tot het plaatsen en in werking stellen van een electromotor van 6.5 p.k. tot het in beweging brengen van ijzerbewerkings werktuigen in peroeel Gaagweg 4, kad. sectie Al. no. 2440; Gelet Oi- de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat ge noemd verzoek, met de bijlagen, op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Woensdag 16 Februari aanst. des voormiddags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd ziin zij, die niet overeenkomstig art. 7-der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le iden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, W eth. Lo-Burgemeester- VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 2 Februari 1910, Directe Elelaatingen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe belastingen alhier is ter hand gesteld het kohier der Personeele belasting No. 20 van den dienst 1909, executoir ver klaard 31 Januari en herinnert voorts belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoemd, 'J. A. VAN HAMEL, Weth. loco-Burgem. Leiden, 1 Fobraari 1910. Leiden, 2 Februari. voor de benoeming van een leeraar in de aardrijkskunde aan de Hoogere Jur- gerschool voor Jongens, alhier, ter voorzie ning in de vacature ontstaan door het ver leend eervol ontslag aan den heer C. J. Leendertz, staan op de den gemeenteraad aangeboden aanbevelingslijst de heeren: lo. Ch. F. H. Dumont, oud-kapitein der inf. van het Ned.-Indische leger, te Oegstgeest; 2o. H. Polvliet, leeraar aan het gymnasium te Winschoten. Voorgesteld wordt overeenkomstig het- advies van de Commissie van Toezicht en van den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, de benoeming voorloopig slechts voor cén jaar te doen. Blijkens het heden door ons ontvangen elfde jaarverslag van de vereoniging tot Christelijke Wijkverpleging „Phebe", te Leiden, is er in den kring eenige verande ring gekomen. De hoop, in het verslag over 1908 uitgesproken, dat de opvolger van ds. De Hoest diens plaats zou innemen, is niet verwezenlijkt. Evenwel; de kring is toch uitgebreid. De eebtgenoote van den wijk- dokter, die op zoo aangename prettige wijze met zijn arbeid doende is, mevr. E. Tim mermansVan der Goes, nam de plaats in van mej. De Hoest. Zuster Johanna Siegmann is afgelost door een oude bekende, zuster Grietje Weering, die altijd gaarne in Leiden was en zich er in verheugde haar oude arbeidsveld weer te mogen ingaan. En dit beteekent veel, omdat het grootste deel van den arbeid op de sohouders van de zuster ligt en er zoo veel afhangt van de opgewektheid, waar mede de arbeid gedaan wordt. Do verwachting, voor de Meisjesvereeni- ging in het vorige verslag uitgesproken, is niet beschaamd. Onder leiding van de be stuursleden möj AL Brass en H. W. M Bpiecker en de dames O. Goddijn en A. Homberg is zij gegroeid tot een kring van 30 meisjes, die ijverig arbeiden. De resul taten waren te zien met de uitreiking van kleederen en levensmiddelen, die na de Kerstfeestviering op 21 Dec. gehouden werd. De geldmiddelen veroorzaken minder zorg dan het vorige jaar. Door zuinig huis houden, nieuwen steun en ook door de om standigheid, dat het „Groene Kruis" in het gebouw der vereeniging ruimte huurde voor de berging van verpleeiDgsartikclen, is het saldo 1908 a 385 85 geklommen tot f 427.81, een vooruitgang aldus van f 41.96. Verder stelt het bestuur met dank aan degenen, die aan dezen tak van den arbeid steun boden, het zeer op prijs mede te dee- len, dat voor de uitreiking van melk en eieren het zeker niet kleine bedrag van f 280.06 gebruikt werd. Het dankt verder allenp die de vereeniging hielpen, die steunden met contributie of bij dragen voor de uitreiking van levensmid delen, kleederen, enz., met name de firma De Heijder Co., die het bestuur ook dit jaar weer zoo ruim bedao'ifc. De ondervinding, in 19C9 opgedaan zoo eindigt het bestuur, geeft ons moed voor 1910. „Het zaad gaat op en wast". Dat is do wet in het rijk Gods, dat ook wij door onzen arbeid wensehen te bouwen in onze stad. Het bestuur bestaat tliaDs uit ds. J. W Brass, Voorzitter, mej. H. W. M. Spiecv-r, waarn. secretaresse; mej. M. Brass, Pen- ningmeesteresse; mevr. A KortHartge- rink; mevr. E Timmermansvan der Goes. Met 1 Maart wordt verplaatst de klerg; der posterijen en telegraphic 1ste kl. H. Schutter, van Leiden (telegraafkantoo-) naar Amsterdam (telegraafkantoor). De 1ste luit.-kwartiermeester E. A. van Wely, van het korps mariniers, is ge plaatst bij de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Gistermiddag omstreeks vier uren is de Zeereerw. heer C. W. Kortekaas pastoor te Bleiswijk, overleden. Geboren in 1860 en in 1888 priester go- wijd, was pastoor Kortekaas lange jaren kapelaan der parochie van O. L. Vr. Ro zenkrans en den H. Dominicua aan het Spaarne te Haarlem in welke parochie door zijn bemoeiingen e n nieuwe kerk werd gebouwd. Pastoor Kortekaas was een volijverig priester, die nooit arbeid of moeite schroom de. Ofschoon eerst sedert 1907 als pastoor te Bleiswijk werkzaam, had hij ook daar door zijn ijver en toewijding aller harten gewonnen. Bleiswijk zal pastoor Kortekaas nooit vergeten. - Tot regeerings-oommissaria bij de naam- looze vennootschap Zeehaven en Kolensta tion Sabang te Amsterdam is benoemd de heer J. Th. Viehoff, administrateur bij het ministerio van Koloniën. Dr. Grisanti, de gemachtigde van Ve nezuela, is weder aangekomen te 's-Gra ve ullage met zijn secretaris. Zijn terugkomst beeft geen betrekking op de voortzetting der onderhandeling »n over de Venefcolaanacbe kwestie tusschen Nederland en de republiek, doch staat in verband met de voorbereiding der behan deling voor het arbitragehof van een ge ding tusschen Amerika en Venezuela over de vordering van een stoombootmaatech ap. pij. Gisteren zijn te dezer zake voor het h>f door partijen de memoriën gewisseld. Bij de Geref. Gèm. te Iersokc m be roepen ds. T. Sap, van Gouda. Beroepen is bij ds NocL-Herv. Gem te Waddingsveen da. B. van der Wal, te Has selt. Naar vernomen wordt, houdt de on gesteldheid van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel, den heer Tal- ma, verband met een liohte oogontsteking, waardoor Z.Exc. verhinderd wordt op dit oogenblik zijn werkzaamheden te verrich ten, welke de Minister echter, naar men hoopt, binnen korten tijd aal kunnen her vatten. Hr. Ms. pantsersohip „Tromp", onder bevel van kapt. t. x. J. W. Termijtelen, is 1 dezer van Port Said vertrokken. Do gewone audiënties van de ministers van buitonlandsche zaken en van water staat zullen op Vrijdag 4 dezer niet plaats hebben. ALPHEN. In de zaal van hotel „St.- Joris" gaf gisteravond dï Harmonie „Beet hoven" een soirée amusante. Er waren niet zooveel doDateura aanwezig als vorige jaren. Toch was het een gezellige avond. Dc zaal was met vlaggendoek versierd; op een verhevenheid hadden de leden der Vereeni ging plaats genomen, die, geleid door hun directeur, den heer A. J. Marka, een zestal muzieknummers lieten hooren. Allo vielen, naar het applaudisseeren te merken, in den smaak der aanwezigen, inzonderheid da „Türkisehe Schaarwache." Dit kleine toon stuk duidde aan bet aankomen, het voorbij trekken en het. zich verwijderen der muziik naar de parade. Het afspelen der stukken nam reeds een groot deel van den avond ia beslag, waarna, na een korte pauze een leuk blijspel in drie bedrijven^ werd opge voerd, getiteld: „Een grootc nul". De be handeling van dit spel had plaats te Ber lijn in den tegenwoordigen tijd. Alle spe lers waren gekostumeerd en vervulden goed hun rol. Het bal, dat hierop volgde, werd afgewisseld door humoristische voordrach ten, o. a. „Twee slachtoffers der Woning- vet" en „Kermispret van Hannes en Trijn". De pantomime, waaraan een aantal heeren deelnamen, wekte den lachlust op. Docli aan alle 'begin is een einde, zoo ook hier, de tijd was, met het afwisselend pro gramma, snel voorbijgegaan en ieder ging voldaan huiswaarts. NOORDWTJK. De burgemeester heeft, met het oog op de veiligheid in het hand haven der orde, bijzondere maatregelen ge. troffen bij het geren van uitvoeringen. Hij heeft als zijn wensch te kennen gegeven, dat er een breed middelpad door do zaal open blijve. Verder beeft hij bepaald, dat achter in de zaal en ook bij de uitgangen eenige ruimte moet blijven, die niet benut mag worden voor „staanplaatsen". Het is zijn wensch, dat er alleen maar „zitplaat sen" zijn, aoodat geen sprake meer kan wezen van „meer kaarten vorkoohb dan er plaatsen zijn." Wij juichen deze maatregelen ten zeerste toe. Reeds gisteravond bij de uitvoering in ,,'t Fortuin" kon men de goede gevolgen er van Óen. Heden, 2 Februari, herdenkt onze dorpsgenoot, de heer G. BemeLman, den dag, waarop hij vóór 25 jaar werd aange steld en in functie trad als organist in de Sint-Jeroenskerk. Sedert dien heeft hij met ijver en toewijding zijn dikwijls niet gemakkelijke taak vervuld. Men bedenke, dat vaak op gewone werkdagen zijn dienst als organist gevraagd werd; toch was hij altijd present. We vertrouwen, dat het den reeds grijzenden jubilaris op dezen dag niet aan bb'jken van belangstelling en waardeering zal ontbreken. NIEUWKOOP. Naar ons wordt medege deeld, zal in de afdoeling De Meije een brandspuithuis gebouwd worden op een stuk grond, hetweiK in eigendom aan de R.-K. Kerk toebehoort, welke grond aan de gemeente in erfpacht wordt afgestaan tegen f 2,50 por jaar. VALKENBURG. Gisteravond had de aan gekondigde uitvoering van „Valkenburg's Harmoniokorps" plaats in de Oonoortzaal", welke goed bezet was. Aanvangende met het „Wilhelmus", werden vóór do pauze een viertal muzieknummers ten beste gege ven, waarvan No. 2, „Feest ouverture" van Vink, het bost beviel. Het stuk werd zeer accuraat en zuiver uitgevoerd. Toch waren ook do andere nummers niet onverdienstelijk, o. a „Viena up to date", oen marsch, werd zeer opgewekt uitgevoerd en viel blijkbaar zeer in don smaak van het publiek. Daar na volgden oen paar voordrachten„Ook een lid" en „Twee slachtoffers van de nieuwe Woningwet", die veel bijval ver wierven. In de eerste worden Raadsleden en Kamerleden een weinig in 't zonnetje gezet, terwijl in do twoedo voordracht de gevolgen der nieuwe Woningwet in eon hel der daglicht worden gesteld. Daarop volgde eon blijspel in één bsdrijf: „Joost Uilenspiegel", waai'in op zeer ver dienstelijke wijze de hoofdrol word vervuld door den hoer Van Du uren. Herhaaldelijk werd or om zijn snedige gezegden harte lijk gelachen; den naam „Uilenspiegel" deed hij alle eer aan. Ook de andore 6pelcita deden hun best. Misschien kon do toon iets losser zijn, doch hot geheel liep goed van stapel. Te tien uren werd er een korte pauze gehouden, waarna werd opgevoerd: „Het gala-diner te Poppelendam of de Koning van Kotzambi." Dit. stukje pakte het minst. De inhoud komt hierop neer: Da burge meester van P. verwacht den koning van K. Het diner zal ten huize van den bur gemeester gebruikt worden. Na afloop wordt d<? burgemeester tot ridder geslagen, terwijl hij tevens een „lintje" ontvangt. En wat blijkt nu? Do Koning en zijn gevolg wat ren verkleefde studenten, die zich deze grap ten koste van don burgemeester haddon ver oorloofd. Zij waren n.l. door dozen aange klaagd wegens nachtrumoer on hadden zicfy daarovor gowroken. Toen volgden nog oon vijftal muzieknum mers, dio over 't algemeen zeer good tot hun recht kwamen. Vooral hot laatste num. mer: „Le train Eclair", een galop, muntt» uit. Ten slotte een woord van dank aan den directeur voor ziju kranige leiding. Hot Korp3 kon mot voldoening op dozen avond terugzien, vrijl do loden den hoorders oen aangenomen avond bobben bezorgd. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot notarid binnen het arr. Middelburg, ter standplaat* do gem. A arden burg, Th. L. F. Roersch^ cand.-not. to Breda; met 1 Febr. tot 2den, klerk bij do dir. van do Rijkspostspaarbank W. P. Maris, moj. J. 0. Veonhoff, J. Lol- kema, moj. S. W. Harden borg, J. van dear Sterre on D, van dor Tas, thans tijdelijk; met 16 Febr. tot 2den-klerk bij do dir. van de Rijkspostspaarbank C. A. van Schraven- dijk, thans tijdelijk; tot 31 Aug. mr. J. J. Veurman, te Moppol, tot locraar aan dö R. H. B. S. te Meppol on te Hoeronvecn. Bevorderd: lot hoofdconim. der posterijen 0. Zijm, J. A. Janssen en J. Warnaarq Jz,, thans comm. 1st© kl. Eervol ontslag vcrloend, op verzoek, aar' den 2den klerk bij de dir. van de Rijks postspaarbank J. A. A. Lauret; met 1 April aan jhr. mr. D. J. A. A. van Lawick vaö Pabst van Nijevelt, als burgemeester der gom. Ede. Benoemd: bij do inf. bij den staf: tot ge. neraal-majoor, de kolonel A. E. Roest vaaj Limburg, van dion staf, insp. van hot wapen tot dir. van do Cadettenschool, do luik- kol. J. D. "Grevinck, van hot 8ste rog.; bij don staf der 4do divisie, tot generaal- majoor, comm. van do 4do divisio, do kolonel G. A. Buhlman, oomm. van hot 3do reg. bij het 3do reg., tot kolonel, oomin. van het korps, de luit.-kolonel J. H. do Wildt, van den staf, dir. van de Cadettenschoolbij liet 8ste regtot majoor, do kapitein P. G Hcmpe, adj. van hot korps; bij hot 9d-, reg., tot luit.-kol., de majoor M. J. Olróo, van het korps; bij do inf., bij bun tegen woordig korps: tot lsten luit., do 2deduits. E. P. II. Haan on J. 0. C. Nijland, on- derscheidenl. van het 2do en 6do reg.; tot militio-lste-luit., de mihtie-2de-luils. J. vou don Brandhof, J. Koudijs, G. N. van Harte? cn J. Kranenburg, van het reg. grenadiers! on jagers; R. Santing, van het lsto rog.; J. E. F. J. Sohrödor, van het 2de rog.; H. Willems, W. P. Coppoolse, P. A. Galle^ M. C. Munters en P. W. M. Asscibcrgs, van het 3de reg.D. Krantz en J. B. Bomuns, van bet 4de reg.G. A. J. va.u Engelen van dor Veen, A. Plomp, II. J. A van Son, B. P. van dor Mark en AI. J. L. baron Taets van Amorongon van Rcnswoude, van hot 5de p*}g.R. W. Lieve, J. C. J. Boe Ion, F. Grot on dorst, L. J. P. Lagaay, F. B. van der Zijl, P. F. van Hoorn, H. L. Tevea en H. Zwart van het 7de rog.; G^ Ilsink, J. Gerritsen en T. H. Bernsenjj van het 8ste reg.; J. H. Gasau, A. J. Ronner, M. Hoonoveld, J. de Jong, J. IJ. Galema, M. H. Linthout en P- Reinouta II) V. Er is maar een kleine afstand tussebtn een treurspel en een blijspel. Vera Dinolin, die haar trouwring evenals yeel verdriet verborgen had, lachte van morgen. Zij was vroolijk, haast uitgela ten, en met liaar mooie altstem, die dui zenden bekoord had, zong ze allerlei stuk ken uit opera's. De blijdsoliap was in de lucht, Marianne, haar kamenier, was ook vroolijk. Zij was een Fransche, en vroolijk- oeid stond haar goed. Zij huppelde door de tamer en haar oogen straalden, toen zij uit louter blijdschap de echo's van het gezang aarer meesteres naneuriede. Alles scheen dien morgen in Yera'a kamer te willen lansen. De dames waren aan het pakken, ten minste Marianne deed alles in den koffer, terwijl Vera uitzocht wat meegenomen moest worden. Er werden prachtige japonnen ingepakt., en toen werd er een heele rij hoeden be keken, waarvan er eeu paar net van de modiste op zicht gekomen waren. Marianne koos er een met een breeden, ómgt krulden rand en een wapperende witte struisveer; Vera voelde zich meer aange trokken tot een toreadorhoed met een piek jn dus pakte zij ze allebei op, waardoor Mariaune in verrukking gebracht weTd. Die met de struisveer maakte een majestueu- zen indruk en deed denken aan iemand van hooge afkomst. „Dio is..." Marianne kon niet op het woord komen en kakelde dus als oen kip en knikte met haar hoofd, alsof zij geen woorden genoeg had en dit was waar in tegenwoordigheid van zoo'n wonder. „Hemelsch, hè?" opperde Vera. „Ja, mevrouw, zonder weerga 1" Toen kwam Alexis. Marianne liet hem binnen, en Vera liep hem te gemoet. „Geen brief?'' zei zij. Do post was er nog niet geweest, toen ik uit ging; ik had een boodschap te doen; maar Stecker zal de brieven brengen" „O, hoe vriendelijk om daaraan te den ken.'' „Wat heeft dit alles te beduiden? Heb ben we toevallig reisplannon... „Toevallig," zei Vera lachend. Ze was in een heelen tijd niet zoo vroolijk geweeste „D&t heeft dit alles te beduiden." „Kolossaal 1" „Wat?"... Do hoed?..." Hij lachte en boog spottend. „Ik vraag Zijn Majesteit den Hoed wel vergeving, maar ik had hem haast niet op gemerkt." Marianne schreeuwde bot bijna uit. „Mijnheer 1" „Ik zei haast, Marianne, haast. Ik Heb den hoed niet gezien door de pracht van veeren. Hij is heel mooi." „Heel mooi?" „Ik weet, dat dit woord het slechts zwak weergeeft, maar dat komt door mijn verrassing. Nu begin ik zijn grootschheid te beseffen. Hij is meer dan mooi Hij zal heerschen; hij ia Napoleontisch; hij zal alle andere hoeden overtreffen, zoodat zij, net als de andere broers van Jozef, voor hem zullen, moeton buigen. Ik hoop, dat mijn metaphoren goed zijn, maar hij treft mij als een Chapeau Généralissime, een leider van de Mode, een Voorschrift voor den Vorm, een Model van Sierlijkheid, boven alle critiek." Marianne lachte hartelijk en kon niet ophouden. Vera legde haar vinger op Alexia' mond. „Vermoei je niet," zoi zjj met grooten ernst, „want er moet nog meer volgen." Alexis keek geërgerd. „Het is net eender als wanneer iemand veel gedronken heeft. Wordt er dan nieuwe wijn vóór hem gezet dat moet er nog meer volgen 1 Ik ben bang dat ik niet rechtvaar dig kan zijn tegenover de andere." Marianne, dio nog straalde van opgewon denheid, had den toreadorhoed op het hoofd van haar meesteres gezet, ©n ging met een dramatisch gebaar achteruit. „Nu?" zei zij tot Alexis. „Ik sta er paf van. Généralissime num mer twee. De andere was Castor, dit is Pollux. Het is tooverwerk: men moet den ken aan den hemelscben tempel, en dat voorwerp h la Hendrik van Navarre, het welk in de lucht steekt, is niets meer of minder dan een teeken of symbool om men- schen of modisten op iets hoogers te wijzen. Het geheel is pittig en strijdhaftig en doet je dadelijk denken aan de „Marseillaise" en aan de watervallen van den Rijn. Hij is elegant, netjes en boven alles chic, bui tengewoon, chic. De andere was Venus; deze ia Minerva. Wat jammer, dat je ze niet allebei te gelijk kunt dragen/* Marianne leunde tegen deD koffer en hield haar zijden vast. Vera lachte. „Je bent vroolijk vanmorgen," zei zij- „ïk zag vroolijkheid op je gezicht, toen ik binnen kwam," antwoordde hij. „Marianne", zei Vera verwijtend, want Marianne snikte hardop van het lachen. „O, mevrouw 1 Maar het was mijnheer Alexis, ze te gelijk dragen l" En zij barstte weer in luid lachen uit. Fransche bedienden zijn gezellig van aard. In Engeland behandelt de vrouw haar dienstboden of zij mindere wezens zijn. Men zegt, dat het tegenwoordig moei lijk is om goede meiden te krijgenmis schien is het net zoo moeilijk om goede, verstandige meesteressen te vinden. Alexis wuifde met zijn hand alsof hij alle boeden, enz. wilde omhelzen. „Ia dit voor Carlsbad?" Ja. „Gelukkig Carlsbad." Vera legde haar hand op haar hart. „Ik heb zelfs hierop lang moeten wach ten." „Ja." „Ik heb het gevoel alsof ik zou kunnen dansen, zingen, ja, het zelfs uitgillen. Kan je het begrijpen, Alexis?" „Ja." „Als het nu maar Rufia in plaats van Carlsbad was..." „Dat is het niet," zei hij. „Neen, en soms denk ik wel eens... „Wat?" „Of het ooit Rufia zal zijn..." Maar het volgende oogenblik zette zij vroolijk baar hoed af. „Maar vandaag zal ik niet kla gen. Vandaag zullen wij vroolijk zijn. Ik gal morgen Carlsbad zien. Pak Castor ei\ Pollux in, Marianne. Ik neem ze allebei." „Maar niet om op hetzelfde oogenblik te dragen, hè, mevrouw? zooals mijnheer Alexis zei," laohte Marianne, terwijl zij do twee nieuwo hoeden gelijk met twee andere ging inpakken. „Vier hoeden," zei Alexis. „Dat is een compliment voor Carlsbad." Vera schudde het hoofd en fluisterde: „Niet voor Carlsbad. Ik heb hem in zoo lang niet gezien. Ben ik veranderd?" Alxis scbuddo van noen. „Van uiterlijk, neen." „Ik wil er niet uitzien alsof ik aan het tobben washet zou hem misschien hinde ren. Hij tobt al gonoeg, dat weet ik. Mor gen, Alexis, morgen. Begrijp jo het wel, dat ik morgon in Carlsbad zal zijn, Alexis# met Sandro Ze zei dit, alsof zij oen ernstig geheim fluisterde. Alexis nam haar hand. „De Hemel geve jo gelukmompelde hij, cn tranen van vreugdo sprongon haar in de oogen. Het wlgentio oogenblik was zij weer vroolijk co begon to zingen. Denk eena," zei Alexis, „denk alleen eens," en hij zei het zoo dramatisch, «fcab Marianne ophield met pakken ora t-o luiste ren, on Vera stilstond, „dat die doos meb hoeden in gruzelementen aankwam door do reis?" Marianne gaf een gilletje en legde haar hand op haar hart. (Wordt vervolgd.).

Leidsch Dagblad | 1910 | | pagina 1